Orta Faz İncelemesi – Updated 2020

Orta Faz İncelemesi

Midphase, gizliliği ciddiye alan bir web barındırıcısıdır ve önyükleme yapmak için mükemmel özelliklere ve fiyatlandırmaya sahiptir. Bununla birlikte, hız sonuçlarımız beklentilerin altındaydı ve kullanıcı deneyimi en azından söylemek gerekirse karışık bir çanta. Ayrıntılar için tüm Midphase incelememize göz atın.


Midphase, The Hut Group’un sahip olduğu İngiltere merkezli internet hizmetleri sağlayıcısı olan UK2 Group’a ait bir web hosting şirketidir. Kurumsal yapılanma bir yana, Midphase aslında kardeş WestHost’un neredeyse bir karbon kopyası olan iyi bir web barındırma sağlayıcısıdır, ancak en iyi web barındırma kılavuzumuzu yapmayacaktır..

Bu Midphase incelemesinde, sunucuyu bir test turuna çıkardıktan sonra deneyimlerimizi gözden geçireceğiz. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özelliklere, fiyatlandırmaya, kullanım kolaylığına, hıza, güvenliğe ve daha fazlasına değineceğiz..

Orta faz kötü bir sağlayıcı değildir. Fiyatlar iyi, özellikleri bol ve gizlilik mükemmel. Bununla birlikte, vasat hız sonuçları ve ayrık kullanıcı dostu olması, en iyi köpeklerimize karşı çukurdan daha az hissettiriyor.

midphase-slider1

midphase-slider2

midphase-slider3

midphase-slider4

midphase-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Midphase için alternatifler

Özellikleri

Midphase’ın birçok özelliği var, ancak diğer UK2 Group ürünlerinde de belirttiğimiz gibi, garip bir şekilde dağılıyorlar. Paylaşılan planlar, neredeyse en azından tipik olarak aradığımız özelliklerden yoksundur. Özel bir .htaccess dosyası ve Softaculous uygulama yükleyicisi teknik olarak özellikler olsa da, paylaşılan planların çoğunda standarttır.

Daha ucuz olan yarı yönetilen WordPress planlarının aksine, paylaşılan planların hiç özelliği yokmuş gibi. WordPress planları, binlerce ücretsiz tema, tam katı hal sürücü depolaması, web sitesi yedeklemeleri ve otomatik kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma da dahil olmak üzere çok sayıda gelir.

Temaların 50’si Midphase’dan geliyor ve bu platform için “optimize edildi”. Hiçbir zaman ücretsiz CSS’yi geri çevirmeyeceğiz, ancak temaların çoğu tarihli. Parti arasında taşlar var, ancak bu parametrelerin dışında bir tasarım arıyorsanız, muhtemelen ücretli bir tema için yaylanmanız gerekecek.

midphase-review-free-temalar

İnleyen bir yana, WordPress planları serideki en etkileyici. Pafta gibi bir bulut WordPress çözümü ile devam etmiyorsanız, Midphase çoğu WordPress ana bilgisayarından daha fazla özellik içerir (Pagely incelememizi okuyun).

WordPress ile inşa etmek istemiyorsanız, bir web sitesi oluşturucu var, ancak en iyi web sitesi oluşturucularımızla eşleşmiyor. GoDaddy GoCentral’dan daha iyi (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun), ancak en yüksek puan alan Wix’ten (Wix incelememizi okuyun) ülke milidir.

Bununla birlikte, StarterSite adında ikinci bir “web sitesi oluşturucu” var. Yeni bir sayfa başlatmak için basit bir araç olduğu için bir web sitesi oluşturucusudur, ancak adanmış oluşturucu kadar derin değildir. StarterSite, tek sayfalık tasarımı olabildiğince hızlı hale getirmeye odaklanıyor ve Midphase beş dakika gibi kısa bir sürede çevrimiçi olabileceğinizi iddia ediyor.

midphase-review-startersite

Ayrıca, her alan adı kaydında bulunur. Midphase’a yeni bir alan adı kaydederseniz, web barındırma satın almasanız bile StarterSite’ı ücretsiz kullanabilirsiniz. Web sitenizi oluşturmak için olağanüstü bir araç olmasa da, bir alan adı kaydı kadar azıyla kullanabilmeniz güzel.

Orta Faz Özelliklerine Genel Bakış

Orta Faz Logowww.midphase.com

Aylık $ 200’dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Midphase en ucuz paylaşılan planı yaklaşık 7 $ yenileme sırasında geliyor, çoğu web barındırma sağlayıcıları daha ucuzdur. Başlangıç ​​fiyatı Hostinger kadar düşük değildir, ancak az sayıda web barındırıcısı vardır (Hostinger incelememizi okuyun). Bununla birlikte, daha pahalı planların bazıları overpriced hissediyorum.

Paylaşılan barındırma bir, iki veya üç yıllık sürelerle sunulur ve promosyon fiyatını almak için bunlardan birini satın almanız gerekir. Kişisel ve İşletme katmanları, yenileme oranında fiyatlandırılan üç aylık bir abonelik de sunar ve her üç katman da 1 ABD doları daha aylık bir seçenek içerir.

Midphase’ın sizi Bluehost (Bluehost incelememizi okuyun) gibi çok yıllı bir sözleşmeye zorlamamasını seviyoruz. Şeffaflık da güzel. Orta faz, kaydolduğunuzda ve yenilediğinizde ne ödeyeceğiniz konusunda nettir. Kulağa küçük gelse de, yenileme oranlarından emin olmamanız sorunlara neden olabilir (nasıl olduğunu görmek için Arvixe incelememizi okuyun).

Pazarın geri kalanına kıyasla, Midphase ucuzdur, ancak yine de içsel bir mücadelesi vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, paylaşılan planlar söz konusu olduğunda özelliklere ışık tutuyor, ancak WordPress planları etkileyici. WordPress planlarını paylaşıldığından daha iyi hale getirmek duyulmamış olsa da, Midphase’daki fiyatı daha ucuz.

Daha az para için daha fazla özellik elde edersiniz, bu da WordPress planlarını dizide öne çıkarır. Bununla birlikte, WordPress’i geliştirmekle ilgilenmiyorsanız, daha pahalı, daha az zengin özelliklere sahip bir paket için razı olmanız gerekebilir..

Paylaşılan ve WordPress planları Midphase’ın odak noktasıdır. VPS planları kötü olmasa da, özellikle yenileme sonrasında bulut ve özel paketler pahalıdır. Örneğin, en pahalı özel sunucu yaklaşık 200 $ ‘dan başlar, ancak yaklaşık 500 $’ dan yenilenir.

Bununla birlikte, bu pahalı planlara çok fazla ağırlık vermemeye çalışıyoruz, çünkü özel bir sunucu için pazardaki çoğu insan ne aradıklarını biliyor.

Satın alma işleminiz, çoğu web barındırıcısı için standart olan 30 günlük para iade garantisi ile desteklenmektedir. InMotion Hosting’in 90 günlük politikası veya A2 Hosting’in her zaman politikası gibi daha uzun geri ödeme pencereleri görmek istiyorsak da, hizmeti denemek için bir ay bol olmalıdır (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Midphase’ın WestHost olduğunu düşündüğünüz için affedilirsiniz. Kardeş markaların olduğu kadar çok ortak noktası var, ancak web siteleri birbirlerinin karbon kopyaları. Stok fotoğraflarında olduğu gibi aynı gezinme var ve WestHost incelememizi okuduysanız, bunun iyi bir şey olmadığını biliyorsunuz..

Yine de kötü bir şey değil. Midphase, GoDaddy ile benzer sorunlardan muzdariptir çünkü birçok hizmet sunmaktadır (GoDaddy incelememizi okuyun). Bu nedenle, özellikle tüm hizmetlere eşit ağırlık verildiğinde, istediğiniz barındırma bulmak zor olabilir.

Bir plan bulduğunuzda, ödeme akıcı hale gelir. Midphase sizden yeni bir alan adı kaydetmenizi veya zaten sahip olduğunuz bir alan adı seçmenizi ister ve ödemenizi işleme koymaya devam eder. Ayrıca, ödeme bittikten hemen sonra, Kinsta gibi bir şifre belirlemeniz istenir. Bu, giriş ayrıntılarınızı bulmak için e-postanıza gitmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir (Kinsta incelememizi okuyun).

Bundan sonra, Midphase’ın faturalandırma paneli olan CHI’ye giriş yapabilirsiniz. Yine de ilk bakışta öyle görünmüyor. CHI çok şey yapıyor, bu nedenle web sitenizi yönetmenin ana yolu olduğunu varsaymak kolaydır. Veritabanlarınız, dosyalarınız ve daha fazlasınızla ilgili ayrıntılara girmek istiyorsanız, cPanel kullanmanız gerekir (cPanel kılavuzuyla en iyi web barındırma sayfamızı okuyun).

midphase-chi

Bununla birlikte, cPanel’e gitmek zor. CHI, farklı ürün sayfaları için ayrılmış ana gezinme biçimi ile size ek ürünler satmaya odaklanmıştır. Web barındırma yönetimi bölümünüzdeki küçük üst menü ile kontrast oluşturan büyük simgeler, CHI’nin odağının ne olduğunu gösterir.

Yine de, özellikle ne kadar yararlı olduğu ile CHI’yi çalmak zor. Midphase size ek ürünlerin reklamını yapmakla ilgileniyor, ancak CHI sezgisel ve yardımsever. Bununla birlikte, henüz kesilmesi gereken çok fazla reklam yağı var, bu da CHI’yi olduğundan daha güçlü bir araç gibi gösteriyor.

Çok daha güçlü web barındırma yönetimi bölümünün üst menüsünde gömülü cPanel olduğunu. Bu bir cPanel stok yapısı olduğundan, JustHost ile olduğu gibi WordPress ile derin entegrasyon beklemeyin (JustHost incelememizi okuyun). Yine de, hala cPanel, yani web sitenizi yönetmek için güçlü ve sezgisel bir gösterge tablosu.

midphase-review-cpanel

Midphase’ın kullanıcı dostu olması söz konusu olduğunda çok iyi ve biraz kötü var. Reklamlarla şişirilmiş olsa bile CHI tasarımını seviyoruz ve web sitenizi yönetmek için cPanel kullanmak her zaman güvenli bir bahis. Midphase’ın aşırı işlenmiş sağlam bir temeli varmış gibi hissediyor, bu yüzden bazı sıyırma geri dönüşleri uzun bir yol kat edebilir.

Barındırma Türleri

Midphase için sorabilirsiniz barındırma her türlü vardır. Adanmış sunucular etkilemese de, paylaşılan ve WordPress planları harika. Bulut barındırma eklentisini görmek de güzel, çünkü Midphase’nın rakiplerinin çoğu bunu sunmuyor.

Paylaşılan barındırma dizilimin çekirdeğidir. Bu tür barındırma, birden fazla web sitesinin tek bir sunucunun kaynaklarını paylaşmasını sağlar. Web barındırma daha az sunucu ile daha fazla web sitesi barındırabildiğinden, paylaşılan planlar grubun en ucuzudur. Ne yazık ki, zaman zaman hız ve çalışma süresi sorunları var.

Yönetilen WordPress planları paylaşılan bir yapı kullanır, ancak WordPress için oluşturulmuştur. Normal bir paylaşılan planla aynı tuzaklarla karşılaşacaksınız, ancak WordPress kullanıyorsanız, ücretsiz şablonlar gibi belirli özelliklere erişebileceksiniz.

Bununla birlikte, Midphase’ın WordPress planlarının sadece yarı yönetimli olduğunu belirtmek önemlidir. Basit bir üç adımlı WordPress yükleyici ve otomatik çekirdek olmayan güncellemeler içerir, ancak web sitenizin WordPress ile çalışmasını sağlamak ve çekirdeğini güncellemek hala sizin üzerinizdedir. Tamamen yönetilen bir WordPress planı arıyorsanız, WordPress için en iyi web barındırma kılavuzumuzu okuyun.

Midphase, fiyat için mükemmel olmayan yapılandırılabilir VPS planları sunar, ancak en azından barındırdığınız veri merkezini seçebilirsiniz. Adanmış sunucular da pahalıdır, diğer sağlayıcılardaki benzer şekilde belirlenen sunucular 20 ila 30 $ daha az maliyetlidir..

Diziye büyük katkı bulut barındırma. Siteniz hala tek bir sunucuda barındırılıyor, ancak bu sunucu temeldeki bir sunucu ağına bağlı ve onlardan kaynak çekme yeteneğine sahip. Kısacası, bir kesinti, dağıtılmış hizmet reddi saldırısı veya trafik artışı yaşıyor olsanız da, her zaman bilgi işlem kaynaklarınıza her zaman erişebileceğiniz anlamına gelir.

hız & uptime

Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak web barındırma hızını test ediyoruz. Web sitenizin ne kadar hızlı yük içine gitmek faktörleri çok olsa da, ev sahibi bazı sorumluluk taşır. WordPress’in boş bir sürümünü test ederek ve farklı açılardan hızı görmek için iki araç kullanarak, hızı mümkün olduğunca kavramaya çalışıyoruz.

Bu durum tespiti Midphase için iyilik yapmıyor. Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 84 kazanarak kartta kötü performans gösterdi. Bu puan A2 Hosting’in 96 derecesinin yanında iyi görünse de (A2 Hosting incelememizi okuyun), varsayılan tema dışında bir şey yüklü olmayan bir WordPress web sitesini test ettiğimizi hatırlamak önemlidir..

midphase hızlı test

Kısacası, bu puandaki aşağı yönlü değişimlerin kötü olduğu anlamına gelir. Orta fazın 273.8 KB sayfasının yüklenmesi 1.95 saniye sürdü ve bu sürenin çoğu tarayıcıda verilerin sunucudan akmasını bekliyor.

Yük Etkisi daha iyi değildi. 50 sanal kullanıcıyı sunucuya beş dakika içinde göndererek, yerine getirilen istekleri ve her kullanıcı için yanıt süresini ölçer. Midphase, birkaç sanal kullanıcı için 405 milisaniye kadar düşük ve 4.86 saniye kadar yüksek bir teste başladı..

Test devam ettikçe, yükleme süresi önemli ölçüde düşerek 500 ms civarında stabilize oldu. Bunun nedeni, yerine getirilmeyen yanıtlar. İstekleri yerine getirmek yerine, sunucunun kırılma noktasında olduğunu gösteren hatalarla karşılaşıldı.

midphase yük darbe

Bir web sitesi için yeterli kaynak olmadığında, genellikle çok sayıda HTTP isteği hatası olur. Testlerimiz, temel paylaşılan planların dolaşmak için yeterli kaynağına sahip olmadığını, bu nedenle aynı anda 50 veya daha fazla kullanıcının yüklendiği en azından izole örneğimize dayanarak web sitenizi bozacağını gösteriyor.

Biz de bir kesintisiz çalışma garantisi bulamadık. Bir 2015 blog yazısında kesinti yaşamanız durumunda paranızı geri teklif etmeyi iddia etmenize rağmen, hangi çalışma süresinin garanti edildiğini ayrıntılarıyla belirten şartlar ve koşullardaki maddeyi bulamadık. Duruş süreleri yaşamadık, ancak şartlar ve koşullarda yaparsanız Midphase hiçbir şey garanti etmez.

Güvenlik

Normal özellikler gibi, garip bir şekilde ortaya konulursa güvenlik özellikleri iyidir. Paylaşılan planların güvenlik açısından çok az bir şeyi vardır, ancak WordPress planlarının sunacağı çok şey vardır. Yine de, güvenlik paketinde her iki aralıkta da büyük bir delik var.

Midphase, planınızla birlikte bir SSL / TLS sertifikası içermez. Bu sertifika temel olarak web sitenize bağlanan tarayıcıya güvenilir olabileceğini söyler. Bunu onaylayarak, tarayıcı şifreli bir bağlantı açabilir ve web sitenize aktarılan kullanıcı verilerini koruyabilir.

SSL / TLS sertifikaları bir web sitesi çalıştırmak için gereklidir, çünkü arama motorları sahip olmayan web sitelerini gömer. Çoğu web barındırıcısı ücretsiz bir tane içerir – bir örnek için SIteGround incelememizi okuyun – bu yüzden Midphase’ın ihmal edilmesi tuhaf.

Bununla birlikte, Cloudflare tüm planlara dahil edilmiştir. Cloudflare kılavuzumuz, hizmetin nasıl çalıştığını ve kökenini açıklıyor, ancak kısaca web sitenizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmeye yardımcı olabileceği.

Temel olarak, bir içerik dağıtım ağıdır, yani web sitenizdeki varlıkları alır ve bunları dünyadaki sunucularda depolar. Birisi web sitenizi yüklemeye çalıştığında, bazı öğeler sunucudan getirilmek yerine Cloudflare’nin ağından gelir.

İstekleri bu şekilde işleyerek, bu varlıkların fiziksel mesafesi genellikle kullanıcıya yakın olduğu için web sitenizin yüklenmesi daha az zaman alır. Ayrıca web sitenizi daha güvenli hale getirir. İstekler bir sunucu ağı üzerinden gelir, bu nedenle Midphase’ın sunucusuna ulaşmadan önce DDoS saldırıları tanımlanabilir ve durdurulabilir.

Yine de paylaşılan planlar için bu kadar. WordPress planları, kötü amaçlı yazılımların kaldırılması şeklinde tek bir sağlam güvenlik özelliğiyle birlikte gelir. Midphase, web siteniz için temel olarak bir antivirüs olan, sizi siber suçlarla ilgili olası çöpleri tarayıp sizi çevrimdışı duruma getirmeden kaldıran bir araç içerir.

Güvenlik paketi sağlam. Midphase, kötü amaçlı yazılım kaldırma, DDoS koruması, yedeklemeler ve bir CDN içerir, ancak tüm kullanıcılar bu özellikleri alamaz. WordPress ile ilgilenmiyorsanız, güvenlik söz konusu olduğunda çoğunlukla şansınız kalmaz. Orada bulunan özellikleri seviyoruz, sadece daha fazlasını görmek istiyoruz.

Gizlilik

Midphase, kardeş WestHost gibi, gizliliğinize önem veriyor. Daha büyük bir şirketin sahibi olduğu bir web barındırma şirketini görmek, Endurance International Group’un aksine kişisel bilgilerinizi gizlemek için çaba sarf ediyor (EIG markası hakkında bilgi edinmek için iPage incelememizi okuyun).

Bu alan adı gizliliği ile başlar. Bir alan adı kaydettirdiğinizde, e-posta adresiniz, adınız, telefon numaranız ve daha fazlası dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi de kaydedersiniz. Bu bilgiler çevrimiçi olarak herkese açık olan bir veritabanında depolanır ve bu da veri madenciliği için birincil hedef haline gelir.

Bununla birlikte, alan adınızı özel olarak kaydederseniz bu sorunları atlarsınız. Verileriniz kayıt ettirenin yerine geçer; başka bir deyişle alan adı kaydınıza her baktığında, adınız yerine “Orta Faz” görürler. Midphase, ilk yıl için herhangi bir yeni alan adı kaydıyla alan gizliliğini içerir.

Yine de DreamHost ile olduğu gibi ücretsiz değil (DreamHost incelememizi okuyun). İlk yıl ücretsizdir, ancak bundan sonra yılda 10 ABD doları ödeme alınacaktır. Buna rağmen, Midphase herhangi bir süre ücretsiz olarak alan adı gizliliği sunan birkaç web barındırma biridir, bu da kitabımızda bir kazançtır.

Gizlilik politikası da bir kazançtır. Beğen 1&1 IONOS (1’i okuyun&1 IONOS incelemesi), Midphase kişisel bilgilerinizi büyük bir saygı ile ele alır. Bilgileriniz ödemeleri işlemek, kolluk kuvvetlerine uymak ve hizmeti sürdürmek için toplansa da, satılmaz veya diğer üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

Web sunucularının gizliliği için VPN incelemelerimizden farklı bir standart kullanıyoruz ve Midphase çitin sağ tarafında. DreamHost ve sadece birkaç marka, gizlilik ile ilgili görünüyor 1&1 IONOS ön planda. Midphase’ın saflarına katılmasını görmek rahatlatıcı.

Destek

CHI’nın güçlü yanlarından biri, ana ekranda bir destek düğmesinin bulunması. Orada gezinmek, bir e-posta isteği göndermek veya canlı sohbeti başlatmak ve her departman için çalışma saatleri için bağlantıları olan destek sayfanızı getirir. İhtiyacınız olursa telefon destek PIN’iniz için de bir bölüm var.

midphase-startersite

Sayfanın altına doğru, Midphase’ın e-posta desteği ile yazışmanızı gösteren yeni bir destek görüşmeleri bölümü vardır. Şirketle doğrudan e-posta yoluyla ilgilenebilmenize rağmen, CHI size sohbetinizin kaydını çekme ve yanıtlama yeteneği verir.

Biz ulaştı, bir temsilcisi bize yaklaşık dört saat içinde geri döndü, ki bu iyi. Canlı sohbet, SiteGround düzeyinde olmasa bile sağlamdır (SiteGround incelememizi okuyun). Doğrudan temas muhtemelen en iyi çözümdür çünkü kendi kendine yardım kaynakları yararlı olsa da tıknazdır.

midphase-bilgi bankası

Makalelerin ayrıntılı olmasına rağmen, bilgi tabanının etrafından dolaşmak zordur. Orta faz, içerik açısından sağlam bir bilgi tabanına sahiptir – makaleler ekran görüntüleri ile doldurulur, adım adım talimatlar vb. – Ancak tarihli gezinme işi kullanabilir.

Karar

Orta planı, doğru planı seçerseniz, özellikler söz konusu olduğunda etkileyicidir. Fiyat da kötü değil, ancak hız denkleme getirildiğinde çok sıcak görünmüyor. Özellikle WordPress planlarıyla gizlilik ve güzelliklere adanmışlık ile kötü bir web barındırıcısı değil, ancak başka bir sağlayıcıyla aynı fiyata daha kapsamlı bir plan alabilirsiniz..

Midphase hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me