HostGator İncelemesi – 2020 Güncellendi

HostGator İncelemesi

HostGator bir süredir var ve nedenini görmek kolay: hızlı ve kullanımı kolay. Ancak, fiyat etiketi arzulanan bir çok şey bırakıyor ve daha az ücret karşılığında daha iyi hizmetler alabilirsiniz. Ayrıntılar için HostGator incelememizin tamamını okuyun.


HostGator, web barındırma dünyasında, muhtemelen internetteki en iyi web barındırma kılavuzlarının üstünde gördüğünüz tanınmış bir isimdir. Büyük bir isim için, HostGator olması gerektiği kadar etkilemez. Hız ve plan aralığı iyi, ancak her şey bir araya getirildikten sonra yüksek fiyat etiketi buna değmez.

Bu HostGator incelemesinde, Hatchling paylaşılan planıyla bir site başlattıktan sonra deneyimlerimizden bahsedeceğiz. İnceleme sırasında, özellikler, fiyat, güvenlik, kullanım kolaylığı, hız ve daha fazlası söz konusu olduğunda neyi sevdiğimizi ve sevmediklerimizi konuşacağız, o zaman kararımızı vereceğiz.

HostGator, bir subpar hizmetinin arkasındaki durumuna erişemedi. Hızlı hızlı, mükemmel bir arayüz ve geniş bir plan yelpazesi ile sağlam bir teklif. Bununla birlikte, paranızın bir kısmı isme gidiyor gibi görünüyor ve bu da daha az bir değer gibi hissettiriyor.

hostgator-slider1

hostgator-slider2

hostgator-slider3

hostgator-slider4

hostgator-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

HostGator için alternatifler

Özellikleri

Daha sonra ele alacağımız güvenlik özellikleri gibi, HostGator’un normal özellikler açısından sunabileceği çok şey var. Bununla birlikte, bunlar için ödeme yapmak istemediğiniz sürece, ucuz planlarla ilgili birçok not özelliği yoktur..

Özelliklerin çoğu, hesap kontrol panelinizden erişebileceğiniz pazardan gelir. HostGator’un web sitesi oluşturucusu, SEO Araçları, Sürekli İletişim ve Weebly dahil olmak üzere web sitenize ekleyebileceğiniz birçok hizmet var..

hostgator-review-pazar

Web sitesi oluşturucu, Gator by HostGator incelememizde görebileceğiniz gibi kötü değil, ancak Weebly daha iyi bir seçim. Daha da iyisi, web sitesi oluşturucu incelemelerinde ilk sırada yer alan Wix’dir (Wix incelememizi okuyun).

Paylaşılan planlar hediyelerle gelir, ancak büyük bir fark yaratan hiçbir şey yoktur. Bing ve Google’a yayılmış 200 $ reklam kredisi ve 52 tek tıklamayla yükleyici elde edersiniz. Tek tıklamayla yükleyicileri sevmemize rağmen, paylaşılan planlarda katı hal sürücüsü depolaması için reklam kredilerini takas etmek isteriz.

Kolayca en iyisi olan yönetilen bir WordPress planına giderseniz, birkaç özellik daha alırsınız. “Güvenlik” bölümünde konuşacağımız CodeGuard ve SiteLock’a ek olarak, önbelleğe alma ve bir içerik dağıtım ağı elde edeceksiniz. WordPress kullanma kılavuzumuzda yapabileceğiniz gibi, kendi başınıza önbelleğe alabilirsiniz, ancak dahil edilmesi kötü bir şey değildir.

Bütün bunlar bayat hissettiriyor. Burada ve orada küçük ekstralar var, ancak paylaşılan planlarda SSD depolama ve kötü amaçlı yazılım taramasını gösterişli özelliklere tercih ediyoruz. Daha pahalı planlar, olması gerektiği gibi dolu, ancak düşük uç istenen bir şey bırakıyor.

HostGator Özelliklerine Genel Bakış

HostGator Logosuwww.hostgator.com

Aylık $ 275 başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği
Ücretli

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

HostGator, fiyatlandırmada görmek istemediklerimizin en iyi örneğidir. Konuşacağımız güçlü noktalar var, ancak yine de diğer web sunucularının tarihli ve aldatıcı fiyatlandırma uygulamalarına ve en iyi antivirüs yazılımımıza abone oluyor.

Web sitesine ilk indiğinizde fiyatlar iyi görünüyor. Paylaşılan planlar 3 dolardan daha az bir fiyata alınabilir, yönetilen WordPress 10 $ ‘ın altında ve iyi bir VPS planı yaklaşık 30 $’ dır. Bu fiyatlar, ancak peşin üç yıl satın alırsanız geçerlidir. Bir yıldan az satın almak istiyorsanız – HostGator bir, üç ve altı ay süreler sunuyor – fiyat iki kattan fazla.

Bu, en ucuz paylaşılan planı yaklaşık 11 $ ayda, hangi web hosting pazarının çoğu daha fazla getiriyor. A2 Hosting, ilk terimi satın alırken yenileme ve aynı fiyatın yaklaşık yarısı kadardır ve DreamHost daha da azdır (A2 Hosting incelememizi ve DreamHost incelememizi okuyun).

İlk izlenimler her şeydir ve HostGator aslında daha pahalıyken herkesten daha ucuz görünerek desteyi lehine yığar. İşletmelerin hayatta kalmak için yapmaları gerekeni yapmaları gerektiğini anlıyoruz, ancak bu, bu durumda müşteri pahasına geliyor.

Bununla birlikte, HostGator, bir, üç ve altı ay ve bir, iki ve üç yıl için planlar sunuyor, bu da çoğu web barındırma hizmetinden daha esnek. İndirim yalnızca yıllık ve çok yıllı paketlere uygulanır, bu nedenle üç ve altı aylık planlar dahil olmak fark yaratmaz.

Fikrinizi değiştirmek için 45 gününüz var, bu fena değil. InMotion Hosting’in 90 günlük geri ödeme penceresine veya Dreamhost’un 97 günlük süresine kıyasla etkileyici değil, ancak paranızı geri almak için bir buçuk ay hala çok fazla (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

HostGator’a kaydolmak hiç de zor değil, ama bir plan çivilemek. Bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi, hemen hemen her tür barındırma hizmeti sunuyor ve bunun mantıklı olabilmesi çok zor olabilir. HostGator’un web sitesini düzene sokmak için en iyi ayağını öne sürdüğü açık, ancak hâlâ üstesinden gelmek için engeller var.

Örneğin, barındırma türleri üst menüde düzenlenir ve paylaşılan barındırma paketi yönetir. Sevdiğimiz bu bölüm, ancak paylaşılan barındırma yanında, farklı bir fiyatlandırma yapısına sahip web sitesi oluşturucu için bir seçenektir. Barındırma hizmetinize sahip bir web sitesi oluşturucu içeren GoDaddy’den farklı olarak, HostGator’un ayrı bir varlık olduğu (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun).

Gator oluşturucu için ayrı bir giriş alanı da var, ancak kafa karıştırıcı olan şey, paylaşılan barındırma planınızla ücretsiz bir Weebly hesabı kullanabilmenizdir (Weebly incelememizi okuyun). En iyi web sitesi üreticilerinden biri olmasına rağmen, özellikle HostGator’un kendi web sitesi oluşturucusu olduğunda Weebly’nin dahil edilmesi gariptir.

Ürünlerin yoğunluğu ne kafa karıştırıcı ihtiyacınız olduğunu bulma yapar, hangi web hosting zaten göz korkutucu olduğunu düşünmek iyi değil. HostGator’un web sitesi kötü görünmüyor veya gezinmiyor, ancak planların dağıtımını sindirmek zor.

Bir plan seçtikten sonra kontrol etmek basittir. HostGator, promosyon fiyatlandırması konusunda net değildir ve ödeme sayfasında uğraşmak için birden fazla, iğrenç eklenti vardır, ancak işlem zor değildir.

hostgator-review-çıkış

İşiniz bittikten sonra, HostGator size giriş bilgilerinizi içeren birkaç e-posta gönderecektir. Bu kimlik bilgisi dağıtım yönteminin hayranları olmasak da, en kötüsü değil. HostGator ayrıca, paylaşılan hesaplar için ad sunucularıyla birlikte faturalandırma alanına ve kontrol paneline bağlantı sağlama sorununu da yaşıyor.

Girdiğiniz şifre sayılar, harfler ve özel karakterlerle rastgele oluşturulur, bu nedenle en iyi şifre yöneticimiz Dashlane ile sakladığınızdan emin olun (Dashlane incelememizi okuyun).

Bizim için sorun şifrenin çalışmadığıydı. Başlangıçta yaptı. Giriş yapabilir, cPanel’e gidebilir ve şeylerle uğraşabiliriz, ancak tekrar giriş yapmaya çalıştığımızda şifre başarısız oldu. Parolanın LastPass ile saklandığını (LastPass incelememizi okuyun) ve HostGator tarafından gönderilen e-postaya göre tekrar kontrol ettiğimizi unutmayın. Yine de, sıfırlamak zorunda kaldık.

Ancak bu fiyaskodan sonra giriş yapabiliriz. HostGator, hesap panosu ve cPanel arasında yönetimi böler (cPanel kılavuzu ile en iyi web hostingimizi okuyun). Hesap panosu harikadır, HostGator cPanel’in önemli bölümlerine hızlı bağlantılar sağlar ve SiteLock, SSL / TLS sertifikası ve daha fazlasını satın alabileceğiniz bir pazar sunar..

hostgator-review-hesap-pano

HostGator, durumunda iyi bir şey olan değiştirilmiş bir cPanel kullanır. Bluehost gibi diğer hizmetlerle entegre olmasa da (Bluehost incelememizi okuyun), HostGator ezici olmadan en alakalı bilgileri görüntülemek için mükemmel bir iş çıkarır.

hostgator-review-cpanel

Hesap kontrol paneli ve cPanel’e kadar, HostGator kullanmak bir zevk. Yine de kaydolduktan sonra. Bir plan seçmek ve ne satın aldığınızı bilmek kafa karıştırıcı ve sıkıcıdır ve kimlik bilgilerimizle ilgili sorunumuz baş ağrısına neden olmuştur. HostGator buna değiyor, ancak bunun gibi bir çaba gerektiğini düşünmüyoruz.

Barındırma Türleri

HostGator, barındırma türleri söz konusu olduğunda temeldir. Bu, kayıt sırasında sorunlara neden olsa da, seçeneklerin miktarı inkar edilemez. Ne tür bir web sitesi oluşturmaya çalıştığınız veya hangi ölçekte çalıştığınız önemli değil, HostGator.

Kafa karıştırıcı web sitesi oluşturucusuna dokunduk ve barındırma ikilemini paylaştık, ancak özetleyeceğiz.

HostGator, para kazanmak için birden çok kullanıcıyı aynı sunucuya koyan üç katman Hostgator sunar ve paylaşılan planınızla Weebly’nin ücretsiz veya ücretli bir sürümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca, barındırma açısından benzer ancak binadakinden farklı Gator web sitesi oluşturucu da var.

İleride, yönetilen, bulut WordPress barındırma var. Kinsta ve Pagely ile karşılaştırıldığında ucuzdur (Kinsta incelememizi ve Pagely incelememizi okuyun), ancak daha pahalı seçeneklerin özel WordPress özelliklerinden yoksundur. Yine de, WordPress kılavuzu için en iyi web hostingimizde bir yer kazandı.  

Daha fazla güç arıyorsanız, VPS ve özel planlar var.

VPS veya sanal özel sunucu, birden çok kullanıcının tek bir sunucuda olması nedeniyle paylaşılan barındırma işlemine benzer bir yapı kullanır. Paylaşılan barındırma işleminin aksine, size adanmış ayrı, sanal bir sunucu var. VPS’yi paylaşılan ve özel barındırma arasında bir uzlaşma olarak düşünün. Fiziksel bir sunucu maliyeti olmadan, özel bir sunucu ortamı ve kaynakları elde edersiniz.

Fiziksel bir sunucu istiyorsanız, HostGator konaklayabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç sunucu türü vardır ve bunları Linux veya Windows ile birlikte sabit disk sürücüsü veya SSD depolama ile yapılandırabilirsiniz. Ellerinizi kirletmek konusunda rahatsanız sunucunun tamamen yönetilmesini veya yarı yönetilmesini seçebilirsiniz..

Web sitesi oluşturucularla paylaşılan planların kafa karıştırıcı düzenine rağmen HostGator’ın dizisinden çok etkilendik. WordPress hosting çok önemli, ancak HostGator’un WordPress olmayan bulut hosting sunmasını diliyoruz. Genel olarak, şikayet edecek çok az şeyimiz var.

hız & uptime

Web sitesi hızını ölçmek için Yük Etkisi ve Pingdom Hız Testi kullanıyoruz. İkisi arasında, bir web barındırıcısının rakiplerine göre ne kadar iyi performans gösterdiğine dair iyi bir fikir edinebiliriz, ancak web sitesi hızı tamamen ana bilgisayarda değildir. Çok şey var, bu yüzden sorun yaşıyorsanız web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğinizle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Her iki test de HostGator’un en ucuz paylaşılan planında ve WordPress’in boş bir sürümünde olduğu gibi, tüm web barındırma hız testlerimizde olduğu gibi.

HostGator iyi performans gösterdi, ancak daha iyisini gördük. Pingdom Hız Testi, 100 üzerinden 83 verdi ve çoğu zaman DNS istekleri tarafından hesaplandı. Bizim için önemli olan “bekle” metriği hiç de fena değildi. Buna rağmen, HostGator, hız söz konusu olduğunda SiteGround’un yetersiz kalıyor (SiteGround incelememizi okuyun).

hostgator-review-hız testi

Beş dakika içinde 50 sanal kullanıcıyı web sitesine gönderen Yük Etkisi testimiz, arzu edilen sonuçlardan daha azını üretti. Kullanıcı yükü arttıkça yükleme sürelerinde makul miktarda değişiklik oldu; bu, HostGator’un paylaşılan barındırma işleminin büyük trafik artışlarında en iyi olmadığını gösteriyor. SiteGround ve A2 Hosting’in tutarlılığı daha iyi görünüyor.

hostgator-yük etkisi

Bununla birlikte, HostGator, Yük Etkisi testi söz konusu olduğunda gördüğümüz en kötü şey değildir. Sadece birkaç ani artış oldu ve yükleme süreleri arasındaki fark çok büyük değildi. Tutarsız bir oyuncunun neye benzediğini görmek istiyorsanız GreenGeeks incelememizi okuyun.

Çoğu web barındırma hizmetinde olduğu gibi, HostGator yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir, ancak hiçbir şeyi garanti etmeyen HostMonster’ın aksine (HostMonster incelememizi okuyun), HostGator yürüyüşe çıkar. Paylaşılan veya bayi barındırma hizmetiniz yüzde 99,9 eşiğini geçemezse, hesabınıza bir aylık kredi verilir.

Şaşırtıcı olmayan krediyi almak için ulaşmanız gerekir. Garantinin yalnızca paylaşılan ve bayi planları için geçerli olduğunu unutmayın. Adanmış barındırma, sunucunun kapalı olduğu herhangi bir süre için orantılı bir kredi alacağınız ayrı bir garanti kapsamındadır..

Güvenlik

HostGator çok fazla güvenlik sunar, ancak ücretsiz olarak alamayabilirsiniz. Web sitesi güvenlik alanındaki birden çok iş ortağıyla korunmak için ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri bulmak kolaydır. Bununla birlikte, bazı web sunucuları ücretsiz olarak benzer hizmetler sunar, bu da HostGator’u geride bırakır.

Yine de bu, seçtiğiniz plana bağlıdır. Buna bağımlı olmayan ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası. Tüm planlarda, web sitenizi ziyaret eden tarayıcılara güvenli olduğunu bildiren bir SSL sertifikası yükleyebilirsiniz. Yeni başlıyorsanız, doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için WordPress kılavuzuna nasıl SSL sertifikası yükleyeceğimizi okuyun.

Paylaşılan planlar için bu kadar, ancak hesap gösterge tablonuzdaki pazarı kullanarak yeni sürüme geçebilirsiniz. HostGator, ek bir ücret karşılığında CodeGuard ve SiteLock sunuyor ve bu araçların kalitesinden memnun olmamıza rağmen, diğer web sunucuları benzer öğeleri ücretsiz olarak sunuyor.

CodeGuard, dosyalarınızı günlük olarak tesis dışında depolayacak otomatik bir yedekleme hizmetidir. 1GB sınırı, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimize kıyasla bir şaka olsa da, ayda yaklaşık 2 $ sınırsız dosya ve veritabanına izin verilir. Aylık 8 ABD doları aboneliğe geçerseniz, 10 GB depolama alanı, isteğe bağlı yedeklemeler ve günlük web sitesi izleme elde edersiniz.

Fiyat için, sadece manuel olarak yedeklemenize veya web sitenizi yedeklemek için bulut depolama alanı kullanmanızı sağlayan bir WordPress eklentisine yatırım yapmaya değer olabilir. Öneriler için bulut depolama incelemelerimizi okuyun.

SiteLock daha değerlidir. Temel olarak web siteniz için günlük olarak kötü amaçlı yazılım taraması yapacak bir virüsten koruma yazılımıdır. 3 dolar civarında çalışan temel paket ise sadece web sitenizi tarar. Kötü amaçlı yazılımı kaldırmak için 7 ABD dolarılık bir pakete yükseltmeniz gerekir.

Ayrıca, birçok web barındırıcısının ücretsiz olarak içerdiği bir web uygulaması güvenlik duvarı istiyorsanız, 40 dolarlık bir pakete atlamanız gerekir. SiteLock mükemmel bir hizmettir ve fiyatına değer olduğunu düşünüyoruz, ancak temel paylaşılan barındırmada ücretsiz tarama yapan bir tür kötü amaçlı yazılım norm haline geldi.

Yine de bu paylaşılan barındırma üzerinde. Örneğin WordPress hosting, CodeGuard ve SiteLock’un temel sürümlerini ücretsiz olarak içerir. Bununla birlikte, paylaşılan planlarda en az haftalık yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılım taraması görmek istedik. Diğer web barındırıcılarının ücretsiz olarak içerdikleri şeyleri elde etmek için ayda 10-10 $ ekstra harcama yapmak mantıklı değil.

Gizlilik

Web sitesi gizliliği hakkında konuşurken, her zaman alan adınızla başlarız. Alan adınız, çevrimiçi olarak herkes tarafından aranabilen WHOIS kaydı olarak bilinen bilgilere sahiptir. Bu, bir alan adını her kaydettiğinizde, İnternet bağlantısı olan herkes, adresiniz, telefon numaranız ve daha fazlasıyla birlikte alan adının size ait olduğunu görebilir..

Bunu atlatmanın yolu, bilgilerinizi kayıt şirketiyle değiştiren alan gizliliğidir. HostGator, alan adı gizliliği sunar, ancak ücretsiz değildir. Alan adı kaydı ile aynı fiyat olan bir yıl için 15 ABD dolarıdır. Çok fazla görünmese de, alan gizliliği bir hizmet olmamalıdır.

DreamHost gibi sağlayıcılar, her satın alma işleminde ücretsiz alan adı gizliliği ile ücrete liderlik eder, ancak InMotion Hosting gibi ücret alan ana bilgisayarlar bile HostGator kadar istemez. İlk etapta ücretli bir hizmet olmamalı ve HostGator’un vergisi bu konuda yardımcı olmuyor.

Gizlilik politikası da söz konusudur. HostGator, bilgilerinizi “medya, sektör gözlemcileri, pazarlama ve reklam ortakları, satıcılar, müşteriler, potansiyel müşteriler veya ortaklarla” paylaşma hakkını saklı tutar. Bu bilgi kişisel olarak tanımlanmıyor, bu yüzden çok büyük bir endişe değil, ama hala orada.

Endişe verici olan şey, HostGator’un kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri paylaştığı üçüncü taraflardır. Listeler arasında Amazon Web Services, Commission Junction, Facebook, Google AdWords, PayPal, Salesforce, Verizon, WPBeginner, Yahoo ve Bing bulunmaktadır. Kısacası, bilgileriniz en azından reklam platformlarına satılır veya bu platformlarla paylaşılır.

Endurance International Group’un da endişesi var. HostGator, Bluehost, SiteBuilder, MOJO Marketplace, iPage ve daha fazlasına sahip bir web barındırma holdingidir (iPage incelememizi okuyun). Kişisel bilgileriniz platformlar arasında paylaşılır, bu nedenle MOJO Marketplace’in bir WordPress teması için pazarda olabileceğinizin farkında olması mantıksız değildir..

Gizlilik, HostGator için büyük bir endişe kaynağı değildir. Bilgileriniz size daha fazla ürün satmak için satılacak ve istediği kişiyle paylaşılacaktır..

Destek

HostGator’un desteği her yerde mevcuttur. Giriş yaptıktan sonra, nerede olursanız olun, bilgi bankası için bir arama çubuğu ve canlı sohbete başlamak için bir bağlantı vardır. Bununla birlikte, destek almanın tek yolu bunlar değil. HostGator ayrıca ABD ve uluslararası müşteriler için 24 saat canlı sohbet sunar.

Desteğe erişmenin ne kadar kolay olduğunu sevsek de, destek işi kullanabilir. HostGator, cringey küçük resim ve stok görüntülerle uyumlu tarihli bir bilgi tabanına sahiptir. Telif hakkı mevcut yıl için güncellendi, bu nedenle bilgi bankasının terk edilmediği açık, ancak hala bir göze çarpıyor.

hostgator-review-bilgi bankası

Tarihsel bir görünüm sorun değildir, ancak kullanıcı dostu olmanın sonuçlarıdır. HostGator, bilgi bankasında web sitesinin eski bir sürümünü kullanır, bu nedenle üst çubuk öğelerinden herhangi birini tıklatırsanız sizi ana web sitesine yönlendirir.

Bu sadece üst menü için değil. Bazı makaleler güncellenmiş bir bilgi tabanındayken, bazıları hala tarihli görünümü kullanıyor. İnceleme sırasında, daha akıcı bir sisteme geçmek için çaba harcadığından, HostGator’ı meşhur pantolonlarıyla birlikte yakaladık..

hostgator-review-bilgi bankası

Yeni bilgi bankasında görebildiğimiz kadarıyla, bu sistem çalışıyor, ancak tam olarak uygulanmıyor. Belirli bir zamanda gördüklerimize dayanarak karar vermeliyiz, bu nedenle bilgi tabanı değiştirildiğinde HostGator’u bulursanız, buna göre ayarlayın.

Canlı sohbet kötü değildir, ancak temsilciler her zaman net değildir. HostGator’un destek yaklaşımı, diyelim ki, SiteGround’un veya InMotion Barındırma’dan daha elverişlidir ve bu, doğası gereği kötü bir destek deneyimi sunmasa da, göze çarpmaz. HostGator’un desteği fena değil ama daha iyi gördük.

Karar

HostGator ayrık hissediyor. Plan aralığı mükemmel, ancak fiyat yüksek ve güvenlik özellikleri harika, ancak çoğu kullanıcının bunlara erişimi yok. Genel olarak, iyi bir hız ve sağlam bir kullanıcı deneyimi sunabilen, ancak özellikler söz konusu olduğunda yüksek bir fiyat etiketi ve az madde içeren bir ana bilgisayar.

Kötü değil, ama fiyat için daha iyisini yapabilirsiniz. Daha fazla seçenek arıyorsanız, diğer web barındırma incelemelerimizi okuyun.

HostGator hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me