Gator İncelemesi – HostGator’un Küçük Kardeşi – Güncellendi 2020

Gator İncelemesi

Gator, HostGator’un web sitesi kurucusudur ve bu nedenle öncelikle yeni başlayanlara yöneliktir. Basit bir site oluşturmak kolay ve neredeyse eğlencelidir, ancak daha fazla derinlik istiyorsanız, başka bir hizmete göz atmak isteyebilirsiniz. Ayrıntılar için tüm Gator incelememizi okuyun.


HostGator’un web sitesi oluşturucusu Gator, tüm ücretli barındırma planlarında kullanılabilir, ancak bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak için bağımsız bir araç olarak da satın alınabilir. Platform ucuz, güzel ve daha az teknoloji meraklısı kullanıcılara yöneliktir, bu yüzden yeni başlayanların içine girmekte sorun yaşamaması gerekir.

Bununla birlikte, Gator, özellikle çeşitli elemanlar ve özellik derinliği açısından yeni başlayanlara uyum sağlamak için özelleştirilebilirliği feda eder. Verilmiş, onunla harika bir şey yaratabilirsiniz, ancak en iyi web sitesi oluşturucu listemizi yapmak için derinlikten yoksundur.

Güçlü & Zayıf Yönler

Gator için alternatifler

Özellikleri

Gator’un özellikleri derin değil, aynı zamanda sığ da değil. Temel bilgiler açıklanmıştır, ancak daha niş özelliklerden bazıları görünmüyor.

Gator ile Bloglama

Gator ile blog yazmak çok kolay. İlk olarak, özelliği Gator’un blog şablonlarından seçerek ayarlayabilirsiniz. Hepsi güzel ve duyarlı, bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Tek yapman gereken sana güzel görünen birini seçmek.

Gator-blog

Blog yazısı eklemek sadece bir blog sayfası oluşturmak ve yeni bir yazı eklemekle ilgilidir. Ayrıca, önceden yazılmış birkaç gönderiyle başlarsınız, böylece bunları düzenleyerek başlayabilirsiniz. Bunları normal ücretle (metin boyutu, ağırlık, renk) biçimlendirebilirsiniz, ancak bunun dışında çok fazla özelleştirilebilirlik yoktur.

Yalnızca resim, video ve metin ekleyebilirsiniz. Normal bir blog yayını için bu yeterli olsa da, özel grafikler veya karuseller gibi farklı bir şey yapmak istiyorsanız, Flash dosyalarında yolunuzu bilmediğiniz sürece çalışmaz.

Sayfayı, widget’lar ve öğelerle normal bir sayfa gibi düzenleyebilmeniz iyi olurdu, ancak bu mümkün değildir. Bunu yapabilen bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız, Voog incelememize göz atın.

Bunun dışında, dizine ekleme için meta veriler ayarlamanız güzel. Ayrıca, etiketler atayabileceğiniz ve yorumlar için Facebook ile entegre edebileceğiniz büyük bir artı. Bu, Google’ın gözünde iyi bir şey olan içeriğinizle etkileşimi artırmaya yardımcı olur.

Sonuç olarak, blog sistemi diğer web sitesi oluşturucularına kıyasla ortalamanın üzerindedir, ancak WordPress gibi tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemiyle elde edeceğinizden daha düşüktür. Blog yazmak sizin için önemliyse, WordPress’i kullanmaya yönelik başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Gator ile e-ticaret

Gator ile çevrimiçi satış kolaydır. Mağazanız hakkında arka uç bilgileri ayarlayarak işe başlarsınız, ardından ürünler yapabilirsiniz. Özelliği ilk kez kullandığınızda, sihirbaz sizi işlem boyunca yönlendirecektir. Bir ürün eklemek için görüntüleri seçer, bir açıklama yazar ve bir fiyat ayarlarsınız. Bundan sonra, teknik olarak bitti.

Daha iyi endeksleme için Gator, kullanıcıların sitenizde gezinmesine ve ihtiyaç duydukları ürünleri daha kolay bulmasına yardımcı olabilecek ürün kategorilerini ve varyantlarını destekler. Ayrıca Gator’un e-ticaret sistemi dijital ürünleri desteklemektedir. Kullanıcılar ürünü platform üzerinden bile indirebilir, bu da size çok fazla esneklik sağlar.

Müşterilere hitap etme söz konusu olduğunda, Gator mükemmeldir. Sadece indirim kuponları ve satışlar eklemekle kalmaz, aynı zamanda PayPal, Stripe veya teslimatta nakit yoluyla ödeme kabul edebilirsiniz..

İyi bir mağaza özelliğidir, ancak Shopify’ı kullanarak elde edebileceğinize kıyasla sönük kalır. E-ticaret sizin için önemliyse, bu platformu deneyin, ancak yeni başlayanlar için Shopify kılavuzunu okumadan önce değil.

Gator ile SEO

Gator, Wix gibi özel bir arama motoru optimizasyon aracıyla gelmiyor. Bunun yerine, bölümleri yönetirken her sayfanın meta verilerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Gator-SEO

Bunun yanı sıra, en ucuz plana sahip bir SSL sertifikası alırsınız. Bu, ziyaretçilerin size daha fazla güvenmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Google için de büyük bir artıdır. Google’ın sevdiği bir başka şey de, Gator’un iyi olduğu yanıt veren öğelerdir ve öğeler otomatik olarak mobil ekranlara sığacak şekilde yeniden boyutlandırılır.

Gator endekslenmeye ve daha yüksek sıralamaya yardımcı olur, ancak çok fazla anahtar kelime için ilk sırada yer almayı planlıyorsanız, başka bir yere bakmalısınız. Wix’in harika bir SEO aracı var, bu yüzden bir web sitesi oluşturucu seçmeden önce Wix incelememizi okuyun.

Gator Özelliklerine Genel Bakış

Timsah logosuwww.hostgator.com

Aylık $ 384 başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Gator, fiyat söz konusu olduğunda kötü değil, ancak ücretsiz bir planın olmaması, Wix veya Weebly ile karşılaştırıldığında geri çekiliyor.

Başlangıç ​​planı ucuzdur ve çoğu çevrimiçi ihtiyaç için uygundur. E-ticarete girmek istemediğiniz sürece, güzel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Editörün yanı sıra bir alan adı, SSL sertifikası ve ücretsiz barındırma.

Zincirin yukarısındaki Premium plan, sundukları için pahalı. Neredeyse iki kat fiyat için Başlangıç ​​planından tek fayda öncelikli destek. Çalışanların web sitesinde çalıştığı daha büyük bir işletme için bu bir avantaj olabilir. Bununla birlikte, Başlangıç ​​planının zaten 7/24 destek verdiği için, o kadar önemli değil.

Son olarak, e-Ticaret planı sadece Gator’dan hoşlanıyorsanız ve çevrimiçi alışveriş yapmak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Yükseltme pahalıdır, ancak tartıştığımız gibi, e-ticaret platformu güçlü ve tüm işletmeler için uygundur.

Gator ücretsiz bir plan veya ücretsiz deneme sunmaz, ancak 45 günlük para iade garantisi ile bunu telafi eder. Bu, geri ödeme isteğinde bulunmak için 30 günlük piyasa standardından daha iyidir, ancak her durumda geçerli değildir.

Özel sunucular, özel yazılım veya özel bir alan adı istediyseniz geri ödeme almaya uygun olmazsınız. Bu, Gator’un barındırma planları için önemlidir, ancak burada daha az endişe.

Ayrıca, çek, banka havalesi veya havale ile ödeme yaparsanız geri ödeme almazsınız. Sınırlamalar olmasına rağmen, bunlar aşırı değildir, bu yüzden kredi kartınızla veya PayPal hesabınızla ödeme yaptığınızdan emin olun ve iyi olmalısınız.

tasarlamak & Araçlar

Gator web sitesi oluşturucusunun tasarımı güzel ve araçlarının kullanımı kolaydır. Düzenleme işleminize başlamak için, aracı ilk açtığınızda, yazılımın ana araçlarını vurgulayan kısa bir öğretici sunulur. Kapsamlı değil, ancak başlamak için ne yapmanız gerektiği hakkında iyi bir fikir veriyor..

Arayüz basittir. Sol çubuk en çok kullanacağınız çubuktur. “Öğeler” sekmesi, web sitenize önceden hazırlanmış bloklar ve öğeler eklemenize olanak tanır. Simgeler, Google Haritalar iğneleri, iletişim formları ve hatta Flash dosyaları içerir.

Sonuç olarak, sayfanıza sürüklenecek çok sayıda blok var, bu nedenle uygun gördüğünüz bölümleri özelleştirirken sorun yaşamamanız gerekir.

Gator’ın Sayfalar Sekmesi

“Sayfalar” sekmesi, web sitesi oluşturucuları arasında ortak bir konu olan web sitenizin sayfalarını yönetmenize olanak tanır.

Gator’un “sayfalar” sekmesinde harika olan şey, araç çubuğunun üst tarafındaki simgeleri kullanarak düzenlemekte olduğunuz sayfada değişiklik yapabilmenizdir. Bunun da ötesinde, tüm sayfalar önceden tanımlanmış bir dizi bölümle başlar, bu da yapmanız gereken işi bölmenize yardımcı olarak web sitenizi daha verimli bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Gator Bölümleri Sekmesi

“Bölümler” sekmesi, belirli bir sayfadaki bölümleri düzenlemenizi sağlar. Boş bir sayfayla başlamayı seçmediğiniz sürece, herhangi bir sayfada üstbilgi, altbilgi ve kukla içerikli bazı bölümler bulunur.

Her bölüm, PowerPoint slaytlarına benzer şekilde önceden tanımlanmış kendi blokları ve düzeniyle birlikte gelir. Bu, hareket halindeyken web sitenizi düzenlemeyi çok daha kolay hale getirir. Ayrıca bölümlerin farklı platformlarda gösterilmesini de gizleyebilirsiniz. Örneğin, oluşturduğunuz bir bölüm mobil cihazlarda iyi görünmüyorsa, bunu yalnızca masaüstü ziyaretçilere gösterilecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

“Tasarım” sekmesi web sitenizin görünümünü değiştirmenizi sağlar. Renk paletini, yazı tiplerini ve metin stilini düzenleyebilirsiniz, ancak bu bir web sitesi oluşturucusundan beklenir. En iyisi, önceden hazırlanmış web sitesi arka planları ekleyebilmeniz ve orada hiçbir şey ilginizi çekmiyorsa, kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz..

Gator-arkaplan

“Blog” ve “mağaza” sekmeleri karmaşık değildir, ancak bu daha iyidir. Basit arayüz sayesinde, bu karmaşık sistemlerde kolayca gezinebilirsiniz, bu da işinizi daha pürüzsüz hale getirir.

“İstatistikler” sekmesi web siteniz için temel analizleri gösterir. Google Analytics kadar karmaşık olmasa da, özellikle ücretli bir kampanya yürütüyorsanız veya zaman içinde organik trafiği kontrol etmek istiyorsanız, web sitenizin performansıyla ilgili hızlı güncellemeler istiyorsanız yardımcı olur..

Gelişmiş istatistikler için Google Analytics ile entegre edebilirsiniz. Bunu yapmak kolaydır. Analytics Kimliğinizi belirtilen alana yapıştırmanız yeterlidir; Google bilgi toplamaya başlar.

Gator-analitik

Gator’un Arka Uçunu Yönetme

Son olarak, “yönet” sekmesi arka uç öğeleri ele almanızı sağlar. Tam bir düzeltme geçmişine erişebilir, form gönderimlerini kontrol edebilir, favicon’unuzu güncelleyebilir ve hatta sosyal bağlantılarınızı yönetebilirsiniz. Bu etkileyici bir araç listesi değil, ancak iyi bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak gerekiyor.

Harika olan şey, “yönetme” bölümünden sosyal medyanıza bağlantılar ekleyebilmeniz ve ardından anında Facebook sayfanızla veya YouTube kanalınızla entegre etmek için ilgili öğeyi sürüklemenizdir..

Bu sol çubuk modlarının yanı sıra, öğeleri yeniden boyutlandırma, yayınlanan bir öğenin rengini değiştirme ve benzeri gibi sayfa üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu önemlidir, çünkü bir öğeyi her sürüklediğinizde otomatik olarak bir bölümün içine yerleştirilmez ve diğer tüm bloklarla hizalanmaz. Bu, yeni bir şey eklediğinizde daha fazla çalışma anlamına gelse de, daha fazla özelleştirme seçeneği anlamına gelir, bu yüzden bunu artı olarak sayacağız.

Bu düzenleme seçeneklerinin yanı sıra, bir web sitesi oluşturmayla ilişkili pek çok iş, Gator’un şablonları tarafından azaltılır.

Güzel ve mobil cihazlar için optimize edilmiş, aynı zamanda işletme kategorilerine ayrılmıştır. Bu, boş bir tuvalle başlamadığınız ve yalnızca sektörünüzden şablonlara göz atmayı seçebileceğiniz için web sitenizi oluşturma sürecine mükemmel bir başlangıç ​​sağlar.

Şablonların çalışması kolay olsa da, örneğin Squarespace’ler kadar çeşitli değildir. Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir web sitesi düzenleri paleti istiyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için Squarespace incelememize göz atın..

Kullanım kolaylığı

Gator kullanmak, çoğu web sitesi üreticisini kullanmak kadar kolaydır. Kaydolduktan sonra, yukarıda tartışılanlardan bir şablon seçersiniz ve düzenlemeye hazır olursunuz.

Size dik bir öğrenme eğrisi gibi görünüyorsa endişelenmeyin. Sürükleyip bırakmaya başlamadan önce Gator’un işe yerleştirme eğitiminden geçebilirsiniz. Her sekmenin ne yaptığını ve her önemli düğmenin nerede olduğunu gösteren, 15 saniyelik kısa bir izlenecek yol.

Bundan sonra, editörü kullanmaya başlayabilirsiniz. Metin ve görüntüleri düzenlemek, bir Microsoft Word belgesi yazmak kadar kolaydır. Örneğin, referans bir atlıkarınca Gator’un böyle bir önceden oluşturulmuş bloğu yoksa, ancak sahip olduğu araçların kullanımı kolaysa eklemek isterseniz sorun yaşayabilirsiniz..

Destek

Gator’un desteği çok iyi değil ama çok yönlü. Yardım merkezi iyi hazırlanmış olup sekiz kategori öğretici, Q&Olarak ve açıklamalar. Sadece metin de değil. Bu kategoriler, her durumda ne yapmanız gerektiğini göstermek için videolar ve resimler içerir.

Gator-destek

Cevabınızı orada bulamazsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Planınızdan bağımsız olarak, sohbet, e-posta veya telefon yoluyla 7/24 destek alırsınız. Gator’un destek ajanları kibar ve yardımsever, ancak bir sorun var. HostGator büyük bir platformdur ve ajanları zaman zaman bunalmış olabilir. İşte o zaman öncelikli destek işe yarayabilir. Herhangi bir forum desteği olmaması da yardımcı olmuyor.

Başlangıç ​​planı ile Premium plan arasındaki fiyat farkının, ihtiyacınız olduğunda öncelikli destek alacağınızı bilmekten daha az önemli olup olmadığına kendiniz karar vermelisiniz. Eğer öyleyse, bu plana gidin ve sorunlar ortaya çıktığında emin olun.

Karar

Gator harika bir araçtır. Asıldıktan sonra kullanımı kolaydır, ucuzdur ve iyi özelliklere sahiptir. Özelleştirme seçenekleri zaman zaman sınırlı olsa ve en iyi desteği almasanız bile, araç en iyi web sitesi oluşturucularımızla oradadır..

Daha iyi bir blog platformu istiyorsanız, en iyi web barındırma kılavuzumuzu okuyun. WordPress’i öneriyoruz, ancak başka bir şey ihtiyaçlarınıza uygun olabilir. WordPress’i seçmeden önce, WordPress için en iyi web barındırma kılavuzumuzu okuyun.

Gator ile farklı bir deneyiminiz oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map