İngiltere İncelemesi – 2020 Güncellendi

İngiltere İncelemesi

Eğer çan ve ıslık kolay gider basit bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, uKit bir göz vermek isteyebilirsiniz. Kullanılabilirlik ve SEO departmanlarında bazı zayıflıklar olsa da, ne yaptığınızı biliyorsanız beğeneceksiniz. Ayrıntılar için tüm İngiltere incelememize göz atın.


Üstün tasarım ve genel kullanım kolaylığı ile, uKit kendisini pazardaki en iyi web sitesi üreticilerinden biri olarak konumlandırıyor. Bununla birlikte, hatasız değil. Güçlü bir arama motoru optimizasyon aracı yoktur ve yeni başlayanlar için kodlama zor olabilir.

Derin özelleştirmeye uyarlanmış bir inşaatçı istiyorsanız, uCoz incelememize göz atın. Aynı geliştiriciler tarafından oluşturulmuştur, ancak çok daha güçlü araçlara sahiptir.

uKit, az bakım gerektiren işletmeler için iyi çalışabilir. Gösterişli bir mağazaya ve çılgın dijital pazarlama eklentilerine ihtiyacınız yoksa, seveceksiniz. Karışıma harika şablonlar ekleyin ve iyi bir web sitesi oluşturucu edinin. Bu uKit incelemesinde daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

uKit’in özellikleri, derin özelleştirme ve güçlü araçlar sunarak iyi düşünülmüştür. Dijital pazarlamadan SEO ile çalışmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz, bu yüzden her şey dahil bir pakettir.

İngiltere Formları

uKit temel bir form oluşturma widget’ı sunar, ancak çalışır. Bununla birlikte, kendinizi uKit’in MailChimp entegrasyonu kadar kullandığınızı bulamayacaksınız. E-posta üzerinden olası satışlarla iletişim kurmanıza yardımcı olan harika bir araçtır. Bültenlerin derlenmesi kolaydır ve uKit ile entegrasyon, bir MailChimp formunu herhangi bir sayfaya sürüklemenizi sağlar.

ukit formları

Çoğu varsayılan formdan daha iyi görünmenin yanı sıra, MailChimp eklentisini kullanmak, herhangi bir kişinin otomatik olarak MailChimp veritabanınıza aktarıldığı anlamına gelir.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği yürürlükte iken e-posta toplamak zor bir iştir. UKit’in daha kolay hale getirdiği veri koruma kurallarına uyduğunuzdan emin olmalısınız. Birkaç dakika içinde bir pop-up ekleyebilir ve ilke sayfalarını düzenleyebilirsiniz, böylece veri toplama kolaydır.

İngiltere Mağazası

Uzun vadede uKit ile çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız, uKit’in e-Ticaret planına geçmeniz gerekecek. Bununla birlikte, bu tür bir fiyatlandırmaya sahip diğer web sitesi oluşturucularının aksine, mağaza aracını 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Aracın kendisi kapsamlı. Herhangi bir sayfaya ürün eklemek için, ürün widget’ini sürükleyin ve uKit sizin için düzenlemek kolay olan sahte içerik oluşturur.

ukit ürünün

Ürün widget’ini ilk tıkladığınızda mağaza kurma işleminden de geçersiniz. Para birimini, fiyatları ve diğer genel bilgileri ayarlayabilirsiniz. Daha da önemlisi, müşterilerin gönderim yerleri olarak neyi seçtiklerine bağlı olarak fiyatların güncellenmesi için gönderim yöntemlerini ayarlayabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra, ürünleri sayfa üzerinde düzenlemek kolaydır. Resimleri, açıklamaları ve meta verileri değiştirebilirsiniz, ancak maalesef bir ürün sayfasının yapısı için pek çok seçenek yoktur.

Öte yandan, müthiş bir özellik, bir müşteri sepetlerine bir şey eklediğinde web sitesine ne olacağını seçebilmenizdir. Örneğin, söz konusu sepete gönderilebilir veya bulundukları yerde kalabilirler.

Bu, fiyat etiketlerinize göre önemli bir seçenektir. Pahalı ürünler satıyorsanız, daha sonra sepete gönderilmesi daha iyi olur, aksi takdirde müşteri sadece daha fazla ürün ekler ve genel toplam tarafından cesaret kırılır.

E-ticarete odaklanmak istiyorsanız, Shopify gibi daha iyi platformlar var. Kapsamlı bir araçtır, ancak ustalaşması da zordur, bu nedenle önceden Shopify için başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

ukit bloglama

UKit ile blog yazmak bazı web sitesi yapımcılarında olduğu kadar kolay değildir, ancak diğerleri kadar hantal değildir. Şablonlar, sizi sınırlı bir blog aracına gönderen varsayılan bir blog sayfasına sahiptir.

Ziyaretçilerinizi güncellemeye başlamak için, buraya bir makale eklemeniz ve sayfada düzenlemeniz yeterlidir. Sistemin yapısı ve tasarımı Facebook makalelerine benzer, yani basit ama güzel.

Birçok özelleştirme seçeneği yoktur. Yapabileceğiniz tek şey resim ve alıntı eklemek ve metni formatlamak.

ukit-blog

Öte yandan, yayınlarınızla Google’da sıralama yapmak, diğer web sitesi oluşturucularla olduğundan daha kolaydır. Örneğin, sıraladığınız anahtar kelimeleri değiştirebilirsiniz; bu, dizine eklenmesine çok yardımcı olur ve web sitesi oluşturucuları arasında nadir bir özelliktir.

Daha iyi bir blog platformu için WordPress’e bakın. İhtiyaçlarınıza uygunsa, WordPress kılavuzu için en iyi web barındırma web sitemizi okuyun, çünkü yazılım kendi barındırma ile birlikte gelmez.

uKit Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

uKit’in fiyatlandırma planları karmaşıktır. Minimum plan, yazılımı denemek için çok uygundur. Barındırma ve etki alanı adı dahil olmak üzere mobil uyumlu bir şeyleri çalıştırmaya yönelik araçlar sunar. Önce çevrimiçi bir işletmeniz yoksa iyi bir plan. UKit’in sizin için işe yarayıp yaramayacağını görmek de iyi bir seçim.

Temel plan o kadar da iyi değil. Eklenen tek fayda, çok sayıda istatistik ve premium tasarımdır. İlk bakışta, güzel bir yükseltmeye benziyor, ancak bir sorun var. Çoğu web sitesi üreticisi, bu istatistikleri ve tasarım özelliklerini en başından beri kullanır; bu nedenle plan, “UKit’in para kazanmasıdır”.

E-Ticaret planı kendi kendini açıklar niteliktedir. Çok pahalı ya da ucuz değil, bu yüzden plana yükseltmenin tek nedeni uKit’i beğenirseniz ve onunla bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsanız. Daha fazla bilgi için bu incelemenin “uKit mağazası” bölümüne gidin.

Son olarak, Pro planı sadece bir para kapmaktır. Özel renk şemaları daha düşük fiyatlandırma planlarında da mevcut olmalıdır, çünkü özellik geliştiricilerin uygulaması pahalı değildir.

tasarlamak & Araçlar

UKit editörü çevrimiçi ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar güzel ve karmaşık.  

“Sayfalar” sekmesi, web sitenizin tüm bölümlerini yöneteceğiniz yerdir. Sayfaları yönetmek için standart seçeneklerin yanı sıra, pop-up’ları yönetmenizi sağlar. uKit’te bunlardan birkaç tane var, ancak bunları da oluşturabilirsiniz. Bu, web sitenize ilgi çekici ziyaretçiler için çok yardımcı olur.

404 hata mesajı veya şirketinizin gizlilik politikası gibi gerekli sayfaları eklemek için “sayfalar” sekmesini de kullanabilirsiniz..

Teknik olarak, yeni bir sayfa ekleyip ihtiyacınız olanı düzenleyerek herhangi bir web sitesi oluşturucusuyla yapabilirsiniz. Aradaki fark, uKit’in size bu tür içerik için bir şablon sunmasıdır, bu yüzden sıkıcı ancak gerekli sayfaları ayarlamak çok daha kolaydır.

“Widget’lar” sekmesi, önceden hazırlanmış öğeleri ve blokları sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Bloklar iyi yapılmış olsa da, birçoğu yok. Çok sayıda unsuru olan bir web sitesi oluşturucusuyla çalışmak istiyorsanız Duda incelememizi okuyun. Bununla birlikte, Duda’nın sınırsız bir kütüphanesi de yok, bu yüzden en azını elde ediyorsunuz: metin kutuları, şekiller, düğmeler ve formlar.

Bunların yanı sıra, “widget’lar” sekmesinden harika entegrasyonlar elde edersiniz. MailChimp formlarından daha önce bahsettik, ancak örneğin bir sanatçının web sitesi için harika bir Soundcloud medya oynatıcı da ekleyebilirsiniz..

“Tasarım” sekmesi renkleri ve yazı tiplerini değiştirmenizi sağlar. Ücretsiz sürümde yalnızca önceden belirlenmiş birkaç palet arasından seçim yapabilirsiniz. Stil kümeleri de oluşturabilirsiniz, ancak ücretli bir sürüme geçmediğiniz sürece görsel olarak sınırlandırılırsınız.

Tasarım çok fazla iş ve ince rötuşlar gerektirir. HTML renk kodu ekleyemediğiniz sürece, aklınızdaki görünümü tam olarak bulmak zor.

“Önizleme” sekmesi web sitenizin farklı ekranlarda nasıl görüntülendiğini görmenizi sağlar. Mobil duyarlılık Google için önemlidir, bu nedenle bunun için düzenleme yapabilmek harika bir özelliktir.

Ayrıca harika olan şey, uKit şablonlarının duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş olmasıdır, bu da işinizi yarıya indirir. Hangi öğelerin hangi ekranlarda görüntüleneceğini de seçebilirsiniz, böylece optimize edilmiş bir web sitesi yapmak kolaydır.

Editör ayrıca yedekleme ve geri alma özelliklerine de sahiptir. Bir oturumda hata yaparsanız ve şablonu değiştirmek gibi riskli bir şey denemek isterseniz, web sitesini yedekleyebilir ve bir sorun olduğunda bu sürüme geri dönebilirsiniz..

Şablonlardan bahsettiğimizden, bunlar hakkında konuşalım. Duyarlı olmanın yanı sıra güzeller. Çoğu web sitesi üreticisi için bu doğrudur, ancak şablonlar uKit’teki niş ve hatta dil için optimize edilmiştir.

ukit-şablonlar

Diyelim ki otomotiv davalarıyla ilgilenen bir hukuk firmanız var. Kaydolduğunuzda, niş içeriğiniz ve yapınızla donatılmış, içinde bulunduğunuz ülkeyle eşleşen bir şablon bulacaksınız..

Voog piyasadaki en iyi web sitesi üreticisi değil, aynı zamanda harika şablonlara da sahip. Kulağa hoş geliyorsa, Voog incelememizi okuyun.

Son olarak, “gösterge tablosu” sekmesi arka uç öğelerini yönetmenizi sağlar. Alanlarınızı yöneteceğiniz, web sitenizin kodunu düzenleyeceğiniz, bir SSL sertifikası alacağınız ve bir müşteri ilişkileri yönetimi aracıyla entegre edeceğiniz yer burasıdır..

Kodunuzu yalnızca HTML’de düzenleyebilirsiniz ve mevcut olan tek CRM AmoCRM’dir. Bu değişebilir, ancak bir CRM’yi kodlayabilen uzman kullanıcı için büyük bir sınırlamadır. Bununla birlikte, çoğu kullanıcı için çevrimiçi çabalarını engellemez.

Kullanım kolaylığı

uKit, çoğu web sitesi oluşturucusu kadar kolay değildir, ancak hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Sorun, dik bir öğrenme eğrisine sahip olmasıdır. Bununla birlikte, özellikle zor bir şey yok, sadece birkaç küçük engel. Sol kart, sekmeler için birkaç etiket veya simgeden yararlanabilir ve sayfa üzerinde düzenleme daha net olabilir.

Bunu akılda tutarak, 15 dakika boyunca oynamak her şeyin ne yaptığını anlamak için yeterlidir. Genel olarak yazılım olarak kullanımı zor değildir. Diğer web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında, işlerin daha iyi yapılabileceği açıktır.

Bazı işlevlerin yalnızca onları tetiklerseniz ana ekranda etkinleştirilmesine yardımcı olur. Örneğin, “mağaza” sekmesi yalnızca ilk ürününüzü ekledikten sonra görünür. Öte yandan, bu düzenli ve temiz bir arayüz sağlar, ancak e-ticaret özelliğini bulana kadar kafa karıştırıcı beş dakika sürebilir.

Destek

Sezgisel sekmelerin veya bölümlerin arkasındaki özellikleri gizleme sorunu, uKit’in desteğiyle de görülebilir.

ukit destek

Bilgi bankası dokuz sınıf öğreticisi ve Q&Olarak, hepsi açıklayıcı görüntüler ve videolar ile desteklenmektedir. İyi yapılmışlar, bu yüzden kendi başınıza yardım almak sorun olmamalı.

Bununla birlikte, geliştiricilerle iletişim kurmak farklı bir hikaye. Ne yazık ki, web sitesi oluşturucusu kullanıcıların birbirlerine yardım etmesi için telefon desteği, sohbet desteği veya bir forum sunmuyor. İletişim kurmanın tek yolu eski bir biletleme sistemidir. Eski olsa da, büyük bir sorun değil çünkü uKit temsilcileri e-postalara hızlı ve değerli bir şekilde yanıt veriyor.

Örneğin, Site123 çok daha iyi destek sağlar. Web sitesi oluşturma alanındaki en keskin araç değildir, ancak büyük bir yardım merkezi sizin için önemliyse, Site123 incelememizi okuyun.

Karar

uKit, çevrimdışı bir işletme veya küçük bir çevrimiçi işletme için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız harikadır. Yazılıma alıştıktan sonra güzel tasarım, harika özellikler, duyarlı şablonlar ve kullanım kolaylığı, onu en iyi web sitesi oluşturucular arasında sıralıyor.

Ne yazık ki, mükemmel bir web sitesi üreticisi değil. uKit, Wix veya Weebly gibi bir dev kullanarak topluluğa, sürekli gelişime ve çeşitli araçlara sahip değildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Wix incelememizi okuyun. Ayrıca, oyun oynadıktan sonra iyi kullanabilseniz bile, uKit’e girmek zor.

Bunun da ötesinde, bloglama ve SEO uKit’te olağanüstü değildir. Bu sizin için önemliyse, en iyi web barındırma kılavuzumuzu okuyun. Güvenli bir seçim WordPress’dir, ancak başka bir içerik yönetim sistemi sizin için doğru olabilir. WordPress’i seçmeden önce, yeni başlayanlar için WordPress kılavuzumuzu okuyun. Harika bir araç, ama kullanımı zor bir araç.

UKit ile benzer bir deneyiminiz oldu mu? Onu veya farklı bir web sitesi oluşturucuyu kullanmayı planlıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me