uCoz İncelemesi – Güncellendi 2020

uCoz İncelemesi

uKit tarafından uCoz sürükleyip bırakarak, daha önce kod ve komut satırlarını kullanma olan hardcore bir web sitesi oluşturucusudur. Çok güçlü, ama kalbin zayıflığı için değil. Tüm detayları okumak için uCoz incelememizin tamamını okuyun.


uCoz 2005’ten beri web sitesi oluşturma oyununda. Sürükle-bırak üreticisi değil, aynı zamanda basit bir barındırma platformu da değil. Daha ziyade, ilginç, esnek ve güçlü bir platform oluşturmak için kullanıcı dostu düzenleme ve kodlamayı birleştirir.

En azından biraz teknoloji meraklıysanız, kodlamanın nasıl çalıştığını anlayın ve web siteniz üzerinde çok fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, uCoz sizin için en iyi web sitesi oluşturucularından biri olabilir.

Bununla birlikte, çevrimiçi dünyada yeniyseniz, tam tersi doğrudur. HTML’nin temellerini bile anlamadığınızda CSS kütüphanelerini anlamaya çalışmak bir kabus olacaktır. Bu size benziyorsa, Weebly incelememizi okursanız iyi olur.

Bu uCoz incelemesinde, platformun kim için olduğunu belirleyerek özelliklerine, araçlarına, tasarımına ve daha fazlasına derinlemesine bakacağız. Sonuna kadar sadık kalın, böylece kararımızı okuyabilirsiniz.

Güçlü & Zayıf Yönler

UCoz için alternatifler

Özellikleri

uCoz’un özellikleri derinlemesine özelleştirme ve güçlü araçlar sunarak iyi yapılmış. Her şeyi yerinde bulmak zor olabilir, ancak etrafta oynamak platformun daha iyi anlaşılmasına yol açacaktır. Özellikler ve araçlara uCoz’da “modüller” denir.

ucoz-modüller

Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli, bazıları da seçenekler sunuyor. Düzenli bir web sitesi için en önemli olanlardan bahsedelim.

uCoz Formları

Formları toplamak, bir e-posta listesi oluşturmak ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için önemlidir.

UCoz ile form oluşturmak ve kullanmak kolaydır. Kontrol panelinde e-posta formları modülünü etkinleştirmeniz gerekir. Bir kez halledildikten sonra, formu bir sayfaya eklemeniz için size bir kod verilecektir.

ucoz biçimli

Bunu, formun bulunmasını istediğiniz sayfaya yapıştırın ve varsayılan sorulardan memnunsanız, işte budur. Değilse, soruları düzenleyebilir ve farklı bir görünüm vermek için tasarlayabilirsiniz. Kabul ederseniz, bunu yapmak için kodlama becerilerine ihtiyacınız olacak, yani herkes aracın tam kontrolünü ele geçiremez. Bununla birlikte, HTML etiketleri ve renk paletleri hakkında bilgi yeterli olmalıdır.

Sonuç olarak, uCoz ile formları kullanmak kolaydır, ancak ustalaşması zordur. Birçok araçta olduğu gibi, bunlardan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yeterince teknoloji meraklıysanız, yeni başlayanlar Simvoly gibi bir şeye bakmalıdır. Simvoly incelememizde okuyabileceğiniz gibi kullanımı çok daha kolay.

uCoz Mağaza

UCoz ile e-ticaret karmaşıktır. Özelleştirme ile istediğiniz kadar derine inmenizi sağlayan ürün kataloglarını içe aktarma gibi birçok gelişmiş işleve sahiptir. Modülü kurduktan sonra, fizikselden salt indirilen dijital ürünlere kadar her şeyi satabilirsiniz.

Herhangi bir giriş için görüntü boyutu, metin boyutu, ağırlık ve renk gibi seçenekleri değiştirebilirsiniz, böylece her şeyi ayarlarken size çok fazla esneklik verilir.

Ne yazık ki, bu esneklik dezavantajlarla birlikte geliyor. Bu harika çünkü her şeyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız, iyi bir mağaza oluşturmadan önce birçok düzenleme ve değişiklik yapacaksınız. Sıkı çalışma zararlı değildir, ancak birçok düzenleme dağınık kod anlamına gelir, bu da Google’da iyi sıralamanın daha zor olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, bir web sitesi geliştirmede seçim özgürlüğü hakkında konuştuğumuzda, kodlama bir zorunluluktur. Basitçe söylemek gerekirse, gelişmiş düzenlemeler sadece kodlama ile yapılabilir, bu yüzden yeni başlayanlar açık bir dezavantajdadır.

Yine de ileri düzey kullanıcılar için, uCoz ile açık sezon. Örneğin, platformunuzun Alibaba ve AliExpress ile doğrudan iletişim kurmasını sağlayan .yml dosyalarını içe aktarabilirsiniz. Bu, bir damla nakliye platformu kurmanın kolay olduğu anlamına gelir, bu nedenle bu sizin için iyi bir fikir gibi görünüyorsa, uCoz’u deneyin.

Çok fazla bir güçlük gibi görünüyorsa, bunun yerine Shopify’ı deneyebilirsiniz. Kapsamlı bir çevrimiçi mağaza oluşturucusudur, ancak kullanımı uCoz’dan daha kolaydır. Bununla birlikte, hala bazı tuhaflıkları var, bu yüzden atlamaya başlamadan önce başlangıç ​​seviyesindeki Shopify kılavuzumuzu okuyun.

uCoz Bloglama

UCoz ile blog yazmak o kadar kolay değil, ama esnektir. Blog modülünü etkinleştirdikten sonra, blog yayınları eklemeye başlayabilirsiniz. Karmaşık kurulum gerekmez.

ucoz-blog

UCoz ile blog oluşturmanın en güzel yanı, sayfada düzenleme yapmanızdır. Görsel düzenleyici ile içeriğinizin web sitenizde gerçek zamanlı olarak nasıl görüntülendiğini görebilirsiniz.

Daha iyi okunabilirlik için normal metin biçimlendirmesini ve görüntü manipülasyonunu yapabilirsiniz, ancak burada bitmez. İçeriğinizi renklendirmek istiyorsanız kod parçacıkları, tablolar ve hatta Flash dosyaları ekleyebilirsiniz.

Bir acemi için, uCoz’un biraz fazla olduğu açık olmalıdır. Bununla birlikte, şu ana kadar okuduğunuz her şey sizi heyecanlandırdıysa, bloglama modülünün kendi başına bir içerik yönetim sistemi olduğunu bilmekten memnuniyet duyarsınız. Tek dezavantajları, nitel bir arama motoru optimizasyon aracı ve üçüncü taraf eklentilerinin olmamasıdır..

UCoz’un ücretli planlarından birine geçerseniz iyi bir SEO aracı edinebilirsiniz. Çoğu sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularının özelliklerinden daha iyidir, ancak Yoast değildir. Bu WordPress’in ünlü SEO eklentisi ve ücretsiz.

İyi bir SEO aracı ve web sitesi oluşturucunuzun çevresinde büyük bir topluluk istiyorsanız, WordPress’i deneyin. Bununla birlikte, barındırma hizmeti sağlamaz, bu nedenle WordPress için de en iyi web barındırma kılavuzumuza göz atın.

uCoz Özelliklerine Genel Bakış

uCoz Logowww.ucoz.com

Aylık 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

UCoz’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak bu sınırlı bir seçenektir. Önemli bir özellik listesine sahiptir ve kendi alan adınızı bağlayabilirsiniz, ancak uCoz’un sunduğu her şeyden yararlanamayacaksınız.

Karışıma kayan reklamlar ekleyin ve bu uzun vadeli bir seçenek değildir. Daha büyük bir sorun, ücretli bir plan olan Minimum planın aynı zamanda kayan reklamlara sahip olmasıdır.

Sonuç olarak, fiyatlandırma planları iyi düşünülmemiştir. Temel sorun, uCoz’un sunduklarına göre çok fazla segmentasyonu olmasıdır. Optimal ve Mağaza planları, fiyat etiketlerini garanti eden yegane planlardır çünkü uCoz araç setinize değer katarlar.

Temel ve Minimal planlar pek bir şey sunmaz ve Maksimal seçeneği, küçük otomatik yedekleme, premium antivirüs ve diğer birkaç hile için çok pahalıdır. Çevrimiçi bir mağazaya ihtiyacınız varsa Mağaza planına gidin. Sadece platformdan olabildiğince fazla almak istiyorsanız, Optimal planına gidin.

uCoz’un bir geri ödeme politikası vardır, ancak bu yalnızca planınızın kullanılmayan kısmı için geçerlidir ve güçlü bir vakayı öne çıkarmanıza bağlı gibi görünüyor.

tasarlamak & Araçlar

Karmaşık CMS ve kullanıcı dostu (ish) karışımı nedeniyle, uCoz ortalama bir web sitesi oluşturucunuz değildir. Tasarım özellikleri ve ikincil araçlar sorunsuz bir düzenleyicide karışmıyor. Özelleştirme seçeneklerinin miktarı göz önüne alındığında, bu şekilde mümkün olmazdı.

uCoz Tasarım

uCoz’un tasarımı, yapabildiğiniz kadar kullanıcı dostu ve güzel olabilir. Birçok şablonu muhteşem, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve üzerinde çalışması kolay. Sorun, piksellerinizi veya bölümlerinizi doğru şekilde almazsanız, en ufak bir düzenlemenin tüm bu iyi şablon tasarımını bozabilmesidir..

ucoz-şablonlar

Bir sayfayı düzenleme şekliniz teoride basittir. Her modül, CSS, HTML ve komut dosyalarını kullanarak düzenleyebileceğiniz belirli sayıda blok ve öğeye sahiptir. Bu, bir programcının işini çok daha kolay hale getirmesine rağmen, uCoz’un kod yazamayan insanlar için uygun bir seçeneği yoktur.

uCoz Araçları

uCoz’un araçları modüller aracılığıyla uygulanır. Büyük, karmaşık modüller vardır, ancak birçok web sitesi geliştirme görevini optimize edebilen daha küçük modüller de vardır.

Örneğin, bir “SSS” modülü var. UCoz kontrol panelinden etkinleştirdikten sonra, yayınlanan web sitesi üzerinden sorgu göndermek için “kullanıcılar” modülü ile birlikte kullanabilirsiniz.

Müşterilerinizin sorularıyla ilgilenmek için metin, resimler, kod snippet’leri ve Flash dosyalarıyla yanıt verebilirsiniz. Bu, ziyaretçilerinizin ağrı noktalarını tedavi etme konusunda çok fazla esneklik olduğu anlamına gelir. İyi bir destek merkezinin derlenmesi zordur ve bu araç bunu yapmak için yeterli değildir, ancak işinizi çok daha kolay hale getirir. Herhangi bir yazılım geliştirme şirketi bunu kullanmaktan yararlanabilir.

Web sitenizi düzenlemek için en önemli modül ve gerçekten dikkat etmeniz gereken tek modül “sayfa düzenleyicisidir”.

uCoz sayfalık-editör

Ana sayfanız veya ürün kurşun mıknatısı gibi şeyleri düzenlemek için kullanacaksınız. UCoz ile kod yazmayı öğrenmek isteyen yeni başlayanlar bunu sevecektir, çünkü sayfaları bir kodda veya görsel ortamda düzenleyebilirsiniz.

Kod düzenleme kolaydır. Sayfanızın belirli bölümlerini değiştirebilir veya kaynağa erişebilir ve her şeyi eski şekilde yapabilirsiniz.

Bir sayfayı görsel olarak düzenlemek için sayfanıza kod yoluyla widget eklemeniz ve ardından bunları farklı bir sekmede görüntülemeniz gerekir. İşlem, WordPress’teki blog yayınlarını düzenlemeye benzer. Bir bütün olarak platformdan daha kullanıcı dostu, ancak çoğu kullanıcı için yeterince kolay değil.

Kullanım kolaylığı

UCoz’da, pazar segmentleri ile uğraşmadan kullanım kolaylığı hakkında konuşmak zor.

Bir yandan, uCoz’un CSS bilgileri nedeniyle parkta yürüyüş yaptığı web geliştiricileri, programcıları ve teknoloji meraklısı pazarlamacılar var. Her türlü kodlamayı kolaylaştırır, çok fazla esnekliğe sahiptir ve bir web sitesi geliştirmenin klasik yolunu optimize etmek için yapılmıştır. uCoz bu pazar için mükemmel bir seçim.

Öte yandan, acemi kullanıcılar var çünkü uCoz’un da en azından kısmen onları hedef alan geliştirme seçenekleri var. Kod yazmayı öğrendiyseniz, uCoz başlamak için en iyi yerdir. Buna alıştıktan sonra, kullanıcı dostu bir yaklaşımı, mümkün olan en az miktarda şamandıra ve havada asılı düzenleme ile birleştirir.

Ne yazık ki, ortalama bir başlangıç ​​için, buna değmez. Squarespace ve hatta SiteBuilder gibi diğer seçeneklerin kullanımı çok daha kolaydır. Bu platformlar hakkında daha fazla bilgi için Squarespace incelememizi ve SiteBuilder incelememizi okuyun..

Destek

Yardım merkezi de alışılmışın dışında bir şekilde yapılandırılmıştır. Üç bölüm vardır: SSS, ders kitabı ve uCoz topluluğu.

ucoz destek

SSS ve ders kitabı kategorileri sezgiseldir. Onlar uCoz hakkında her şeyi öğreticiler ve kılavuzları bir çok özelliği. SSS SSS sayfasında çevrimiçi ve eğer indirirseniz ders kitabı çevrimdışı.

Bu önemlidir, çünkü herhangi bir beceri düzeyindeki kullanıcıların uCoz’da bir web sitesi oluşturmak için ne yapılması gerektiğini anlamalarına yardımcı olur.

UCoz topluluğu eşit derecede yardımcıdır. Bir web sitesi oluşturma engeli olan herkese yardımcı olmak için geliştiricilerin ve diğer kullanıcıların bir araya geldiği bir forum..

Geliştiricilerle ilk temasınız budur. Diğeri bilet göndererek ve e-posta üzerinden yanıt beklemek.

UCoz ile iletişim kurmanın canlı sohbet veya telefon gibi başka bir yolu yoktur. Bu, platformun ne kadar karmaşık olduğunu göz önünde bulundurarak bir sorun olabilir, ancak öğreticilerin ve harika topluluğun kalitesi göz önüne alındığında büyük bir sorun değildir..

Daha iyi bir destekle daha basit bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız, Site123 doğru seçim olabilir. Kulağa ilginç geliyorsa, Site123 incelememizi okuyun.

Karar

uCoz, web’de bulunan bir kişi için harika bir oluşturucudur. Kaynak kodu, CSS kitaplıkları ve HTML üstbilgileriyle ellerinizi kirletmekte sorun yaşamıyorsanız, uCoz en iyi web sitesi oluşturucular arasında yer alır.

Yine de mükemmel bir inşaatçı değil. uCoz, bir web sitesi oluşturmak isteyen herkesin erişebilmesi için kullanıcı dostu değildir. Çoğu, Wix gibi kullanımı daha kolay bir şey isteyecektir. Wix incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz karmaşık ancak erişilebilir bir web sitesi oluşturucusudur.

uCoz’un blogları ve SEO’ları da daha iyi olabilir. Sorunsuz içerik yönetim sistemi ve çok çeşitli üçüncü taraf eklentileri ile WordPress, neredeyse her durumda, kesinlikle daha iyidir.

Yine, harika bir platform, ancak kendi barındırma hizmeti yok, bu yüzden en iyi web barındırma topluluğumuzu ve WordPress için başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun. Kullanımı uCoz’dan daha kolaydır, ancak yine de iyi bir karmaşıklığa sahiptir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me