Site123 İncelemesi – Güncellendi 2020

Site123 İncelemesi

Web sitesi üreticileri gittikçe, Site123 çoraplarınızı havaya uçuracak bir şey değildir. Sürükle ve bırak mekaniği kullanmadan işleri eski tarzda yönetir, yeni başlayanlar için en iyi seçim değildir. Bununla birlikte, onunla çalışmaya istekli olanlar için, tam incelememizde okuyabileceğiniz gibi sağlam bir araçtır..


Site123 kullanım kolaylığı ve güzel tasarıma odaklanır ve kontrolü tehlikeye atar. Platform, web sitesi oluşturucular hakkında bildiğiniz her şeyi değiştirmek için “burada olmaktan” gurur duyuyor.

Bu ifade, Site123’ün sürükle ve bırak düzenleyicisine sahip olmamasıyla desteklenmektedir. Bir web sitesi tasarımı, mevcut şablonlar ve öğelerdeki belirli, genellikle ikili seçenekleri değiştirerek yapılır.

Bu, Site123’ün web sitesi geliştirmenin bir güç merkezi olmadığı anlamına gelir. Web sitenizi nasıl düzenleyebileceğinizle sınırlısınız, ancak doğru kişi için yazılımın güzelliği ve kullanım kolaylığı, kontrol eksikliğini telafi etmek için yeterli olacaktır. Bunun size ait olup olmadığını görmek için Site123 incelememizi okumaya devam edin.

Site123 için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Site123 harika bir inşaatçının tüm özelliklerine sahiptir: e-ticaret, arama motoru optimizasyonu, ücretsiz SSL şifrelemesi ve bir uygulama pazarı.

Şirket üslerini kapsıyor, ancak özellikler etli değil. Belirli bir şeye ihtiyacınız yoksa harikalar, ancak gelişmiş seçeneklere sahip değilseniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, en önemlilerini ele alalım.

Site123 e-Ticaret Seçenekleri

E-ticaret araçları muhtemelen Site123’teki en iyi özelliklerdir. Ürün ekleyebilir ve kaldırabilir ve tekliflerinizin her biri için farklı bir sayfa oluşturabilirsiniz. Platform farklı para birimlerini ve dilleri de destekliyor.

Ayrıca, uygulama pazarında ürün yönetimi, kitle analizi ve satış konusunda yardımcı olan birçok araç bulunur.

Paranızı nasıl alacağınızı düşünüyorsanız, emin olun. Platform, PayPal, kredi kartı ve doğrudan aktarımı desteklediğinden, müşterileriniz kripto para birimi hariç istedikleri şekilde ödeme yapabilir..

Zaten bir ürün kataloğunuz varsa veya her teklif için bir sayfa oluşturmak için çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, Site123 bu şekilde devam edecektir. Süreci çok daha kolay hale getirir.

E-ticaret işiniz için daha fazla kontrol istiyorsanız, Shopify’ı deneyebilirsiniz. Editörünün kullanımı daha zordur, ancak e-ticaret başarısı için inşa edilen her şey vardır ve yeni başlayanlar için Shopify kılavuzu ile platforma başlamak kolaydır.

Site123 Eklentileri

Site123’teki uygulamalara eklenti denir. Uygulama pazarına ayarlar menüsünden erişebilirsiniz.

Site123-pluginmarket

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli eklentiler olmadığını fark edeceksiniz. Bu, bahsettiğimiz “ete geçmemiş” sorun ve uygulama pazarındaki ana sorun.

Web sitenizi Google Analytics’e bağlamak veya bir yeniden pazarlama tıklama başına ödeme kampanyası yapmaya çalışan herkesin değerli olduğunu bildiği, ancak daha fazlasını yapamayacağınız yeniden pazarlama etiketini eklemek çok kolaydır. Tüm üçüncü taraflara açık değildir ve kabul edilen birçok eklenti yoktur.

Üçüncü taraflara açık daha iyi bir uygulama pazarına sahip bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız, Weebly’yi deneyebilirsiniz. Doğru uygulamaları bulmak için piyasayı araştırmanız gerekir, bu nedenle önce Weebly incelememizi okuyun..

Bir kez daha, Site123 küçük bir işletme veya serbest çalışan için çalışabilir, ancak kurs satmak isteyen bir işletme için yeterli değildir, örneğin.

Bunun da ötesinde, ücretsiz sürümü olan eklentileri kullanamazsınız, böylece bir plan satın alana kadar uygulama pazarının sizin için çalışıp çalışmadığını bilemezsiniz..

Site123 Arama Motoru Optimizasyonu

Site123’ün SEO aracını kullanmak kolaydır. Doldurulacak üç meta veri alanınız var (yalnızca ana sayfa hakkında) ve ayrıca site haritanızı arama konsoluna yüklemek için indirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar, yani hızlı bir şekilde kurabileceğiniz anlamına geliyor, ama aynı zamanda muhtemelen çalışmıyor.

Site123-Settings

Rekabetçi olmayan bir niş içindeyseniz, uzun vadede verimli olabilir, ancak birçok arama sonucunda görünmeyebilirsiniz..

Basitçe söylemek gerekirse, web sitenizin meta verilerini ayarlamak için araçlar elde edemezsiniz ve web siteniz diğer tüm Site123 kullanıcılarının web sitelerine benzer bir koda sahip olduğunda bina yetkisi zorlaşır.

Evet, biraz haksızlık yapıyoruz. SEO, aynı kod sınırlamaları nedeniyle çoğu web sitesi oluşturucusuyla çıkarmak zordur. Bununla birlikte, arama sonuçlarında görünmek işletmeniz için önemliyse, Wix incelememizi okuyun. Bu platform, Google arama sonuçları için açık ara en iyi web sitesi oluşturucusudur.

Site123 Güvenliği

Site123 ile ilgili en iyi şeylerden biri güvenlik özellikleridir. Yazılımla yapılan web siteleri ücretsiz SSL şifrelemesi alır, bu da bilgilerinizin gizli olduğu ve bu şekilde kaldığı anlamına gelir.

Çoğu web sitesi üreticisi ve barındırma şirketi bu hizmeti bir ücret karşılığında sunar, ancak Site123 ile ücretsizdir..

Ayrıca, bir kilitlenme durumunda web siteniz yedeklenir. Otomatik kaydetme özelliği sayesinde, içeriğinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, yani manuel olarak yedekleme yapmak zorunda kalmazsınız.

Bu özellikler, Site123’ün kitabımızda büyük bir artı olan siber suçlardan haberdar olduğunu gösteriyor. Bu bölüm siber güvenliğe olan ilginizi artırdıysa, en iyi VPN sağlayıcıları ve en iyi şifre yöneticileriyle ilgili makalelerimizi mutlaka okuyun.

Özelliklere genel bakış

Site123 Logosuwww.site123.com

Tüm Planlar

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum
0

Canlı sohbet
24/7

Telefon

E-posta

7/24 Destek
0

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Site123’ün ücretsiz bir planı vardır, ancak bir CV veya portföy barındırmıyorsanız planı kesmez. Depolama ve bant genişliği sınırlamalarının yanı sıra, yalnızca bir alt alan adı alırsınız ve geliştiricinin kayan reklamları ile sıkışıp kalırsınız.

Bununla birlikte, para harcamak istiyorsanız, iyi bir dizi seçenek var.

Temel: İleri: Profesyonel: Altın:
$ 10.80$ 16.80$ 22.80$ 28.80

Listelenen fiyatlar 12 aylık bir abonelik içindir ve satın alma işleminden sonra tamamen faturalandırılır. Farklı zaman aralıklarında karar vermeye karar verirseniz, fiyatlar farklı olacaktır.

Temel plan, kendi alan adınızı bağlamanıza, bant genişliğinizi ve depolama alanınızı artırmanıza, kayan reklamları kaldırmanıza ve 100 posta listesi mesajı ile e-posta pazarlama imkanı açmanıza olanak tanır. Çevrimiçi varlığınızı iyileştirmek isteyen bir serbest çalışansanız, bu iyi bir plan, ancak bir ajans veya küçük işletme için işe yaramayacak.

Gelişmiş yükseltme, size daha fazla depolama alanı ve bant genişliği sağlamanın yanı sıra e-ticaret ve yerelleştirme fırsatları açarak Temel planın avantajlarını artırır. Ayda 50 adede kadar sipariş alırsınız, bu nedenle fiyat etiketi, başka bir kanalın ürünlerini tanıtmasını ve satmasını isteyen küçük bir işletme için uygundur.

Övmemiz gereken bir diğer şey de eklenen dil. İçeriğinizi istediğiniz bir dile çevirirsiniz. Belirli bir ülkeden insanlar web sitenizi ziyaret ettiğinde, otomatik olarak çevrilmiş metni görüntüler..

Profesyonel ve Altın planları birbirine benzer. Daha fazla dil ve kredi kartı hediye alma yeteneği elde edersiniz. Bu ikisi arasındaki tek fark sayılardır: Altın daha fazla depolama alanına, posta kutularına, aylık siparişlere vb. Ve gelişmiş e-ticaret özelliklerine sahiptir.

Küçük veya orta ölçekli bir işletme için merkezi bir merkez oluşturmak için bu iki plandan birini kullanabilirsiniz, ancak web sitenize bu kadar zaman ve para harcamak istiyorsanız, farklı bir web sitesi oluşturucu kullanmaktan daha iyi olur.

Hizmetle ilgili harika bir şey, yeni kullanıcı indirimi. Bir hesap oluşturduğunuzda, planlarında yüzde 40 indirimden yararlanmak için üç gününüz olur. Bu aciliyet yaratır, ancak umarım bu inceleme bir karar vermenize yardımcı olur ve satıştan yararlanabilirsiniz.

tasarlamak & Araçlar

WordPress temalarını düzenlemeye alışıksanız, Site123 düzenleyicisi tanıdık gelecektir.

Öğeleri sürükleyip bırakamazsınız, bu nedenle platform onları çağırdığı için bir şablon veya düzenle sınırlandırılırsınız, ancak belirli bir görünüme ayarlanmadıysanız bu bir sorun olmayabilir..

Temalarınız üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, WordPress’e bir şans verebilirsiniz. Sistemi daha karmaşık olsa da, temaların nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olmak için WordPress’i kullanma ile ilgili ara kılavuzumuzu okuyun.

Bunu göz önünde bulundurarak, sol taraftaki paneldeki altı düğmeyi kullanarak web sitenizde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Bu erişilebilirliği artırsa da özelleştirmeyi feda eder.

Seçenekler şablonunuza ve fiyat planınıza bağlı olarak değişebilir, ancak bunlar genellikle tüm web siteleri için aynıdır, bu yüzden her birine bir göz atalım.

Ana sayfa düğmesi, web sitenizin adı, logosu veya ana sayfa başlığı gibi şeyleri değiştirmenize olanak tanır. Ayrıca, ana sayfa şablonunu değiştirebileceğiniz yerdir, bu nedenle başlangıçta önemlidir, ancak yayınladıktan sonra kendinizi daha az kullandığınızı göreceksiniz..

Site123-homeButton

Sayfa düğmesi, tek tek sayfalarınızla ilgilenir. Her biri için düzeni değiştirebilir ve menüyü buna göre otomatik olarak değiştiren sayfalar ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz..

Site123-pagesbutton

Bu harika bir şey çünkü sayfalar ve menü seçenekleriyle ayrı ayrı ilgilenmediğinizde her şeyin organize edilmesi daha kolay. Ayrıca, net yapı yeni kullanıcıların düzenleyicide gezinmesine ve hayal edilen sonuca daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.

Tasarım menüsü web sitesi şablonunu değiştirmenize ve stiller, yazı tipleri, üstbilgiler ve altbilgiler ile sosyal simgeler gibi özellikleri değiştirmenize olanak tanır. Serinletici bir tarz, çünkü yaptığınız her değişiklik küreseldir, bu nedenle sadece bir yazı tipini değiştirmek için her sayfayı incelemeniz gerekmez.

Site123-designbutton

Kulağa hoş geliyor – ve öyle – ama iki ucu keskin bir kılıç. Bazı kullanıcılar farklı sayfaların farklı yazı tiplerine veya stillere sahip olmasını ister ve bu da Site123 ile yapılamaz.

Ayarlar menüsü sitenizin arka ucuyla ilgilidir. Varsayılan olan tek bir sayfa yapısı isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Menüde yerelleştirme, SEO ve eklentileri de ayarlayabilirsiniz.

Her şeye erişmek kolaydır ve Site123 jargona ışık tutar. Çevrimiçi dünyada yeni olan kişiler her şeyin ne yaptığını kolayca anlayabilir, çünkü özellikle editörün bu bölümünde, üzerine geldiğinizde ilgili bilgileri gösteren her seçeneğin yanında küçük soru işareti simgeleri bulunur..

Site123-hoverinfo

Alan adı ve önizleme menüleri en basit olanlarıdır. Alan adı ile alt alan adınızı değiştirebilir veya kendi alan adınızı bağlayabilirsiniz. Önizleme düğmesi, web sitenizi bir ziyaretçinin masaüstünde, tablette veya akıllı telefonda göreceği şekilde görüntüler.

Site123 önizleme

Site123 mobil cihazlar için güzel web siteleri oluşturur. Kontrol eksikliği daha az özelleştirme anlamına gelir, ancak aynı zamanda yaptığınız herhangi bir seçimin optimize edildiği anlamına gelir. Kendi öğelerinizi sürükleyip bırakamadığınız için, kod temiz kalır, bu da Site123’ün mobil cihazlarda kusursuz görünmesi için olası varyasyonları optimize etmesini sağlar.

Site123 karmaşık web siteleri için değildir. Aslında, sadece basit bir çok sayfalı web sitesi yapmaya çalışmak planlandığı gibi gitmeyebilir. Öğe ekleyemez, mevcut blokları veya kayan öğeleri yeniden boyutlandıramaz veya istediğiniz fareyle üzerine gelemezsiniz.

Bunlar yapmak istediğiniz şeylerse, WordPress’e ve WordPress’i kullanmak için gelişmiş kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

Site123’ün hedef kitlesi teknoloji meraklısı değildir. Birkaç gün, hatta saatler içinde lanse edilen basit, güzel bir web sitesine ihtiyaç duyan sanatçılar, serbest çalışanlar ve hatta küçük işletmeler buna bayılacak.

Site123’ün kullanım kolaylığını ve çarpıcı sonuçlarını istiyorsanız, ancak daha fazla kontrole sahipseniz, Squarespace incelememize göz atın..

Kullanım kolaylığı

Kaydolduktan sonra, web sitenizin ne hakkında olduğu sorulur ve her olası yanıt birkaç alt kategoriden oluşur.

Site123-webtype

Bunu yaptıktan sonra, yazılım sizin için otomatik olarak bir şablon seçecek ve web sitenizi sahte içerik ve stok fotoğrafları ile dolduracaktır. Süreç ayrıca Site123’ün hızlı bir şekilde iyi bir web sitesine ihtiyaç duyan insanlara yönelik olduğunu gösteriyor.

Bundan sonra, daha önce bahsettiğimiz düğmeleri vurgulayan ve size her birinin ne yaptığı hakkında bilgi veren kısa bir öğretici izleyeceksiniz. Bundan sonra ne yapabileceğinize harika bir genel bakış.

Site123-öğretici

Bununla birlikte, öğretici gerekli değildir.

Çünkü Site123’te yapabileceğiniz her şey sezgiseldir. Her özelleştirme seçeneğinin gerektiği gibi adlandırıldığı ve metin veya resimleri düzenlemek bir Word veya Google Dokümanlar dosyasını düzenlemek kadar basit olduğu için, onu kullanırken temelde öğrenme eğrisi yoktur..

Bir düğmenin çapasını değiştirme gibi bazı seçenekler, etrafta daha fazla oyun oynamaya neden olabilir, ancak hiçbir şey Wix veya Squarespace kadar karmaşık değildir.

Yine de herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, umutsuzluğa kapılmanız için bir neden yoktur. Site123’ü kullanmanın en büyük artılarından biri müşteri desteğidir.

Destek

Bu web sitesi oluşturucu kullanıcılarına yardım etmekten çekinmiyor. Destek merkezinde, ürünün özelliklerine ve faturalandırma veya alan adları gibi birkaç çeşitli konuya göre ayrılmış 18 kategoride ortaya çıkabilecek sorun vardır.

Site123-SupportCenter

Bir kategoriyi tıkladıktan sonra, yapamayabileceğiniz genel sorunların veya işlemlerin bir listesine gönderilirsiniz. Örneğin, “e-postanızı farklı bir posta adresine yönlendirme” posta kutuları kategorisinde.

Site123-supportanswer

Liste girişleri özlüdür ve mücadele ettiğiniz süreci daha iyi gösteren kısa .gif’ler ile yedeklenir. Yine, bilgi tabanının bu yapısı ve formatı, bir günden kısa bir süre içinde iyi bir web sitesine ihtiyaç duyan herkesin yararına çalışıyor.

Destek merkezi yardımcı olmazsa, bir müşteri destek temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet kutusu, site123 ile başlayan bir alanda olduğunuz ve yanıt süresi hızlı olduğu sürece her zaman mevcuttur.

Site123-sohbet

Testlerimiz sırasında, menü kategorilerinin nasıl ekleneceğini sormak için Site123’ün müşteri desteğiyle iletişime geçtik.

Canlı sohbetten bir yanıt iki veya üç dakika içinde geldi. Temsilci, menü kategorilerinin nasıl ekleneceğini ve işlemin neden bu şekilde kurulduğunu göstermek için kısa bir .gif ile yedeklenmiş, işlemi detaylandıran kişisel bir mesaj gönderdi.

Karar

Site123 doğru kitle için bir hit, ancak bu kitlenin bir parçası değilseniz büyük bir özledim. Bir serbest iseniz veya küçük bir işletmeniz varsa ve hızlı ve güzel bir web sitesi ile çevrimiçi dünyaya girmek istiyorsanız, bir şans verin.

Kontrol, karmaşık özellikler ve size uygun olmayan bölümleri kodlama yeteneği istiyorsanız, başka bir platformda daha iyi olursunuz. Hangisinin size uygun olduğunu görmek için en iyi web sitesi oluşturucularımıza göz atın.

Farklı bir şey istiyorsanız, en iyi web barındırma kılavuzumuza bir göz atın. Öğrenmeyi öğrenmeyi gerektiren WordPress’i öneriyoruz, bu nedenle başlangıç ​​seviyemizin WordPress’i kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun.

Site123’ü almamıza katılıyor musunuz? Değilse, yorum bölümüne gidin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map