FatCow İncelemesi – Güncellendi 2020

FatCow İncelemesi

Biz yeni başlayanlar ya da sadece uzun vadeli bir yatırım istemeyen insanlar için en uygun olduğuna inanıyoruz nonsense bir hosting şirketi FatCow web hosting bir göz atın. Ancak, daha deneyimli kullanıcılar düşük hızlarında rahatsız olacaklar; ayrıntılar için tüm FatCow incelememizi okuyun.


FatCow, Bluehost ve HostGator’u da denetleyen bir web barındırma konglomerası olan Endurance International Group’tan başka bir web sunucusudur. Kardeşleri gibi FatCow da kötü bir teklif değil, aynı zamanda en iyi web barındırma malzemesi de değil. Bu FatCow incelemesinde, nedenini açıklayacağız.

Korkunç olmasa da, FatCow’un en yüksek puanlı sağlayıcılarımıza karşı durması için doğrayışı yok. Hız vasat, fiyat yüksek ve özellikleri eksik. Bununla birlikte, yeni başlayanlara çekici gelebilecek diğer platformlarla çok fazla entegrasyonu var..

FatCow’un paylaşılan barındırma planıyla bir WordPress web sitesi başlattıktan sonra deneyimlerimiz hakkında konuşacağız. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, güvenlik, gizlilik ve daha fazlasında neyi sevdiğimizi ve sevmediklerimizi konuşacağız.

Fatcow-slider1

Fatcow-slider2

Fatcow-slider3

Fatcow-slider4

Fatcow-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

FatCow için alternatifler

Özellikleri

FatCow, gösterişli pazarlama kredilerine ve hazır araçlara rağmen özelliklere ışık tutuyor. Özellikler daha çok diğer EIG ürünleri için reklamlar gibi geliyor ve bu da paketlerin daha kapsamlı hissetmesini sağlayacak temel özelliklerin maliyetiyle geliyor.

Bununla birlikte, aldığınız şeylerden başlayarak, FatCow, Google Ads ve ucuz ana bilgisayarlar için yaygın olan Bing için 100 $ sunar. Bu krediler size çok az kazandırıyor, ancak arama motorları aracılığıyla reklam yayınlamaya başlamak istiyorsanız, FatCow size bir destek sağlıyor.

İnşaat araçları daha etkileyicidir. Manuel olarak bir platform yüklemek istemediğiniz sürece WordPress, FatCow’in web sitesi oluşturucusu veya Weebly ile sınırlısınız, ancak Weebly’nin eklenmesi büyük bir sorun. Uzun bir özellik listesi ve birden çok entegrasyonla uyumlu, incelediğimiz en iyi web sitesi oluşturucularından biri (Weebly incelememizi okuyun).

weebly arayüzü

Son olarak, şaşırtıcı olmayan bir şekilde EIG’nin sahip olduğu bir e-posta pazarlama aracı olan Constant Contact’ı elde edersiniz.

Yine de eksik birçok temel özellik var. Örneğin günlük yedeklemeler dahil değildir. FatCow’un özellik listesi sunucunun günlük yedeklemesinin tutulduğunu söylüyor olsa da, erişmek için bir yedek satın almanız ve eklentiyi geri yüklemeniz gerekir.

Aynı durum SSL / TLS sertifikaları için de geçerlidir. FatCow, planınızla birlikte ücretsiz, paylaşılan bir SSL / TLS sertifikası içerdiğini iddia ediyor, ancak sertifikalar için kontrol panelindeki sekmeyi tıkladığınızda sizi bir ürün sayfasına gönderiyor.

Ne yazık ki, bu FatCow için bir tema. Ana bilgisayarın önceki sürümünün modern güncellemeler tarafından üzerine yazılmamış kalıntıları vardır. Ayrık ve gezinmesi zor hissettiriyor, bu da özellikle ödeme sırasında önemlidir. FatCow’un bunları vaat etmesine rağmen, temel özellikler eksik.

FatCow Özelliklerine Genel Bakış

FatCow Logosuwww.fatcow.com

375 TL’den başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel
cPanel

Kök Erişimi

Günlük Yedeklemeler
Ücretli

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği

SSL Şifrelemesi
Ücretli

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

FatCow ucuz görünüyor, ancak ucuz web barındırma ne peşinde iseniz, teslim olmaz. Başlangıç ​​fiyatı düşüktür ve FatCow size aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla süre verirken cömerttir, ancak yalnızca web sitesinin karanlık köşelerinde açıklığa kavuşan yenileme oranı rekabetin çok üzerindedir..

Paylaşılan barındırma veya FatCow barındırma adı verildiği gibi ayda 5 ABD dolarından başlar. Neyse ki, hangi süreyi seçerseniz seçin bu devam eder. Çok yıllı plana atlarsanız aylık, yıllık, iki yılda bir ve üç yılda bir sunulur. Şeytan ayrıntılarda gizlidir ve bu özellikle burada doğrudur.

Aylık planlar 15 dolara yakın yenileniyor, bu nedenle FatCow Hostinger’dan bile daha ucuz görünse de (Hostinger incelememizi okuyun), yenileme cüzdanınızda daha sert. FatCow yalnızca ilk terimi satmak istiyor ve check-out yaparken ortalama yenileme oranından daha yüksek olanlara göz atmak kolaydır.

WordPress planları garip. FatCow, diğer planları fiyatlandırırken kullanılan yuvarlak sayılar yerine farklı bir fiyatlandırma planı ve ödeme sayfası kullanır. Muhtemelen EIG’den gelmiş olabilir, çünkü ağdaki diğer Bluehost gibi markaların aynı fiyatta planları var (Bluehost incelememizi okuyun).

Fatcow-review-wordpress-planlar

VPS ve özel planlar açıkçası kötüdür. Fiyatlar yeterince düşük, ancak özellikler etkilemiyor, özellikle birkaç kemiği kurtarmak için yönetilmeyen seçeneklerle. VPS veya özel planlar arıyorsanız A2 Hosting’i öneririz (A2 Hosting incelememizi okuyun).

FatCow ucuz görünse de, pazarın geri kalanından çok daha pahalıdır. İlk dönemde verdiğiniz cömert indirime rağmen, paylaşılan bir plan için ayda 15 dolar neredeyse duyulmuyor. InMotion Hosting gibi sağlayıcılar, FatCow’un size 30 günlük bir süre üç katını sunan para iade garantisi de etkilemez (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

FatCow, kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda Arvixe ile çok şey paylaşıyor ve Arvixe incelememizi okuduysanız, bunun iyi bir şey olmadığını biliyorsunuz. Web sitesi tarihli, plan navigasyon zor ve ödeme şaşırtıcı derecede karmaşık. Kontrol paneli mükemmel olsa da, FatCow ile ilgili her şey bir mücadele.

Bir plan seçtikten sonra bir alan adı kaydetmeniz istenir. Kendi alan adınızı ekleme olanağı olmadan alan adını kaydetmeniz isteneceğini unutmayın. Bu nedenle, kontrol ettikten sonra test alanımızı hesaba eklemek için desteğe başvurmamız gerekiyordu.

Fatcow-review-çıkış

Kullanılabilir alanları aramak da sonsuza dek sürer. FatCow’un web sitesi durgun, bu da web barındırma satın alırken iyi bir işaret değil.

Ödeme yaptıktan sonra, rastgele oluşturulmuş kullanıcı adınızı içeren bir e-posta ve şifrenizi ayarlama bağlantısı alırsınız. Kinsta’nın kapsamlı kurulumunu tercih etsek de (Kinsta incelememizi okuyun), FatCow’in e-posta sistemi çok kötü değil.

Kontrol paneli, her iki EIG markası olmaları şaşırtıcı değil (iPage incelememizi okuyun) iPage’lerle aynı. İPage gibi, FatCow da kontrol paneline ilk geldiğinizde web sitenizi nasıl oluşturduğunuzu soracaktır. Özellikle tüm seçeneklerini bilmeyen yeni başlayanlar için iyi bir jest..

Fatcow-review-cpanel

Geleneksel bir cPanel yerine, FatCow geri sıyrılır (cPanel kılavuzu ile hosting en iyi web okuyun). Navigasyon basit olsa da, FatCow’un gerekenden daha fazla korkuluk koyduğu hissi veriyor. Alan adı yönetimi gibi önemli alanları bulmak bir angaryadır ve cPanel’deki sınırlı sayıda uygulama sizi istemediğiniz bir platformu kullanmaya zorlayabilir.

Ayrıca, Softaculous uygulama yükleyicisi yoktur. Çoğu web barındırıcısına WordPress, Joomla ve daha fazlasını yüklemek için kullanılır, ancak FatCow kurulumlarını başka bir EIG markası olan MOJO Marketplace aracılığıyla gerçekleştirir. Aynı sistemi kullanan Arvixe’i incelerken, WordPress’i MOJO Marketplace aracılığıyla yüklerken sorun yaşadık ve burada devam ettiler.

Kontrol paneli kötü değil, ancak tam bir cPanel uygulamasının veya Kinsta’lar veya DreamHost’lar gibi özel bir tasarımın esnekliğini sunmuyor. Bunun dışında, ödeme işlemi durgun ve kafa karıştırıcıdır, bu da tarihli web sitesi tasarımı tarafından daha iyi değildir..

Barındırma Türleri

FatCow üç tür hosting sunar: paylaşılan, VPS ve özel. Web sitesinde sunulan WordPress planları var, ancak önceden yüklenmiş WordPress ile paylaşılan planların yanı sıra birkaç tema ve eklenti de paylaşılıyor.

Çoğu kullanıcı için, paylaşılan planlar mantıklıdır. Paylaşılan barındırma, aynı sunucuda birden fazla web sitesinin bulunduğu yerdir. Web siteleri sunucunun kaynaklarını paylaşır. Web sitenizi başlatmanın harika bir yolu olsa da, sunucudaki diğer web siteleri aynı kaynak havuzuna ulaştığı için paylaşılan barındırma genellikle daha az tutarlı çalışma süresi ve hıza sahiptir..

WordPress planları paylaşılan mimariyi kullanır, ancak WordPress’e özgü birkaç özellikle birlikte gelirler. Seçilmiş temalar listesinin yanı sıra WordPress’i alan adınıza önceden yükleyeceksiniz. FatCow, yeni başlayanlarımızın WordPress kullanma kılavuzunda öğrenebileceğiniz W3 Total Cache ve Jetpack gibi temel WordPress eklentilerini de içerir..

Bunların hiçbiri kötü değil, ancak WordPress kılavuzu için en iyi web barındırma hizmetimiz, bu platformu kullanmak istiyorsanız daha iyi bir başlangıç ​​noktasıdır..

VPS, sanal özel sunucuyu temsil eder, yani web siteniz paylaşılan bir sunucudadır, ancak kendi kaynak kümesini alır. Fiziksel sunucuda, temel olarak bilgi işlem gücünün bir yüzdesini veren bir sanal sunucu var. FatCow’un VPS planları kötü değil, ancak sunucunun özellikleri net değil.

Adanmış planlar, teknik özelliklerin ne olabileceğine bir bakış verir. Paylaşımlı barındırma aksine, özel barındırma size kendinize bir sunucu verir. Bu sunucu bir veya daha fazla web sitesi için kullanılabilir, ancak sahip olduğu kaynaklar size adanmıştır.  

Fatcow-önizleme adanmış barındırma

FatCow’un en pahalı özel paketi, iyi bir performans sergilese de sunucular için en iyi işlemci olmayan Intel Xeon E3-1230V2’ye sahiptir. Buna rağmen, özel planlar çoğunlukla diğer web barındırma ne teklif doğrultusunda.

Dizilimde eksik, bulut barındırma. Bu tür barındırma yine de size bir sunucu verir, ancak sunucu ağdaki diğer sunucuların kaynaklarını çağırır ve size sınırsız kaynak sağlar. Aradığınız şey buysa, Pagely incelememizi okuyun.

hız & uptime

FatCow’un hızını Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanarak test ettik. Testler, FatCow’un paylaşılan planında boş bir WordPress kurulumu üzerinde gerçekleştirildi. Bu şekilde, en ucuz paketin performansını ölçebilir ve bunu diğer sonuçlarımızla karşılaştırabiliriz.

Ne yazık ki, FatCow iyi performans göstermedi. Pingdom Hız Testi, 100 üzerinden 84 verdi, bu da WordPress’in boş bir kopyası için vasattı. Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz ayrıntıları inceleyerek, sunucunun tarayıcıya veri göndermeye başlamasının ne kadar sürdüğünü ölçen ortalama bekleme süresinden çok daha yüksek bir not aldık.

Fatcow-review-hız testi

Bu sonuçlar göz önüne alındığında, FatCow’un hız vuruşundan sorumlu olduğunu söylemek güvenlidir. Bunun nedeni, önbelleğe almanın planınızla sunucu tarafında veya istemci tarafında bulunmamasıdır. Eğer öyleyse, hızınızı artırabilir, ancak hızı eşitlemek için FatCow’dan daha fazla optimizasyon gerekir..

Load Impact’in beklenenden daha iyi bir performansı vardı. Beş dakika boyunca test web sitemize 50 sanal kullanıcı gönderdi ve sunucunun yük altında nasıl tepki vereceğini simüle etti. Birçok ucuz paylaşılan ana makinenin aksine, FatCow bekledi, testimiz sırasında hiçbir HTTP hatası döndürmedi.

şişman-review-yük darbe

Bu, sunucuların ağzına kadar doldurulmadığını gösterir. HTTP hataları genellikle bilgi işlem kaynaklarının eksik olduğunu gösterir ve sunucuda çok fazla kullanıcı olduğunu gösterir. FatCow hiç geri dönmese de, kullanıcı yükü arttıkça hala bir miktar tutarsızlık vardı. Yine de, Yük Etkisi testimizde GreenGeeks’ten daha iyi bir performans sergiledi (GreenGeeks incelememizi okuyun).

Testlerimiz sırasında kesinti yaşanmadı, ancak bu, web sitenizin her zaman canlı olacağı anlamına gelmez. FatCow’un kesintisiz çalışma garantisi yoktur, bu nedenle web siteniz bozulursa, şansınız kalmaz. Yetersiz hız göz önüne alındığında, FatCow ile mükemmel çalışma süresi için nefesimizi tutmuyoruz.

Güvenlik

Güvenlik, yukarıdaki bölümlerin bazılarındaki yetersiz performansla karşılaştırıldığında bile FatCow için zayıf bir noktadır. Tüm planlarda temel güvenlik özelliklerinden yoksundur, öyle ki, hizmeti bir araya getirirken güvenliğin hesaba katılmadığı anlaşılıyor.

SSL / TLS sertifikası herhangi bir web sitesi için gereklidir ve maalesef FatCow bir tane içermez. Özellikler sayfasına paylaşılan bir sertifika eklediğini iddia etmesine rağmen, dahil edilmedi veya en azından görünmüyor. Sertifikayı etkinleştirmeye çalışırken bir ürün sayfasına yönlendirildik.

Aynı şey günlük yedeklemeler için de geçerlidir. FatCow, bir kez daha ürün sayfasında günlük yedeklemelerin dahil edildiğini söylüyor, ancak web sitesinde gezinirken, satın almamızı isteyen başka bir ekranla karşılaştık.

Ayrıca, kötü amaçlı yazılım taraması veya kaldırması yoktur. Bir EIG markası olan FatCow, temel olarak web siteniz için bir antivirüs olan SiteLock’a hızlı erişim sağlar. Bununla birlikte, temel tarama planı bile barındırma hizmetinize dahil değildir. Bu özellikle garip, özellikle diğer EIG sunucuları ücretsiz içeriyorsa.

Gizlilik

FatCow EIG’nin bir parçasıdır ve diğer EIG markalarıyla ilgili incelemelerimizi okuduysanız, gizliliğin onlar için güçlü bir nokta olmadığını bilirsiniz (bir örnek için HostGator incelememizi okuyun). Kişisel bilgileriniz bir emtia olarak kullanılır ve birden fazla gizlilik dostu olmayan markalara satılır ve satılır.

Yine de öncelikle alan gizliliğini tartışmalıyız. Bir alan adı kaydettirdiğinizde kişisel bilgilerinizi kayıt altına almalısınız. WHOIS kaydı, adlandıkları gibi adınız, telefon numaranız ve adresiniz gibi bilgileri içerir ve çevrimiçi olarak herkese açıktır.

Alan adı gizliliği, bu kaydı kayıt şirketiyle ilgili bilgilerle değiştirir. Bazı web barındırıcıları DreamHost (DreamHost incelememizi okuyun) gibi ücretsiz olarak dahil ediyor ve bu, diğer sağlayıcılar tarafından alınmasını istediğimiz bir yön. FatCow maalesef alan adı gizliliği için ücret alıyor.

Muhtemelen EIG’den geldi. Arvixe gibi diğer EIG markaları, holding tarafından işletilmeden önce ücretsiz alan gizliliği içeriyor.

Gizlilik politikasına gelince, FatCow diğer tüm EIG markalarıyla aynı politikayı paylaşır. Esasen, şirket başkanının sizin hakkınızda istediği kadar veri toplamasına ve paylaşmasına olanak tanır. Politika, kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri yalnızca belirli üçüncü taraflarla paylaşacağını belirtmesine rağmen, liste.

Listede Google AdWords, Facebook, Salesforce, Verizon, WPBeginner ve Yahoo bulunur. PayPal ve Google Maps API gibi bazı girişler bir web sitesi oluşturmak için anlamlı olsa da, yukarıda listelenen iş ortakları bunu yapmaz. Varsayabileceğimiz tek şey kişisel verilerinizin pazarlama amacıyla satılması veya paylaşılmasıdır.

Ayrıca, bilgileriniz dahili olarak paylaşılabilir. EIG, birden fazla alan adı kayıt şirketi, web barındırıcısı ve web’de çevre hizmetleri ile devasa bir şirkettir. Bu nedenle, FatCow’daki kişisel bilgileriniz MOJO Marketplace, SiteLock ve daha fazlası ile paylaşılacaktır..

Gizlilik, FatCow veya EIG için bir endişe değildir ve çoğu web sunucusu sizin hakkınızda toplananları gömmesine rağmen, EIG’nin uygulamaları özellikle rahatsız edicidir. Ortak listesi için makul bir açıklama yapamayız ve kendi deneyimlerimize dayanarak, hizmetlerinden birini inceledikten sonra EIG reklamlarındaki önemli bir artışı onaylayabiliriz.

Destek

Diğer tüm EIG markalarında olduğu gibi destek iyi. Kardeşleri gibi FatCow, web sitemizi kurmaya çalışırken test etmekten zevk aldığımız 24 saat canlı sohbete sahiptir. İşlevsel ama uzak. Yüze bir ad veren SiteGround’un aksine, FatCow ile sadece bir metin bloğuna bakıyorsunuz (SiteGround incelememizi okuyun).

Telefon desteği de var, ancak garip bir şekilde e-posta yok. Bu, kuşkusuz sevimsiz, heiferkratik yemin FatCow’un aksine, canlı sohbet, e-posta ve telefon üzerinden günün her saatinde yanıt vereceğini söylüyor. Bir kez daha, bu FatCow’un önceki formunun bir kalıntısı gibi görünüyor.

Kendi kendine yardım gelince, bir bilgi tabanı var. Aslında iki bilgi tabanı var. Testlerimizde, ona nasıl eriştiğimize bağlı olarak aynı bilgi tabanının farklı sürümleri ile karşılaştık. Daha yeni görünümlü olana gelirseniz, sadece eski olana yönlendirirsiniz.

Fatcow-review-bilgi bankası

Neden FatCow bunu böyle aştı? Yeni bilgi tabanındaki bir kategoriyi tıklamak sizi eski kategorideki o kategoriye yönlendirmez. Sizi sadece kategori seçim ekranına yönlendirir.

FatCow, tanıdık bir sol taraf konu listesini ve uzun makale menüsünü benimsemekle gezinmek en iyisi değildir. Makaleler kısa, ama yine de yardımcı olmak için yeterli ayrıntı ile dolu. Daha derin konuların bazılarında da ekran görüntüleri var, bu da görmek güzel.

Karar

FatCow’un kötü olması gerekmez, ancak yüksek fiyat etiketi en ufak bir şekilde haklı değildir. Yavaş, gezinmesi zor ve pahalı, yani paranız için çok daha fazlasını alabilirsiniz. Bununla birlikte, entegrasyon söz konusu olduğunda güçlü yönleri vardır, Weebly gibi bir platformda inşa ederken iyi bir barındırma elde etmenizi sağlar..

Bununla birlikte, o kampa sığarsanız Wix gibi bir web sitesi oluşturucusuna atlamak daha iyi olabilir (Wix incelememizi okuyun). Barındırma hizmetinizde daha fazla esneklik arıyorsanız, diğer web barındırma incelemelerimizi okuyun.

FatCow hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me