HostPapa İnceleme – Kanadalı Web Hosting – Güncellendi 2020

HostPapa İncelemesi

HostPapa büyük gizlilik, iyi bir oluşturucu ve bir sopa sallamak daha fazla özelliklere sahip iyi bir web barındırma. Tam bir kazanan olmaktan alıkoyan tek şey, tam HostPapa incelememizde okuyabileceğiniz gibi düşük hızlarıdır..


HostPapa, on yıldan uzun süredir faaliyet gösteren bağımsız, Kanadalı bir web barındırıcısıdır. Şirketin dünya çapında ofisleri olmasına rağmen, planların herkes için hala bir şeyleri var. Bununla birlikte, subpar hızı ve tıknaz kullanıcı deneyimi, en iyi web barındırma sağlayıcılarımızla başa çıkmak için pirzola sahip olmadığı anlamına gelir.

Yine de, özellikle sağlam bir gizlilik politikası, daha fazla özellik ve iyi web sitesi oluşturucu ile dikkate değer. Bu HostPapa incelemesinde, en ucuz paylaşılan planıyla bir WordPress web sitesi başlattıktan sonra hizmetle ilgili deneyimlerimizi tartışacağız..

Bu deneyim çoğunlukla iyiydi, ancak HostPapa’nın sonunda birkaç yanlış adım vardı. Paranız için çok şey alsanız da, fiyat yüksek ve HostPapa’nın hız departmanında daha iyisini yapabileceğini düşünürsek, bu harika değil.

Hostpapa-slider1

Hostpapa-slider2

Hostpapa-slider3

Hostpapa-slider4

Hostpapa-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

HostPapa için alternatifler

Özellikleri

HostPapa, fiyatlandırma konusunda bataklık standardıdır, ancak neyse ki, özellikler söz konusu olduğunda değil. Her ürün sayfasında uzun karşılaştırma tablosu web hosting nerds dişlerini batmak için hediyeler ile damlıyor. O kadar ki, aslında, web hosting kene yapmak temel bazı özellikleri göz ardı etmek kolaydır.

Ne elde ederseniz başlayarak, HostPapa her şeyden bir örnekleme sağlamaya çalışır. cPanel hiçbir şekilde ayrılmamıştır, yani sunucunuzun günlük dosyalarına, kullanımı kolay WebFTP, AWStats ve Softaculous uygulama yükleyicisine erişebilirsiniz.

Ayrıca Cloudflare’nin ücretsiz planı da dahildir. Cloudflare nedir kılavuzumuzu okuyabileceğiniz gibi, herhangi bir web sitesi içerik dağıtım ağının ücretsiz sürümünü ayarlayabilir, ancak acemiler muhtemelen DNS kasnağında kaybolacaktır. DNS kayıtları kılavuzumuz bu konuda yardımcı olabilir, ancak özel ad sunucuları ayarlamayı veya okumayı sevmeyenler için en başından itibaren işe yarar.

CPanel ile birlikte, aşağıdaki “güvenlik” bölümünde konuşacağımız iyi niyetli bir güvenlik özellikleri dizisi var. Bununla birlikte, herkes gereksiz ağların ve web uygulaması güvenlik duvarlarının arkasına geçebilse de, HostPapa’nın kritik bir şeyi eksik: günlük yedeklemeler.

Açık olmak gerekirse, günlük yedeklemeler sunulur, ancak planlar arasında sunulmaz. En yüksek paylaşılan veya WordPress barındırma katmanına geçmemeyi seçerseniz, yedeklemeler size yılda 40 dolar daha ekler. Bu, ücretsiz olarak dahil edilmesi gereken bir şey için yüksek bir fiyattır.

HostPapa Web Sitesi Oluşturucu

Web sitesi oluşturucunun ücretsiz bir sürümü tüm planlara dahildir. Tamam, ama ev hakkında yazacak bir şey yok. En iyi web sitesi yapımcılarımız gibi, bir web sitesi oluşturmak için gerekli olan şeyler var. Bir sayfaya metin, resim ve daha fazlasını ekleyebilir ve öğeleri hareket ettirebilirsiniz. Bununla birlikte, HostPapa en sevdiğimiz inşaatçılar ile aynı incelikle başa çıkmıyor.

Hostpapa-review-web-inşaatçılar

Kısacası, web sitesi oluşturucu sizi HostPapa’da satmamalıdır. Wix listenin en üstünde yer alıyor (Wix incelememizi okuyun).

HostPapa Özelliklerine Genel Bakış

HostPapa Logosuwww.hostpapa.com

Aylık 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler
Ücretli

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

HostPapa aşırı pahalı değil, ancak Bluehost’a benziyor, çünkü kontrol etme zamanı gelene kadar ne ödeyeceğinizden emin olmayacaksınız (Bluehost incelememizi okuyun). Paylaşılan planlar çok yıllı indirimlerle gelir, ancak bunlar yalnızca bir yıl veya daha uzun bir süre kullanılabilir ve nihai ödeme fiyatını ürün sayfasının önerebileceğinden çok daha yüksek yapar.

Paylaşılan planlar bir, iki veya üç yıllık sürelerle gelir ve pek çok HostPapa rakiplerinde olduğu gibi, süre kısaldıkça aylık fiyat artar. Neyse ki, Arvixe’de olduğu gibi (Arvixe incelememizi okuyun) olduğu gibi çok pahalı bir aylık ücretle daha kısa bir süre için cezalandırılmıyorsunuz, ancak promosyon oranı boyunca tutarlı olabilir.

Güvercinin HostPapa’nın lehine istiflendiği açıktır, çünkü fiyat her zaman ürün sayfasının önerdiğinden daha yüksek çıkıyor gibi görünüyor. Çoğu web barındırıcısı için bu doğrudur, ancak Hostinger ve Hosting24 gibi sağlayıcıların çok etkili olması için çok yıllı promosyon oranlarını kullandığımızı gördük, bu nedenle HostPapa’nın da bunu yapmasının bir nedeni yok (Hostinger incelememizi ve Hosting24 incelememizi okuyun) ).

Ayrıca, LunarPages incelememizde gördüğümüz gibi fiyatlandırma kafa karıştırıcı, felaket için bir reçete olabilir. Örneğin, web sitesi oluşturucu planları vardır, ancak web sitesi oluşturucusunun standart paylaşılan barındırma ile ücretsiz bir sürümüne erişiminiz vardır. Online mağaza planları da web sitesi oluşturucuyu kullanıyor, ancak kendi fiyatlandırma yapıları var.

Biz saçma sapan yaklaşım tercih 1&Fiyatlandırma söz konusu olduğunda 1 IONOS. Bizim okuyabilirsiniz gibi 1&1 IONOS incelemesi, ürün sayfasındaki fiyatı sürenize göre güncelleyebilirsiniz, bu nedenle kasada sürpriz yoktur. Hizmetinize ürün eklemeye de hazır değilsiniz..

Bununla birlikte, HostPapa aynı fiyata çoğu web barındırıcısından daha fazlasını içerir. Örneğin, en ucuz paylaşılan plan, 100 GB katı hal sürücü depolama alanına sahip iki web sitesini destekler. Çoğu web sunucusu en temel paylaşılan planda yalnızca tek bir alan ve yaklaşık 50 GB depolama alanı sunar.

Bir geri ödeme almak için, çok yıllık bir plan satın alırsanız HostPapa ile fikrinizi değiştirmek için 30 gün alırsınız. VPS hosting gibi aylık abonelikler sunan tüm planlar fikrinizi değiştirmenize sadece 48 saat izin verir. A Small Orange’ın 90 günlük geri ödeme penceresiyle karşılaştırıldığında HostPapa etkileyici değildir (A Small Orange incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

HostPapa’ya başlamak olması gerekenden daha zordur. Web sitesi FatCow’un (FatCow incelememizi okuyun) gibi tarihlendirilmemiştir, ancak çok küçük bir alanda çok fazla ürün var. GoDaddy için benzer bir kaderi var, çünkü her hizmete üst menüde eşit ağırlık verilir, bu da istediğiniz paketi bulmaktan daha zor hale getirir (GoDaddy incelememizi okuyun).

Yine de, istediğiniz paketi bulduğunuzda, ödeme işlemi sorunsuzdur. HostPapa’nın parlak, canlı ödeme sayfasını kolayca bulabilirsiniz, ancak ödeme sırasında seçilen eklentilere dikkat etmek istersiniz. En ucuz paylaşılan paketi satın alırken, Protection Power web sitesi güvenliği ve otomatik günlük yedeklemeler önceden seçildi.

Hostpapa-review-çıkış

Ödeme süreci, Namecheap’teki sonsuz görünen adımlardan çok daha az sinir bozucu olan üç adımdan oluşur (Namecheap incelememizi okuyun). Yeni bir alan adı girmeniz veya sahip olduğunuz bir alanın üzerine gelin ve ardından kişisel bilgilerinizi ve ödeme yönteminizi girmeniz istenir.

Ödeme işleminin seçtiğiniz plana bağlı olarak değişeceğini belirtmek gerekir..

Testlerimiz için paylaşılan barındırma satın aldık, bu yüzden deneyimimiz buna dayanıyor, ancak biz de bir VPS planı satın alıyormuş gibi süreci geçtik. Ödeme sayfası çok daha eski, ancak yine de basit ve paylaşılan barındırma ile check-out yapmak gibi, istemediğiniz eklentilerin işaretini kaldırmak için dikkatli olmanız gerekecek.

Ödemenizi işleme koyduktan sonra HostPapa size sıkı oturmanızı söyler. Rahatsız edici bir şekilde, hesap kimlik bilgilerinizi sağlamak için bir dizi hoş geldiniz e-postasını beklerken ana sayfaya yönlendirilirsiniz. Üstelik bu e-postalar hemen gelmiyor.

HostPapa Kontrol Paneli

HostPapa istemci alanı kafa karıştırıcı. Gösterge tablonuzun ana ekranı faturalarınızı vadesi gelmiş ve son zamanlarda yapılmış biletleri gösterir, ancak sayfanın çoğu yeni alan adı kaydı sunmaya adanmıştır. Gösterge tablosunun ana sayfasında şu anda sahip olduğunuz alan adları veya hizmetler için bir bölüm yok.

Hostpapa-review-pano

Hizmetlerine kendi başına kafa karıştırıcı olan üst menüden erişebilirsiniz. Web sitenizi yönetmek için kullanılabilecek üç sekme vardır: “cPanel’im”, “hizmetlerim” ve “web sitem”. Hizmetler sekmesinin sadece satın aldıklarınızı gösterir ve web sitesi sekmesi web sitesi oluşturucusuna işaret eder.

Web sitenizi yönetmeyi ifade eden tek sekme cPanel sekmesidir. Genel olarak, sistem kötü değil, ama verimsiz. HostPapa, daha fazla alan satın almak için müşteri alanının ana sayfasını bir reklamla doldurmak yerine, hizmetlerinizi görmeyi ve yönetmeyi kolaylaştırmak için bu alanı kullanabilir.

Bunun yerine, müşteri alanı ayrık ve gereksiz hissediyor. Örneğin, hizmetler ve faturalandırma sekmeleri çoğunlukla aynı bilgileri sağlarken, web sitesi sekmesi web sitesi oluşturucusunu kullanmayan kişilerle alakasızdır. Düşünce sürecini kontrol panelinin arkasında görebilirsiniz, ancak sonuç ideal değil.

HostPapa cPanel

Kullanıcı dostu bir tasarruf zarafeti, cPanel kılavuzu ile en iyi web hosting okuyabilir gibi, web hosting yönetmek için favori yolu olan cPanel olduğunu. Bununla birlikte, gösterge tablosunun içindeki bir pencerede, arayüzü garip bir şekilde siler. Örneğin, genellikle cPanel’in sağ tarafını dolduran yararlı sunucu bilgileri altta kalır.

Hostpapa-review-cpanel

Özünde, aynı cPanel olmasına rağmen, deneyim farklıdır. Dar bir pencerede yukarı ve aşağı kaydırmak cPanel’in konusu değildir, bu nedenle deneyim azalır. Tüm seçenekler var – dosya yöneticisine, Softaculous uygulama yükleyicisine ve daha fazlasına erişebilirsiniz – ancak bunları küçük bir pencereye sıkıştırmak en iyisi değil.

Barındırma Türleri

Daha önce de belirtildiği gibi, HostPapa’nın web sitesi en kolay yolu değildir. Çünkü uzun bir hizmet listesi sunuyor. Birçok barındırma türüne sahip olmasına rağmen, sadece iki tane sunuyor: paylaşılan ve VPS. Yine de, her bir barındırma türü altında barındırma paketinizi kullandığınız platforma göre uyarlamanıza izin veren birden fazla plan vardır..

Paylaşılan veya VPS barındırma hizmetinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, barındırma türleri genel bakışımızı okuyun.

Sadece “web barındırma” olarak adlandırılan paylaşılan planlar üç aşamada gelir. Katmanlar arasındaki farklar A2 Hosting (A2 Hosting incelememizi okuyun) gibi çoktur, bu nedenle ayrıntılar için HostPapa’nın kapsamlı karşılaştırmasına göz atmanızı öneririz. Kısacası, daha yüksek katmanlar daha fazla özelliğe ve daha iyi performansa sahiptir.

Ayrıca web sitesi oluşturucu planları da var. İleride atladıysanız, web sitesi oluşturucu hakkındaki düşüncelerimiz için “özellikler” bölümüne bakın. Paylaşılan barındırma paketinizle birlikte ücretsiz olarak sunulur, ancak web sitesi oluşturucusundan tam olarak yararlanmak istiyorsanız, HostPapa’nın dört web sitesi oluşturucu katmanından birine yükseltmeniz gerekir. Benzer şekilde, çevrimiçi mağazalar için dört katman vardır.

HostPapa WordPress

HostPapa, WordPress özellikleri ile daha pahalı paylaşılan planlar olan WordPress planları sunar. WordPress’i bu şekilde barındırmaya karşı değiliz – iyi yapan bir sağlayıcı hakkında bilgi edinmek için InMotion Hosting incelememizi okuyun – ancak ideal değil.

WordPress esnektir, ancak genel olarak, üzerine inşa edilen web siteleri mümkün olduğunca çok göz toplamak ister (içerik yönetim sistemini kullanan popüler web sitelerini görmek için yeni başlayanlar için WordPress kullanma kılavuzunu okuyun). Jetpack entegrasyonu ve otomatik WordPress güncellemeleri güzel, ancak HostPapa’nın kullandığı paylaşılan yapı WordPress web sitelerinin ölçeklendirilmesini zorlaştırıyor.

Bunun yerine, WordPress için bulut barındırma işini seviyoruz ve MDDHosting ve Kinsta gibi bazı web sunucuları sadece bu konuda uzmanlaşıyor (MDDHosting incelememizi ve Kinsta incelememizi okuyun). Bulut barındırma, WordPress seçimleri için en iyi web barındırma hizmetlerimiz arasında yaygındır, çünkü geleneksel barındırma işlemlerinin yapamayacağı şekilde esneklik, fazlalık ve güvenlik sunar.

HostPapa VPS

WordPress web siteniz veya herhangi bir web sitesi için daha fazla meyve suyu arıyorsanız, VPS planları faturaya uygundur. HostPapa, yalnızca yönetilen beş VPS hosting katmanı sunar. Yönetilmeyen VPS barındırma arıyorsanız, A2 Hosting bunu sunan birkaç ana bilgisayardan biridir.

Katmanlar arasındaki fiyat yüksektir, ancak özellikler ve özellikler de öyle. Ayrıca, yönetilse de, HostPapa kullandığınız VPS’ye kök erişimi sunar, yani üzerine istediğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, isterseniz VPS hesabınızı yeniden satabilirsiniz, ancak HostPapa da özel bayi planları sunar.

hız & uptime

Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak web sitesi hızını test ediyoruz. Bu araçlar, tek bir kullanıcı için deneyimi ve web sitesinin yük altında nasıl performans göstereceğini test etmemizi sağlar. Testlerimiz en ucuz planda WordPress’in boş bir sürümü ile yapılır. Bu şekilde, web sitesi yükleme süresinde yer alan değişkenleri azaltabiliriz.

Ayrıca, WordPress’i yüklemek dışında siteye hiçbir şey yapmıyoruz. Önbellekleme veya sıkıştırma devam ediyorsa, web barındırma ekledi, biz değil. Bu, herhangi bir web sitesinin atması gereken adımlar. Web sitesi yükleme sürelerini iyileştirme kılavuzumuzda sitenize önbellekleme ve sıkıştırmayı nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Pingdom Hız Testi ideal sonuçlardan daha azını verdi. Web sitemiz 100 üzerinden 90 puan aldı ve bu iyi görünse de pek iyi değil. Test web sitemizde hiçbir şey olmadığını unutmayın, bu nedenle skordaki küçük değişiklikler bir fark yaratır. Bu durumda, web sitelerinin yükleme sürelerini iyileştirmek için önemli olan önbellek eksikliği devam ediyor.

Hostpapa-review-hız testi

Benzer şekilde, Yük Darbe testimiz de hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi. Beş dakika boyunca sunucuya 50 kullanıcı gönderdik, yanıt süresini ve her biri için yerine getirilen istek sayısını ölçtük. HTTP isteklerimizin yaklaşık dörtte biri hatalarla karşılandı ve sunucunun performans sınırında olduğunu gösteriyor.

Hostpapa-review-yük darbe

Yine de, planınız yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile desteklenmektedir. HostPapa “neden HostPapa” sayfasında bir tane sunduğunu iddia ediyor, ancak ayrıntılar için hizmet şartlarına başvurduğunu söylüyor. Yaptık ve hiçbir şey bulamadık. Hizmet şartlarında bir kesintisiz çalışma garantisi veya hizmet düzeyinde bir anlaşma söz konusu değildir; bu, kesintisiz çalışma garantisi olmaması kadar iyidir.

Güvenlik

HostPapa’nın web sitesinde özel bir “güvenlik” bölümü vardır, ancak temel bir web sitesi çalıştırıyorsanız bu bölümü ziyaret etmeniz gerekmez. Aradığımız üç temel güvenlik özelliği, tüm kapaklarda mühürlemek istiyorsanız sağlam bir ücretli yükseltmelerle birlikte planlar arasında yer alıyor..

Yine de göremeyeceğiniz çok şey var. HostPapa’nın kullandığı Apache sunucuları, ModSecurity web uygulaması güvenlik duvarı, kaba kuvvet algılama, dağıtılmış hizmet reddi saldırı önleme ve Patchman taraması ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca verileriniz bir RAID-10 yapılandırmasında saklanır (RAID kılavuzumuzun ne olduğunu okuyun) ve yedek taşıyıcılara aktarılır.

Ne yazık ki, otomatik yedeklemeler tüm planlara dahil değildir. Otomatik, günlük yedeklemeler için yalnızca en üst seviye Business Pro paylaşılan planları 1 GB depolama alanı ile birlikte gelir. Yedekleri manuel olarak alabilirsiniz – nasıl yapılacağını öğrenmek için WordPress yedekleme kılavuzumuzu okuyun – ancak otomatik olarak gerçekleşmesi için yeni sürüme geçmeniz gerekir.

Alternatif olarak, alt katman planlarından birine günlük yedeklemeler ekleyebilirsiniz. Web sitenizdeki kötü amaçlı yazılımları tespit eden ve kaldıran SiteLock ile CDN ve kötü amaçlı yazılımları temizleme yardımı gibi özellikler de dahil olmak üzere çoğunlukla aynı şeyi yapan Koruma Gücü de mevcuttur..

HostPapa Ücretsiz SSL

Planlar arasında günlük yedeklemeler görmek istememize rağmen, en azından HostPapa herkes için ücretsiz bir SSL sertifikası içerir. Bu bir Let’s Encrypt sertifikasıdır, yani web sitenizde ödemeler veya çok sayıda kişisel bilgi toplamanız harika değildir, ancak sizi korkunç tarayıcı uyarılarını geçecek.

Temel olarak, SSL sertifikası sitenizi ziyaret eden tarayıcıya güvenilir olabileceğinizi söyleyecektir, bu da web siteniz ve kullanıcı arasında şifreli bir bağlantı açmasını isteyecektir (SSL ile TLS kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz).

Planınıza dahil edilen sertifika verileri şifreleyecektir, ancak üst düzey uygulamalar için uygun değildir. Neyse ki, bazı üst düzey planlar, Business Pro paylaşılan planı da dahil olmak üzere premium bir Wildcard sertifikası sağlar.

Gizlilik

Çoğu web barındırıcısı gizliliğinizi, özellikle Endurance International Group’a ait olanları göz ardı eder (bir örnek görmek için HostGator incelememizi okuyun). Neyse ki, HostPapa gizlilik için HostGator’dan daha çok DreamHost’a benzer. DreamHost incelememizde görebileceğiniz gibi, gizlilik birçok web barındırıcısı için bir endişe değildir, ancak HostPapa gibi birkaç durumda rahatlayabilirsiniz..

Bununla birlikte, HostPapa, etki alanı gizliliği söz konusu olduğunda DreamHost kadar endişeli değildir. Bu özellik, bir alanı kaydettirdiğiniz kişisel bilgileri gizlemenize olanak tanır çünkü veri toplama ve spam için birincil hedeftir. Paylaşılan barındırma sadece üst katmanı ücretsiz sunuyor. Başka bir yerde istiyorsanız, yılda 10 ABD doları tutar.

Alan adı gizliliği için ödeme yapmak ideal değildir çünkü bir alan adını kaydettirdiğinizde dahil edilmesi gerekir. Sonuçta, DreamHost, Midphase ve WestHost gibi ev sahiplerinin bunu planlar arasında ücretsiz olarak dahil ettiklerini gördük (Midphase incelememizi ve WestHost incelememizi okuyun).

Yine de, HostPapa’nın gizliliğinin geri kalanı mükemmel olduğunda bu küçük bir endişe kaynağıdır. Gizlilik politikası HostPapa’ya fatura bilgilerinizi, IP adresinizi, tarayıcı türünüzü, erişim sürelerinizi ve daha fazlasını toplama hakkı verir ve VPN incelemelerimizden biri olsaydı, çoğu web barındırıcısı için yaygın olan bir karışıklığa neden oluruz.

Daha da önemlisi, bu bilginin nasıl kullanıldığıdır. HostPapa bilgileri yalnızca size hizmet veriyorsa üçüncü taraflarla paylaşır. Ayrıca, aktarılan verilerin kapsamını sınırlar, yani üçüncü taraf bu verileri başkalarıyla kullanamaz, saklayamaz veya paylaşamaz.

Site5’teki gizlilikle karşılaştırıldığında, değer açıktır (Site5 incelememizi okuyun). HostPapa gizliliğinize açık bir saygı duyuyor ve sizi kayıt dışı tutmasa da, birkaç web barındırıcısı.

Destek

HostPapa, destek ekibiyle istediğiniz şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Herhangi bir web barındırıcısından beklendiği gibi canlı sohbet, e-posta ve telefon desteği mevcuttur, ancak kimsenin emin olamayacağımızdan faks veya iyi salyangoz posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz. Yine de, seçenekler var, bu bizim için yeterli.

Müşteri hizmetleri merkezi, hizmeti kullanmak için bol miktarda bilgi sağlar. Orada, ağ durumunu kontrol edebilir, video öğreticileri listesine göz atabilir, canlı sohbet başlatabilir ve bilgi tabanında arama yapabilirsiniz.

Hostpapa-review-müşteri bakım merkezi

Bu araçları kullanmaya gelince, video eğiticileri faydalı ancak tarihli. Yine de, nadiren web ana bilgisayarlarından gördüğümüz birçoğu var. Benzer şekilde bir ton bilgi bankası makalesi de vardır. HostPapa’da, hesabınızı ayarlamaktan belirli uygulamaları kullanmaya kadar her şey dahil olmak üzere göz atmak için 2.000’den fazla destek makalesi bulunur..

Ayrıca, makaleler çok fazla olmasına rağmen ayrıntılı. Çoğu durumda, büyük bilgi tabanlarının makalelerde kalite eksikliğine yol açtığını görüyoruz, ki bu da şükür ki, durum böyle değil.

Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, HostPapa’nın haftalık web seminerine geçebilir veya destek temsilcisi ile 30 dakikalık bir görüşme planlayabilirsiniz. Bu bire bir oturum, beceri seviyeniz ne olursa olsun her HostPapa müşterisi için ücretsizdir. Ek aramalara ihtiyacınız varsa, bunlar sadece 40 dolar..

Karar

Aksak, tarihli ve görünüşte yanlış yönlendirilmiş, HostPapa çok daha iyi yapabilirdi. Mükemmel bir destek sistemi, cömert plan teklifleri ve iyi bir gizlilik politikası ile büyük bir web barındırma kemikleri vardır. Ancak, tıknaz kontrol paneli, eşleşmeyen web sitesi bilgileri ve düşük hız, arzulanan bir çok şey bırakıyor.

HostPapa daha ucuz olsaydı, evde bir çalışma olurdu, ancak sizi önde gelen web barındırıcıları kadar çalıştıracağı düşünüldüğünde, standart farklıdır.

HostPapa hakkında ne düşünüyorsun? Denemeyi planlıyor musun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me