HostMonster İncelemesi – Güncellendi 2020

HostMonster İncelemesi

HostMonster, Bluehost ile birçok arka ucunu paylaştığı, ancak ağabeyinin özellikleri ve desteği olmadan garip bir barındırma sağlayıcısıdır. Sonuç, daha iyi bir seçenek lehine kaçınmak isteyebileceğiniz bir hizmettir. Ayrıntılar için HostMonster incelememizin tamamını okuyun.


HostMonster etkileyici bir web barındırma sağlayıcısı, aksi halde öneren tarihli web sitesi olmasına rağmen. Bununla birlikte, güçlü noktalarının birçoğu, en iyi web sağlayıcılarımızdan biri olan Bluehost’un paltolarında sürme gibi görünmesini sağlıyor. Bu da mantıklı, her ikisi de web barındırma konglomera Endurance International Group aittir aittir.

Ucuz web barındırma ne peşindeyseniz, burada bulamazsınız. HostMonster’ın yüksek fiyat etiketi, sivilceli desteği ve uyumsuz özellikleri, Bluehost’un sahip olduğu mükemmel cesareti paylaşsa bile, profesyonellerden daha fazla eksiler bırakır. EIG yıldız çocuğundan daha pahalı olduğu göz önüne alındığında, daha büyük kardeşinden HostMonster’ı seçmek için çok az teşvik var.

Bununla birlikte, HostMonster incelememizi sunmak için buradayız ve en ucuz paylaşılan planıyla bir web sitesi başlattıktan sonra deneyimimizi detaylandırıyoruz. Kararımızı vermeden önce cPanel, web posta, özellikler, hız ve daha fazlası hakkında konuşacağız.

hostmonster-çıkış

hostmonster kontrol paneli

hostmonster-cpanel

hostmonster-yük etkisi

hostmonster hızlı test

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

HostMonster için alternatifler

Özellikleri

HostMonster, Bluehost ile hemen hemen her şekilde aynıdır ve özellikleri içerir. Liste, özellikle WordPress kullanıcıları için uzun, ancak yüksek fiyat etiketi, bazı özelliklerin parlaklıklarını kaybetmesine neden oluyor.

Dizinin çoğunu oluşturan paylaşılan planlar etkileyici güzelliklerle geliyor. Tüm katmanlar, görmek güzel bir SSL sertifikası içerir, ancak özellik listesinin kendi haline geldiğini görmek için Artı veya daha fazlasına atlamanız gerekir. Dizinin en üstünde yer alan Choice Plus planı, spam önleme, alan gizliliği, CodeGuard yedeklemeleri, pazarlama teklifleri ve daha fazlasını içerir.

HostMonster’ın bir ödeme duvarının arkasındaki bazı özellikleri gizlediğini düşünmüyoruz, çünkü pazarlama kredilerini veya spam önleme işlemini önemli saymıyoruz. Temel özellikler, tam cPanel yedeklemeleri ve bir SSL sertifikası da dahil olmak üzere katmanlar kapsamındadır..

HostMonster WordPress Özellikleri

WordPress’e özgü planlar sunulmamasına rağmen, HostMonster herkesin favori içerik yönetim sistemi için çok şey içerir. Aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde ele alacağımız gibi, HostMonster bir hesap açtıktan sonra web sitenizin kullandığı WordPress’in önceden yüklenmiş kopyasında kullanılacak bir tema seçmenizi isteyecektir..

WordPress kullanmak istemiyorsanız sorunlarınız olacaktır. HostMonster, Bluehost’un mükemmel WordPress kontrol paneli ve tahmin ettiğiniz gibi WordPress için tema satan MOJO Marketplace etrafında oluşturulmuştur. Diğer yükleyiciler orada, ancak HostMonster WordPress kullanıcılarına odaklanıyor.

HostMonster Özelliklerine Genel Bakış

HostMonster Logosuwww.hostmonster.com

Aylık $ 495 başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği
Belirli katmanlar

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı
n / a

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması
Bilinmeyen

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Bu incelemede göreceğimiz gibi, HostMonster’ın EIG kardeşleri Bluehost ile çok ortak noktası var. Aslında, neredeyse her açıdan aynılar. Bununla birlikte, HostMonster Bluehost’un aldatıcı fiyatlandırma taktiklerinden bazılarını ödünç alsa da, fiyatı daha da yüksek.

HostMonster, Arvixe kadar pahalı değil. Arvixe incelememizin bir karşılaştırması, HostMonster’ın fiyatlandırma açısından derinden gitmediğini, ancak piyasadaki birçok paylaşılan seçenekle elde edeceğinizden 1 $ 2 $ daha fazla harcayacağınızı gösterecektir..

Hizmet buna değerse daha fazla harcamaya karşı değiliz – Kinsta, Pagely ve MDDHosting bu kategoriye uyuyor – ancak HostMonster ekstra paranızı iyi kullanmıyor. Planlar, özellikler ve özellikler bakımından Bluehost’larla aynı, sadece bir iki dolar daha pahalı.

Bu da daha ucuz için paylaşılan barındırma alabilirsiniz görmezden geliyor. 1&1 IONOS, örneğin, HostMonster fiyatının yaklaşık yarısı için kapsamlı bir paylaşılan paket sunuyor (1&1 IONOS incelemesi).

HostMonster fazla pahalı değil, ancak iki hizmetin çoğu aynı olduğunda Bluehost ile yapacağınızdan birkaç dolar daha fazla harcama yapmayı haklı çıkarmak zor. Alan adları bile daha pahalıdır, HostMonster bir .com alanı için GoDaddy’den 5-6 $ daha fazla ücret almaktadır (GoDaddy incelememizi okuyun).

Ne olursa olsun, HostMonster’da bir barındırma paketi almaya karar verirseniz 30 gün boyunca korunursunuz. InMotion Hosting’in üç aylık geri ödeme aralığı (InMotion Hosting incelememizi okuyun) sürece, çoğu web barındırıcısı için bir ay standarttır.

Kullanım kolaylığı

HostMonster, EIG kardeşlerinin çoğu ile aynı şekilde çalışır. Bir plan seçecek, sahip olduğunuz veya kaydetmek istediğiniz bir alan adı girecek, kişisel bilgilerinizi dolduracak ve ödemenin işleme konmasını bekleyeceksiniz. Bununla birlikte, süreç Bluehost ile olduğundan daha sinir bozucu..

Bunun nedeni, HostMonster’ın karanlık bir arka plan üzerinde açık bir yazı tipi kullanmasıdır. Estetik kaygılar ödeme yapmadan önce başlasa da, göz yorgunluğu kontrastı toplamınızın nerede olduğunu bulmayı zorlaştırır; bu, HostMonster’ın kasada ekstraları önceden seçmesi açısından özellikle önemli olan bir metriktir..

hostmonster inceleme kontrolü

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra sipariş onay sayfasına gönderilir ve bir şifre belirlemeniz istenir. Hosting24 ile elde ettiğiniz gibi güncellenmiş bir ödeme deneyimini tercih etsek de (Hosting24 incelememizi okuyun), ekli HostMonster sistemi iyi çalışıyor.

Bundan sonra, alan adınızı ve şifrenizi kullanarak cPanel veya web postasına giriş yapabilirsiniz. Alternatif olarak, Google tek oturum açma seçeneğini kullanarak kaydolduysanız, bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

Doğrudan kontrol paneline giriş yapmayı seçerseniz, bir tema seçmenizi isteyen bir ekrana gönderilirsiniz. HostMonster bunu netleştirmese de, bir tema seçerseniz barındırma paketiniz otomatik olarak web sitesi oluşturucu ile kurulur. Neyse ki, bu adımı atlayabilir ve cPanel’e devam edebilirsiniz.

HostMonster cPanel

Tarihli web sitesi ya da değil, HostMonster kontrol paneli söz konusu olduğunda önemli puanlar kazanır. Kullanılabilirlik ve özelleştirilebilirliğe aynı anda odaklanan Bluehost ile aynı arayüzü kullanır, çekilmesi zor bir kombinasyon.  

hostmonster-review-kontrol paneli

Bir tema seçmeyi atladıysanız, HostMonster geçici bir etki alanında WordPress kuracaktır. Web sitenizin aşamalı bir sürümüdür, yani verileri canlı alana aktarmadan önce üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Siz bunu yaparken canlı alanda bir “yakında” sayfası görüntülenir.

Başlarken WordPress’e giriş yapmanıza gerek yoktur, ancak kontrol panelinin ortasındaki büyük, mor düğmeyi kullanmak bunu kolaylaştırır. Bunun yerine, temalara ve eklentilere kontrol panelinden göz atabilir, böylece web sitenizi, açıkça tıkanık WordPress arka ucu ile uğraşmadan kurmanıza izin verir..

CPanel ayrıntılarını incelemek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. “Gelişmiş” sekmesi, Bluehost’u cPanel kılavuzu ile barındıran en iyi web hostingimizde bir nokta kazandıran klasik cPanel görünümünü gösterir..

hostmonster-review-cpanel

E-posta, “e-posta” olmasına rağmen başka bir yerde işlenir & office ”sekmesine tıklayın. Bu sekmeyi tıkladığınızda, Microsoft Office 365 ve Google G Suite için birkaç reklamın yanı sıra alan adınızda e-posta adresleri oluşturma seçeneği de görüntülenir. Web postasına erişmek için kontrol panelinden çıkmanız gerekir.

HostMonster Web postası

HostMonster’ın, sürekli olarak oturum açamadığımızı düşünerek, önermediğimiz web postasıyla erişmek için web postasına erişmek için oturumu kapatmanız gerekir. Bunun yerine, web posta hesabınızın adresini ve günlüğünü bulmak en iyisidir doğrudan. Alternatif olarak, bir web posta uygulaması kullanabilirsiniz.

Bu, kontrol panelinden “e-posta” & ofis “sekmesini tıklayın ve doğru adres için” e-postayı kontrol et “i tıklayın. Bu, Horde, Roundcube veya SquirrelMail’i yapılandırabileceğiniz web postası kurulum sayfasını açacaktır. Thunderbird, Microsoft Outlook ve Postbox dahil olmak üzere birçok yerel e-posta istemcisi için kurulum talimatları da vardır..

Barındırma Türleri

HostMonster’ın birden fazla barındırma türü vardır, ancak bu başlangıçta belirgin olmayabilir. EIG kardeş iPage gibi (iPage incelememizi okuyun), HostMonster paylaşılan planlarını yalnızca ana sayfasında gösterir. VPS ve özel barındırma özelliğine sahip diğer planlar, web sitesinin altbilgisine indirgenir.

Barındırma türlerine ve ne anlama geldiklerine aşina değilseniz, barındırma türlerine genel bakışı okuyun.

Çoğu web barındırıcısının yeni başlayanlara yönelik olduğu gibi, HostMonster paylaşılan planlara odaklanır (başka bir örnek için JustHost incelememizi okuyun). Bluehost’taki paylaşılan dizinin adlandırma şemasını ve genel özelliklerini yansıtan üç katmanlı barındırma – Temel, Artı ve Seçim Artı – vardır..

Ancak Bluehost’tan farklı olarak HostMonster’ın fiyatı yüksektir. Bluehost incelememizde okuyabileceğiniz gibi, fiyatıyla bile sorunlarımız var, bu nedenle HostMonster’ın ekstra primi paylaşılan planlar için harika görünmüyor.

Adlandırma şeması ve planların düzeni Bluehost’larla aynı olsa da, lehçe.

HostMonster ayrıca, “profesyonel olmak” için özel bir IP adresi ve yüksek performanslı bir sunucu ekleyen üç paylaşımlı barındırma katmanı sunar. Bununla birlikte, HostMonster’ın pazarlama kopyasını güncellemeyi unuttuğu anlaşılıyor, çünkü reklam planın HostMonster’ın Prime paketinin içerdiği her şeyi içerdiğini söylüyor. Bu Prime paketi mevcut değil.

HostMonster VPS ve Özel Hosting

Paylaşılan kadro etkileyici değil ve HostMonster’ın buna odaklandığını düşünürsek, VPS’nin ve özel planların da vasat olacağını varsaydık. Neyse ki, durum böyle değil. HostMonster, VPS planları söz konusu olduğunda A2 Hosting esnekliğini sağlamasa da (A2 Hosting incelememizi okuyun), çok perişan değildir.

Bunun nedeni, HostMonster’ın web sitenize güvenlik ve hız konusunda yardımcı olabilecek bulut VPS planları sunmasıdır. MDDHosting ve Kinsta’nın bulut merkezli yaklaşımı daha iyi çalışır (MDDHosting incelememizi ve Kinsta incelememizi okuyun), ancak HostMonster ile gitmek istiyorsanız, VPS teklifi kötü değildir.

Aynısı özel planlar için söylenemez. Kötü değiller, ama aynı şarkıyı ve dansı diğer sağlayıcılardan aynı fiyata gördük. Daha da kötüsü, adanmış sunucular katı hal sürücüleri yerine geleneksel sabit diskleri kullanıyor ve bunlar web sunucuları arasında yaygınlaşıyor.

Adanmış barındırma arıyorsanız, WebHostingBuzz, ucuza almanın harika bir yoludur, çünkü ayda 50 doların altında başlayan temizleme adanmış sunucular sunar (WebHostingBuzz incelememizi okuyun). Alternatif olarak, daha fazla güç arıyorsanız, LunarPages incelememizi okuyabilir, ancak uyarılırsınız, bu güç için büyük bir prim harcarsınız.

HostMonster Yönetilen WordPress

HostMonster’ın paylaşılandan daha fazla seçenek sunmasına rağmen, yönetilen WordPress paketleri eksik. WordPress seçimleri için en iyi web barındırma hizmetlerimiz arasında yaygın olan bu planlar, bir WordPress web sitesini yüklemeden veya güncel tutmaktan endişe etmeden başlatmanıza izin verir..

Bulut VPS planları bunun için doğal bir ev gibi görünüyor çünkü yapının DreamHost’un DreamPress planlarıyla mükemmel performans sergilediğini gördük (DreamHost incelememizi okuyun). Ne yazık ki, bu sunulmuyor.

Yönetilen bir WordPress çözümü arıyorsanız, birkaç seçenek vardır. SiteGround’u seviyoruz çünkü çoğudan daha azına kapsamlı bir yönetilen WordPress paketi sunuyor (SiteGround incelememizi okuyun). Bununla birlikte, daha fazla güce ihtiyacınız varsa Pagely incelememizi okuyabilirsiniz.

hız & uptime

Hız testi için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanıyoruz. Her iki aracı da kullanarak kapsamlı bir hız ve çalışma süresi görünümü toplayabiliriz. Pingdom Hız Testi, tek bir kullanıcıya odaklanmamızı ve deneyimleyebilecekleri hızı sağlar ve Yük Etkisi, sunucunun stres altında nasıl performans gösterdiğini gösterir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, HostMonster Bluehost’a benzer bir performans gösterdi. JustHost’u incelerken, Bluehost ile benzerlikler hakkında destekle konuştuk. Temsilci soruyu atlatmasına rağmen, JustHost’un kullandığı mimarinin bir kısmının Bluehost tarafından sahip olduğu ve işletildiği açıktı..

Yansıtılmış kontrol panelinin yanı sıra Bluehost testimizde de aynı barındırma katmanında elde ettiğimiz sonuçları elde ettiğimiz göz önüne alındığında, HostMonster için de durum böyle görünüyor. Neyse ki, bu sonuçlar iyi, en azından tek nokta testimiz için. HostMonster 100 üzerinden 94 puan aldı ve bu sayı Hostinger kadar hızlı değil (Hostinger incelememizi okuyun), ancak çoğudan daha hızlı.

hostmonster-review-hız testi

Load Impact, Bluehost ile olduğu gibi farklı bir hikaye anlatıyor, ancak HostMonster ile düşükler daha da düşük. Load Impact’i bir stres test aracı olarak kullanıyoruz ve nasıl çalıştığını görmek için web sitesine beş dakika içinde 50 sanal kullanıcı gönderiyoruz. Bu sayıların, en düşük katmanlı paylaşılan planlar için maksimum olduğunu gördük.

Bazı HTTP hataları veya cevapsız istekler çok önemli değildir, ancak HostMonster’ı test ederken yarımızdan fazlasında hatalarla karşılaşıldı (bununla mücadele eden başka bir sağlayıcı için GreenGeeks incelememizi okuyun).

36 kullanıcıdan sonra yanıt süresi sıfıra düştü, yani web sitesi bu noktayı geçen herhangi bir kişi için yüklenmedi. HTTP hatalarının sayısının artması, aynı sunucuda çok fazla kullanıcının barındırıldığını gösteriyor.

hostmonster-review-yük darbe

Performans Bluehost’larla aynıdır ve çalışma süresi garantisi de geçerlidir. Yani bir tane yok. Aslında, çalışma zamanını ele alan bilgi bankası girişi, doğrudan Bluehost’tan kopyalanır ve yapıştırılır; bu, HostMonster’ın yüzde 100 çalışma süresini tutmaya çalışacağını, ancak garanti olmadığını.

Güvenlik

HostMonster aradığımız üç ana güvenlik özelliğine sahiptir: SSL sertifikası, günlük yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılım taraması. Bluehost da bu trifektaya sahip ve tıpkı oradaki deneyimimiz gibi, Apache sunucularının güvenliğini doğrulayamadık.

Hemen hemen tüm incelemelerimizde, sunucudaki dağıtılmış hizmet reddi koruması, ModSecurity, BitNinja ve daha fazlasını içeren güvenlik özellikleri hakkında soru sormak için destek veriyoruz. Tüm bu özellikler, web barındırma sunucularını korumak için gereklidir ve Bluehost sunucularının bunlardan bazılarına sahip olduğundan şüphelensek de, bilmenin hiçbir yolu yoktur.

Onlara “Bluehost sunucuları” demek de bir yazım hatası değil. “Destek” bölümünde bahsedeceğimiz gibi, konuştuğumuz HostMonster temsilcisi, sunuculara bu şekilde atıfta bulunarak, HostMonster’in Bluekin’in yeniden başlatılmış, overpriced bir versiyonu olduğunu düşündürüyor.

HostMonster SSL

Bu bir yana, güvenlik özellikleri etkileyici. Web sitenizi ziyaret eden tarayıcıların güvenli olduğunu bilmelerini sağlayan ücretsiz bir SSL sertifikası alırsınız. Bu, tarayıcının web siteniz ve kullanıcı arasında şifreli bir bağlantı açmasına olanak tanır ve aralarından geçen bilgileri korur.

Ayrıca, tek bir tıklamayla ve SiteLock’un temel bir sürümü ile geri yüklenebilen cPanel hesabınızın günlük yedeklerini alırsınız. SiteLock, web siteniz için bir antivirüs gibidir ve yolunuza gelebilecek herhangi bir siber suçtan korur. Dahil olan Lite sürümü temel tarama sağlar, ancak web sitenizdeki kötü amaçlı yazılımları kaldırmaz.

Yine de, bu üç güvenlik özelliğinin mevcut olmasından mutluyuz. SiteLock sürümünüzü yükseltebilir veya CodeGuard aracılığıyla ek yedeklemeler satın alabilirsiniz, ancak HostMonster, içerik olabilmemiz için planlar arasında yeterli güvenlik özellikleri sağlar.

Gizlilik

HostMonster, gizlilik için kötü bir işaret olan EIG’ye aittir. HostGator incelememizi okuduysanız, EIG’nin web barındırma şirketlerine sahip olduğunu, ancak verilerinizi satma işinde olduğunu bilirsiniz..

Daha az sorundan başlayarak HostMonster, WestHost gibi planlara alan adı gizliliğini dahil etmez (WestHost incelememizi okuyun). Bununla birlikte, HostMonster, belirli paylaşılan planlarla alan gizliliğini içerdiği için çoğundan daha iyidir. En iyi iki katman alan adı gizliliği sunar, bu yüzden planlarda tercih etsek de şikayet etmek zordur.

Alan adı gizliliği, WHOIS kaydınızda sakladığınız bilgileri kayıt kuruluşunun bilgileri ile değiştirerek kişisel bilgilerinizi toplu veri toplayıcılarından gizler. Bir web sitesi başlatırken kimliğinizi korumanın ilk adımıdır ve WestHost ve DreamHost gibi sağlayıcıların sitelerini ücretsiz olarak tanıttıklarını gördük.

Bununla birlikte, EIG’nin gizlilik politikasına kıyasla küçük bir endişe kaynağıdır. Gizlilik politikası, EIG’ye bilgilerinizi uygun gördüğü şekilde paylaşma ve satma hakkı verir; bu, sahip olduğu bilinen ortakların listesi göz önüne alındığında özellikle endişe vericidir.

Gizlilik politikası, EIG’nin kişisel bilgilerinizi Google Ads, Bing, WPBeginner, Verizon ve daha fazlasına satabileceğini söylüyor. Aslında, bilinen iş ortaklarının listesi o kadar uzundur ki yazdırmak yaklaşık altı sayfa alır.

Bu, devam eden iç ticareti de görmezden geliyor. EIG, çoğu web barındırma hizmeti veren birçok markaya sahiptir. Örneğin, bir barındırma paketi satın aldıktan sonra SiteLock ve MOJO Marketplace reklamlarında bir artış göreceksiniz. Anekdot olarak, en azından gözden geçirenin kesinlikle.

Destek

Bu inceleme boyunca, HostMonster’ın Bluehost’a ne kadar benzediğinden bahsettik, ancak desteği test ederken cevabımızı aldık. Soruyu Bluehost’a koyarken benzer bir yanıtla karşılanan sunucuların güvenliğini sorduk. Bununla birlikte, yeterli miktarda meraktan sonra, destek temsilcisi sunuculara “Bluehost sunucuları” adını verdi.

hostmonster-review-canlı-sohbet

Canlı sohbet penceresinin üstündeki ad farklıdır, ancak temsilcinin HostMonster ve Bluehost (ve muhtemelen JustHost için) ile ilgili soruları yanıtladığı görülüyor. Bunu bilerek, sonucumuz aynıdır. HostMonster’ın telefon ve canlı sohbet üzerinden hızlı desteği vardır, ancak temsilciler web sitenizdeki sorunları gidermenize yardımcı olmaktan daha küçük açıklamalar sağlamakla daha fazla ilgilenirler..

Bununla birlikte, yardım merkezi aynı değildir. Bluehost’un yardım merkezini çok seviyoruz, bu yüzden burada görmek kötü olmaz. Yine de HostMonster bilgi tabanını çalmamaya karar verdi. Bunun yerine, makale koleksiyonunu okumak ve gezinmek zor.

hostmonster-review-bilgi bankası

Ayrıca HostMonster, Bluehost’un sahip olduğu destek kaynaklarına sahip değil. Sadece bir avuç bilgi bankası makalesi vardır ve sağlam ayrıntılara ve talimatlara sahip olsalar da, Bluehost’un daha yararlı olduğu video eğitimleri, web seminerleri ve izlenecek rehberler.

Bu bir Bluehost ve HostMonster karşılaştırma parçası değildir (ringde görmek istiyorsanız DreamHost ve Bluehost maçımızı okuyabilirsiniz). Bununla birlikte, iki hizmet çoğunlukla aynı olduğunda bir temel beklenti belirlemek zor değildir. Destek söz konusu olduğunda, ne yazık ki, HostMonster kardeşlerinin zayıf noktalarını güçlü olanlar olmadan benimsemiştir..

Karar

HostMonster Bluehost – bunun bir yolu yok – ama biraz daha karmaşık ve pahalı bir versiyonu. Her ne kadar özellikle güvenlik tarafında özellikleri takdir etsek de, olumsuzlukların bazıları göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Bluehost ile karşılaştırıldığında, HostMonster yetersiz kalıyor.

Tüm EIG markalarında olduğu gibi, gizlilik ve destek zayıf noktalardır, ancak HostMonster’ın hızı kardeşlerinin çoğundan daha iyidir..

HostMonster hakkında ne düşünüyorsunuz? Sadece Bluehost’un yeniden uyarlanmış bir versiyonu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

HostMonster SSS

 • HostMonster nedir?

  HostMonster, Endurance International Group’a ait bir web barındırma sağlayıcısıdır. CPanel ile Apache sunucularında paylaşılan, özel ve VPS barındırma özelliğine sahiptir.

 • Neden HostMonster Yüklemiyor??

  HostMonster stres testimiz sırasında zorlandı, bir sunucuda çok fazla kullanıcı olduğunu ve yeterli kaynak olmadığını düşündürdü. Bu, HostMonster ile barındırılan sitelerin yüklenmemesine neden olabilir.

 • HostMonster’da E-postayı Nasıl Yönlendiririm?

  HostMonster kontrol panelinde “e-posta” yı tıklayarak e-posta yönlendirme ayarlayabilirsiniz & ofis “i ekleyin ve yeni bir adres ekleyin. CPanel belgelerini okuyarak yönlendirmeye ayarlama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • HostMonster’da Alan Adı Yönetimi Nerede??

  Etki alanı adı yönetimi alanını HostMonster kontrol panelindeki “etki alanları” sekmesini tıklayarak bulabilirsiniz. Orada bir SSL sertifikası ekleyebilir, alan adını yönetebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me