Sitebuilder İncelemesi – Güncellendi 2020

Sitebuilder İncelemesi

Sitebuilder hakkında sevilecek çok şey var, ancak bir öneri hak etmek için çok fazla negatif var. Arayüz ve editör harika ve kullanımı kolay olsa da, tasarım ve şablonlar çok eski. Ayrıntılar için Sitebuilder incelememizin tamamını okuyun.


SiteBuilder bir süredir var olan güçlü bir araçtır. Sürükle ve bırak düzenleyicisinin kullanımı kolaydır ve temel bir web sitesini hemen yayınlamanızı sağlar. Karışıma başlamak için ihtiyacınız olan özellikleri ekleyin ve iyi bir inşaatçı edinin.

Maalesef, SiteBuilder en iyi web sitesi oluşturucularımızla orada değil. Hizmet nadiren güncelleme aldığından, şablonlar eski ve Wix veya Weebly ile karşılaştırıldığında performans eksik olduğu için, 2016’da birisi platformu terk etmiş ve yuvarlanmasına izin veriyor.

İyi bir web sitesini çalışır duruma getirebilirsiniz, ancak daha sonra ince rötuşlar yapmak zordur. Hizmet, çevrimiçi bir platform oluşturmak isteyen küçük çevrimdışı işletmeler gibi belirli kitlelere uygun olsa bile, aynı şeyi diğer daha iyi oluşturuculardan da alabilirsiniz.

Sitebuilder için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

SiteBuilder tüm doğru özelliklere sahiptir. Bloglama, e-ticaret, formlar ve uygulama pazarı da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeye sahiptir..

Zaten öyle görünüyor. Sorun, özelliklerin ortaya çıkmamasıdır. Hepsinin sınırları vardır, bu yüzden en önemlilerinden bahsedelim.

SiteBuilder Bloglama

Web sitenize bir blog eklemek için önce bir şablon seçmelisiniz. Birkaç tane var ve güzel tasarlanmışlar.

sitebuilder-şablon

Editördeki blog menüsünden yayın eklemek ve yönetmek kolaydır. Daha iyi arama motoru optimizasyonu için yazı tiplerini, boyutları, başlıkları ve hatta etiketleri değiştirmenize olanak tanıyan basit bir işlemdir. Yine de yeni başlayanlar için geliştirilebilir.

sitebuilder-blog-post

Örneğin, Voog bir blog yayın sayfasını normal bir sayfadaki gibi düzenlemenize izin verir, bu da SiteBuilder’da imkansızdır. Bloglamaya daha kullanıcı dostu bir yaklaşım istiyorsanız, Voog incelememize göz atın.

Farklı bir notta, blog oluşturma çevrimiçi varlığınız için temel önem taşıyorsa WordPress’i deneyebilirsiniz. Blog yazmak için geliştirilmiş bir içerik yönetim sistemidir. Yine de karmaşıktır, bu yüzden önce başlangıç ​​WordPress kılavuzumuzu okuyun.

SiteBuilder e-Ticaret

E-ticaret özelliklerine erişmek için ücretli bir plana geçmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra mağaza sayfası oluşturmak, ürün eklemek ve PayPal’ı her şeye entegre etmek kolaydır (alışveriş sepeti, satın alma düğmeleri vb.).

sitebuilder-paypal

Sistem katıdır, çünkü düzenleme sırasında mağaza ve öğe menüleri arasında geçiş yapmanız gerekir, ancak bir veya iki ürün ekledikten sonra bunun özünü elde edersiniz..

Bununla birlikte, süreç çok yönlü değildir. Bir ürün sayfasını özelleştiremezsiniz çünkü şablonunuzun varsayılanı ile sıkışmışsınızdır. Diğer sınırlamalar arasında web sitesi, müşterilerinizin sepetlerinde terk edilmiş öğeleri saklamaz ve toplu işleme eksikliğidir.

Ayrıca, yalnızca PayPal ve doğrudan transfer yoluyla ödeme kabul edebilirsiniz. Yeterli olabilir, ancak bazı insanlar MakeCommerce veya Stripe gibi diğer yöntemleri tercih eder..

Wix, bir e-ticaret web sitesini desteklemek için çok daha uygundur. Analitiği, özelleştirmesi ve desteği SiteBuilder’ınkini aşıyor, bu yüzden kararınızı vermeden önce Wix incelememizi okuyun.

E-ticaret sizin için ikincilse, SiteBuilder yine de çalışabilir, ancak çevrimiçi satış en önemli önceliğinizse, Shopify’ı da düşünmelisiniz. E-ticaret için yapılmış bir oluşturucu, ancak karmaşık, bu yüzden atlamadan önce Shopify için başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın.

SiteBuilder Uygulama Pazarı

SiteBuilder’ın uygulama pazarına hesabınızın kontrol panelinden erişebilirsiniz.

sitebuilder-app-pazar

Aracı açtığınızda umut verici görünüyor. Bir arama çubuğu ve bir kategori sekmesi var, ancak bunları kullanmanıza gerek yok. Profesyonel planında yalnızca yedi eklenti arasından seçim yapabilirsiniz. Onlarca çok az.

Pazar üçüncü taraflara açık olmadığından, araç setinizi yükseltmekle sınırlısınız. Örneğin, Weebly’nin uygulama pazarıyla karşılaştırılamıyor, bu nedenle SiteBuilder ile bir web sitesi kurmak kolay ama mükemmel hale getirmek imkansız.

Web sitenizi en yeni güncellemelerle rötuşlamaya meraklıysanız, Weebly incelememize göz atın. Bu inşaatçı bir mükemmeliyetçiyi barındırmak için çok daha uygundur.

Özelliklere genel bakış

Site Logosuwww.sitebuilder.com

Aylık $ 323’dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet
24/7

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

SiteBuilder’ın planları en iyisi değil. En pahalı planı satın almadığınız sürece e-ticaret almazsınız ve en düşük katmanda yalnızca 5 GB depolama alanına sahip olursunuz.

Pro planında, SiteBuilder işlevlerinin çoğunu alırsınız. Şablonları özelleştirebilir ve kayan reklamlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca, web istatistiklerine erişebilir ve ücretsiz olarak bir alan adı alabilirsiniz. Nitrit-cesarete girene kadar iyi bir plan..

Sadece 5GB depolama alanı bu kadar düşüktür. Çoğu web sitesi üreticisi en düşük fiyat noktalarında daha fazlasını sunar, bu nedenle SiteBuilder’ın depolaması bir sorundur.

Premium planın daha da fazla sorunu var. Neredeyse iki kat fiyat için, aldığınız tek yükseltme, buna değmeyen öncelikli destek. 5 GB’lık bir depolama alanınız daha var, bu artık sorun değil.

E-ticaret planına geçmenin tek nedeni, SiteBuilder ile başlayıp web sitenize bir mağaza eklemek istemenizdir. e-ticaret bu planın tek artısıdır ve dediğimiz gibi hizmetin e-ticaret özelliği ete kemiğe bürünmedi.

SiteBuilder’ı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, ancak yalnızca bir alt alan adı alırsınız ve geliştirici reklamlarına bağlı kalırsınız. Hizmeti sınamak için bu seçeneği öneririz, ancak başka bir şey yapmamak için.

tasarlamak & Araçlar

SiteBuilder’ın editörü karmaşıktır. Sayfanıza sürükleyebileceğiniz çok sayıda öğe ve biçimlendirme, stil ve kod söz konusu olduğunda birçok seçenek var.

Sorun, sistemin yeterince derin olmamasıdır. Evet, karmaşık, ancak hiçbiri istenen sonuca ulaşacak kadar özelleştirilemezse, birçok seçeneğe sahip olmanın bir anlamı yok. Atlantik Okyanusu’nun bir metre derinliğinde olduğunu düşünün. Yüzeyden güzel görünecektir, ancak hiçbir yere yelken açamazsınız. Bu SiteBuilder’ın editörü.

Genel sınırlamaların yanı sıra, bir kez yayınlandıktan sonra şablonu değiştiremezsiniz. Bu, birini seçerken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir, çünkü ona takılıp kalırsınız. SiteBuilder’ı kullanmak istiyorsanız, yayınla düğmesine basmadan önce birkaç şablon denemenizi öneririz.

Tüm bunlar doğru olmasına rağmen, aracın bir değeri vardır. Basit bir web sitesi kurmak kolaydır ve seçeneklerinde hızlı bir şekilde gezinebilirsiniz. Kulağa ne kadar iyi gelse de, yeterli değil. Rekabetin çoğunda aynı zamanda.

sitebuilder-düzenleyici

Öğeler sekmesi karmaşıktır. Örneğin, istediğiniz şekilde yeniden boyutlandırılabilen ve renklendirilebilen şekiller ekleyebilirsiniz. Bu çok fazla esneklik sağlıyor, ancak burada bitmiyor. Sayfa aşağı bağlantılarının doğrudan “aşağı kaydır” veya “yukarı kaydır” düğmeleri olarak yerleştirilmesi gibi şeylerin ayarlanması daha kolaydır.

sitebuilder elemanları tırnağı

Sonuçta, sistem ayarlandı, böylece basit bir şeyi hızlı bir şekilde kurup çalıştırabilirsiniz.

“Sayfalar” menüsü web sitenizin sayfalarını yönetmenizi sağlar. Sayfa eklemek veya kaldırmak başlık menüsünü değiştirir, böylece bir kez daha SiteBuilder’ın her şeyi kolaylaştırmaya olan bağlılığını görebilirsiniz..

sitebuilder sayfaları-tab

“Bölüm” düğmesinin altında, düzenlemekte olduğunuz sayfanın yapısını değiştirebilirsiniz. Çok fazla seçenek olmamasına rağmen, her şeyi organize etmeyi kolaylaştırır, bu yüzden yeni başlayanlar için başka bir artıdır.

Harika olan, farklı platformlar için bölümleri gizlemenizdir. Bir şey mobil cihazlarda iyi görünmüyor ancak bir masaüstü ziyaretçisi için harika çalışıyorsa, web sitenizin mobil sürümünde gizleyebilirsiniz..

“Tasarım” bölümü, stili ve yazı tiplerini değiştirmenizi sağlar. Her şey basit, ama bu menü iddialı bir web sitesi isteyenler için büyük bir artı. Web sitenizin arka planı olarak işlev gören birçok doku arasından seçim yapabilirsiniz.

sitebuilder-dokular

Maalesef kendi dokularınızı yükleyemezsiniz, ancak şekilleri ve renkleri değiştirerek mevcut dokuları düzenleyebilirsiniz.

“Blog” ve “mağaza” bölümleri ilgili özelliklerle ilgilidir: blog oluşturma ve e-ticaret. Her iki durumda da, özelliği ayarlamak ve genel değişikliklere sekmelerden erişmek için birkaç soruyu yanıtlamanız gerekir.

sitebuilder-blog-tab

Bu menüler iyi düzenlenmiştir ve bir blog veya mağazayı yönetmeyi kolaylaştırır, ancak birçok özelleştirme seçeneği sunmazlar. Örneğin, yayınları veya toplu işlem siparişlerini kategorilere ayıramazsınız.

“İstatistikler” sekmesi şirket içi istatistikleri görüntülemenizi sağlar. Google Analytics ile neyi analiz edebileceğinize kıyasla söner, ancak çevrimiçi bir işletme kullanmıyorsanız daha iyi çalışmalıdır..

Çevrimdışı işletmelerini tanıtması gereken kişiler, SiteBuilder’ın “istatistikler” sekmesinde gezinmek ve yorumlamak için çok daha kolay bulacaklardır..

“Yönet” düğmesi arka uç özelleştirme olanaklarını gösterir. Form gönderme ile ilgili seçeneklere erişebilir, Google Analytics’i entegre edebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

sitebuilder-yönetmek-tab

Menü hakkında harika bir şey, düzeltme geçmişidir. Yeni bir özellik kitlenizle iyi sonuç vermediyse, web sitesini istediğiniz zaman kaydedebilir ve daha eski bir sürüme dönebilirsiniz. Bunu yapmak için ücretli bir plana geçmeniz gerekiyor, ancak yine de yararlı bir özellik.

sitebuilder-revizyon-tarih

Sayfanızdan herhangi bir şey seçerken sayfa içi öğeleri birkaç açılır seçenekle de değiştirebilirsiniz.

sitebuilder-on-page-düzenlemek

Bu genellikle stille ilgilenir, ancak sunduğu seçenekler web sitenizi yayınlama sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Son olarak, bazı seçenekler gösterge tablosundan edinilebilir.

sitebuilder-pano

Uygulama pazarına erişebileceğiniz, form gönderimleriyle ilgili hızlı bir genel bakış elde edebileceğiniz ve fiyatlandırma planınızı yükseltebileceğiniz yer burasıdır..

Gördüğünüz gibi, orada önemli seçenekler var, ancak bu mutlaka iyi bir şey değil. Örneğin, eklentileri entegre etmek ve işinizi daha hızlı yapmak için daha kolay bir zamanınız olduğundan, uygulama pazarına düzenleyiciden erişilebiliyorsa yardımcı olabilir.

Kullanım kolaylığı

SiteBuilder’ın düzenleyicisinin kullanımı kolaydır. Yine de, bir temsilci ile iletişim kurmadan çözülmesi zor olacak arka plan renkleri veya efektleri katmanlama gibi birkaç gelişmiş sorun vardır. Bunun da ötesinde, mağazanızı kurmak gibi bazı süreçler mantıksızdır. Bununla birlikte, web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için zor zamanınız olmamalıdır..

sitebuilder-düzenleyici

Platformun şablonları da hayatınızı kolaylaştırır, çünkü güzel görünmek için çok az özelleştirme gerektirirler.

Ne yazık ki, web sitenizin şablonunu yayınladıktan sonra değiştiremezsiniz. Bu bir serseri çünkü gelecekte yeniden markalaşmayı zorlaştırıyor. Bu bir problem, çünkü bir şablonun görünümünü değiştirmek kolay olsa da, şablonlar yapı sınırlamaları ile birlikte gelir.

Çevrimdışı bir işletmeniz varsa ve müşteri tabanınızı genişletmek için hızlı bir web sitesi istiyorsanız, SiteBuilder iyi çalışır, ancak işletmeniz önce çevrimiçi ise başka bir şey denemelisiniz.

Destek

SiteBuilder’ın bilgi tabanı iyi organize edilmemiştir. Yalnızca 10 kategoride cevaplanmış soru içerir, ancak arama motoru iyi çalışır.

sitebuilder-bilgi-tabanı

Cevaplanan sorular vurulur ve özlenir. Bazıları ayrıntılı, ancak diğerleri çok fazla yardım sunmuyor. Bununla birlikte, en önemli konular ele alındığından, ihtiyacınız olanı bulmakta zorlanmamalısınız.

sitebuilder-support-soru

Sorunlarla karşılaşırsanız ve şirketle iletişim kurmanız gerekirse durum daha iyidir. ABD’deyseniz, istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Diğer konumlardan kullanıcılar da e-posta veya sohbet yoluyla iletişim kurabilir.

Her ikisinin de yanıt süresi – bir insanın sorgunuza bakması 48 saate kadar – iyi. Yardımcı olsa da, biletlerimizden birine aldığımız yanıt profesyonel değildi.

Sonuçta, SiteBuilder desteği yıldız değil, ama işi yapacak.

Karar

İdeal web sitenizin nasıl görüneceğini göz önünde bulundurarak net bir resminiz varsa veya bir mükemmeliyetçiyseniz, farklı bir inşaatçı ile daha iyi olabilirsiniz.

Bununla birlikte, hemen çarpıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, Squarespace veya Weebly’yi sevmediğiniz sürece SiteBuilder’a bir şans verin, bu da aynı şeyi sunar ve daha sonra rötuş yapmanıza izin verir.

Farklı bir şey istiyorsanız, en iyi web barındırma sağlayıcıları makalemizi okuyun. WordPress’i öneririz, ancak etrafınıza bakın ve başka bir şeyin ilginizi çekip çekmediğini görün.

SiteBuilder hakkında ne düşünüyorsun? Bunu kabul etmemiz adil miydi? Bizimle aynı fikirde değilseniz veya eklemek istediğiniz bir şey varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize yer verin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me