GoDaddy İncelemesi – Güncellendi 2020

GoDaddy İncelemesi

GoDaddy neredeyse web hosting ile eş anlamlıdır, ancak genel olarak büyük hayranlar değiliz. Rekabetle karşılaştırıldığında çok pahalı ve ayrıca birkaç küçük sorun var. Yine de, tek elden bir dükkan istiyorsanız, GoDaddy incelememizin tamamını açıkladığımız gibi daha kötüsünü yapabilirsiniz.


GoDaddy, web barındırma sektöründe büyük bir isimdir ve sağladığı hizmet iyi olsa da, en iyi web barındırma kılavuzumuzu yapmayacaktır. Yüksek fiyat etiketi, ucuz planlardaki özellik eksikliği göz önüne alındığında haklı değildir ve satın alabileceğiniz birçok ekstra olmasına rağmen, pazarın geri kalanında olduğundan daha pahalıya mal oluyorlar.

Buna rağmen, hız fena değil ve GoDaddy’nin hepsi bir arada sistemi size çekici gelebilir. Bu GoDaddy incelemesinde, Economy paylaşımlı barındırma özelliğiyle bir web sitesi başlattıktan sonra deneyimlerimizi detaylandıracağız. Kararımızı vermeden önce fiyatlandırma, özellikler, kullanılabilirlik, güvenlik ve daha fazlası hakkında da konuşacağız.

GoDaddy web hosting için iyi bir seçimdir, ancak paranızın karşılığını daha fazla alabilirsiniz. Ne kadar hizmet sunduğu göz önüne alındığında, ekstra maliyet her şeyin parmaklarınızın ucunda olmasına değer olabilir.

godaddy-slider1

godaddy-slider2

godaddy-slider3

godaddy-slider4

godaddy-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

GoDaddy için alternatifler

Özellikleri

GoDaddy özelliklerle doludur, ancak ucuz bir plan seçerseniz bunları kullanamayabilirsiniz. Özellikle ekstraların birçoğu herhangi bir hosting paketi ile gelmesi gereken temel özellikler olduğunda, planınıza hizmet eklemek için reklamların saldırganlığı rahatsız edici.

Örneğin, paylaşılan ilk iki plan SSL / TLS sertifikası ile birlikte gelmez ve paylaşılan planların hiçbiri günlük yedeklemelerle birlikte gelmez. Benzer şekilde, kötü amaçlı yazılım taraması veya kaldırması da yoktur. Bu özellikler kullanılabilir, ancak sadece ağır bir ücret karşılığında.

Web sitesi yedeklemesi, web sitesi başına aylık 3 ABD dolarıdır, kötü amaçlı yazılım taraması ise aylık 6 ABD dolarıdır ve SSL / TLS sertifikası ayda 7 ABD dolarıdır. Her şey söylendiğinde ve bittiğinde, web barındırma ücretini üç katına veya daha fazlasına ekstra harcama yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, en sinir bozucu ihmal web sitesi kurucusudur. GoDaddy, GoDaddy GoCentral incelememizde okuyabileceğiniz iyi bir web sitesi oluşturucusuna sahiptir. Yine de barındırma dahil değildir. HostGator gibi sağlayıcıların oluşturucunun kısıtlı bir sürümünü içerdiğini gördük (HostGator incelememizi okuyun), ancak bir ödeme duvarının arkasına saklanması nakit para gibi görünüyor.GoDaddy’nin teması bu gibi görünüyor. İncelemede göreceğimiz gibi, her şeyin bir şartı var ve özellikler bol olsa da, onları görmeden önce oldukça kuruş ödemek zorunda kalacaksınız.

En etkileyici özellikler web sitesi oluşturucusundan gelir ve barındırma paketleri karşılaştırmaya göre yetersizdir. WordPress planları, kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma, ücretsiz günlük yedeklemeler, bir arama motoru optimizasyon sihirbazı, özel temalar ve daha fazlası için uygun olduğundan istisnadır. Bununla birlikte, eğer WordPress hosting istiyorsanız, fiyat dik.

GoDaddy Özelliklerine Genel Bakış

GoDaddy Logosuwww.godaddy.com

Aylık 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi
VPS

Günlük Yedeklemeler
Ücretli

Web Sitesi Oluşturucu
Ücretli

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği
Ücretli

SSL Şifrelemesi
Ücretli

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma
Ücretli

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

GoDaddy birçok barındırma türü sunuyor, bu yüzden kalınlığına girmeden önce yukarıdaki tabloyu açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Fiyat, en uzun vadede en ucuz katman için listelenir. Örneğin, web barındırma, seçtiğiniz katmana bağlı olarak ayda 2,99 dolardan 12,99 dolara gider, ancak yaklaşık 25 giriş olacak her katmanı listelemek yerine bunları kategorilere ayırıyoruz.

Bu, kendi ayrı fiyatlandırma yapısına sahip olan Windows barındırma işlemini yok sayıyor. Belirli bir planın fiyatını arıyorsanız, GoDaddy’nin web sitesine başvurmanın en iyisi olduğunu söylemek yeterlidir..

Fiyatlar yine de iyi değil. GoDaddy pahalıdır, özellikle düşük seviye planların ne kadar sınırlı hissettiği. En ucuz teklif olan ekonomi barındırma, üç yıl satın alırsanız ve ayda yaklaşık 8 $ ‘da yenilenirse ayda yaklaşık 3 $’ dan başlar. Yalnızca tek bir etki alanına izin vermesi ve günlük yedeklemeler gibi özelliklerden yoksun olması dışında, çoğu web barındırıcısı için bu standarttır.

Karşılaştırıldığında, DreamHost’taki tek alanlı bir planın fiyatı yaklaşık yarı fiyattadır (DreamHost incelememizi okuyun). Ayrıca, bu plan ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası, alan adı gizliliği ve otomatik yedeklemeler içerir.

GoDaddy ayrıca bir yıllık hizmetten daha az ücret karşılığında can sıkıcı bir alışkanlığa sahiptir. Üç ay, bir yıl, iki yıl ve üç yıl süren paylaşılan barındırma satın alabilirsiniz ve çok yıllı planlar ayda 8 ABD doları olarak yenilense de, üç aylık plan ayda 11 ABD dolarıdır.

GoDaddy WordPress Planları

WordPress planları söz konusu olduğunda daha iyidir, ancak yine de rekabetten daha pahalıdır. WordPress’i barındırmak istiyorsanız, WordPress için en iyi web barındırma kılavuzumuzu okuyun. SiteGround en iyi seçimimizdir (SiteGround incelememizi okuyun).

Daha pahalı barındırma türleri kötü değildir, ancak GoDaddy cüzdanınızı boşaltmaya çalışıyor gibi görünüyor. Tam bir barındırma paketi almak için zaten yüksek olan fiyatın iki katını ödeyeceğinizi içermeyen çok sayıda eklenti var. Ucuz hosting istiyorsanız Hostinger incelememizi veya iPage incelememizi okuyun.

Geri ödeme politikası da berbat. Daha sonraki bir bölümde ele alacağımız kesintisiz çalışma garantisi gibi, GoDaddy’nin geri ödeme politikası cimri. Tüm barındırma planları iade edilebilir, ancak zaman dilimi kısadır. Bir yıl veya daha uzun süreli herhangi bir plan, işlem tarihinden itibaren 30 günlük bir geri ödeme penceresine sahiptir. Daha kısa süreli planlar yalnızca 48 saatlik bir pencere alır.

Ayrıca, yalnızca GoDaddy’nin müşteri destek hattını arar ve bir tane talep ederseniz geri ödeme alabilirsiniz. Geri ödemelerin özellikle telefon talepleri yoluyla yapıldığını unutmayın. Hesabınızı iptal ettikten sonra da geri ödeme isteğinde bulunamazsınız.

Bir pencere var, ancak InMotion Hosting’in (InMotion Hosting incelememizi okuyun) kadar uzun olmasa da, sorun GoDaddy’nin sizi atlattığı çemberler. Yine, çalışma süresi garantisi gibi, mevcut bloklar ödenen parayı sınırlama girişimi gibi görünüyor ve birkaç geri ödemenin gerçekten işlendiğini hayal ediyoruz.

Kullanım kolaylığı

Bir web sitesi oluşturuyorsanız, GoDaddy’nin sunmadığı hiçbir şey yok gibi görünüyor. Web sitesi heyecan verici özelliklerle doludur ve glitz gözünüzü yakalayabilse de, pratikte çok dikkat dağıtıcıdır. GoDaddy’nin web sitesinde ihtiyacınız olanı bulmak kolay değildir, bu da ödeme sırasında birkaç sorundan fazlasına neden olur.

İlk olarak, bir plan bulmalısın. GoDaddy’nin üst menüsü hizmetleri kategoriler arasında bir sürü geçişle garip bir şekilde dağıtır. Örneğin, “web siteleri” sekmesinde web sitesi oluşturucu bulunur, ancak bir “WordPress” sekmesi olmasına rağmen WordPress hakkında da konuşulur.

godaddy-review-hosting-paketleri

Hizmet yoğunluğu yüksektir ve hepsinin GoDaddy’nin web sitesinde eşit değeri vardır. Satın alabileceğiniz ek hizmetler arasında ihtiyacınız olan barındırma planını bulmak zordur.

Bu, planınızı seçmeye devam eder. Örneğin, “web barındırma” yı seçtiğinizde, bir dizi plan ve web, işletme ve bayi barındırma arasında gezinme sekmesi ile karşılaşacaksınız. Ancak iş planlarını tıklatırsanız, sekme kaybolur. Web sitesi üzerinden yapılan bu tür ayrık tasarım.

GoDaddy’nin web sitesi kötü görünmüyor, ancak işe yaramayan birçok parça birbirine yapışmış gibi görünüyor. Bu, plan dizisini kafa karıştırıcı hale getirebilir, daha az gezinir.

Checkout korkunç değil, ancak GoDaddy sizin için ön seçim eklentilerini rahatsız edici tuzağa düşüyor. Bununla birlikte, eklentiler minimumda tutulur ve her ürüne eşlik eden çok sayıda açıklama vardır.

godaddy-review-çıkış

Bununla birlikte, diğer ana bilgisayarların aksine, GoDaddy size hangi alan adı için web barındırma satın aldığınızı sormaz. Bunun yerine, barındırmayı gösterge tablonuzdaki bir alana atamanız gerekir. Bir kez daha, bu basit olması gereken bir şey yapmanın geriye dönük bir yoludur.

Daha önce bir alan adı satın aldıysanız, GoDaddy’nin kontrol panelinin tanıdık olması gerekir. Düzeniniz sindirimi çok daha kolaydır, hizmetleriniz daraltılabilir kategorilere ayrılmıştır. Barındırma hizmetinizi yönetmek için seçtiğiniz alanı bulun ve “yönet” i tıklayın.

godaddy-review-pano

Hesap yenileme tarihini, sunucunun IP adresini, uygulama yükleyiciyi ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz, ancak en önemlisi cPanel’e bağlantıdır (cPanel kılavuzuyla en iyi web barındırma sayfamızı okuyun). cPanel kullanılabilirlik açısından tasarruf lütufudur. Bir plan seçmek zor olabilir, ancak hostinginizi yönetmek başka bir şey değildir.

godaddy-review-cpanel

GoDaddy, bu durumda parlayan bir cPanel stok yapısı kullanır. Web sitenizin istatistiklerini görüntüleyebilir, hizmetler ekleyebilir ve gelişmiş yapılandırma yapabilirsiniz. WordPress ile Bluehost’un cPanel sürümü kadar derinlemesine entegre olmasa da (Bluehost incelememizi okuyun), GoDaddy’nin stok oluşturma yeterlidir.

Barındırma Türleri

Belirtildiği gibi, GoDaddy, alan adlarından işletme telefon numaralarına kadar her şeyi sunan yoğun bir hizmet yelpazesine sahiptir. Web hosting dizisi de karmaşıktır, ancak birkaç anahtar barındırma türü eksik.

Ortalama bir kullanıcı için, paylaşılan hosting en mantıklıdır. Web sunucusu aynı sunucuya birden fazla web sitesi koyar ve kaynakları paylaşmalarını sağlar. Böylece, daha az sunucuyla daha fazla web sitesi barındırabilir ve bu da herkes için maliyeti düşürür.

GoDaddy dört ortak plan sunuyor ve ilk ikisi rekabete uygun olsa da, daha yüksek seviyeler daha pahalı ve pazarın geri kalanından biraz daha fazlasını sunuyor.

WordPress planları, paylaşılan planların sabit sürümleri gibidir. Hala dört planlı bir diziye sahip olsa da, GoDaddy’nin yönetilen WordPress teklifleri günlük yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılım tespiti gibi temel özellikleri içerir. Yönetildikleri için otomatik WordPress güncellemelerinin ve ücretsiz geçişin keyfini çıkaracaksınız.

GoDaddy Kurumsal Hosting

Ondan sonra işler zorlaşıyor. GoDaddy, sanal bir özel sunucu kullandığını söyleyen işletme barındırma hizmeti sunar. VPS planları, paylaşılan bir sunucuda sanal makine kullanarak ek bir maliyet olmadan özel bir sunucunun gücünü sağlar. Bununla birlikte, GoDaddy’nin bağımsız bir VPS planları dizisi var.

Bu, söyleyebileceğimizden aynı şeyi yapan iki adet dört katmanlı VPS barındırıyor. Bunun, aranan anahtar kelimelerden yararlanma girişimi olduğundan şüpheleniyoruz, ancak yine de web sitesine göz atarken kafa karıştırıcı oluyor.

En üstte özel sunucular var, ancak onları önermiyoruz. Yüksek fiyata ek olarak, özellikler harika değil, RAM ve depolama alanında yatan dört katman arasındaki tek fark. GoDaddy işlemci, katmanlar arasında kullanıyor – bir Intel Xeon E3-1220 v3 – sağlam bir performans, ancak daha pahalı planlar daha sert bir CPU gerektiriyor.

Eksik olan, özellikle WordPress için bulut barındırma. Örneğin Kinsta, önyükleme yapmak için uzun bir özellik listesine ve hızlı hıza uyan yönetilen bulut WordPress barındırma hizmeti sunuyor (Kinsta incelememizi okuyun).

hız & uptime

GoDaddy’nin Economy paylaşımlı barındırma özelliğini Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi ile test ettik. Test sitemiz, üzerinde hiçbir şey olmayan WordPress’in boş bir kurulumuydu. Ne yazık ki, planımızın ekonomi doğası gösterdi. Hız kötü olmasa da, GoDaddy’nin paylaşılan sunucularının esnekliği istenecek çok şey bıraktı.

Pingdom Hız Testi 100 üzerinden 90 verdi, ki bu A2 Hosting derecesi kadar yüksek olmasa da (A2 Hosting incelememizi okuyun). Karşılaştırma noktası Arvixe’dir, çünkü her ikisi de 90 puan aldı ve bu hizmete çok benzer şekilde, GoDaddy’den gelen yükleme süresinin çoğunluğu, tarayıcının veri almak için ne kadar sürdüğünü ölçen bekleme metriği sayesinde oldu (Arvixe incelememizi okuyun).

godaddy-review-hız testi

GoDaddy daha hızlı olabilir, ancak en ucuz paylaşılan planı test ettiğimiz göz önüne alındığında, performans iyiydi. Yük Darbe testimizde ise sorunlar vardı. Beş dakika boyunca web sitemize 50 sanal kullanıcı göndererek her kullanıcının aldığı yanıt süresini ve hata sayısını ölçerek bir yük simüle ettik.

Tutarlılık söz konusu olduğunda mücadele etmedi – neye benzediğini görmek için GreenGeeks incelememizi okuyun – ancak GoDaddy ortalamadan daha fazla HTTP hatası döndürdü. Test, sunucuyu strese sokmak için tasarlanmıştır, ancak herhangi bir şeyin kırıldığı noktaya kadar değil. Bununla birlikte, ışık baskısı çok fazla kanıtlandı ve HTTP isteklerinin yaklaşık yüzde 20’si hatalarla karşılandı.

godaddy-review-yük darbe

Bu sunucuları ağzına kadar doldurulmuş gösterir. Bir web sitesi yük altında HTTP hataları döndürmeye başladığında, sunucu genellikle kaynakların tükenmesine neden olur, bu nedenle GoDaddy’nin paylaşılan planlarının yoğun trafik artışları altında kalmasını beklemeyin.   

Çalışma süresine gelince, testlerimiz iyiydi. GoDaddy planlanan bakımın dışında kaldı. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda bir kesintisiz çalışma garantisi vardır, ancak bu özeldir. Yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahip olursunuz ve GoDaddy bunu sürdüremezse, aylık barındırma ücretiniz için yüzde 5’lik bir kredi alırsınız..

Yine de GoDaddy’nin bunu ödemesi pek olası değildir. Çalışma süresi garantisi, kesinti süresinin yalnızca GoDaddy tarafından belirlendiğini ve onarım veya bakım (zamanlanmış veya değil), FTP veya e-posta kesintileri, belirli programlama ortamlarıyla ilgili kesintileri veya üçüncü taraf uygulamalarının yüklenmesinden kaynaklanan kesintileri içermediğini söylüyor. Kısacası, bir garanti var, ama çok fazla garanti vermiyor.

Güvenlik

GoDaddy’nin birçok güvenlik özelliği vardır, ancak sizi oldukça kuruşa geçirirler. Pek çok seçeneğimiz olduğu için mutlu olsak da, GoDaddy bir ödeme duvarının arkasındaki temel güvenlik özelliklerini bile gizler. Bu, bu bölümü zorlaştırır, çünkü tüm seçenekler oradadır, ancak daha fazla nakit ödemeden onları göremeyebilirsiniz.

Temel olarak siteniz için bir antivirüs olan kötü amaçlı yazılım izleme ve kaldırma sunulmaktadır (en iyi antivirüs yazılım kılavuzumuzu okuyun). Planlar temel tarama ve kaldırma ile başlar ve bir içerik dağıtım ağı, web uygulaması güvenlik duvarı ve daha fazlasını içerecek şekilde ilerler (CDN’nin ne olduğunu öğrenmek için Cloudflare kılavuzumuzu okuyun).  

godaddy-review-malware-kaldırma

SiteLock kadar pahalı olmasa da, GoDaddy’nin kötü amaçlı yazılımları kaldırmanın maliyeti yüksektir ve ucuz planlarda en azından temel taramayı görmek istedik.

Bir kez daha tüm planlara dahil olmayan web sitesi yedeklemesi de var. Ne yazık ki, sadece 5GB depolama alanı dahil temel planla pahalı. Büyük bir web siteniz varsa, bir bulut depolama sağlayıcısıyla manuel olarak yedeklemeniz daha iyi olabilir. Öneriler için bulut depolama incelemelerimizi okuyun.

SSL / TLS sertifikaları sunulmaktadır, ancak GoDaddy maalesef ucuz barındırma hizmeti sunan bir sertifika içermemektedir. Bu bir serseri olmasına rağmen, GoDaddy gelişmiş sertifikalar satıyor. Sizi çok çalıştırıyorlar, ancak özellikle çevrimiçi satış yapıyorsanız üst düzey sertifikalar önemli olabilir.

GoDaddy’nin güvenlik dizisi iyidir, ancak fiyat buradaki kaygıdır. Temel paylaşımlı barındırma işlemine düşük düzeyli SSL / TLS sertifikası ve günlük yedeklemeler gibi temel güvenlik özelliklerinin dahil edilmesi durumunda söyleyecek olumlu şeylerden başka bir şeyimiz olmazdı. Olmadıklarını görünce, GoDaddy daha düşük bir puan almak zorunda kalacak.

Gizlilik

GoDaddy, gizlilik söz konusu olduğunda çoğu kişiden daha iyidir, ancak DreamHost gibi ücretsiz olarak alan gizliliği içermez. Bir alan adı kaydettirdiğinizde, adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve daha fazlası gibi kişisel bilgileri içeren bir WHOIS kaydı da oluşturursunuz.

Bu bilgiler, alan adı gizliliği satın alınarak kayıt ettirenin yerine geçebilir. Sorun maliyet. GoDaddy, etki alanı gizliliği için ücret almasıyla çoğunlukta olsa da, umudumuz web barındırma endüstrisinin ücretsiz olarak dahil edilmesine doğru hareket etmesidir. Bununla birlikte, GoDaddy sürüme liderlik etmiyor.

Yine de, web sitesinin altbilgisindeki bağlantı kopmuş olmasına rağmen, gizlilik politikası kötü değildir. GoDaddy kişisel bilgilerinizi tüm web sunucuları gibi toplar ve web sitesi analizlerini izlemek ve hedefli reklamları kolaylaştırmak için kullanır.

Bu iyi bir şey değil, ancak web barındırma sektöründe statüko. Bununla birlikte, GoDaddy gizliliğiniz hakkında çok açıktır, ancak ortak soruların cevaplandığı bir gizlilik merkezi kurma.

Reklam amacıyla kişisel verilerin satılması konusunda cazip değiliz, ancak diğer tüm web sunucuları aynı şeyi yaptığında GoDaddy’de hata yapmak zordur. Hepimiz web sunucusu olduğumuz için kısmen sorumlu tutuyoruz ve gizlilik politikasındaki açıklık sayesinde puanı biraz artırıyoruz.

Destek

GoDaddy’nin kaçırdığı birçok alan var, ancak destek bunlardan biri değil. Bilgi bankası temiz, kapsamlı ve erişilebilir, bu da FatCow’un dağınık karmaşasına baktıktan sonra yenileniyor (FatCow incelememizi okuyun). Bununla birlikte, kendi kendine yardım en iyi yol gibi görünüyor çünkü desteği takip etmek zaman alıcı ve külfetli bir süreç olabilir.

GoDaddy ile telefon veya canlı sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Birincisi, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için özel hatlarla, 24 saat küresel olarak kullanılabilir. Öte yandan, canlı sohbet tüm gün Pazartesi’den Cuma’ya kadar sunulmaktadır, ancak bize ulaşmaya çalışırken her zaman bir “sohbet meşgul” bildirimi ile karşılaştık.

Karşılaştığımız sıralı sohbet nedeniyle olması gerekenden daha fazla e-posta desteği yok. GoDaddy için bir mesaj bırakabilmeniz – bir e-posta gönderebilmeniz – ve bir destek temsilcisinin isteğinizi alabileceği zaman size bildirmesini sağlamak iyi olur.

Neyse ki, kendi kendine yardım kaynakları bol, bu yüzden çok fazla uzanmanız gerekmiyor. Bilgi bankası, temel bilgilerden birden fazla kategorideki gelişmiş özelliklere kadar uzanan bir eğitim gibi düzenlenmiştir. Her kategoride ayrıca yaygın hataları çözmenize yardımcı olabilecek bir sorun giderme bölümü bulunur.

godaddy-review-bilgi bankası

Biçimi çok seviyoruz. Bilgi tabanı sadece bir destek aracı olarak değil, aynı zamanda bir öğrenme kaynağı olarak da hizmet vermektedir. Web sitenizi başlatma, oluşturma ve büyütmeyle ilgili ipuçları veren bir “nasıl yapılır” bölümü bile var.

Yine de en çok dikkat çeken şey forum. Bir forum sunan bir web barındırıcısı bulmak zor, çok daha az aktif. GoDaddy’ her gün her bir ileti dizisinde bir sürü gönderiyle başarılı oluyor. Ayrıca, topluluk yanıt veriyor ve forumun yalnızca soruların öleceği içi boş bir kabuk olmadığını gösteriyor.

godaddy-review-forumu

GoDaddy diğer alanlarda mücadele edebilir, ancak destek en üst düzeydedir. Doğrudan iletişim seçenekleri gelişebilse de, kendi kendine yardım kaynakları inanılmaz. Web barındırma hakkında bilgi edinmeden sorun gidermeye kadar, GoDaddy destek konusunda size yardımcı olur.

Karar

GoDaddy kötü bir web barındırıcısı değildir, ancak kullanmak istiyorsanız nikel ve kararma ile uğraşmanız gerekir. Fiyat yüksektir ve özellikler ve barındırma türleri bol olsa da, ödeyeceğiniz son fatura en fazladır. Bununla birlikte, GoDaddy’nin kaç hizmet sunduğu göz önüne alındığında, hepsi bir arada paket sizin için ekstra maliyete değebilir.

Çok daha kötü yapabilirsin, ama daha iyisini de yapabilirsin.

GoDaddy hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me