Ucraft İncelemesi – Güncellendi 2020

Ucraft İncelemesi

Ucraft, işi burada yapan ilginç bir web sitesi kurucusudur, ancak burada ve orada bir miktar tükürebilir. Gerçek çekilişi, logo yapımcısı, işinizi birbirinden ayırmak için göz alıcı tasarımlar tasarlamanıza izin veren yerleşik bir araç, oldukça havalı bir özellik. Ayrıntılar için Ucraft incelememize göz atın..


2015 yılında başlatılan Ucraft, web sitesi oluşturucular arasında yavaş yavaş popülerlik kazanıyor. E-ticaret, blog oluşturma ve form koleksiyonu da dahil olmak üzere bir web sitesi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Wix veya Weebly’nin derin özelleştirmesinden yoksundur, ancak çalışma ile en iyi web sitesi oluşturucular listemize yapabilir..

Bununla birlikte, Ucraft, Logo Maker sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Araç, kendi logonuzu oluşturmanıza izin verir, bu da bu üreticiyi, her şeyin tek bir yerde halledilmesini isteyen işletme sahibi veya girişimci için iyi bir seçim yapar.

Bu Ucraft incelemesinde, platformun sizin için uygun olup olmadığını inceleyeceğiz.

Güçlü & Zayıf Yönler

Ucraft için alternatifler

Özellikleri

Ucraft’ın derin özelleştirme seçenekleri sunmuyor, ancak bir web sitesini yayınlamanıza yardımcı olacak kadar var. Bazı araçlar diğer inşaatçılara kıyasla geride kalıyor, bu yüzden Ucraft’ın ihtiyacınız olana sahip olup olmadığını görelim.

Ucraft e-Ticaret

Sadece ücretli bir planla mevcut olsa da, Ucraft’ın e-ticaret motoru çok yönlüdür. İşlem siparişlerini toplu olarak yapamazsınız, ancak platform ilginç şeyler yapabilir.

Ana e-ticaret panosu, çevrimiçi bir mağaza kurma sürecinde size rehberlik eden bir sihirbaz gibi çalışır. Bu iyi çünkü yeni başlayanlar için işleri kolaylaştırıyor.

Ucraft’ın e-ticaret motoruyla ilgili harika bir şey, mağazanıza indirim veya kupon ekleyebilmenizdir. Diğer inşaatçılar için bu mümkün, ancak Ucraft bunu kolaylaştırıyor. Bu, kendileri için bir isim yapmak isteyen gelişmekte olan işletmeler için büyük bir artı.

Ayrıca, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olan eBay veya Amazon gibi çevrimiçi satış platformlarıyla da entegre olabilir.

Ucraft çevrimiçi ticaretteki büyük oyunculara rakip olmakla birlikte, Shopify ile aynı kontrolü sunmuyor. Çevrimiçi satış ekmek ve tereyağınızsa, Shopify’ı denemenizi öneririz, ancak yeni başlayanlar için Shopify kılavuzunu okumadan değil. Zor usta olan karmaşık bir platform.

Ucraft Logo Oluşturucu

Ucraft’ın logo üreticisi, çoğu web sitesi üreticisinin sunmadığı harika bir özelliktir.

ucraft-logo-yapımcısı

Kendi logonuzu yükleyebilirsiniz, ancak Ucraft Logo Maker’ın kullanımı kolaydır ve hemen yüksek kaliteli sonuçlar sağlayabilir. Herhangi bir öğrenme eğrisi yoktur, böylece herkes içeri girebilir ve ilerledikçe kendi logosunu nasıl oluşturacağını öğrenebilir.

Diğer görsel öğeler arasında yazı tiplerini, yazı tipi boyutlarını, renkleri, başlıkları ve şekilleri düzenleyebilirsiniz. Süreç Canva’yı kullanmaya benzer, bu yüzden bununla ilgili deneyiminiz varsa, koşarak yere vurabilirsiniz.

ucraft-logo-yapımcısı-öğretici

Canva’ya aşina değilseniz, strese girmeyin. Ucraft, logo üreticisini nasıl kullanacağınızla ilgili adım adım talimatlar verir, böylece yeni başlayanlar içine girebilir.

Ucraft Bloglama

Ucraft’ta içerik yönetimi karmaşık değil, ama işi yapıyor.

ucraft-blogging

“Makaleler” bölümünün altına blog gönderileri ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, tek tek yayınları optimize etmek için çok fazla seçenek yok ve sonucun estetik açıdan hoş olmadığını söylemeliyiz.

ucraft-blog-post

Blog yazmak odaklanmak istediğiniz bir şeyse WordPress’i denemelisiniz. Bu platform tam zamanlı bir içerik yönetim sistemidir. Yine de ustalaşmak zor, bu yüzden önce başlangıç ​​WordPress kılavuzumuzu okuyun.

Sonuçta, Ucraft’ın sistemi Voog veya WordPress’inki kadar iyi değil, ancak blogunuz sizin için ikincil bir endişe ise yeterince iyi çalışacaktır..

Kullanıcılar Disqus’u kullanarak güncellemeleriniz hakkında yorum yapabilir, ancak Facebook’u (veya başka bir sosyal medya platformunu) kullanamazlar. Sosyal medya etkileşimi arıyorsanız Ucraft’tan başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Ucraft Arama Motoru Optimizasyonu

Google’daki sıralamanız web sitesinin kodundan olumsuz etkilenecektir. Kod, Ucraft ile oluşturulan diğer web sitelerine benzediği için Google’ın gözünde o kadar yetkili olmayacaksınız.

Ucraft’ın sahip olmadığı iyi bir arama motoru optimizasyon aracıyla bu önlenebilir. Küçük bir SEO aracı var, ama olması gerekenden çok uzak.

ucraft-seo

Önce çevrimiçi bir işletmeniz varsa ve trafik elde etmek için organik aramaya güveniyorsanız, farklı bir inşaatçı ile daha iyi olursunuz. Alternatif için Wix incelememize göz atın.

Eski okul yapmak istiyorsanız, WordPress de iyi bir seçim olabilir. WordPress ile sıralama yapmak etkili, ancak zor, bu nedenle WordPress’i kullanmak için ara kılavuzumuzu ve WordPress’i kullanmak için gelişmiş kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

Özelliklere genel bakış

Üçlü Logowww.ucraft.com

Aylık $ 1000’dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet
24/7

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Ucraft’ın Ücretsiz planı bazı kullanıcılar için uzun vadeli bir seçenek olabilir, çünkü kendi alan adınızı bağlamanıza izin verir. Bu, web sitesi oluşturucular arasında nadirdir, çünkü çoğu, ödeme yapmazsanız bir alt alan adı kullanmanıza neden olur.

Free ayrıca SSL güvenliğine sahiptir ve web sitenize temel içerik eklemenizi sağlar. Bir restoran veya tamir atölyesi gibi yerel bir işletme, onunla gayet iyi olurdu.

Ucraft’a para harcamaya hazırsanız, Pro Web Sitesi planına geçebilirsiniz. Sınırlı e-ticaret seçenekleri, web sitenizdeki ortaklarla işbirliği yapma olanağı ve bir uygulama pazarını içerir.

Ucraft’ı seviyorsanız, Pro Web sitesine yükseltmenizi öneririz. Platformu tam olarak kullanmanızı sağlar. Pro Shop ve BigCommerce planları karmaşık değildir. Artırılmış bant genişliği ve e-ticaret desteği sunuyorlar, bu yüzden bunları zaten Ucraft kullanan ve çevrimiçi mağazalarını yükseltmek isteyen insanlar için öneriyoruz.

Ucraft’ın fiyatlandırması hakkında sevdiğimiz şey, herhangi bir planı 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilmenizdir. Genel olarak, orada en iyi formüle edilmiş tekliflerden birine sahiptir.

tasarlamak & Araçlar

Ucraft’ın editörü sorunsuz ve öğrenmesi kolaydır. Sürükle ve bırak sistemi kendinden açıklayıcıdır ve sekmelerin arkasında gizlenmiş güçlü özellikler vardır.

Sistemin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için her bölüm hakkında ayrı ayrı konuşacağız.

“Önizleme” düğmesi oldukça sezgiseldir ve web sitenizi bir ziyaretçinin görmesini sağlar. Diğer web sitesi oluşturucularla karşılaştırıldığında, yumuşaktır, çünkü öğelerin belirli platformlarda gösterilmesini engelleyemezsiniz, ancak korkunç değildir.

ucraft-önizleme sekme

“Gösterge tablosu” sekmesi komuta merkeziniz gibidir. En çok kullandığınız sekme olacak, hadi ne yapabileceğini görelim.

ucraft-pano

Tıklayın, seçeneklerin alt bölümlerini içeren bir ekrana gönderilirsiniz. Oradan, sayfaları, blogları, e-ticareti, SEO’yu ve diğer özellikleri yönetebilirsiniz. Sizi farklı bir ekrana götürdüğü için iş akışını bozuyor. Rahatsız edici olsa da, bu çok büyük bir anlaşma değil ve bir süre sonra sisteme alışacaksınız.

Ayrıca, gösterge tablosu iyi organize edilmiş. İlgili bölüme erişerek sorunları hızlı bir şekilde çözmenizi sağlar..

“Bloklar” sekmesi, üstbilgiler veya “hakkımızda” bölümleri gibi herhangi bir yere ekleyebileceğiniz önceden biçimlendirilmiş sayfa bölümlerine sahiptir.

ucraft-blok-tab

Çoğu web sitesi üreticisi gibi, Ucraft da yeni başlayanların hızlı bir şekilde bir web sitesi yayınlamasına yardımcı olan birçok araca sahiptir. “Bloklar” bölümü bir istisna değildir, bu nedenle Ucraft sizin için iyi bir seçim olabilir.

“Öğeler” sekmesi formlar, resimler, metin kutuları ve düğmeler gibi widget’larla doldurulur.

ucraft elemanları tırnağı

Wix kadar kapsamlı olmasa da, Ucraft’ın element koleksiyonu iyi. Formlar gibi normal öğeler eklemenin yanı sıra, web sitenizi “öğeler” sekmesinden PayPal, Tür Formu, Instagram ve diğer uygulamalarla entegre edebilirsiniz.

Bu, bir blog sayfasını hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır, çünkü kullanıcılarınızın yaptıklarınızla güncel kalmasını sağlayan platformları entegre edebilirsiniz.

“Renkler” sekmesi basittir. Sayfanızın stilini, özellikle arka plan rengini değiştirerek değiştirebilirsiniz..

“Renkler” sekmesinde değişiklik yapmak kolaydır, ancak yapabileceğiniz değişiklikler kullandığınız şablona göre değişir. “Renkler” bölümü ile ilgili sorunumuz, sahip olduğunuz seçeneklerin sınırlı olması, bu nedenle bir düzenleyici alt bölümü gerektirmemesi.

“Efektler” sekmesi, sayfanızdaki öğelere uygulayabileceğiniz animasyonlar içeriyor.

ucraft etkiler sekme

Pek çok web sitesi oluşturucusunun böyle bir araç içermediğini gören güzel bir eklentidir. Bir PowerPoint sunumunda olduğu gibi öğelerin solmasını veya solmasını sağlayabilirsiniz ve her şey açıklayıcıdır.

“İlerleme” sekmesi, çevrimiçi olduğunuzda işe koyulmanıza yardımcı olan bir diğer yenilikçi özelliktir.

ucraft-ilerleme-tab

“İlerleme” bölümünde, iyi bir web sitesi yayınlamanıza yardımcı olacak görevleri takip edebilirsiniz. Çevrimiçi varlığınız için kilometre taşları ve bunlara nasıl ulaşacağınızla ilgili talimatlar içerir. Sonuç olarak, özellik yeni gelenlerin iş akışını optimize etmelerine yardımcı oluyor, bu da Ucraft’ı.

Gösterge tablosunun yanı sıra, Ucraft web sitesi tasarımınızı başlatmak için kullanabileceğiniz 63 şablona sahiptir..

ucraft-şablonlar

Ucraft’ın şablonlarına tema denir. Mobil cihazlar için çarpıcı ve optimize edilmişlerdir, ancak birini seçerken dikkatli olmanızı öneririz. Web sitesini düzenlemeye başladıktan sonra temayı değiştiremezsiniz.

Bu bir serseri çünkü şablonlar düzenlenebilir. Bir sayfanın genişliğini, düğme stillerini, yazı tiplerini ve hatta öğeler arasındaki mesafeyi değiştirebilirsiniz, ancak düzenlemelerden sonra bir temanın çok geç olana kadar web siteniz için uygun olup olmadığını asla bilemezsiniz..

Benzer estetik sonuçlar istiyorsanız, Weebly veya Squarespace’i deneyebilirsiniz. Her ikisi de çarpıcı sonuçlar ve daha fazla kontrol sunar, bu nedenle Weebly incelemesini ve Squarespace incelememizi mutlaka okuyun.

Kullanım kolaylığı

Ucraft’ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken bir şablon seçmek ve birkaç alanı doldurmak. Platformun kullanımı kolaydır. Sosyal medya veya Google hesaplarıyla kaydolabilirsiniz, boş bir tuvalle başlamazsınız ve platformun harika bir başlangıç ​​kontrol listesi vardır.

ucraft-kontrol listesi

Kontrol listesindeki kilometre taşları logo eklemek, meta veri ayarlamak veya blok kullanmak gibi şeylerdir. Kontrol listesi meraklıları için, bir öğreticinin gamified sürümü iyi çalışacaktır. Bu kilometre taşlarına editördeki “ilerleme” sekmesinden erişebilirsiniz, bu da yardımcı olur, çünkü çoğu insan bir oturuşta bir şey yayınlayamaz.

Bunu yaptıktan sonra editöre yönlendirileceksiniz. Ucraft’ın araçları öğrenmeyi gerektirmez ve beş dakikanız olduğu sürece herhangi bir engelin üstesinden gelebilirsiniz. Ucraft’ın kullanım kolaylığı en büyük avantajlarından biridir.

Arayüz duyarlı ve modern görünüyor. Bununla ilgili bir problemimiz, bazı özelleştirme seçeneklerine editörden erişilebilmesidir, diğerleri ise sadece “tasarımcı araçları” altında bulunabilir. Bu büyük bir sorun değil, ancak hızlı bir şekilde düzenlemeye karşı çalışıyor.

Daha basit bir şey istiyorsanız, Site123 incelememizi okuyun. Sürükle ve bırak değil, sadece belirli parametrelerde ikili değişiklikler yaparsınız, bu da her şeyin kullanımını kolaylaştırır.

Destek

Ucraft’ın desteği ödül kazanmıyor, ama kötü de değil. Yazılımı kullanırken sorun yaşarsanız, bilgi tabanını kontrol edebilirsiniz..

ucraft-bilgi-merkezi

Her bölüm için süreçleri ve araçları ayrıntılı olarak içeren 10 kategori içerir. Yeterince derin olmasa da, çoğu cephede yer alıyorsunuz. Var olan makaleler iyi yazılmış ve bilgilendirici görüntüler ve .gif’ler ile yapılan noktaları desteklemektedir..

Bilgi tabanı sizin için işe yaramıyorsa Ucraft ile iletişime geçebilirsiniz. Sohbet sırasında, dakikalar içinde bir yanıt almak zorundasınız ve gönderimlerin birkaç saatten birkaç güne kadar cevaplanmasını talep ediyorsunuz.

ucraft-sohbet

Ucraft temsilcilerinin verdiği yanıtlar hızlı ve yararlıdır, bu yüzden şikayet edecek çok şey yoktur. Bazı insanlar yardım için arama yapmayı sevmez, ancak çoğu insan mevcut kanallardan faydalanabilir.

Canlı destek sizin için önemliyse, Voog Ucraft’a benzer sonuçlar sunar, ancak aynı zamanda canlı sohbet ve arama özelliği sunar. Bu size harika geliyorsa, Voog incelememizi okuyun.

Karar

Ucraft işlevsel bir araçtır. Hızlı bir şekilde yayınlanan iyi bir web sitesi alabilirsiniz ve daha sonra rötuş ve parlatma için yer var.

Bununla birlikte, SEO, e-ticaret ve tasarım sınırlamaları, yazılımı çevrimiçi bir iş yürüten insanlar için ikincil bir seçim haline getirir. Wix veya Squarespace ile aynı kontrolü elde edemezsiniz.

Farklı bir şey istiyorsanız, en iyi web barındırma sağlayıcıları makalemizi okuyun. WordPress’i öneriyoruz, ancak kılavuzumuzu okuyun ve sizin için başka bir şeyin işe yarayıp yaramadığını görün.

Ucraft incelememize katılıyor musunuz? Değilse, aşağıdaki yorumlarda nedenini bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me