Webroot Wifi VPN Güvenlik İncelemesi – Güncellendi 2020

Webroot Wifi VPN Güvenlik İncelemesi

Webroot Wifi VPN Güvenliği piyasadaki en uzun VPN’dir, ancak hepsi bu konuda dikkat çekicidir. Özellikle güvenli değil, garip bir gizlilik politikasına sahip ve sıradan özellikleri eksik. Bu VPN’den neden kaçınmak istediğinizi görmek için tam incelememizi okuyun.


best-VPN-yorum

Webroot 90’ların başında başlayan, ancak yakın zamanda Carbonite tarafından satın alınan ve Bulutun Mart Durumunda daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir siber güvenlik şirketidir. Webroot antivirüs hizmetine güçlü bir şekilde odaklanıyor, ancak aynı zamanda WiFi Güvenliği adlı sanal bir özel ağ sunuyor.

Webroot WiFi Security, ABD ve Avrupa’daki birçok sunucuda yüksek hızlar ve Netflix ve BBC’nin VPN algılaması ile yırtılma yeteneği ile bizi birçok yönden şok etti.

Bununla birlikte, en iyi VPN listemizi yapmayacaktır, çünkü birçok kullanıcının iyi bir VPN’nin kritik bileşenlerini dikkate alacağı birçok özelliği atlamaktadır. Örneğin, OpenVPN mevcut protokoller listesinde yok.

Webroot WiFi Security’nin şüpheli gizlilik politikası ve genel güvenlik eksikliği, sorunu teknik açıdan iyi ele alan ancak müşterilerin aradığı daha küçük şeylerin çoğunu sunamayan bir şirketin harika bir örneği.

Güçlü & Zayıf Yönler

Webroot Wifi VPN Security için alternatifler

Özellikleri

Webroot WiFi Security, sorunsuz bir VPN deneyimi isteyen insanlara yöneliktir. Bu nedenle, olması güzel bazı özellikler sunar, ancak işleri çıplak kemikler halinde tutar.

Uygulama Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Bununla birlikte, Linux kullanıcıları, VPN’yi bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla çalıştırmak isteyenler gibi tozda kalır. VPN’yi yönlendiricilere de kuramazsınız, bu da evinizin tüm cihazlarını aynı anda korumayı zorlaştırır (ve “WiFi Güvenliği” adının karşısında uçar).

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-WebrootOS

IKEv2, L2TP ve PPTP dahil olmak üzere çeşitli protokoller sunar. Bu protokoller hızlı olmasına rağmen, en güvenli seçenekler değildir. Daha sonra güvenlikleri hakkında daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak VPN protokollerini merak ediyorsanız, VPN protokolümüzün dökümünü okumalısınız..

Ayarları açtığınızda, onay kutularının kısa bir listesini bulacaksınız. Başlangıçta otomatik olarak bağlanma veya kills anahtarını açma veya kapatma gibi seçenekler içerir. Ayrıca, zararlı olabilecek web sitelerinin engellenmesine yardımcı olan bir web filtreleme seçeneği de vardır. Çevrimiçi güvenlikle ilgili olanlar için güzel olsa da, gerçek bir antivirüs kullanmak kadar iyi değildir (en iyi antivirüs yazılımı kılavuzumuzu okuyun).

DNS sızıntısı koruması, bölünmüş tünelleme ve hatta tartışmasız en güvenli VPN protokolü olan OpenVPN protokolü de dahil olmak üzere Webroot WiFi Security’de bazı özellikler eksik. Daha zengin özelliklere sahip bir VPN arıyorsanız, ExpressVPN incelememizi okumanızı öneririz..

Webroot Wifi VPN Güvenlik Özelliklerine Genel Bakış

Webroot Wifi VPN Güvenlik Logosuwww.webroot.com

Aylık $ 333 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
70 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
35

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
PPTP, L2TP, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
çalışma saatleri

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Webroot WiFi Security’nin fiyatlandırması söz konusu olduğunda seçenekleriniz sınırlıdır. Sunulan iki plan var, her ikisi de bir yıl boyunca. Aylık veya çok yıllık planlar yoktur. İlk plan üç bağlantıya kadar gelirken, diğeri beş bağlantıya izin verir.

Webroot WiFi Güvenliği ücretsiz bir deneme sunmaz veya kripto para birimini kabul etmez. Bununla birlikte, hizmetten memnun kalmazsanız 70 günlük cömert bir geri ödeme politikası sunar, bu da bir deneme süresinin eksikliğini telafi eder. CyberGhost’un cömert 45 gününü bile yenerek işteki en uzun geri ödeme (bu mükemmel hizmet hakkında daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun).

Kişisel cihazlarınızı (belki de bir masaüstü ve dizüstü bilgisayar) bağlamak istiyorsanız, üç kullanıcılı plan rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır. Beş kullanıcılı planın fiyatı bile aşırı değil, ancak sınırsız bir bağlantı planı görmek güzel olurdu.

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-Fiyatlandırma

Kullanıcıların aylık veya üç ayda bir kaydolmasına izin vermeyecek bir VPN hizmeti bulmak da nadirdir. Sınırsız bağlantı ve uygun bir aylık ücret sunan uygun fiyatlı bir VPN planı arıyorsanız, buraya sarıldıktan sonra Windscribe incelememizi okumanızı öneririz..

Öte yandan, birçok VPN sağlayıcısı, sürekli olarak bir VPN kullanmayı planlayan ve daha uzun süre oturum açmak isteyen kişilere indirim sunar. Uzun vadeli bir plan için peşin ödeme yapmak size hitap ediyorsa, NordVPN incelememize göz atmanızı öneririz. NordVPN her yönüyle harika bir sağlayıcıdır ve iki ve üç yıl boyunca cazip fiyatlarla planlar sunar.

Kullanım kolaylığı

Web sitesinde kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Webroot bir şekilde işareti kaçırır. Web sitesi, özellikle WiFi Güvenlik VPN servisi söz konusu olduğunda, navigasyonu kafa karıştırıcı bir şekilde düzenlenmiştir. Bunun nedeni, Webroot’un antivirüsünün web sitesinin odak noktası olmasıdır. VPN arka yazıcıya konur.

Nereye gitmeniz gerektiğini bulduktan sonra, istemciye kaydolmak ve yüklemek kolaydır. O andan itibaren pürüzsüz bir yelken. Müşteri iyi düzenlenmiş ve kullanıcı dostudur. İlk önce, göreceğiniz tek şey bağlanacağınız ülkenin bayrağı ve canlı bir yeşil pencere ve “bağlan” yazan turuncu bir düğme.

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-Webrootclient

Sunucu menüsünü açmak için bayrağa veya “bağlan” düğmesinin yanındaki küçük konum simgesine tıklayın. Bağlanmak için mevcut konumlara bakmanıza olanak tanır ve kolayca göz atabilirsiniz. Listenin en üstünde mevcut en hızlı sunucuyu seçen otomatik bir seçenek, Fransa, Almanya ve ABD dahil olmak üzere üç “en çok önerilen” seçenek ve alfabetik ülke listesi.

Listede, hızlı taramada yardımcı olan her ülkenin adı ve bayrakları bulunur. Nerede bağlanmak istediğinizi biliyorsanız, üstte bir arama işlevi de vardır.

Sağ üstte menü ekranını açan bir düğme bulunur. Menü ekranı iyi ve belirtildiği gibi çıplak kemikler. VPN’inizin nasıl yapılandırıldığı üzerinde tam kontrol isteyen biriyseniz, bu zararlı olabilir, ancak Webroot WiFi Security’nin arayüzünün basitliği için söylenecek bir şey var.

Ayarlar penceresinin üst kısmında beş sekme vardır ve her birinin açık bir şekilde açıklanmış seçenekleri vardır. Sekmeler protokolleri kapsar; başlatma ve bildirimlerde çalıştırma gibi genel ayarlar; killswitch gibi bağlantı ayarları; kötü niyetli web sitesi web filtresini engelliyor ve destekle iletişim kuruyor.

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-WebrootSettings

hız

Webroot WiFi Security özelliğine sahip karma bir çanta. Testlerimizden, genel resim Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularının yüksek kalitede olduğu, Asya ve Güney Amerika sunucularının aynı standartlara sahip olmadığı görülmektedir..

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)1372,075.83
Londra8868.905.41
ABD Doğu5867,855.06
Japonya19323.092.45
İsviçre12866,14.25
Brezilya14214.683.13

Muhtemelen New York’ta olan bir ABD Doğu Yakası sunucusuna bağlanırken, onları test konumumuzdan yaklaşık 400 mil uzakta tuttuğumuzda, ping’te hafif bir artış, ancak ihmal edilebilir bir hız kaybı görüyoruz.

Bizden yaklaşık 3.800 mil olan Londra’daki sunuculara daha da uzaklaşırken, ping süresinde sadece küçük bir artış ve az hız kaybı görüyoruz. İsviçreli sunucular da önemli mesafe göz önüne alındığında etkileyici bir performans görüyor.

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-Hızları

Bununla birlikte, diğer kıtalardaki sunucuları test ederken hikaye farklıdır. Örneğin, bizden yaklaşık 6.800 mil uzakta olan Japonya’ya bağlanmak, sürekli indirilen bant genişliğinin yarısından fazlasını kaybediyor. Brezilya, bizden Londra ile aynı mesafede olmasına rağmen performans açısından benzer bir resim çiziyor.

Bazı sunuculardaki ping süreleri korkunç olmasa da, rekabetçi oyunlar oynayacak kadar düşük değildir. Amacınız kısıtlı oyunlar oynamak veya diğer sunucularda oynamaksa, hangi VPN’in size en iyi avantajı sağlayacağını görmek için oyun oynama için en iyi VPN’imize göz atın.

Bununla birlikte, test ettiğimiz sunucuların çoğunun mükemmel hızları var. Londra sunucusu iyi performans gösteriyor ve sürekli hızımızın çok azını kaybediyor.

Sunucu hızları tutarsız olsa da, yüksek internet hızlarına güveniyorsanız Webroot WiFi Security’yi riskli bir seçim haline getirir. Güvenilir bir şekilde etkileyici indirme veya yükleme performansı arıyorsanız, en hızlı VPN’ler listemize bir göz atın.

Güvenlik

Güvenlik, Webroot WiFi Güvenliği için en zayıf alandır. Daha önce değindiğimiz gibi, sunulan protokoller ideal olmaktan uzak, IKEv2 varsayılan protokol.

IKEv2, bilgisayarınız ile sunucu arasında bir şifre ve trafik şifreleme anahtarı gibi iletişim kurulan bir güvenlik ilişkisi kurar. Bunun anlamı, çoğu durumda en hızlı VPN “protokolü” dür ve güvenlik, mütevazı derecede iyidir, ancak OpenVPN gibi gerçek bir tünel protokolü kadar iyi değildir..

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-WebrootProtocols

Diğer seçenekler daha kötüdür, L2TP makul derecede güvenli bir tünel protokolüdür ve PPTP, modası geçmiş ve güvenli olmadığı için herkes için söz konusu değildir. Hiçbiri, çoğu sağlayıcısının sunduğu ücretsiz ve açık kaynak olduğu için OpenVPN kadar güvenlik açısından sağlam değildir..

Bununla birlikte, tüm bu protokollerde verilerinizin gizlenmesine yardımcı olmak için AES 256 bit şifreleme eklenmiştir. Şifrelemeyi ve bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, şifreleme makalesi açıklamamıza göz atın..

Güvenli protokol eksikliğine ek olarak kırmızı bir bayrak, testimiz sırasında Webroot WiFi Security’nin DNS sızıntılarıyla dolu olduğunu bulduk. Her sunucu ve protokol, internet servis sağlayıcımızın DNS sunucusunda toplandı.

Bunun ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, DNS sızıntıları nedir makalemizi okuyun. Özetle, yabancı bir sunucu aracılığıyla internete bağlı olsanız bile, bilgisayarınız hala İSS’nizle veya bazı durumlarda hükümetinizle iletişim kuruyor ve bilgi paylaşıyor..

Güvenli protokollerin olmaması ve DNS sızıntısı sorunu, internet sansüründen geçmeye çalışan kişilerin Webroot WiFi Güvenliği’nden kaçınmaları gerektiği anlamına gelir. Örneğin, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nı incelemek için bir yol arıyorsanız, Çin toplaması için en iyi VPN hizmetlerimize göz atmalısınız..

Gizlilik

Gizlilik politikaları, ne kadar sürdüğüne bağlı olarak anında ilk izlenim bırakıyor. Daha uzun olanların sinsi yasal dili veya “ifs” ve “buts” ı gizleme olasılığı daha yüksektir. Webroot’un gizlilik politikasında durum böyle.

Başlangıçta, tarama etkinliği verilerini günlüğe kaydetmediğini veya toplamadığını iddia eder. Eğer daha fazla okursanız, bu yanlış gibi görünüyor. Politika, Webroot WiFi Güvenlik günlüklerinin kullanım tarihi ve saati, kullanım sırasında aktarılan veri miktarı, bağlandığınız sunucu, bağlandığınız ülke ve hesaba bağlı cihazların sayısı dahil beş şeyi ana hatlarıyla belirtir..

Webroot’a göre IP adresiniz kaydedilmemesine rağmen, bulunduğunuz ülke. Bununla birlikte, bu alakasız bir ayrımdır, çünkü ödemelerinizi işleme koymak için ev adresinizi kayıtta tutar. Politika daha sonra bilginin “Webroot’un topladığı amaç için gerekli olduğu sürece” saklandığını söylüyor.

Hiçbir VPN sağlayıcısının Webroot’a bağlı olduğu sürece bir gizlilik politikası olmamalıdır. Politika sayfalar için kullanılmazsa ve sağlayıcı ev adresinizi ve diğer bilgileri istediği kadar dosyada tutmaya çalışıyorsa özel değildir. Kısa ve iyi yazılmış bir gizlilik politikasının neye benzediğiyle ilgileniyorsanız, VyprVPN incelememizi okuyun.

Akış Performansı

Testlerimizde aldığımız DNS sızıntıları göz önüne alındığında, Webroot WiFi Security’nin BBC’ler veya Netflix’in yoğun proxy reddi yeteneklerini delemeyeceğini düşündük. Bu bize yanlış olduğunu kanıtladı.

Tek bir ayarı değiştirmeden BBC iPlayer’a erişebildik ve BBC içeriğini izleyebildik. Hikaye Netflix, Amazon Prime Video ve test ettiğimiz diğer tüm akış hizmetleri için aynıydı.

Performansın da iyi olması, videoların yüklenmesi yalnızca birkaç saniye sürüyor ve varsayılan olarak 1080p veya bazı durumlarda 720p olarak ayarlanıyor. Kesinti veya arabelleğe alma sorunu olmadı ve oynatıcı varsayılan olarak 720p’ye ayarlandıysa, bağlantı daha kararlı olduğunda genellikle 1080p’ye yükseldi.

Webroot WiFi Security, coğrafi olarak engellenen web sitelerine erişmede şaşırtıcı bir şekilde başarılı olsa da, güvenlik ve gizlilik sorunları nedeniyle diğer seçenekleri araştırmanızı öneririz. BBC içeriğine erişmeye çalışıyorsanız, BBC iPlayer için en iyi VPN topluluğumuza göz atın. Netflix peşinde olduğunuz şeyse, Netflix VPN yasağı makalesini nasıl aşacağımızı okuyun.

Sunucu Konumları

Webroot WiFi Security, dünyaya eşit olarak yayılmış 35 konuma sahiptir. Afrika, Kuzey Amerika, Asya, Güney Amerika ve Avrupa’da konumlar vardır, yani nerede olursanız olun yakındaki bir sunucuyu bulma şansınız yüksektir.

Webroot-Wifi-VPN-Güvenlik-WebrootServers

ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere çoğu insanın yararlanacağı yerler kapsanmaktadır. Her ne kadar iyi yayılmış olsalar da, 35 sunucu anemik bir sayıdır. En fazla konumu sunan VPN’yi bulmaya çalışıyorsanız HideMyAss incelememize göz atın. HideMyAss 190 ülkede 280 lokasyona sahip.

Müşteri servisi

Müşteri hizmetleri Webroot WiFi Security ile karışık bir çanta oldu. Destek alma konusunda birkaç seçenek vardır. Web sitesinde canlı bir sohbet özelliği var, ancak yalnızca ödeme sayfasında mevcut ve insanların alışveriş yaparken son sorularına cevap vermeye yönelik.

Canlı sohbette insanlarla iletişim kurduğumuzda, sorularımızı cevaplayabildiler ve hızlı bir şekilde cevap verdiler. Ayrıca, simüle edilmiş bir sorunla ilgili e-posta yoluyla yardım almak için bir destek bileti oluşturduk. Yazma tarihi itibariyle destek biletimizi yapmamızın üzerinden üç gün geçti ve hala bir yanıt alamadık.

Webroot’un web sitesinde, topluluğa soru sorabileceğiniz ve diğer kullanıcılardan yanıt alabileceğiniz kapsamlı bir kullanıcı forumu da bulunmaktadır. İyi ve kullanımı kolaydır. Öte yandan, doğru bölümü bulabiliyorsanız, büyük bilgi tabanı yararlıdır, ancak Webroot’un virüsten koruma ve diğer programlarıyla ilgili yanıtlara öncelik verdiğinden gezinmek daha zordur..

Karar

Webroot WiFi Security, VPN sağlayıcı olmanın teknik yönlerinin çoğunu iyi uyguladı. Sunucu konumları iyi seçildi ve tüm dünyaya dağıtıldı. Sunucuların çoğu etkileyici hızlar sunuyor ve VPN’in coğrafi olarak engellenen içeriğe erişebilmesi, gördüğümüz en iyiler arasındaydı.

Bununla birlikte, iyi bir VPN sağlayıcısının tartışmasız en önemli iki yönü olan güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda işareti kaçırıyor. Gizliliğinize ve çevrimiçi güvenliğinize saygı gösterecek daha kapsamlı bir VPN sağlayıcısı bulmak için buradan nereye gideceğinizi merak ediyorsanız, göz atmanız için kapsamlı bir VPN incelemeleri arşivimiz var..

Webroot’un VPN veya diğer hizmetlerinden herhangi biriyle ilgili deneyiminiz varsa, bunu aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Sizden haber almayı seviyoruz ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map