SiteGround İncelemesi – Güncellendi 2020

SiteGround İncelemesi

SiteGround rekabet ve daha iyi bir fiyata daha fazla özellik sunan çekici bir web barındırma. Güncellenmiş web sitesi navigasyona yardımcı olurken, tarihli cPanel hala istenen bir şey bırakıyor.


SiteGround’u her zaman sevdik. Bizim en iyi web barındırma kılavuzu yapmanın yanı sıra, en iyi web küçük işletme toplaması için hosting sıralamasında. WordPress’e yakın, ucuz ve bağımsız bir sağlayıcı olan SiteGround, sağlam bir temel hizmetle etkileyicidir. Yani, kenarları pürüzlü.

Bu SiteGround incelemesinde, onunla zaman geçirdikten sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. İnceleme boyunca, kararımızı sunmadan önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, barındırma türleri, hız ve çalışma süresi, güvenlik, gizlilik ve destek hakkında konuşacağız.

Genel olarak, SiteGround, önyükleme yapmak için etkileyici özelliklere ve yüksek hıza sahip sağlam bir web barındırma sağlayıcısıdır. Bununla birlikte, cPanel’in tarihli uygulaması, aksi takdirde mükemmel bir deneyim sağlar, ancak ihtiyaç duyduğunuzda temel özellikleri veya desteği bulmayı zorlaştırır.

SiteGround-Slider1

SiteGround-slider2

SiteGround-slider3

SiteGround-slider4

SiteGround-Slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

SiteGround için alternatifler

Özellikleri

SiteGround’u sevmemizin bir nedeni, planınızda çok fazla özellik barındırmasıdır. Onlar da stok özellikleri değildir. WordPress planları WordPress’e özgü özelliklerle ve paylaşılan barındırma planları web sitenizi oluşturmak için tasarlanmış araçlarla birlikte gelir. Barındırma türünde yalnızca küçük varyasyonlar olsa da, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yiyecek ve içecek paketleri var.

Tüm özelliklerini görmek istiyorsanız, SiteGround’un web sitesinde planları bulmak en iyisidir – tek başına listelemek birkaç bin kelime gerektirir. İncelememiz için en etkileyici ve kullanışlı özelliklerin bir kesitini sunacağız.

Paylaşımlı barındırma ile başlayarak, sadece bir web sitesi oluşturucu değil, bir web sitesi oluşturucu alırsınız. Sıkılaşan GoDaddy GoCentral’ın (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun) aksine, SiteGround, etrafındaki en iyi web sitesi üreticilerinden biri olan Weebly’nin uzmanlığını aradı (Weebly incelememizi okuyun).

SiteGround, elbette kaydettiğiniz etki alanını kullanarak herhangi bir planla Weebly’nin ücretsiz sürümünü içerir, ancak isterseniz başka bir katmana da yükseltebilirsiniz. Weebly’nin iş planları, örneğin, e-ticaret satış noktaları için envanter yönetimi, ürün rozetleri ve Square entegrasyonu sunuyor.

weebly blog seçenekleri

Tüm SiteGround planları, sıkıcı olsa da göz ardı edilmemesi gereken otomatik günlük yedeklemelerle birlikte gelir. Web sitenizi manuel olarak yedeklemek hala iyi bir fikirdir, ancak tümünü yakalama özelliği asla kötü bir şey değildir. Paylaşılan barındırma işleminin daha yüksek düzeylerinden birine yükseltirseniz, özel, isteğe bağlı yedeklemeler de ayarlayabilirsiniz.

SiteGround’un özellikleri o kadar iyi ki, beklenen entegrasyonların bazılarının kendini iyi hissetmesini sağlıyor. Diğer önde gelen web barındırıcılarında olduğu gibi Cloudflare entegrasyonu, ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ve alan adınızda sınırsız e-posta adresi alırsınız. Çoğu incelemede, bu özelliklere odaklanıyoruz, ancak SiteGround’un güçlü listesi, onları zaten mükemmel bir pakete küçük eklemeler gibi hissettiriyor.

SiteGround WordPress Özellikleri

Bir WordPress web sitesi ile ilgileniyorsanız, SiteGround size yardımcı olacaktır. Tarayıcımız, WordPress rehberi için barındıran en iyi web’de bir nedenden ötürü aldı. WordPress planları paylaşılan planları yansıtır ve otomatik günlük yedeklemeler, Cloudflare entegrasyonu ve ücretsiz SSL / TLS sertifikası ile birlikte gelir. Bununla birlikte, kendi özellikleri ile de geliyorlar.

En önemlisi, WordPress planları SuperCacher’ı içerir. Düzenli paylaşılan planlar da var, ancak WordPress uygulaması önemlidir. Önbellekleme, temel olarak web sitenizin sürümlerini depolar, böylece çağrıldığında daha hızlı yüklenebilirler. SuperCacher, web sitenizin hızını artırmak için veritabanı sorgularından ve dinamik verilerden gelen sonuçları önbelleğe alır.

SiteGround-review-supercacher

Ayrıca, WordPress sahneleme alırsınız. Web sitesi oluşturucuların bir elyafı olmasına rağmen, hazırlama, WordPress web siteleri için bulmak için en kolay şey değildir. Temel olarak, canlı web sitesine göndermeden önce web sitenizdeki değişiklikleri özel bir ortamda test etmenizi sağlar.

Başka WordPress özellikleri de var. Kaydolduğunuzda, WordPress alan adınıza ücretsiz olarak otomatik olarak yüklenir veya başka bir sunucunuz varsa web sitenizi aktarabilirsiniz. SiteGround ayrıca web sitenize WordPress güncellemelerini otomatik olarak yayınlayacak ve sizi platformda uzmanlaşmış destek temsilcilerine yönlendirecektir..

Pahalı, yönetilen herhangi bir WordPress hosting için – neye benzediğini görmek için Kinsta incelememizi okuyun – bunların hepsi standart ücrettir. Ancak SiteGround pahalı değildir. SiteGround’un harika WordPress özellikleri içermesi etkileyici değildir. Etkileyici olan, çok ucuza yapmasıdır.

SiteGround Özelliklerine Genel Bakış

SiteGround Logosuwww.siteground.com

Aylık $ 395 başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

“Barındırma türleri” bölümüne gireceğimiz gibi, SiteGround yedi hizmet sunuyor, ancak üç tür barındırma hizmeti sunuyor: paylaşılan, bulut ve özel. Net olmak gerekirse, planların platforma özgü birkaç özellik dışında özdeş olduğunu düşünerek WooCommerce ve WordPress hosting’i paylaşılan hosting ile aynı fiyata satın alabilirsiniz..

SiteGround’un bir web sitesi oluşturucu, günlük yedeklemeler ve e-posta içeren standart paylaşılan planları, yüzlerinde çok etkileyici değil. Bluehost ayda yaklaşık 1 $ daha az ücretle karşılaştırılabilir planlar sunuyor (Bluehost incelememizi okuyun), ancak günlük yedeklemeler ve bir web sitesi oluşturucu gibi ekstralar küçük prime değer veriyor.

Bu şeffaf fiyatlandırmadan bahsetmiyor. Çoğu web barındırıcısı gibi, SiteGround, yenileme fiyatından çok daha ucuz bir tanıtım oranı sunar. Bununla birlikte, GreenGeeks’in aksine, bu fiyat süreye göre değişmez (GreenGeeks incelememizi okuyun).

Aylık hesaplara eklenen 14,95 ABD doları tutarındaki kurulum ücretinin dışında, aynı aylık ücret karşılığında bir ila üç yıllık barındırma satın alabilirsiniz, bu da belirtildiği gibi diğer üst raf sağlayıcılarının mahallesinde.

Deceit kullanmak yerine, SiteGround güven sağlar. Bir plan seçtiğiniz andan itibaren, kaydolduğunuzda ve yenilediğinizde ne kadar ödeyeceğiniz açıktır. Ucuz bir planın arkasına saklanmak yerine, sadece bunu elde etmek için dört yıllık bir barındırma satın almanız gerekeceğini bildirmek yerine – eylemde olduğunu görmek için Hostinger incelememizi okuyun – SiteGround kartlarını masaya bırakır.

SiteGround’un bulutu ve özel barındırma kötü değildir, ancak net odak paylaşılan, WordPress ve WooCommerce barındırma üzerindedir. SiteGround, gösteriyi çalmak için ucuz planlarında çok fazla özellik barındırıyor. Bulut barındırma arıyorsanız, Dreamhost incelememizi okuyun. Diğer web barındırıcılarının aksine, yalnızca kullandığınız kaynaklar için ücret alır.

Güvenlik ağı olarak SiteGround, paylaşılan barındırma için 30 günlük geri ödeme politikası ve bulut barındırma için 15 günlük geri ödeme penceresi sunar. İade edilemez alan adı etkinleştirme ücretleri gibi koşullar geçerlidir, ancak ilk ay boyunca güvende olursunuz. Maalesef, özel barındırma hizmetlerinde geri ödeme yapılmaz.

Kullanım kolaylığı

SiteGround’un yeniden tasarlanan web sitesi bir plan bulmayı ve kontrol etmeyi kolaylaştırır. Ana sayfadan, en iyi gezinme menüsü için paylaşılan, WordPress, WooCommerce ve bulut barındırma, özel, kurumsal ve bayi barındırma hizmeti sunulur..

SiteGround-review-anasayfa

Bu sistemi çok seviyoruz. SiteGround, gelişmiş seçenekleri erişilebilir ancak gözden uzak tutarken yeni gelenlere ne seçmeleri gerektiğini açıkça belirtir. Birisinin web sitesine tökezlediğini hayal etmek zor değil, WordPress’i başlatmanın bir yolunu arıyor ve ne yapacağını anlıyor.

Bu, seçimi planlamaya devam eder. Üç paylaşılan barındırma türünün üç katmanı vardır: StartUp, GrowBig ve GoGeek. Planları teknik düzeyde karşılaştırmak yerine, SiteGround her katmanın ne için yararlı olduğunu gösterir. Teknopfoblar bile 20GB depolama alanının 10GB’den fazla olduğunu ve aylık 100.000 ziyaretin 10.000’den daha iyi olduğunu anlayabilir.

SiteGround-review-plan-

Planların altındaki “karşılaştır” düğmesini tıklayarak teknik karşılaştırmayı görebilirsiniz, ancak buna gerek yoktur. SiteGround, hizmetinin teknik yönlerini sindirilebilir bir biçime dönüştürür. Ne aradığınızı biliyorsanız ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz, ancak SiteGround bu süreçteki yaklaşımının basitliğinden ödün vermez.

SiteGround, kullanıcı dostu olma konusunda etkileyici bir denge kurar. Bu, web barındırma hakkında çok az şey bilenler için bile, yanıltıcı bilgilerle (FatCow incelememizi okuyun) yeni başlayanlara hitap eden FatCow’un aksine kimseye saygısızlık yapmadan veya teknobabble’daki web sitesi kopyasını çeken Pagely için her şeyi erişilebilir kılar (Pagely incelememizi okuyun).

Giriş bilgilerinizi ödedikten ve ayarladıktan sonra hesap kontrol panelinize erişebilirsiniz. Bu cPanel değil, unutmayın – bir dakika içinde buna ulaşacağız – daha çok hesap bilgilerinizi ve fatura bilgilerinizi yönetebileceğiniz bir alan.

SiteGround-review-hesap-pano

Beklediğiniz şeylerin çoğu oradadır, ancak SiteGround başka alanları da içerir. Fatura bilgilerinize ve etkin hizmetlerinize ek olarak, hesap gösterge tablonuzdaki bilgi bankasının bir sürümünde gezinebilirsiniz. Seçtiğiniz makaleler yeni bir sekmede açılır, yani kontrol panelinize geri gitmenize gerek yoktur.

Gezinme üst menü tarafından gerçekleştirilir ve son seçenek olan “avantajlar” ın içinde güzellikler bulunur. Burada, kupon kodları ve geliştirme araçları, WordPress eklentileri ve daha fazlası için özel teklifler bulacaksınız. SiteGround, WooCommerce ve WordPress için ücretsiz e-kitaplar bile sunuyor.

SiteGround cPanel

“Hesaplarım” bölümüne dönün ve web sitenizi yönetmek için “cPanel’e gidin” seçeneğini tıklayın. SiteGround en iyi web barındırma sağlayıcılarından biri olmasına rağmen, cPanel kılavuzu ile en iyi web hostingimizi yapmadı. Uygulama tarihli ve çekici değil. Hala işlevsel olmasına rağmen, diğer web sunucuları nasıl göründüğünü kolaylaştırdı.

SiteGround-review-cpanel

Bununla birlikte, kullanımı zor değil. SiteGround, örneğin kullandığınız veri miktarının yanı sıra IP adresinizin ve ad sunucularınızın ne olduğunu netleştirir. Sorun şu ki, cPanel bir facelift’e ihtiyaç duyuyor.

SiteGround’un yeniden tasarlanan web sitesi güzel görünüyor, bu nedenle cPanel’in aynı hissi verememesi utanç verici. Hala gezinebilir ve ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz, ancak cPanel ne yazık ki yapmak zorunda kalmamanız gereken bir uzlaşma gibi geliyor.

Barındırma Türleri

SiteGround’un web sitesinde yedi barındırma biçimi bulacaksınız, ancak gerçekten yalnızca beş tane var: paylaşılan, bulut, bayi, kurumsal ve özel. Paylaşılan barındırma, standart web barındırma, WordPress ve WooCommerce olarak ayrılmıştır. Her hizmet, platforma özgü özelliklerin dışında, aynı özelliklere sahip aynı planları sunar.

Örneğin, bir WordPress web sitesi oluşturmakla ilgileniyorsanız, standart bir paylaşılan barındırma planı yerine bir WordPress planı satın almalısınız. Özellikler aynı olabilir, ancak SiteGround, WordPress kurulumunu, sahnelemeyi ve WordPress planlarıyla SuperCacher’ı içerir.

Paylaşılan barındırma, birden çok web sitesini barındırmak için bir sunucu kullanır ve kaynakları web siteleri arasında gerektiği gibi taşır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hız ve tutarlılık söz konusu olduğunda bazı olumsuzluklara rağmen, bu en ucuz ve erişilebilir web barındırma yapar.

Paylaşılan üç lezzetin hepsi üç aşamada gelir: StartUp, GrowBig ve GoGeek. Beklendiği gibi, katman ne kadar yüksek olursa, sunucu o kadar fazla trafik işleyebilir. Bununla birlikte, SiteGround ayrıca her katmanda bir dizi özellik içerir: StartUp için “temel”, GrowBig için “premium” ve GoGeek için “geeky”.

Ekstraların ayrıntıları, bir plan satın aldığınız platforma özgüdür, ancak örneğin, GoGeek WordPress barındırma, web siteniz için öncelikli destek ve aşamalandırma içerir.

Paylaşılan planlar, bir web barındırma kalbinin yattığı yerdir ve SiteGround size seçenek felci çağrışmasa da yeterli esneklik sağlar. Örneğin InMotion Hosting, her biri beş veya daha fazla katmana sahip olan ve doğru seçimi zor hale getirmeyi zorlaştıran birden fazla hizmet türüne sahiptir (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

SiteGround Gelişmiş Barındırma

Paylaşılan barındırma geçmişini taşımak istiyorsanız, SiteGround sizi barındırabilir. Dizilim diyelim ki HostGator (HostGator incelememizi okuyun) kadar güçlü olmasa da, SiteGround güçlü kullanıcılar için sağlam bir hizmet hattı sağlıyor.

Paylaşılan barındırmadan en doğrudan yükseltme, bulut barındırmadır, ancak “fiyatlandırma” bölümünde görebileceğiniz gibi, biraz daha pahalıdır. Bulut barındırma, web sitenizi bir sunucu ağına veya “bulut” a yayar. Tek bir yerde merkezileştirilmediğinden, web siteniz daha hızlı ve daha güvenli olacaktır.

Kısacası, web sitenizin saklandığı bir fiziksel sunucu ağı üzerinden web sitenizin yaşadığı bir sanal sunucu ağı vardır. Web siteniz için gereken kaynaklar ölçeklenebilir, yani ihtiyacınız olduğunda daha fazla güce erişebilirsiniz. Ayrıca, merkezileştirilmediğinden, çevrimdışı duruma gelen bir sunucu web sitenizi beraberinde götürmez.

SiteGround, bulut barındırma yapılandırmaları için dört öneri sunar, ancak ne yaptığınızı biliyorsanız kendi planınızı oluşturmaya değer.

Planınızı 32 adede kadar işlem gücü, 128 GB bellek ve 1 TB katı hal sürücü depolama alanına sahip olacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Kesin olmak gerekirse, bu pahalı bir yapılandırmadır – kesin olarak ayda 2,100 ABD doları – ancak bulut barındırma ile ilgili güzel şey, kaynakları gerektiği gibi ekleyebilmeniz veya çıkarabilmenizdir..

SiteGround-review-bulut yapılandırma

Web sitenizi merkezileştirmeyi ve barındırma teknik yönleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız, özel bir sunucu satın alabilirsiniz. Paylaşımlı hosting antitezi olarak, özel hosting bir sunucu ve tüm kaynaklarını kendinize saklamanızı sağlar. SiteGround, dünyadaki üç veri merkezinden birinde üç ayrı özel barındırma hizmeti sunar.

Trafiğinizin çoğunun geldiği yeri seçmelisiniz, bu nedenle SiteGround’un size seçenek sunması önemlidir. 1&1 Web Hosting, örneğin, daha ucuz özelliklere sahip daha ucuz adanmış hosting sunar – ancak sunucunun konumunu seçmenize izin vermez (1&1 Web Hosting incelemesi).

Son olarak, işletme ve bayi barındırma hizmeti var.

SiteGround, hizmetlerini bir kredi sistemine göre satmanıza olanak tanır. Krediler bir yıllık barındırma için iyidir ve bunları istediğiniz fiyattan satabilirsiniz. Çoğu durumda, bayi planları müşterilerine barındırma hizmeti sunmak isteyen web tasarımcıları içindir, ancak SiteGround’un cPanel’ini beyaz etiketleme özelliğiyle, kendi web barındırma işinizi de başlatabilirsiniz..

Kurumsal barındırma en iyi performansı isteyenler için sunulmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç paket tasarlamak yerine, SiteGround ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hizmet oluşturmak için sizinle birlikte çalışır. Kurumsal barındırma, özel olarak oluşturulmuş çözümlere ihtiyaç duyan büyük web siteleri veya ağlar içindir, bu nedenle erişim için oldukça kuruş bırakmanız gerekeceği konusunda uyarılmalıdır..

hız & uptime

Hızı ölçmek için iki araç kullanıyoruz: LoadImpact ve Pingdom Web Sitesi Hız Testi. Test ettiğimiz web sitesi, WordPress yüklü bir alan ve SiteGround’un en ucuz paylaşılan planında barındırılan başka bir şey değil.

San Francisco’daki en yakın sunucuda test edildi, web sitesi 2.98 saniyede yüklendi, bu çok etkileyici değil. Yine de bu SiteGround’un hatası değil.

Metrikleri inceleyerek, DNS çözümlemesinin yükleme süresinin çoğunu (2,4 saniye) tam olarak açıkladığını görebiliriz. Tarayıcının bilgi bağlaması ve bilgi almaya başlaması için geçen süreyi ölçen bağlantı ve bekleme süreleri, toplam 280 milisaniyeyi açıkladı.

SiteGround-review-hız testi

Gösterildiği gibi, web sitesi hızını test etmek karmaşıktır çünkü oyunda birçok faktör vardır. Birçoğu da başa çıkmak için ev sahibi değil. Testimizden, SiteGround’un en iyi web barındırma kılavuzumuza layık olan web sitesi hızı için Pingdom Web Sitesi Hız Testi’nden 100 üzerinden 96 kazanarak iyi optimize edilmiş paylaşımlı sunuculara sahip olduğunu toplayabiliriz..

Pingdom Web Sitesi Hız Testi bir web sitesini tek başına ölçer. Web sitesini yük altında ölçmek için LoadImpact kullandık. Beş dakika boyunca 50 sanal kullanıcıyı alanımıza gönderdi ve kullanıcı yükü arttıkça web sitesinin hızını ölçtü. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, SiteGround artan kullanıcı yükü boyunca dayanıklı kaldı, bu da iyi bir işaret.

SiteGround-review-loadimpact

Çalışma süresine gelince, testlerimiz boyunca yüzde 100’de kaldık. Neyse ki, SiteGround bunu desteklemek için yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Web barındırıcınızın çalışma süresi garantisine güvenmemenin birçok nedeni vardır, ancak SiteGround’un sağlam olması.

Hizmet şartlarına göre, web siteniz yüzde 99,9 kesintisiz çalışma süresinin altına düşerse, bir aylık ücretsiz barındırma hizmeti alırsınız. Ancak bu sadece yüzde 99’a düştü. Yüzde 99’un altındaki her bir ek yüzde için, SiteGround size bir aylık ücretsiz hosting verecektir. Garantiler söz konusu olduğunda, gördüğümüz en cömert olanıdır..

Güvenlik

Paylaşılan barındırma karşı karşıya en büyük tehlikelerden biri kötü amaçlı bir web sitesi tüm sunucu bulaşabilir olmasıdır. SiteGround bu sorunu hafifletir. Paylaşılan her web sitesinin kendi izole dizini vardır, yani kötü bir hesap geri kalanını etkilemez.

SiteGround burada başlar. Bir web uygulaması güvenlik duvarı, AI tabanlı anti-bot sistemi ve otomatik günlük yedeklemelerden oluşan planınızı çevreleyen güvenlik paketi etkileyici. GrowBig planında veya daha üstündeyseniz, web sitenizin isteğe bağlı yedeklemelerini de yapabilirsiniz.

Web sitenizin dışında, SiteGround e-postanız için SpamExperts ile ücretsiz bir entegrasyon sağlar. SpamExperts, gelen ve giden iletileri tarar ve aldığınız iletileri filtrelemenize olanak tanır. Ayrıca, e-posta istatistikleriniz hakkında bilgi verebilir.

Kötü amaçlı bir tarama aracı var, ancak paylaşılan planlara dahil değil. SG Site Tarayıcı olarak adlandırılan bu ürün, web sitenizin ana sayfasından erişilebilen her bağlantıyı yılda yaklaşık 20 ABD Doları karşılığında güvenlik açıklarına karşı tarar. Ayrıca, her şeyin copacetic olduğundan emin olmak için alan adınızı kara listelere karşı kontrol eder.

Ne yazık ki, sadece tarama yapıyor. Bir sorun olup olmadığını size bildirir, ancak sorunu çözmek için hiçbir şey yapmaz. Kötü amaçlı yazılım kaldırma veya kötü amaçlı yazılımdan koruma, kendi başınıza almanız gereken bir şeydir, ancak gerekli olmasa da sahip olmak güzel bir güvenlik özelliği olacaktır..

Bununla birlikte, mevcut paket, özellikle ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ile çok yönlü hissediyor.

Gizlilik

Gizlilik genellikle VPN incelemelerimiz için bir konudur, ancak web barındırma için de önemlidir. Tüm kişisel bilgilerinizi içeren bir WHOIS kaydına kayıtlı olan alan adınızla başlar. SiteGround özel alan adı kaydı sunar, ancak ücretsiz değildir. Ayda 1 $ ekstra harcama yapmanız gerekecek.

Özel alan adı kaydı, WHOIS bilgilerinizi kukla bilgilerle değiştirir. WHOIS dosyaları herkese açık olduğundan, İnternet bağlantısı olan herkes belirli bir alan adına ve çoğu durumda bir web sitesine sahip olanları arayabilir. SiteGround’un özel kayıt sunduğunu takdir ediyoruz, ancak ücretli bir hizmet değil, ücretsiz bir özellik olmalıdır.

SiteGround’a verdiğiniz kişisel bilgilere gelince, bu bilgi kolluk kuvvetleri, üçüncü taraf satıcılar ve SiteGround ilgi alanlarıyla ancak yalnızca sizin onayınızla (hizmeti kullanarak verdiğiniz) paylaşılabilir. Ne yazık ki, web hosting ile işler böyle gider.

Bununla birlikte, SiteGround gizlilik politikasında “kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri ticari amaçlarla hiçbir şekilde satmayacak, kiralamayacak, paylaşmayacak veya başka bir şekilde açıklamayacağını” açıkça belirtmektedir. Ayrıca “üçüncü taraflara ne zaman ve hangi bilgilerin girebileceğini bildirmek için tüm makul adımları atacak ve bunu paylaşıp paylaşmayacağınızı seçebilirsiniz” diyor.

Bildiğim kadarıyla web hosting gizlilik gider, SiteGround çit iyi tarafında. Gizlilik politikasında kötü amaçlı bir şey yoktur ve kişisel bilgilerinizi satmama konusundaki açık duruşu nedeniyle, hizmeti kullanmak güvenlidir. Tek dezavantajı ücretsiz özel alan adı kaydının olmamasıdır, ancak bunun maliyeti çok hayal kırıklığına uğramayacak kadar ucuzdur..

Destek

Hesap kontrol paneliniz yardım bulmayı kolaylaştırır. Bilgi bankasının kısaltılmış bir sürümünü açmak için kontrol paneli menünüzdeki “destek” sekmesini tıklamanız yeterlidir. SiteGround’un sağladığı bir konuyu arayabilir veya önerilen kategorileri kullanabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, SiteGround destek makalesiyle yeni bir sekme açar.

SiteGround-review-bilgi bankası

Biz bu sistemi seviyoruz. Hesap kontrol panelinde ne yaparsanız yapın kesintiye uğratmadan desteği hesap kontrol paneline entegre etmenin bir yoludur. Bilgi tabanı teknik olarak web sitesinin başka bir alanındadır, ancak zaten olası olduğunuz yerden hızlı bir şekilde başvurmak yardımcı olacaktır..

Aksi takdirde, biletlerinizi destek alanında görüntüleyebilirsiniz, ancak en azından göründüğü gibi, desteğe başvuramazsınız. Telefon, e-posta ve canlı sohbeti içeren iletişim seçenekleri, yoğun bilgi tabanının altındaki küçük bir bölümde gizlenmiştir..

Bu, bağlantının yararlı olduğunu söylemez. SiteGround, sorununuza uyacak geniş bir kategori seçmenizi ve bazı durumlarda sizi bir web sitesini aktarırken olduğu gibi ihtiyacınız olan araca yönlendirmenizi ister. Bununla birlikte, çeşitli teknik konular gibi daha açık uçlu kategoriler, isteğinizi açıklamanızı gerektirir.

Biri hariç her durumda, sorunumuzu açıkladığımızda şu mesajla karşılaştık: “Lütfen daha hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olabilmemiz için yaşadığınız sorun hakkında daha fazla bilgi verin.” Dikkat edin, örneğin test web sitemizi yükleyememe hakkında ayrıntılı bilgi verdik.

Sona erdiğinde, SiteGround size üç destek seçeneği sunar. Bu kadar çok çembere atlamanız gereken bir utanç çünkü destek ekibi mükemmel. Temsilciler, bilgili, samimi ve duyarlı. Ne yazık ki, tarihli bir sistemin arkasına gömülmüşler.

SiteGround’un kullanım kolaylığında belirttiğimiz çatlakların burada çok fazla etkisi var. Destek mükemmel, ancak sadece temas yöntemlerini belirlemek, talepleri ele almanın çok daha etkili bir yolu olacaktır.

Karar

SiteGround çok doğru oluyor ve ucuz, bağımsız web sunucuları gittikçe daha iyi seçenekler düşünemiyoruz. En büyük zayıflığı bazı bölgelerde çok eski. CPanel ve doğrudan destek sistemi için facelifts onu zaten olduğundan daha iyi hale getirmek için uzun bir yol kat edecektir.

Bunlar nitpicks, ve başa çıkmak kolaydır. SiteGround, özellikle WordPress kullanıcıları için hala bir üst raf sağlayıcısıdır.

SiteGround hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map