GoDaddy GoCentral Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi – Güncellendi 2020

GoDaddy GoCentral İncelemesi

GoCentral, muhtemelen bir alan adı ve web sitesi barındırıcısı olarak bildiğiniz GoDaddy’nin web sitesi oluşturucusudur. GoCentral, GoDaddy üst yapısına iyi bir şekilde entegre edilmiş olsa da, derinlemesine GoDaddy GoCentral incelememizde görebileceğiniz gibi bazı temel özelliklerden yoksundur.


GoDaddy’nin GoCentral web sitesi oluşturucusu, kullanıcıların web tasarımı bilgisi olmadan hızlı bir şekilde bir site oluşturmasına olanak tanıyan ürün grubuna yeni bir ektir. Şirket, en iyi web barındırma sağlayıcılarımızdan ve alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak bilinir (hatta dünyanın bir numaralı alan adı kayıt şirketi) ve muhtemelen iyi bir nedenden dolayı: kötü olmasa da, daha iyi web sitesi oluşturucuları var.

Diğer en iyi web sitesi oluşturucularımızla karşılaştırıldığında, Godaddy web sitesi oluşturucusunun diğerlerinin sahip olduğu yumruk yoktur, ancak fiyatlandırması en azından adil olsa da, kullanımı kolaydır ve büyük destek sunar. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar tam olarak bu nedenlerle tercih edebilir.

Daha fazla uzatmadan, GoCentral’a derinlemesine bakalım veya ilk etapta olmak istediğiniz yerdeyseniz GoDaddy incelememizi tıklayabilirsiniz..

GoDaddy GoCentral için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

GoCentral, GoDaddy’nin geri kalan hizmetlerine biraz bağlı. Bu inceleme boyunca devam edecek ve özellik kümesinde ilk kez görünecek bir trend. Bununla birlikte, inşaatçının kendisi çok fazla teklif vermese de, etrafında hala birçok özellik var.

Bununla birlikte, oluşturucu ile başlayarak, sitenizi oluşturmak için birkaç çok yönlü araca erişebilirsiniz. Randevu planlama, menüler, etkinlik takvimi ve OpenTable rezervasyonları gibi bölümler, özellikleri kapıdan oldukça iyi hissettiriyor. Yine de, bir sorun var.

Başlangıçtan aldığınız liste, elde ettiğiniz tek şeydir. Temel dizinin dışında uygulama merkezi, premium bölümler veya başka bir işletme yoktur. Ne görüyorsanız onu alırsınız. Dizilim hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmıyor, ancak kilitli. Siteniz GoDaddy tarafından belirlenen sınırların dışına çıkarsa, basit bir çözüm yoktur.

Bununla birlikte, çizgilerin içine çizerseniz, oldukça yoğun bir özellik listesi bulacaksınız. Örneğin, randevuları ayarlamak hiç olmadığı kadar kolay. Müşterileriniz sadece web sitenizdeki bir formu doldurur ve randevu bir çevrimiçi takvime senkronize edilir.

Çevrimiçi mağazalar da emrinde oldukça güçlü. Tüm kredi kartlarını, PayPal’ı ve hatta Apple Pay’ı kabul ederek 1.500’e kadar ürün ekleyebilirsiniz. GoDaddy, müşterilerin alışveriş sepetlerini terk etmeleri durumunda gerçek zamanlı gönderim ücretleri ve satın alma hatırlatıcıları da verir.

GoDaddy sadece web hosting’den çok daha fazlasını yaptığı için, oluşturucuyu çevreleyen bazı ek özelliklere sahipsiniz. Bu, kötü amaçlı yazılım kaldırma ile web sitesi güvenliğinden SEO uzmanları ile çevrimiçi pazarlamaya kadar her şeyi içerir. Elbette, bu özellikleri başka bir yerde bulabilirsiniz, ancak her şeyin tek bir çatı altında olmasıyla ilgili söylenecek bir şey var.

GoCentral ile çok şey yapabilirsiniz. Sitenizi oluşturmak ve işinizi yürütmek için birçok özellik vardır, ancak sınırlı seçim seçeneklerinizin fiziksel olduğu anlamına gelir. Liste güçlü, ancak bir çeşit uygulama merkezi GoDaddy’de inşa edilen site türlerini çeşitlendirmede uzun bir yol kat edecek.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma modeli GoDaddy’de biraz kafa karıştırıcı. Temel plan Wix ile güzel bir şekilde sıralanırken (Wix incelememizi okuyun) diğerlerinin değerlendirilmesi zordur. Yukarıdaki bölümde belirtildiği gibi, GoDaddy’de bir uygulama merkezi yoktur, bu da daha yüksek katman planlarının diğer sağlayıcılarla ücretsiz gelen özellikler için daha yüksek bir fiyatla sonuçlandığı anlamına gelir..

Bununla birlikte, kişisel bir planla başlayarak, temel web sitesi oluşturucu, blog desteği ve tam web barındırma erişimi elde edersiniz. Bu özellikle heyecan verici bir plan değil, çok fazla sorun yaşamadan sizi harekete geçiren bir plan. Fiyat Wix ve Weebly ile eşleşir (Weebly incelememizi okuyun), bu yüzden değer kesinlikle orada.

İş planı sadece birkaç ekstra özellik için maliyetin yaklaşık iki katıdır. Alan adınızda bir SSL sertifikası, PayPal bağış düğmeleri ve aşağıdaki bölümde bahsedeceğimiz SEO aracına erişim elde edersiniz. Ne yazık ki, maliyetin iki katı, özellikler buna değmez.

Dizinin ikinci yarısına geçmeden önce, bu birkaç özelliğin elinizde olduğuna dikkat etmek önemlidir. Örneğin, ilk üç planda herhangi bir e-ticaret türü desteklenmez. PayPal düğmesini tek bir ürün için deneyebilir ve kullanabilirsiniz, ancak hepsi bu. Sınırlı ürünler ve daha yüksek işlem ücretleri gibi soyunmuş bir e-ticaret özellik kümesi bile son derece yardımcı olacaktır.

Hafif bir yükseltme olan “iş artı”, temel iş planına bir kaç ekstra özellik daha ekler. Buna e-posta pazarlaması, sosyal medya entegrasyonu ve Google’daki bir işletme girişi de dahildir. Ancak, en ilginç özelliği, çevrimiçi randevu rezervasyonudur..

Listenin yuvarlanması “çevrimiçi mağaza” planıdır. Bu, tam teşekküllü bir e-ticaret cephesi oluşturmanıza izin veren tek plan olduğu için uygun bir addır. Bir fiyat etiketinden de pahalı değil, SquareSpace olan bir mağazadan birkaç dolar daha ucuz geliyor (SquareSpace incelememizi okuyun).

Ancak, SquareSpace’in aksine, o kadar fazla özelliğe erişiminiz yoktur. Shopify gibi özel bir mağaza neredeyse her durumda daha iyi bir seçimdir, ancak GoDaddy’deki özelliklerin eksikliği bile çalışmaya başlamıyor. Elbette, sepet kurtarma, indirim ve promosyon desteği ile ürün incelemelerini terk ettiniz, ancak bunun dışında çok fazla şey yok.

Bu sınırlamaların önümüzdeki birkaç bölümdeki deneyimi nasıl etkilediğini tartışacağız. Fiyatlandırma kadarıyla olsa da, özellikleri maliyeti haklı çıkarmak için çok niş görünebilir. Örneğin, bir Business Plus planıyla randevu rezervasyonu yararlıdır, ancak yalnızca rezervasyon randevularına önem veren işletmeler için.

Yine de, planların fiyatları oldukça haklı görünüyor. Ancak, herhangi bir uygulama merkezinin ihmal edilmesi, her bir planın diğer inşaatçılara kıyasla daha sınırlayıcı ve dolayısıyla daha az değerli hissetmesini sağlar.

tasarlamak & Araçlar

En azı söylemek gerekirse, inşaatçı GoDaddy’de sınırlı. Açıkçası, kurulan web hosting bir ek oldu ve değil başka bir yol. Bir siteyi çevrimiçi duruma getirebilmenize rağmen, site oluşturucuya yerleştirilen diğer sitelerden çok farklı görünmeyecektir.

Özellikle, bu tema seçiminden kaynaklanmaktadır. GoDaddy size sadece toplam sekiz tema seçeneği sunar ve birbirinden çok farklı değildir. Temayı değiştirmek yalnızca renk paleti ve yazı tipleriyle karışır. Bu ayarları daha sonra da değiştirebilirsiniz, bu da temaları ilk etapta sorgulamaktadır..

Burada biraz yanlış kullanılmış bir terim. Temalar, önerilen başlangıç ​​noktaları gibi davranır ve web sitenizin yeniden tasarımlarını tamamlamaz. Aralarında başlık yerleşimi gibi birkaç değişiklik var, ancak yine de kasvetli bir fark var, bu da yapıcıyı web tasarımının MS Paint’i gibi hissettiriyor.

Karışıklığa eklemek için, sadece yapımcı içinde değil, önceden hazırlanmış benzersiz temalar var. GoDaddy, burada görünüşte önemli olan bir ayrım olan “temalar” değil, bu “şablonlar” olarak adlandırıyor. Akıllara durgunluk veren şey neden ilk etapta bir fark var.

Vasat tema dizisi ile uğraşmak yerine baştan bir şablon seçebilmelisiniz. Şablonlar çok daha uygun başlangıç ​​noktalarıdır, maalesef genellikle tasarım sürecinde daha sonra ortaya çıkacak olanlardır..

GoDaddy, sitenizin temel görünümünü kilitler, ancak yine de belirtilen parametreler dahilinde çalışma seçenekleriniz vardır. Sitenizi, yeni bölümleri üst üste yerleştirerek etkileşimli bir arayüz üzerinden düzenlersiniz. Sürükle ve bırak arayüzü değil, aynı zamanda sezgisel.

Bir bölümün üst kısmına geçmek, sayfayı lineer bir şekilde oluşturarak başka bir bölüm eklemenize olanak tanır. Özelleştirme yolunda daha fazlasını görmek isteriz, ancak sınırlı sayıda seçenekten benzersiz bir sayfa oluşturmanın birçok yolu var.

Akıllıca, seçim sınırlıdır, ancak şaşırtıcı derecede uygundur. Örneğin, GoDaddy, meta başlığınızı ve açıklamanızı doğrudan ayarlar panelinde düzenlemenize yardımcı olan bir SEO aracı içerir. Sahte bilgisayar mağazamız “Computers McGee” için “cupcakes” anahtar kelimesini sıralayarak aracı kırmaya çalıştık ve oldukça iyi çalıştı.

Sitenizdeki herhangi bir sayfayı optimize edebilirsiniz ve araçlar yalnızca temel SEO işlevlerini yerine getirirken, arama sıralamaları hakkında clueless olanlar için çok güzel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Seçeneklerde eksik olmasına rağmen, GoDaddy ile iyi görünümlü bir site oluşturabilirsiniz. Birçoğu için, özellikle kullanım kolaylığı hatta olduğunda birkaç araç yeterlidir. Ancak, daha fazla kontrol isteyenler için, başka bir yere bakmak en iyisidir.

Kullanım kolaylığı

Bununla birlikte, sınırlı araç setinin bir tersi var. Oluşturucuda fazla bir şey yapamazsınız, bu nedenle sitenizi oluşturma süreci son derece kolaydır. Ancak, bu noktaya gelmek biraz güçlük.

Bunun başlıca nedeni temaların ve şablonların ayrılmasıdır. Bu iki terim başka herhangi bir web sitesi oluşturucusuyla kolayca değiştirilebilir, ancak burada aralarında bir ayrım var. Temalar renk şemasına ve yazı tipi seçimine atıfta bulunur ve şablonlar benzersiz başlangıç ​​noktalarıdır.

Yukarıda belirtildiği gibi, şablon seçimi oldukça büyüktür ve hemen hemen her site için birçok seçenek vardır. GoDaddy bu şablonları kullanıcılar için temel olarak kullanmalıdır. İkisini parçalamak, sürece karışıklık katar ve genellikle daha uygun bir başlangıç ​​noktası keşfetmeden önce biraz zaman harcamak anlamına gelir.

Bu ayrım yapıldıktan sonra GoDaddy olabildiğince kolay. Ana oluşturucu sayfası size üç seçenek sunar: tema, sayfalar ve site ayarları. Birincisi oldukça basit. Sekiz “temadan” birini seçebilir veya yazı tiplerini ve renk düzenini kendiniz seçebilirsiniz. Sayfalar, oldukça basit olan basit bir sayfa hiyerarşisidir..

Yapımcının gücü son seçenekten gelir. Ayarlar menüsü sitenizin tüm dahili çalışmalarını yönetir. Burada sosyal medya bağlantısı ve reklam yerleşimi gibi geniş seçenekler bulacaksınız, ancak niş seçenekler de var. Bazıları ziyaretçiler için bir çerez sorumluluk reddi, yerleşik SEO aracı ve Google Çeviri ile otomatik çeviri.

Buradaki araçların hiçbiri sitenizin tasarımıyla ilgilenmez. Bunu interaktif bir editörle hallediyorsun. Yukarıda belirtildiği gibi, herhangi bir bölümün üzerine fareyle başka bir bölüm eklemenize izin verir. Sınırlı sayıda seçenek vardır, ancak özel HTML, MLS emlak listeleri ve OpenTable rezervasyonları için modüller, ihtiyaçlarınız için bir site oluşturmak için yeterli esneklik sağlar.

Sınırlı seçimden, kullanım kolaylığı açıkça ortaya çıkıyor. Birçoğu için, GoDaddy ile bir web sitesi oluşturmak kolaydır, siteyi ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için birçok seçenek vardır. Bununla birlikte, dahil listeden ihtiyacınız olanı bulamazsanız, şanssızsınız.

Destek

Bu etki alanı kayıt şirketi web barındırma döndü web sitesi oluşturucu kemer altında oldukça birkaç yıl var döndü. Bu nedenle, GoDaddy desteklenecek bir yabancı değildir ve diğer alanlarda eksik hissederken, destek bölümü tamamen gerçekleşmiş hisseder.

Destek üç ayrı bölüme ayrılmıştır. Eğitmenleriniz, bir forumunuz ve elbette destek personeliniz var. Eğiticiler yine her ikisi de gördüğümüz en iyi videolar arasında yer alan videolara ve makalelere ayrılmıştır..

Herhangi bir bilgi tabanında olduğu gibi makaleleri arayabilirsiniz. Ancak, GoDaddy aynı zamanda web hosting farklı alanlarda başlamak için bir koleksiyon kümesi “dalış” makalelerin bir listesini içerir. Örneğin, SSL sertifikaları için temel makaleler sertifikanızı doğrulamayı, indirmeyi ve sorun gidermeyi içerir.

Özellikle web sitesi oluşturucu için bir video listesi bile var. GoDaddy farklı bir ürün yelpazesine sahip bir şirket olduğundan, web sitesi oluşturucu için belirli bir bölüm eklemek hızlı bir şekilde destek bulmak için son derece yararlıdır.

Her bir makalenin ve videonun altında, forumlarda ilgili birkaç konu bulunmaktadır. Burada, web sitesi oluşturucu da dahil olmak üzere GoDaddy’nin sunduğu her hizmet alanı için bölümler bulacaksınız. Tamamıyla topluluk güdümlüdür, moderatörler hariç, çoğu cevap doğrudan GoDaddy’den gelmeyecektir. Ancak, GoDaddy’nin zaman zaman farklı ekiple AMA’lara ev sahipliği yapması düşünüldüğünde bu çok acı verici değil.

Forumlar ve bilgi tabanı arasında bir cevap bulamazsanız, 7/24 doğrudan destek alabilirsiniz. GoDaddy yalnızca canlı sohbet ve telefon desteği sunar, yani herhangi bir e-posta kişisi masa dışındadır. Bluehost (Bluehost incelememizi okuyun) gibi şirketler de e-posta desteğinden uzaklaştı ve biraz hayal kırıklığı yaratırken, eksiklik genel deneyime zarar vermiyor.

Yine de, GoDaddy DIY desteği ile parlıyor. Bilgi tabanı bilgi sağlamdır ve forumlar topluluğa bağlantı sağlar. Canlı sohbet ve telefon desteği yeterli, ancak doğrudan hat, e-posta desteği eksikliğinden biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Karar

GoDaddy kesinlikle temel web barındırma geçmiş ürün hattı bastırıyor. Yine de, GoCentral oluşturucusunun mevcut yinelemesi, diğer web sitesi oluşturucularına karşı koyulduğunda yetersiz kalır. İşlevsel bir kit parçası, ama kesinlikle ideal bir kit değil.

Bu sağlayıcının en iyi kullanımı kesinlikle web hosting gibi görünüyor. Destek ve kullanım kolaylığı, önyükleme için iyi yanıt süreleriyle birinci sınıftır..

GoDaddy hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map