One.com İncelemesi – Güncellendi 2020

One.com İncelemesi

One.com harika bir fiyata birçok özellik sunuyor, ancak çok zor. Ancak, arayüz tuhaflıklarını geçtikten sonra, çok az zamanda harika bir siteyi dışarı çıkarabilirsiniz. Bu web sitesi üreticisinin artılarını ve eksilerini ayrıntılı One.com incelememizde okuyun.


One.com, şu anda 1,5 milyondan fazla müşteriye ev sahipliği yapan piyasadaki küçük web sitesi üreticilerinden biridir. Birçok yönden, mükemmel bir özellik dizisi ve uygun bir fiyat etiketi ile kaba bir elmas. Hizmet orada en iyi web sitesi üreticileri tarafından biraz gölgede iken, kesinlikle One.com seçim çözüm olarak düşünmelisiniz.

Bu One.com incelemesi sırasında, bu özellikler ve web sitenizi oluşturmak için neden önemli oldukları hakkında konuşacağız. Ayrıca, kötü bir blog uygulaması ve bazen de gecikmeli bir arayüz gibi hizmetin bazı zayıf noktalarını tartışacağız.

Sonunda, hizmet hakkında son bir karar vereceğiz, bu yüzden yeni sürüme geçmeden önce mutlaka okuyun. Yine de, kendiniz bir dönüş yapmak istiyorsanız, 15 günlük para iade garantisi ile yapabilirsiniz..

One.com için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

One.com’un düşük maliyetine rağmen, oldukça az özellik var. Tüm planlar, SSL güvenlik ve web sitesi oluşturucu desteği ile şifrelenir ve önyükleme için bol miktarda depolama alanı bulunur. Bunun dışında, çoğu özellik, ucuz planların kendi başlarına ne kadar ucuz olduğunu düşünmekle ilgili olmayan bir premium özelliktedir..

Bununla birlikte, ücretsiz özelliklerden başlayarak, her planda sınırsız e-posta adresi ve Google AdWords kredisi bulunur. E-posta, kullanıcı tanımlı posta kutusu sınırları olan herhangi bir tipik web posta istemcisi kullanır. GSuite (en iyi e-posta barındırma hizmetlerimizden biri) gibi bir şeyin temiz bir arayüzüne sahip olmayacaksınız, bunun yerine seçtiğiniz herhangi bir müşteri.

Her planın bir blog’a erişimi vardır, ancak bir blog ve oluşturucuya sahip değildir. Her biri kendi şablon kümesine uyan bir veya diğerine sahip olabilirsiniz. Blog şablonları, kuruluş veya yayın oluşturmaya yönelik hiçbir arka uç olmadan, en azını söyleyecek şekilde tarihlendirilir. Bu, One.com’un en zayıf alanlarından biri ve daha sonra “tasarım” bölümünde tartışacağımız bir şey.

Tek geçici çözüm, neyse ki ücretsiz olan bir alt alan kullanmaktır. Blog kurulumunuzda, blog’u normal alan adınız yerine “blog.alanadiniz.com” a yerleştirmeniz gerekir. Arka plan şablonlarını ana tasarımınız olarak kullanmanın tek yolu budur.

Bununla birlikte, tüm ücretsiz özelliklerin bir dezavantajı yoktur. One.com herkese siteleri, FTP / sFTP erişimi ve virüs koruması için kapsamlı analizler sunar. Üslerin çoğu kapsanıyor ve kapsamlı bir şekilde kaplanıyor, çirkin bir blogun dezavantajını çok daha az acıtıyor.

Genel olarak, ücretli özellikler çok daha etkileyici. Ek bir ücret karşılığında, kötü amaçlı yazılımlara yönelik ve spam ile uğraşmak için eksiksiz bir güvenlik paketi olan SiteLock’u sitenize ekleyebilirsiniz. Araç bir sitede 500 sayfaya kadar tarama yapabilir ve tüm güvenlik açıklarına tam bir bakış sağlayabilir. Hatta günlük olarak bir itibar raporu ve kara liste gözetleme yapar, böylece arama motorlarının gözünde nerede durduğunuzu bilirsiniz.

Bundan bahsetmişken, One.com ayrıca MarketGoo aracılığıyla SEO hizmetleri de sunmaktadır. Temel plan size temel SEO metrikleri, haftalık denetim ve izlenecek en fazla beş anahtar kelime sağlar. Daha pahalı Evrim planı, bir gösterge tablosu içeren gelişmiş bir rapor, en fazla 15 anahtar kelime ve sitenizin günlük denetimi ile genişler.

Para için, One.com’un özellik setini yenmek zor. Blog sorunu tasarım tercihleri ​​alanında daha fazla yer alıyor, bu nedenle incelemenin bu bölümüne çok fazla zarar vermiyor. Bunun yerine, SSL sertifikası, SiteLock ve MarketGoo gibi özellikler bu bölümü One.com için kolay bir kazanç olarak kilitliyor.

Fiyatlandırma

One.com, kart genelindeki planlara biraz ışık tutuyor. Hizmet, toplamda, sadece ikisi web sitesi oluşturucu yararlanabilir üç sunuyor. Sınırlı seçime rağmen, oranlar oldukça düşüktür ve önyükleme için şaşırtıcı miktarda özellik vardır. Hangi plana bağlı olursanız olun, paranızın karşılığını alacaksınız.

Standart barındırma oldukça basittir. Size tek çekirdekli CPU ve 512 MB RAM sağlayan paylaşılan bir plandır. Ancak, web sitesi oluşturucudan da yararlanabilirsiniz. Yalnızca beş sayfa ile sınırlıdır, ancak açık bir site arıyorsanız bu yeterli olacaktır.

Ayrıca, bu plan gelecekte web sitesi oluşturucudan çıkma esnekliği sunar. Sitenize tam FTP / sFTP erişiminiz var, bu da WordPress kurulumunu mümkün kılıyor. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, WordPress’i kullanmaya yeni başlayan kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun. Bunun da ötesinde, plan ayrıca sınırsız e-posta adresi ve bazı Google AdWords kredisi ile geliyor.

Bununla birlikte, web sitesi oluşturucusundaysanız, özel plan çok daha uygundur. Sayfa limiti kaldırılır ve her biri ayda yalnızca bir dolar daha fazla olmak üzere 200 sayfaya kadar çıkar. Yalnızca GoDaddy gibi ek bir oluşturucu sunan web barındırıcıları tarafından rakiplendirilen, alandaki diğer tüm web sitesi oluşturucularından çok daha ucuzdur (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun).

Web barındırma eksi FTP / sFTP erişimi ile aynı özelliklere sahip olursunuz, yani WordPress söz konusu değildir. Bununla birlikte, bu, tamamen duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş premium şablonlar kazanır. Yedekleme ve geri yükleme özelliklerine ve HD görüntüleri de içe aktarabilirsiniz.

Fiyatlar düşük, ancak burada sorun serbest planın olmaması. Çoğu adanmış web sitesi oluşturucu bir teklif, oysa ana dönüşümü yapanlar değil. Ne yazık ki, One.com ikinci kategoride yer almaktadır. Hiçbir şekilde şaşırtıcı değil, kesinlikle hayal kırıklığı yaratıyor.

One.com’un E-ticaret Planları

E-ticaret için de planlar var. Web sitesi oluşturucuyu bir web mağazası veya WordPress için kullanabilirsiniz, ikinci seçenek ayda birkaç dolar daha gelir. Web sitesi oluşturucu ucunda, plan normal web sitesi oluşturucusuyla tamamen aynıdır, ancak ürünleri de satmanıza izin verir.

Fiyatta dik bir sıçrama, ancak planın rekabetten daha ucuz olmadığı anlamına gelmiyor. Örneğin, Wix’teki bir çevrimiçi mağaza (Wix incelememizi okuyun) One.com’un ücretinden yaklaşık 5 $ daha pahalı.

tasarlamak & Araçlar

One.com’da Weebly’deki ile benzer bir editör var (Weebly incelememizi okuyun). Yine de, laggy arayüzü ve kafa karıştırıcı araç ayrımı ile, bu sağlayıcının akışkanlık seviyesine tam olarak inmiyor..

Oldukça geniş bir şablon dizisine erişiminiz var ve hepsi oldukça iyi görünüyor. Bazıları premium planı olmayanlar için kapalı, ama bu çok hayal kırıklığı yaratmıyor. One.com, bu duvarın arkasındaki iyi temaları gizlemiyor ve çöpü bırakmıyor. Bunun yerine, ikisinin güzel bir karışımı var, yani hangi planda olursanız olun iyi bir seçeneğiniz olmalı.


One.com, şablonunuzu istediğiniz zaman değiştirmenize olanak tanır, ancak bunu yapmak biraz zor. Birçoğu için, bir şablon seçmek ve yerine konan her şeyi geri almaya çalışmak değişmemek bir süreçtir. Aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde şablonunuzu nasıl değiştireceğiniz hakkında daha fazla konuşacağız.

Şablonunuzu akıllıca seçin çünkü büyük olasılıkla ona bağlı kalın. Yine de her şeyi sökmek istiyorsanız, bu mümkün. One.com’da süreç boyunca elinizi tutmayan oldukça açık bir editör var. Web sitesi oluşturucularının nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuzu varsayar ve her şeyi değiştirme esnekliği sağlar.

Editörün kendisi Weebly gibi çalışıyor. Sol taraftaki menü sayfaya yerleştirebileceğiniz öğeleri tutan gerçek bir sürükle ve bırak arayüzünüz var. Sezgisel bir editör, ancak zayıf optimizasyondan birkaç puan kaybeden bir editör. Alt uç makineler, Weebly’nin sahip olduğu akışkanlığın bir kısmını kaybederek onu geciktirir. Küçük bir gecikme, dikkat edin, ama yine de orada, yine de.

Asıl sorun, şablon ayarlarının ve sayfa ayarlarının ayrılmasıdır. Sayfa düzenleyicide sayfadaki herhangi bir şeyi sürükleyebilirsiniz, ancak sitenizin üstbilgiler ve altbilgiler gibi evrensel tasarımında yer alan hiçbir şeye dokunamazsınız. One.com neyse ki bu alanları size bildirmek için grileştirir. Yine de, birkaç basit görevi yerine getirmek için ikisi arasında ileri geri gitmek can sıkıcı.

Yukarıdaki özellikler bölümünde belirtildiği gibi, One.com’da blog yazabilirsiniz, ancak editöre dahil değildir. Çoğu web sitesi üreticisinin aksine, blog sayfası ekleyemez veya blog öğesini hiçbir sayfaya sürükleyemezsiniz. Yalnızca kontrol panelinde bir blog oluşturabilirsiniz ve süreç oldukça basit olsa da, sadece hayal kırıklığına yol açan asinine bir uygulamadır..

Kullanım kolaylığı

Bu hayal kırıklıklarına rağmen, kullanım kolaylığı aslında oldukça iyidir. One.com, blog yerleşimi ve tema seçimi ile garip kararlar verebilir, ancak oluşturma işleminin kendisi akıcı hissedilir. Weebly’nin kitabının bir sayfasını ödünç alıyor ve bu iyi bir şey. Temanız amacınıza uygun olduğu sürece, az veya hiç sorun olmayan bir site tasarlayabilmelisiniz.

Sol taraftaki araç çubuğu tamamen etkileşimli bir deneyim sunar. Öğeleri doğrudan sayfaya sürüklersiniz, böylece bir ekleme simgesi bulmaya veya istediğiniz şeyi kazmaya çalışmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. One.com, Photoshop benzeri bazı işaretçiler de içerir, böylece her şeyin sıralandığından emin olabilirsiniz.

Yeni sayfa eklemek de aynı derecede basit. Düzenleyiciniz üst araç çubuğundadır ve birkaç tıklamayla sayfa seçme ekranını görebilirsiniz. Web mağazaları, galeriler ve iletişim sayfaları için hepsi kukla içeriklerle dolu çok çeşitli seçenekler var. Yeni bir sayfa eklemek ve web sitenizi genişletmek kolaydır.

Sitenizin genel görünümüne göre, şablonu özelleştirebilirsiniz, ancak bunu yapmak biraz zor. Sayfa düzenleyicisine gitmeli, yeni bir sayfa eklemeli ve ardından kendi sayfanızı değiştirmek için “One.com şablonlarını keşfet” e tıklamalısınız. Testlerimiz ilerledikçe, şablonu değiştirmek için başka bir yol bulamadık, bu da biraz can sıkıcı.

Yeni bir şablon seçmek sizin için uygun değilse, her zaman kendi şablonunuzu tasarlayabilirsiniz. One.com, farklı sayfalarda farklı şablonların kullanılabileceği garip bir özelliğe izin verir. Çok fazla esneklik sağlar, ancak yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Tasarım açısından bakıldığında, şablon seçeneklerini ve sayfa seçeneklerini farklı alanlara koymak pek mantıklı değil. Kullanım kolaylığı açısından bakıldığında, biraz yardımcı olur. Benzersiz sistem alışmaya biraz zaman ayırsa da, üzerinde çalıştığınız şeyi bölümlere ayırmaya zorlar, böylece sitenizin evrensel öğelerini karıştırmaktan endişelenmenize gerek kalmaz. Örneğin, sayfada bir öğenin sürüklenmesi, logonuzu yanlışlıkla yol boyunca yakalamanıza neden olmaz.

Açık olmak gerekirse, bu araçları bölmek iyi bir şey demek değildir. Biraz kullanım kolaylığına yardımcı olur, ancak bu bölgedeki küçük fedakarlık, bazı potansiyel kazalara rağmen çok daha akışkan bir inşaatçı yapacaktır..

Sitenizi tamamen oluşturmak için, bilindiği için One.com’un kullanımı son derece kolaydır. Tamamen etkileşimli arayüz, bir fare tıklamasıyla tam olarak istediğinizi yapabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, şablon değiştirme gibi daha gelişmiş seçenekler endişe kaynağıdır.

Destek

One.com tam teşekküllü bir web barındırma şirketi olduğu için destek oldukça iyidir. Birçok web sitesi üreticisi desteği bir yardım merkezine ve bir e-posta adresine kısıtlar. Aynı şey One.com için de geçerli olsa da, canlı sohbet, aynı zamanda ortaya çıkabilecek herhangi bir sinir bozucu sorun için 24 saat bir çözüm var.

Yardım merkezi oldukça basittir. One.com, aboneliğinizi yönetmeye başlamaktan başlayarak her şeye sahip dokuz farklı kategoriye sahiptir. Başlangıç ​​alanı, One.com’un sunduğu her hizmete güzel bir genel bakış sağladığı için özellikle yararlıdır. Bu, birkaç kısa makalede web sitesi oluşturucu, WordPress, Microsoft Office 365 ve daha fazlasında çalışmanızı sağlar..

Parçalar, daha karmaşık öğreticiler için, içindekiler tablosu ile temiz bir şekilde yazılmıştır. Makalelerin birkaçında web sitesi oluşturucu ile ilgili olanlar gibi ekran görüntüleri var, ancak daha fazla makalede ve beraberindeki bazı videolarda ekran görüntüleri görmek güzel olurdu.

Ne yazık ki, One.com birçok web sitesi üreticisinin yardım merkezinde yaptığı tuzağa düşüyor. Bir aboneliği etkinleştirmekten bir blog başlatmaya kadar birçok öğretici var, ancak sorun giderme kılavuzu yok. İncelemelerimizde Çarpıcı (Çarpıcı incelememizi okuyun), bu makalelere sahip küçük ve yaygın sorunlar için son derece yararlı olan tek oluşturucudur..

Bunun yerine, herhangi bir sorununuz varsa desteğe başvurmanız gerekir. Canlı sohbet ve e-posta, oldukça hızlı yanıt süreleriyle kullanılabilir. 10 saat içinde e-posta yoluyla bir yanıt aldık ve birkaç dakika içinde canlı sohbet ettik. Ancak, İngilizce olmayan konuşmacılar için canlı sohbet daha yavaş olacaktır. Sadece İngilizce konuşan temsilciler 7/24 hizmet verirken, diğer dillerde normal sekiz saatlik çalışma pencereleri vardır.

Destek formları One.com’da mükemmel. Bir forum veya telefon desteği gibi eklemeler kesinlikle memnuniyetle karşılanacaktır, ancak uygulama ne kadar iyi çalışıyorsa. Yardım merkezindeki makaleler iyi bir derinlikle açıkça yazılmıştır ve destek İngilizce konuşabildiğiniz sürece hızlı bir şekilde yanıt verir.

Karar

Size birkaç dolar kazandırabilecek zengin özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, One.com mükemmel bir seçimdir. Bir SSL sertifikası gibi özelliklerin modern tarayıcılar için ne kadar önemli hale geldiğini düşünerek paranız için çok şey kazanıyorsunuz. Web tasarımının önemli alanlarına odaklanan tanıdık bir arayüz ile kullanım kolaylığı da birinci sınıftır.

Ancak, odadaki meşhur fil, inşaatçının kendisinin tasarımıdır. One.com’un sonunda garip seçimler yapıldı, en azından bir blogun korkunç uygulaması değil. Bu araç bölünmesi, şablon seçenekleri bulmak zor ve zaman zaman laggy arayüzü ile birlikte hizmet biraz yıkama gibi hissediyorum yapmak.

Yine de bazıları için. Kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden ucuz bir web sitesi istiyorsanız, One.com tam size göre. Çok fazla blog yazmayı planlamayın.

One.com hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map