JustHost İncelemesi – Güncellendi 2020

JustHost İncelemesi

EIG ahırındaki kardeşleri ile karşılaştırıldığında, JustHost bir safkan. İyi bir özellik yelpazesi, iyi hız ve iyi fiyatlandırma sunar. Yine de, bu büyük EIG gizlilik politikasına uymanız gerekiyor. Bunun ne anlama geldiğini görmek için tam JustHost incelememizi okuyun.


JustHost büyük bir web önemli bir pazar payı ile holding barındırma olan Endurance International Group, sahip olduğu birçok sağlayıcılardan biridir. Kardeşleriyle karşılaştırıldığında, JustHost, etkileyici bir dizi özellik ve sağlam hız ile en iyi web barındırma kılavuzumuza dahil olmakta daha iyi bir çekim yapıyor.

Bu JustHost incelemesinde, en ucuz paylaşılan planı test ederken yaşadığımız iyi ve kötü hakkında konuşacağız. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özelliklere, güvenlik, gizlilik ve daha fazlasına da değineceğiz..

JustHost, diğer EIG markalarıyla aynı endişe verici gizlilik politikasına sahip olsa da, özelliklerin dağıtımı ve yüksek hız, onu sağlam bir rakip haline getiriyor. Bununla birlikte, kişisel bilgilerinize değer verirseniz, başka bir yere bakmak daha iyi olabilir.

justhost-slider1

justhost-slider2

justhost-slider3

justhost-slider4

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

JustHost için alternatifler

Özellikleri

JustHost, daha yüksek bir katman planı için yaylanmak istiyorsanız birçok özelliğe sahiptir. Temel paylaşılan paket, genellikle ucuz ana bilgisayarlarda olduğu gibi, etkileyici değildir, ancak en üst seviye Choice Plus paketi sağlam bir argüman yapar.

Buna girmeden önce, temel paylaşılan plan hakkında konuşmalıyız. 50 GB’a kadar disk alanına sahip tek bir web sitesi için uygundur. Özelliklere gelince, JustHost fazla içermiyor, ancak yine de ilk yıl için ücretsiz bir alan adı ve aboneliğinizle birlikte bir SSL / TLS sertifikası alıyorsunuz.

10 alan ve 150 GB depolama alanı barındırabilen Artı planları bir katman. Hala ücretsiz bir alan adı ve SSL / TLS sertifikanız var, ancak JustHost ayrıca Google ve Bing arasında 150 ABD doları tutarında reklam kredisi ve SpamExperts aboneliği içeriyor.

Özellikler için, ekstra maliyet buna değmez. Spam bir sorundur, ancak kolayca çözülebilen bir konudur ve reklam kredileri iyi olsa da, her iki platformda da 75 ABD doları sizi uzak tutmayacaktır. Bununla birlikte, en üst seviye plan olan Choice Plus’ın sunacak çok şeyi var.

Sınırsız depolama alanına sahip sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Önceki tüm özelliklere ek olarak, JustHost 200 $ reklam kredisi, ücretsiz alan gizliliği ve web sitenizi günlük site dışında yedekleyecek CodeGuard Basic içerir. Choice Plus, grubun en zengin özellikli ürünüdür, bu yüzden hediyeler arıyorsanız, sizin için bir tane olabilir.

Ayrıca özel bir IP adresi ve daha yüksek bir hız içeren Pro paketleri de vardır, ancak özellikler çoğunlukla Choice Plus ile aynıdır.

Açıklığa kavuşturulmamış olsa da, her plan da SiteLock’un temel bir sürümü ile birlikte gelir. SiteLock, web sitenizi siber suçlarla ilgili rahatsızlıklardan uzak tutacak kötü amaçlı bir tarama ve kaldırma aracıdır. Temel sürüm kötü amaçlı yazılımı kaldırmaz, ancak olası sorunları belirlemek için web sitenizi günlük olarak tarar.

SiteLock ve CodeGuard EIG markalarıdır, bu yüzden onları görmek şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, JustHost’un paketlerin temel sürümlerini içerdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Sadece yükseltmenizi istemek yerine, JustHost size işlevsellikten bahseder ve kararı size bırakır.

Her ne kadar bir özellik olmasa da, mükemmel kontrol paneli ve WordPress ile entegrasyonu not edilmelidir. Aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde gösterge tablosunun özellikleri hakkında konuşacağız, ancak kısaca JustHost, WordPress web sitenizi arka uca gitmeden yönetmeyi kolaylaştırıyor.

JustHost Özelliklerine Genel Bakış

JustHost Logosuwww.justhost.com

Aylık $ 395 başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

JustHost, iPage ile çok şey paylaşmasına rağmen – bir sonraki bölümde daha fazlası olacak – ucuz web barındırma kılavuzumuzda iPage’in yanında bir yer kazanmayacak. JustHost’un hisse senedi fiyatlandırması var, ancak yenileme söz konusu olduğunda zorlanıyor. İlk oran iyi olsa da iyi, ancak bir plan elde etmek için ortalamadan birkaç dolar daha fazla harcayacaksınız..

Paylaşılan planlar, ilk dönem için 4-7 dolar arasında değişen üç aşamada gelir. Bu fiyat, ancak önceden üç yıl satın alırsanız geçerlidir. JustHost, bir, iki ve üç yıllık sürelerde ortak planlar sunar ve zaman geçtikçe fiyat artar. Aylık bir plan da var, ancak sadece Temel katmanda.

Garip bir şekilde, Basic’in aylık fiyatı yaklaşık 10 $ olan yenileme fiyatından daha düşük. Buna rağmen, bu ortalama orandan daha yüksek olan JustHost’u birkaç mandalla vurur. 1 ile karşılaştırıldığında&1 IONOS, çok yıllık bir sözleşmeye zorlamadan ucuz barındırma sağlar, JustHost sadece overpriced görünüyor (bizim okumak 1&1 IONOS incelemesi).

Ayrıca, JustHost ne ödeyeceğiniz konusunda net değil. Ürün sayfasında, en ucuz paylaşılan planın 9,49 ABD doları olarak yenilenirken, ödeme sayfasında aylık ücretin 7,99 ABD doları olduğu belirtiliyor. Ancak, bilgi tabanında yer alan fiyatlandırma dökümünde aylık fiyatın $ 11.99 olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, fiyat nasıl yapılırsa yapılsın, JustHost’un çok pahalı olduğu açıktır. 1 ile karşılaştırıldığında&1 IONOS, bu bir şaka, ancak benzer bir fiyatlandırma şemasına sahip Hostinger’a bile karşı koyulduğunda, oranlar çok yüksek (Hostinger incelememizi okuyun).

Yine de, para için çok fazla işlevsellik alıyorsunuz. JustHost’un yüksek bir fiyat etiketi olsa da, özellikle WordPress’i geliştiriyorsanız, bunu haklı çıkaracak özelliklere sahiptir. Özellik-fiyat oranı söz konusu olduğunda Pagely ile aynı kategoride değildir, ancak liste yeterlidir (Pagely incelememizi okuyun).

JustHost’u denemeye gelince, iyi olsa da InMotion Hosting’in, DreamHost’un veya A2 Hosting’in (InMotion Hosting incelememizi okuyun) kadar uzun olmayan bir geri ödeme isteğinde bulunmanız 30 gün sürer..

Kullanım kolaylığı

JustHost’u kullanmaya başlamak basittir. Web sitesi iPage’lerle aynı şekilde tasarlanmıştır ve iPage incelememizi okuduysanız bunun iyi bir şey olduğunu bilirsiniz. Hesabınızı oluştururken, ödeme yolunu yönlendiren büyük, kırmızı “şimdi başlayın” düğmesiyle şüphe için çok az yer var.

Tıkladıktan sonra, JustHost sizi üç paylaşılan planını detaylandıran bir ürün sayfasına gönderecektir. Sadece birini seçin, bir alan adı seçin ve ödeme işlemine devam edin. Nihai ürün sayfasında önceden seçilmiş birkaç eklenti var, bu nedenle ek hizmetleri satın almak istemiyorsanız bunların işaretini kaldırın.

justhost-review-ürün sayfalık

Son olarak, şifrenizi ayarlayabileceğiniz bir sipariş onay ekranına gönderilirsiniz. Kinsta gibi (Kinsta incelememizi okuyun), kapalı bir sistemdir, yani giriş kimlik bilgilerinizi ayarlamak için e-postanıza gitmeniz gerekmeyecektir (eylemde görmek için Arvixe incelememizi okuyun).

justhost-review-sipariş onayı

Kontrol paneli geldikleri kadar modern. JustHost, web sitelerinizi görüntülemenize, e-posta adresleri ayarlamanıza, yeni alan adları eklemenize ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanıyan bir sol taraftaki gezinme menüsüne sahiptir. Temaları, hizmetleri, eklentileri ve yükleyicileri satın alabileceğiniz bir “pazar” sekmesi bile var.

Kontrol paneli çok fazla güç sunmasına rağmen, cPanel değil (cPanel kılavuzu için en iyi web barındırma sayfamızı okuyun). JustHost yine de cPanel kullanıyor ve sol taraftaki menüdeki “gelişmiş” sekmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

justhost-review-kontrol paneli

Bu cPanel uygulaması stoktur, bu da kontrol panelinin geri kalanının çok yararlı olduğu düşünülürse kötü bir şey değildir. Bu durumda, acemilerin uğraşmak isteyeceği çoğu şeye ana kontrol panelinden erişilebildiğini görmek için cPanel’i “gelişmiş” sekmesi altında gizlemek doğru gelir. Yine de, veritabanlarınızı yönetmek veya dosya yöneticisine girmek istiyorsanız, cPanel sunulur.  

WordPress’i yüklemeden önce, bir “yakında web sitesi” sayfası tarafından karşılanmak üzere test alanımıza yöneldik. Bu normal ve açıkçası güzel bir jest olmasına rağmen, alttaki altbilgi “Bluehost destekli bir web sitesi” yazıyordu.

Araştırmamızı yapıyoruz, bu yüzden JustHost ve Bluehost’un aynı EIG şemsiyesi altında olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, bu noktaya kadar, bu düzeyde çapraz kontaminasyon görmedik. Gördüklerimize dayanarak, EIG şemsiyesi altındaki markaların bağımsız olarak çalıştığını varsaydık, ancak altbilgi mesajı,.

Aslında, JustHost, bu bölüm için iyi bir şey olan Bluehost’un karbon kopyasıdır. Kontrol paneli WordPress ile derin bir entegrasyon sunarak, WordPress arka ucuna giriş yapmadan temaları ve eklentileri görmenizi ve yönetmenizi sağlar.

WordPress arka ucuna gittiğinizde, çoğu “Bluehost” sekmesinde gizlenmiş birçok özellik bulacaksınız. JustHost ile konuştuktan sonra, WordPress barındırma için Bluehost sunucularını kullandığını doğrulayabiliriz, bu da WordPress’teki sekmeyi ve hazırlama sayfasındaki altbilgiyi açıklar.

Barındırma Türleri

JustHost, paylaşılan, VPS ve özel hosting sunar. Bulut, satıcı ve yönetilen WordPress planları eksik olsa da, özellikle JustHost’un başlangıç ​​odaklı yaklaşımıyla dizilim hala sağlam hissediyor.

Paylaşılan hosting açıkça onun ekmek ve tereyağı, çünkü VPS ve özel planlar web sitesinin altbilgisinde gizlidir. JustHost, web sitelerinin sayısına, depolama alanı miktarına ve ihtiyacınız olan ekstralara bağlı olarak üç katmanlı paylaşılan barındırma sunar.

Genellikle, paylaşılan barındırma yeni web siteleri için en iyi giriş noktasıdır. Web sunucuları aynı sunucudaki birden çok siteyi birleştirir ve kaynakları paylaşmalarını sağlar. Bunu yaparak, web barındırma çalıştırmak ve size bu tasarruf geçmek sunucuları sayısı tasarruf edebilirsiniz. Bununla birlikte, kaynakları paylaştığınız için, hız veya çalışma süresi ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Üç paylaşılan planın dışında, JustHost bir Profesyonel plan sunuyor. Yine de paylaşılan bir yapı kullanıyor olsa da, sunucuda daha az web sitesi vardır, yani her site daha büyük bir pasta parçasına sahip olmalıdır. JustHost ayrıca, Pro planlarıyla özel bir IP adresi, ücretsiz SSL / TLS sertifikası, alan gizliliği ve otomatik web sitesi yedeklemesi sunar.

Özel bir kaynak grubunuz varsa, JustHost VPS planları sunar. VPS planları hala aynı sunucuda birden fazla web sitesi olduğu için paylaşılan bir yapı kullanıyor olsa da, kendinize özel bir dizi kaynak elde edersiniz. Paylaşılan barındırma bir dairede yaşıyorsa, VPS hosting bir şehir evi satın alıyor.

En üstte size bir sunucu ve tüm kaynaklarını veren özel planlar vardır. JustHost, üç ila beş IP adresi ve 500 GB ila 1 TB RAID 10 depolama alanı arasında üç özel paket sunar. RAID 10’a girmeyeceğiz – bunun için RAID kılavuzumuzu okuyabilirsiniz – ancak web barındırma için en iyisidir, çünkü RAID 0’ın hızını ve RAID 1’in artıklığını sunar.

JustHost’un sunduğu kaç WordPress özelliği göz önüne alındığında, yönetilen WordPress planlarını kaçırmasak da, bulut barındırma eksikliği bir serseri. Bunu arıyorsanız, JustHost’un EIG kardeşi HostGator’a göz atmalısınız (HostGator incelememizi okuyun).

hız & uptime

Hızı test etmek için JustHost’un temel paylaşılan planını kullanarak boş bir WordPress web sitesi başlattık. Testleri yapmak için alan adımızı, JustHost’un ne kadar iyi performans gösterdiğine karar verebilmemiz için iki perspektif vermesi gereken Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi’ni kullandık..

JustHost, Bluehost sunucuları kullandığından, A2 Hosting’den daha kötü olsa bile performansın sağlam olması şaşırtıcı değildir (A2 Hosting incelememizi okuyun). Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 90 puan aldı, ki bu iyi, ama harika değil. Yine de, PingH Hız Testi puanı söz konusu olduğunda JustHost, WestHost’u geride bırakıyor (WestHost incelememizi okuyun).

justhost-review-hız testi

Pingdom Hız Testi, sağlayıcılar arasında karşılaştırma için sağlam bir temel sağlar, ancak bireysel bir veri noktasıdır. JustHost’un yük altında ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçmek için Yük Etkisine döndük. Beş dakika boyunca sunucumuza 50 sanal kullanıcı gönderdi ve her bir kullanıcı için yerine getirilen isteklerin sayısını ve yanıt süresini ölçtü.

Ne yazık ki, JustHost Yük Darbe testimizde kötü performans gösterdi. Her sanal kullanıcının yanıt süresi nispeten tutarlı olsa da, test boyunca birçok HTTP hatası vardı, bu da sunucunun performans sınırında olduğunu gösteriyor (bunun başka bir örneğini görmek için GreenGeeks incelememizi okuyun).

justhost-review-yük darbe

Bu, gerçek dünyada gerçekleşmeyen isteklere veya yavaş hıza dönüşür. Temel planda kaynak arayan çok fazla web sitesi olması muhtemeldir ve JustHost bunların tümünü tatmin edemez. JustHost ile ilgileniyorsanız, daha pahalı bir plan seçmenizi veya başka bir sağlayıcıya geçmenizi öneririz.

Çalışma süresine gelince, JustHost “güvenli ve güvenilir bir barındırma ortamı sağlamaya kararlı” olmanın dışında hiçbir şey garanti etmez. Bununla ilgili bilgi bankası sayfası, sunucuların kesinti süreleri olacağını ve JustHost’un sorunları hızlı bir şekilde çözmek için elinden geleni yapacağını söylüyor.

Çalışma süresi garantisine güvenmemek için nedenler var, ancak bir garantiye sahip olmak kötü bir şey değil. Testlerimiz sırasında kesinti süresi yaşamamış olsak da, yerinde bir garantiye sahip olmak hoş bir şey olacaktır.

Güvenlik

JustHost, mütevazi görünümüne rağmen güvenlik açısından çok şey var. Güvenlik özellikleri planlara ulaşmasa da, SSL / TLS sertifikası, kötü amaçlı yazılım taraması ve otomatik yedeklemeler gibi temel web sitesi güvenlik özellikleriyle dizilim yine de çok yönlü hissediyor.

JustHost, her planda bir SSL / TLS sertifikası içerir. Sertifika temel olarak, web sitenize bağlanan tarayıcıyı sizin kim olduğunuzu gösterir. Böylece tarayıcı, web sitenizle web siteniz arasında şifreli bir bağlantı açabilir ve kullanıcının aktardığı tüm hassas verileri korur..

JustHost’un sağladığı sertifika çoğu web sitesi için uygundur, ancak e-ticaret noktaları daha güvenli bir sertifika için atlamalıdır. Neyse ki, JustHost pazarında daha yüksek SSL / TLS sertifikaları sunuyor.

Her planla birlikte SiteLock’un temel bir sürümü de vardır, bu da bir EIG markası olması şaşırtıcı değildir. SiteLock temel olarak web siteniz için bir virüsten koruma yazılımıdır, ancak en iyi virüsten koruma yazılımımızın aksine, temel yapılandırmasında kötü amaçlı yazılımları kaldırmaz. JustHost’un size sunduğu SiteLock Lite, yalnızca tarama için üretilmiştir.

Bu, sorunları tanımlayabileceği, ancak çözemeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, web sitenize kötü amaçlı yazılım bulaştığını tespit ederseniz, sorunu çözmek için daha yüksek bir SiteLock katmanına yükseltebilirsiniz..

Bununla birlikte, Choice Plus paylaşılan planını satın alırsanız, gerekmeyebilir. Web sitenizin günlük yedeklerini alan CodeGuard Basic aboneliği içerir. Bu yedeklemeler yedekli olarak depolanır, yani her zaman bulabilmeniz gerekir ve tek bir tıklama ile geri yüklenebilir.

JustHost, düşük ucundaki güvenlik özellikleri ile her şeyi tamamlamıyor, ancak uyumlu bir paket oluşturmak için yeterli. SiteLock ile ilgili sorunları belirleyebilir, kullanıcı verilerini SSL / TLS sertifikası ile koruyabilir ve CodeGuard ile web sitenizi kırmamaya dikkat edebilirsiniz. Bu araçlarda daha fazla güce ihtiyacınız varsa, JustHost da yükseltmeyi kolaylaştırır.

Gizlilik

Gizlilik genellikle VPN incelemelerimiz için bir endişe kaynağıdır, ancak diğer EIG markalarıyla gördüğümüz gibi, bu da bir web barındırma sorunudur. JustHost, EIG şemsiyesi altındaki her şirketle aynı gizlilik politikasına sahiptir ve bu da onu paylaşan diğer ev sahipleri gibi gizlilik dostu değildir..

Ağdaki diğer markalar gibi, Pro aboneliği satın almadığınız sürece JustHost ücretsiz alan adı gizliliği sunmaz. Alan adı gizliliği, web sitenizi kaydettirdiğiniz bilgileri kayıt şirketlerinin yerine geçer. Bu küçük gibi görünse de, WHOIS kayıtları çevrimiçi olarak herkese açıktır, yani kim olduğunuzu, nerede yaşadığınızı ve daha fazlasını bulabilir.

Çoğu ana makine alan adı gizliliği sunmaz, ancak DreamHost ve 1 gibi sağlayıcılar&1 IONOS ücrete liderlik ediyor (DreamHost incelememizi okuyun). Alan adı gizliliğini EIG’den beklemek zor, ancak görmek güzel olurdu.

Maalesef, alan adı gizliliği endişelerinizin en azı olmalıdır. EIG, bilgilerinizi büyük üçüncü taraflara açık bir şekilde paylaşma ve satma hakkını veren endişe verici bir gizlilik politikasına sahiptir..

Listede Facebook, Google AdWords, Google Haritalar, WPBeginner, Bing, Yahoo, Verizon ve daha fazlası var. Daha iyi bir hizmet sunmak için kişisel bilgileri paylaşmayı anlıyoruz, ancak yukarıdaki markalar için reklamcılık dışında makul bir açıklama toplayamıyoruz.

Ayrıca, EIG kişisel bilgilerinizi ağındaki diğer markalarla paylaşabilir. Bluehost ve JustHost’un kişisel verilerinizi iki katına çıkardığını zaten biliyoruz, ancak bu hizmetleri kullanmasanız bile SiteLock, MOJO Marketplace, CodeGuard ve Constant Contact da öyle.

EIG ile ilgili diğer incelemelerde söylediğimiz gibi, bilgileriniz bir emtia olarak değerlendirilir. JustHost paylaşım veya satış yapmasa da, ana şirketi, kullanıcı olarak sizi sıcak suda bırakır.

Destek

Diğer EIG markaları gibi JustHost da 24 saat canlı sohbet ve telefon desteği sunar. Hızlı ve yardımsever tepkilerle destek kalitesi iyidir, ancak temsilciler uzak hissederler. Bir yüze ad koyabileceğiniz SiteGround’un aksine, JustHost ile tek gördüğünüz bir metin bloğudur (SiteGround incelememizi okuyun).

Bununla birlikte, destek deneyimimiz kötü değildi. Sunucu, nasıl yapılandırıldığı ve neden her köşede Bluehost’u görmeye devam ettiğimizle ilgili sorulara ulaştık. Bizim için sürpriz olan şey, satış öncesi temsilcisi sorularımızı iyice cevaplamayı başardı. Birçok durumda, karmaşık sorular temsilcinin bir danışmana sormasını veya sizi yönlendirmesini gerektirir.

Canlı sohbet ve telefon desteği, yardım almanın en iyi yoludur. Bilgi tabanı yararlı olsa da tarihli bir karışıklıktır. JustHost’ta göz atmak için kategoriler veya makale hiyerarşisi yoktur. Bunun yerine, en popüler makalelerin bir listesi ve bir arama çubuğu var.

justhost-review-bilgi bankası

Bilgi tabanının, web sitesinin eski bir sürümü üzerine kurulu olduğu ve “üst düzey web’de” web barındırma “ve” neden biz “gibi başlıklarla oluşturulduğu açıktır. Bu bağlantılar da ana bağlantının dışında kesilir. Ayrıca, ana sayfaya geri dönebilmenize rağmen, oradan bilgi tabanına erişemezsiniz.

Yine de, makaleler iyi yazılmış ve yazılmıştır. İhtiyacınız olanı bulmak için kazmanız gerekecek, ancak bilgi tabanının yararlı olmadığını söylersek yalan söylerdik.

Karar

JustHost hız konusunda iyi, özellikleri büyük ve gizlilik konusunda ihmal. İyi, kötüyle karışır, ancak bu çoğu EIG ürünü için geçerlidir. JustHost, özellikle WordPress ile derin entegrasyon ve uzun güvenlik özellikleri listesi nedeniyle çoğundan daha fazlasını etkiler.

Yani, odadaki meşhur fil gizlilik olduğunu söyledi. Bu bizim için büyük bir şey olsa da, sizin için olmayabilir ve eğer değilse, JustHost çok daha etkileyici görünüyor.

JustHost hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me