1 & 1 Web Oluşturucu İncelemesi – Güncellendi 2020

1&1 Web Builder İncelemesi

Kullanımı çok zor, 1&1 web sitesi oluşturucu her şeyi yapmak için çok çalışıyor. Yani, kullanıcı deneyimini mideye alabilir ve iyi bir fiyatlandırma sunarsa iyi bir araçtır. Bu ilginç hizmetin tam incelemesine göz atın.


1&1, Montabaur, Almanya merkezli bir web barındırma sağlayıcısıdır. Oldukça iyi web barındırma kılavuzumuzda bir kesim yapamasa da, şirket hala bir süredir 1988’de kuruldu.

Son zamanlarda, bir web sitesi oluşturucu içerecek şekilde hizmet listesini güncelledi. Kullanım kolaylığı ciddi şekilde eksik olsa da, yapımcı piyasadaki en iyi web sitesi üreticilerinden bazılarını tek bir çatı altında birleştiriyor. Çok sayıda seçenek ve özelliğe de sahiptir..

Bu boyunca 1&1 web sitesi oluşturucu incelemesi, bu oluşturucunun neyi doğru yaptığı ve nerede mücadele ettiği hakkında konuşacağız. Genel olarak, aşırı yoğun bir arayüz nedeniyle, devam etmek için mücadele eden şaşırtıcı derecede yoğun bir hizmet..

Güçlü & Zayıf Yönler

1 için alternatifler&1 Web Oluşturucu

Özellikleri

Mütevazi görünüm ve fiyatına rağmen 1&1’in web sitesi oluşturucusu, şaşırtıcı miktarda özellik var. 1&1, her bir planla ilgili birçok ekstra güzellik içerir ve çoğundan yararlanmayacak olsanız da, çaba kesinlikle oradadır. Birkaç pratik özellikler seti 1&1 ayrı, ancak kampta birkaç niş uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız, bunları kesinlikle burada bulacaksınız.

Pratik özellikler duyarlı temalarla başlar. Tema seçiminin kendisi harika olmasa da, tüm temalar mobil cihazlarda otomatik olarak ayarlanmaya uygundur. İleride, arama motorları artık duyarlı siteleri arama sıralamalarına kattığından, bir web sitesinin SEO’su için son derece yararlıdır.

Bunun üzerine, 1&1 siteniz için tam yedekleme ve geri yükleme içerir. Araç, arka planda otomatik olarak çalışır ve değişiklikleri her yayınladığınızda sitenizi yedekler. Blog gönderilerinin veya e-ticaret ayarlarının üzerine yazmadan ayarlar menüsündeki tüm yedeklemeleri geri yükleyebilirsiniz. Blogların kendi ayrı yedekleme alanları var.

1&1, oluşturucu için web uygulamalarının reklamını yapar ve bu doğru olsa da, uygulama merkezi yoktur. Bunun yerine, bazı widget’lar üçüncü taraf hizmetleri oluşturucu ile bütünleştirir. Örneğin, widget’ın desteklendiği her yere PayPal bağış düğmesi veya Yelp inceleme bölümü ekleyebilirsiniz. Uygulama merkezi tarafından kaybedilen zeminin çoğunu oluşturur.

1_1-website-oluşturucu-1

Artı planı için prim ödeyenler için birkaç ekstra özellik var. En dikkat çekici olanları, pop-up’lar, siteniz için özelleştirilebilir açılış pencereleridir. Geri gelen bir ziyaretçi veya sayfadan çıkmak üzere olan birisi gibi kendi kurallarınızı oluşturabilir ve bültene kaydolma veya kupon gibi herhangi bir pencereyi görüntüleyebilirsiniz.

Bunun üzerine, 1&1, DDoS saldırıları için SSL güvenliği ve kaba kuvvet korumasını içerir. Bu web sitesi oluşturucu birçok alanda mücadele ediyor, ancak bu onlardan biri değil. Premium plana yükseltmek istiyorsanız birkaç ekstra araçla emrinizde birçok özellik var. Bir uygulama merkezinin eksikliği hayal kırıklığı yaratıyor, ancak birkaç üçüncü taraf aracı kolayca orada deltayı telafi ediyor.

Fiyatlandırma

1&1, çoğu web sitesi üreticisinden daha yüksek yenileme maliyetleri ile satın alma üzerine oldukça iyi bir fiyatlandırmaya sahiptir. Gelenek olduğu gibi bu web barındırma inşa web üreticileri için görünüyor, fiyatlandırma iyi, ama hizmet geri kalanı değil. Sen de ucuz alabilirsiniz 1&Yetkin bir inşaatçı ile 1, ancak alan hala 1&1’in diğer hizmetleri.  

Kişisel planlar başlangıçtan sonra daha pahalıdır, ancak yenileme sonrasında daha ucuzdur. Yine de, bu oran kullanıcıların çoğu için kesinlikle bir anlam ifade etmiyor. Oluşturucuya erişebilir ve temalara bile değil, başka bir şeye erişemezsiniz. Kendi alan adınızı da satın almanız gerekir, bu nedenle bu plandan tamamen kaçınmanızı öneririz.

Basic çok daha mantıklı. Tanıtım oranı, yalnızca herhangi bir web sitesi oluşturucusundan daha ucuzdur, ancak yenileme maliyetleri, daha fazla ödeme yapacağınız anlamına gelir. Webnode benzer bir plan (bizim Webnode inceleme okuyun) 5,95 $ ‘dan başlayan geliyor, ama bu şekilde kalır, yapma 1&1’in 9,99 ABD doları yenileme oranı biraz yüksek görünüyor.

Bununla birlikte, birçok web sitesi üreticisinde olduğu gibi, çoğu kullanıcı bu planlardan hiçbirine inmez. Bunun yerine bir Artı planı en mantıklı. Buradaki tek fark, bülten ve SEO seçeneklerinin eklenmesidir, ancak bunlar büyük bir prime sahiptir. Taban ücret Sınırsız plan Wix’ten daha ucuz olsa da (Wix incelememizi okuyun), yenileme oranı maliyetin neredeyse iki katıdır.

Son aşama, başlangıç ​​ve yenileme maliyetine bir Hamilton ekler ve RankingCoach Pro ekler. Bu araç, web siteniz için rakipleri, anahtar kelimeleri ve daha fazlasını izlemek için hepsi bir arada bir SEO önüdür. Güzel bir ek, ama küçük bir bacak ve Mozy’nin size biraz tasarruf edemeyeceği hiçbir şey.

1_1-website-oluşturucu-2

Gerçek dezavantajı 1&1 bir web sitesi oluşturucu olarak herhangi bir ücretsiz planın olmamasıdır. Birçok web barındırma hizmetleri üzerine bir web sitesi oluşturucu attı ve 1&Bu ücretli araca yalnızca 1 ödeme planıyla sığar. Neredeyse tüm adanmış web sitesi üreticileri bir çeşit ücretsiz seçenek sunuyor ve burada bir tane olmaması hizmeti çok daha az çekici hale getiriyor.

1 ise&1 zaten web barındırma seçiminizdir, o zaman belki fiyatlandırma mantıklıdır. Faturayı çevirmek istiyorsanız, ancak bunun dışında pek değil, SEO ve RankingCoach gibi birkaç özellik elde edersiniz. Bunun yerine, çoğu hala yetkin, ancak web sitesi oluşturucu pazarı için çok pahalı olan yetersiz bir plan hissedecek.

1&1’lerin E-ticaret Planı

Satış sonuna odaklanıyorsanız, 1&1 de özel bir e-ticaret oluşturucusuna sahiptir. Genel görünüm aynıdır, ancak ekstra özellikler gerçekten $ 9.99 fiyat etiketini haklı çıkarır. EBay, Amazon ve Google Alışveriş ile tüm platformlarda senkronizasyon gerçekleştirerek tam entegrasyona sahipsiniz. Ayrıca, gönderilerinizi yönetmek için SendCloud gibi uygulamalarınız var.

E-ticaret planlarının tema seçimi vasattır, bu yüzden bir görünüm kadar beklemeyin. Yine de, bu kadar düşük bir fiyat etiketi altında birçok özelliğe sahip olmak zordur. Çok fazla harcamadan çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız, bu planları kesinlikle öneriyoruz.

tasarlamak & Araçlar

1’deki editör&1, incelediğimiz en yoğunlardan biridir. Webnode, SquareSpace ve Weebly öğelerini birleştirir (SquareSpace incelememizi ve Weebly incelememizi kontrol ettiğinizden emin olun), tek bir güç yükü sunar. Bunun bir sonraki bölümde kullanılabilirliği nasıl etkilediği hakkında daha fazla konuşacağız, ancak şimdilik, inşaatçının oldukça güçlü olduğunu bilmelisiniz..

Ancak tema seçimi değil. 1&1, geniş bir seçimi yönetir, ancak tüm görünümler biraz kapalı hisseder. Stok yazı tipleri sevimsiz görünüyor ve sade, iki ila üç renk tasarımı, üreticiden tam olarak yararlanıyor gibi hissetmiyor. Temalar genel görünümünüz için ideal bir başlangıç ​​noktası değildir, ancak sitenizi oluşturmak için size yeterli temeli sağlamalıdır.

1_1-website-oluşturucu-3

Neyse ki, temaları tamamen ortadan kaldırma gücüne sahipsiniz. 1&1 editörünü bölümlere ve içeriğe ayırır. Bölümler genel sayfanın derlemesini işler. Kullanıcı kaydırdıkça aşağı taşımak için farklı bölümleri üst üste yığınlarsınız.

1_1-website-oluşturucu-4

İçerik veya bu durumda widget’lar bu bölümleri oluşturan öğelerdir. Basit bir metin kutusundan veya resminden referanslara ve TripAdvisor entegrasyonuna kadar her şey olabilir. Sayfanızda, bir site oluşturmak isteyen işletmelerin çoğuna hitap eden bir dizi seçenek var.

Bunun dışında, esas olarak sayfalar ve ayarlar alanlarında ilgilenirsiniz. Sayfalar, açılış sayfası veya restoran menüsü gibi farklı şablonlarla normal bir sayfa hiyerarşisine sahiptir. Premium planlar da burada bir pop-up bölüm görecek. Bu özel ekranlar kupon gibi koşullu teklifleri gösterir. Kişiselleştir sekmesinde pop-up’lar için ilk kez ziyaretçi gibi kurallar oluşturabilirsiniz.

1_1-website-oluşturucu-5

Ayarlar sekmesinde şaşırtıcı miktarda seçenek var. Sık kullanılan simgeniz ve ana ekran resminiz gibi standart ücretlere sahip olursunuz, ancak daha gelişmiş seçenekleriniz de vardır. Bu alan, yedeklerinizi ayarlayıp yapılandırabileceğiniz, HTML başlığını düzenleyebileceğiniz, URL yönlendirmelerini ayarlayabileceğiniz, SEO’yu yönetebileceğiniz ve hatta 404 sayfanızı özelleştirebileceğiniz yerdir.

1_1-website-oluşturucu-6

Birkaç web sitesi üreticisi, sitenizin hemen hemen her yönü için özel CSS ve HTML ve neredeyse her öğe için boşluk ve animasyon araçları ile bu kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ancak, inşaatçının düzeniyle ilgili bazı sorunlar var.

Esas olarak bir sonraki bölümdekilere değineceğiz. Ancak, şimdi inşaatçı hakkında bir şey belirtmek istedik. Bir blog ekleme ve yönetme şekliniz pek mantıklı değil. Yeni bir sayfa eklemek yerine, bloglama için özel bir sekmeniz, yazılarınızı yönetme, blogun görünümünü düzenleme ve yeni yayınlar ekleme seçeneklerine uygun bir sekmeniz var.

Bloglama için destek ve seçenekleri kesinlikle takdir etsek de, araçlar çok dağınık. Örneğin, bir yazı oluşturmanız, yayınlamanız ve ardından yazı tasarımını düzenlemek için blog menüsüne geri dönmeniz gerekir. Ayrıca, düzenleyici tüm ekranı kaplayacak ve sizi sitenize geri dönüp tasarıma geri dönmeye zorlayacaktır. İdeal bir uygulama değildir ve çalışırken, süreç boyunca hala çok fazla hayal kırıklığı yaratır..

1&1, sahip olabileceği sonuçlara dikkat etmeden pek çok seçenek sunan tam özellikli bir üreticiye sahiptir. Bu bölüm için, bu, düzensiz yerleşimlerine ve düzenlerine rağmen, sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlayan bir oluşturucu anlamına gelir. Tam kontrol için, 1&1 tek seçeneğiniz değil, ama kesinlikle orada.

Kullanım kolaylığı

1&1, seçeneklerle olgunlaşan, ancak gezinmesi zor olan oldukça karmaşık bir editöre sahiptir. Üst düzey donanımda bile, arabirim geride kalır ve iş akışınızı tamamen keser. Biz kesinlikle övgü yaparken 1&1, önceki bölümdeki tasarım seçenekleri için, burada, ondan gelen sonuçları belirtmeliyiz.

Editörde kavraması oldukça kolay olan birkaç kavram vardır. Webnode gibi web siteniz içerik ve bölümlere ayrılmıştır. Bölümler basittir. Mevcut iki bölüm arasında artı simgesinin üzerine getirin ve yeni bir bölüm eklemek için tıklayın. Diğer yandan, içeriğin birkaç sorunu vardır.

Webnode aksine, 1&1 bu widget’ları çağırır. Menüye, mevcut tüm widget’ların bir ızgarasını sunan sol taraftaki araç çubuğundan erişebilirsiniz. Widget’ınızı menüden web sayfasına sürükleyin ve artık hazırsınız.

Durduğu gibi 1&1 oldukça basit görünüyor. Ancak, biraz tasarımdan sonra, büyük miktarda widget kolayca ezici hale gelir. Her birinin aralık, stil ve daha fazlası için seçenekler içeren kendi açılır menüsü vardır, ancak silme veya çoğaltma gibi temel işlevler yoktur. O kadar yüksek bir seçenek var ki, teknoloji konusunda oldukça yetkin olanlar için bile kolayca sakatlanabiliyor.

1_1-website-oluşturucu-7

Böyle mülayim web sayfaları için, tasarımlar çok dahil ve 1&1 kesinlikle her şeyi değiştirmek için seçenekler sunar. Bunun talihsiz kısmı, sonuçta ortaya çıkan seçenek felçtir. Yukarıda belirtildiği gibi, 1&1, birçok farklı web sitesi oluşturucusunun birleşimine benzer ve web sitesi tasarımının tüm alanlarını anlayamayabilecekleri dikkate almayan aşırı kalabalık bir arayüze neden olur..

Temanızı kesinlikle arayüzde tutabilirsiniz ve bunun için size ödeme yapılır. Ancak, çok fazla seçenek sunmadan aynı güç seviyesini sunan diğer inşaatçılara kıyasla iyi bir şekilde yığılmıyor.

Devam etmeden önce, bu inceleme sırasında karşılaştığımız belirli bir sorunu belirtmek istiyoruz. Google Chrome ile Windows 10’da, 1&1’in web sitesi, ana sayfa da dahil olmak üzere tamamen yanıt vermiyor. Kısaca tüm tarayıcıyı yükler, durur ve sonunda kilitler.

Farklı işletim sistemleri ve tarayıcılarla test ettik ve her şey yolunda gitti. Windows’un en popüler işletim sistemi ve Chrome’un en popüler tarayıcı olduğunu görmek yine de dikkat etmemiz gereken bir şey.

Destek

1&1, oldukça temel bir destek dizisine sahiptir. Yardım merkezi ağırlıklı olarak web sitesi oluşturucu etrafında birkaç makale ile web hosting soruları üzerinde duruluyor ve bir destek numarası 7/24 mevcuttur. Yine de destek, uzun bekleme süreleri ve sorularınızı yanıtlamak için pek bir şey yapmayan makalelerle mücadele ediyor.

Aksine, destek merkezi çok şeylerin sonu barındırma web odaklanmıştır. Web sitesi oluşturucuyu kullanma etrafında dönen birkaç temel makale var, ancak bunlar daha fazla öğretici kategorisinde ve daha az destek kategorisinde yer alıyor. Yine de, herhangi bir sorunuz varsa kılavuzları takip etmek oldukça kolaydır.

1_1-website-oluşturucu-8

Ancak, sorularınızın çoğu muhtemelen editörün kendisinde cevaplandırılacaktır. Neredeyse her aracın ne yaptığını açıklayan bir yardım simgesi vardır. Web sitesi geliştiricilerinde yeniyseniz, bu kesinlikle kullanışlı olacaktır. Yine de, hiçbir şeyi desteklemiyor, sadece açıklıyor.

1_1-website-oluşturucu-9

Çoğu web sitesi üreticisinde gördüğümüz en büyük zayıflık budur. 1’de sorun giderme kılavuzu yok&1 veya Çarpıcı olarak hariç birçok web sitesi oluşturucu (Çarpıcı incelememizi okuyun). Sorun giderme, herhangi bir web sitesi oluşturucusunda sık sık yapmanız gereken bir şey olmasa da, geçerli olduğu birkaç durumda kesinlikle yardımcı olabilir..

Bunun dışında desteğe başvurmanız gerekir. Ana form oldukça yararlı olan 7/24 yardım hattıdır. Gecenin ortasında, ajanlar iyi, ama yine de yeterince yetkin ve gün boyunca her şey sorunsuz çalışıyor.

Onları yakalayabilirsen. Bu inceleme sırasında, biz 1 denir&1 destek hattını denemek için. Çağrı üç kez bağlanmadı ve aniden çalıştı. Her seferinde aynı numara kullanıldığından, aramanın neden ilk kez bağlanmadığından emin değiliz.

1&1 ayrıca canlı sohbet sunar, ancak yalnızca ara sıra. Bazen sohbet simgesi sitede açılır ve bazen görünmez. Bu inceleme sırasında, birkaç kez denemeye rağmen, bir ajan çevrimiçi iken asla canlı bir sohbet açamadık. Bununla birlikte, canlı sohbetin kullanılabilir olduğunu iddia etmek için biraz uzatmamız gerekeceğini söyledi..

Bu derlemedeki birçok bölümde olduğu gibi, burada da belirli bir soruna dikkat çekmeliyiz. 1&1, kaydolduğunuzda size üç numara sağlar. Bir iletişim kimliği, müşteri kimliği ve destek iğnesi görürsünüz. Desteğe başvurmak, şifrenizi sıfırlamak veya hatta giriş yapmak için her üçünün de ihtiyacınız olduğunda kaydedilmesi gerekir.

Daha iğrenç güvenlik biçimlerinden biri olmalı. 2FA ya da benzeri bir şey yok. Bunun yerine, hizmetin herhangi bir alanına erişmek için girilmesi gereken basit bir sayı satırı kalır. Çalışması gereken e-posta adresiniz.

Gizlilik

1&1 IONOS, kullanıcı gizliliğine önem veren birkaç ana bilgisayar arasındadır. DreamHost ile aynı kategoriye sığar ve ücretsiz alan gizliliği ve verilerinizin nasıl işlendiğiyle ilgili net terimler sunar (DreamHost incelememizi okuyun). Gizlilik söz konusu olduğunda, Endurance International Group’un gölgeli uygulamalarından çok uzaktır (bunları hareket halinde görmek için HostGator incelememizi okuyun).

En önemli kısım, ücretsiz alan gizliliğidir. Bir alan adı kaydettirdiğinizde bilgilerinizi kayıt altına almanız gerekir. Bu bilgi çevrimiçi olarak kullanılabilir, yani adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, e-postanızı ve daha fazlasını bulabilmek isteyen herkes.

Alan adı gizliliği kişisel bilgilerinizi kayıt şirketinden gelen bilgilerle değiştirir, bu nedenle örneğin kayıt “1&1 IONOS ”olarak adlandırın. Birkaç web barındırma ücretsiz alan gizliliği içerir ve gerçeği 1&1 IONOS birimler konuşuyor.

1 gibi görünüyor&1 IONOS size her fırsatta gizliliğinizi hatırlatmaya çalışıyor. Hesap kontrol panelinizde, veri koruma ve gizliliğe adanmış, Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile ilgili hizmeti ve bilgileri kullanarak onayladığınızı gösteren bir bölüm vardır..

Tüm web sunucularında olduğu gibi, bilgileriniz yerel yasalara uygunluk, sertifika kimlik doğrulaması ve alan adı kaydı dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı toplanır. Bununla birlikte, gizlilik politikası “1&1 IONOS, bu bilgileri üçüncü tarafların pazarlama amacıyla üçüncü taraflarla satmayacak veya başka şekilde paylaşmayacaktır. ”

Web barındırma söz konusu olduğunda gizlilik hakkında çok fazla konuşulmuyor ve bu, büyük web barındırma şirketlerinin kullanıcılarından yararlanabildiği anlamına geliyor. DreamHost gibi şirketler bunu değiştiriyor ve görmekten mutluluk duyuyoruz 1&1 IONOS ücrete katıl.

Destek

İle destek seçenekleri bir sürü vardır 1&1 IONOS, ancak canlı sohbet konusundaki kısa deneyimimiz çok hoş değildi. Yeni bir alan adı kaydettirmeniz veya mevcut alan adınızı aktarmanız için bir itme var, bu nedenle harici bir alan oluşturmayı sorduk. Destek temsilcisi kabaydı, yalnızca “evet” ve “harici alan adını ayarla” şeklinde yanıt verdi.

1 & 1-Ionos-review-canlı-sohbet

Bu muhtemelen kişisel danışmanlık sisteminin bir sonucudur. Bir hesap açtığınızda, soruları telefonla veya canlı sohbetle yanıtlayacak kişisel bir danışmana sahip olmayı seçebilirsiniz. Harika bir konsept olmasına rağmen, desteğin kalitesi düşer. Kiminle konuştuğunuzu biliyor olabilirsiniz, ancak bu destek düzeyini artırmaz.

SiteGround harika bir karşılaştırma. SiteGround incelememizde okuyabileceğiniz gibi, mükemmel bir destek sunuyor ve bunun nedenlerinden biri, konuştuğunuz kişiyle ilişkili bir ad ve yüz olması. 1’in aksine&1 IONOS, destek zaten iyidir, bu nedenle temsilciye bir isim koymak deneyimi geliştirir.

Dedi ki, 1&1 IONOS, cevaplar için gözetlemek istediğiniz sürece birçok doğrudan iletişim seçeneğine sahiptir. Yine de çok fazla ihtiyacın yok. Bilgi bankası büyüktür, temel hesap yönetiminden karmaşık web geliştirmeye kadar uzanan konular.

1 & 1-Ionos-review-bilgi bankası

Üstesinden gelmek kolaydır, ancak bazı makaleler kısadır. 1&1 IONOS, destek söz konusu olduğunda en önemlisidir ve bu bilgi tabanında görülür. Karmaşık makaleler, ekran görüntülerine sahip uzun bir form öğreticisi yerine adım listesiyle işlenir.

Destek kalitesi acı çekiyor. Çok sayıda seçenek var ve işi hallediyorlar, ancak başka yerlerde daha iyi destek deneyimleri yaşadık.

Karar

1&1’in yeniden markalaşması ve yeniden tasarımı hizmet için harikalar yarattı. Daha önce olduğu gibi dağınık karışıklık yerine, IONOS en iyi yarışmacılardan biri gibi hissediyor ve hızlı, ucuz, tam özellikli bir barındırma sunuyor. Destek işi kullanabilir, ancak hizmetle ilgili her şey mükemmel.

Yine de, VPS barındırma yok ve Yük Etkisi sonuçlarımız istenenden az.

Ne düşünüyorsun 1&1 IONOS? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me