Hosting24 İnceleme – Kullanımı Kolay, Hızlı ve Ucuz – Güncellendi 2020

Hosting24 İnceleme

Hosting24, favori web sunucularımızdan Hostinger’in kullanıma hazır bir çeşididir. Ebeveyninin üst taraflarının çoğuna sahiptir, ancak her şeyden daha hızlı bir şekilde havaya şeyler almaya odaklanmıştır. Sizin için bir seçenek olup olmadığını görmek için Hosting24 incelememize göz atın..


Hosting24, Hostinger’ın bir kız şirketidir ve Hostinger incelememizde okuyabileceğiniz gibi, en iyi web barındırma sağlayıcılarından biridir. Ucuz, kullanımı kolay ve hızlı, web barındırma pazarında bulmak zor bir denge yaratıyor.

Bu Hosting24 incelemesinde, onunla zaman geçirdikten sonra deneyimlerimiz hakkında konuşacağız. Hız, güvenlik, kullanıcı dostu olma ve daha fazlasını test etmek için en ucuz planıyla bir WordPress web sitesi başlattık, böylece size kararımızı verebiliriz.

Hosting24 bunu tavsiye etmeyi çok kolaylaştırır. Eksik olduğu birkaç alan bulsak da, profesyoneller inkar etmek için çok fazla. Bununla birlikte, güçlü adanmış barındırma veya yönetilen WordPress arıyorsanız, başka bir yere bakmak daha iyi olabilir.

Hosting24-slider1

Hosting24-slider2

Hosting24-slider3

Hosting24-slider4

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Hosting24 için alternatifler

Özellikleri

Hosting24 birçok özelliğe sahiptir, ancak bu hemen görünmeyebilir. Ürün sayfasına hızlı bir bakış, her şeyi içermesi gerektiğini gösterse de, onu ayıran şeyler sahne arkasında devam ediyor.

Buna rağmen, Hosting24’ün planlarını nasıl bölümlere ayırdığı hakkında konuşmamız gerekiyor. “Barındırma türleri” bölümündeki ayrıntılara gireceğiz, ancak kısaca cPanel’i ve Hosting24’ün kontrol panelini kullanan diğerlerini kullanan planlar var. Ayrıca farklı fiyat noktalarında farklı özelliklerle satılmaktadır.

Normal paylaşılan planlar, ücretsiz bir web sitesi oluşturucu da dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir. En iyi web sitesi oluşturucumuz Wix kadar iyi olmasa da, hala sağlam bir teklif (Wix incelememizi okuyun).

Hosting24-review-website-oluşturucu

Bununla birlikte, paylaşılan plandan her şeyi çıkarmak için İşletme katmanına atlamanız gerekecek. Burada, web sitesi oluşturucunun yanı sıra ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası, otomatik günlük yedeklemeler ve ücretsiz bir alan adı alırsınız..

Hoting24 cPanel Planları

cPanel planları ise özellikler katmanlar arasında bölümlere ayrılmaz. Her iki cPanel hosting katmanında SSL / TLS sertifikası, web sitesi oluşturucu ve otomatik yedeklemeler alırsınız. Ayrıca Cloudflare (Cloudflare kılavuzumuzun ne olduğunu okuyun) ve tam SSH erişimi ile kolay entegrasyona sahipsiniz.

Garip olan şey, seçtiğiniz katmana bağlı olarak cPanel planlarının paylaşılan planlardan daha ucuz olabilmesidir. Hosting24’ün kontrol panelinin hayranları olsak da, cPanel’i de çok seviyoruz, bu yüzden daha az parayla daha fazla özellik almak için bir cPanel planına atlamak mantıklı olabilir.

Yani, bu özellikler Hosting24 kullandığı sunucu yazılımı ile karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir dedi. Çoğu web barındırıcısı, mükemmel esneklik sunan açık kaynaklı bir sunucu yazılımı olan Apache’yi kullanır. Yine de, ek yükü azaltırken benzer esneklik sunan LiteSpeed ​​adı verilen bir alternatif var..

Hangi sonuçlar kullanıcı için çok daha hızlıdır. “Hız” bölümüne gireceğimiz için Hosting24 olağanüstü bir performans sergiliyor ve bu büyük ölçüde LiteSpeed ​​sunucuları sayesinde. HostMonster’da aldığınız reklam kredileri gibi gösterişli değil (HostMonster incelememizi okuyun), ancak LiteSpeed ​​sunucuları uzun vadede web siteniz için çok daha fazlasını yapacak.

Hosting24 Özelliklerine Genel Bakış

Hosting24 Logosuwww.hosting24.com

Aylık $ 080’dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği
Ücretli

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Hosting24 en ucuz ev sahibi değil – bunun için Namecheap incelememizi okuyun – ancak fiyatlar kötü değil. LunarPages incelememizde görebileceğiniz gibi, nikel ve neredeyse her şey için sizi dimed eden LunarPages’ın aksine, Hosting24 makul bir fiyata kapsamlı bir özellik listesi sunar.

Bununla birlikte, çok yıllı oranlarda mükemmeldir. Çoğu web sunucusu gibi, Hosting24 de bu durumda dört yıl olan en uzun hosting süresi için fiyat verir. Buna rağmen, çok yıllık indirimi oranlarını yanlış tanıtmanın bir yolu olarak kullanan Bluehost’tan farklı olarak, Hosting24 ne ödeyeceğiniz konusunda açıktır (Bluehost incelememizi okuyun).

Ayrıca, Hosting24 sizi çok yıllı bir sözleşmeye zorlamaz. Bir ay, üç ay, bir yıl, iki yıl veya dört yıl barındırma satın alabilirsiniz. Süre kısaldıkça aylık fiyat artar. Yine de, Arvixe’den farklı olarak, yenileme fiyatı boyunca aynı kalır (Arvixe incelememizi okuyun).

DreamHost’un doğrudan fiyatlandırmasını tercih ediyoruz (DreamHost incelememizi okuyun), ancak Hosting24, fiyatlandırma şemasıyla yanıltıcı bir şey yapmıyor. Aslında, Bluehost gibi bir ana bilgisayarın gizli ücretleri ve eklentileri olmadan Hosting24, çok yıl sonunda ucuz olur.

Paylaşılan Planlar

Örneğin, en ucuz paylaşılan planı, web hosting sektöründe duyulmamış olan dört yıl boyunca 40 $ altında. Aylık oranın 8 dolar civarında olduğu düşünülürse, bu sürenin yaklaşık 50 katı için yaklaşık beş kat daha pahalıdır. Artı, daha uzun bir süre gitmek aslında daha ucuz olabilir.

Aylık olarak giderseniz aynı paylaşılan plan ayda 8 dolar, ancak üç ay satın alırsanız ayda sadece 2,15 dolar, yani bir aydan 2 dolara daha az 3 aylık hosting alabilirsiniz..

Oranlar gördüğümüz en düşük fiyat değil, ancak Hosting24’ün mükemmel tanıtım oranı fiyat etiketini buna değer kılıyor. Ayrıca, fikrinizi değiştirmek için 30 gününüz var. InMotion Hosting’in daha uzun bir geri ödeme süresi olmasına rağmen – InMotion Hosting incelememizde gördüğünüz gibi, tam üç ay olarak ayrıldınız – Hosting24’ler hala iyi.

Normalde bir faktör olmasa da, ödeme seçeneklerinden bahsetmek istiyoruz. Hosting24 – ve Hostinger, bu nedenle – sadece bir kredi kartı veya PayPal ile değil, aynı zamanda bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle ödeme yapmanıza izin verdiği için olağandışıdır..

Kullanım kolaylığı

Modern web sitesi tasarımı ve basit ödeme ekranı sayesinde Hosting24 ile check-out yapmak çok kolay. FatCow’dan çok daha temizdir (FatCow incelememizi okuyun), ancak paylaşılan planların garip dağılımı, örneğin Kinsta’dan biraz daha az kullanıcı dostu olmasını sağlar. Yine de, bu genel olarak mükemmel bir ödeme deneyiminde küçük bir yakınma.

Ödeme ekranı, seçtiğiniz plan için mümkün olan tüm süreleri ve bu süreler için aylık fiyatı gösterir. Bu, ekranın çoğunu da alır ve eklentiler veya gizli ücretler hakkında az yer kaplar.

Hosting24-review-çıkış

Planınızı ve sürenizi seçtikten sonra, hesap bilgilerinizi girerek veya Facebook veya Google’ı bağlayarak yapabileceğiniz giriş yapmanız veya kaydolmanız istenir. Harici hesapları bağlarken gizlilikle ilgili endişeler var, ancak bunu yapmak ödeme sürecini kolaylaştırıyor.

Yani, ödeme yapıldıktan sonra, Hosting24 diğer web ana bilgisayarlarından farklı şeyler işler. Ödemeniz silinecek ve Hosting24, bir alan adı satın alacağınız veya ekleyeceğiniz ve sunucu konumunuzu seçeceğiniz bir kurulum işleminde size yol göstermeye başlayacak.

Bu kurulumun parlak bir yönü, ad sunucunuzu kolayca bulabilmenizdir (bunlardan emin değilseniz, DNS kayıtları kılavuzumuzu okuyun). Bizim gibi, başka bir yerde kayıtlı bir alan adını işaret ediyorsanız ad sunucunuzu güncellemeniz gerekir. Genellikle, hoş geldiniz e-postası bulmak veya bilgi tabanına bakmaktan oluşur, ancak Hosting24 size hemen ayrıntıları verir.

Son olarak, WordPress’i yüklemek, web sitesi oluşturucusunu başlatmak, dosya yöneticisine erişmek, ortak çalışanları davet etmek ve otomatik yükleyiciye erişmek için bağlantılar içeren web sitenizi nasıl oluşturmak istediğinizi soran bir sayfaya gönderilirsiniz. Bu işlemi atlayabilirsiniz, ancak Hosting24’ün yeni bir uygulama yükleme işleminde size sorunsuz bir şekilde ulaşması çok büyük.

Süreci de aptal değil. Hosting24, yeni kullanıcıların ihtiyaç duyduğu seçenekleri sunarken yeni başlayanlar için sindirilebilir. Paranızı alıp sizi karmaşık, kafa karıştırıcı bir kontrol paneline dökmek yerine, Hosting24, ayrıntılara girmeden önce web sitenizin çalışır durumda olmasını sağlar.

WordPress’i bu noktadan yükledik, ki bu bizim için çok şaşırtıcı bir şeydi. Softaculous uygulama yükleyicisinden daha kolaydır ve JustHost’daki işlemin aksine hızlı bir şekilde yüklenir (JustHost incelememizi okuyun).

Hosting24 Kontrol Paneli

Bu noktada, Hosting24 ile olan deneyiminiz seçtiğiniz plana göre değişebilir. Aşağıdaki bölüme gireceğimiz gibi, Hosting24’ün kontrol panelini ve cPanel kullanan diğerlerini kullanan paylaşılan planlar var. CPanel’i defalarca ele aldık – onu kullanan bir web barındırma örneği için SiteGround incelememizi okuyun – bunun yerine Hosting24’ün kontrol panelini ele alacağız.

Şaşırtıcı bir şekilde, cPanel ile tepeden tırnağa gidebilir. Hosting24’ün kontrol paneli, güç ve kullanılabilirliği farklı bir şekilde birleştiriyor..

Hosting24-review-kontrol paneli

Web sitesi yönetiminiz için benzer, simge tabanlı bir gezinme elde edersiniz, bu da ihtiyacınız olanı ve faturalandırma, alan adları ve ek sunucular da dahil olmak üzere web barındırma diğer yönlerini bulmanızı kolaylaştırır.

CPanel ile ilgili şey, yalnızca web sitesi yönetimi ile ilgili olmasıdır, bu nedenle hesabınızın web barındırma yönleri genellikle ayrı bir gösterge tablosuna aktarılır. Hosting24 ile her şey aynı çatı altındadır, yani web sitenizi yönetmekten faturalandırma bilgilerinize başka bir ekran açmadan hızlıca geçebilirsiniz..

Ayrıca kontrol panelinde Hosting24 ürünlerini satın alabileceğiniz bir mağaza var. Yeni bir alan adı kaydedebilir, kurumsal e-posta alabilir ve barındırma hizmetinizi yükseltebilirsiniz, ancak olağandışı seçenekler de vardır. Örneğin, NordVPN’e bir abonelik satın alabilirsiniz, bu da NordVPN incelememizde gördüğünüz gibi piyasadaki en iyi VPN hizmetlerinden biridir.

Hosting24-review-mağaza

Barındırma Türleri

Hostinger gibi Hosting24 de paylaşılan barındırma üzerine odaklanmıştır. Buna rağmen, ihtiyaç duyanlara hitap etmek için en üstte güç eklendi. Bununla birlikte, paylaşılan planların garip bir dağılımı var, bu yüzden daha karmaşık barındırma türlerine geçmeden önce havayı temizleyeceğiz.

Paylaşılan barındırma, aynı sunucuda birden çok web sitesinin barındırılmasıdır. Bu kullanıcıların ihtiyaç duydukları kaynakları paylaşmalarına izin vererek, web barındırma çalışması gereken sunucu sayısına paradan tasarruf edebilir ve bu tasarrufları size geçirebilir. Kaynakların birikmesi nedeniyle, paylaşılan sunucular zaman zaman hız ve çalışma süresi ile mücadele ediyor.

Hosting24, aralarında sadece küçük bir farkla iki tür paylaşılan barındırma sunar. Web sitesinde “web hosting” olarak adlandırılan ilk tür, Hosting24’ün tescilli kontrol panelini kullanan standart bir paylaşılan plantır. Standart paylaşımlı hostingin üç katmanı vardır, ancak en üst katmanı öneririz.

Bunun nedeni, daha hızlı toplam hız, ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ve günlük yedeklemelerle birlikte gelmesidir. Demek kadar ucuz olmasa da, 1&1 IONOS, en pahalı paylaşılan plan hala büyük bir değer (bizim okuyun 1&1 IONOS incelemesi).

24 cPanel Planları

Hosting24’ün kontrol paneli yerine cPanel kullanan cPanel planları da vardır. Bizim en iyi web cPanel kılavuzu ile barındırma gördüğünüz gibi, cPanel bir çok nedenden dolayı harika, ama bu planları bunun dışında daha etkileyici. SSL / TLS sertifikası ve otomatik yedeklemeler gibi şeyleri belirli katmanlarla sınırlamak yerine, her iki cPanel barındırma katmanı da özelliklerle birlikte gelir.

Belirtildiği gibi, onlar da daha ucuz. Normal paylaşılan planlar sağlam olsa da, cPanel seçeneklerine kıyasla vasat görünüyorlar. CPanel’i kullanmaktan hoşlanmadıkça, daha fazla özellik alırken birkaç dolar tasarruf etmemek için çok az neden var.

Eğer beyaz etiketlemek ve web hosting satmak istiyorsanız, Hosting24 bayi planları vardır. Temel olarak, sadece indirimli bir fiyata ev sahipliği yapan cPanel paketleri, 50-150 cPanel hesabı satın almanızı sağlar. Sahip olabileceğiniz cPanel hesaplarının sayısında sınırlar olmasına rağmen, kullanılabilir kaynaklarınız olduğu sürece bunları satabilirsiniz..

Daha fazla güç için, hala paylaşılan bir mimari kullanan, ancak size adanmış bir sanal ortam sağlayan VPS planları var. Düşük kaliteli VPS planları etkileyici değil – tek çekirdekli kurulum Geekbench’in Surface Book Pro karşılaştırmasını geçemedi – ancak daha pahalı planlar sağlam bir yumruk atıyor.

24 Bulut Hosting

Hosting Hosting, Hosting24’ü farklı kılan şeydir. Kinsta incelememizde ve MDDHosting incelememizde görebileceğiniz gibi, bulut barındırma konusunda uzmanlaşmış web barındırıcıları genellikle en iyi değer, hız, güvenlik ve güvenilirlik dengesine sahiptir çünkü barındırma stili daha yüksek esnekliğe sahiptir.

Geleneksel web hosting formları gibi, web siteniz tek bir sunucuda saklanır, ancak bu sunucu diğer sunucuların ağından ek kaynaklar kullanma yeteneğine sahiptir. Bu, dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısı, trafik artışı veya başka bir şey altında, kaynaklarınız her zaman kullanılabilir olacaktır.

Bulut barındırma, WordPress için doğal bir ev, bu yüzden WordPress seçimleri için en iyi web barındırmalarımızın çoğunun bunu sunduğunu göreceksiniz. WordPress’te uzmanlaşmış bazı ana bilgisayarlar, özellikle bulut barındırma hizmeti sunmaktadır (aslında bir örnek için Pagely incelememizi okuyun).

Hosting24, bulut planları söz konusu olduğunda (HostGator incelememizi okuyun) HostGator’a Pagely ve Kinsta’ya göre daha yakındır. Planlar 3GB RAM ve iki CPU çekirdeğinden başlayıp 12GB RAM ve altı CPU çekirdeğine kadar güçle doludur. Önbellek yükseltici ve ücretsiz SSL / TLS sertifikası da dahil olmak üzere mükemmel özelliklerle birlikte gelirler.

hız & uptime

Web sitesi hızını test etmek için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanıyoruz. İşlemimiz basit: En ucuz paylaşılan plana sahip bir web sitesi başlatıyoruz, ek içerik veya eklenti olmadan WordPress’i yüklüyoruz ve web sitesini test platformlarımız üzerinden çalıştırıyoruz. Bu şekilde, mümkün olduğunca çok değişkeni ortadan kaldırabiliriz.

Bu nedenle, testlerimizin yanıt süresine daha az, Pingdom Hız Testi’nin HTTP hataları, bekleme süreleri ve önerileri gibi şeylere daha fazla odaklanıyoruz. Hız testi ile hedefimiz, belirli bir web barındırıcısıyla alacağınız tam hızı değil, bir karşılaştırma noktası elde etmektir. Web sitenizi daha hızlı hale getirmeye çalışıyorsanız, web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğimizi okuyun.

Barındırma24’ün yüklenmesi yaklaşık iki buçuk saniye sürdüğü için bu önemli bir nottur, bu da çoğu web barındırıcısına kıyasla iyi değildir. Buna rağmen, yine de 100’den 96’sı Pingdom Hız Testinden aldı, ki bu da hızdaki öncü A2 Hosting (A2 Hosting incelememizi okuyun) kadar iyi. Her ikisi de aslında en hızlı web barındırma kısa listesine yaptı, aslında. 

Hosting24-review-hız testi

Başlangıçta bunun bir miktar önbellekleme nedeniyle olduğunu varsaydık, ancak durum böyle değil. Kontrol panelinizde önbelleği açabilirsiniz, ancak testlerimiz barındırma bize verildiği için yapıldı, bu her zaman böyle yapıyoruz. Bunun yerine, mükemmel hız sonuçları muhtemelen Hosting24’ün kullandığı LiteSpeed ​​yazılımı sayesinde.

Sadece önbelleğin ne yapacağını görmek için testi tekrar yaptık ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bekleme süresini orijinal zamanın altıda birine indirdi. Performans derecemiz hala 100 üzerinden 96 idi – yapabileceğimiz çok az optimizasyon vardı – ancak arama motorlarının gözünde daha düşük bekleme süresi her zaman daha iyidir.

Barındırma 24 Etki Testi

Yük Darbesi farklı bir açıyı test eder. Tek bir kullanıcı için hızı ölçmek yerine, web sitesinin bir yük altına alındığında nasıl performans gösterdiğini test eder. Testimiz, en ucuz paylaşılan paketlerin kırılma noktasında olduğunu tespit ettiğimiz, beş dakika boyunca web sitesine 50 sanal kullanıcı göndermekten oluşuyordu..

GreenGeeks’in aksine Hosting24 ayağa kalktı. GreenGeeks incelememizde okuyabileceğiniz gibi, testin başlarında, sunucunun performans sınırında olduğunu gösteren çok sayıda HTTP hatasıyla kırıldı. Hosting24 testimizde gönderilen 7.250 talepten yalnızca birinde hata vardı, bu da hata payı dahilinde.

Hosting24-review-yük darbe

Performans mükemmel. Hosting24, LiteSpeed ​​sunucularındaki makul sayıda kişinin gücünü gösterir; bu, kontrol panelinizde bulunan önbellekle vurgulanır. Ayrıca, web sitenizin her zaman çevrimiçi olmasını sağlamak için yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi vardır.

Güvenlik

Hosting24, aradığımız üç temel güvenlik özelliğine sahiptir: SSL / TLS sertifikası, otomatik yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılım koruması. Yine de, bu özellikler garip bir şekilde dağıtılır. İleri atladıysanız, “özellikler” bölümünde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SSL / TLS sertifikasıyla başlayarak, bir yıl veya daha fazla satın alırsanız Business paylaşılan katmanında veya cPanel planlarında ücretsiz olarak bir tane alırsınız. Bunlardan biri, çok daha pahalı oldukları göz önüne alındığında sürpriz olmaması gereken bulut planlarına da dahil.

Sertifika, web sitenizi ziyaret eden tarayıcılara güvenilir olabileceğinizi söyler, bu da web siteniz ve kullanıcı arasında şifreli bir bağlantı açar. SSL / TLS sertifikası, web sitenizin güvenliğine ilk adımdır, çünkü web sitenize kişisel bilgileri giren kullanıcıları ortadaki adam saldırılarına ve siber suçlara karşı korur.

Aynı şekilde, yedekler, paylaşılan barındırma ve tüm cPanel barındırma katmanlarının Business katmanıyla birlikte gelir. Önemli olan yedeklemelerin otomatikleştirilmesidir, böylece bir şeyler ters giderse web sitenizin önceki sürümüne dönebilirsiniz. Bununla birlikte, yedeklerinizi indirmeniz ve Backblaze gibi çevrimiçi bir yedekleme hizmeti kullanarak saklamanız gerekir (Backblaze incelememizi okuyun).

Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma

Kötü amaçlı yazılım koruması yapışkandır. LiteSpeed ​​sunucuları, oldukça özelleştirilebilir bir web uygulaması güvenlik duvarı olan ModSecurity ile korunmaktadır. DDoS saldırılarını, kötü amaçlı yazılımları ve daha fazlasını caydırmak için BitNinja da korunuyor.

Bununla birlikte, web siteniz için kötü amaçlı yazılım taraması veya kaldırması yoktur. Hosting24, kötü amaçlı yazılımları önlemek için cömert adımlar atsa da, web sitenize virüs bulaşıp bulaşmadığını bilmenizi sağlayan bir araç yoktur. Bunun yerine, Hosting24 sunucularının güvenli kalmasını sağlar, böylece web sitenizi korumak hala sizin elinizde.

Kötü amaçlı yazılım taramasının dahil edilmesini görmek güzel olsa da, sunucu koruması yeterlidir. Ayrıca, ücretsiz SSL / TLS sertifikası ve otomatik yedeklemeler denkleme getirildiğinde göz ardı etmek kolaydır.

Gizlilik

Gizlilik, Hosting24 için, örneğin DreamHost için olduğu kadar büyük bir endişe değil, ancak Endurance International Group markalarından gördüğümüz verilerin kötüye kullanılmasından çok uzaktır – bir örnek için iPage incelememizi okuyun. Hosting24 gizliliğinize saygı duyar, ancak diğer web sunucularının verilerinizi korumak için attığı bazı adımlar burada tam olarak etkili olmak için uygulanmamıştır.

Özellikle, Hosting24, yeni bir alan kaydettirdiğinizde alan adı gizliliğini içermez. Bir alan adı kaydettirmek, adınız, adresiniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgileri bir WHOIS kaydına koymanızı gerektirir. Bu kayıt çevrimiçi olarak da genel olarak aranabilir, bu da spam listeleri ve veri toplama için birincil hedef haline gelir.

Özel olarak kayıt olduğunuzda, bilgileriniz kayıt kuruluşunun yerine geçer. Yalnızca birkaç web barındırma hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır – bir örnek için WestHost incelememizi okuyun – ve Hosting24 bunlar arasında değildir. Yine de, alan adı gizliliği yılda yalnızca 5 ABD dolarıdır ve Hosting24, GoDaddy’den (DoDaddy incelememizi okuyun) birkaç dolarlık alanlar sunar, şikayet etmek zordur.

Gizlilik Politikası

Gizlilik politikası da sağlam. Verilerinizin nasıl paylaşıldığını (veya paylaşılmadığını) öğrenmeden önce Hosting24, yalnızca yasallık, adalet ve şeffaflıkla toplanacağını ve verilerin amacını gizlilik politikasında belirtilenlerle sınırlayacağını söylüyor.

Belirtilenler ektedir. Hosting24, çoğu web sunucusu gibi, kitlesine daha iyi hizmet vermek, kullanıcılarla iletişim kurmak ve hizmeti korumak için veri topladığını söylüyor. Yine de, politikanın sonuna yakın küçük bir fıkra dışında verilerinizi üçüncü taraflara satmayı veya paylaşmayı belirtmez..

Politikanın 11. Bölümünde “Kişisel Verilerinizi toplarken ve işlerken çeşitli üçüncü taraflara veri aktarımları gerçekleştirilebilir.” Hosting24’ün bilgilerinizi EIG’nin sağladığı gibi paylaştığı üçüncü tarafların bir listesi olsaydı iyi olurdu, ancak maalesef durum böyle değil.

Sonuç olarak gizliliğinize saygıyla yaklaşılıyor, ancak Hosting24, Midphase’dan (Midphase incelememizi okuyun) gördüğümüz adımları atmıyor. Daha net bir gizlilik politikası, alan adı gizliliğinin serbest bırakılması gibi uzun bir yol kat edecektir, bu nedenle Hosting24’ün bu adımları yakında atacağını umuyoruz.

Destek

Hostinger, gördüğümüz en iyi desteklerden bazılarına sahipti, bu nedenle Hosting24’ün de mükemmel desteğe sahip olması şaşırtıcı değildir. Destek ekibi bilgili, samimi ve duyarlı, web hosting genellikle karmaşık dünyasında bulmak zor.

Canlı sohbet en çok öne çıkıyor. Sizi kontrol panelinin etrafında takip etmek, zaman zaman yardıma ihtiyacınız olup olmadığını soran bir pop-up gösterecek küçük bir kabarcıktır. Elbette sizi rahatsız eden özel bir temsilci değil, sorularınızı cevaplamaya hazır durumda birden fazla destek temsilcisi var.

Hosting24-review-canlı-sohbet

Ayrıca, canlı sohbet yoluyla desteğe başvurmak için bilgi girmeniz gerekmez. Hosting24 oturum açtığınızı bildiğinden, bir temsilciye bağlanmadan önce can sıkıcı e-postanızı, alan adınızı ve sorunuzu girmeniz gerekmez. Sorunuzu girmeniz yeterlidir..

Sorunları kendiniz halletmeyi tercih ediyorsanız, üç basit kategoriye dikkatlice yerleştirilmiş bir bilgi tabanı vardır. Temel kurulum eğitimlerinden gelişmiş yapılandırma kılavuzlarına kadar her şey hazır olan birçok parça yayınlandı. Bununla birlikte, parçaların çoğunda derinlik yok.

Hosting24-review-bilgi bankası

Desteği nasıl sevdiğinize bağlı olarak, bu iyi veya kötü bir şey olabilir. Sorular genellikle en fazla birkaç cümle ile yanıtlanır ve talimatlar verilirse, sadece bir listeye konurlar. Bu nedenle, girişlerin çoğu Q’dan geliyormuş gibi geliyor&A ve bir bilgi tabanı değil.

Yine de, açıklamalara ihtiyaç duyduğunuzda desteğe ulaşmak istediğiniz sürece faydalı bir kaynaktır. Bizim için bu gösterinin yıldızı. Bilgi bankası ayrıntılı olmasa bile Hosting24 mükemmel bir desteğe sahiptir. Kendi kendine yardım kaynaklarındaki bazı olumsuzlukları göz ardı etmeye istekli olmamız, canlı sohbetin ne kadar harika olduğunun bir kanıtıdır..

Karar

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Hosting24, parkın dışına çıkıyor. Ebeveynleri gibi, özellikleri büyük ve fiyatı düşük, web barındırma dünyasında nadiren görülen bir değer yaratıyor. Nitpick ve hizmet için küçük eksilerini bulmak rağmen, genel resim Hosting24’nin lehine çok iyi çalışıyor. Hızlı, esnek ve kullanımı kolaydır, bu da onu en iyi web barındırma sağlayıcılarından biri haline getirir.

Hosting24 hakkında ne düşünüyorsunuz? Denemeyi planlıyor musun? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me