Kinsta İncelemesi – Güncellendi 2020

Kinsta İncelemesi

Muhtemelen daha iyi web hosting seçeneklerinden biri, WordPress ile gidiyorsanız, Kinsta, sitelerini dünyanın en çok kullanılan CMS’leri ile bir araya getirenlere bolca çan ve ıslık sunuyor. Bununla birlikte, WP ile gitmiyorsanız, Kinsta’ya bir geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Tüm incelememizdeki tüm ayrıntıları okuyun.


Kinsta bizim en iyi web hosting sağlayıcıları para için bir çalışma sağlar. Hız, özellikler ve kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, en üst düzeydir. Bununla birlikte, yüksek fiyat noktası daha az bir şey gerektirmiyor ve Kinsta fiyat etiketinin ortaya koyduğu sözü vermesine rağmen, tüm kullanıcılar için kartlarda olmayabilir.

Yine de sizin için kartlarda bulunuyorsa, Kinsta harika bir deneyim sunar. Bu Kinsta incelemesinde, Başlangıç ​​planıyla zaman geçirdikten sonra neyi sevdiğimizi ve sevmediklerimizi konuşacağız. Bu arada, kararımızı vermeden önce hız, özellikler, güvenlik, gizlilik ve daha fazlasına gireceğiz..

Cloudwards.net’te Kinsta hayranları olmamız hiç de şaşırtıcı değil. O kadar ki, aslında, en iyi web WordPress kılavuzu için barındırma yüksek bir yer kazandı. Bununla birlikte, özellikle sıkı bir bütçeniz veya WordPress dışında bir platformda çalışmaktan hoşlanıyorsanız, herkes için web barındırıcısı değil..

kinsta-slider1

kinsta-slider2

kinsta-slider3

kinsta-slider4

kinsta-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Kinsta için alternatifler

Özellikleri

Kinsta, ne kadar pahalı olduğunu göz önünde bulundurarak birçok özelliğe sahiptir. Hepsinden bahsetmektense, bu bölümün güvenlikle ilgili olmayan özelliklerine odaklanacağız. Aradığınız şey buysa, aşağıdaki “güvenlik” bölümünü okuyun.

İPage (iPage incelememizi okuyun) gibi ucuz ana makinelerin aksine, Kinsta’nın özellik seti performansa odaklanmıştır. Örneğin, planınız geleneksel dönen sabit sürücülerle karşılaştırıldığında çok daha yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip tam katı hal sürücü depolamasıyla donatılmıştır. Bununla birlikte, SSD depolama çoğu web barındırıcısı için standart hale geldi.

Standart olmayan, ücretsiz bir içerik dağıtım ağıdır. Kinsta, HTTP / 2 ve IPv6 için oluşturulmuş bir içerik dağıtım ağı olan KeyCDN’de 5 GB ile 1 TB arasında aktarım sağlar. IPv6 ile ilgileniyorsanız IPv4 ve IPv6 kılavuzumuzu okuyun.

Bununla birlikte, Kinsta’nın özelliklerinden en etkileyici olanı, çoklu site ağlarını desteklemektir. Daha pahalı planlar birçok WordPress yüklemesini içerir ve Kinsta, çok tesisli ağların sahiplerine neyin neyi yönettiğini kontrol etmesini sağlar.

Web barındırıcılarından nadiren görülen kullanıcılar oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. DreamHost akla gelen başka bir örnektir (DreamHost incelememizi okuyun). Birden çok WordPress web sitesi çalıştırıyorsanız, ekibinizdeki belirli web sitelerini yöneten diğer kullanıcılara yönelik izinleri bölümlere ayırabilirsiniz.

Geliştirme için Kinsta, bir anahtar dokunuşuyla açılabilen WordPress evrelemesini içerir. Evreleme, web siteniz için değişiklikleri canlı web sitesine göndermeden önce test edebileceğiniz ayrı bir ortamdır. Yaygın olmayan bir özellik olmasa da, Kinsta’nın kullanımı kolay uygulaması parlıyor.

kinsta-review-evreleme

Son olarak, Kinsta, WordPress için bir şirket içi önbellek eklentisi ile birlikte sunucu tarafı önbellekleme sağlar. Uygulamada, statik varlıkları sunucudan almak yerine önbellekten sunarak web sitenizi hızlandırmaya yardımcı olurlar.

Kinsta Özelliklerine Genel Bakış

Kinsta Logosukinsta.com

Aylık 3000 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Kinsta’nın fiyatı, diğer incelemelerimizdeki hizmetlere kıyasla garip. Yalnızca WordPress barındırıcısı olduğu için aynı tür barındırma için birden çok katman vardır. Başlangıç ​​ve Profesyonel paketleri bağımsız planlardır, İşletme ve Kurumsal planlarında birden çok katman bulunur. Yukarıdaki tablo her bir plan için mümkün olan en düşük fiyatı göstermektedir.

Kinsta’nın kaynak kullanımını nasıl ölçtüğünü belirtmek gerekir. Aylık ziyaretçilerin tahsis ettiğiniz kaynaklar için yalnızca bir tahmin olduğu InMotion Hosting’teki planlardan farklı olarak (InMotion Hosting incelememizi okuyun), aylık ziyaretler Kinsta’nın kaynak kullanımınızı nasıl ölçtüğüdür. Kinsta, belirli bir ayda web sitenize bağlanan benzersiz IP adreslerinin sayısını ölçer.

Bu önemli bir ayrım. Web barındırıcılarının birçoğundan farklı olarak, Kinsta ile fazla ücret alınabilir. Aylık ziyaretlerinizi (yalnızca benzersiz IP adresleri sayılır) aşarsanız, her 1000 ziyaret için 1 ABD Doları ödeme alınacaktır. Bununla birlikte, planları yükseltirseniz, aylık ziyaretçi sınırının hemen uygulandığını belirtmek önemlidir..

Şimdi plan dizisi hakkında konuşalım. Sindirimi en kolay planlar Başlangıç ​​ve Profesyonel. Başlangıç, yeni başlayanlar için harika. Makul bir fiyata, tek bir WordPress kurulumu, 20.000 ziyaret ve 10 GB SSD depolama alanı elde edersiniz. PHP işçilerinin sayısı eksi olarak diğer planların tüm özelliklerini alırsınız.

Kinsta Pro Planları

Profesyonel planlar iki WordPress kurulumuna, 40.000 ziyarete ve 20 GB depolama alanına ulaşmanızı sağlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, fiyatın iki katı için Başlangıç ​​planının iki katı. Ayrıca, yalnızca bir yıl satın alırsanız Starter ile ücretsiz olarak kullanılabilen Pro planlarıyla ücretsiz bir geçiş elde edersiniz.

İş ve Girişim planları, aylık 100 $ ile 1.500 $ arasında değişen dört katmana sahiptir. Planladığınız plan birkaç faktöre bağlı olacaktır: ihtiyacınız olan WordPress kurulumlarının sayısı, aylık trafiğiniz ve ihtiyacınız olan depolama alanı miktarı. Spesifikasyonlara ihtiyacınız varsa, Kinsta’nın web sitesine danışmanızı öneririz.

Planlar aylık ve yıllık olarak sunulur ve çoğu web barındırma hizmetinin aksine, çok yıllı bir parlaklık vardır (neye benzediğini görmek için Bluehost incelememizi okuyun). Farklı oranlara sahip olmak yerine, bir ay veya yıl satın alırsanız aylık fiyat aynıdır. Bununla birlikte, bir yıl satın almak size iki ay ücretsiz hizmet veriyor.

Bu, fiyatlandırma söz konusu olduğunda Kinsta’nın dizilimini temizler. Örneğin, Başlangıç ​​ücreti aylık 30 ABD doları veya yıllık 300 ABD dolarıdır. Şeffaflık da anlaşılmamalıdır. Kinsta pahalı olabilir, ancak paketler ilgili fiyatları için çok yönlü hissediyorlar.

Ayrıca, tüm satın alma işlemleri 30 günlük para iade garantisi ile desteklenir, bu da ödeme sırasında neyse ki netleştirilir.

Kullanım kolaylığı

Kinsta’nın kullanımı o kadar kolaydır ki, web sitemizle çalışmaya başlayıp, genellikle check-out yapmak için gereken süreden daha kısa bir sürede çalışıyoruz. Kontrol paneli cPanel değil, kullanılabilirliği vurgulayan özel bir tasarımdır. Beş dakika içinde bir plan satın aldık, alan adımızı kurduk ve WordPress’in en son sürümünü yükledik.

kinsta-review-kontrol paneli

Normalde ödeme yapmamıza rağmen, Kinsta kendisi için konuşur. İşaretini kaldırmanız veya yeniden değerlendirmeniz gereken terimler için saçma eklenti kutuları yoktur. Aylık fiyatınızı, yıllık olarak satın alırsanız iki ay ücretsiz alma fırsatını ve ödeme düğmesini görürsünüz..

kinsta-review-çıkış

Gösterge tablosu eşit derecede temiz. Barındırma hizmetinizi satın aldıktan sonra alan adınızı ayarlamak için “siteler” sekmesine gitmeniz gerekir. Bunu yaparken, Yoast SEO gibi temel eklentilerle birlikte WordPress’i de yükleyebilirsiniz..

kinsta-review-eklenti sitesi

WordPress ile bu entegrasyon Kinsta’ya rekabette bir adım atıyor. Orada tek WordPress odaklı ana bilgisayar olmasa da – Pagely incelememizi başka biri için okuyun – HostGator gibi geniş bir ağ oluşturan ana makineler üzerinde mükemmeldir (HostGator incelememizi okuyun). Örneğin, web sitenizi ekledikten sonra, WordPress eklentilerini kontrol panelinden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Gösterge tablosunu öne çıkaran diğer küçük ayrıntılar da var. Örneğin, web sitesi yönetiminizdeki açılır menüden web sitenizi canlıdan evrelemeye değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bir engelleme listesine IP adresleri eklemek ve WordPress arka ucunu hiç açmadan yönlendirmeleri ayarlamak kolaydır.

kinsta-review-yönlendirmeleri

Kinsta’yı parlatan güç ve kullanılabilirlik dengesidir. Hostinger kadar erişilebilir olmasa da (Hostinger incelememizi okuyun), Kinsta’nın altında çok daha fazlası var. Kinsta, yenilere hitap etmek yerine, ne yaptığını bilenlerin bunu hızlı bir şekilde yapmasına izin veren bir kontrol paneli hazırladı.

Bir şeyin nerede olduğu veya nasıl değiştirileceği hakkında hiçbir zaman bir soru yoktu. Bunun yerine, Kinsta’nın kontrol paneli keşfi teşvik eder ve nadiren web ana bilgisayarlarıyla görülen entegrasyonlarla sizi ödüllendirir. “Ah, bu harika” tepki bir kereden fazla ortaya çıktı.

Barındırma Türleri

Kinsta sadece bir tür hosting sunar: bulut hosting. Düşük maliyetli paylaşılan barındırma veya özel barındırma yapılandırılabilirliği sağlamayabilir, ancak bulut barındırma, web sitelerinin düşük bir fiyata hız ve güvenlik elde etmesini sağlayan yeni bir uzlaşmadır..

Bulut barındırma, sunucuların yapılandırıldığı bir yöntemdir. Hala tek bir sunucuda bulunuyorsunuz, ancak bu sunucu bilgi işlem kaynaklarını temeldeki sunucular ağından alıyor. Sunucu bu şekilde kurulduğundan, web siteniz daha yüksek ölçeklenebilirlik, fazlalık ve güvenlik kazanır. Web siteniz merkezileştirilmiş, ancak kullandığı kaynaklar.

Bu, bir bilgisayar sınırına ulaşmayı veya bir sunucuyu çok fazla istekten kilitlemeyi zorlaştırır. Bulut yeterince büyükse, sunucunuz her zaman ağdaki diğer sunucuları daha fazla bilgi işlem gücü için çağırabilir..

Kinsta durumunda, ağ yeterince büyüktür. Bilgi işlem gücü söz konusu olduğunda neredeyse sınırsız olan Google Cloud tarafından desteklenmektedir. Bulutta yer satın almıyorsunuz. Bunun yerine, Kinsta, web sitenizin ihtiyaç duyduğu Google Cloud kullanımınızı genişletmenize olanak tanıyan bir platform geliştirdi.

Ayrıca, dünyada barındırılmayı seçebileceğiniz 20 veri merkezi vardır. Eklediğiniz her web sitesinin kendi veri merkezi olabilir, yani aynı web sitesinin birden çok sürümünü yüklüyorsanız, hedeflediğiniz yere yakın bir veri merkezine ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, yüksek maliyetine rağmen geleneksel bir paylaşılan pakete göre çok daha fazla performans sağlayan esnek bir barındırma biçimidir. Sıkıca ucuz web hosting çitinin diğer tarafında olmasına rağmen, Kinsta nispeten düşük bir maliyetle hızlı ve güvenilir hosting sunar.

hız & uptime

Google Cloud tarafından desteklendiği için, Kinsta’nın hız söz konusu olduğunda iyi performans göstermesi şaşırtıcı değil. Yazma sırasında, şampiyon A2 Hosting’imizi ultra hızlı yükleme süreleri ve şaşırtıcı tutarlılıkla rekabet etti (A2 Hosting incelememizi okuyun).

Boş WordPress kurulumumuzu Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak test ettik. Testlerimiz Kinsta’nın Başlangıç ​​planı ile yapıldı, ancak planlar arasındaki tek fark aylık ziyaretçiler ve depolama alanı olarak görüldüğünde, performans sunulan tüm planları temsil ediyor.

Testlerimiz, 100’den 96’sını Pingdom Hız Testinden üretti, bu da etkileyici, aslında Kinsta’nın en hızlı web barındırma kılavuzumuzda bir yer kazanması yeterli. Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz ayrıntıları incelemek, yersiz bir şey yok. Bağlantı metriği normalden daha uzun, ancak yalnızca küçük bir miktar ve bekleme süresi düşük. Şikayet edecek bir şey yok.

kinsta-review-hız testi

Load Impact benzer şekilde etkileyici sonuçlar verdi. Stres testi olarak beş sanal sunucuya 50 sanal kullanıcı gönderdik. Toplamda 9.000’den fazla talep yapıldı ve Kinsta bu talepleri saniyede ortalama 31 oranında işleyebildi. Ayrıca, test boyunca neredeyse aynı yanıt süremiz vardı, bu harika.

kinsta-review-yük darbe

HTTP hataları da yoktu, web sitenizin kullanması için bol miktarda kaynak olduğunu gösteriyor (hataları görmek istiyorsanız, GreenGeeks incelememizi okuyun). Bulut barındırma yapısı göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil, ancak daha pahalı bir platformla devam etmenin bir tersini gösteriyor.

Dürüst olmak gerekirse, sonuçlarımızın hiçbiri şaşırtıcı değil. Kinsta ile ultra hızlı barındırma için ödeme yapıyorsunuz ve testlerimiz Google Cloud’un.

Çalışma süresine gelince, web siteniz 24 saat izlenir. Kinsta’nın web sitenize yüzde 99,9 kesintisiz çalışma süresi sağlamak için uyguladığı bir Hizmet Düzeyi Sözleşmesi vardır. Çalışma süresi garantisi, Kinsta’ya acil durumlara tepki vermesi için 30 dakika verir ve web sitenizin kapalı olduğu her saat için Kinsta, aylık hizmet ücretinizin yüzde 5’ini geri verir.

Yine de bunun ortaya çıkması muhtemel değil. Kinsta’nın ücretsiz bir CDN sağladığı ve Google Cloud üzerinde oluşturulduğu göz önüne alındığında, web sitenizin sunucu sorunlarına bağlı olarak kapalı kalma süresi olasılığı düşüktür..

Güvenlik

Kinsta etkileyici bir özellik kümesine sahiptir ve gösterişli olmasalar da, sitenizin hızlı ve tutarlı olmasını sağlamanıza yardımcı olurlar. Güvenlik özellikleri de mükemmel, Kinsta bir web sitesinin altyapısındaki tüm temel güvenlik açıklarını düzeltti.

Bu, tek bir tıklama ile hesap kontrol panelinizden göz atılabilen, indirilebilen ve geri yüklenebilen otomatik günlük yedeklemelerle başlar. Kinsta, planınıza bağlı olarak yedeklemeleri yalnızca 14 ila 30 gün boyunca saklasa da, yedeklerinizi indirme yeteneği, neredeyse sonsuza kadar sürdürebileceğiniz anlamına gelir.

Bu rotaya gidiyorsanız, web sitenizin kopyalarını saklamak için sağlam bir çevrimiçi yedekleme hizmetiniz olduğundan emin olun. Backblaze öneririz (Backblaze incelememizi okuyun).

Bununla birlikte, web sitenizdeki değişiklikleri deniyorsanız manuel yedekleme noktaları da yapabilirsiniz. Oluşturabileceğiniz manuel yedeklemelerin sayısı planınıza bağlıdır, ancak bunları oluşturmanız gerekmez. Kinsta, ekstra bir ücret karşılığında altı saatlik ve saatlik yedeklemeler sunar; bu, sık sık değişen web siteleri için idealdir..

kinsta-review-saatlik-yedeklemeler

Ayrıca planınıza dahil olan ücretsiz bir Let’s Encrypt SSL sertifikası da dahildir. Düşük seviyeli bir sertifikaya sahip olsanız da, ziyaretçiniz ve sunucu arasında şifreli bir bağlantı açmanıza izin verecektir. Örneğin, bir e-ticaret kuruluşu için önemli olan daha SSL / TLS sertifikasına ihtiyacınız varsa, Kinsta, gösterge tablonuza kolayca bir tane içe aktarmanıza olanak tanır.

Kinsta kötü amaçlı yazılım kaldırma veya tarama işlemine sahip değildir veya en azından Arvixe tarafından sunulan şekilde yoktur (Arvixe incelememizi okuyun). Kinsta, SiteLock gibi bir tarama aracının reklamını yapmak yerine, dağıtılmış hizmet reddi saldırı algılaması, donanım güvenlik duvarları ve sahne arkasında çalışma süresi izleme ile altyapısını güvence altına alır.

Bu sadece duman ve aynalar değil. Kinsta’nın güvenliği ihlal edildiğinde sitenizi temizlemenize yardımcı olacak bir güvenlik garantisi vardır. Ekip WordPress çekirdeğini onaracak veya yeniden kuracak, tüm veritabanı ve FTP şifrelerini sıfırlayacak ve kötü amaçlı yazılımın nereden geldiğini belirleyecektir. Bu kötü amaçlı kod da kaldırılacak, web sitenizi temizleyecek.

Kinsta, veritabanlarınızı ve içeriğinizi sağlam tutar, ancak eklentileri ve temaları yeniden yüklemek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu, web sitesi başına genellikle yüzlerce dolar çalıştırabilen bir hizmettir ve Kinsta’nın ücretsiz olarak içermesi, altyapısına açık bir güven göstermektedir.

Bununla birlikte, önce web sitenizi Kinsta’ya götürmeniz gerekecek. Taşıma işleminin bir parçası olarak, Kinsta web sitenizi kötü amaçlı yazılım içerip içermediğini görmek için tarar. Varsa, Kinsta’nın sunucularında barındırılmadan önce 100 ABD doları tutarında bir temizlik ücreti ödemeniz gerekir..

Gizlilik

Kinsta alan adı kaydı sunmuyor, bu nedenle alan adı gizliliğini genellikle bu bölümün önemli bir parçası olarak görsek de, burada bir konu değil. Bununla birlikte, gizlilik hala geçerlidir ve Kinsta’nın açık gizlilik politikası, çitin kötü tarafında olmadığını gösterir.

Tüm web sunucuları gibi, Kinsta da kişisel bilgilerinizi ve sunucu günlüklerinizi ödeme sırasında toplar. Yine de bu bilgiler, yasalarca gerekli olmadıkça üçüncü taraflarca kullanılmaz. Bilgilerinizi sattığınız kadarıyla, Kinsta hiçbir şey yayınlamıyor, sadece birkaç belirli üçüncü taraf katı şartlar altında bilgilerinize erişebiliyor.

Bu üçüncü taraflar gizlilik politikasında belirtilmiştir, ancak yalnızca olağan şüpheliler vardır. Örneğin, faturalandırma bilgileriniz ödemeleri işlemek için Stripe ile paylaşılır ve Google Cloud web sitesi verilerinizi görür, çünkü web siteniz orada barındırılır.

Bu nedenle mahremiyet büyük ölçüde Kinsta’nın kontrolü dışındadır. Kinsta’nın basit bir gizlilik politikası olmasına rağmen, bazı ortakları gri alanlara karışıyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu Google’dan gelmiyor. Google Cloud’un gizlilik politikası, verilerinizin reklam amacıyla kullanılmayacağını ve ağın devlet gözetimi için hiçbir zaman arka kapı olmayacağını açıkça ortaya koymaktadır.

Genel olarak, bu konuda Kinsta’dan, hatta Google Cloud’dan endişelenecek çok az şeyiniz var. Bununla birlikte, diğer şirketlerin açlık politikaları olabilir. Bununla birlikte, web barındırma modüler doğası ve sürece kaç hizmetin dahil olabileceği göz önüne alındığında, bunun için Kinsta hata zor.

Destek

Ne yaptığınızı biliyorsanız, Kinsta’nın mükemmel desteği vardır. Destek temsilcilerinin doğrudan doğası, söylediklerini çevirebildiğiniz sürece, web barındırma dağınık ve genellikle kafa karıştırıcı dünyasında yardımcı olur. Yeni başlayanlar dikkat etsin, çünkü Kinsta elini tutmak için orada değil.

Bu, desteğin kötü olduğu anlamına gelmez. Kinsta yeni başlayanların web sitelerine odaklanmaz ve bu nedenle destek de değildir. Canlı sohbet üzerinden uzandığımızda, temsilcisi bilgili ve yardımseverdi, bizi bilgi bankasında bazı okumalara doğru yönlendirirken aynı zamanda sorumuzu da cevapladı..

kinsta-review-canlı-sohbet

Bilgi tabanı yeni başlayanların yerden kalkmasına yardımcı olabilir. Birden çok sorun giderme kılavuzu ve öğreticisine ek olarak, Kinsta, web barındırma dünyasında PHP ve DNS gibi ortak terimleri tanımlayan bir sözlük içerir..

kinsta-review-bilgi bankası

Ayrıca, gönderiler ayrıntılı. Örneğin, ad sunucularını işaret etme ile ilgili kılavuzu ele alalım. Kinsta, hesap gösterge tablonuzda ad sunucusu adreslerinin nasıl oluşturulacağını ve GoDaddy gibi popüler alan adı kayıt sitelerine nasıl uygulanacağını gösterir (GoDaddy incelememizi okuyun).

Bunun dışında e-posta desteği var, ancak telefon desteği yok. Kinsta, çevrimiçi mesajlaşma sisteminin genellikle daha iyi çalıştığını açıklıyor ve bu durumda hemfikiriz. Mesajlaşma sistemini kullandığımızda, sorunları dakikalar içinde çözebildik ve konuşma günlüğü otomatik olarak e-posta adresimize gönderildi.

Karar

Kinsta pahalı, ama en iyisi ile rekabet etmek için pirzola vardır. Mükemmel hız, birinci sınıf güvenlik ve hızlı destek ile, yerleşik veya tomurcuklanan WordPress web siteleri için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, niş bir web barındırıcısıdır, bu yüzden farklı bir platformda inşa etmek veya daha düşük bir fiyat noktasına girmek istiyorsanız sizin için seçim olmayabilir.

Kinsta hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map