Küçük Turuncu İnceleme – Kolay Hosting Kullanımı – Updated 2020

Küçük Turuncu Bir İnceleme

Küçük Portakal, EIG’nin sahip olduğu birçok web barındırıcısından biridir ve bu nedenle bir dizi gizlilik sorunu ile birlikte gelir. Bu bir utanç, çünkü aksi takdirde tam A Small Orange incelememizde okuyabileceğiniz gibi oldukça iyi bir hizmet..


A Small Orange, Endurance International Group’a ait birçok web barındırma şirketinden biridir ve maalesef, en iyi web barındırma kılavuzumuzda olmasını engeller. Bununla birlikte, basit, düşük fiyatlandırma ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi ile çoğundan daha yakındır. Ancak gizlilik göz ardı edilemeyecek kadar kötü.

Bu A Small Orange incelemesinde, gizlilikteki düşüklükler ve kullanıcı deneyimindeki yüksekler dahil olmak üzere her şeyi inceleyeceğiz. İnceleme boyunca, deneyim test hızımızdan, desteğe başvurmamızdan ve A Small Orange’ın birçok özelliğinden bazılarından faydalanacağız..

Sonunda, maalesef diğer birçok EIG markasıyla aynı şekilde sona eren hükmümüzü sunacağız. Gizlilik sorunlarıyla uğraşmak istiyorsanız, Küçük Turuncu iyi bir değerdir. Bununla birlikte, kartlarınızla göğsünüze yakın oynamak isterseniz, endişe verici EIG gizlilik politikası göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

Bir küçük-turuncu-slider1

Bir küçük-turuncu-slider2

Bir küçük-turuncu-slider3

Bir küçük-turuncu-slider4

Bir küçük-turuncu-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

A Small Orange için alternatifler

Özellikleri

A Small Orange’ın birçok özelliği barındırma performansınıza odaklanmıştır. Reklam kredileri veya ekstra hediyeler kadar heyecan verici olmasa da, web sitenizin iyi performans gösterdiğinden ve tutarlı bir şekilde yapıldığından emin olmak önemlidir. Web sitenizin güvende olmasını sağlayan birçok güvenlik özelliği de vardır..

Siteniz katı hal depolama alanında barındırılıyor. SSD’ler geleneksel dönen sabit sürücülerden daha hızlı ve daha tutarlıdır, bu da web siteniz için daha hızlı yükleme süreleri ve daha az duruş süresi anlamına gelir. Ayrıca, paylaşılan sunucular, sunucuda barındırılan her web sitesine bol miktarda güç sağlayacak çift Intel Xeon E5 altı çekirdekli işlemciler veya daha iyisi ile donatılmıştır..

Küçük Turuncu Paylaşımlı Hosting

Ancak bunların hiçbiri benzersiz değil. Nadir olan, A Small Orange’ın paylaşılan kullanıcılara özel kaynaklar sağlamasıdır. Bant genişliğiniz ve depolama alanınız, seçtiğiniz paylaşılan barındırma katmanına bağlı olarak sınırlıdır ve bu da web sitelerinin birbirlerinin ayak parmaklarına basmamasını sağlar.

Ayrıca, sunucular ModSecurity, dağıtılmış hizmet reddi koruması, hotlink ve sülük koruması, parola korumalı dizinler, IP engelleme ve günlük yedeklemeler ile korunmaktadır. Küçük Portakal’ın sunduğu tüm özellikleri takdir etsek de, sunucular LiteSpeed ​​kullanıyorsa onları daha çok isteriz.

LiteSpeed, temel aldığı platform üzerinde etkileyici performans sunan Apache sunucu yazılımına bir alternatiftir. ModSecurity dahil Apache’yi harika yapan araçların çoğunu kullanma yeteneğini paylaşır, ancak paylaşılan bir sunucuya yüklendiğinde daha az hataya neden olur.

“Hız” bölümünde göreceğimiz gibi, yükleme süreleri söz konusu olduğunda Küçük Portakal daha iyi olabilir. Kötü olmasa da, LiteSpeed’in azaltılmış yükü, A Small Orange’ın hatasız daha fazla kullanıcıyı barındırmasına yardımcı olacaktır.

Küçük Turuncu Web Sitesi Oluşturucu

Küçük Turuncu, Softaculous uygulama yükleyicisi ile istediğiniz platformu kurmanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte, bir sürükle ve bırak oluşturucu kullanmayı tercih ederseniz, Weebly kullanılabilir. Her barındırma paketi, alan adınıza bağlı olan ve genellikle ayda yaklaşık 5 ABD doları olan ücretsiz bir Weebly sürümüne erişim sağlar.

weebly arayüzü

Weebly incelememizde görebileceğiniz gibi, en iyi web sitesi oluşturucularından biri, bu yüzden ücretsiz erişim elde etmeniz harika. E-posta eklemek, A Small Orange markasını kaldırmak ve sınırsız sayfa kullanmak istiyorsanız, özel web sitesi oluşturucu barındırma paketleri de vardır..

Küçük Turuncu Özelliklere Genel Bakış

Küçük Turuncu Logoasmallorange.com

Aylık 592 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Küçük Turuncu ilk başta web hosting pazarında bir sürü daha pahalı görünüyor. Kardeş Bluehost’tan farklı olarak, A Small Orange doğru fiyatı tanıtır (Bluehost incelememizi okuyun). A Small Orange ile geçireceğiniz süre boyunca ödeyeceğiniz fiyat, ödeme sayfasında gösterilen fiyattır.

Ne yazık ki, bu kağıt üzerindeki diğer web ana bilgisayarları ile karşılaştırıldığında bir küçük portakal bir dezavantaj koyar. Benzer bir kaderi acı çekiyor 1&1 IONOS, hangi, bizim okuyabilirsiniz gibi 1&1 IONOS incelemesi, kağıt üzerinde daha pahalı görünüyor ancak uzun vadede daha ucuz.

Örneğin, Arvixe, A Small Orange ile aynı fiyattadır ve etrafındaki en pahalı web barındırıcılarından biridir. Bununla birlikte, Arvixe incelememizde okuyabileceğiniz gibi, yenileme fiyatı daha da yüksektir. Neyse ki, A Small Orange ile bunun için endişelenmenize gerek yok.

Ayrıca, çok yıllı bir sözleşme yapmak zorunda değilsiniz. En ucuz paylaşılan plan bir, iki veya üç yıl ile sınırlıdır, ancak diğer tüm katmanların da aylık bir seçeneği vardır. Aylık seçeneğe gittiğiniz için de cezalandırılmazsınız. Aylık fiyat sadece diğer sürelerle aynı değil, aynı zamanda daha kısa bir süre tercih ederseniz saçma kurulum ücretleri de yoktur.

Olsa da, bu olumsuz yanları ile birlikte gelir. Hostinger ve Hosting24’ün aksine, yıllarca süren barındırma hizmeti satın almak istiyorsanız büyük tasarruf yapma fırsatınız yoktur (Hostinger incelememizi ve Hosting24 incelememizi okuyun). Yıllık olmak, ücretsiz bir alanın tersi ile birlikte gelir, ancak bunun dışında, aylık ödeme konusunda çok az teşvik vardır.

Cüzdanınızın neleri kaldırabileceğine bağlıdır, ancak esnekliğe sahip olmamayı tercih ederiz. Ayrıca, A Small Orange mükemmel bir geri ödeme politikası sunar. InMotion Hosting gibi paranızı geri almak için 90 gününüz var (InMotion Hosting incelememizi okuyun). Bu süreden sonra, hesabınız orantılı bir geri ödeme için de uygun olabilir.

Kullanım kolaylığı

Küçük Portakal kullanmak bir zevktir. Peynirli, clementine doymuş web sitesi aptalca, ancak FatCow gibi hakaret etmiyor (FatCow incelememizi okuyun). Bunun yerine, renkler parlak, düzen temiz ve asla bir şey bulmak için nereye gitmeniz gerektiği hakkında bir soru yok.

Bununla birlikte, plan serisine dalmadan önce, A Small Orange’ın plan öneri sisteminden yararlanabilirsiniz. Ana sayfada, “ne aradığınızdan emin değilim” çubuğundaki düğmeyi tıklayabilirsiniz. Sizi, ne kadar deneyimli olduğunuzu ve ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinizi gösteren dört soru içeren bir sayfaya gönderir.

a-küçük-turuncu-review-öneri

Cevaplarınıza dayanarak, A Small Orange bir öneride bulunacaktır. Aracın gereksiz paketleri satmasını ve yüce önerilerde bulunmasını bekledik, ancak bizim için sürpriz olarak, önerilerimiz önerimizle uyumluydu. Bir EIG markasından özellikle şaşırtıcı geliyor.

Kolay ulaşılabilen beş parçalı bir ödeme işlemi var. Checkout’u adımlara ayırırken aşırıya kaçabilirsiniz – bunun bir örneği için Namecheap incelememizi okuyun – ancak Küçük Turuncu, çok fazla angarya gibi hissettirmez. Ayrıca ödemeyi tamamlamadan önce bir hesap şifresi belirlersiniz, yani cPanel’e hemen giriş yapabilirsiniz.

a-küçük-turuncu-review-çıkış

Küçük Turuncu Bir Müşteri Alanı

Ödemeniz işleme koyulduktan sonra, müşteri alanına giriş yapmak için şifre gerekmeden bir bağlantı görürsünüz. İstemci alanı etkin hizmetlerinizi, hesap bilgilerinizi, alan adlarınızı ve daha fazlasını görüntüler. Tam bir web barındırma yönetim paneli değildir, ancak çoğundan daha fazla seçeneğe sahiptir. Site5’lerle aynı müşteri alanı. Site5 incelememizi okuduysanız bunun iyi bir şey olduğunu bilirsiniz.

a-küçük-turuncu-review-istemci alanı

Başka bir yerde kayıtlı bir alan adı kullanıyorsanız, müşteri alanına girmeden önce hoş geldiniz e-postasını kontrol etmek istersiniz. Burada, alan adı kayıt sitenizle işaret etmeniz gereken DNS sunucularını bulacaksınız.

Alan adınızı ayarladıktan sonra, “hizmetler” kutusunu tıklayıp barındırdığınız alan adını bularak barındırma hizmetinizi yönetebilirsiniz. Site5 ve InMotion Hosting ile gördüğümüz gibi, barındırma genel bakışı ilk bakışta olduğundan daha güçlüdür. Disk ve bant genişliği kullanımınızı görebilir ve cPanel’de sık kullanılan öğelere erişebilirsiniz.

a-küçük-turuncu-yorum-hosting-yönetim

Her ne kadar biz cPanel seviyorum – sen-ebilmek görmek ne kadar iyi web cPanel kılavuzu ile barındırma – ezici olabilir. Küçük Portakal, cPanel’in sahip olduğu daha yabancı, niş seçenekleri atarken birçok önemli bilgiyi parmaklarınızın ucuna getirir.

Küçük Portakal cPanel

cPanel, bu seçeneklere ihtiyacınız varsa orada. Barındırma yönetimine genel bakışınızdaki “cPanel’e giriş” düğmesini tıklayarak erişebilirsiniz. Düzeni klasik cPanel. İhtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştıran kategoriler ve simgeler ve yaygarada kaybolursanız bir arama çubuğu vardır..

a-küçük-turuncu-review-cpanel

A Small Orange’ın Softaculous uygulama yükleyicisi için de bir bölümü olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Birçok EIG markası MOJO Marketplace yükleyicisini özel olarak kullanır – daha modern arayüzüne rağmen Softaculous uygulama yükleyicisinden daha az tutarlı olduğunu tespit ettiğimiz bir örnek için JustHost incelememizi okuyun -.

Softaculous denenmiş ve doğrudur ve bu sefer WordPress’i kurmak sorunsuz bir şekilde gitti. Bazı EIG markaları kurumsal pençelerin çok derin kazmasına rağmen, A Small Orange daha önce bu kadar büyük bir ev sahibi yapan şeylerden bazılarını korumuştur..

Barındırma Türleri

Küçük Turuncu, paylaşılan, bulut VPS ve özel barındırma paketleri sunar. Bunların hiçbiri sizin için anlamlı değilse, barındırma türleri genel bakışı bölümünü okuyun. Barındırma Bu türler çoğu web ana bilgisayarlarından görmeyi beklediğimiz, ancak bulut VPS planlarının eklenmesi A Small Orange’ı öne çıkarıyor.

Paylaşılan barındırma, sayısız EIG markasıyla gördüğümüz dizilimin merkezidir (bir örnek için iPage incelememizi okuyun). Bununla birlikte, diyelim ki, HostMonster (HostMonster incelememizi okuyun), A Small Orange, paylaşılan planlarında sınırsız kaynak sunmuyor.

Sezgisel olmasına rağmen, bu iyi bir şey. Paylaşılan barındırma yapısı nedeniyle, ayrı bir depolama alanına ve bant genişliğine sahip olmak, web sitelerinin birbirlerinin ayak parmaklarına basmayacağı anlamına gelir. İstediğiniz sayıda web sitesi barındırabilirsiniz, ancak bu web siteleri paketinizin geldiği depolama alanı ve bant genişliği ile sınırlıdır.

Temel olarak, bayi paketleriyle de paylaşılan plan paketleri satın alabilirsiniz. Depolama alanı, bant genişliği ve barındırılan web siteleriyle sınırlısınız, ancak planlar web tasarımcılarının müşterilerine barındırma sunması için kolay bir yol sunuyor.

Küçük Turuncu VPS

Paylaşılan planlar harika, ancak A Small Orange bulut VPS planları ile öne çıkıyor. Çok sayıda harika VPS planı gördük – bir örnek için A2 Hosting incelememizi okuyun – ancak A Small Orange sadece harika VPS paketleri sunmuyor. Yukarıda bağlantılı barındırma türleri genel bakışında okuyabileceğiniz gibi üstün güvenlik ve hız sağlayan bulut VPS paketleri sunar..

Küçük Turuncu, sekiz katmanlı bulut VPS barındırma hizmeti sunar, ancak kaynakları gerektiği gibi ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Platform ölçeklenebilir, yani planınızı bir faturalandırma döneminin ortasında kesinti olmadan yükseltebilirsiniz. MDDHosting gibi bazı ana bilgisayarlar yalnızca bu nedenle bulut barındırma hizmeti sunar (MDDHosting incelememizi okuyun).

Bu nedenle, WordPress barındırma ile eşleştirilmiş bir bulut yapısı sıklıkla bulacaksınız. Küçük Turuncu, özel WordPress barındırma hizmeti sunmaz, ancak bulut VPS planları içerik yönetim sistemi için doğal bir evdir. WordPress seçimleri için en iyi web hostingimiz gibi, A Small Orange da WordPress için çok fazla güç sunuyor.

Kinsta ve Pagely tarafından WordPress için büyük bir etki yaratan bulut VPS mimarisini gördük (Kinsta incelememizi ve Pagely incelememizi okuyun). Küçük Portakal fiyat ve güç açısından Kinsta’ya daha yakındır, ancak Pagely kurumsal uygulamalar için mükemmel bir alternatif sunar.

Bulut VPS planlarının üstünde adanmış sunucular var ve A Small Orange arasından seçim yapabileceğiniz sağlam bir seçim var. WebHostingBuzz’lar kadar ucuz sunucuları bulamasanız da (WebHostingBuzz incelememizi okuyun), üst uç etkileyici. Küçük Turuncu, ek ücret ödemeden LunarPages ’kadar güçlü özel sunucular sunar (LunarPages incelememizi okuyun).

hız & uptime

Web sitesi hızı karmaşık bir konudur – sadece web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğimizi okuyun – bu nedenle web barındırma hızını test ederken değişkenleri azaltmak önemlidir. Web sitesinin hızını test etmek için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi olmak üzere iki araç kullanıyoruz, bu da web sunucusunun nasıl performans gösterdiğine dair kapsamlı bir görünüm sunuyor.

Bizim yöntemimiz basittir. En ucuz paylaşılan plana sahip bir web sitesi başlatıyoruz, eklentiler veya temalar olmadan WordPress’i yüklüyoruz ve URL’yi karşılaştırmalar yoluyla çalıştırıyoruz. Önbellekleme, sıkıştırma ve daha fazlasına bağlı olarak değişebilen web sitesinin hızına odaklanmak yerine, iki aracımız tarafından verilen notları alıyoruz.

Küçük Portakal iyi sonuçlar aldı, ancak hız en hızlı web barındırma hizmetlerimize yakın değildi. Harika gelen Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 90 aldık, ancak ideal olandan daha az. Web sitemizde içerik olmadığını hatırlamak önemlidir, bu nedenle içerik eklendikten sonra hız daha da yavaşlar.

a-küçük-turuncu-review-hız testi

Pingdom Hız Testi, sona erme üstbilgileri eklememizi önerdi, bu da önbellekleme olmadığı anlamına geliyor. WordPress web sitenize önbellek yükleyebilmenize rağmen – nasıl yapılacağını öğrenmek için WordPress kullanma kılavuzumuzu okuyun – sunucu tarafı önbelleğe alma, yükleme sürelerini de iyileştirmeye yardımcı olur.

Küçük Turuncu Çalışma Süresi

Load Impact hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi. Test web sitemize beş dakika boyunca 50 sanal kullanıcı göndererek bunu bir stres test aracı olarak kullanıyoruz. Çoğu paylaşılan plan için kullanıcı sayısının kırılma noktasında olduğunu tespit ettik, bu nedenle testin sonuna doğru birkaç HTTP hatası veya yerine getirilmemiş istekler bekleniyor.

Maalesef, GreenGeeks incelemesinde görebileceğiniz gibi, iyi bir şey olmayan GreenGeeks gibi performans gösteren A Small Orange. HTTP isteklerimizin dörtte birinden azı hatalarla karşılandı, bu da çok fazla kullanıcı olduğunu ve bunları barındırmak için yeterli kaynak olmadığını gösteriyor.

a-küçük-turuncu-review-yük darbe

A Small Orange, kullanıcılara özel kaynaklar sağladığını bildirirken bu özellikle hayal kırıklığı yaratıyor. Web sitesi hala tüm sanal kullanıcılarımız için yüklendi, ancak HTTP isteklerindeki yassılaştırma, web sitesinin taramayı yavaşlattığı veya belirli öğelerin hiç gösterilmediği anlamına gelebilir.

Ne olursa olsun, barındırma paketiniz yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi kapsamındadır, ancak yalnızca paylaşılan barındırma için geçerli olduğunu belirtmek gerekir. İlk 45 dakikalık kesinti süresinden sonra, her ek 45 dakika için bir günlük hizmet için en fazla bir aya kadar hizmet alacaksınız. Çoğu web sunucusunda olduğu gibi, garantiden yararlanmak için bir istek göndermeniz gerekir.

Güvenlik

Güvenliği değerlendirirken üç şey ararız: SSL sertifikası, günlük yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılım taraması. Sunucunun güvenliği de önemlidir, ancak Bluehost ve HostMonster gibi bazı durumlarda, bir web barındırıcısının hangi güvenlik özelliklerinin çalıştığını doğrulayamayız.

Neyse ki, A Small Orange’da durum böyle değil. Destekle konuşurken, Küçük Turuncu kullanımlı Apache sunucularının, son derece özelleştirilebilir açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik duvarı olan ModSecurity ve DDoS koruması olduğunu doğrulayabildik. Ayrıca, Küçük Turuncu bir şifre dizinlerinizi korur ve IP engelleme desteği sağlar.

Web siteniz günlük yedeklemelerle daha güvenli hale gelir. Küçük Turuncu, haftada yedi gün hesabınızın anlık görüntüsünü alır ve bu yedeklemeyi tek bir tıklamayla geri yüklemenizi sağlar. Siber suçlarla ilgili nahoşluğun kurbanı olursanız, hesabınızı geri yükleyebilirsiniz.

Ne yazık ki, Küçük Portakal sizi istediğimiz kadar korumaz. Sunucu düzeyinde alınan güvenlik önlemlerinin hepsi olmasa da, kötü amaçlı yazılımlar, özel tarama ve kaldırma işlemleri her zaman bir artıdır. Siteniz için bir virüsten koruma gibi SiteLock sunulmaktadır, ancak bunun için fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Yine de, herhangi bir şeye kurban gitmeniz pek olası değildir ve hazırda günlük yedeklemelerle A Small Orange, düşerse web sitenizi yakalayabilir..

Küçük Turuncu SSL

A Small Orange günlük yedeklemeler ve sunucu güvenliği söz konusu olduğunda harika olsa da, hayati bir güvenlik özelliği eksik: ücretsiz bir SSL sertifikası. Birçok web barındırıcısının, barındırma planlarıyla ücretsiz Let ‘Encrypt SSL sertifikaları içerdiğini gördük, bu da bir tarayıcıya web sitenize güvenilebileceğini bildiriyor.

Bu, web sitesi ve kullanıcı arasında şifreli bir bağlantı açar. Sadece kişisel bilgi alan web siteleri için gerekli bir önlem gibi görünse de, birçok tarayıcı güvenli olmayan web sitelerinde bir uyarı görüntüler.

Bu nedenle, her web sitesinin bir SSL sertifikası ile güvence altına alınması çok önemlidir. Birini içermeyen bir Küçük Portakal kabul edilemez ve biri için yılda yaklaşık 40 dolar ücret alması konuyu daha da kötüleştirir. A Small Orange ile bir hesaba kaydolursanız, ücretsiz bir sertifika almak için Şifreye Girelim.

Gizlilik

Küçük Portakal iniş ve çıkışları vardır ve bu normalde inceleme listemize yükselse de, gizlilik yerini en alt seviyeye taşır. EIG’nin endişe verici terimlerine çok aşina olduğumuz için gizlilik politikasını görüntüleyecek bir korku duygusuyla karşılaştık.  

HostGator incelememizde veya bir EIG ürününün herhangi bir incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, tüm markaları için gizlilik politikası, kişisel verilerinizin uzun bir üçüncü taraf listesine satılmasına izin verir. Verilerinizin “kişisel” kısmını da not etmek önemlidir. Diğer web sunucularının kişisel olarak tanımlanamayan verileri paylaştığını görsek de, A Small Orange her şeyi paylaşıyor.

Bununla demek istediğimiz, EIG’nin yaptığı. IP adresiniz, tarayıcı parmak iziniz, coğrafi konumunuz ve meta verileriniz gibi veriler yakalanır, ancak EIG adınızı, e-posta adresinizi, posta adresinizi ve telefon numaranızı da tutar. Üzerinde her türlü veri bulunduğundan emin olmak için, “hizmetlerle etkileşimde bulunmak için kullandığınız herhangi bir cihazı veya diğer iletişim yöntemlerini” izleme hakkını saklı tutar.

Tüm bu veriler Facebook, Google Ads, Salesforce, Verizon, WPBeginner, Yahoo ve Commission Junction gibi markalarla paylaşılıyor. Diyelim ki, bağlı kuruluş amaçları için Commission Junction ile veri paylaşımını anlayabiliyoruz, ancak EIG’nin verilerinizi kâr için satabileceğini düşünmedikçe, diğer bazı markalar hiçbir anlam ifade etmiyor.

Tüm EIG incelemelerimizde bu uygulamaları gözden geçirdik ve politika, geçmişte olduğu gibi kokuyor. Gizlilik politikası, A Small Orange’ın ücretsiz alan gizliliği sunmaması nedeniyle daha da kötüleşiyor.

Çoğu web barındırıcısının beklemediği gibi olmasını beklemezdik, ancak bazı sağlayıcılar alan adı gizliliğini ücretsiz olarak dahil etme sorumluluğunu üstlenmiştir (bir örnek için Orta Faz incelememizi okuyun). Alan adı gizliliği, genellikle bir alan adını kaydettirmek için gereken kişisel bilgilerin yerine bir kayıt kuruluşundan gelen bilgileri getirir. Ne yazık ki, A Small Orange ile yılda 7 $ çalışacak.

Destek

Tüm EIG markaları, iki iletişim seçeneğinden oluşan benzer müşteri desteğine sahiptir. A Small Orange durumunda, bu seçenekler her ikisi de 24 saat çalışan e-posta ve canlı sohbettir. Destek kalitesi SiteGround’un (SiteGround incelememizi okuyun) kadar iyi olmasa da, Küçük Turuncu EIG kardeşlerinin çoğundan daha iyidir.

İncelememiz sırasında birçok kez canlı sohbetle konuştuk ve test ettiğimiz bazı EIG web barındırıcılarının aksine, temsilci her zaman doğrudan bir yanıt verdi. Geçmişte, JustHost ve HostMonster gibi web sunucularının ek ürünler satmak amacıyla sorularımızın etrafında dans ettiğini gördük. Neyse ki, A Small Orange ile olmadı.

Sorunları kendiniz çözmek istiyorsanız, bir bilgi tabanı vardır. Küçük Portakal, çoğu EIG markasından daha iyidir, gezinmesi kolay ve makalelerle dolu bir bilgi tabanı sunar. Ayrıca, makaleler uygun miktarda ayrıntıya sahiptir. Basit parçalar basit cevaplar sağlarken, daha karmaşık öğreticiler ekran görüntüleri ve adım adım talimatlarla uyumludur.

Ayrıca, A Small Orange’ın bilgi tabanının çoğundan çok daha iyi hissettirmesini sağlayan makaleler, öğreticiler ve açıklamalar sorun giderme konusunda sağlam bir denge vardır. İhtiyacınız olacak cevapların çoğu orada, canlı sohbet ve bilet tabanlı destek ile hazır bulunamıyorsa.

Karar

Küçük Portakal, düşük fiyat noktası, iyi özellik listesi ve mükemmel kullanım kolaylığı da dahil olmak üzere güçlü noktalarına sahiptir. Bununla birlikte, tavsiye etmek zor. Hizmetin barındırma yönü kötü olmasa da, şirket başkanının gizliliği. Neyse ki, EIG markaları ile daha sinir bozucu trendlerin bazıları mevcut değil, ancak bu şekilde kalacağının garantisi yok.

Yine de, A Small Orange, özellikle arayüz ve saçma olmayan fiyatlandırmayı seviyorsanız, web barındırıcısında kötü bir seçim değildir..

A Small Orange hakkında ne düşünüyorsun? Deneyecek misin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me