Mobirise İncelemesi – Güncellendi 2020

Mobirise İncelemesi

Mobirise daha fazla para atmak daha iyi çalışır bir web sitesi oluşturucu için nadirdir. Temel formu, basit, ama biraz para yatırdığınızda oldukça çekici bir seçenek haline geliyor. Bu tam Mobirise incelemesinde paranız için tam olarak ne kadar patlama yaptığınızı görün.


Mobirise Web Sitesi Oluşturucu farklı bir web sitesi oluşturucu türüdür. Tarayıcı tabanlı değil, bu yüzden bir şey oluşturmak için indirmeniz gerekiyor. Yenilikçi düzenleme seçenekleri ve fiyatlandırma planları içerir. Kurulumu zorsa kullanımı kolaydır.

En iyisini yapmak istiyorsanız, başlangıçta para yatırmanız gerekir çünkü güçlü işlevlerine yalnızca ücretli eklentiler aracılığıyla erişilebilir.

HTML konusunda iyi bir anlayışa ve harcamak için yaklaşık 100 $ ‘a sahipseniz, Mobirise Web Sitesi Oluşturucu herhangi bir sektör için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, teknoloji konusunda bilgili değilseniz veya daha ucuz seçenekler arıyorsanız, Mobirise sizin için çalışmayabilir. Bu Mobirise Web Sitesi Oluşturucu incelemesinde, durumun bu olup olmadığını görmenize yardımcı olacağız.

Güçlü & Zayıf Yönler

Mobirise için alternatifler

Özellikleri

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun özellikleri hakkında ilk söylenecek şey, bir blog oluşturma aracının olmamasıdır. Bu, organik arama yoluyla trafiği artırmak isteyen ve hizmetin en iyi web sitesi oluşturucular listemize girmesi için önlenmesi gereken büyük bir engel olan bir sorun. Bunu akılda tutarak, ne yapabileceğini görelim.

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu Uzantıları

“Uzantılar” sayfası Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun uygulama pazarıdır. E-ticaret yapmanızı sağlayan PayPal Alışveriş Sepeti ve robots.txt dosyaları ve site haritaları oluşturmanıza olanak tanıyan SEO aracı gibi eklentiler içerir..

MobiRise-uzantıları

Uygulama pazarı Mobirise nasıl para kazanıyor. Web sitenizi yükseltmek için uzantılar satın alırsınız. “Fiyatlandırma” bölümünde onlar hakkında daha fazla konuşacağız. Şimdilik birkaç şeyin üzerinden geçeceğiz.

Çoğu uzantı sundukları için ucuzdur. Örneğin, ürünleri çevrimiçi satmanıza olanak tanıyan PayPal Alışveriş Sepeti uzantısı yalnızca 39 ABD dolarıdır ve bir yıllık güncelleme ve desteği kapsar.

Satın alabileceğiniz şablonların çoğu çarpıcı ve belirli kitlelere yöneliktir. İşletmeniz düğün planlama veya spor salonu gibi Mobirise’nin aklında olanlardan biriyse, temasını faydalı bulacaksınız.

Örneğin, eğitim teması iyi yapılmış. Çevrimiçi bir kurs satmak istiyorsanız, Mobirise Web Sitesi Oluşturucu, araç setinize video, form toplama ve güzel bir düzen için destek ekleyen bu uzantıyla ilgilenir..

Bu, fiyatlandırmayı uygulama pazarınıza entegre etmenin akıllı bir yoludur. Basit bir web sitesi oluşturabilir ve FTP veya seçtiğiniz barındırma şirketiniz aracılığıyla GitHub’a yükleyebilirsiniz, ancak çarpıcı bir sonuç için uzantılar satın almanız gerekir.

Geliştirilebilecek şey, eklentilerin miktarıdır. Tüm endüstriler uzantılar tarafından kapsanmamaktadır. Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’yu kullanmak isteyen bir dişçi veya serbest çalışansanız, şablonlarla mücadele edersiniz.

Bu doğru olsa da, Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun rakip SiteBuilder’ın pazarında yalnızca yedi eklentisi var ve önemsiz. SiteBuilder’ın avantajları var, bu yüzden sonuç çıkarmadan önce SiteBuilder incelememize göz atın. Bununla birlikte, Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun uygulama pazarı SiteBuilder’in kilometrelerce ötesinde.

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu SEO

SEO gelince, Mobirise Website Builder orada en iyi oluşturucu değil. Bir site haritası ve robots.txt dosyaları oluşturacak bir uzantı ekleyebilirsiniz, ancak bununla ilgili.

Bu uzantı olmadan bile, vanilya düzenleyicide kısa meta veri snippet’lerini düzenleyebilirsiniz. Bu bir oyun değiştirici olmasa da, onu da kapsamak önemlidir.

Ayrıca, her şeyin temiz olduğundan emin olmak ve Google’ın sizi bulmasını kolaylaştırmak için Kod Düzenleyici uzantısını yükleyebilirsiniz..

Yine de bu, asgari sonuçlar için çok mücadele. Google sıralamanıza yardımcı olan kullanımı kolay bir oluşturucu istiyorsanız, Wix incelememizi okuyun.

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu e-Ticaret

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu ücretsiz bir e-ticaret aracı içermez. Web sitenizde satışa başlamak için PayPal Alışveriş Sepeti uzantısını satın almalısınız.

MobiRise-paypal

Bir kerelik 39 ABD doları ödeme için dijital veya fiziksel ürünler satabilirsiniz. Her şey dahil bir e-ticaret paketi değildir, çünkü yalnızca PayPal işlemlerini kabul eder, ancak başka bir yerden aldığınızdan çok daha ucuzdur.

Eklentiyle ilgili sevdiğimiz şey, mağazanızı nasıl kuracağınızı ve ürün ekleyip yöneteceğinizi ayrıntılı olarak anlatan kapsamlı bir öğretici ile birlikte sunulmasıdır. Verilen noktaları göstermek için açık, özlü açıklamalara ve videolara sahiptir..

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu, PayPal uzantısıyla birleştiğinde, e-ticarete odaklanmamanız, ancak yine de web sitenizde küçük bir mağaza istiyorsanız iyi bir seçimdir.

Daha iyi sonuçlar için Shopify’ı deneyin. Yine de içine atlamayın. Bu karmaşık bir platform, bu yüzden önce Shopify için başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu İletişim Formları

39 $ Form Oluşturucu uzantısını satın almazsanız Mobirise Web Sitesi Oluşturucu ile bir e-posta listesi oluşturmak zordur. Ad, telefon, e-posta ve mesaj alanının yanı sıra başka bir şey ekleyemezsiniz. Özel düğmeler ekleyemez, tipografiyi değiştiremez veya alanları özelleştiremezsiniz.

Bu büyük bir eksi çünkü bir Google Formuyla bağlantı kurmayı Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun form gönderme aracını kullanmaktan daha iyi olacaksınız.

MobiRise ile temas halindeki

Sınırlı olsa da, Form Builder uzantısı yine de küçük bir proje veya görev üzerinde çalışabilir. Yeterince iyi, örneğin, sadece bir şey için kaydolmak için insanlara ihtiyacınız varsa.

Yine de cesaretiniz kırılmasın. Mobirise Website Builder’ı seviyorsanız ve bir e-posta listesi oluşturmanız gerekiyorsa, Form Builder eklentisini satın almak ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Özelliklere genel bakış

Mobirise Logosumobirise.com

Bedava

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Mobirise Website Builder’ın vanilya sürümünü indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Daha sonra onunla neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla konuşacağız, ancak şimdilik hizmetin para harcamaya istekli olanlara neler sunduğunu görelim.

Uzantıların çoğu sadece belirli kitlelere yönelik yükseltilmiş şablonlardır – örneğin, WorkshopAMP tamir atölyesi işletmeleri içindir. Bunun da ötesinde, çok sayıda özelleştirme seçeneği ekleyen Paypal Alışveriş Sepeti ve Form Oluşturucu gibi özelliğe özgü uzantılar elde edersiniz.

Uzantı satın almanın en güzel yanı, onları ömür boyu almanızdır. Araca erişmenizi sağlayan bir peşinat ödersiniz. Ayrıca, eklenti için bir yıllık öncelikli desteğiniz ve güncellemeleriniz var.

Alışılmadık olmasına rağmen, bu yöntem ücretli planlar sunmaktan çok daha iyidir.

Sadece e-ticaret istiyorsanız, buna yatırım yapabilirsiniz ve çoğu sağlayıcıda olduğu gibi teklifte en yüksek katman planını satın almanız gerekmez. Bu durumlarda planlar pahalı olabilir çünkü ekstra diller, artan bant genişliği ve öncelikli destek ile gelirler.

Örneğin, Voog yerelleştirme için mükemmeldir, ancak ondan en iyi çok dilli deneyimi elde etmek, ihtiyacınız olmayan sertifikalar ve özellikler için para harcamak anlamına gelir. Mobirise Web Sitesi Oluşturucu daha iyisini yapar, ancak Voog’un hala değerleri vardır, bu yüzden Voog incelememizi kontrol ettiğinizden emin olun..

Bu, yıl sonunda farklı bir inşaatçıdan en üst düzey bir abonelik satın almaktan daha zengin olacağınız anlamına gelmez..

tasarlamak & Araçlar

Uzantılar, vanilya özellikleri ve fiyatlandırma hakkında konuştuk. Şimdi editörle başa çıkalım. Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun editörü basitliğe odaklanmıştır.

MobiRise-editörlüğünüzü (sıkıştırılmış)

Gösterge tablosundaki her şey açıkça düzenlenmiştir. Düzenleme araçları olması gerektiği kadar etiketlenmemiş olsa da, oynadıktan sonra beş dakika içinde onu asmalısınız.

“Sayfalar” şaşırtıcı bir şekilde web sitenizin sayfalarını yönetmenizi sağlar.

MobiRise sayfaları

Ayrıca, daha iyi SEO için sayfalarınızın URL’sini ve meta verilerini ayarlayabileceğiniz yerdir..

“Siteler”, tüm site projelerini uygulama içi yönetmenize olanak tanır.

MobiRise-siteler

Ayrıca bir web sitesinin dışa aktarma yolunu ayarladığınız yerdir. Bunun da ötesinde, bir sık ​​kullanılan simgesi yükleyebilir ve bir sayfada kaydırma yapmak için efektleri etkinleştirebilirsiniz. Karmaşık olmasa da, bölüm web sitenizi yayınlarken önemli olacaktır.

“Giriş” ve “Yardım et!” açıklayıcıdır. Birincisi Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’ya kaydolmanızı sağlar ve ikincisi sizi geliştiricilerle iletişim kurmak için bir iletişim formuna gönderir.

Son olarak, “uzantılar ve temalar” sekmesi sizi web siteniz için ücretsiz ve ücretli eklentiler yükleyebileceğiniz bir ekrana götürür.

MobiRise-temalar

Yine de bunlar Mobirise Web Sitesi Oluşturucusunun ekmeği ve tereyağı değil. Hizmeti kullanırsanız yapacağınız en önemli şey “bloklar” bölümü etrafında döner.

MobiRise bloklar

“Bloklar” ekranı, önceden hazırlanmış sayfa bölümlerine sahip çeşitli alt kategorilere sahiptir.

“Menü” kategorisi basittir. Vanilya sürümü ile iki menü formatı arasında seçim yapabilirsiniz. Bir menü türüne yerleştikten sonra sayfanız için bir başlık seçmeye hazırsınız.

Vanilya giriş sekmesinde seçim yapabileceğiniz dokuz başlık vardır. Görüntüler, kaydırıcılar, sloganlar ve başlıklar çeşitli şekillerde bir araya geliyor.

Diğer kategoriler karmaşık değil, yine de bunlardan geçelim.

“Kaydırıcılar” galerileri ve görüntü karusellerini içerir. “Özellikler”, kuruluşunuzla çalışmanın faydalarını göstermenize yardımcı olmak için tasarlanmış bloklara sahiptir. Akıllı bir eklentidir, çünkü bir “hizmetler” veya “hakkımızda” sayfası derlemeyi kolaylaştırır.

“Medya” her türlü videoyu ve bağımsız görüntüleri eklemenizi sağlar. İşlevsel olmasına rağmen, sekmeden stok içeriğine erişiminiz olsaydı harika olurdu.

“Makale”, makale oluşturmak ve yayınlamak için kullanılan başlıklar, vücut blokları ve sosyal entegrasyonlar gibi şeyleri içerir. Bu bir içerik yönetim sistemi değildir, ancak ne yaptığınıza dair blog yazmak istiyorsanız yeterlidir.

“Bilgi”, veri parçalarını belirlemenize yardımcı olan bloklar içerir. Yararlı olmasına rağmen, içerik “özellikler” bloğuyla birleştirilirse sistem daha iyi bir şekilde düzenlenir. “Görüşler” müşteri yorumlarını eklemenizi sağlar. Ne yazık ki, vanilya versiyonunda resim karuseli olan bir referans bloğu yok, bu büyük bir artı olurdu.

“Sosyal” popüler sosyal medya hizmetlerini paylaşır ve takip eder. “Fiyatlandırma tabloları”, tekliflerinizi çeşitlendiriyorsanız kullanabileceğiniz harika fiyatlandırma planı bloklarına sahiptir. “Formlar” ın form toplama için birkaç şablonu vardır ve “haritalar”, bir Google haritasını sayfanıza entegre etmenize olanak tanır.

Son olarak, vanilya “altbilgi” sekmesinde kullanabileceğiniz dört altbilgi bloğu vardır. Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’nun altbilgileri iyi hazırlanmış ve sosyal simgeler, haritalar ve kaygan bir tasarım eşlik ediyor.

MobiRise-altbilgiler

Blok eklemenin yanı sıra, sayfa üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

MobiRise-on-page-düzenlemelerinizden

Bu özellik, iş akışınızı optimize eden metin, tipografi ve renkleri değiştirmenizi sağlar. Bu, web sitesi oluşturucular arasında nadir değildir, ancak düzenleme düğmeleri ve alanları küçük, basit ve duyarlı olduğundan Mobirise Web Sitesi Oluşturucu bunu iyi yapar.

Kullanım kolaylığı

Servise alıştıktan sonra, Mobirise Website Builder’ın kullanımı kolaydır. Kontroller veya sürükle ve bırak bölümlerinde çok fazla etiket yok, bu nedenle her şeyin neler yapabileceğini görmek zaman alıyor, ancak 15 dakika içinde asılmasını sağlayabilirsiniz..

Başlamak için yazılımı Mobirise’nin web sitesinden indirmeniz gerekir. Bu ayarlandıktan sonra, editöre erişmek için kaydolmanız gerekir. Kaydolun ve çalışmaya hazır olacaksınız.

Kullanıcı arayüzü basit ve estetiktir. WYSIWYG, bir web sitesinin yapısını yarım saatten daha kısa bir sürede oluşturmanıza izin veren varsayılan düzenleyici görünümüdür. Web sitenizden neye ihtiyacınız olduğunu temel alarak, uzantı satın alırsanız daha fazla zaman alabilir, ancak 30 dakika, omurga omurgasını oluşturmak için ballpark figürüdür.

Tüm bloklar kukla içeriğe sahiptir, bu nedenle ziyaretçileri ikna etmek için ihtiyacınız olan resimleri ve metin bloklarını eklemeniz gerekir. Düzinelerce ürünü kodlamanız veya eklemeniz gerekmiyorsa, tek bir oturuşta her şey halledilebilir.

Yayıncılık söz konusu olduğunda işler çok parlak değil. Düzenlemeyi bitirdikten sonra web sitenizi yerel bir sürücüye veya bir FTP’ye yayınlayabilirsiniz.

MobiRise yayınla

Ne yazık ki, Mobirise barındırma hizmetleri sunmaz, bu nedenle bir barındırma platformu için fazladan ödeme yapmanız gerekir. Birini bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, bir web barındırma sağlayıcısının nasıl seçileceğiyle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’yu kullanmanın ana dezavantajı budur. Çevrimiçi ihtiyaçlarınızı tek bir yerde karşılayacak her şey dahil bir paket almazsınız. Sadece biraz teknoloji meraklısıysanız, bu bir sorun olmayacak, ancak çoğu insan için Mobirise Web Sitesi Oluşturucu ile bir web sitesi yayınlamak zor olacaktır.

Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymayı tercih ediyorsanız, Squarespace ve Weebly daha iyi seçimlerdir. Onlar sadece güzel şablonlar sunuyor, ama aynı zamanda barındırma ve daha derin özelleştirme olsun. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Squarespace incelememizi ve Weebly incelememizi okuyun.

Destek

Mobirise’nin desteği çok kapsamlı. Editördeki “yardım” ı tıklayın, bir yardım merkezine, bir foruma ve bir iletişim formuna bağlantılar içeren bir pop-up alırsınız.

Yardım merkezi iyi organize edilmiş.

MobiRise yardım merkezi

Altı SSS ve öğretici kategorisi vardır ve bunlar harika açıklamalar ve öğretici videolar içerir. Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’yu test ederken bazı engelleri aşmak zorunda kalsak da, yardım merkezi sorularımızı cevaplamak için yeterliydi.

MobiRise-support-soru

İhtiyacınız olan cevapları Mobirise’nin bilgi tabanından almazsanız, forumlara da gidebilirsiniz..

MobiRise-forumlar

Niş konular ve sorulara yardımcı olmaya hazır çok sayıda Mobirise geliştiricisi topluluğu var. Henüz kimse sorununuzu sormadıysa, bir iş parçacığı başlatabilir ve diğer Mobirise Web Sitesi Oluşturucu kullanıcılarından yardım alabilirsiniz.

Bu ikisi işe yaramazsa, uygulama içi iletişim formunu kullanarak geliştiricilere başvurabilirsiniz. E-postalar derhal ve profesyonelce cevaplandırılır.

Sonuçta, bir günden fazla süren bir engelle karşılaşmamalısınız.

Karar

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu harika bir araçtır. Yenilikçi, iyi bir teklifi var ve birkaç gün içinde (hatta saatlerde) harika bir şeyler başlatabilirsiniz..

Ne yazık ki, yazılım eksik özellikler için bir hit alır. Diğer şirketlerin Google algoritma formülünü kırmak için ne kadar çok çalıştıklarını düşünerek, 2019’da hiçbir blog aracı büyük bir sorun değildir. Karışıma zayıf bir SEO aracı ekleyin ve organik olarak bulunmayacaksınız.

Harika bir blog platformu istiyorsanız, en iyi web barındırma sağlayıcıları makalemizi okuyun. CMS kralı olan WordPress’i öneriyoruz, ancak belki de sizin için başka bir şey işe yarayacaktır. WordPress ile gitmeden önce, yeni başlayanların WordPress kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

Mobirise Web Sitesi Oluşturucu’ya adil katıldık mı? Onunla farklı bir deneyiminiz oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me