Bluehost İncelemesi – Hız, cPanel ve E-posta – Güncellendi 2020

Bluehost İncelemesi

Bluehost, iki şey dışında tavsiye etmekten mutluluk duyacağımız hızlı ve kullanımı kolay bir hizmettir: gizlilik politikası ve yanlış fiyatlandırma şeması. Bu tam Bluehost incelemesinde bu ve diğer her şeye ilişkin ayrıntılara göz atın.


Bluehost, kötü şirket başkanı olmasa en iyi web barındırma listemizin en üstünde yer alacaktı. Endişe verici gizlilik uygulamaları ile holding barındıran bir web olan Endurance International Group’a aittir. Bununla birlikte, küçük işletme listesi için en iyi web hostingimizi sebepsiz yapmadı.

Bluehost’un ana şirketinin gizlilik uygulamalarıyla mücadele edebiliyorsanız, makul bir fiyata yüksek hız sunan tam özellikli bir web barındırma hizmeti bulacaksınız. Bu Bluehost incelemesinde, en ucuz paylaşılan planıyla bir web sitesi başlattıktan sonra popüler web barındırma deneyimimizi ayrıntılarıyla açıklayacağız.

Bluehost, EIG’deki kardeşlerinin çoğundan daha iyidir. Destek, aldatıcı fiyatlandırmada olduğu gibi işi kullanabilir, ancak bunlar küçük endişelerdir. Sonunda, profesyoneller EIG markaları için söylemesi zor olan eksilerden ağır basar.

Bluehost-slider1

Bluehost-slider2

Bluehost-slider3

Bluehost-slider4

Bluehost-slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Bluehost için alternatifler

Özellikleri

Bluehost, web sitenizin hızlı ve güvenli bir şekilde başlatılmasına yardımcı olacak mükemmel bir özellik listesine sahiptir. WordPress yönetimini her zamankinden daha kolay hale getiren bir kontrol paneli ile en olası yerlerde bile gösterir.

Paylaşılan planlardan başlayarak, birçok güzellik var. En üst seviye Pro planı 200 $ reklam kredisi, iki SpamExperts lisansı, alan gizliliği, CodeGuard Basic ve özel bir IP adresi içerir.

Bununla birlikte, bu özellikler, aşağıdaki “fiyatlandırma” bölümünde ele alacağımız bir fiyatla gelir. Neyse ki, seçtiğiniz paylaşılan plandan bağımsız olarak, ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ve web siteniz için günlük yedeklemeler alırsınız. Herhangi bir web barındırma için bu temel özellikleri dikkate alıyoruz, bu yüzden Bluehost’un bunları içerdiğini görmek güzel.

WordPress ve Bluehost

Bununla birlikte, WordPress ile mükemmel entegrasyonu en çok öne çıkıyor. “Kullanım kolaylığı” bölümünde kontrol paneli hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız, ancak kısaca Bluehost, WordPress ve hesap yönetimini başka hiçbir web barındırıcısının yapamadığı şekilde birleştiriyor. Arayüz keşfi vurgular ve arka uçta oturum açmadan WordPress web sitenizi yönetmenizi sağlar.

WordPress özellikleri de burada bitmiyor. Bir WordPress web sitesi çalıştırıyorsanız, Bluehost otomatik olarak WordPress’i yükleyecek ve hazırlama moduna ayarlayacaktır. Bu yapılandırmada, web siteniz canlı yayınlamadan önce oluşturmanıza olanak tanıyan bir “yakında” sayfası görüntüler..

Neyse ki, Bluehost’un WordPress olmayan kullanıcıları da var. CPanel’de, Weebly incelememizde okuyabileceğiniz gibi, etrafındaki en iyi web sitesi oluşturucularından biri olan Weebly web sitesi oluşturucusunu açabilirsiniz..

Weebly editörü

Tüm Bluehost kullanıcıları, genellikle aylık yaklaşık 5 $ çalışan alanlarıyla ücretsiz Weebly oluşturucusuna erişebilir. Bununla birlikte, medya ve sayfalarla sınırlar getiren Weebly’nin ücretsiz sürümü. Daha kapsamlı bir paket istiyorsanız, Weebly sitenizi baştan başlamadan yükseltebilirsiniz..

Bluehost Özelliklerine Genel Bakış

Bluehost Logosuwww.bluehost.com

Aylık $ 395 başlayan fiyatlarla

Sunucu Türleri

Paylaşılan Evsahipliği

VPS Barındırma

Yönetilen WordPress

Bulut Barındırma

Özel Hosting

Bayi Barındırma

Usablity

FTP Erişimi

SSH Erişimi

cPanel

Kök Erişimi
VPS

Günlük Yedeklemeler

Web Sitesi Oluşturucu

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Güvenlik

Alan Adı Gizliliği
Belirli planlar

SSL Şifrelemesi

Kötü amaçlı yazılımdan arındırma

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı
n / a

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

DDoS Koruması

sFTP

Destek

E-posta desteği

Telefonla Destek

Canlı Sohbet Desteği

Öğreticiler

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

7/24 Destek

Fiyatlandırma

Hisse senedi fiyatı söz konusu olduğunda Bluehost kral (veya kraliçe) ‘dir. Oranları geldikçe standart olarak, web ana bilgisayarlarının karşılaştırılabileceği bir temel belirlemektedir. Bununla birlikte, aldatıcı fiyatlandırmanın kralı, hangi fiyatı ödeyeceğiniz konusunda netleşmeden önce ödeme sayfasını taahhüt etmenizi istiyor..

Yine de, Arvixe’nin aldatıcı bir aldatmacası yok (Arvixe incelememizi okuyun). Bluehost, ürün sayfalarında ilk aylık ücreti ve yenileme sırasında ödeyeceğiniz fiyatı gösterir. Gerçek aylık fiyatın ne olduğunu açıklığa kavuşturmakla birlikte, nihai fiyat her zaman beklenenden daha yüksek olur.

Bunun birkaç nedeni var, ancak asıl olan Bluehost’un fiyatı üç yıl boyunca tanıtması. Ayrıca, paylaşılan barındırma yalnızca bir, iki ve üç yıllık sürelerle sunulur ve her zaman 100 dolardan fazla ekler. Diğer çok yıllı indirimler gördük – bir örnek için Hostinger incelememizi okuyun – ancak fiyat hiçbir zaman Bluehost ile olduğu kadar yüksek değil.

Bluehost Checkout

Bunun nedeni, ödeme sırasında önceden seçilmiş birden çok eklenti olmasıdır. Temel olarak, Bluehost tüm paylaşılan planları en üst düzey paylaşılan planına dönüştürür ve planınıza otomatik olarak alan adı gizliliği, SiteLock ve CodeGuard ekler.

Hosting24’te olduğu gibi fiyatın ucuz olması bir şey olurdu (Hosting24 incelememizi okuyun), ancak durum böyle değildir. Temel olarak Bluehost, yenileme oranlarıyla öne çıkacak kadar etkileyici değil, bu da çok yıllı maskaralıkları daha sinir bozucu hale getiriyor.

Eğer ucuz bir web barındırma arıyorsanız, 1&1 IONOS daha iyi bir seçimdir. Gördüğünüz gibi bizim 1&1 IONOS incelemesi, piyasadaki en ucuz seçeneklerden biri.

Bluehost’un para iadesi penceresi de etkileyici değil. Çoğu web barındırıcısı için otuz gün standart olduğundan, bunun için Bluehost puanlarını sabitlemeyeceğiz, ancak çok yıllı bir plana zorlandığınızı düşünürsek, daha uzun bir geri ödeme penceresi anlamlı olacaktır. Örneğin InMotion Hosting üç ay sunuyor (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Bluehost’un yanlış adımlarının birçoğu kullanım kolaylığı ile telafi edilmiştir. Check-out’tan yönetime kadar akıcı bir deneyim, cPanel’in ne kadar ileri gidebileceğini gösteriyor. Hemen hemen her kategoride kavramalarımız olmasına rağmen, bu saf bir galibiyet.

Bir plan seçerek, bir alan adı seçerek ve hesap bilgilerinizi girerek başlayacaksınız. Bluehost, check-out yaptığınızda çok şey ister – nedenini görmek için “gizlilik” bölümünü okuyun – ancak bir kısayol istiyorsanız Google tek oturum açma seçeneğini kullanabilirsiniz. Neyse ki, Namecheap ile olduğu gibi birden fazla adımla uğraşmanıza gerek kalmayacak (Namecheap incelememizi okuyun).

Bluehost-review-çıkış

Bununla birlikte, belirtildiği gibi, ödeme sırasında önceden seçilmiş birçok eklenti var, bu yüzden istemiyorsanız dikkatli olmanız önemlidir.

Ödemeyi onayladıktan sonra, şifrenizi ayarlamak için bir sipariş onay ekranına gönderilirsiniz. Ekteki sistemi seviyoruz, ancak işe yaradıysa çok daha fazlasını istiyoruz. Şifremizi birçok kez ayarlamayı denedik, ancak her seferinde bir hatayla karşılaştık. Daha sinir bozucu, LastPass ile oluşturduğumuz şifre (LastPass incelememizi okuyun) tekrar denediğimizde onurlandırılmadı.

Bluehost-review-sipariş onayı

Bir parola yöneticisinden bir parolayı kopyalayıp yapıştırdığınızda sayfa kırılıyor gibi görünüyor ki bu çok saçma. En iyi şifre yöneticileri bir web tarayıcıları elyafı olmalıdır, bu nedenle Bluehost’un kayıt sayfasının basit bir tarayıcı uzantısını işleyememesi kabul edilemez.

Bununla birlikte, bir kez ayrıldığınızda, negatifler hızla unutulacaktır. Bluehost’un kullanılabilirliği vurgulayan iyi hazırlanmış bir kontrol paneli vardır. İPage incelememizde görebileceğiniz gibi, deneyimi yaşadığı kardeş iPage’in aksine Bluehost, güçlü ve kullanımı kolay modern bir kontrol paneline sahip olabileceğinizi gösteriyor.

Bluehost-review-kontrol paneli

BlueHost cPanel

Kontrol paneli, cPanel kılavuzuna yönelik en iyi web barındırma sayfamızda öğrenebileceğiniz cPanel’dir, ancak değiştirilmiş bir sürümüdür. HostGator’un birçok yönden benzer – ne kadar benzer olduğunu görmek için HostGator incelememizi okuyun – ancak Bluehost’un WordPress’e daha fazla odaklanması.

Bluehost, WordPress kılavuzu için en iyi web hostingimizi yaptı ve kontrol paneli neden. Gösterge tablosundan ayrılmadan temaları, eklentileri ve daha fazlasını yönetebilirsiniz. Ayrıca, WordPress web sitenizi otomatik olarak hazırlama moduna geçirir, böylece canlıya geçmeden önce ince ayar yapabilirsiniz.

WordPress olmayan kullanıcılar kontrol panelini neredeyse bu kadar kullanışlı bulamazlar, ancak bu kötü olduğu anlamına gelmez. Hangi platformda inşa ederseniz edin, Bluehost hesap ve web sitesi yönetimini tek bir çatı altında birleştirir, yani web barındırma sisteminizde değişiklik yapmak için birden fazla sekmeye ihtiyaç duymazsınız.

Değiştirilmiş bir cPanel olmasına rağmen, kontrol panelindeki “gelişmiş” sekmesini tıklayarak klasik cPanel görünümüne erişebilirsiniz. Orada, dosya yöneticisi, MySQL veritabanı sihirbazı ve daha fazlası dahil olmak üzere olağan şüpheliler var. Bununla birlikte, Softaculous uygulama yükleyicisini bulamazsınız, çünkü WordPress web siteleri zaten onlar için kirli işleri halletmişti.

Bluehost-review-cpanel

Kurulum sırasındaki sorunlarımıza rağmen, kontrol paneli kullanılabilirlik açısından günü kazanır. Bluehost, kontrol panelini ve cPanel’i bir araya getirmesi ve her ikisinin de çalışmasını sağlaması olağandışıdır. Hizmetin diğer yönleri hakkında mavileşene kadar şikayet edebilmemize rağmen, kullanılabilirlik mükemmel.  

Barındırma Türleri

Bluehost üç tür hosting sunar: paylaşılan, VPS ve özel. Birden fazla barındırma türü sunan kardeş HostGator’un aksine, Bluehost’un yoğunlaştırılmış bir dizisi var. Yine de, aralık çoğu kullanıcıyı barındırabilir, sadece göze çarpan ihmal bulut barındırma.

Paylaşılan barındırma üç kategoride sunulur: normal paylaşılan, WordPress ve WP Pro. Normal paylaşılan planlar söz konusu olduğunda, Bluehost bir temel oluşturur. Dört katman vardır ve dizilişte yükseldikçe daha fazla depolama alanı ve web sitesi desteğiyle birlikte daha uzun bir özellik listesinin keyfini çıkaracaksınız.

BlueHost WordPress Seçenekleri

WordPress planları daha fazla veya daha spesifik olarak WP Pro planlarını öne çıkarır. Normal WordPress planları, WordPress için oluşturulan paylaşılan planlar olup otomatik kurulum, WordPress güncellemeleri ve bir hazırlama ortamı içerir. JustHost ile hosting paylaşmaya daha çok benziyorlar (JustHost incelememizi okuyun).

Kinsta gibi bir şey arıyorsanız, bulut barındırma eksi, WP Pro kaşınıyor (Kinsta incelememizi okuyun). Hala paylaşılan bir yapı kullanırken, WP Pro planları Jetpack’in ücretli sürümleri, arama motoru optimizasyon araçları ve WordPress’e özgü destek gibi özellikler içerir. Bütün bunlar sizin için anlamsız olsaydı, WordPress’i kullanma konusunda başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.  

bluehost-review-wp-pro

Bunun üstünde azalan getiriler var. VPS planları kötü değil, ancak sanal sunucular söz konusu olduğunda A2 Hosting’in esnekliğini seviyoruz (A2 Hosting incelememizi okuyun). Benzer şekilde, Bluehost’un adanmış sunucuları ekonomiktir, ancak LunarPages işlerin en üst kısmında daha fazla güç sunar (LunarPages incelememizi okuyun).

Bluehost’un WP Pro planları güzel nokta, ancak bir bulut yapısı kullansalar bile daha iyi olurdu. Bulut barındırma, MDDHosting gibi bazı web barındırıcıları ile güvenlik ve hızından dolayı artan bir popülerlik tarzıdır ve tüm planlarını ona adamıştır (MDDHosting incelememizi okuyun).

Çoğu web sitesinin yüksek trafik ve düşük yükleme süreleri istediği göz önüne alındığında, WordPress için mantıklıdır. Pagely gibi web sunucuları, aşırı hızlı yükleme süreleri için Amazon Web Services bulutunun gücünden yararlanarak WordPress için bulut barındırmadan yararlandı (Pagely incelememizi okuyun). Umarım, Bluehost bulut barındırma trenine daha sonra değil, daha erken atlar.

hız & uptime

Web sitesi hızını değerlendirmek için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisini kullanıyoruz. Sürecimiz basit. En ucuz paylaşılan plana kaydolur, WordPress’i yükler ve web sitelerini karşılaştırmalı değerlendirmelerimizle çalıştırırız. Test etmeden önce web sitesine önbellek veya sıkıştırma eklemiyoruz. Ne olursa olsun web host bize eller ne ile çalıştırmak.

Bu nedenle, sonuçlarımız alacağınız sayıları temsil etmek zorunda değildir. Web sitemizde, her ikisi de yükleme süresini artıran hiçbir resim veya içerik yok. Testlerimiz değişkenleri kaldırmak için bir boşlukta yapıldığından, optimum hız için web sitesi yükleme sürelerini iyileştirme kılavuzumuzdaki adımları uyguladığınızdan emin olun..

Bluehost, en hızlı web barındırma kılavuzumuzu kaçırmış olsa da, Pingdom Hız Testi için iyi performans gösterdi. Web sitemiz 100 üzerinden 94 aldı ve A2 Hosting ve Hosting24 ile aldığımız 100 üzerinden 96’nın biraz altında. En hızlı olmasa da, Bluehost çoğundan daha hızlıdır, bu da büyük olasılıkla devam eden önbellek nedeniyle.

Bluehost-review-hız testi

Daha fazla önbellekleme, hızları daha da artırabilir. Pingdom Hız Testi daha fazla önbellekleme önerdi, ancak bu sadece küçük bir öneriydi. WordPress kullanıyorsanız ve W3 Total Cache gibi bir eklenti yüklerseniz, mükemmel yükleme süreleri bekleyebilirsiniz..

Bluehost Çalışma Süresi

Ne yazık ki, iyi haberler orada duruyor. Load Impact testimiz, sunucunun kırılma noktasında olduğunu gösteren çok sayıda HTTP hatasıyla sonuçlandı. Load Impact, amaçlarımız için bir stres test aracıdır. Beş dakika boyunca sunucuya 50 sanal kullanıcı gönderiyoruz, bu da çoğu başlangıç ​​paylaşılan planının kırılma noktası olduğunu tespit ettik.

Bluehost-review-yük darbe

Kırılma noktası olduğu için birkaç HTTP hatası bekliyoruz. Ancak Bluehost ortalamanın üstünde bir sayıya sahipti. Bu, çok fazla kullanıcı olduğunu ve yeterli kaynak olmadığını gösterir, bu da yerine getirilen isteklerin sayısının daha fazla yuvarlanmasına neden olur. Sunucu yazılımını Apache’den LiteSpeed’e geçirmek büyük olasılıkla sorunu çözecektir..

Kesintisiz çalışma garantisi yoktur. Sunucu durumu SSS’sinde Bluehost, “paylaşılan bir web barındırma ortamının karmaşıklığı ve doğası nedeniyle kesinti süresinin gerçekleştiğini” ve “herhangi bir kesinti süresi için tazminat alamayacağınızı” söylüyor. Paylaşılan web barındırma işleminin karmaşık olduğunu bilmemize rağmen, Bluehost’un çok daha küçük ana bilgisayarların.

Güvenlik

Güvenlik, bazı kardeşlerinden farklı olarak Bluehost ile şaşırtıcı derecede iyi. Bu incelemenin diğer bölümlerinde gördüğümüz gibi, iyilik kötülükle karışıyor, bu yüzden Bluehost’un çeşitli güvenlik özelliklerini takdir etsek de, bunu daha vasat yönlerinden ayırmak zor.

Özellikle, SiteLock sokması eksikliği. SiteLock temel olarak web siteniz için, web sitenize virüs bulaştığında kötü amaçlı yazılımları tarayan ve kaldıran bir virüsten koruma yazılımıdır. Aynı zamanda bir EIG markasıdır ve barındırma paketinizle doğal bir katılım sağlar. Yine de, temel plan bile bir ödeme duvarının arkasında kilitli.

Ayrıca, Bluehost’un sunucularını nasıl koruduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok. Destek sunucularında ModSecurity, BitNinja veya başka bir güvenlik özelliğinin yüklü olup olmadığını sorduk. Satış öncesi temsilciden aldığımız en fazla şey, açıklamaya yönelik birçok girişimimize rağmen Cloudflare veya SiteLock’u satın almak için bir yönlendirme idi..

Bazı meraklı olarak bakmak rağmen, bu herhangi bir web barındırma sağlamak istediği temel bilgiler. Aşağıdaki “destek” bölümünde canlı sohbet deneyimimize daha fazla gireceğiz, ancak temsilcilerin hizmetle ilgili temel soruları yanıtlayamayacağını düşünmek iyi bir fikir değil.

Bluehost SSL ve Yedekleme

Olumsuzluklara rağmen, burada da olumlular var. Bluehost, tarayıcıların web sitenizin güvenli olduğunu bilmesini sağlayan her hosting paketine sahip bir SSL / TLS sertifikası içerir. Bu, web sitesi güvenliğinin önemli bir parçası, özellikle de şifrelenmemiş bağlantılarda gizemli siber suç tehdidi ile.

Web sitenize virüs bulaşırsa, yedeklemelerinizden birine geri dönebilirsiniz. Bluehost, hesabınızın günlük, haftalık ve aylık yedeklerini alır ve bunları tek bir tıklamayla geri yükleyebilirsiniz. 3-2-1 yedekleme kuralı yaklaşımını almak istiyorsanız, CodeGuard yedeklemesini de satın alabilirsiniz.

Gizlilik

Herhangi bir EIG markasıyla gizlilik hakkında konuşmak kötü bir haberdir, ancak Bluehost kardeşlerinin çoğundan daha iyidir. Verilerinizi korumak söz konusu olduğunda DreamHost hala yıldız çocukken – nedenini bulmak için DreamHost incelememizi okuyun – Bluehost, Site5’ten daha fazla adım attı (Site5 incelememizi okuyun).

Yine de, meşhur EIG gizlilik politikası hala geçerlidir. Yine de kötüye gitmeden önce iyiye odaklanalım. Çoğu EIG markasından farklı olarak Bluehost, planlarından birkaçı ile alan gizliliğini içerir. Diğer özelliklerin çoğunda olduğu gibi, hizmeti almak için bir süre taahhütte bulunmanız gerekir, ancak seçenek orada.

Alan adı gizliliği, alan adınıza genellikle kaydettiğiniz bilgileri kimliğinizi maskeleyen sahte bilgilerle değiştirir. Birkaç web barındırıcısı, DreamHost ve Midphase (Midphase incelememizi okuyun) dahil olmak üzere ücretsiz olarak içerir. Bluehost da yapar, ancak sadece belirli katmanlarda.

Örneğin, en üstteki iki paylaşılan katman, tüm WP Pro planlarında olduğu gibi ücretsiz olarak dahil edilir. Dizinin bazı noktalarında ücretsiz olarak sağlandığını görmek güzel olsa da, gizlilik bir hizmet değil, bir hak olmalıdır. Bluehost ücretsiz olarak alan adı gizliliği getirecekse, tüm planlara dahil edilmelidir.

Bluehost Alan Adı Gizliliği

Alan adı gizliliği endişelerinizin en azı olmalıdır. EIG, kişisel bilgilerinizi uzun bir tedarikçi listesiyle toplayıp satmasına izin veren endişe verici bir gizlilik politikasına sahiptir. Bazı küçük markalar sizi EIG gizlilik politikasına yönlendirirken, Bluehost daha kurnaz.

Verilerinizin ne olduğunu, kimin ve nasıl olduğunu söyleyen Bluehost “gizlilik merkezine” gönderilirsiniz. Gizlilik politikalarını erişilebilir hale getirmeye çalıştığımız için teşekkür etmemize rağmen, bu oldukça çirkin bir politikadır. Verileriniz hâlâ toplanıyor, hala satılıyor ve satıcılar hala.

Bluehost-review-gizlilik-merkez

Listede Google Ads, WPBeginner, Facebook, Verizon, Bing, Getty Images ve daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca, bilgileriniz dahili olarak EIG markaları arasında paylaşılır, bu nedenle MOJO Marketplace, Bluehost ile yeni bir WordPress paketi satın aldığınızın farkında olabilir.

Söylediğimiz gibi, EIG kişisel bilgilerinizi bir meta olarak ele alır ve maalesef bu Bluehost’tan farklı değildir. Bununla birlikte, burada hayal kırıklığı yaratan şey, gizliliğin aksi takdirde iyi bir deneyim olduğunu.

Destek

“Güvenlik” bölümünde belirtildiği gibi, destek konusundaki deneyimimiz iyi değildi. Biz inceleme boyunca birçok kez canlı sohbet ile konuştu ve her zaman aynı cansız deneyimi vardı. Bluehost, müşterilerini destekleme konusunda SiteGround’dan çok uzaktır (SiteGround incelememizi okuyun).

Canlı sohbet temsilcileri temel soruları cevaplayabildi, ancak yanıtlar her zaman kısaydı. Ne zaman içeri girmeye çalışsak, temsilciler diğer konulara saparlardı ve “bu soruya cevap veremeyiz” diyene kadar bizi gözetlemeye zorlardı.

Canlı sohbetten hızlılık ve derinlik arıyoruz. Canlı sohbet sunmak bir şeydir, ancak gerçekten yararlı olan canlı sohbet sunmak farklı bir şeydir. Ne yazık ki, Bluehost eski kampta, size ulaşmanıza izin veriyor, ancak sadece yüzey seviyesi soruları için.

Canlı sohbeti e-posta desteği lehine gözden kaçırmak kolay olsa da, Bluehost bunu sunmuyor. Bunun yerine, canlı sohbet veya telefon desteği ile sıkışıp kaldınız, bu da web barındırma genellikle kafa karıştırıcı dünyası hakkında ayrıntılı bilgi almak için çok az yer bırakır.

Bu, Bluehost’un doğrudan iletişim seçeneklerinden çok daha iyi olan kendi kendine yardım kaynaklarına sahip olmanızı sağlar. Yardım merkezinde, bilgi tabanı makaleleri, videolar, izlenecek yollar ve web seminerleri de dahil olmak üzere çeşitli destek kaynaklarına sahip temel soruları bulacaksınız..

Bluehost-review-yardım merkezi

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, doğrudan desteğe başvururken aldığınızdan farklı olarak çok fazla derinlik bulacaksınız. Makaleler adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri ile düzenlenirken, videolar net ses ve sağlam bir ayrıntıyla kaydedilir. Derinliğin diğer destek seçeneklerine geçtiğini görmek istiyoruz.

Karar

Bluehost, uzun bir özellik listesi ve hızlı hız ile etkileyicidir. Fiyat da çok kötü değil, ancak Bluehost’un check-in zamanı geldiğinde ne ödeyeceğiniz konusunda daha açık olup olmadığını tercih ederiz. Destekle ilgili sorunlar da var, ancak Bluehost’un başka ne sundukları göz önüne alındığında bunlar kolayca gözden kaçabilir.

Bu gizlilik konusundaki kaygıya iniyor. Bluehost’un gizlilik uygulamaları zayıf olabilir, ancak şirket başkanı vardır. Bizim gibi gizlilik bilincindeyseniz, web barındırma incelemelerimizden başka bir seçenek belirlemekten daha iyi olacaksınız.

Bluehost hakkında ne düşünüyorsun? Gizlilik politikası bizi olduğu kadar endişelendiriyor mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me