Jimdo İncelemesi – Güncellendi 2020

Jimdo İncelemesi

Jimdo, kendi web sitelerini kurmak isteyen çoğu insan için sağlam bir seçenektir. Bol seçenek var, temalar güzel bir seçim ve fiyatlandırma da makul. Bununla birlikte, destek yerlerde küçük bir bağcıktır; tüm ayrıntılar için Jimdo incelememizin tamamını okuyun.Jimdo hızla harika görünümlü bir web sitesi isteyenler için tasarlanmış bir web sitesi kurucusudur. Kullanıcı dostu editör, sitenizi sıfırdan bir esinti oluştururken, akıllı Dolphin AI birkaç dakika içinde sizin için bir şeyler oluşturabilir. Cadde ne olursa olsun, bu web sitesi oluşturucunun hıza odaklandığı açıktır.

Bu kullanım kolaylığı Jimdo’nun en iyi web sitesi oluşturucuları arasında hala bir nokta kazanmasına rağmen, bazı sorunlar en üst katmanı yapmaktan geri kalıyor. İhtiyacınız olmayabilecek özellikler için ortalama olarak biraz daha fazla harcayacaksınız, bu da planınıza bağlı olarak biraz daha yüksek maliyetli bir çözüm haline getiriyor.

Bu Jimdo incelemesi boyunca, bu hizmetin öne çıkan noktalarına ve düşüşlerine değineceğiz. Özellikler, fiyatlandırma, tasarım, kullanım kolaylığı ve destek, neyin doğru olduğuna ve neyin üzerinde çalışabileceğine derinlemesine dalmaktan bahsedeceğiz.

Silahı atlamayı ve Jimdo’yu kendiniz denemeyi tercih ederseniz, ücretsiz bir hesap için kaydolabilir ve doğrudan binaya girebilirsiniz. Bununla birlikte, ücretli plana yükseltme hakkında bilgi edinmek için bu incelemenin sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun..

jimdo arayüzü

jimdo video arka plan

jimdo seo ayarları

jimdo e-ticaret ayarları

jimdo blog ayarları

Önceki

Sonraki

Jimdo için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Jimdo, özellikler açısından oldukça basittir. Öğeler listesinin ve üreticinin kendisinin dışında, bazı kullanıcılar Jimdo’nun başka neler sunabileceğini bile bilmeyecek. Özellikler çoğunlukla arka planda çalışır ve gösterişli olmasalar da, web sitenize hala bol değer sunar.

Tüm siteler bir SSL sertifikası ile şifrelenmiştir, bu da özellikle e-ticaret noktaları için büyük bir artıdır. Bir SSL sertifikası, kişisel bir şey toplamayı planlıyorsanız, web sitenize gelen ve web sitenizden gönderilen tüm bilgileri şifreler. Kullanıcılarınıza gönül rahatlığı sağlar, ancak birçok arama motoru ve web tarayıcısı güvenli olmayan sitelere giren kullanıcıları uyarırken Google sıralamalarına yardımcı olur.

jimdo ssl sertifikası

E-ticaret sitesi olmayan siteler bile bir sertifikadan yararlanır. Jimdo, web sitenizde doğrudan editör içinde iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır. Bir sertifika, kredi kartı numaralarına ek olarak adlar ve e-posta adresleri gibi şeyleri şifreler, yani veriler aktarılırken herhangi bir bilgi hırsızlığına karşı korunursunuz.

jimdo form oluşturucu

Bloglama, herhangi bir web sitesi oluşturucusunun büyük bir parçasıdır ve Jimdo bunun bir istisnası değildir. Tam teşekküllü bir blog oluşturabilir veya sadece mevcut bir siteye bağlanabilirsiniz. Bununla birlikte, Jimdo ayrıca parola korumalı alanlar oluşturmanıza izin verir, yani yazarlara katkıda bulunmak istiyorsanız diğer kullanıcıların girebileceği ve blog yazabileceği anlamına gelir..

Jimdo bir uygulama merkezi sunmaz, ancak üçüncü taraf uygulamalarını oluşturucu ile entegre etmenin yolları vardır. Tidio Live Chat, Eventbrite biletleme ve Infogr.am infographics dahil olmak üzere çeşitli farklı hizmetler uyumludur. Bu kesinlikle hiçbir uygulama merkezinin isabetli hale getirir ve sitenizi oluşturmak için birkaç araç daha sağlar.

Bu entegrasyonlar Jimdo’nun gerçek satış noktasıdır. Oluşturucunun kendisi son derece kolaydır, ancak diğer web sitesi oluşturucularına karşı konduğunda özel bir şey yoktur. Bununla birlikte, bu araç listesine erişim, Jimdo’yu ayıran şeydir ve web sitenizde güçlü yazılım parçaları kullanmanıza izin verir. Diğer web sitesi oluşturucular benzer işlevleri yerine getiren araçlara sahip olabilirken, az sayıda kişi sitenizi bu şekilde oluşturmak için ideal çözümler sunar.

Jimdo Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokwww.jimdo.com

Aylık $ 750’dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici
Yalnızca profesyonel plan

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü
Yalnızca profesyonel plan

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum
1

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek
1

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyat

Jimdo, diğer web sitesi üreticilerinin çoğundan daha ucuz fiyatlandırma sunar. Örneğin Pro planı, yarışmanın çoğunun çok altında. Bununla birlikte, bunun üzerinde, maliyet önemli ölçüde artmaktadır. Bir İş planının fiyatı kesinlikle haklı olsa da, ikisi arasındaki bir plan, bu diziyi daha iyi hissettirmek için uzun bir yol kat edecektir..

Ücretsiz plandan başlayarak, sadece beklediğinizle ilgilidir. Sitenizdeki Jimdo, sınırlı depolama alanı ve Jimdo reklamlarından ücretsiz bir alt alan adı alırsınız. Aslında, Weebly’de ücretsiz bir planla aynı özellikleri elde ediyorsunuz (Weebly incelememizi okuyun). Heyecan verici değil, sizi çalıştırmaya yetecek kadar.

Pro planları, bu web sitesi oluşturucu ile kendi içine gelebilirsiniz. Reklamlar kesilir ve ilk yıl için ücretsiz bir alan adı alırsınız. Fiyat için, özellikler oldukça etkileyici, 10GB bant genişliği ve 5GB depolama alanı sunuyor. Diğer web sitesi oluşturucularıyla benzer planlar genellikle ayda 10 ABD doları veya daha fazladır, bu nedenle kesinlikle tasarruf vardır.

Bundan sonra, işler dağılmaya başlar. İş planları paranızın karşılığını fazlasıyla verir, ancak diğer inşaatçılara karşı akıllıca davranmayın. Örneğin, Wix’te sınırsız bant genişliği ve 10 GB depolama alanı (Wix incelememizi okuyun) ayda yalnızca 14 ABD doları gelir. Daha az depolama alanınız olsa da, ücretsiz reklam kredileri ve ek uygulamaların üstesinden gelirsiniz.

Buna rağmen, İş planı size bir çevrimiçi mağaza sunuyor ve fiyatı oldukça uygun hale getiriyor. GoDaddy GoCentral’daki bir çevrimiçi mağaza (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun) aslında aynı fiyattır. Burada asıl mesele Pro ve Business planları arasındaki delta.

Daha fazla depolama alanı ve bant genişliği istiyorsanız, ihtiyacınız olmasa bile bir çevrimiçi mağaza için ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Ortada ayda birkaç dolar daha ucuz bir plan eklemek, bu diziyi biraz tamamlamaya yardımcı olacak.

Listeyi bitirmek Premium planlardır. Çoğu insan bunlardan mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Aylık ekstra 10 ABD doları karşılığında VIP desteğine ve ücretsiz site incelemesine erişebilirsiniz (gerçekten ücretsiz olarak arayabiliyorsanız). Bu kadar az bir ekstra değer için ekstra parayı çatacak kadar az veya hiç teşvik yoktur..

Premium planın yanı sıra, tüm fiyatlar oldukça haklı. Ücretsiz ve Profesyonel planlar mükemmel ve İş planları birçok ekstra özellik sunuyor. Yine de, Jimdo bu iki dünyayı birbirine bağlamanın bir yolunu kaçırıyor ve beşinci bir plan eklemek, dizilişi daha sağlam hissettirmek için uzun bir yol kat edecek..

tasarlamak & Araçlar

Jimdo’nun sezgisel bir editörü var, bir sonraki bölümde mükemmel bir puan kazandı. Sayfanızı oluşturmak için farklı öğelerle dolu oldukça güçlü. Şablon seçeneklerinin olmaması, daha fazla bacak çalışmanızın muhtemel olduğu anlamına gelir, ancak bu Jimdo’nun kullanımı ne kadar kolay olduğu konusunda hayal kırıklığı yaratmaz.

Editör tamamen etkileşimlidir. Birçok web sitesi üreticisi “sürükle ve bırak” terimini kullanıyor ancak burada olan tam olarak bu değil. Doğrudan web sayfasında etkileşim kurabilir, öğeleri istediğiniz yere taşıyabilir, yeniden boyutlandırabilir ve ekleyebilirsiniz. Sayfanızı ayarladıktan sonra, sitenizin farklı özelliklerini sürükleyip bırakabilirsiniz, ancak oluşturma işleminin kendisi bir listeden yeni öğeler eklemenin içinde bulunur.

jimdo eleman ekle

Ancak, editörü kullanırken birkaç sorun yaşadık. Örneğin, kendi çevrimiçi tişört mağazamızı yapmayı denemek için Barcelona Mağazası temasını yükledik. Şablon, gezinme aracı olarak sayfanın altına yakın görüntüler kullanır. Ancak, bir bağlantı eklemek için tıkladığımızda bağlanmadı ve bir hata mesajı aldık.

jimdo kırık bağlantı

Temayı yüklediğinizde bağlantıların öldüğü ve öğeyi gerçekten bir bağlantı eklemek için düzenlemeniz gerektiğinde ortaya çıkıyor. Bu, bir tasarım sorunu olduğu kadar kullanım kolaylığı sorunu değil. Temalar harika görünüyor, öyle ki fonksiyonel web siteleri için onları almak oldukça kolay. Ancak bunlar, sitenin istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için çok çalışacağınız anlamına gelmez..

Belki de bu yüzden bunlardan sınırlı bir seçim var. Jimdo, sıfırdan başlayabilme seçeneği ile yaklaşık 15 kadar kapıdan dışarı çıkıyor. Jimdo editörünün kullanımı çok kolay olduğundan, boş bir şablonla başlamak en iyi seçenek olabilir. Yukarıda açıklanan gibi sorunlardan kaçınacak ve sitenizin istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz..

jimdo şablonları

Jimdo’nun editör içinde oldukça kullanışlı olmasını sağlayan birkaç şey var. Yerleşik görüntü düzenleyici, iletişim formu entegrasyonu ve yeniden boyutlandırılabilir sütunlar gibi özellikler, çok sayıda aracın geliştirilmesini sağlar. Yine de, bir uygulama merkezinin olmaması daha fazla niş ihtiyacı için kullanışlılığı kapatıyor.

jimdo görüntü editörü

Bu, çok sayıda esnekliği engelleyen SquareSpace (SquareSpace incelememizi okuyun) gibi birkaç web sitesi üreticisinden gördüğümüz bir trend. Gördüğünüz şey, elde ettiğiniz şeydir ve birçok seçenek olsa da, Jimdo tarafından belirlenen sınırların dışında bir şey oluşturamazsınız. Herhangi bir web sitesi oluşturucusunun bir dereceye kadar kısıtlamaları vardır, ancak buradaki seviye WordPress gibi diğer seçeneklerden çok daha ağır basmaktadır.

Çoğu site için çok az sorun olmalı. Kişisel portföyler, müzisyenler, fotoğrafçılar ve yerel işletmeler Jimdo ile işlevsel ve iyi görünümlü bir site oluşturabilecek. Bununla birlikte, biraz daha yoğun bir şey arıyorsanız, düzgün bir şekilde yürütmek için araçlarınız olmayabilir..

Tüm üçüncü taraf uygulamaları, çeşitli araçlar sunan ancak WordPress ile aynı seviyede olmayan bir hizmet olan POWr Eklentileri aracılığıyla gelir. Geri sayım sayacı, PayPal düğmesi ve pop-up açılış sayfaları gibi tümü yararlı olan, ancak diğer bazı web sitesi oluşturucularıyla aynı düzeyde olmayan şeyler bulacaksınız.

Kullanım kolaylığı

Tek bir tıklamayla Jimdo ile bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu sadece sevimsiz bir cümle gibi geliyor, ama aslında burada doğru. Ana sayfadan, “şimdi başla” yı tıklamanız yeterlidir ve yarışlara devam edersiniz. Şaşırtıcı başlangıç ​​aslında bu inceleme sırasında bizi nöbetçi aldı ve biz ekran görüntüleri için geri izlemek zorunda kaldı.

jimdo ana sayfası

İnşa etmeye başlamak için üç seçenek vardır: bir web sitesi, mağaza veya blog. Doğru olanı seçtikten sonra, Jimdo’nun siteyi birkaç soruyu temel alarak oluşturmasına veya doğrudan kendiniz için araçlara girmesine izin verebilirsiniz. Otomatik sistem (Jimdo Dolphin olarak bilinir) sitenizin içeriği hakkında birkaç soru soracak ve çalışmanız için bir başlangıç ​​noktası oluşturacaktır..

jimdo web sitesi seçimi

Dolphin’den tamamen işlevsel bir web sitesi alacaksınız, ancak editör içinde daha fazla ayar yapmak en iyisidir. Kuşkusuz, Dolphin biraz ürkütücüdür, çünkü adınızı çevrimiçi olarak arayacak ve sizinle ilgili tüm bilgileri toplamaya çalışacaktır. Yararlı, ama aynı zamanda oldukça rahatsız edici.

jimdo yunus

Aslında, sitenizi tasarlamak kendi başına çok kolay olduğundan Dolphin’den tamamen kaçınmak en iyisidir. Yukarıdaki bölümde belirtildiği gibi, Jimdo tamamen etkileşimli bir arayüzdür, o kadar ki sitenizin tüm tasarım öğeleri web sayfasının kendisinde yapılandırılır.

Bazı açılardan, iki ucu keskin bir kılıç. Böyle küçük bir alanda çok sayıda düzenlenebilir öğeye sahip olmak, Jimdo’nun ilk kullanımını oldukça ezici hale getirir. Yine de, editörle biraz zaman geçirdikten sonra, başka bir şey kullandığınızı hayal etmek zor. Belirli bir özelliğin nerede olduğu hakkında hiçbir soru yoktur, çünkü kelimenin tam anlamıyla doğrudan web sayfasında fareyle görüntüleyebilirsiniz.

Belirli bir özelliğin ne yaptığı hakkında herhangi bir soru varsa, Jimdo her araç için hızlı bir başvuru içerir. Öğenin ne yaptığının kısa bir açıklamasını sunacak ve destek merkezindeki daha kapsayıcı bir makaleye bağlantı verecektir..

jimdo yardım

Jimdo, atladığınızda kullanımı biraz zor olabilir. Ancak, zaman ilerledikçe daha sezgisel arayüzlerden biri haline gelir. Herhangi bir web sitesi oluşturucu bir öğrenme eğrisine sahip olsa da, bu çok düşük hissediyor ve çoğu rakipten daha hızlı ödüyor. Kesinlikle iyileştirme için yer var, ancak Jimdo’nun en kolay inşaatçılardan biri olduğu açık..

Destek

Jimdo, bu web sitesi oluşturucularından gördüğümüz daha iyi destek merkezlerinden birine sahiptir. Sitenizi başlatma ve bakımını yapma hakkında bilgi içeren temiz, kullanımı kolay bir arayüzdür. Bununla birlikte, Jimdo’yu ele geçirmek birkaç komplikasyona sahiptir.

Bununla birlikte, destek merkezinden başlayarak, çoğunlukla Jimdo yapıcısını kullanmaya odaklanmış bir smorgasbord makalesine erişebilirsiniz. Bellek sınırını artırmak gibi destek etrafında dönen çok az konu var. Destek merkezi daha çok bir eğitim merkezi gibidir ve Google dizin oluşturma gibi bir web sitesi çalıştırmanın ana bölümlerini vurur.

jimdo destek merkezi

Yine de bu çok fazla bir sorun değil. Tipik web barındırma aksine, Jimdo ve diğer tüm web sitesi üreticileri kapalı sistemlerdir, yani bir web sitesinin teknik tarafı yolunda uğraşacak çok az şey var. Bu noktada ortaya çıkan sorunların çoğu Jimdo’nun tarafında olacak ve bunların gerçekleştiğini bile bilmeniz mümkün değil.

İhtiyacınız olanların çoğu, isim biraz yanıltıcı olsa bile destek merkezinden gelecektir. Makaleler çok ayrıntılı, ekran görüntüleri ve adım adım talimatlarla uyumlu. Konuların çoğunda eşlik eden videolar da var, bu da “yapım aşamasında” bir sayfa oluşturmak gibi karmaşık eğiticileri çok daha basit hale getiriyor.

jimdo destek makalesi

Herhangi bir teknik sorun için Jimdo ile iletişime geçmeniz gerekir. Ancak, bu kesinlikle ideal bir süreç değildir. Web sitesi oluşturucu, sadece bir iletişim formu aracılığıyla e-posta desteği sunarak tıknaz bir destek süreci sağlar. Jimdo’yu ele geçirmenin tek yolu, destek için doğrudan bir hat alan Premium planlara sahip olanlar hariç.

jimdo iletişim formu

Destek merkezinin kendisi oldukça iyi, ancak sorun giderme yerine sitenizi oluşturmaya ve büyütmeye daha fazla odaklanıyor. Herhangi bir sorun için Jimdo ile iletişime geçmek gerekir, ancak hantal süreç, sorunlarınızın muhtemelen daha uzun süre devam edeceği anlamına gelir.

Basit bir canlı sohbet tüm sorunu hafifletir. Mevcut durumunda Jimdo’nun uyguladığı hantal süreçleri gözden kaçırmak zor. Daha iyi bir iletişim şekli, destek merkezinin daha iyi görünmesini sağlar, ancak durduğu gibi, ikisi de ideal değildir.

Karar

Jimdo bir web sitesi üreticisi için mükemmel bir seçimdir. Google Takvim ve Eventbrite gibi uygulamalara entegrasyonla, başlangıçtan itibaren geniş bir araç listesine erişebilirsiniz. İlk yükseltme oldukça ucuz, ancak daha güçlü bir plana ihtiyacınız varsa diğer inşaatçılardan biraz daha fazla ödeme yapacaksınız.

Bu dakikalar içinde online almak hızlı bir web sitesi oluşturucu arayanlar kesinlikle Jimdo düşünmelisiniz. Sıfırdan başlıyorsanız kullanımı kolaydır, ancak Dolphin AI çok az veya hiç bacak işi olmadan çevrimiçi olmanızı sağlar.

Ayrıca, bir web barındırma kullanarak WordPress gibi bir CMS’ye girebilirsiniz. Bu rotaya gitme hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi web barındırma sağlayıcıları listemize göz atın.

Jimdo hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map