InMotion Hosting İncelemesi – Güncellendi 2020

InMotion Hosting İncelemesi

InMotion, tümü özelliklerle dolu çok çeşitli hizmetler sunar. Fiyat da fena değil, ama biraz daha yavaş hızla mücadele etmeniz gerekecek.InMotion Hosting, piyasadaki en iyi bağımsız web barındırma sağlayıcılarından biridir. En iyi web etrafında barındırma sağlayıcılarından biri olarak, uzun bir özellik listesi, büyük güvenlik ve birden çok bina aracına erişim ile etkileyicidir. Bununla birlikte, diğer önde gelen web barındırıcılarından daha düşük hızlar sizin için bir anlaşma kırıcı olabilir.

Bu InMotion Hosting incelemesinde, işletme barındırma ile bir web sitesi başlattıktan sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, barındırma türleri, hız, güvenlik, gizlilik ve destek hakkında konuşacağız, sonra kararımızı vereceğiz.

Ortalamadan yüksek fiyat etiketi birkaç kullanıcıyı uzaklaştırabilir, ancak her planın sunduğu değer çok yüksektir. Yenileme sırasında da diğer önde gelen web sunucularıyla aynı fiyatta olduğu gerçeğini görmezden geliyor. Bununla birlikte, ideal hızdan daha azı dikkate alınması gereken bir şeydir.

inmotion-slider1

inmotion-slider2

inmotion-slider3

inmotion-slider4

inmotion-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

InMotion Hosting için alternatifler

Özellikleri

Bir web sitesi oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için WordPress ve web sitesi oluşturucuları arasında bir mücadele var. Çoğu insan için Wix (Wix incelememizi okuyun) gibi en iyi web sitesi oluşturucularını önermemize rağmen, bazen WordPress gerekli bir kötülüktür. Bununla birlikte, sürükle ve bırak arayüzü ile WordPress’in esnekliğini hala elde edebilirsiniz.

InMotion Hosting ile, herhangi bir hosting planıyla kurabileceğiniz BoldGrid şeklinde gelir. BoldGrid, özel bir web sitesi oluşturucusundan daha karmaşıktır, ancak kullanılabilirlikteki küçük değiş tokuş, WordPress’in size sağladığı esnekliğe değer.

inmotion-hosting-review-boldgrid

InMotion Hosting’in web sitenizi sizin için tasarlamasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için iki yol var. Yazma sırasında yalnızca $ 99 olan QuickStarter, ileride web sitenizi genişletmenize olanak tanıyan bir platform üzerine kurulmuş, iki iş günü içinde tek sayfalık bir web sitesi sunar. InMotion Hosting sizin için de bir iş e-postası ve olası satış oluşturucu formu oluşturacak.

Ayrıca, web sitenizin tasarımını denetleyecek bir WordPress uzmanıyla eşleştirecek beyaz eldiven tasarım hizmeti de var. Bu, daha iyi arama motoru optimizasyonu veya tasarımınızın tam bir revizyonu için kodu değiştirmek kadar basit olabilir.

InMotion Hosting’in tasarım özellikleri en iyiler arasında. Katı hal sürücü depolama gibi diğer teknik özelliklerden bazıları heyecan verici değil, yine de artı. Böyle bir özellik günlük yedeklemelerdir. Tüm planlarda InMotion Hosting sitenizi günlük olarak ücretsiz olarak yedekler.

Günlük yedeklemeler, SSD depolama alanı, ücretsiz SSL sertifikası ve web sitesi tasarım hizmetleri arasında InMotion Hosting, çok daha etkileyici özelliklerle öne çıkıyor. Kötü amaçlı yazılım kaldırma işlemi eksik. Bu, aşağıdaki “güvenlik” bölümünde ele alacağımız bir konu, ancak genel olarak içerik.

InMotion Hosting Özelliklerine Genel Bakış

InMotion Hosting Logosuwww.inmotionhosting.com

Aylık $ 499’dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Pagely (Pagely incelememizi okuyun) gibi üst düzey, kurumsal odaklı barındırma hakkında konuşmuyorsanız, InMotion Hosting ucuz görünmüyor. Paylaşılan veya iş planları, WordPress planlarının yanı sıra diğer üst raf sağlayıcılarının fiyatının yaklaşık iki katıdır. Diğer web sitelerindeki ince baskıyı okumak, sayıların hala InMotion Hosting’in lehine çalıştığını gösterecektir..

Örneğin Bluehost’u ele alalım. Bluehost incelememizde okuyabileceğiniz gibi, aylık 3.95 $ karşılığında temel paylaşımlı barındırma satın alabilirsiniz, ancak bu yalnızca üç yıl önceden barındırma alırsanız geçerlidir. Bu, Bluehost’u tek başına değil – neredeyse tüm web sunucuları bunu yapıyor – ancak InMotion Hosting hakkında sıra dışı bir şey göstermek.

InMotion Hosting, diğer herhangi bir web barındırıcısı gibi promosyon fiyatlandırmasına sahiptir, ancak yenileme oranına daha yakındır. Aslında, temel paylaşılan paketin ve Bluehost’un maliyeti aynı, ancak satın aldığınız şeyle ilgili daha net.

Bizim için bu bir profesyonel. Fiyatlandırmada şeffaflık nadiren web ana bilgisayarlarından görülür ve InMotion Hosting’in promosyon oranları ile dengeleme çabalarını takdir edebiliriz. Yine de, mümkün olduğunca önceden tasarruf etmek istiyorsanız, InMotion Hosting sizi oraya götürmez. Olacak bir sağlayıcı için Hostinger incelememizi okuyun.

InMotion Hosting dizisinin dışında, WordPress planları çok ilginç. Çoğu durumda, WordPress planları birkaç ekstra özelliğe sahip yeniden paylaşılan paylaşılan planlardır – bir örnek görmek için SiteGround incelememizi okuyun. Bununla birlikte, InMotion Hosting, değişen seviyelerde WordPress sitelerini barındırmak için altı WordPress paketi sağlar.

Aşağıdaki “barındırma türleri” bölümündeki teknik farklılıklar hakkında daha fazla konuşacağız. Fiyatlandırma için olsa da, çok katlı mükemmel. Bir WordPress web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, trafiğiniz gerektirdiğinde daha ucuza satın alabilir ve daha yüksek bir seviyeye yükseltebilirsiniz..

Dizilim boyunca küçük bir sorun olsa da, bu bir aylık barındırma satın alma yeteneğidir. Bunun bir tekerlemesi ya da nedeni yok. Ucuz planlar sadece bir veya iki yıllık sürelerle sunulur. Örneğin, yaklaşık 15 dolarlık bir WordPress planı olan WP-3000S aylık olarak satın alınamaz, ancak aynı fiyata benzer bir paylaşılan plan satın alınabilir.

Genel olarak, bu küçük bir konudur ve diğer ana bilgisayarların daha can sıkıcı fiyatlandırma düzenleri tarafından gölgelenmiştir – Sana bakmak, Bluehost.

InMotion Hosting’in fiyatlandırmadaki herhangi bir dezavantajı, cömert para iade garantisi ile ağır basmaktadır. Ucuz planlarda bir aylık hosting satın alamamanızın bir nedeni, InMotion Hosting’in fikrinizi değiştirmeniz için size üç ay vermesidir. Bu konuda bir endüstri lideri.

Kullanım kolaylığı

InMotion Hosting’te bir plan seçmek olması gerekenden daha zordur. Web sitesi FatCow’un (FatCow incelememizi okuyun) gibi tarihli bir tasarıma sahip değildir, ancak sağduyulu tasarım değişiklikleri bir plan seçmeyi çok daha kolay hale getirir.

Örneğin, web sitesinin ana sayfası InMotion Hosting’in tüm barındırma türlerini gösterir, ancak web sitesi yaratıcısı ve paylaşılan barındırma en uzak olanıdır. Bu kulağa küçük geliyor, ancak çoğu insan soldan sağa okuyor ve yazıyorsa, çoğu insanın ulaşacağı gibi görünen ucuz planlara daha az vurgu var.

inmotion-hosting-review-ev-sayfa

Bunların hiçbiri geri adım atmıyor, ancak kabul etmediğimiz tasarım kararları var.

Yine de bu saçları bölüyor. Aradığınız hizmeti bulduğunuzda, bir plan seçmek kolaydır. InMotion Hosting, barındırma türlerinin ne için olduğunu ve katmanlar arasındaki farkları gösterir. Her bir barındırma türü için planınızla ne alacağınızı gösteren ayrıntılı bir karşılaştırma bile vardır.

inmotion-hosting-review-karşılaştırma

Ödeme yaptıktan sonra InMotion size nasıl oturum açacağınızı açıklayan bir dizi e-posta gönderecektir. Faturalandırma ayrıntılarınızı yönettiğiniz, yeni barındırma satın aldığınız ve destek biletleri gönderdiğiniz Hesap Yönetimi Panelinde oturum açacaksınız. Aynı zamanda cPanel’e giriş yapabileceğiniz yerdir, ancak oraya gitmeniz gerekmez.

InMotion Hosting, AMP’de cPanel’den yararlı öğelerin çoğunu içerir. Örneğin, alan adınıza e-posta adresleri ekleyebilir ve cPanel’e gitmeden Softaculous uygulama mağazasına erişebilirsiniz.

inmotion-hosting-review-amp

Bu, cPanel’den kaçınmak isteyeceğiniz anlamına gelmez. InMotion Hosting’in uygulaması cazip bir düzen ve basit gezinme ile cPanel kılavuzu ile en iyi web barındırma layık. Normal bir cPanel uygulamasındaki büyük bir değişiklik, farklı kategorilere erişmek için bir üst menünün eklenmesidir.

inmotion-hosting-review-cpanel

İstediğiniz barındırma ilk bulurken sorunların dışında, InMotion Hosting akıcı ve basittir. Göze çarpan alan, yalnızca faturalandırma ve alan adı bilgilerinizi değil, aynı zamanda cPanel’deki kullanışlı ayarların çoğunu içeren AMP’dir. cPanel de kötü değil, ancak çoğunlukla bir stok oluşturma.

Barındırma Türleri

InMotion Hosting sağlam bir hizmet dizisi sunuyor, ancak bulut barındırma yok. Bu nedenle, örneğin HostGator (HostGator incelememizi okuyun) ile seçim yapabileceğiniz kadar fazla seçenek yoktur, ancak yine de sizin için çalışan bir plan bulabilmeniz gerekir..

Ana kaya, InMotion Hosting’in ortak planlarına verdiği isim olan iş hostingidir. Paylaşılan barındırma, kaynakları paylaşmak için birden fazla kullanıcıyı tek bir sunucuya yerleştirir. Havuz etkisi para tasarrufu için harika, ancak hız veya çalışma süresi için en iyisi değil. Kullanıcılara herhangi bir kısıtlama getirilmediğinden, bir web sitesi kaynak barındırıyorsa, yavaş performansınız olabilir.

Bununla birlikte, paylaşılan herhangi bir plan için bu geçerlidir ve InMotion Hosting, paylaşılan planlarını özelliklerle donatmak için iyi bir iş çıkarır. Ücretsiz alan adı kaydı ve veri yedeklemesinin yanı sıra bir web sitesi oluşturucusuna ve alan adınızdaki sınırsız e-posta adreslerine erişirsiniz.

InMotion Hosting, WordPress gibi platformlar için birden fazla tek tıklamayla yükleyici içerir, ancak web sitenizi bu şekilde oluşturmak istiyorsanız bir WordPress planı satın almalısınız. İş barındırma hizmetlerinden biraz daha pahalı olmalarına rağmen, WordPress planları, aksi takdirde kendi başınıza avlamak zorunda kalacağınız platforma özgü birçok özellik içerir.

inmotion-hosting-review-wordpress-planlar

Daha kaliteli barındırma satın aldığınızın bir işareti, disk alanı gibi şeylerin sınırsız olmaktan uzaklaşmasıdır ve InMotion Hosting’in WordPress paketlerinde olduğu gibi. Bir miktar özel kaynak elde edersiniz, bu nedenle web siteniz başkalarıyla birlikte bir sunucuda barındırılıyor olsa da, verilerinizi dolaşan başka biri için endişelenmenize gerek yoktur.

Ayrıca, WordPress planları yönetilir, yani InMotion Hosting hizmetin teknik yönleriyle ilgilenir. Buna kaydolduğunuzda WordPress’i önceden yüklemeyi, web sitenizi otomatik olarak yedeklemeyi ve web sitenizi otomatik olarak güncellemeyi içerir.

Bunun dışında VPS ve özel planlar var. VPS planları, Linux ve cPanel ile yönetilen bir paket olarak veya sistem yöneticilerinin veya geliştiricilerinin özelleştirebileceği çıplak kemikli bir sunucu olarak gelir.

Adanmış planlar daha etkileyici, çünkü InMotion Hosting sunucuyu istediğiniz gibi yapılandırmanıza izin veriyor. RAID yapılandırmanız gibi diğer özelliklerin yanı sıra 512 GB’a kadar bellek ve 8 TB SSD depolama alanı ekleyebilirsiniz. CPU, çift Intel Xeon Silver 4110’lara kadar seçtiğiniz özel barındırma katmanı tarafından belirlenir.

Tek eksik barındırma türü, web sitenizi yedeklilik ve güvenlik için bir sunucu ağına yayan bulut barındırmadır. Ne yazık ki, bu, diğer bağımsız web barındırıcılarından, yani A2 Hosting’ten gördüğümüz bir ihmal.

hız & uptime

Web sitesi hızını test etmek için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanıyoruz. Pingdom Hız Testi, ayrıntılara girmemize ve olası sorunların nerede olduğunu görmemize izin verirken, Load Impact, hizmetin simüle edilmiş yük altında ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçer. Her iki testi de InMotion Hosting’in Profesyonel iş planını kullanarak boş bir WordPress web sitesinde gerçekleştirdik.

InMotion Hosting iyi sonuçlar verdi, ancak daha iyi gördük (en hızlı web barındırma kılavuzumuza bakın). Pingdom Hız Testinde, yükleme süresi için ortalama 1.04 saniyemiz vardı, ancak 100 üzerinden 84’lük bir not aldık. cPanel’de kontrol edilebilen.

inmotion-hosting-review-hız testi

Zincirdeki basamaklara baktığımızda, her şey olması gereken yerdeydi. DNS istekleri, sunucuya bağlanırken çok az bir süre açıklandı. Yine de, tarayıcının veri almaya başlamasının ne kadar sürdüğünü ölçen “bekle” metriği, normalden daha uzun süre açıklandı.

Hız kötü değil, ancak geliştirilebilir. Örneğin A2 Hosting, büyük ölçüde belirli paylaşılan planlarda kullandığı birden çok önbellekleme türü nedeniyle 100 üzerinden 96 puan kazandı (A2 Hosting incelememizi okuyun).

Load Impact benzer şekilde hayal kırıklığı yaratan sonuçlar doğurdu. Test ettiğimiz beş dakika boyunca Load Impact, web sitemize 50 sanal kullanıcı gönderdi, ancak yükleme sürelerinde yüksek bir varyans var. En düşük ve en yüksek puanlar arasında InMotion Hosting 300 milisaniyelik bir boşluğa sahipti ve bu önemli. Tüm sonuçlar için aşağıdaki grafiğimizi görebilirsiniz.

inmotion-hosting-review-yük darbe

Çalışma süresine gelince, InMotion Hosting yüzde 99,9 çalışma süresini garanti ettiğini söylüyor, ancak hizmet şartları yüzde 99,999 diyor ki bu önemli bir fark. Hizmetiniz bu eşiğin altına düşerse, InMotion Hosting hesabınıza bir aylık hizmet karşılığında kredi verir.

Bununla birlikte, bu krediyi alma şekliniz gariptir. InMotion Hosting, fiziksel çalışma süresi hakkında destek ekibiyle her 30 günde bir defadan fazla iletişim kuramayacağınızı söylüyor. Ardından, hizmetiniz eşiğin altına düşerse, krediyi talep edebilirsiniz.

Bunu yapmanın garip bir yolu ve birçok insanın süreci kaçıracağını hayal ediyoruz. Neyse ki, bu bir sorun olmamalı. Testler sırasında kesinti yaşanmadı ve InMotion Hosting’in garantisiyle,.

Güvenlik

InMotion Hosting sağlam bir güvenlik paketine sahiptir. Eskiden nadir bulunan ancak son aylarda daha yaygın hale gelen bir SSL / TLS sertifikası ile başlar. Bir SSL sertifikası temel olarak web sitenizin güvenilir olduğunu gösterir ve böylece kullanıcıların şifreli bir bağlantı kullanarak web sitesine bağlanmasına izin verir.

Ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası yaygın olsa da, ücretsiz kötü amaçlı yazılım koruması söz konusu değildir. Tüm planlarda InMotion Hosting, temel olarak web siteniz için bir antivirüs olan kötü amaçlı yazılım koruması içerir (en iyi antivirüs yazılım kılavuzumuzu okuyun).

InMotion Hosting’in kötü amaçlı yazılım koruması, web sitenizi güvenlik açıkları için günlük olarak tarar ve yayar. Bir şey keşfedilirse, karantinaya alınır. Kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasına rağmen, InMotion Hosting’in her planla ücretsiz olarak kötü amaçlı yazılım koruması içerdiği göz önüne alındığında, tehditleri karantinaya almak katı bir uzlaşmadır.

Olası bir olayda web sitenize virüs bulaşır, InMotion hala sizi korur. Otomatik web sitesi yedekleme de tüm planlara ücretsiz olarak dahildir. Elle de yedekleyebilirsiniz, ancak InMotion Hosting otomatik olarak paylaşılan ortamın bir kopyasını oluşturur. Dört ayda bir defadan fazla geri yükleme yapmadığınız sürece restorasyon da ücretsizdir.

InMotion Hosting, bu güvenlik özelliklerini içeren tek ana bilgisayar değil, ancak tüm planlarda bunu yapan birkaç barındırıcıdır. Hangi katmanı satın aldığınızdan bağımsız olarak, bir SSL / TLS sertifikası, kötü amaçlı yazılım koruması ve sahte kaldırma ve web sitenizin otomatik yedeklerini alırsınız.

Gizlilik

Web barındırma, VPN incelemelerimizin şimdiye kadar sahip olduğu gizlilik tedavisini almamıştır. Web sitenize çok fazla kişisel bilgi bağlandığında, özellikle web siteniz belirli konularda riskli bir tutum alıyorsa gizli kalmak önemlidir.

Örneğin, alan adınız tüm kişisel bilgilerinizle ilişkilendirilir. WHOIS kayıtları adınızı, adresinizi, fotoğraf numaranızı, e-posta adresinizi ve daha fazlasını gösterir ve bu kayıtlar çevrimiçi olarak herkese açıktır. Bununla birlikte, alan adınızı özel olarak kaydedebilirsiniz. Bu, bilgilerinizi kayıt şirketinizle değiştirir..

InMotion Hosting, özel bir alan adı kaydı sunar, ancak bir ücret karşılığında. Alan adı başına yılda yaklaşık 13 ABD doları tutar. Satın almak zor değil – InMotion Hosting, AMP’de bir bağlantı sağlar – ancak yine de maliyeti vardır. Örneğin DreamHost, ücretsiz olarak alan adı gizliliği sunar.

InMotion Hosting’in gizlilik politikası sağlamdır. Çoğu web sunucusu gibi, bazı kişisel bilgileri diğer şirketlerle veya yasa uygulayıcılarla paylaşma hakkını saklı tutar. Gizlilik politikası, bu bilgilerin hiçbirini satamayacağını söylüyor.

Gizlilik politikasının 4.6. Bölümü “Şirket dışında hiç kimseye e-posta adresi satmıyor veya kiralamıyoruz. Şirket ayrıca, ilgisiz üçüncü taraflara veya iştiraklere e-posta adreslerini paylaşmayacaktır. ”

Sonraki bölümlerde ayrıca e-posta yoluyla kişisel bilgilerinize erişebileceğiniz, görüntüleyebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve silebileceğiniz belirtilmektedir [e-posta korumalı].

Hiçbir ücretsiz özel alan adı kaydı bir serseri değildir, ancak InMotion Hosting’in gizlilik politikası sağlamdır – yine de web sunucularının gittiği kadarıyla. Bununla birlikte, daha fazla web barındırma hizmetinin DreamHost’un liderliğini izlediğini ve özel alan adı kaydını ücretsiz olarak içerdiğini umuyoruz.

Destek

InMotion Hosting’in web sitesinin en üstünde yer alan markalar, çeşitli destek biçimlerine bağlantılar içerir. Müşteri hizmetleri, hizmetin ne kadar karmaşık olduğu göz önüne alındığında web hosting için önemlidir ve InMotion Hosting ekibiyle nasıl iletişim kuracağına dair hiçbir kemik çıkarmaz. Mükemmel ekip üyeleri dağıtılmış olarak e-posta, canlı sohbet, telefon ve Skype desteği mevcuttur.

İncelemeniz, bir yıl önce WordPress hizmetinin başlatılmasından önce InMotion Hosting ile konuştu ve temsilci sadece doğru ve eksiksiz ayrıntı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda fiyatı olabildiğince düşük tutmaya çalıştı. InMotion Hosting’in satış ekibi, bir barındırma planı satın almayı geri çevirmeyi zorlaştırıyor.

Doğrudan iletişimin dışında bir bilgi tabanı ve forum var. InMotion Hosting’in bilgi tabanına, “destek merkezi” sekmesini tıklayarak giriş yapmanıza gerek kalmadan ana sayfadan erişilebilir. Bilgi tabanı bir SSS’ye, ürün kılavuzlarına ve eğiticilere ayrılmıştır ve her parça ayrıntılarla doldurulmuştur.

inmotion-hosting-review-bilgi bankası

Web barındırma için bir bilgi tabanını değerlendirirken, eğiticilerin, kurulum kılavuzlarının ve sorun giderme parçalarının iyi bir karışımını görmek isteriz ve InMotion Hosting hayal kırıklığına uğratmaz. Etkileyici miktarda eğitim kaynağı ve birçok potansiyel sorunu kapsayan genel sorun giderme kılavuzları vardır.

Giriş yapmak için birden fazla isteme rağmen foruma erişemedik.

inmotion-hosting-review-toplum

Bununla birlikte, destek merkezinin altında, benzer şekilde çalışan topluluk sorularına bir bağlantı bulunmaktadır. Çok fazla topluluk etkileşimi yok, ancak InMotion Hosting’in topluluk sorularını izlediği açık. Topluluk etkileşimi olmasa bile, soru arşivi bilgi tabanında cevaplanmayan potansiyel konular için iyi bir referanstır.

Karar

InMotion Hosting, hızı üzerinde çalışabilecek sağlam, bağımsız bir web barındırıcısıdır. Yavaş değil, ancak daha iyi optimizasyona sahip ana bilgisayarlar var. Buna rağmen, uzun özellik listesi ve çoklu barındırma türleri, layık bir yarışmacı olmasını sağlar. En etkileyici olanı destek ekibi ve çeşitli güvenlik özellikleri.

WordPress desteği de harika. Aslında, InMotion Hosting, WordPress kılavuzu için en iyi web barındırma için hazırdır. InMotion Hosting sizin için ana bilgisayar gibi görünmüyorsa, diğer web barındırma incelemelerimize göz atın.

InMotion Hosting hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandın mı Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me