Namecheap İncelemesi – Güncellendi 2020

Namecheap İncelemesi

Namecheap ucuz, tam özellikli hosting sunan bir kayıt şirketi döndü ev sahibi. Mükemmel olmasa da, bu fiyatlar ile şikayet edecek çok az şeyiniz olacak. Tam Namecheap incelememizi okuyarak sizin için işe yarayıp yaramadığını öğrenin.


Namecheap neredeyse yirmi yıldır alan adı tescil işinde ve çağdaşları gibi, o zamanlar web barındırma dahil olmak için dizisini genişletti. GoDaddy’den farklı olarak, Namecheap, en iyi web barındırma kılavuzumuz için çalışıyor, önyükleme yapmak için sağlam bir özellik ve düşük fiyat dizisi ile çalışıyor.

Bu Namecheap incelemesinde, web barındırıcısının özelliklerini, fiyatlandırmasını, hızını, güvenliğini ve daha fazlasını içeren alan adı kayıt kuruluşunun üzerinden geçeceğiz. Kararımızı vermeden önce kontrol panelini kullanma ve desteğe başvurma konusundaki deneyimimizden de bahsedeceğiz.

Namecheap, mütevazı fiyatına rağmen etkileyici. Güvenlik gibi fiyat mükemmel, ancak kaydolursanız ayrık bir gösterge tablosu ve birkaç eksik özellikle uğraşmanız gerekir..

namecheap-slider1

namecheap-slider2

namecheap-slider3

namecheap-slider4

namecheap-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Namecheap için alternatifler

Özellikleri

Namecheap, tüm planlarda sağlam bir özellik listesine sahip ve zaten düşük fiyatı daha da etkileyici hale getiriyor. Bununla birlikte, düşük fiyatın açıklanmasına yardımcı olan birkaç alanda kayıyor. Namecheap, hosting planınız için birçok özelliğe sahiptir, ancak tam bir paket istiyorsanız bazı temel öğeler için alakart alışveriş yapmaya istekli olmanız gerekir..

Özellikle, ücretsiz alan adı kaydınızla ilgili kısıtlamalar vardır. Ücretsiz .com alan adı kaydı, çoğu web barındırıcısı için bir norm haline geldi – yalnızca bir örnek için HostGator incelememizi okuyun – bu nedenle Namecheap’in ücretsiz alan adınızı bir .website adresiyle sınırlandırdığını görmek garip. Bir .com alan adının maliyeti pahalı değildir, ancak bir alan adı eklenmişse iyi olur.

Bununla birlikte, özellikle kritik özelliklerin birçoğu dahil edildiğinde, barındırma ne kadar ucuz olduğu göz önüne alındığında Namecheap’i vurmak zor. Listede ödeme seçenekleri, sosyal medya entegrasyonu ve daha fazlası için eklentiler ve birden fazla duyarlı tema içeren bir web sitesi oluşturucu var..

namecheap-review-website-oluşturucu

En iyi web sitesi oluşturucumuz Wix ile eşleşmiyor, ancak Wix incelememizi okuyabileceğiniz gibi, birkaç web sitesi oluşturucusu. Yine de, sürükle ve bırak arayüzü ve e-ticaret desteği de dahil olmak üzere temel özellikleri içerir. Eğer hoşlanmıyorsanız, Namecheap ayrıca Weebly veya Çarpıcı bir şekilde uygulama mağazasını da kullanmanızı sağlar (Weebly incelememizi ve Çarpıcı incelememizi okuyun).

Web sitenizi nasıl inşa ederseniz edin, alan adınızı cPanel aracılığıyla Google Apps’a bağlayabilirsiniz. Buna Google’ın takvimi, ofis paketi ve alan adınız için Gmail dahildir. Google ile her şeyi ayarlamanız gerekir, ancak seçenek cPanel’de gösterilir.

Diğer özellikler, 50 ücretsiz PositiveSSL sertifikası, günlük yedeklemeler ve WHOIS kayıt gizliliği dahil olmak üzere güvenlik üzerine odaklanmıştır. Aşağıdaki “güvenlik” ve “gizlilik” bölümlerindekilere gireceğiz.

Diziyi genel olarak seviyoruz, ancak ücretsiz .com alan adı kayıt soketlerinin olmaması. Namecheap’in ne kadar ucuz olduğu ve kaç özellik sunduğu göz önüne alındığında, alan adınızı neden ayrı olarak kaydetmeniz istendiğini anlıyoruz, ancak ne olursa olsun görmek güzel olurdu.

Namecheap Özelliklerine Genel Bakış

Namecheap logosuwww.namecheap.com

Aylık $ 288’dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması
Ücretli

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Namecheap web barındırma dünyasında nadir bir şey yapar: ödeyeceğiniz gerçek fiyatı görüntüleyin. WebHostingBuzz gibi (WebHostingBuzz incelememizi okuyun), Namecheap diğer web barındırma sağlayıcılarından gördüğümüz fiyatlandırma parlaklıklarıyla dolmaz. Ürün sayfasından istediğiniz süre için fiyatı kontrol edebilirsiniz, böylece sürpriz olmaz..

Aynı zamanda ucuz. Namecheap, adından da anlaşılacağı gibi, bizim eski en ucuz web barındırma yenerek, pazarlık bin fiyatlandırma özellikleri 1&1 IONOS (1’i okuyun&1 IONOS incelemesi). Ucuz web barındırma peşinde olduğunuz şeyse, Namecheap, Arvixe’nin aylık maliyetlerinden daha az maliyetli olan bazı paylaşılan planlarla sunabilir (Arvixe incelememizi okuyun).

Fiyatlandırma şemasını anlamak kolaydır. Bir ay veya bir yıl için hosting satın alabilirsiniz, ikincisi yüzde 6-7 indirim sunar. Namecheap’in yıllık plandaki yüzde 50’lik bir indirim dışında tanıtım fiyatı da yok. Aradığınız şey buysa, Hostinger incelememizi okuyun.

Bu fiyatlandırma düzeni paylaşılan ve WordPress planları için geçerlidir. VPS ve özel kullanıcılar da üç ayda bir ödeme yapma yeteneğine sahiptir ve satıcılar bir ay kadar kısa ve iki yıl kadar ödeme yapabilir.  

Namecheap ayrıca özel sunucular tahsis eder. Bunlar, rotasyondan çıkarılan eski donanımlara sahip sunuculardır. İdeal bir yapılandırma olmasa da, özel bir sunucuya ihtiyacınız varsa paradan tasarruf etmenin iyi bir yoludur. Yazma sırasında, Namecheap’in ayda 34,88 $ kadar ucuz sunucuları var, ancak bu envanterde olduğu gibi değişecek.

Hangi planla giderseniz gidin, size iki hafta veren bir VPS planı olmadıkça bir ay boyunca desteklenir. Namecheap, DreamHost’un 97 günlük penceresi kadar cömert olmasa da çoğu web barındırma sağlayıcısı için standart olan bir geri ödeme almak için 30 gün sunar (DreamHost incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Namecheap’a kaydolmak, planınızı seçmek, bir hesap oluşturmak ve “ödeme” yi tıklamak kadar basittir. Web sitesinde çok fazla şey olması GoDaddy’ye benziyor, bu da ihtiyacınız olan hizmeti çivilemeyi zorlaştırıyor (GoDaddy incelememizi okuyun). Bununla birlikte, Namecheap’in süreci düzene sokmaya çalıştığı açıktır, bu yüzden bazılarından daha sinir bozucu olsa da, geri tepmez.

Bir plan seçen sorunlar, ödeme işlemi tarafından hızlı bir şekilde dengelenir. Namecheap önce bir hesap oluşturmanızı ister, yani bir e-postada hesap kimlik bilgilerinizi bulmadan ödeme yapmadan kontrol paneline gidebilirsiniz. Ayrıca, son ödeme sayfası hesabınız için eklentilerle dolup taşmaz ve hatta otomatik yenilemeyi kapatmak için bir açma / kapatma düğmesi vardır.

namecheap-review-çıkış

Bununla birlikte, ödeme süreci oldukça uzun hissediyor çünkü Namecheap her adımı kendi sayfasına ayırıyor. Bir sayfada bir hesap oluşturacak, başka bir sayfada siparişinizi onaylayacak, fatura adresinizi bir başkasına girecek ve son olarak ödeme bilgilerinizi dolduracaksınız. Bu, Namecheap ile büyük bir sıkıntı değil, ancak süreç bir veya iki sayfaya yoğunlaştırılabilir.

Tüm bunlardan sonra, barındırma hesabınızın yanındaki “yönet” i tıklayarak hesap kontrol paneline gidebileceğiniz bir sipariş özeti sayfasına gönderilirsiniz. Tüm sekmeler, temel olarak sahip olduğunuz alan adı için barındırma satın almaya yönlendirdiğinizden, kontrol paneli işletmenin alan adı için açıkça ayarlanır..

namecheap-review-hesap-pano

CPanel’i bulmak biraz zaman aldı. Gösterge tablonuzu açmanız, barındırmanızın yanındaki aşağı oku tıklamanız, satın aldığınız paketin yanındaki başka bir aşağı oka basmanız ve son olarak “cPanel’e git” i tıklamanız gerekir.

cPanel, Namecheap’e özel uygulamaların en üstündeki bir bölümün dışında, cPanel seçimleriyle barındıran en iyi web sitemizin çoğu için olduğu gibidir. Namecheap’in ifade ettiği gibi “özel” değiller, ancak bilgi bankasına, web sitesi oluşturucuya ve Google Apps merkezine bağlantıları tek bir noktada organize etmenin iyi bir yoludur..

namecheap-review-cpanel

Namecheap’in kullanımı zor değildir, ancak Kinsta ile aynı odağa sahip değildir (Kinsta incelememizi okuyun). Gösterge tablosu, web barındırma için değil, web sitenizi yönetmeye çalışırken karışıklığa neden olabilecek alan adı yönetimi için tasarlanmıştır.

Barındırma Türleri

Bir etki alanı kayıt şirketi olmasına rağmen web barındırma döndü, Namecheap hosting türleri söz konusu olduğunda çok şey oluyor. İPage’in (iPage incelememizi okuyun) aksine, fiyat etiketi olmadan daha büyük bir ana bilgisayarın esnekliğini sunan paylaşılan barındırma ile sınırlı değildir.

Paylaşılan barındırma ile başlar olsa da, çoğu web barındırma dışında söylemek, Pagely (Pagely inceleme okuyun). Paylaşılan barındırma, birden çok web sitesini aynı sunucuda depolar ve bu web sitelerinin kaynakları paylaşmasını sağlar. Namecheap ucuz hosting barındırma nasıl olabileceğini örnekler, ancak bu aynı zamanda hız veya çalışma süresi ile zaman zaman sorun ile birlikte geliyor.

Paylaşılan planların yanında yönetilen WordPress planları var. Paylaşılan hostinge benzer fiyatlandırmaya dayanarak, bunun otomatik WordPress güncellemelerine sahip paylaşılan barındırma dizisinin sadece bir kopyası olduğunu varsaydık. Yine de öyle değil. Bunun yerine, yönetilen WordPress planları bulut barındırma kullanır ve MDDHosting incelememizde okuyabileceğiniz gibi, WordPress için harikadır.

Bulut hosting, en iyi web hostingimizi WordPress seçimleriyle birleştiren bir iş parçacığıdır. Web siteniz hala tek bir sunucuda bulunuyor olsa da, ek kaynaklar için temel sunucuların bir ağını çağırabilir. Kısacası, web sitenizde trafik artışı, dağıtılmış hizmet reddi saldırısı veya başka bir şey olursa olsun, kaynaklar kullanılabilir.

Yine de sadece bulut WordPress barındırma değil. Denklemin “yönetilen” kısmı, WordPress sürümünüzü koruyan Namecheap anlamına gelir. Web sitenizi yine de tasarlamanız ve içerikle doldurmanız gerekmesine rağmen, Namecheap sizin için ücretsiz yedekleme ve WordPress güncellemeleri konusunda endişelenecektir.

Daha fazla değil daha fazla güç arıyorsanız, VPS planları size uyacaktır. Sanal özel sunucular, fiziksel sunucularda barındırılan sanal sunuculardır. Sunucunun bilgi işlem kaynakları, ek ücret olmadan özel barındırma için benzer bir deneyim sağlayan sanal sunucular arasında izole edilir ve ayrılır.

Namecheap’in VPS planları ucuzdur ve A2 Hosting incelememizi okuduysanız, yönetilmedikleri anlamına gelir. Müşteri desteğinden tavsiye isteyebilirsiniz, ancak sunucu geri yükleme, temel yazılım değişiklikleri ve başarısızlık araştırması size ayda ek bir ücret ödeyecektir.

Serinin en üstünde, adından da anlaşılacağı gibi, kendinize bir sunucu veren özel sunucular gösterilir. VPS planları gibi, adanmış sunucular yönetilmez, yani hatalar ve güncellemelerle uğraşmanız gerekir. Fiyat çok yüksekse, Namecheap’in gümrükleme adanmış sunucular listesinde alışveriş yapabilirsiniz.

hız & uptime

Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak web sitesi hızını test ediyoruz. İşlemimiz basittir: Mevcut en ucuz plana sahip bir hesaba kaydolur, WordPress’in boş bir kopyasını kurar ve test ederiz. Web sitesi yükleme süreleri için mükemmel bir bilim olmasa da, testlerimizi bu şekilde çalıştırarak mümkün olduğunca hızlı bir hız göstergesi elde etmeye çalışıyoruz.  

Namecheap iyi performans gösterdi, ancak en hızlı web barındırma kılavuzumuzda bir yer kazanmak için yeterli değil. Pingdom Speed ​​Test, 100 üzerinden 90 verdi, bu da Namecheap’in kullandığı Apache sunucuları sayesinde. A2 Hosting ve MDDHosting gibi ana makinelerin harika bir etki için Apache alternatifi olan LiteSpeed ​​sunucuları kullandıklarını gördük, bu nedenle gelecekte Namecheap’ten görmek istediğimiz bir şey.

namecheap-review-hız testi

Web siteniz de içerikle doldurulduktan sonra hızın düşmesini bekleyebilirsiniz. Paylaşılan barındırma işleminin ilk iki katmanında, en üst katmana dahil olan eAccelerator veya xCache bulunmaz. Eski PHP komut dosyalarını derlenmiş bir durumda önbelleğe alır, yani çok daha hızlı yürütülebiliyorlar, ikincisi aynı şeyi yapar ancak bunları sunucunun RAM’inde saklar.

Bununla birlikte, Yük Darbe testimizin mükemmel sonuçları oldu. Load Impact, bizim amacımız için bir stres test aracıdır, ancak çok daha fazlasını yapabilir. Web Sitesine beş dakika içinde 50 sanal kullanıcı gönderdik; Yük Etkisi, her kullanıcı için yanıt süresini ve yerine getirilen istek sayısını ölçüyor.

Namecheap, tepki süresine geldiğinde ve her talebi yerine getirdiğinde neredeyse düz bir çizgiye sahipti. Her ana bilgisayarla en ucuz paylaşılan paketin yaklaşık 50 kullanıcıyı kırmasını bekliyoruz, bu yüzden bu sınırı test ediyoruz. Namecheap bu kategoriye uymuyor. Taleplere ayak uydurabildi ve yanıt süresini düşük tutabildi.

namecheap-review-yük darbe

Bu, dolaşmak için bol miktarda bilgi işlem kaynağı olduğunu, bu nedenle paylaşılan barındırma sorunlarının çoğunun ortaya çıkmaması gerektiğini gösteriyor. Her zaman böyle olacağını garanti edemesek de, testimiz sırasında oldu.

Namecheap sadece hızlı hosting sağlama işinde değil. Ayrıca güvenilir barındırma sağlar. Hesabınızı yedeklemek, kullandığınız barındırma türüne bağlı olarak yüzde 99,9 veya yüzde 100 kesintisiz çalışma garantisidir. Bayi ve VPS planları yüzde 99,9 sınırına sahiptir, bu da temel olarak bir aydaki ilk 45 dakikalık kesinti süresinin uygun olmadığı anlamına gelir.

Bunun dışında Namecheap, sunucuların çalışmadığı her bir planlanmamış saat için bir günlük hizmet sunar. Çoğu web barındırıcısında olduğu gibi, kredi almak için kapalı kalma süresinden sonraki 10 gün içinde desteğe ulaşmanız gerekir.

Güvenlik

Namecheap, aradığımız üç güvenlik özelliğine sahiptir: SSL / TLS sertifikaları, kötü amaçlı yazılım taraması ve otomatik yedeklemeler. Son öğe tüm planlarda mevcut değildir, bu da hayal kırıklığı yaratmasına rağmen, Namecheap’in ne kadar ucuz olabileceği göz önüne alındığında mantıklıdır. Bununla birlikte, planlar arasında SSL / TLS sertifikalarını ve kötü amaçlı yazılım taramasını gördüğümüz için mutluyuz.

Web sitesi güvenliği için bir SSL / TLS sertifikası gereklidir. Web sitenizi ziyaret eden tarayıcıya, web siteniz ve ziyaretçi arasında şifreli bir bağlantı açan kişisel bilgilerle güvenilebileceğinizi söyler (sürecin özellikleri için şifreleme açıklamamızı okuyun).

Namecheap her hosting paketinde 50 Comodo PositiveSSL sertifikası içerir. Giriş seviyesi sertifika, kullanıcılardan çok fazla kişisel bilgi gerektirmeyen çoğu web sitesi için uygundur. Örneğin, bir forum işletiyorsanız veya web sitenizde ödeme kabul ediyorsanız, daha yüksek bir sertifika almanız gerekir.

Kötü amaçlı yazılım taraması cPanel’de “virüs tarayıcısı” adı altında bulunur. Web sitenizi kötü amaçlı yazılımlar ve siber suçlarla ilgili diğer saçmalıklara karşı günde bir kez tarayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bununla birlikte, araç web sitenizi tararken, temizlemediğini belirtmek önemlidir. Bir sorun tespit ederseniz, sorunu kaldırmanın başka bir yolunu bulmanız gerekir.

namecheap-review-virüs tarama

SSL / TLS sertifikaları ve kötü amaçlı yazılım taraması tüm planlara dahildir, ancak otomatik yedeklemeler dahil değildir. En ucuz paylaşılan plan bunları içermez, ancak neyse ki diğer tüm planlar buna dahildir. Yedeklemelerinize cPanel aracılığıyla erişebilir, günlük, haftalık veya aylık olarak planlayabilir, yerel olarak indirebilir veya paylaşmak için bağlantıları kopyalayabilirsiniz.

Perde arkasında ModSecurity de var. Apache sunucuları için açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik duvarıdır, yani sizi sunucuya gelen kötü trafikten koruyabilir. Açık kaynak olduğundan, web sitenizin olabildiğince güvenli olmasını sağlamak için ayarlanabilecek birçok kural ve yapılandırma vardır..

Tüm planlarda yedekleri görmek istememize rağmen, güvenlik paketi etkileyici. Paylaşılan barındırma ikinci katmanına atlamak buna değer, yine de, yedeklemeler kiraz üstte. Namecheap’in güvenlik yolunda çok fazla şey sunduğunda şikayet etmek zor, iyi, ucuz.

Gizlilik

Gizlilik, konuşması kolay ama takip etmesi zor şeylerden biridir. Namecheap, parasını ağzına koyar ve bir web barındırıcısından gördüğümüz daha iyi gizlilik önlemlerini sağlar. Endurance International Group markalarından gördüğümüz veri madenciliğinden çok uzak (bunun bir örneği için FatCow incelememizi okuyun).

Namecheap sahip olduğu her alan adıyla ücretsiz alan adı gizliliği sunar. Alan adı gizliliği, alan adınıza kaydettiğiniz bilgileri kukla bilgilerle değiştirerek kimliğinizi etkili bir şekilde maskelemektedir. WHOIS kayıtları çevrimiçi olarak aranabildiğinden, alan adı gizliliğiniz yoksa herkes kişisel bilgilerinizi bulabilir.

Birkaç ana bilgisayarın ücretsiz alan adı gizliliği sunduğunu gördük (bir örnek için WestHost incelememizi okuyun), ancak genellikle yalnızca sağlayıcıya kaydettiğiniz alan adlarında. Namecheap, alan adı transferlerinde ücretsiz olarak alan adı gizliliği sağlaması bakımından sıra dışıdır, yani alan adınız GoDaddy’ye kayıtlıysa, Namecheap’e aktarabilir ve kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz.

Gizlilik politikası da sağlamdır, ancak Namecheap kişisel olarak tanımlanamayan bilgileri reklamlarla ve iş ortaklarıyla paylaşma hakkını saklı tutar. Buna rağmen, hiçbir kişisel bilgi paylaşılmaz ve Namecheap’in Geleceğin Savaşı ve Elektronik Sınır Vakfı’nı desteklediği göz önüne alındığında, küçük bir veriyi rahatça teslim edebiliriz..

Destek

Namecheap’in tüm destek kaynaklarını bulabileceğiniz bir destek merkezi vardır. Her zamanki şüpheliler olmasına rağmen – Namecheap, bilet tabanlı destek, canlı sohbet, geri bildirim, durum güncellemeleri ve daha fazlası için bağlantılar içerir – nadir olmayan birkaç destek kaynağı da vardır.

Bu, oluşturduğunuz bir uygulamadan alan adı aramaları, kayıt işlemleri ve daha otomatik olarak gerçekleştirmenizi sağlayan Namecheap API belgelerini içerir. Alan adlarını, SSL / TLS sertifikalarını ve daha fazlasını satmak için API’yı kullanabilmenize rağmen, alan adı izleme ve yönetimi için de kullanılabilir.

namecheap-review-api

Yardıma ihtiyacınız varsa, Namecheap de bunu yapabilir. Canlı sohbet ve e-posta desteği günün her saati mevcuttur ve inceleme sırasında her ikisini de kullandık. Canlı sohbet neredeyse bir şey söyleyen SiteGround’lar kadar iyidir (SiteGround incelememizi okuyun). Yanıtlar hızlı ve doğrudan, hizmetin teknik yönleri hakkında net bir bilgi sergiliyordu.  

Kendi kendine yardım için Namecheap’in ürün kategorilerine ayrılmış bir bilgi tabanı vardır. “Barındırma” gibi karmaşık bölümler daha da bölünür ve ihtiyacınız olan makaleyi bulmanızı kolaylaştırır.

namecheap-review-bilgi bankası

Çok fazla makale var. Namecheap, bilgi tabanı boyunca her biri mükemmel miktarda ayrıntı içeren öğreticiler, açıklamalar ve sorun giderme kılavuzlarına sahiptir. İnsan desteği konusundaki deneyimimiz harika olsa da, bilgi tabanının ne kadar derin olduğu göz önüne alındığında çok fazla bilgiye ihtiyacınız yok..

Karar

Namecheap, adında bilmeniz gereken her şeyi söylüyor. Birkaç sorunu olsa da, bir dizi özelliği olan ucuz bir web barındırıcısıdır. Hızı, güvenlik özelliklerini, alan gizliliğini ve fiyatını seviyoruz, ancak ücretsiz .com alan adı kaydı ve tıknaz gösterge panosunun eksikliği sıkıntı çekiyor.

Namecheap hakkında ne düşünüyorsun? Denemeyi planlıyor musun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map