X-VPN İncelemesi

X-VPN, güvenliği ve kullanım kolaylığı hakkında birçok şeye sahiptir, ancak bir yüzey incelemesi bile bunların yanlış olduğunu gösterir. Test sırasında, bu VPN’yi zor bir şekilde geçirmemizi öneren birçok sorun bulduk. Ayrıntılar için tam X-VPN incelememize göz atın.


best-VPN-yorum

X-VPN, yüzeydeki özelliksiz bir VPN sağlayıcısıdır ve VPN’lerin yarısından fazlasını yansıtan bir taklitçi arabirimi kullanmanın güvenli yolunu seçer. Ön sayfasında 50 milyon kullanıcısı olduğunu iddia ediyor, canlı sohbet desteği var ve hatta ücretsiz deneme planı sunuyor.

Tüm bunlara rağmen, X-VPN hala tamamen kullanılamaz olmayı başarıyor. Bu inceleme boyunca birçok kez okuyacağınız için, X-VPN, müşterisiyle sonuçta affedilemeyecek birkaç tuhaf tasarım seçeneği yapar. Özellikle, sunduğu protokoller arayüzde adlandırılmaz, rastgele harflerin arkasına gizlenir. 

Buraya güvenlik ve performans sunacak bir VPN aramaya geldiyseniz, sizi en iyi VPN toplantımıza yönlendirmenizi öneririz. İnce şeyleri karıştırmanın başka türlü iyi bir ürünü nasıl tamamen zayıflatabileceğine dair mükemmel bir örnek görmek istiyorsanız, okumaya devam edin. 

Güçlü & Zayıf Yönler

X-VPN için alternatifler

Özellikleri

X-VPN’in menüleri şimdiye kadar gördüğümüz en çarpıcı şekilde kısır. Sağ üst hamburger menüsünü tıkladığınızda yalnızca iki açma / kapatma seçeneği açılır. Biri istemciyi Windows başlangıcında çalışacak şekilde yapılandırmanıza izin verirken, diğeri “uygulama kontrolü” adı verilen bir özelliktir. 

Açıklamasına göre, uygulama kontrolü, VPN’yi dikkate almayacak ve standart, korumasız bir bağlantı kullanacak programların bir listesini tanımlamanıza izin veren bir tür bölünmüş tünel gibi görünüyor. Her ne kadar bölünmüş tünelleme çok arzu edilen bir özellik ve bulunması zor bir şey olsa da, X-VPN’in uygulaması hiç çalışmıyor.

XVPN-appcontrol

Uygulama kontrolünü her açtığımızda, cihazımızda çalışmadığını belirten bir mesaj aldık. Bir iş istasyonu bilgisayarında Windows 10’un en son sürümünü çalıştırıyorduk. Bu özelliğin hiç çalışmaması için hiçbir neden olmamalıdır. Çalışan bir bölünmüş tünelleme özelliğine sahip bir VPN arıyorsanız – diğer birçok özelliğin yanı sıra – ExpressVPN incelememize mutlaka göz atın.. 

X-VPN, uygulamaya başlangıçta çalışmasını söyleyen bir düğme olsa da, bunu yaparken bağlanıp bağlanmayacağı konusunda bir seçenek yoktur. Ayrıca, ayarlarda kill anahtarı yoktur. 

Web sitesi “akıllı yeniden bağlanma” adı verilen bir özellikten bahsetse de, bunun ne olduğu veya ne yaptığı hakkında hiçbir bilgi yoktur ve ayarlarda da bulunamaz..

X-VPN etkileyici bir dokuz protokol sunar, ancak bunların hiçbiri ayarlar menüsünde etiketlenmemiştir. Tüm protokol seçenekleri basitçe A, B, C vb. X-VPN yazılımının özellikleri. 

XVPN-Ayarlar

X-VPN, çok çeşitli cihazları kapsamak için iyi bir iş çıkarır, ancak mobil istemciler masaüstü sürümü kadar kısır olmakla birlikte, Android için en iyi VPN listemizde bir yer kazanmaktan çok uzaktır. Nihayetinde, X-VPN neredeyse hiç özellik sunmuyor ve sunduğu şey hiç işe yaramayacak gibi görünüyor. 

X-VPN Özelliklerine Genel Bakış

X-VPN Logosuxvpn.io

Aylık 599 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, Ethereum, Advcash, hediye kartları

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
50’den fazla yerde 5000’den fazla sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Krom

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, X

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Pratik olarak hiçbir çalışma özelliği sunmayan bir şey için, X-VPN kendisini en iyi yarışmacılarla fiyatlandırmada rekabet edecek şekilde konumlandırır. Aylık fiyatlandırma, gördüğümüz en kötü şey değil, aynı zamanda en iyiden de uzak. Uygun fiyatlı bir aydan aya seçeneği olan bir VPN arayanlar için Mullvad incelememizi mutlaka okuyun.

X-VPN’nin sağladığı diğer seçenek, yıllık kayda değerdir, bu da fiyatı önemli ölçüde düşürür, ancak yine de büyük bir değer haline getiren bir düzeye getirmez. Yıllık seçenek CyberGhost’un fiyatlandırmasıyla eşleşir, ancak CyberGhost incelememizde okuyabileceğiniz gibi, X-VPN’nin sunmadığı ek iki ve üç yıllık planlar sunar. 

Her iki plan da aynı anda beş bağlantı için kullanıcılara sınırsız miktarda toplam bant genişliği sağlar. Bunlar ihtiyaçlarınız için yeterli cihaz değilse, birden fazla cihaz için en iyi VPN’deki özel makalemize mutlaka göz atın.. 

Bu daha uzun vadeli seçenekler en iyi değeri sunar ve X-VPN’in fiyatlandırmasıyla tamamen göz ardı edilir. Bununla birlikte, X-VPN, hizmeti risksiz denemek isteyenler için ücretsiz bir plan sunuyor.

Ücretsiz plan, hangi sunucu ve istemciyi kullanabileceğiniz seçeneklerinizi sınırlar. Yeni başlayanlar için, ödeme yapan bir müşteri değilseniz tarayıcı uzantısını kullanamazsınız. Bunun yerine, masaüstü uygulaması aracılığıyla 500 MB bant genişliğine sahip olacak ve yalnızca en yakın sunucuyla sınırlı olacaksınız. 

Ücretsiz kullanıcılar, mobil uygulamayı sınırsız miktarda bant genişliği ile de kullanabilir, ancak yine de yalnızca en yakın sunucu kullanılabilir. Ayrıca, mobil uygulama ücretsiz kullanıcılar için reklam yayınlar. 

Bu, yeni kullanıcıların hizmetten zevk alması için harika bir yol olsa da, 500MB oldukça yetersiz. En iyi ücretsiz VPN hizmetlerini arayanlar için daha iyi seçenekler var.

Denemeyi beğendiyseniz ve yükseltmeyi planlıyorsanız, PayPal, kredi kartı ve bitcoin, diğer kripto paralar ve hatta çeşitli hediye kartları da dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemleri vardır. Satın alma işleminiz yedi günlük bir geri ödeme süresi ile korunur ve sınırsız bant genişliği ile aynı anda beş bağlantıya erişmenizi sağlar.

Kullanım kolaylığı

X-VPN ile kullanıcı deneyimi, karışık bir çantanın özüdür. Yüzeyde, müşteri rekabetin geri kalanıyla eşit görünüyor. Minimalist bir arayüzün ana özelliği olarak büyük bir güç düğmesi içeren oldukça standart bir düzen kullanır..

XVPN-Client

Ekranın ortasındaki güç düğmesi sizi anında gerçekleşebilen veya bir dakikadan fazla sürebilen ve sonra tamamen başarısız olabilecek VPN’ye bağlar. Önceden baktığımız gibi ayar menüleri inanılmaz derecede kısır, bu yüzden bunların yeterince kullanıcı dostu olması şaşırtıcı olmamalı.

Tünel oluşturulduktan sonra, VPN’in bağlantısının kalitesi de çılgınca değişiyor gibi görünüyor. Bunun hakkında “hız” bölümünde daha ayrıntılı olarak konuşacağız, ancak bağlantının açık ve kapalı doğası X-VPN kullanarak hem sörfü hem de üretkenliği çok zorlaştırdı. 

Okulda güvenilir bir şekilde video izlemek (hatta oyun oynamak) için yeterli bant genişliğine sahip bir VPN arıyorsanız, okul için en iyi VPN makalemize göz atmayı unutmayın.. 

Son olarak, ayarlar menüsündeki protokollere gerçek isimleri verilmemiş olduğundan – ve dokunmaya devam edeceğimizden). Bunun yerine, X-VPN ayarlardaki protokolleri “Protokol A”, “Protokol B” vb. Olarak etiketler..

Kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu olması açısından, bu bir VPN’nin yapabileceği en kötü şeylerden biridir. VPN protokolünü kullanıcının kendisinden gizlemek hiçbir amaca hizmet etmez ve X-VPN’yi zaten aksi halde olduğundan daha kırılmış ve kullanılamaz hale getirir. 

X-VPN’den daha fazla özellik taşımayı başaran kullanımı kolay bir VPN ile ilgilenenler için NordVPN incelememize mutlaka göz atın..

hız

X-VPN, test ettiğimiz ilk sunucuda güçlü bir şekilde kapıdan çıktı. Yakındaki ABD sunucusu, bant genişliğimizin çoğunu 200Mbps indirme hızını aşarak ve yüklemelerde neredeyse aynı hıza ulaştı.

Dahası, bu sunucunun oyun için en iyi VPN listemiz için rekabetçi bir seçim olacak kadar düşük bir pingi vardı. Ancak ilerledikçe, X-VPN için işler daha da kötüye gitti. İngiltere sunucusu performansta bir düşüş gördü, yükleme hızları korumasız hızlarımızın yalnızca bir kısmına düşüyor.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)3292,66337,13
BİZE.4209,78193,15
UK78116,744.17
Japonya15269,812.16
Brezilya12448,192.51
Hindistan18962.831.89

Benzer şekilde, Japonya, Brezilya ve Hindistan’ın tümü indirme hızlarında, yükleme hızlarında ve ping sürelerinde performansa önemli isabetler gördü. Ortalama olarak, bu sonuçlar X-VPN’i en hızlı VPN toplantımızın çok uzağına getiriyor.

Daha da kötüsü, kağıt üzerindeki performansın bu VPN’yi kullanma deneyiminin nasıl olduğunu göstermeye başlamamasıdır. Bazen, işler normal performans gösterir. Sayfalar hızlı bir şekilde yükleniyor ve videolar tam çözünürlükte oynatmak için bir dakikadan fazla arabelleğe alma gerektirmiyor.

Bununla birlikte, kabaca yarı yarıya, işler tamamen donuyor. Bağlantı çok dengesiz görünüyor ve içeri girip çıkıyor gibi davranıyor. Bir web sitesine gitmek neredeyse anında olabilir veya bağlantı devreye girmeden ve işler yüklenmeye başlamadan 45 saniye önce olabilir. 

Bu garip ve güvenilir olmayan performans, kağıt üzerindeki hızlar şimdiye kadar gördüğümüz en kötü şey olmasa da, potansiyel kullanıcıları daha güvenilir bir sağlayıcı aramaya çağırıyoruz. Büyük dosyalarda ve videolarda daha iyi indirme hızları elde etmek için en iyi VPN’lerimizdeki sağlayıcıları torrent toplama için kontrol ettiğinizden emin olun.

Güvenlik

Güvenlik, ölü bir atı dövmeye devam etmemiz gereken başka bir kategoridir. Bu makalede daha önce birçok kez duyduğunuz gibi, X-VPN ayarlar menüsündeki protokol seçeneklerini gerçek adlarıyla etiketlemez. 

XVPN-Protokoller

Bunun yerine, “D” harfinin “Ben” den sonra gelmesi nedeniyle, düzensiz harfler atanır. Bu, güvenlik düzeyini ve hatta kullandığınız şifrelemeyi belirlemeyi imkansız hale getirir. Yaklaşmakta olan “müşteri hizmetleri” bölümünde söylediklerimiz hakkında daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak kısaca hangi protokollerin kullanıldığını bulabildik… bir çeşit.

Bu sayfaya, X-VPN’in protokollerini açıklayan bir bağlantı sağlandı. Burada, OpenVPN’in aralarında olduğunu görebiliriz, ancak yine de, kullanılabilir olduğunu bilmek anlamsızdır, çünkü ayarlarda hangi seçeneğin OpenVPN olduğunu bilmiyorsunuz.

Mevcut özel protokoller vardır ve kullanılan şifreleme protokole bağlı olarak değişir. Bu faktörlerin her ikisi de, X-VPN kullanırken etkili bir şekilde bir protokol seçerken ne elde ettiğiniz hakkında hiçbir fikre sahip olmama konusunu daha da pekiştiriyor.

Herhangi bir DNS veya IP sızıntısı tespit edememiş olsak da, VPN’in güvenli olduğu anlamına gelmez. Herhangi bir zamanda hangi protokolün kullanıldığını bilmeden güvenlik düzeyini bilmek imkansızdır. 

Bu nedenle, Çin’in büyük güvenlik duvarının arkasında olan veya güvenlik ve gizliliğin hayati olduğu başka herhangi bir yerde bulunan kişilerin Çin toplaması için en iyi VPN hizmetlerimize bakmasını öneririz.. 

Bu, mantıklı olmayan bir tasarım seçimidir ve X-VPN’in işleri bu şekilde yapması için hiçbir neden görmüyoruz. Hiçbir soruyu yanıtsız bırakan son derece güvenli bir VPN ile ilgilenenler için TorGuard incelememizi okuyun.

Gizlilik

Bu inceleme boyunca X-VPN’nin yanlış yaptığını gördüğümüz her şeye rağmen, kredinin vadesi geldiğinde kredi vermemiz gerekiyor. X-VPN, orada en özlü ve okunması kolay gizlilik politikalarından birine sahiptir. 

Birkaç kısa sayfadır ve politikanın belirli bir yönüyle ilgileniyorsanız aradığınızı bulmanızı kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. X-VPN’nin VPN’yi veya IP adresinizi nasıl kullandığınızla ilgili hiçbir şey kaydetmediğini belirterek başlar..

Bu, trafik günlüklerini veya VPN kullanımınızla ilgili tanımlayıcı bilgileri kaydetmediği anlamına gelir. Ancak, hem web sitesinde hem de VPN’nin kendisi üzerinden bazı bilgiler toplar.

Bir hesap oluşturduğunuzda bazı bilgiler kaydedilir, ancak tüm bunlar kayıt sırasında seçiminize göre verilir. Buna bir e-posta, ödeme bilgileri ve bir sosyal medya hesabı dahildir.. 

VPN, zaman damgaları, hata raporları ve protokol seçimi gibi bilgileri toplar. Tüm bu bilgiler X-VPN’nin sunucu ağını korumasına yardımcı olmak için kullanılır ve tanımlayıcı değildir.

Akış Performansı

X-VPN, akış söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede iyi bir performans sergiliyor. BBC iPlayer, Netflix ve Amazon Prime’ın yanı sıra çalışıyor. İlgili ülkeye varsayılan ayarlarla bağlanarak tüm bu akış platformlarının hiç çaba harcamadan çalışmasını sağlayabildik.

Ancak Hulu VPN’yi tespit edebildi ve herhangi bir şey izlemek için onu kapatmamızı söyledi. Neyse ki, Hulu içeriği almanın bir yolunu arayanlar için, Hulu toplaması için en iyi VPN’imiz var. 

Ne yazık ki X-VPN için, sadece birkaç akış sitesine bağlanabilmek yeterli değildir. Akışın kalitesi ve güvenilirliği de dikkate almamız gereken bir faktördür.

“Hız” bölümünde belirttiğimiz gibi, X-VPN sürekli bağlantıyı kaybettiğini hissetti. Bu, bazen yüksek çözünürlükte anında yüklenen videolara çevrildi, ancak çoğu zaman 144p’de grenli oynatma ve sık tamponlama ile sonuçlandı.

Çoğu akış sitesi çalışırken, Hulu bizi kapatabildi ve X-VPN’in genel performansı, akış söz konusu olduğunda arzulanan çok şey bırakıyor. İçeriği sorunsuz bir şekilde HD kalitesinde güvenilir bir şekilde izleme performansına sahipken, coğrafi olarak engellenen siteler arasında güvenilir bir şekilde yumruk atacak bir VPN arıyorsanız, akış kılavuzu için en iyi VPN’imizi okuduğunuzdan emin olun..

Sunucu Konumları

X-VPN, 50 konuma yayılmış 5.000’den fazla sunucu sunduğunu iddia ediyor. Bu sunucu sayısı doğruysa, X-VPN’in ağında yavaşlamaya neden olan trafikteki bir artış hakkında endişelenmenize gerek yoktur..

XVPN-Sunucular

Sunulan 50 yer dünyanın her yerine yayılmıştır. Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa da dahil olmak üzere en çok güvenilen bölgelerin tümü kaplıdır. 

Bununla birlikte, X-VPN’nin sunduğu bazı konumların sanal sunucular olduğu anlaşılıyor, yani işler düzgün çalışmıyorsa, genellikle rastgele atanmış bir sunucunun ve IP adresinin bağlantısını kesip denemek gerekir. X-VPN’in sunucu ağı en çok talep edilen yerleri kapsamasına rağmen, bazı alanlar biraz kuru kalır. 

Afrika’nın çoğu tamamen ihmal edilir, yani bu kıtada olanlar daha yüksek ping süreleri ve daha kötü performansa sahip daha uzak bir sunucuya bağlanmak zorunda kalabilirler. Afrika için iyi bir VPN arıyorsanız, Güney Afrika için en iyi VPN makalemiz bakmak için iyi bir yer.

Müşteri servisi

X-VPN iki tür müşteri desteği sunar. Hemen yardıma ihtiyaç duyanlar için web sitesinde canlı bir sohbet seçeneği var. Web sitesine göre bu “24/6” personeliyle pazarlanıyor, Pazar günü kimsenin müsait olmadığı gün gibi görünüyor.

Ayrıca, canlı sohbet yoluyla kimse yanıt vermezse ulaşabileceğiniz bir e-posta da olabilir, bu da olabilir. Yanıt süreleri, yalnızca kısa bir andan 24 saatten fazla beklemeye ve hiçbir yanıt almamaya kadar canlı sohbetle değişir.. 

Vur ya da özledim e-postası ve canlı sohbeti dışında bir yardım merkezi de var. Bu, genel olarak VPN’lerin yanı sıra X-VPN’in özel hizmetiyle ilgili en temel soruları kapsayan küçük bir bilgi tabanı içerir ve büyük olasılıkla çok az yardımcı olacaktır..

Karar

X-VPN, tekneyi sallamamaya dikkat ediyor ve VPN endüstrisinin standart sözleşmelerinin çoğunu takip ediyor. Aynı zamanda, daha ince noktaların yürütülmesi o kadar düz düşer ki neredeyse komiktir.

Yalnızca protokoller için etiket eksikliği bir anlaşma kırıcıdır. Güvenilmez performans sadece yaralanmaya hakaret getirir ve menülerin çok sayıda kırık yönü tabuttaki son çividir. Güvenilir ve yüksek performanslı bir VPN arıyorsanız, VPN incelemelerinin tam arşivine baktığınızdan emin olun..

X-VPN ile herhangi bir deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bunun bizimkilere kıyasla ne olduğunu duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me