GreenGeeks İncelemesi – Güncellendi 2020

GreenGeeks İncelemesi

Yeşil fikirli bir web barındırma sağlayıcısı olan GreenGeeks, küçük siteler veya yeni başlayanlar için mükemmeldir. Bu, dostu arayüzü ve genel kullanım kolaylığı nedeniyle, tam GreenGeeks incelememizde okuyabileceğiniz gibi fiyatlandırması biraz caydırıcı olabilir..


GreenGeeks sıradışı bir web barındırma enerji verimli hosting sunan etrafında inşa etti. Hedefi asil ve özellikleri bol olsa da, GreenGeeks’in yüksek fiyat etiketi ve hızdaki tutarsızlığı, en iyi web barındırma kılavuzumuzun sadece kısa kısmını koydu. Bununla birlikte, daha küçük web siteleri için kötü bir seçenek değil.

Bu GreenGeeks incelemesinde, web sunucusunun Ecosite Pro planıyla bir WordPress web sitesi başlattıktan sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Yol boyunca, kararımıza girmeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, güvenlik, hız ve daha fazlası hakkında konuşacağız..

Web barındırma “yeşil” take GreenGeeks gösterileri yanı sıra henüz yapılmamıştır. Biz web yenilenebilir barındırma tutmak için çaba takdir rağmen, yamalı henüz çatlaklar vardır. Yine de, modernleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve zengin özellikler sizi hizmette satabilir.

Greengeeks-slider1

Greengeeks-slider2

Greengeeks-slider3

Greengeeks-slider4

Greengeeks-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

GreenGeeks için alternatifler

Özellikleri

Böyle basit bir web barındırma olmasına rağmen, GreenGeeks paylaşılan planınızla birçok özellik içerir. Teknik özellikler hakkında konuşmadan önce, GreenGeeks’in ne hakkında olduğu hakkında konuşmamız gerekiyor.

İlk “yeşil” web barındırma hizmeti, yani web sitelerini çevre dostu bir şekilde barındırmaya çalışıyor. Çok fazla konuşulmasa da, elektrik veri merkezlerinin kullanımının çevre üzerinde ciddi bir etkisi vardır, ABD’de kullanılan elektriğin yaklaşık yüzde 2’sini oluşturur. Aslında, web barındırma endüstrisinin 2020 yılına kadar çevre kirliliğinde havayolu endüstrisini geçeceği tahmin edilmektedir..

GreenGeeks bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Yeşil Güç Ortağı olarak tanınan bir ABD Çevre Koruma Ajansı olmasının yanı sıra, rüzgar enerjisi kredilerinde üç kat daha fazla enerji satın alıyor. Bu, sunucunuzun kullandığı her kilowatt saat için GreenGeeks’in rüzgar enerjisinde üç kWh satın aldığı anlamına gelir.

Enerji tasarruflu olmak sizin için önemliyse, GreenGeeks yardımcı olabilir, ancak rüzgar enerjisi kredileri performans açısından hiçbir şeyi değiştirmez. Neyse ki, web barındırma adının dışında sağlam bir özelliği var.

GreenGeeks Web Sitesi Oluşturucu

WordPress kullanmayanlar için ücretsiz bir web sitesi oluşturucu var. Sitepad, adından da anlaşılacağı gibi, iyi şablon çeşitliliğine sahip sağlam bir web sitesi oluşturucusudur, ancak en iyi web sitesi oluşturucu listemizi yapmayacaktır. Gerçek bir sürükle ve bırak oluşturma deneyimi sağlayan Weebly (Weebly incelememizi okuyun) işlevine benzer.

Greengeeks-review-website-oluşturucu

Bununla birlikte, Weebly’nin sahip olduğu entegrasyonlardan ve gelişmiş özelliklerden yoksundur. Sitepad size iyi görünen bir web sitesi oluşturabilir, ancak büyük bir uygulama mağazası veya özel çözüm arıyorsanız, özel bir oluşturucu ile daha iyi durumda olursunuz. Weebly sağlam, ancak Wix’i daha çok seviyoruz (Wix incelememizi okuyun).

GreenGeeks’in en düşük katmanının dışında, web barındırıcısı tarafından yapılan tescilli bir önbellekleme aracı olan PowerCacher’ı da alırsınız. Önbellekleme, web sitenizin öğelerini depolamanıza olanak tanır, böylece bir kullanıcı alanınıza her eriştiğinde yükleme yapmak zorunda kalmaz ve çoğu web barındırıcısından sitenin sürümlerini gördük. GreenGeeks’in aşağıdaki “hız ve çalışma süresi” bölümünde görebileceğiniz gibi iyi çalıştığı.

Tam katı hal depolama ve ücretsiz Cloudflare entegrasyonu gibi başka özellikler de var, ancak bunlar web ana bilgisayarları arasında yaygın hale geldi. Aşağıdaki “güvenlik” bölümünde güvenlik özellikleri hakkında daha fazla konuşacağız.  

GreenGeeks Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosu yokwww.greengeeks.com

Aylık 295 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

GreenGeeks paylaşılan barındırma üzerinde durur. Bunun gibi birkaç web barındırıcısı daha gördük – bir örnek görmek için Hostinger incelememizi okuyun. GreenGeeks’in bu sağlayıcılar kadar ucuz olduğunu varsaymak kolay olsa da, durum böyle değil. Promosyon oranları onlarınkiyle aynı, ancak bir aboneliğin tam fiyatı istediğimizden daha fazla.

Yukarıda listelenen fiyat, üç yıl peşin satın alırsanız aylık ücrettir ve GreenGeeks check-out yapmak üzereyken açıklığa kavuşturmaz. Bu tür aldatıcı fiyatlandırma web sunucuları arasında yaygındır ve burada Bluehost (Bluehost incelememizi okuyun) ile yaptığımızdan daha fazla sevmiyoruz.

Bluehost’u temel olarak kullanan GreenGeeks, ilk dönem için daha ucuzdur. Yine de fiyat daha yüksek. Bluehost, HostGator, InMotion Hosting ve A2 Hosting, en ucuz paylaşılan planlarında yaklaşık 8 $ ‘dan yenilenirken, GreenGeeks 10 $’ dan yenileniyor. Daha ucuz bir şey arıyorsanız, Arvixe incelememizi okuyun.

Her ne kadar GreenGeeks pazarın geri kalanından daha pahalı olsa da, fazladan birkaç dolar toplu sersemimizi çok fazla yakmıyor. Daha da önemlisi aldatıcı fiyatlandırma. Listelenen fiyatın sadece üç yıllık bir plan için olduğunu belirtmek yerine, GreenGeeks kontrol etmek üzere olana kadar bekler. Üç yıllık plan da önceden seçildi.

Neyse ki, aylık planlar var, ancak GreenGeeks’in onlara karşı yumuşak bir kilidi var. Yalnızca aylık plan için geçerli olan 15 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti vardır, bu nedenle temel bir paylaşılan plan için aylık ücret yalnızca 10 ABD doları olsa da 25 ABD dolarıdır..

Birkaç yıl önce, bunların hiçbiri bir sorun olmazdı, ancak birçok web barındırma InMotion Hosting, A2 Hosting ve SiteGround gibi sağlayıcılar ücret konusunda daha şeffaf olmaya doğru ilerliyor.

GreenGeeks hala sadece çok yıllı oranları gösteren can sıkıcı kampa giriyor.

Bununla birlikte, bu bölümün hepsi şikayet değildir. GreenGeeks, planınızda çok şey içerir ve hangi katmandan yararlanabileceğinizden bağımsız olarak bunu yapar. Nasıl satın alırsanız alın, ücretsiz bir alan adı, ücretsiz web sitesi transferi, web sitesi oluşturucu ve gece yedeklemeleri alırsınız. Fiyat buna değer, sadece satın aldığınız şeyin daha net olmasını tercih ederiz.

Fikrinizi değiştirirseniz, GreenGeeks’in 30 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz. Süre boyunca kullanılabilir, ancak aylık planlarda 15 ABD doları tutarındaki kurulum ücreti iade edilmez.

Kullanım kolaylığı

GreenGeeks’e kaydolmak basittir, çünkü yol boyunca çok fazla seçenek yoktur. Üst menüde istediğiniz barındırma türünü bulacaksınız, o barındırma için katmanı seçin ve kasaya gidin.

Birçok ev sahibi gibi GreenGeeks de çok yıllı bir plan seçer. Bu durumda, üç yıldır. Belirtildiği gibi, ödeme yapana kadar fiyatlandırma net değildir ve bu sinir bozucu olabilir. Ayrıca, aylık planların 15 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti gerektirdiği açık değildir..

Greengeeks-review-çıkış

GreenGeeks ödemenizi işleme koyduktan sonra, satın alma işleminizi ve hesap ayrıntılarınızı detaylandıran bir dizi e-posta alırsınız. Kaydolduğunuz e-posta hesap kullanıcı adınız olacak ve GreenGeeks sizin için bir şifre oluşturacaktır. Parola rastgele bir sayı ve harf grubudur, bu nedenle saklamanın bir yolu için en iyi şifre yöneticilerimize göz atmanızı öneririz..

Hesap gösterge tablonuza GreenGeeks’in size gönderdiği kimlik bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. Çok basit, ama bir hata. Faturalarınızı yönetebilir, hizmetlerinizi görüntüleyebilir ve destek biletleri açabilirsiniz, ancak aksi halde kısır hisseder. CPanel ile daha derin entegrasyon veya hizmetinize daha net bir bakış.

Greengeeks-review-hesap-pano

Hesap alanında eksik olan önemli bir bilgi parçası var ve bu GreenGeeks’in ad sunucuları. Başka bir yere kaydedilmiş bir alan adıyla geliyorsanız, bu alan adını GreenGeeks’teki DNS sunucularına yönlendirmeniz gerekir. Ad sunucularının adresini bulabilmemizin tek yolu Google’da arama yapmaktı.

cPanel’e erişmek kolaydır, ancak GreenGeeks’in cPanel kılavuzu ile en iyi web barındırmada bir yer kazandığını düşünmek şaşırtıcı değildir. Tek yapmanız gereken hesap kontrol panelinden “cPanel login” i tıklamak.

GreenGeeks cPanel

Yapı çoğunlukla stok. GreenGeeks teknik bilgilerinizi sağda, uygulamalarınızı solda gösterir. Bununla birlikte, kategorilerin sıralaması gariptir. Örneğin, Softaculous uygulama yükleyicisini en üste koymak yerine alt kısımdadır. Dosya yönetimi, arama motoru optimizasyon araçları ve veritabanı yapılandırması bunun yerine üst yuvaları kaplar.

Greengeeks-review-cpanel

GreenGeeks’in ne kadar basit kullanacağı göz önüne alındığında, cPanel’in daha gelişmiş alanlarının dibe doğru sıkışmış olması mantıklı olacaktır. Bunun yerine Softaculous ve şaşırtıcı bir şekilde Sitepad web sitesi oluşturucu arayüzün altına gömüldü.

Tabii ki, küçük bir kaydırma uzun bir yol kat ediyor, ancak cPanel’in yeni gelenler için ne kadar ezici olabileceğiyle, yeni seçeneklerin alıştırılması için gelişmiş seçenekleri gizlemek daha mantıklı olacaktır. Ne arayacaklarını bilemeyebilirler ve üstteki tüm yapılandırma seçenekleri göz önüne alındığında, bir şeyi kırmaktan korkabilirler.

Genel olarak, GreenGeeks’in kullanılabilirliği sağlamdır. Web sunucusu ödeme işlemini kolaylaştırdı, böylece kurulum ücreti gibi bazı küçük ayrıntılar netleşmedi. Bunun dışında daha akıllı bir cPanel düzeni görmek istedik, ancak GreenGeeks çok yanlış bir şey yapmıyor.

Barındırma Türleri

GreenGeeks birden çok barındırma türü değil, tek bir barındırma türü sunar. Paylaşılan barındırma oyunun adıdır ve müşterilerin aralarından seçim yapabileceği çok çeşitli hizmetler görmekten hoşlanmamıza rağmen, uzmanlaşmak kötü bir şey değildir.

Paylaşılan barındırma, web barındırıcısının birden çok web sitesini tek bir sunucuda depolamasıdır. Web siteleri özel kaynaklar elde etmek yerine sunucunun CPU’sunu, RAM’ini ve bant genişliğini paylaşır. Böyle bir kurulumun tersine, düşük bir fiyata barındırma satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, sonuçları da var.

Kimin ne kullandığını düzenleyen bir kural olmadığından, paylaşılan barındırma kullananların hız ve çalışma süresinde daha fazla tutarsızlık olacaktır. Örneğin, sunucunuzdaki başka bir web sitesi dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısına maruz kalırsa, sunucuyu ve üzerinde barındırılan tüm web sitelerini çevrimdışı duruma getirebilir.

Bu, GreenGeeks için özellikle önemlidir, çünkü çalışma süresi garantisi GreenGeeks’in kontrolü dışındaki hiçbir şeyi kapsamaz. Bu, başka bir web sitesi kaynak barındırıyorsa veya sunucunun çökmesine neden oluyorsa, GreenGeeks’in yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sayılmaz.

İnleyen bir yana, paylaşılan planlar üç katlı olarak sunulmaktadır ve bunları önceden yüklenmiş WordPress ile veya olmadan satın alabilirsiniz (WordPress için en iyi web hostingimizi okuyun). Bayi barındırma da kullanılabilir, ancak SiteGround’un kredi tabanlı yaklaşımını daha çok seviyoruz (SiteGround incelememizi okuyun).

Daha çeşitli planlar görmek güzel olurdu, ancak GreenGeeks her zaman paylaşılan şeylere odaklanmış bir web barındırıcısı olmuştur – başka bir şey öğrenmek için iPage incelememizi okuyun. Bununla birlikte, daha fazla çeşitlilik istiyorsanız, HostGator incelememizi okumalısınız..

hız & uptime

Bir Ecosite Pro planında Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak GreenGeeks’i test ettik. Pro, Starter yerine Pro’yu test etmemiz bizim için önemliydi, çünkü bu GreenGeeks’in PowerCacher’ı kullanmanın ilk planı. Testler, her şeyi olabildiğince basit tutmak için alanımızda boş bir WordPress kurulumu ile yapıldı..

En hızlı web barındırma kılavuzumuza layık olmasa da GreenGeeks’in hızı şaşırtıcı derecede iyiydi. Orta düzey paylaşılan planlarda daha düşük performans bekliyoruz, ancak GreenGeeks, A2 Hosting (A2 Hosting incelememizi okuyun) gibi ana bilgisayarlardan üst düzey paylaşılan planlarla rekabet eden sayıları ortaya koyuyor. Pingdom Hız Testi, 100 üzerinden 92 puan verdi, ancak gördüğümüz en iyi şey olmasa da, oldukça yüksek.

Greengeeks-review-hız testi

Toplam yükleme süremiz 1,2 saniyeye ulaştı ve yaklaşık 400 milisaniyelik DNS isteklerinden geldi. “Kullanım kolaylığı” bölümünde belirtildiği gibi, GreenGeeks’e başka bir yerde kayıtlı olan ve ortalama DNS süresinden daha yüksek olan bir alan işaret ettik..

Yük Etkisi test sonuçlarından çok etkilenmedik. Aşağıda görebileceğiniz ilk testimiz, sporadik bir hız ile sonuçlandı. Load Impact, web sitesinin kullanıcı sayısı arttıkça yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü ölçmek için beş dakika boyunca alanımıza 50 sanal kullanıcı gönderdi.

Greengeeks-review-yük darbe-1

GreenGeeks’in her yerde olduğunu söylemek bir understatement olurdu. InMotion Hosting (InMotion hosting incelememizi okuyun) gibi tutarsız sağlayıcılar bile karşılaştırmalı olarak uysal görünüyor. Aslında, GreenGeeks çok dağınıktı, grafiğe bir başarısızlık oranı ekledik ve testi ikinci kez çalıştırdık.

Aşağıda görebileceğiniz ikinci test, daha kötü sonuçlar olmasa bile benzer üretti. Sporadik sonuçlara neden olacaklardan emin değiliz, ancak ne olursa olsun testlerimiz olağandışıydı.

Greengeeks-review-yük darbe-2

Çalışma süresine gelince, test boyunca sağlamdı ve GreenGeeks yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunuyor. En azından web sitesinin her yerine sıvalı. Hizmet şartlarına girildiğinde, “çalışma süresi” kelimesi sadece dört kez belirtilir ve garantinin neyi garanti ettiği konusunda çok az açıklama yapılır..

Basitçe, hizmetin bunun altına düşerse ne olacağını değil, yüzde 99,9 çalışma süresine sahip olacağınızı söylüyor. Bir ürün sayfasında belirsiz ifadeler kullanmak bir şey olurdu, ancak garantinin hizmet şartlarında neyi gerektirdiğini netleştirmemek büyük bir hayır-hayır. Neden böyle olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, web barındırıcınızın çalışma süresi garantisine neden güvenmemeniz gerektiğiyle ilgili makalemize göz atın..

Güvenlik

Özelliklerde olduğu gibi, GreenGeeks’in ne kadar basit olduğu göz önüne alındığında, planınızla ne kadar güvenlik sağlandığı şaşırtıcıdır. Bununla birlikte, üstesinden gelmesi gereken en büyük güvenlik sorunlarından biri, paylaşılan barındırma hizmetini korumaktır..

Belirtildiği gibi, paylaşılan sunucudaki bir kötü elma çok şey bozabilir. Neyse ki, GreenGeeks hosting hesabı izolasyonu ile buna karşı korur. Kaynakları diğer kullanıcılarla paylaşmanıza rağmen, hesabınız ve web siteleriniz diğerlerinden ayrılmıştır, yani bir web sitesine virüs bulaşırsa web sitenize de bulaşmaz.

Web siteleri kötü amaçlı yazılımlarla ilgili sorun yaşamamalıdır. GreenGeeks, web siteniz için bir antivirüs gibi davranan planlarda gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım taraması içerir (en iyi antivirüs yazılım kılavuzumuzu okuyun). Sağlam bir önleyici önlem olsa da, GreenGeeks kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı içermez (bunu yapan bir sağlayıcı için DreamHost incelememizi okuyun).

Arka planda GreenGeeks, sunucuların çevrimiçi kalmasını sağlamak için donanım ve güç yedekliliğine, sürekli sunucu izlemeye ve yama ekleri için otomatik uygulama güncellemelerine sahiptir. Bunların hiçbirini asla görmeyecek olsanız da, web sitenizi sunucu düzeyindeki en son tehditlerden koruyacaktır.

Ayrıca arka planda otomatik gece yedekleri vardır. Bu bir güvenlik özelliği gibi görünmese de, web sitenizi yedeklemek önemlidir. Web sitenize virüs bulaşırsa, pahalı temizleme hizmetlerine başvurmadan sorunu çözmek için temiz yedeklemelerinizden birini geri yükleyebilirsiniz..

Her ne kadar GreenGeeks ücretsiz olarak gece yedekleme sunmakta cömert olsa da, yine de web sitenizi manuel olarak yedeklemelisiniz. Bunu yapmak için WordPress web sitenizi nasıl yedekleyeceğimizi okuyun.

Gizlilik

Çevreyi korumak söz konusu olduğunda GreenGeeks harika olabilir, ancak gizlilik koruması işi kullanabilir. Web barındırma standartlarına göre kötü değil, VPN incelemelerimizden herhangi birine kıyasla uçsuz bucaksız.

Birincisi, GreenGeeks’in bir ücret karşılığında sunduğu alan gizliliği. Bir alan adı kaydettirdiğinizde, WHOIS bilgilerini adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve daha fazlasını içeren kayda koymanız gerekir. Bu bilgiler de çevrimiçi olarak herkes tarafından aranabilir, yani bir alan adı kaydederseniz herkes sizi bulabilir.

Bu kişisel bilgileri WHOIS gizlilik korumasını kullanarak değiştirebilirsiniz, ancak GreenGeeks bunu ücretsiz olarak içermez. Alan adı başına yılda yaklaşık 10 ABD doları, diğer sağlayıcılar kadar ücret almaz, ancak ücretsiz hala daha iyidir. Örneğin DreamHost, her kayıtta ücretsiz WHOIS gizlilik koruması sağlayarak alan adı gizliliği ücretini yönlendiriyor.

GreenGeeks’in gizlilik politikası bir web barındırma sağlayıcısı için standart ücrettir. GreenGeeks kayıt bilgilerinizi toplar ve kullanımınızı çerezler aracılığıyla izler. İdeal olmasa da, web barındırma dünyası için statüko.

Bununla birlikte, gizlilik politikası “GreenGeeks’in kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi başka herhangi bir kuruluşa veya üçüncü tarafa ticaret yapmaz, kiralamaz veya satmaz.” Gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe, GreenGeeks bu kurallara uyar.

Reklam şirketlerine satış yaptıkça, GreenGeeks hiçbir şekilde kişisel tanımlayıcı verilerinizi reklamverenlere satmayacağını açıkça belirtmektedir. Bununla birlikte, uygun gördüğü takdirde kişisel bilgilerinizi kolluk kuvvetleriyle paylaşabilir. Mahkeme kararından ya da bu türden bir şeyden söz edilmemektedir. GreenGeeks paylaşmak istiyorsa,.

GreenGeeks, web barındırma standartlarına göre değerlendirirken fena değil. Bununla birlikte, web barındırma endüstrisi bir bütün olarak kullanıcı gizliliği söz konusu olduğunda arkada iyi bir vuruş kullanabilir ve GreenGeeks ücrete liderlik etmiyor.

Destek

GreenGeeks, isteyebileceğimiz neredeyse her türlü desteği sunuyor. Mevcut çok sayıda kendi kendine yardım kaynağıyla e-posta, telefon veya canlı sohbet üzerinden ulaşabilirsiniz. Hizmetin geri kalanına uygun olarak, web sitesinin destek bölümünde gezinmek kolaydır ve garip bir hiyerarşi olmadan tüm iletişim formlarını sunar.

Greengeeks-review-destek-merkez

E-posta ve canlı sohbet günün her saati kullanılabilirken, telefon desteği çalışma saatleri ile sınırlıdır. Bununla birlikte, telefon desteği haftanın yedi günü çalışır, bu nedenle telefonda birini tutmak çok zor değildir.

Canlı sohbet hızlı yanıtlar için mükemmeldir, ancak temsilciler çoğunlukla basit sorun giderme adımları sağlamak veya sizi bilgi bankasındaki uygun bölüme yönlendirmek için oradadır..

Yine de bu anlaşılmamalı. Bilgi tabanını bulmak zor değildir, ancak gezinmek zordur. GreenGeeks, sayısız destek makalesi içeren klasörlerde klasörlere sahiptir, bu da bizi manuel olarak aramayı bırakmaya ve arama çubuğunu kullanmaya zorlar. Rahatsız edici değil, ancak web sitesinin geri kalanının ne kadar akıcı olduğu göz önüne alındığında, belirli beklentilerimiz vardı..

Greengeeks-review-bilgi bankası

Yine de, bilgi tabanındaki makaleler, birçok konuyu büyük bir hassasiyetle kapsayan ayrıntılıdır. Konulara büyük, etiketli ekran görüntüleri de eşlik eder, bu da takip etmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca, GreenGeeks hesabınızı oluşturmadan sitenize belirli bir platform kurmaya kadar yardımcı olacak web sitesi eğiticileri de vardır. Ne yazık ki, öğreticiler istediğimiz kadar derin değil, ancak web barındırma ile başlamak için bir temel olarak, harika. WordPress öğreticileri arıyorsanız, WordPress kılavuzlarımıza göz atın:

 • WordPress’i Kullanma Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress Kullanımı için Orta Seviye Kılavuz
 • WordPress Kullanımı için Gelişmiş Kılavuz

Karar

GreenGeeks, nadiren konuşulan web barındırma alanına odaklanan kullanımı kolay bir web barındırıcısıdır. Rağmen normal web hosting almak sıradışı ve asil bir spin, arzulanan bir çok şey bırakıyor. Hızlar iyi, ancak esneklik iyi değil ve özellikler harika, ancak fiyat yüksek.

Genel olarak, GreenGeeks kötü bir web barındırıcısı değil, ancak dolarınız için daha iyisini yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yeşil barındırma konusuna odaklanmak önemlidir, bu yüzden çevreye karşı bilinçli kalmak istiyorsanız, GreenGeeks performanstan ödün vermeden bunu yapabileceğinizi kanıtlar. Yine de başka bir rotaya gitmek isterseniz, web barındırma incelemelerimize göz atın.

GreenGeeks hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map