Çarpıcı İnceleme – 2020 Güncellendi

Çarpıcı İnceleme

Çok doğru olan sağlam bir web sitesi oluşturucu, Çarpıcı bir şekilde, daha küçük siteler tasarlayan veya kullanıcı dostu bir arayüze ihtiyaç duyan insanlar için mükemmeldir. Daha ileri düzey kullanıcılar başka yerlere bakmak isteyebilir, ancak nedenini bulmak için Çarpıcı incelememizi okuyun.


Çarpıcı bir şekilde, kullanım kolaylığı sayesinde kalabalığın arasından sıyrılan bir web sitesi oluşturucusudur. Normal sürükle ve bırak arayüzünü alır ve tasarımı kolaylaştırmak için bazı seçenekleri ayırır. Şirket hala emekleme aşamasındadır, 2012 yılında kurulmuştur. Buna rağmen, düşünceli tasarımı ve ucuz fiyatı kolayca en iyi web sitesi oluşturucular arasında bir rütbe kazanır..

Bazen gençlik mevcut durumla ilgili bağlam verir ve bu burada daha doğru olamazdı. Çarpıcı bir şekilde tüm planlar için e-ticaretin yanı sıra tam özellikli bir uygulama merkezi ve POWr eklentileri ile entegrasyon, diğer web sitesi üreticilerinin yüksek katmanlı planlar için ayırdığı tüm özellikler.

Bu Çarpıcı gözden geçirme sırasında, hizmetin vurgularını ve tuzaklarını gösteren bu özellikler hakkında konuşacağız. Kendiniz denemek için ücretsiz bir hesaba kaydolabilir veya cebinizden çıkmadan önce 14 gün boyunca ücretli planlardan birini kullanabilirsiniz..

çarpıcı arayüz

çarpıcı gösterge tablosu

çarpıcı blog ayarları

çarpıcı uygulama mağazası

çarpıcı seo ayarları

Önceki

Sonraki

Çarpıcı Alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Düşük maliyeti göz önüne alındığında çarpıcı bir şekilde şaşırtıcı derecede özellik var. Sitenizi oluşturmak için birden fazla araca, iOS cihazları üzerinden yönetime ve önyükleme yapmak için oldukça cömert bir ödül sistemine erişebilirsiniz. Birçoğu için, bu özellikler fark edilmeyebilir, ancak yine de diğer birkaç web sitesi üreticisinin rekabet edebileceği şekilde deneyimi geliştirirler..

Sitenizi oluşturmak için Çarpıcı bir şekilde “anında” mod sunar. Bu özellik, LinkedIn veya Facebook sayfanıza bakar ve etrafında bir site oluşturur. Sosyal medyada bilgi aramak ve bir web sitesine yerleştirmek Jimdo’nun Dolphin (Jimdo incelememizi okuyun) gibidir. Herkes bu özellikten yararlanamaz, ancak kişisel siteler onunla hızlı bir şekilde yerden çıkabilir.

çarpıcı tek tıklamayla web sitesi

Bir site açıldığında ve çalıştırıldığında her kullanıcının uygulama mağazasına erişimi vardır. Weebly’deki uygulama mağazası kadar sağlam olmasa da (Weebly incelememizi okuyun) hala birçok seçenek var. Eventbrite biletleme ve PayPal entegrasyonu gibi araçlar e-ticaret merkezlerine yardımcı olurken Baidu haritaları yerel işletmelere yardımcı olur.

E-ticaretten bahsetmişken, her site belirli sayıda ürünü listeleyebilir. Ucuz planlarla ilgili sınırlamalar vardır, ancak bu hala çok az sayıda web sitesi üreticisinden gördüğümüz bir özelliktir. Çarpıcı bir şekilde sadece fiziksel ürünleri kapıdan dışarı destekliyor, ancak fiyat göz önüne alındığında hala etkileyici.

Dijital indirmeler sunmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz, ancak üçüncü taraf bir eklentiye ihtiyacınız vardır. POWr web sitesi üreticileri için yapılmış bir uygulama mağazası ve Çarpıcı için geniş bir eklenti yelpazesi sunuyor. Bu rotaya gitmek istiyorsanız başlamanıza yardımcı olacak ücretsiz bir dijital indirme eklentisi var.

çarpıcı bir şekilde powr entegrasyonu

Normalde, herhangi bir web sitesi oluşturucusundan bir ödül sistemine değinmeyecektik, ancak Çarpıcı bir şekilde, bunu belirtmek zorundayız. Bir kuruş ödemeden bir veya daha fazla Pro aboneliği kolayca kazanabilirsiniz. LinkedIn hesabınızı bağlamanız ve e-posta kişilerinizi senkronize etmeniz yeterlidir; bir yıla kadar ücretsiz hizmet kazanabilirsiniz. Ayrıca, oluşturduğunuz her kayıt için bir aylık Pro sürümünde bir yönlendirme bağlantısı da kullanabilirsiniz.

Çarpıcı Özelliklere Genel Bakış

Çarpıcı Logowww.strikingly.com

Aylık $ 800’dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu
Google Formlar

HTML Düzenleyici
Yalnızca Profesyonel Planlar

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü
Yalnızca profesyonel plan

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Çarpıcı bir şekilde çok ucuz. Mütevazi üç plan dizisi, diğer web sitesi oluşturucularının çoğunun eğrilerini başlattığı yerde maksimumdur. Ürün satma yeteneği gibi bazı özellikler her üç plana da ulaşsa da, sınırlı sayıda tasarım seçeneği paranızın karşılığını almamış gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Ücretsiz bir plan, tipik web sitesi oluşturucu ücretini getirir. Ücretsiz bir strikingly.com alt etki alanı, sınırsız ücretsiz site ve 5 GB bant genişliği alırsınız. Bu planı ayıran şey, ürün satabilme yeteneğidir. Elbette, yalnızca tek bir giriş yapabilirsiniz, ancak bazı ücretli planlarda bile diğer web sitesi oluşturucularının sunduklarının çok üstünde.

Sınırlı planlar şaşırtıcı bir şekilde özgür olanlara benzer. En büyük fark, kendi etki alanınızı siteye bağlayabilmeniz veya bir yıl önceden ödeme yaptığınızda Çarpıcı bir şekilde ücretsiz bir tane alabilmenizdir. Sınırsız ücretsiz site ve iki sınırlı site oluşturabilirsiniz. Bu çift ekstra alan, bir ve 50GB aylık bant genişliğinin aksine size beş ürün verir.

Dizilimin tamamlanması, Pro planlardır. Burada, çarpıcı bir şekilde markalaşma, sınırsız bant genişliği ve mağazanızdaki 300 ürüne kadar destek ile uygun bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Özel HTML / CSS / JavaScript’e de erişebileceksiniz, yani web sitesi oluşturucusunun kalıbını kırabileceksiniz.

Profesyonel planlar, ucuz tekliflerdeki sorunları ortaya çıkarıyor. Örneğin, Çarpıcı bir şekilde bir uygulama merkezi var, ancak bazı teklifler Pro kullanıcıları ile sınırlıdır. Ayrıca, Profesyonel olmayan herhangi bir plana yalnızca tek sayfalık bir web sitesine izin verilir, bu da tasarım sürecini biraz garip hale getirir.

Çarpıcı bir şekilde ucuzdur, ancak bir Profesyonel planına katılmazsanız çok fazla sınırlama vardır. Bu, sayfa sınırlamalarıyla özellikle belirgindir. Wix gibi inşaatçılar (Wix incelememizi okuyun), ücretsiz planlarda bile sınırsız sayfa sunar. Kısıtlı bir sayfa sayısı sunmak, en üst katman için herhangi bir ek sayfa ayırmak yerine Çarpıcı bir şekilde çok yardımcı olacaktır.

Bu bir web sitesi oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Oteller, restoranlar veya diğer birçok işletme, tek sayfalık bir tasarımla gayet iyi iş görecektir. Ancak, kısıtlama hala oradadır ve Pro primini ödemeyi planlamıyorsanız kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir şey olmalıdır. Bununla birlikte, bir yükseltmeden yararlanacağınızı düşünüyorsanız, 14 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz.

tasarlamak & Araçlar

Yukarıda belirtildiği gibi, Profesyonel olmayan kullanıcıların tek sayfalık bir site oluşturması gerekecektir. Neyse ki, çarpıcı bir şekilde bu tek sayfayı en iyi şekilde oluşturmanıza izin verecek şekilde ayarlanmıştır. Yerleşik temalar ve araçlar sizi, sınırlamalarına rağmen yine de harika görünen uzun, geniş bir sayfaya doğru iter.

Çoğu web sitesi üreticisinde olduğu gibi bir şablonla başlarsınız. Başlamak için çarpıcı olmasa da, çarpıcı bir şekilde iyi bir seçim var. Bu şablonlarla ilgili en iyi bölüm, oluşturmaya başlamak için onları ayırmanıza gerek kalmayacağıdır. Kapıdan tamamen işlevseldirler ve sitenizi oluşturmak için hareket etmeniz ve yeni öğeler eklemeniz yeterlidir.

çarpıcı şablonlar

Bir tema seçtikten sonra editöre inersiniz. Tipik bir sürükle ve bırak arayüzü, farenizi sürükleyerek sayfanın etrafındaki öğeleri hızlıca kaydırmanıza olanak tanır. Yine de hiçbir şeyi herhangi bir yere sürükleyemezsiniz. Farklı bölümleri için Çarpıcı bir şekilde üç mizanpajdan birini kullanır ve yalnızca içinde başladığı sütunun içindeki öğeleri sürükleyebilirsiniz.

çarpıcı düzen ayarları

Bölümler, bir sayfa oluşturma yönteminizdir. Sol taraftaki araç çubuğundan yeni bir bölüm ekleyebilir ve istediğiniz sırada sürükleyebilirsiniz. Burası blog, sosyal yayın veya iletişim formu ekleyebileceğiniz yerdir. Siteniz için üçüncü taraf eklemelerin listesine göz atmak için “uygulama mağazası” bölümünü de kullanabilirsiniz.

çarpıcı uygulama mağazası

Uygulama mağazasında Disqus, Google Formlar, Pinterest, EventBrite ve daha fazlasını bulacaksınız. Çok fazla seçenek yok, ancak bunu bir iyi niyetli uygulama merkezi haline getirmek için hala yeterli. Ücretsiz planlar, yalnızca Pro planları için ayrılmış olan MailChimp, özel HTML ve ECWID dışındaki her şeye erişebilecek.

Bölümlerin dışında, stiller panelinde siteniz için bazı evrensel seçenekleriniz vardır. Bu, marka renklerinizi, siteniz için evrensel bir renk şemasını ve her bölüm için yazı tiplerini içerir. Ayrıca, işinizi kaybetmeden veya yeni tasarımı canlı olarak göndermeden yeni arayüzleri doğrudan arayüzde deneyebilirsiniz.

çarpıcı derecede evrensel site ayarları

Ayarlar sekmesi, ad ve meta açıklama gibi temel site bilgilerini ve sayfa görüntülemeleriniz için analizleri bulacağınız yerdir. Profesyonel kullanıcılar da buraya yeni sayfalar ekleyebilir ve ortak çalışanları sitede çalışmaya davet edebilirler. “Gelişmiş” sekmesi altında, Google’a sayfanızı dizine eklemek için gereken tüm bilgileri gönderebileceğiniz bir SEO bölümü de bulacaksınız..

Çarpıcı tasarım alanı kapıdan oldukça sınırlı hissediyor. Üç düzen seçeneği ve sınırlı bölüm aralığı ilk başta oldukça yumuşak bir diziye benziyor. Bununla birlikte, pratikte, bu birkaç araç büyük miktarda seçeneğe yol açar. Bu, çok fazla gereksiz seçenekle süreci bozmayan son derece güçlü bir editördür.

Kullanım kolaylığı

Çarpıcı bir şekilde orada bir web sitesi oluşturucular kullanmak için en kolay eller aşağı. Tonlarca olasılık sunarken, sınırlı sayıda seçeneğe sahip kapalı bir sistemi yönetir. Mükemmel bir siteye sahip olmak için yapmanız gereken çok fazla bir şey yok, hiçbir işlevsellikten ödün vermeden.

Oldukça mantıksız, ancak Çarpıcı bir şekilde küçük seçenekler paleti, kullanım kolaylığını korurken gücü artırır. Sayfanızı oluşturmak için bölümleri kullanırsınız, her biri birkaç farklı düzen seçeneğiyle uyumludur. Çarpıcı bir şekilde önerilen üç tane var, ancak yerleşim ve boyutlandırma araçlarıyla kendiniz de oluşturabilirsiniz..

Geniş değişiklikler için sol taraftaki menü tüm işleri yönetir. Buraya yeni bölümler ekleyebilir ve mevcut bölümlerin etrafında sürükleyerek her şeyin yolunda olmasını sağlayabilirsiniz. Her şey üst üste oturuyor ve doğru olmak için çok fazla bilgi gerektirmeyen doğrusal bir tasarım süreci yapıyor.

çarpıcı bölüm ayarları

Bölümler, web sitenizin tüm içeriğini işler. Stil renk menüsünde evrensel renkleri ve metinleri ayarlayabilirsiniz, ancak tasarımın gerçek kalbi burada yatar. Örneğin, bölümü sayfaya sürükleyerek uygulama mağazasından bir uygulama ekleyebilirsiniz. Oradan, ne istediğinizi bulma ve yükleme meselesi.

Bu bloglar ve mağazalar da taşır. Bu alanların her ikisinin de sayfanın herhangi bir yerine yerleştirilmiş kendi bölümleri vardır. WordPress veya Shopify gibi bir arka uç arayüzü kullanmak yerine ürünlerinizi veya yayınlarınızı bölümün kendisinden düzenlersiniz.

çarpıcı blog ayarları

Bununla birlikte, bölümler ayrıca tüm çile uyarısını getirir. Daha önce de belirtildiği gibi, Profesyonel olmayan kullanıcılar tek sayfalık bir web sitesiyle sınırlıdır. Bu kesinlikle kullanım kolaylığına yardımcı olsa da, ideal bir yapılandırma değildir. Sitenizi oluşturmak için daha basit bir zamanınız olacak, evet, ancak tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir.

Yine de, Çarpıcı’nın editörünü görmezden gelmek zor. Sitenizi çok az veya hiç uğraşmadan oluştururken çatlamanızı sağlayan akıcı bir tasarımdır. Tam bir web sitesi oluşturucusunun gücünü korurken, yenileri korkutmak için çok fazla seçenek veya öğe yoktur..

Destek

Çarpıcı bir şekilde bilgi bankası ve fikir forumu aracılığıyla sağlam bir DIY desteği yelpazesine sahiptir. Hemen hemen her şey için kılavuzlar vardır, ek sorular için forumlar mevcuttur. Bununla birlikte, teknik sorunlar için Çarpıcı bir şekilde daha geniş iletişim seçenekleri yelpazesinden yararlanabilir.

Bununla birlikte, bilgi tabanından başlayarak, Çarpıcı bir şekilde diğer web sitesi oluşturucularından daha fazla makale var. Alan adınızı bağlamak veya oluşturucuyu kullanmak gibi temel öğreticiler mevcuttur, ancak daha fazla niş öğretici de vardır. Örneğin, tam resim yükleme spesifikasyonları, Çin merkezli siteler için videolar yerleştirme ve hatta Çarpıcı gizlilik politikasına ilişkin yazılar eklemiştik.

çarpıcı bir şekilde bilgi tabanı

Bilgi bankası, sorun giderme kılavuzlarıyla GoCentral (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun) gibi seçenekler üzerinde çekiş kazanır. Birçok web sitesi kurucusu bilgi tabanına sadece bir şeyler ters gittiğinde çok az veya hiç bilgi içermeyen öğreticiler ekler. Aksine, Çarpıcı bir şekilde Çinli barındırmadan dosya yükleme hatalarını düzeltmeye kadar geniş bir sorun giderme konuları listesi var.

çarpıcı sorun giderme kılavuzu

Çarpıcı bir şekilde başlangıç ​​videolarının bir listesini içerir. Bunlar aslında web sitesi oluşturucuları ile biraz deneyim olanlar için oldukça yararlıdır. 43 farklı video, servis şartlarına uyup daha yüksek bir katman planına geçse bile, inşaatçının ve hizmetin her yönüyle size yol gösterecek.

çarpıcı başlangıç ​​videoları

Niş sorular sormak için Çarpıcı forumları kullanabilirsiniz, ancak ideal görünmüyor. Kullanılabilir bir arayüz olsa da, topluluk çok aktif değil. Bu incelemenin yazılması sırasında, konuların ilk sayfasında sadece tek bir cevaplı soru vardı ve cevaplar boyunca cevap verildi. Üyeleri zaman zaman çarpıcı bir şekilde destekliyorlar, ancak bu destek için en az ideal yol gibi görünüyor.

Her şey başarısız olursa Çarpıcı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Başka bir iletişim yolu bulunmayan bir formdur. Canlı bir sohbet uzun bir yol kat ederken, Çarpıcı bir şekilde iletişim seçenekleri eksikliği diğer inşaatçılardan çok daha az acıyor. Bilgi tabanı hemen hemen her şeyi kapsar, yani sadece az sayıda durumda doğrudan desteğe başvurmanız gerekir.

Karar

Kaç şey doğru olduğu için Çarpıcı bir şekilde tavsiye etmemek zordur. Ancak, sonuçta, platform herkes için değildir. Tek bir sayfa tasarımı ile sınırlı olmak, düşük fiyat noktasına rağmen, çoğu kişi için çok fazla bir vergi. Daha karmaşık bir tasarıma ihtiyaç duyanlar Wix veya Weebly ile daha iyi olurdu.

Ancak, çarpıcı bir şekilde iyi bir ev bulabilirsiniz. Ucuz, kullanımı kolay ve en iyisi de özelliklerle dolu. Diğer web sitesi oluşturucularının ücretlerinden uzak dururken, e-ticaret, blog desteği ve bir uygulama merkezi ile uyumlu, sağlam bir plan alacaksınız.

Ücretsiz bir planla hizmeti kendiniz deneyebilir veya 14 günlük bir deneme süresiyle Pro’ya kaydolabilirsiniz..

WordPress gibi bir platformla inşa etmek istiyorsanız, en iyi web barındırma sağlayıcılarımıza da göz atabilirsiniz..

Çarpıcı ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me