Webnode İncelemesi – Güncellendi 2020

Webnode İncelemesi

Webnode bloğun etrafındadır ve şunu gösterir: hizmetin kullanımı kolaydır ve çok çeşitli fiyatlandırma planları sunar. Bir e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler, estetik açıdan hoş bir arayüz tercih eden kişiler gibi başka yerlere de bakmak isteyebilirler. Ayrıntılar için Webnode incelememizin tamamını okuyun.


Webnode, 2008 yılında İsviçre’de olduğu gibi kurulan Web 2.0 patlamasıyla piyasaya giren orijinal web sitesi üreticilerinden biridir. O zamandan beri önemli ölçüde büyüdü, son zamanlarda 30 kullanıcı tabanı için yeni bir web sitesi oluşturucu ve temalar yayınladı. milyon.

Webnode’u denedik ve en iyi web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırdık. En son oluşturucuya ve tema kümesine dönüşüm sitenin her alanı için tamamlanmamış olsa da, Webnode önyükleme yapmak için sezgisel bir editör ve düşük fiyatlar ile parlak bir gelecek sunar.

Bu inceleme boyunca, bu web sitesi oluşturucusunun en yüksek ve en düşük seviyelerine ve kime en uygun olduğuna değineceğiz. Uygulamalı bir yaklaşım için ücretsiz bir hesaba kaydolabilir ve oluşturucuyu kendiniz deneyebilirsiniz, ancak yükseltmeden önce sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun..

webnode arayüzü

Webnode iletişim ayarları

webnode web sitesi ayarları

webnode blog ayarları

webnode sayfa şablonları

Önceki

Sonraki

Webnode için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Webnode’daki planlar, ücretsiz düzeyde bile özelliklerle doludur. Tüm kullanıcılar, tek bir faturayı çevirmeden formlara, bloglara, e-ticarete, HTML düzenleyicisine ve daha fazlasına erişebilir. Siteler de sınırsız sayfa desteği ile geliyor, HostGator (HostGator incelememizi okuyun).

Tüm planlar bir blog ile ücretsiz olarak gelir, belki de herhangi bir web sitesi oluşturucusunun en temel özelliği. Özel bir şey değil, yayınlarla dolu tek bir sayfa ile sınırlı. Birkaç temel biçimlendirme seçeneği ile yayınları doğrudan düzenleyici içinde oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, yoğun bir şekilde blog yazmak istiyorsanız, muhtemelen WordPress ile gitmek en iyisidir (birkaç öneri almak için WordPress için en iyi web barındırma sayfamızı okuyun).

webnode blog ayarları

Çoğu kullanıcı Webnode’un sağladığı birkaç bölüme sadık kalacak olsa da, bir HTML düzenleyici vardır. Bu, özel bölümler oluşturabilmeniz için doğrudan sitenize kod yazmanıza olanak tanır. Küçük bir içerme, ancak Çarpıcı (Çarpıcı incelememizi okuyun) gibi sağlayıcıların.

Yeni sürüme geçtikten sonra, siteniz için birkaç çeşitli özellik vardır. Herhangi bir alanda video arka planı, yedeklemeler, Google Analytics entegrasyonu ve üyelik kaydı gibi seçenekleriniz vardır. Yine de, Webnode birkaç alanda eksik.

Webnode’un sağladığı bölümlerle sınırlısınız. Bazı durumlarda oldukça sınırlayıcı hissedebileceğiniz seçeneklerin sayısını artırmak için bir uygulama merkezi yoktur. HTML bölümü, bu durumda, bir cankurtaran. Hala HTML kullanarak widget’ları, videoyu ve sesi sitenize yerleştirebilirsiniz, ancak nasıl yapılacağını bilmeyenler kaybolacaktır.

webnode özel html ayarları

Ayrıca, normal planlar bir SSL sertifikası ile birlikte gelmez. Bu kit, bir kullanıcının sitenize gireceği tüm kişisel bilgileri korur. Bazı tarayıcılar, siteniz güvenli değilse trafikten bazılarını bozuyorsa bir uyarı mesajı bile görüntüler. Biriyle birlikte gelen tek plan, en pahalı e-ticaret planı, tüm planlara nelerin dahil edilmesi gerektiğine dair aylık 39,95 $ prim..

Yine de, veri toplamayı planlamıyorsanız SSL sertifikası gerekli değildir. Ancak, bir üyelik alanına ve form oluşturucuya erişim sayesinde, bir e-ticaret mağazası olmasanız bile bir tanesine sahip olmak mantıklıdır.  

Birkaç olumsuzluğa rağmen, Webnode’da birçok özellik var. Tüm planlardaki formlara, bloglara ve sayfalara erişim, birkaç web sitesi üreticisinin övünebileceği bir şeydir. HTML bölümü, bir uygulama mağazasına sahip olmamanın acısını hafifletir, ancak ücretli planlar arasında bir SSL sertifikasının olmaması hala hayal kırıklığı yaratıyor.

Webnode Özelliklerine Genel Bakış

Webnode Logosuus.webnode.com

Aylık $ 395 başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Webnode, test ettiğimiz herhangi bir web sitesi oluşturucusundan en iyi fiyatlandırmaya sahip. Sadece ucuz değil, aynı zamanda tüm planların önemli bir değer sağladığı bir şekilde oluşturulmuştur. Webnode sayıldığı yerden sıyrılmaz ve yalnızca ek ücrete değer özellikler için ücret alır.

Ücretsiz bir plan bunu mükemmel bir şekilde sergiliyor. Bu şaşırtıcı derecede sınırsız plan, sınırsız sayfa sayısı ve blog desteğiyle uyumlu, oluşturucuya tam erişim sağlar. Siteniz kişisel bir portföyden ücretsiz plandaki bir e-ticaret mağazasına kadar, web sitesi üreticilerinin çoğunun uğraşamayacağı bir şey olabilir.

Bununla birlikte, diğer tüm web sitesi oluşturucuları gibi, ücretsiz bir plan Webnode alt etki alanı kullanma kısıtlamasıyla birlikte gelir. Kendi alan adınızı bağlamak için Sınırlı bir plana geçmeniz gerekir. Yeterince ucuzdur, ancak alan adınızı bağlamak dışında pek bir şey sağlamaz. Bir kaç dolar daha için, bir Mini plana geçmek mantıklı.

Ücretsiz bir alan adı, form oluşturucu, e-posta hesabı ve premium destek sağlayan gerçek fiyatlandırma burada başlar. Ayrıca, sitenizin arka planı olarak bir video ekleyebilir ve tüm web sitesi istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Plan, altbilgide hala küçük bir Webnode reklamı görüntülüyor, ancak Wix’teki benzer bir planın (Wix incelememizi okuyun) maliyetinin yarısı kadar..

Tam Webnode deneyimi için bir Standart plana geçmek en iyisidir. Bu, çoğu kullanıcının sonuçlanacağı bir orta zemin planıdır. Tüm Webnode markasını keser ve alan adınıza 100 üyeye ve 20 e-posta hesabına kadar üyelik kaydı ekler. Weebly’deki benzer bir planla aynı fiyattır (Weebly incelememizi okuyun), ancak beşe kadar yedeklemeyi tam kurtarma sağlar, Weebly’nin yapmadığı bir şey.

En üstte Profi planları var. Temel olarak, en fazla 100 e-posta adresini, sınırsız yedeklemeyi, sınırsız üyelik kaydını ve sitenizin herhangi bir dile çevrilmesini destekleyen çorbalanmış bir Standart plan. İki katı fiyatla, tüm kullanıcılar için geçerli değildir. Ancak, çok sayıda üyeye ve e-posta adresine ihtiyacınız varsa, ekstra maliyet kesinlikle buna değer.

Webnode E-ticaret Planları

Bir dizi e-ticaret planı da var. Bunlar, en fazla 100 ürün desteği ile ayda 7,95 dolardan başlıyor. Bunun dışında fiyat farkı, bir SSL sertifikası, XML içe ve dışa aktarma ve kredi kartı ödemeleri ile oluşur. Normal web sitesi oluşturucusunda olduğu gibi, bir alt alan adıyla ücretsiz bir çevrimiçi mağaza başlatabilirsiniz, ancak yalnızca 10 MB depolama alanı ile sınırlıdır.

Webnode, tipik web sitesi oluşturucu fiyatlandırma modeliyle aynı çizgide. Her 5 $ ya da daha fazla artışta başka bir yerde yaptığınız gibi planlar bulabilirsiniz. Ancak, video arka planları ve üyelik kaydı gibi özelliklerin giriş maliyeti çok daha düşüktür. Uygulamada pek mantıklı olmadığı için Sınırlı planın üzerinden atlamanızı öneririz. Yine de, diğerleri için kesinlikle yükseltmeye değer.

tasarlamak & Araçlar

Webnode’un oldukça basit bir editörü var, ancak yine de çok güçlü bir editörü var. Tamamen işlevsel bir şablonla başlarsınız ve farklı içerik parçaları kullanarak sitenizi oradan düzenlersiniz. Sitenizi istediğiniz şekilde şekillendirmek için bölüm eklemek, silmek veya yeniden düzenlemek için düzenlemek istediğiniz alanın üzerine fare ile basmanız yeterlidir.

Yine de fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Webnode’un şablonları oldukça iyidir ve siteniz için temel dışı bir görünüm sağlar. Büyük bir seçim yok, ancak sınırlı tedarikin hepsi harika görünüyor, size bir yol haritası olarak birkaç sayfa ve kukla içerik veriyor.

Bununla birlikte, temanızı seçtikten sonra değiştiremeyeceğinizi belirtmek gerekir. Tüm temalar aynı özelliklere sahiptir, bu yüzden çok fazla bir sorun değil, sadece aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

webnode şablonları

Editörün kendisi oldukça basit. Bir web sayfasındaki PowerPoint’e benzer ve etrafınıza yapıştırabileceğiniz tüm farklı içerikleri gösterir. Çevredeki alanlar yeni alana sığacak şekilde otomatik olarak ayarlanır ve iş akışınızı hızlandırmak için CTRL + Z gibi standart makroları bile kullanabilirsiniz..

Her içerik parçasının kenarında bir artı simgesi göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, site oluşturmak için kullanacağınız ana araç olan “içerik ekle” penceresi açılır. Sadece on iki seçenek var, diğer web sitesi üreticilerinin çoğundan çok daha düşük bir sayı. Yine de, sınırlı seçim çok fazla olasılık doğurur. Sitenizde tamamen yeni bir alan oluşturmak için düğmeler ekleyebilir, iletişim formları oluşturabilir, HTML yerleştirebilir veya mevcut seçeneklerden herhangi birini birleştirebilirsiniz.

webnode içerik ekle

Başka bir bölüm daha eklemek istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Sayfayı genişletmek için açabileceğiniz bölümler arasında siyah artı işareti görünür. Burada, sütunlar ve başlıklar gibi temel araçlar da dahil olmak üzere çok daha fazla seçenek var. Bununla birlikte, referanslar ve rezervasyonlar gibi bazı benzersiz bölümler de vardır..

webnode bölüm ekle

Tasarımcının ne kadar verimli olduğunun bir kanıtı olan tüm inşaatçı budur. Sayfa hiyerarşinizi üst menüdeki “sayfalar” sekmesinden düzenleyebilir ve “ayarlar” sekmesinde SEO gibi ayarları değiştirebilirsiniz, ancak oluşturucunun kendisi bu sınırlı ancak güçlü seçeneklerle sınırlıdır.

Ancak, bu Webnode’un sunduğu tek oluşturucu değildir. Herhangi bir normal web sitesi bunu kullanır, ancak e-ticaret siteleri için çok eski bir oluşturucu kullanılır. Microsoft Word’e benzeyen, bir tasarım aracından çok eski Webnode oluşturucusudur. Oluşturucunun onayladığı dönüşüm sürecinde olup olmadığını görmek için Webnode’a ulaştık. Şu anda olduğu gibi, diğer web sitesi oluşturucularıyla yarışamayan tarihli bir tasarım..

webnode e-ticaret oluşturucu

Normal siteler Webnode’un oluşturucusunun sadeliğini ve gücünü takdir edecektir. Herhangi bir güçten ödün vermeden temiz bir tasarım arayüzüne borç veren farklı seçeneklerle dolu bir araç çubuğu yoktur. Öte yandan, e-ticaret mağazaları şu anda çok fazla güce sahip olan, ancak geçmek için tıknaz olan eski bir inşaatçı ile sıkışmış durumda..

Kullanım kolaylığı

İniş yapabileceğiniz inşaatçının kullanımı son derece kolaydır. Yukarıda belirtildiği gibi, Webnode, editör içinde çok az saçmalıklara sahip ve akıcı bir tasarım deneyimi yaratıyor. Bununla birlikte, bir e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, ikinci inşaatçının arkaik görünümü, tamamlanma yolunuzu tıklatmanızı sağlayacaktır..

Bununla birlikte, normal oluşturucu oldukça tipik bir sürükle ve bırak arayüzüdür. İçerikle doğrudan ekranınızdaki etkileşime girebilir, her şey bir bulmaca gibi sığana kadar hareket edebilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. İçerik, bağlantı ve boyutlandırma seçenekleriyle, resim ve metinden özel HTML koduna kadar her şey olabilir.

webnode sürükle ve bırak oluşturucu

Daha geniş bir ölçekte, bölümler tüm bu içeriği içermek için kullanılır. Artı işaretini görene kadar fareyle aynı şekilde bulursunuz. Bununla birlikte, bu molaları bulmak biraz zor, genellikle bölümler arasında ince bir kenar boşluğuna biniyor. Bu büyük bir con değil, sadece test sırasında fark ettiğimiz küçük bir detay.

Ancak, kullanım kolaylığı form oluşturucu ile gerçekten parlıyor. Ne kadar yer kaplamak istediğinize bağlı olarak bir formu içerik olarak veya bölümün tamamı olarak ekleyebilirsiniz. İçeriği düzenlemek gibi, formdaki girdilerle sürükleyip bırakarak karışıklık yaşayabilirsiniz. WordPress’teki herhangi bir form oluşturucusundan çok uzaktır, bunun yerine doğrudan web sayfasında kolayca girişler oluşturmanıza olanak tanır.

webnode form ayarları

Sayfalar servisin geri kalanı kadar basittir. Üst menüdeki sekme, sayfalarınızı ekleyebileceğiniz, silebileceğiniz veya yeniden düzenleyebileceğiniz hiyerarşinizi getirir. Bir blog, üyelik alanı ve fotoğraf galerisi gibi birkaç farklı seçenek var. Sayfanın navigasyonda görünmesini veya üyelere erişimi kısıtlamasını seçebilir ve SEO’yu yönetebilirsiniz.

webnode seo ayarları

Sitenizin diğer tüm yönleriyle ayarlar menüsünde ilgilenilir. Birkaç tıklamayla e-posta adresleri, Google Analytics entegrasyonu ve ortak çalışanlar gibi işlemleri yapabilirsiniz. Çoğu seçenek sadece onları açmanızı gerektirir, böylece en fazla teknoloji eksikliği bile bir web sitesi oluşturmak için izin verir.

webnode hesabına genel bakış

Webnode sonunda e-ticaret oluşturucuyu güncelleyecek ve bu da kullanımı kolaylaştıracak. Editör tamamen sezgiseldir, web sayfasıyla doğrudan etkileşime izin verir ve hiçbir ekstra özellik yoktur. Üyelik kaydı ve arama motoru indeksleme gibi karmaşık seçenekler bile bir anahtar işaretiyle ele alınır, yani web siteniz çok kısa sürede çalışır durumda olabilir.

Destek

Destek Webnode’un zayıf bir noktasıdır. Destek kalitesi oldukça yüksek olmakla birlikte, seçeneklerin sayısı değildir. Birçok web sitesi üreticisinde olduğu gibi, herhangi bir soru için bir bilgi tabanıyla sınırlandırıldınız ve ne yazık ki Webno’nun tarihi biraz.

Webnode sitesinin diğer birkaç alanında olduğu gibi, bilgi tabanı arkaik bir tasarıma sahiptir. Rahatsız edici veya kullanımı zor değil, ancak kesinlikle hizmetin geri kalanıyla eşleşmiyor. Webnode makaleleri herhangi bir konu için iki ila 20 makale içeren 12 farklı kategoriye ayırır.

webnode bilgi bankası

Bilgi tabanının kendisi güncel değilken, makaleler güncel bilgiler içerir. Webnode, ekran görüntülerine uyan her konu için size adım adım talimat verir. Gerçek bir yazı yok, bu durumda büyük bir artı. Hızlı bir destek süreci için talimatların bir listesini alırsınız.

webnode öğretici

Talimatlar yeterince kolay değilse, Webnode ayrıca 11 video öğreticisinin bir listesini içerir. Bunlar yalnızca, başkalarını sitenizde çalışmaya davet etme ve Google Search Console’u ekleme gibi hizmetle ilgili temel bilgileri kapsar. Videolar oldukça yenidir ve hepsi de 10 dakikadan azdır.

Ancak, bilgi tabanındaki her şey basitçe bir öğreticidir. Çoğu web sitesi üreticisinin takip ettiği bir trend olan sitenizde sorun giderme için hiçbir kılavuz yoktur. Aslında, aslında bir sorun giderme bölümüne sahip olan tek web sitesi oluşturucularından biri çarpıcıdır. Bir sorununuz varsa, Webnode ile iletişim kurmanız gerekir.

Webnode’u ele geçirmenin tek yolu e-postadır. Destek haftada beş gün verilir, ancak belirlenmiş bir çalışma saati yoktur. Webnode sorulara 24 saat içinde cevap vermeye çalışıyor ve ulaştığımızda 12’nin üzerinde bir cevap aldık.

webnode destek formu

Ancak bu ücretsiz bir planla gerçekleşti. Mini planlar ve üstü premium destek alır. Hafta içi e-posta göndermeye hala kısıtlısınız, ancak iletinize diğer sorulara göre öncelik tanınır. Bu çok büyük bir anlaşma ya da başka bir şey değil, ama bunun için gerçekten fazladan ödeme yapmıyorsunuz.

Karar

Webnode, bugün bir web sitesi oluşturucu için en iyi seçeneklerden biridir. Akışkan başlatma ve tasarım süreci için palletable bir arayüzde yoğunlaştırılmış bir ton özellik vardır. Bunun üzerine, makul bir fiyat etiketi ile gelen bir dizi plan ekleyin ve Webnode, çoğu kişinin üstesinden gelebilecek bir web sitesi oluşturucusudur..

Ancak, hepsi yapamaz. Herhangi bir e-ticaret çıkışı çalıştırmayı planlıyorsanız, başka bir yere bakmak en iyisidir. SSL sertifikası ve genel çirkin tasarım arayüzü eksikliği bu hizmetin zayıf bir temsilidir ve mevcut durumunda kaçınılmalıdır.

WordPress gibi bir CMS kullanmayı tercih ediyorsanız, en iyi web barındırma sağlayıcıları listemize göz atmayı unutmayın. Sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için biraz daha bacak çalışması gerekir, ancak tam olarak ne istediğinizi oluşturma esnekliği sağlar.

Webnode hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me