Windscribe İncelemesi – Harika Bir Ücretsiz VPN – Güncellendi 2020

Windscribe İncelemesi

Windscribe, orada en iyi sağlayıcıları tahttan indirmeyi ve neredeyse başarılı olmayı amaçlayan ilginç bir VPN hizmetidir. Birkaç sorunla birlikte gelmesine rağmen, genel olarak mükemmel bir VPN’dir ve kesinlikle en iyi ücretsiz plana sahiptir. Bu up-and-comer hakkındaki tüm ayrıntılar için Windscribe incelememize göz atın..


windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Windscribe’ı başka bir ücretsiz VPN sağlayıcısı olarak yazmak kolaydır, ancak neyse ki durum böyle değildir. Ücretsiz planı etkileyici olsa da – en iyi VPN kılavuzumuza layık – aslında Windscribe diğer nedenlerle öne çıkıyor, en önemlisi fiyatlandırma ve uzun özellik listesi için benzersiz yaklaşımı. 

Bu Windscribe incelemesinde, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, güvenlik, hız, akış performansı, gizlilik ve müşteri hizmetleri hakkında konuşarak bu özellikleri keşfedeceğiz. Sonunda size kararımızı vereceğiz ve Windscribe VPN’in buna değip değmeyeceğini belirleyeceğiz.. 

Ücretsiz bir VPN için pazardaysanız, Windscribe kolayca en iyi seçenektir. Ancak, en azından tüm plan için ödeme yapmaya başladığınızda, bu değişir. Windscribe’in subpar hızları, birkaç dolar tasarruf etseniz bile ExpressVPN ve NordVPN gibi en iyi köpeklerle karşılaştırıldığında daha zayıf görünüyor. Windscribe ve NordVPN parçamızı tahtada nasıl karşılaştırdığını görmek için okuyun.

Güçlü & Zayıf Yönler

Windscribe için alternatifler

Özellikleri

Windscribe kesinlikle özelliklerle doludur ve diyelim ki CyberGhost (CyberGhost incelememizi okuyun). Temel unsurlar çoğunlukla hesaba katılır, ancak bölünmüş tünelleme ve uygulama öldürme gibi standart tekliflerle özellikler listesini oluşturmak yerine, Windscribe benzersiz olanlara sahiptir.. 

Sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olarak, bir dakika içinde bulacağımız iyi veya kötü olabilir. Dahil olan özelliklere gelince, Windscribe bunları. 

En yaygın olanı hesap kontrol panelinden veya tarayıcı uzantısından erişebileceğiniz Secure.link’tir. Secure.link, girilmeden önce girilen bir URL’yi izleyiciler için tarar ve siteye genel bir gizlilik puanı verir. 

windscribe-review-SecureLink

Secure.link ile el ele R.O.B.E.R.T. Bu araç, Windscribe’in oluşturulmuş listelerine göre belirli içerik türlerini filtrelemenizi sağlayan bir DNS ve IP düzeyinde engelleyicidir. Varsayılan olarak kötü amaçlı yazılımları engeller, ancak sosyal medya sitelerini, pornoları, kumarları ve hatta sahte haberler yayınlayan siteleri de engelleyecek şekilde ayarlanabilir..

windscribe-review-robert

Mevcut listeler çoğu temeli kapsar, ancak özel kurallar da oluşturabilirsiniz. IP adreslerini veya alan adlarını engellemeyi, beyaz listeye eklemeyi veya adres sahteciliği yapmayı seçersiniz. Ayrıca R.O.B.E.R.T. hesap kontrol panelinde kullanımı kolaydır. 

Temel özellikler de dikkate alınır, Windscribe VPN, kafa karıştırıcı bir şekilde “güvenlik duvarı” olarak adlandırdığı DNS ayarlarını, proxy ayarlarını ve bir kill anahtarını içerir. Windscribe SSS’sinde “kill switch” in yanlış terim olduğunu, ancak diğer tüm VPN’lerin kullandığı terminoloji olduğunu söylüyor. Farklı bir şey demek sadece kafa karıştırıcı. 

Bu ayarlarla birlikte, aşağıdaki “güvenlik” bölümünde daha fazla konuşacağımız protokolünüzü ve bağlantı noktanızı seçebilirsiniz.. 

Windscribe, başka hiçbir VPN’in yapmadığı bazı özellikler sunar, ancak yine de bazı eksiklikler vardır. En önemlisi, Windscribe, ana bağlantınızda diğer trafiği korurken VPN tüneli üzerinden biraz trafik göndermenize izin veren bölünmüş tünel içermez (bölünmüş tünelleme kullanan bir hizmet için IPVanish incelememizi okuyun). 

Benzer şekilde, uygulama anahtarını dahil etmez; bu, bazı uygulamalarda kill anahtarını kullanmanıza izin verir, ancak diğerlerini kullanmaz. Bu özellikler zorunlu değildir – birçok VPN bunların ötesine geçer – ancak Windscribe’in başka ne kadar içerdiği göz önüne alındığında, burada anlamlı olurlar. Bununla birlikte, bu özellikler sizin için önemli değilse, Windscribe’in mevcut teklifleri hala mükemmel.

Windscribe Özelliklerine Genel Bakış

Windscribe Logosuwindscribe.com

Aylık $ 417’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
Sınırsız

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi

Dünya çapında sunucu miktarı
59 ülke

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox, Opera

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
IPSec, OpenVPN, Stunnel, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu
Subreddit

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda Windscribe kendi liginde. Sadece ucuz değil, aynı zamanda esnektir, özellikle ihtiyaçlarınız için bir plan oluşturmanıza izin verir. Cömert bir ücretsiz plan da var, bu yüzden Windscribe, popüler TunnelBear’ı yenerek en iyi ücretsiz VPN kılavuzumuzda tacı aldı (TunnelBear incelememizi ve Windscribe ile TunnelBear karşılaştırmamızı okuyun).

Buna rağmen, standart plan hakkında konuşalım. Windscribe hizmetini aylık veya yıllık olarak sunuyor ve yıllık plan yüzde 55 indirim alıyor. Windscribe, NordVPN veya CyberGhost gibi çok yıllı planlar sunmasa da (NordVPN incelememizi okuyun) buna gerek yoktur. Yıllık oran olduğu gibi yeterince düşük. 

Aylık ücret, Mullvad gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında etkileyici değildir, ancak Mullvad incelememizde görebileceğiniz gibi, bu, en ucuz aylık VPN’dir. Astrill gibi açgözlü hizmetlerle karşılaştırıldığında, Windscribe’in aylık fiyatı mükemmel (Astrill incelememizi okuyun).

Windscribe Ücretsiz

Bununla birlikte, TorGuard incelememizde de görebileceğiniz gibi, TorGuard ile benzer bir fiyatlandırma gördük. Windscribe’i farklı kılan şey standart planları değil, özgür planlarıdır. Windscribe’ın “bir plan oluştur” seçeneği ücretsiz olarak başlar ve size her ay küçük bir sunucu listesi ve 10 GB veri aktarımı sunar. Windscribe hakkında da tweet atarak ayda 5GB ekstra ücret alabilirsiniz. 

Planınızı genişletmek istiyorsanız, bir parça için 1 ABD doları ek yer ekleyebilirsiniz. Her konum 10 GB ek veri ile birlikte gelir ve her konum kullanılabilir. 

Örneğin, Windflix ABD sunucusunu istiyorsanız – Windflix sunucuları akış için oluşturulmuş özel sunuculardır; “akış performansı” bölümünde ayda 1 ABD doları tutar ve kullanacağınız 20 GB’lık verileriniz olur. Konum satın alırken minimum 2 ABD doları vardır, ancak o zaman bile, bu plan çok fazla. 

Yeni konumlar satın almanın yanı sıra, sınırsız veri ve R.O.B.E.R.T. ayda 1 $. Bir plan oluşturmak çoğu insan için mantıklıdır, özellikle de yalnızca belirli bir bölgeden içerik akışı yapmakla ilgileniyorsanız. 

Sınırsız veri satın alma seçeneğiyle, bir aboneliğe ayda yalnızca birkaç dolar harcayacaksınız; bu, incelediğimiz herhangi bir VPN hizmeti tarafından eşsizdir. 

Kişisel planların dışında Windscribe’in sunduğu başka hizmetler de var. ScribeForce, ayda 3 $ çalışan bir ekip odaklı VPN’dir – yıllık planlarda öğrenci indirimi için yüzde 40 indirim vardır – ve ayda 3 $ ila 8 $ arasında statik IP’ler mevcuttur. Standart planlar gibi, bu hizmetleri satın almak için bitcoin, PayPal ve kredi kartlarını kullanabilirsiniz. 

Ücretsiz bir plan olduğunu görünce sürpriz olmaması gereken bir para iade garantisi yoktur. Para iadesi garantisi için ücretsiz bir plan veya deneme yapmayı tercih ediyoruz, çünkü geri ödeme avlamak zorunda değilsiniz.

Kullanım kolaylığı

Windscribe ile başlamak basittir. Ana sayfadan, indirme sayfasına yönlendirilmek için “başla” düğmesine basmanız yeterlidir. Orada, Windscribe tarayıcınızı ve işletim sisteminizi algılar, ardından uygun yükleyicileri önerir. Tarayıcı uzantısını, yerel uygulamayı veya her ikisini birden yüklemeyi seçebilirsiniz ve devam ederken bir hesaba kaydolun. 

windscribe-review-indir

Windscribe, işleri diğer VPN’lerden biraz farklı işler. Ödeme sürecinden geçmek ve bir hesaba kaydolmak yerine, ödeme yapsanız da yapmasanız da oturum açma kimlik bilgileri oluşturabilirsiniz. Girişiniz otomatik olarak daha sonra değiştirebileceğiniz ücretsiz bir plana bağlanacak.

Buradan giriş yapabilir ve hesap kontrol panelinizi görüntüleyebilirsiniz. Gösterge tablosu diğer VPN’ler gibi aboneliğinizi yönetmek için kullanılsa da, Windscribe’in daha fazlası devam ediyor. Bağlantı noktası iletmeyi ayarlayabilir, R.O.B.E.R.T’yi yapılandırabilirsiniz. ve Secure.link kullanarak bağlantıları kontrol edin. Gösterge tablosu özelliklerinden bazıları tarayıcı uzantısında da bulunur. 

windscribe-review-pano

Ücretsiz bir plana başlamaktan memnunsanız, uygulamaya geri dönebilirsiniz. Yeni sürüme geçmek istiyorsanız, “hesap durumu” sekmesinde “yeni sürüme geç” i tıklayın. Windscribe sizi tam bir abonelik satın alabileceğiniz veya kendi planınızı oluşturabileceğiniz fiyatlandırma sayfasına yönlendirecektir. 

windscribe-review-fiyatlandırma sayfalık

ExpressVPN ile karşılaştırıldığında, Windscribe karmaşık bir fiyatlandırma yapısına sahiptir (ExpressVPN incelememizi okuyun). Ancak, bu hiçbir zaman belirgin olmamıştır. Windscribe’ın kaydolma yoluyla basit yaklaşımı, kağıt üzerinde fiyatlandırma yapısı diğer VPN hizmetlerinden daha karmaşık olmasına rağmen, abonelik satın almayı zahmetsiz hissettiriyor. 

Windscribe Pencereleri

Yerel uygulamaya geri döndüğünüzde, Windscribe oturum açmanızı isteyecektir. Tarayıcı uzantısına sahip değilseniz, uzantıyı yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir pencere açılır. VPN’yi kontrol etmenin temel olarak farklı bir yolu olmasına rağmen, uzantı bir dakika içinde ele alacağımız bir reklam engelleyici ve Secure.link ekler. 

Yerel uygulama çok basit. Windscribe varsayılan olarak bir “en iyi konum” seçer, ancak seçili konumunuzun yanındaki “aşağı ok” u tıklayarak erişebileceğiniz sunucu listesini kullanarak konumunuzu değiştirebilirsiniz.. 

Ücretsiz planı kullanıyorsanız, yalnızca yıldızsız konumlara erişebilirsiniz. Yıldız olanlar tam aboneliğe dahil olan veya ayrı olarak satın alınabilen “profesyonel” konumlardır..  

windscribe-review-pencere

“Açık” anahtarını işaretlemek bağlantı işlemini başlatır ve güvenlik duvarını devreye alır. Bağlantı bittiğinde açıkça belirtilmese de, IP adresiniz bağlandıktan sonra güncellenecek ve gri arkaplan maviye dönüşecektir. Windows bildirimlerini etkinleştirdiyseniz, Windscribe size orada da bildirir. 

windscribe-review-bağlı

Bağlı olsanız da olmasanız da, sunucu listesine göz atabilir ve ayarları değiştirebilirsiniz, ancak bazı ayarlar bağlantıyı kesip yeniden bağlanana kadar geçerli olmaz. Ayarlar menüsü, teknolojiye bölünmeden kritik kontroller sağlayacak kadar kapsamlı (bunun acı verici bir örneği için AirVPN incelememizi okuyun). 

windscribe-review-ayarları

Windscribe Android

Windscribe’in bir Android uygulaması mevcut olması biraz şaşırtıcı olmalı, ancak dahası, normalde kısıtlayıcı Android platformları için uygulamaları var. Örneğin, Amazon Fire TV veya Nvidia Shield’inizde ayarlayabilirsiniz. O geçmişte, APK’yı kullanmak ve VPN’yi manuel olarak ayarlamak zorunda kaldınız, ancak şimdi bu platformların her ikisi için de yerel uygulamalar var. 

windscribe-review-robot

Bu esneklik çok büyük. Nvidia Shield gibi bir medya merkezi cihazı kullanırken, normalde yönlendiricinizde bir VPN kurmanız gerekir – Windscribe ayrıca bunu destekler – ve tüm trafiğinizi içinden geçirir. Windscribe ile Kodi gibi bir platform kullanıyor olsanız bile bir medya merkezinde çalışmaya başlamanın basit bir yolu var (daha fazla bilgi için Kodi için en iyi VPN kılavuzumuzu okuyun). 

Chrome için Windscribe

Mobil ve masaüstü uygulamalarına ek olarak, Windscribe, Chrome, Firefox ve Opera için uzantılara sahiptir. Çoğunlukla, uzantı VPN’yi kontrol etmenin başka bir yoludur. Bazı temel ayarları değiştirmenin yanı sıra, sunuculara göz atabilir ve bağlanabilirsiniz. VPN protokolünüz ve DNS ayarlarınız gibi gelişmiş seçenekler yerel uygulama için ayrılmıştır. 

Uzantı, VPN için bir proxy’den daha fazlasıdır. Secure.link’e hızlı erişim sağlar, reklamları engeller ve yukarıdaki “özellikler” bölümünde bahsettiğimiz çevrimiçi gizlilik özelliklerini etkinleştirmenizi sağlar. Çoğu VPN uzantısının aksine, bu uzantı veya yerel uygulama ile ilgili değildir. Her ikisini de kullanmalısın. 

Windscribe de bunu anlamış görünüyor. Uzantıyı “tarayıcı” ve “yerel” mod arasında değiştirebilirsiniz. “Tarayıcı” modu VPN’ye ve konum listesine tam erişim sağlarken, “yerel” mod tarayıcı uzantısının özelliklerini olduğu gibi tutarken VPN’yi yerel olarak kontrol etmenizi sağlar.

hız

Windscribe VPN için hız testi her yerde mevcuttu. Eve yakın iyi hızlara ulaşabilmemize rağmen, Windscribe en hızlı VPN kılavuzumuzu yapmayacaktır. Louis’deki test konumumuzdan havuzun üzerinden atlayan Windscribe, korumasız indirme hızımızın yaklaşık yüzde 90’ını düşürdü..

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (St. Louis)886,7120.53
En İyi Konum (Kanada)3031.9315.07
Windflix ABD.3673,5418.85
Hollanda11320.418.5
Birleşik Krallık1158.7311,25
Windflix Japonya1787.6114.31

Windscribe varsayılan olarak IKEv2 olmasına rağmen hız testlerimiz için OpenVPN ve UDP kullandık. Ayrıca, herhangi bir kalıp olup olmadığını görmek için ücretli ve ücretsiz sunucuları karıştırdık. Her ne kadar bu testte erken gibi görünse de – Windflix ABD sunucusu Kanada sunucusunu sudan havaya uçurdu – bu mesafeyi tamamladığımız zaman mesafenin en büyük faktör olduğu anlaşıldı.. 

Kanada ve ABD iyiydi, ancak Windscribe’in Kanadalı bir veri merkezini bize tavsiye etmesi tuhaftı. Yine de Hollanda, İngiltere ve Japonya, indirme oranını yaklaşık yüzde 70 ila 90 oranında düşürdü. Yükleme hızı minnetle korunmuştur, ancak indirme hızları en önemlisidir. 

Şaşırtıcı bir şekilde, gecikme, test boyunca esnektir. Japonya 200 metreye yaklaştı, ama bu bile makul. Windscribe, tutarlı ping süreleriyle, oyun oynamak için en iyi VPN’ler arasında yer alıyor. 

Diğer amaçlar için, daha hızlı bir VPN ile gitmek veya protokolünüz olarak IKEv2’ye uymak en iyisidir, bu da UDP ile OpenVPN’den çok daha iyi performans gösterir. OpenVPN’i kullanırken diğer VPN’leri görmek sabit hız sağlayabilir, ancak Windscribe hala bu bölümde birkaç mandal çalıyor.

Güvenlik

VPN güvenliği söz konusu olduğunda, Windscribe VPN yerleşik uygulamalara uyar, ancak oraya ulaşmak için bazı ayarları değiştirmeniz gerekir. Kutudan çıktığı zaman, Windscribe bağlantı modunu “otomatik” olarak ayarlar, bu da bizim durumumuzda IKEv2’yi doğru protokol olarak seçer. Bir Windows 10 masaüstünde test ederken, OpenVPN kullanmayı tercih ediyoruz. 

Adil olmak gerekirse, Windscribe, garip bir protokolü veya şifreyi varsayılan olarak belirleyen tek VPN değildir. Özel İnternet Erişimi, örneğin, normal AES-256 yerine AES-128 ile başlar (Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun). PIA gibi, Windscribe ile güvenlik ayarlarını değiştirmek kolaydır. 

IKEv2 varsayılan ayardır ve bir mobil cihaz kullanıyorsanız, ağları değiştirirken bağlantınız olduğu için bağlantıda kalmanızı öneririz. Masaüstünde, OpenVPN muhtemelen daha iyi bir seçenektir ve Windscribe, taşıma protokolünüz olarak UDP ve TCP arasında seçim yapmanıza izin verir. 

Ayrıca iki kapsüllenmiş OpenVPN seçeneği vardır: Stealth ve Wstunnel. Bu protokoller bir OpenVPN bağlantısını sararak sansürü atlamak için yararlı olan normal bir internet bağlantısı gibi görünmesini sağlar. Çin için en iyi VPN’lerimiz arasında ortak seçenekler..

Windscribe Torrenting

Gizli seçenekler ve AES-256 şifreleme ile – bunu öğrenmek için şifreleme açıklamamızı okuyun – Windscribe torrent için uygundur. Bununla birlikte, torrent için sadece herhangi bir konumu kullanamazsınız. Güney Afrika, Rusya ve Hindistan gibi bazı konumlarda, üzerinde eğik çizgi bulunan bir P2P simgesi bulunur ve bu konumlarda torrent gönderemeyeceğinizi gösterir. 

Her ne kadar standart masaüstü uygulamasını kullanmak torrentinizi korumak için yeterli olsa da, Windscribe ayrıca bir uTorrent kurulum kılavuzuna sahiptir. Bununla birlikte, masaüstü istemcisini kullanabilmenize ve uTorrent’de bir proxy ayarlayamasanız da, masaüstü istemcisi olmadan uTorrent’de bir proxy kullanmanın kötü bir fikir olduğunu unutmayın (bununla ilgili daha fazla bilgi için VPN vs proxy vs Tor kılavuzumuzu okuyun) ).

Torrent’in ve diğer tüm çevrimiçi etkinliklerin güvenli olduğundan emin olmak için DNS sızıntılarını, IP ve WebRTC sızıntılarını test ettik. Windscribe, birden fazla konumu test ettikten sonra bile temiz çıktı. Reklamı yapılan kaçak koruması iyi çalışıyor.

Gizlilik

Windscribe, neden bir VPN satın aldığınızı açıkça anlıyor ve gizlilik politikasının en üstünde, toplayabilecekleri açısından “ince bir çizgide yürümesi” gerektiğini fark ettiğini söylüyor. Bazı veriler toplanır, ancak size bağlanabilecek hiçbir şey yoktur. 

Kaydolduğunuzda, bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekir, ancak bir e-posta adresi girmeniz gerekmez. Şifre kurtarma için hesabınıza bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz, ancak en iyi şifre yöneticilerimizden birini kullandığınız sürece bu bir sorun olmamalıdır. Ödeme yapıyorsanız, bazı fatura bilgileri girmeniz gerekir, ancak üçüncü bir tarafça işlenir. 

Gerçekten bağlandığında, Windscribe 30 günlük bir süre içinde aktarılan toplam veri miktarını ve en son ne zaman bağlandığınızı gösteren zaman damgasını toplar. Geçmiş oturumlar, orijinal IP’niz ve ziyaret ettiğiniz siteler depolanmaz. 

Oturumunuz sırasında Windscribe bağlantı süresini, aktarılan veri miktarını ve kullanıcı adınızı saklar, ancak yalnızca sunucunun belleğinde saklar. 

Bu, bağlantıyı kestiğinizde, verilerin size hiçbir şey bırakmadan derhal atılacağı anlamına gelir. E-postanızı vermeniz gerekmediğinden, hesap kullanıcı adının da size bağlı olması gerekmez.  

Bu noktayı daha da kanıtlamak için, Windscribe, DMCA ve yasa uygulama taleplerinin yanı sıra uyduğu sayıyı göstermek için aylık olarak güncellenen bir şeffaflık raporu sağlar. Yazma sırasında, Windscribe on binlerce DMCA talebi ve bir avuç kolluk kuvveti talebi aldı ve hiçbiri ile işbirliği yapmadı..

Akış Performansı

Windscribe’in ücretsiz sunucularını kullanarak, Netflix ve Hulu’nun birlikte gösterilmesiyle karşılaştık, bu da Windscribe’in özel olarak akış için yapılan Windflix sunucularına para ödediğini görüyoruz. Yine de, işe yaramayacaklarını doğrulamak için önce ücretsiz sunucularla test ettik. Ücretsiz akış yapmak istiyorsanız, Windscribe sizin için VPN değil. 

Yine de, sınırsız veri seçeneği ve birden çok “pro” sunucusu ile ucuza yayın yapabilirsiniz. Ücretsiz sunucularda bile etkileyici BBC iPlayer ve Amazon Prime Video’ya erişebildik (BBC iPlayer için en iyi VPN’imizi ve Amazon Prime Video kılavuzları için en iyi VPN’i okuyun). Netflix ve Hulu için, Windflix sunucularına ihtiyaç var. 

Windscribe, Netflix: Windflix

ABD, İngiltere ve Japonya’da bulunan Windflix sunucularına geçtik. Elbette, ABD Windflix sunucusuna geçtikten sonra Netflix ve Hulu’yu sorunsuz bir şekilde kullanabildik. Yalnızca akışla ilgileniyorsanız, aylık yalnızca 2 ABD doları karşılığında bir Windflix sunucusu ve sınırsız veri alabilirsiniz. 

Bu nedenle Windscribe, Netflix için en iyi VPN’imiz ve Hulu için en iyi VPN kılavuzlarımızda bir yer kazandı. Windscribe, Windflix sunucularını kullandığınız sürece kusursuz bir şekilde çalışır ve “profesyonel” plana dahil olduklarını görürseniz, bu bölüm slam dunktır.

Sunucu Konumları

Windscribe, 59 ülkede, bu ülkelerin her birinde birden fazla mevcudiyete sahip konumlara sahiptir (yaklaşık 110 şehre çalışır). Liste, HideMyAss gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında (HideMyAss incelememizi okuyun) etkileyici olmasa da, Windscribe sanal sunucu kullanmaz, HideMyAss ise. 

Tüm konumlarda gerçek, fiziksel sunucular bulunur; bu nedenle, örneğin Letonya’ya bağlandığınızda, o konumdaki bir sunucu için bir IP adresi alırsınız. 

Yayılım da sağlamdır, Windscribe, VPN’lerin tipik olarak gitmediği Orta Doğu ve Asya’daki alanları kapsar. Örneğin Tayland, Türkiye, Vietnam, Hong Kong ve Singapur’da sunucular var. HideMyAss gibi bir hizmetle görülen daha egzotik konumların bazıları listede olmasa da, genellikle gerekli değildir.

Müşteri servisi

Windscribe, kapsamlı bir bilgi tabanı, canlı sohbet ve e-posta yoluyla teknik destek ve hatta yazma sırasında 10.000’den fazla üyeye sahip bir alt düzenleme de dahil olmak üzere çoklu destek seçenekleri sunar. Alt düzenleme, bir doge meme başlığına sahip olmasına rağmen yardımcı olur ve çoğu iş parçacığı birkaç saat içinde yanıt alır. 

E-posta çok fazla uzun olmasa da biraz zaman aldığı ve canlı sohbet tam olarak yayınlanmadığı için destek almanın en doğrudan yolu budur. Sitenin etrafında, Windscribe’in yapay zeka destekli destek temsilcisi Garry ile sohbet etmek için sağ alt köşedeki küçük yeşil daireye tıklayabilirsiniz..

windscribe-review-canlı-sohbet

Garry işi temel sorular için yapıyor – yukarıda böyle bir soru görebilirsiniz – ancak daha karmaşık bir şeyin insana ihtiyacı var. Örneğin, “Android’ler elektrikli koyun hayal ediyor mu?” Diye sorduk. Garry bizden bir insanla konuşmamızı istedi. Neyse ki, aynı canlı sohbet penceresinden yapabilirsiniz, ancak önce Garry’den geçmenizi gerektirir. 

Yine de kimseyle temas kurmanıza gerek yok. Windscribe’ın bilgi tabanı, kurulum kılavuzları, SSS ve sorun giderme makaleleriyle dolu. Kurulum kılavuzları, özellikle, Windscribe’in Asus yönlendiricilerine nasıl kurulacağını detaylandırmak için özellikle yararlıdır. Temel kurulumlar bile ayrıntılı olarak ele alınmaktadır, bu da görmek güzel.

windscribe-review-bilgi bankası

Sorun yaşarsanız, sorun giderme kılavuzları ilk bakmanız gereken yerlerdir. Windscribe, şifrenizi unutma gibi temel konuları değil, aynı zamanda ağınızda engellenen Windscribe API gibi karmaşık konuları da kapsar. Kurulum kılavuzları ve sorun giderme makaleleri arasında, nadiren, doğrudan destek istemeniz gerekir.

Karar

Ücretsiz VPN’lere gelince, Windscribe bizim önerimizdir. Ücretli sürüm de etkileyici, uzun özellikler listesine erişirken kendi planınızı oluşturabileceğinizi düşünüyoruz. 

Bununla birlikte, özellikle de hız söz konusu olduğunda, sizin için ne ödeme yaptığınızı hala söylersiniz. Windscribe, eve yakın dururken yavaş değil, ancak uzaklara seyahat ederken, başka bir seçenekle gitmek en iyisidir. 

Bu seçenekleri gezginler için en iyi VPN’imizde bulabilirsiniz. Aksi takdirde, Windscribe, anlamsız arayüzü, esnek fiyatlandırma ve kapsamlı özellik listesi ile etkileyici. Bu yüzden VPN incelemelerimizde yüksek oranda derecelendiriyoruz. 

Windscribe’i indirmeyi planlıyor musunuz? Seni ne sattı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Windscribe SSS’leri

  • Windscribe Nedir?

    Windscribe, 10 GB veri ve sınırlı bir sunucu ağı sunan ücretsiz planı için popüler olan sanal bir özel ağdır. Ayrıca, sınırsız bant genişliği ve özel Windflix akış konumları da dahil olmak üzere sunucuların tam listesi ile birlikte gelen bir “pro” planı vardır..

  • Windscribe Nasıl Çalışır?

    Windscribe, diğer VPN’ler gibi, internet bağlantınızı açık web’e göndermeden önce şifreleyerek çalışır. Böylece, IP adresinizi ve diğer tüm kişisel bilgilerinizi web sitelerinden ve çevrimiçi hizmetlerden korursunuz.

  • Windscribe Ne Kadar Güvenli?

    Testlerimize dayanarak, Windscribe kullanımı güvenlidir. DNS, WebRTC ve IP sızıntılarına yönelik testlerimizi geçti ve kayıt tutmama politikasını sürdürüyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me