WestHost İncelemesi – Güncellendi 2020

WestHost İncelemesi

Biz gözden geçirirken WestHost bizi gerçekten etkilemedi. Hızı vasat ve iyi özelliklere erişmek istiyorsanız tam fiyat ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte, oldukça ucuz ve WordPress hayranları için uygun bir alternatif olabilir. Ayrıntılar için tam incelememizi okuyun.


WestHost, UK2 Group’un sahip olduğu İngiltere merkezli bir web barındırma sağlayıcısıdır. UK2 Group, VPS.net ve Midphase dahil olmak üzere birkaç markanın sahibidir, ancak şükür ki Endurance International Group’un gölgeli uygulamalarına sahip değildir. Buna rağmen, WestHost en iyi web barındırma rehberimiz için düşünülmeden önce gitmek için bir yol vardır.

Bu WestHost incelemesinde, hizmetle ilgili deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Paylaşılan planıyla bir web sitesi başlattık ve hızı, kullanılabilirliği ve özellikleri test etmek için WordPress’in boş bir sürümünü kurduk. Nerede mükemmel ve eksik olduğu hakkında konuştuktan sonra, kararımızı vereceğiz.

WestHost’un artıları var, ancak eksileri görmezden gelmek için çok fazla. Özellikler gibi hızın da çalışması gerekiyor ve fiyat yeterince düşük olsa da, tam bir plan elde etmek için ekstra harcama yapacaksınız. Yine de, WordPress paketleri etkileyici, bu yüzden sizin için bir yarışmacı olabilir.

WestHost-slider1

WestHost-slider2

WestHost-slider3

WestHost-slider4

WestHost-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

WestHost için alternatifler

Özellikleri

WestHost’un birçok özelliği var, ancak satın aldığınız plana bağlı olarak, çoğu dahil edilmeyebilir. Paylaşılan barındırma bu konuda eksik, sadece online almak için gerekli minimum minimum sağlar. Bununla birlikte, bir WordPress planı veya üstü için atlarsanız, uzun bir özellik listesinin keyfini çıkaracaksınız..

Paylaşılan planlardan başlayarak, özellikler her şeyden daha fazla beklentidir. Sınırsız e-posta adresi, ilk katın üzerindeki paylaşılan planlarda ücretsiz bir alan adı ve en yüksek paylaşılan katmanda bir SSL / TLS sertifikası alırsınız. Notun tek özelliği, yararlı olsa da, kendi başınıza edinilebilecek arama motoru optimizasyon araçlarıdır.

WordPress planları daha etkileyici, hatta WordPress için en iyi web barındırma seçimlerimizden bazılarına rakip oluyor. Tam katı hal sürücü depolama alanı, Cloudflare, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma, günlük yedeklemeler ve bir dizi ücretsiz WordPress teması elde edersiniz. Temalar tarihli, ancak ücretsizler, bu yüzden şikayet etmek zor.

Bir web sitesi oluşturucu da var ve bunun tüm barındırma paketlerinde temel bir sürümü var. Ücretsiz plan, sayfalar, tasarımlar, e-posta adresleri ve daha fazlası söz konusu olduğunda sınırlıdır, ancak sizi ayağınızdan çıkarmak yeterlidir. Bununla birlikte, ücretli sürümler pahalı ve buna değmez.

WestHost-website-oluşturucu

Bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, en iyi web sitesi oluşturucu kılavuzumuzu okuyun. Wix listenin en üstünde yer alıyor (Wix incelememizi okuyun).

WestHost eklentilere odaklanmıştır. SiteLock, yönetilen kötü amaçlı yazılımları temizleme hizmetleri, SEO Guru ve Cloudflare’nin gelişmiş bir sürümünü içerir. Bu hizmetler harika olsa da, barındırma dizisiyle daha derin entegrasyon görmek güzel olurdu.

Örneğin, tüm planlar üzerindeki SiteLock Basic, özellikle kullanıcılar hizmetin web siteleri için ne yaptığını gördükten sonra yükseltmeleri daha çekici hale getirecektir. Bunun yerine, tam bir paket satın almış gibi hissetmediğiniz alakart bir deneyim yaşarsınız. Özelliklerden yoksun, sadece çok yüksek bir zincirde tanıtıldı.

WestHost Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokwww.westhost.com

Aylık 199 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Belirtildiği gibi, WestHost’un paylaşılan planları özelliklere açıktır ve fiyat söz konusu olduğunda bu iyi değildir. Paylaşılan planlar Arvixe’lerden çok daha ucuzdur (Arvixe incelememizi okuyun), ancak paranız için başka yerlerde daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Paylaşılan planlar bir, iki ve üç yıllık sürelerde ve üç ayda sunulur. Neyse ki, WestHost listelenen fiyatı sadece ilk dönem için şeffaftır ve ödeme sırasında yenileme sırasında ödeyeceğiniz tutarı netleştirir. Buna rağmen, üç aylık planı çoğu sağlayıcıda yenileme fiyatından 1 $ daha fazla fiyatlandırıyor.

İlk terim yeterince ucuz, ancak Hostinger ile daha dik bir indirim alabilirsiniz (Hostinger incelememizi okuyun). Temel plan ayda 8 dolar civarında yenileniyor, ki bu kötü olmasa da rekabetten birkaç kuruş daha fazla. Ucuz web barındırma arıyorsanız, iPage gibi bir sağlayıcıyla gitmek en iyisidir (iPage incelememizi okuyun).

iPage aynı fiyattadır, ancak özellikler fark yaratır. WestHost pazarın çok üstünde değil, ancak özellikler söz konusu olduğunda paylaşılan planların daha kısır hissetmesi onları daha az çekici kılıyor.

WordPress planları, çok daha fazla özellik ile aynı fiyata geldiklerini düşünerek çok daha iyi bir anlaşma. Ayrıca, bir yıldan az bir süre giderseniz WordPress planlarında fiyat artışı olmaz ve aylık olarak sunulurlar.

Sıralamanın dışında, WordPress ve VPS planları, fiyatları için çok az değer sunan paylaşılan ve özel seçenekler ile en iyisidir. Yine de, şeffaflık günü kazanır. WestHost, rekabet edebilecek kadar ucuz ve aynı zamanda kitabımızda bir kazanç olan fiyatlandırma planı hakkında net.

Ayrıca, satın alma işleminiz 30 gün boyunca desteklenir. InMotion Hosting daha uzun bir geri ödeme süresi sunsa da, WestHost’un bir aylık süresi yeterlidir (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Bir plan seçtikten sonra WestHost’a kaydolmak bir esinti. GoDaddy gibi, WestHost’ta da çok şey oluyor ve bu da ihtiyacınız olanı bulmanızı zorlaştırabilir (GoDaddy incelememizi okuyun). Yine de, yönünüzü aldıktan sonra, web sitesinde gezinmek çok zor değil.

Bu noktadan çıkış standarttır. Satın almak istediğiniz süreyi, eklentileri seçecek ve bir alan adını kaydedecek veya bir alanın üzerine yönlendireceksiniz. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra, WestHost sizi şifrenizi ayarlayabileceğiniz bir sipariş onay ekranına gönderecektir..

WestHost-review-sipariş onayı

Kinsta gibi WestHost da hesabınızın kurulumunu bitirmek için web sitesinden ayrılmanıza gerek olmadığı anlamına gelen kapalı bir sistemdir (Kinsta incelememizi okuyun). WestHost size bir sipariş onayı e-postası gönderir, ancak hesabınızı oluşturmak için bu e-postayı açmanız gerekmez. Bu küçük gibi görünse de, kullanıcı deneyimini çok daha akıcı hale getirir.

Daha sonra WestHost’un CHI dediği kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Yine de hemen kullanamayacaksınız, çünkü WestHost web sitenizi sunucuya eklemeli ve kontrol panelini yapılandırmalıdır, bu nedenle bu bilgilerin güncellenmesi birkaç dakika sürer. Oturup sayfayı yenileyebilirsiniz, ancak CHI kurulduğunda WestHost size bir e-posta gönderecektir.

WestHost-review-chi

CHI, cPanel değildir, bu arayüze aşina iseniz negatif olabilir (cPanel kılavuzuyla en iyi web barındırma sayfamızı okuyun). Yine de, WestHost’un özel tasarımı, örneğin Pagely (Pagely incelememizi okuyun) kadar akıcı olmasa bile iyi çalışır. cPanel de dahil, ancak onu izlemek zor.

Bunun nedeni, CHI’nın çoğunun başka ürünler satın almak için oluşturulmuş olmasıdır. Sol taraftaki menüde WestHost’un sunduğu her ürün için sekmeler bulunur ve sahip olmadığınız gri renkte görünür. Bunları tıkladığınızda bir ürün sayfasına yönlendirilirsiniz.

WestHost’un yalnızca CHI aracılığıyla reklam yayınladığını söylemiyoruz, ancak sol taraftaki menüde iki veya üçten fazla etkin bölümünüz olması muhtemel değildir. Odak sorun. Web barındırma yönetimi için, bir kez daha, hizmetiniz için eklentiler içeren küçük, üst bir menü elde edersiniz.

WestHost-review-web-hosting-yönetim

Sonunda, önemli bilgileri bulmak zordur, yani cPanel’e gitmek bir angaryadır. Web sitesi yönetimi için bir reklam barajı yerine bir düğme veya hızlı bağlantı olmalıdır. Örneğin, yeni gelen bir kişi, “WordPress” sekmesinin WordPress’i yüklediğiniz yerde olduğunu ve yalnızca bir ürün sayfasıyla karşılanması gerektiğini varsayabilir..

cPanel her zaman bildiğiniz gibi. Sekmeleri bulmak kolaydır ve öğelerin simge tabanlı listesi, ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte, Softaculous uygulama yükleyicisi dibe doğru gömüldü, bu yüzden istediğiniz platformu kurmak zor olabilir.

WestHost-review-cpanel

CHI bir faturalandırma paneli, ancak daha fazlasına benziyor ve bu aldatıcı olabilir. Neredeyse tüm duman ve aynalar, web sitenizi yönetmek için ihtiyacınız olan önemli bilgileri göstermek yerine sizi ödeme sayfalarına yönlendiriyor. Bu, cPanel’e gitmekten daha net bir şekilde gösterilmiyor.

Barındırma Türleri

WestHost, yönetilen bir WordPress seçeneğinin yanı sıra paylaşılan, VPS ve özel barındırma sunar. Dizilim kapsamlı olmasına rağmen, özellikle bulut barındırma (HostGator incelememizi okuyun) olmadığı için HostGator saflarına ulaşmaz. Yine de, yönetilen WordPress’i görmek güzel.

WestHost’un “web barındırma” olarak adlandırdığı paylaşılan planlar, aynı sunucuya birden fazla web sitesi koyar. Bu web siteleri sunucunun bilgi işlem kaynaklarını paylaşır, bu da web barındırma parasından tasarruf sağlar. Web hosting içine büyük bir giriş noktası olmasına rağmen, paylaşılan hosting genellikle hız ve çalışma süresi sınırlamaları ile geliyor.

WestHost ile birlikte, daha fazla sınırlama var. Belirtildiği gibi, paylaşılan barındırma üç katmanı pek çok güzellik içermez, zaten donuk paketi daha da çekici hale getirir.

Paylaşılan bir mimari kullanan yönetilen WordPress planları da çok daha çekici. Bir kez daha, WestHost üç katman sunuyor, ancak bunların arasında web sitesi yedekleme, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma ve SSD depolama gibi özellikler var. SiteGround’un yönetilen planları kadar iyi olmasa da (SiteGround incelememizi okuyun), WestHost WordPress için harika.  

VPS planları zincirde bir sonraki adımdır ve WestHost, ihtiyaçlarınıza göre çeşitli konfigürasyonlara izin verir. Sanal özel sunucular, adlandıkları gibi, paylaşılan bir mimari kullanırlar, ancak web sitenize özel miktarda kaynak ayırırlar. Bu, özel barındırma esnekliği elde ederken paylaşılan barındırma maliyet tasarrufu önlemleri yararlanmak anlamına gelir.

WestHost’un VPS planları, tam SSD depolama alanı, 200 gigabit ağ kapasitesi ve özel bir IPv4 adresi ile donatılmıştır (IPv4 ve IPv6 kılavuzumuzu okuyun). İşletim sistemi üzerinde de kontrole sahipsiniz, bu yüzden Linux ve cPanel hayranı değilseniz, Windows ve VDesk’i kullanabilirsiniz.

En üstte WestHost’un “WestHost Pro” dediği özel sunucular var. Adanmış web hosting size kendi sunucu ve kaynakları ve ağ kapasitesini kullanmak için izin verir. Üç özel seçenek vardır, ancak bölünme tuhaftır. Örneğin, en ucuz D2 sunucusundaki Xeon E3-1231v3 işlemci, amiral gemisindeki Xeon E5-2620v2’den daha iyi performans gösteriyor.

Web sitenizin gerektiğinde ek kaynaklar için bir sunucu ağını çağırmasına izin veren bulut barındırma, dizilişte eksik. Özellikle WordPress için giderek daha popüler bir çözüm, bu yüzden WestHost’un sunmadığı bir utanç.

hız & uptime

WestHost’un hızını, en ucuz paylaşılan plana yüklenen WordPress’in boş bir sürümüyle Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak test ettik. Sonuçlarımız hizmetin alt ucunu göstermesine rağmen, hizmetin ne kadar iyi performans göstereceğini bekleyebileceğiniz için sağlam bir temel oluşturur..

Ne yazık ki, hız söz konusu olduğunda WestHost, A2 Hosting’den uzun bir yoldur (A2 Hosting incelememizi okuyun). Etkisiz olan Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 84 elde etti. Bir B iyi görünse de, WordPress’in boş bir sürümünü test ediyoruz, yani sonumuzda birkaç engel olmalı.

WestHost-review-hız testi

Verileri kazmak bunu destekliyor. Tarayıcının istek gönderdikten sonra veri almaya başlamasının ne kadar sürdüğünü ölçen “bekle” metriği çoğu zaman açıklanır. Bu normalde doğru olsa da, WestHost’un ortalama bekleme süresinden daha uzun olması.

Yük Etkisi daha iyi değildi. WestHost güçlü bir şekilde başlamasına rağmen, yanıt süresi yalnızca birkaç sanal kullanıcının ardından yükseldi. Load Impact, baskı altına alındığında nasıl performans gösterdiğini görmek için sanal kullanıcıları belirli bir süre boyunca sunucuya gönderir. 50 sanal kullanıcıyla beş dakika süren testimiz mütevazıdır ve bu nedenle ucuz paylaşımlı barındırma testine uygundur.

WestHost-review-yük darbe

WestHost baskıya dayanamadı. Tepki süresi yaklaşık 25 sanal kullanıcıya yükseldi ve oradan düzleştirildi. Bu, sunucunun isteklerle aşırı yüklendiğini ve bunları yerine getiremediğini gösterir.

Bu, herhangi bir trafik yükü altında yavaş hıza dönüşür. Bazı durumlarda bu, web sitenize erişilemeyeceği anlamına gelebilir. Herhangi bir önemli yük için paylaşılan barındırma bekleniyor olsa da, mütevazı simülasyon bizim sorun olmamalı. WestHost’un neredeyse anında kırılması iyi bir işaret değil.

Güvenlik

Diğer özellikler gibi, güvenlik özellikleri de iyidir, ancak muhtemelen bunlara erişemezsiniz. Paylaşılan planlar, en pahalı planı satın almadığınız sürece neredeyse güvenlik özelliklerinden yoksundur ve o zaman bile, dizilim çok etkileyici değildir.

En pahalı paylaşılan plan, iyi olsa da, aralıkta daha önce sunulması gereken bir SSL / TLS sertifikası ile birlikte gelir. SSL / TLS sertifikaları, özellikle tarayıcılar güvenli olmayan web sitelerini gömmeye zorladıkça, çoğu web barındırma platformunda standart hale geliyor.

İşin garibi, tüm WordPress planları, paylaşılan aralıktan daha ucuz olmasına rağmen bir tane içeriyor. Aslında, tüm WordPress güvenlik özellikleri daha iyidir. SSL / TLS sertifikasına ek olarak, otomatik kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma, Cloudflare ve yedeklemeler alırsınız.

Yine de, reklam sorunu var. SEO Guru gibi WestHost da Cloudflare Plus veya SiteLock’un bir sürümünü satın almak isteyip istemediğinizi soruyor. Bunlar, web sitenizi güvence altına almak için mükemmel araçlardır ve bunların en az birkaç plana dahil edildiğini görmek istedik..

Bu bölüm için varılan sonuç, özelliklere benzer. Her şey mevcut, ancak ürün yelpazesine erişmek için daha fazla ödeme yapacaksınız. Güvenlik özelliklerinin temel sürümlerini, özellikle daha ucuz WordPress planları bunları içerdiğinde, paylaşılan planlarda görmek istiyoruz..

WordPress planlarını önermek harika olsa da, bu herkes için bir platform değil, WestHost’taki seçenekleri sınırlıyor. Paylaşılan planlardaki güvenlik özellikleri neredeyse yokken, WordPress planları etkileyici bir dizilime sahip. Bu özellikler paylaşılan planlara taşınabilseydi, bu bölüm kolay bir kazanç olurdu.

Gizlilik

WestHost gizlilik web hosting için ne kadar önemli olduğunu anlamak sadece birkaç web ana biridir. Aslında, WestHost, iş rakipleri, toplu ölçekli veri toplama ve hatta bazı durumlarda takipçiler de dahil olmak üzere web barındırma bilgilerinizi gizli tutmak istemenizin birçok nedeninden birkaçına dikkat çekiyor.

Bu, kişisel bilgilerinizi kayıt şirketindeki bilgilerle değiştiren alan adı gizliliği ile başlar. Bir alan adı satın aldığınızda adınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve daha fazlasını gösteren bir WHOIS kaydı oluşturmanız gerekir. Yine de bu alan adı gizliliğiyle üzerine yazılabilir.

WestHost, ücretsiz alan adı gizliliğini içeren az sayıdaki kişi arasındadır. Bu, DreamHost gibi WestHost’un gizliliği gözümüzde iyi olan bir hizmet değil, bir hak olarak ele aldığını göstermektedir (DreamHost incelememizi okuyun). WestHost’a yeni bir alan adı kaydettirdiğiniz ilk yıl için önerilir. Mevcut alan adlarının yine de 10 ABD doları tutarında bir ücret ödemesi gerekecektir.

Gizlilik politikasına gelince, WestHost, Endurance International Group markalarından çok uzak bir ağdır – bir grup barındıran bir web sitesine ait olmasına rağmen – Bluehost incelememizi bir örnek olarak okuyun. 1’e benzer&1 IONOS kişisel bilgilerinizin toplandığı ancak satılmadığı (1&1 IONOS incelemesi).

WestHost’un gizlilik politikası, kişisel bilgilerinizin kredi kartı işlemcileri ve barındırma hizmetinizle birlikte gelen hizmetler de dahil olmak üzere birkaç üçüncü tarafla paylaşılacağını söylüyor. Bunun dışında, WestHost kişisel bilgileri kolluk kuvvetleri, UK2 Group ağındaki diğer markalar ve sahtekarlık önleme ajansları ile paylaşabilir.

Bununla birlikte, “Kullanıcı kişisel bilgilerini üçüncü taraflara satmadığını” açıkça ortaya koymaktadır.

Web barındırma işlemleri için kişisel bilgi toplamak gerekir, ancak WestHost doğru yönde ilerler. Açık bir gizlilik politikası ve ücretsiz alan gizliliği ile, web barındırma gizliliğinin ücretini yönlendiren birkaç ana bilgisayardan biridir.

Destek

WestHost’un sunduğu iletişim seçeneklerini ve kendi kendine yardım kaynaklarını bulmayı kolaylaştıran CHI’nin özel bir destek bölümü var. İletişim için, yakındaki departman saatlerini listeleyen bir bilet gönderme veya canlı sohbet başlatma bağlantıları alırsınız. Ayrıca, bir temsilciyle telefona girmeniz gerekiyorsa bir telefon destek PIN’i de alırsınız.

WestHost-review-destek-alan

Canlı sohbet deneyimimiz mükemmel. WestHost, DNS kayıtları ile ilgili yaşadığımız sorunları ikinci bir düşünce olmadan çözerek hızlı ve accomodating oldu. Ne kadar karmaşık web barındırma göz önüne alındığında, sizi bir bilgi tabanı girişine yönlendirmek yerine, içeri girmek ve bir sorunu düzeltmek isteyen destek temsilcilerini görmek güzel.

Bununla birlikte, web sitemiz yayınlanmaya başladıktan sonra ikinci kez bir temsilci ile konuşmak zorunda kaldık. Temsilci, yayılımın tamamlanıp tamamlanmadığını görmek için DNS kayıtlarını kontrol etmek yerine – ki bu da değildi – temsilcisi bize WestHost’un yönettiği sunucuların IP adreslerini sordu. İki deneyimimiz WestHost’un farklı yönlerini gösteriyor, bu yüzden en iyi desteği alamayabilirsiniz.

İletişim seçeneklerinin altında, bilgi tabanında arama yapmak için bir çubuk vardır; bu, yararlı olsa da, bilgi tabanına bağlantı için uygun bir alternatif değildir. Bilgi tabanı kötü değil, ama bitmemiş görünüyor. İlgili makaleleri çekici olmayan bir şekilde çeken garip bir etiketleme sistemi var ve her girişin yanında Google Dokümanlar logosu var.

WestHost-review-bilgi bankası

Estetik kaygılar bir yana, makaleler faydalıdır. WestHost, bir içerik tablosu, karmaşık konular için adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri ve basit konular için basit cevaplar içerir. Ayrıca, makaleler bir hiyerarşi halinde düzenlenmiştir, bu nedenle bir kategoriyi daraltmak ve başka bir yerde gezinmek kolaydır.

Birkaç öğreticide de videolar var. Neyse ki, iyi ses kalitesi ve net talimatlarla kaydediliyorlar.

Bununla birlikte, doğrudan desteğin tutarlılığı işi kullanabilir. Belki de bu, canlı sohbet üzerinden sorunları çözmeye çalışmanın bir sonucudur, ancak bu WestHost için bir endişe olmalı, siz değil. Bunun dışında, bilgi bankası harika görünmüyor, ancak net gezinme ve ayrıntılı girişlerle iyi çalışıyor.

Karar

WestHost’un değerlendirilmesi zordur. Özellikler paylaşılan planlarda etkileyici olmasa da fiyatlar kötü değil ve kontrol paneline erişilebilir, ancak her şeyden çok büyük bir reklam gibi geliyor. WordPress kullanıcıları şanslı, WestHost, gördüğümüz daha etkileyici yönetilen WordPress aralıklarından birini içeriyor.

Yine de, bu kalabalık özellikle WestHost’un vasat hız sonuçlarıyla dar olmalıdır. Kötü bir sağlayıcı değil, ama paranız için başka bir yerde daha fazlasını elde edebilirsiniz.

WestHost hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me