VPNArea Review – Güncellenmiş 2020

VPNArea İncelemesi

VPNArea, gün geçtikçe daha iyi hale gelen bir Bulgar hizmetidir. Bu incelemenin önceki sürümlerinde burada ve orada birkaç şikayet vardı, şimdi durduğu için hizmet sizi artık DNS’nizi sızdırmıyor, Netflix ABD’ye sokuyor, son zamanlarda bir yüz germe aldı ve oldukça uygun fiyatlı, önyükleme yapmak için.


vpnarea-slider1

vpnarea-slider2

vpnarea-slider3

vpnarea-slider4

vpnarea-slider5

Önceki

Sonraki

Son üç yılda, VPNArea ile olan deneyimlerimiz oldukça kötüden etkileyici bir şekilde saygınlığa gitti. Hizmetin tüm yönlerinde genel bir iyileşme eğilimi olmuştur, ancak önceki VPNArea incelememizde en çok fark ettiğimiz şey, çift VPN ve Stunnel gibi bazı yeni sunucuların ve özelliklerin eklenmesiyle büyük ölçüde geliştirilmiş hızlar ve güvenlikti..

Bugünün VPNArea incelemesinde, bu eğilimin devamını inceliyoruz. VPNArea’nın hızları bir kez daha iyileşti, akış sunucuları Netflix ve Hulu’da çalışıyor ve fiyatlandırma her zamanki gibi rekabetçi.

Ancak, bunların hepsinin çirkin arayüz ve VPNArea’yı VPN pazarının en üst seviyesinde olmaktan alıkoyan, çirkin arayüz ve küçük teknik sorunlar gibi kalan sorunlardan daha ağır basabileceğini görmek istedik..

Güçlü & Zayıf Yönler

VPNArea için alternatifler

Özellikleri

VPNArea’nın ayarlarına dalmak, ortalama kullanıcıyı çok fazla ilgilendirecek hiçbir şey göstermez. Bu tür içeriği barındırdığı bilinen IP’leri engelleyerek çevrimiçi güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olan bir reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleyici var. Bununla birlikte, en iyi antivirüs yazılım listemiz veya gizlilik makalelerinizi korumak için 99 ücretsiz aracımız bile reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleme için daha iyi seçeneklere sahiptir. 

Ayarlara daha yakından bakmak, VPNArea’nın istemciyi Windows başlangıcında otomatik olarak başlatma ve kullanılan son sunucuya bağlanma seçeneklerine sahip olduğunu gösterir. Bu, bir öldürme anahtarı ile birlikte, her VPN’in kapsamasını beklediğimiz özelliklerdir, çünkü güvenlik üzerinde doğrudan etkisi vardır.

VPNArea bunu iyi yapıyor ve hatta kullanıcılara iki kill anahtarı seçeneği sunuyor. İlk kill switch seçeneği, bağlanırken IP’nizin açığa çıkmasını önlemek için standart Windows güvenlik duvarını kullanır ve VPN’nizin bağlantısı kesilirse internet trafiğini engeller.

VPNArea-killswitch

“Nükleer seçeneği” etiketli ikinci kill switch seçeneği, VPN’nin bilgisayarınızın WiFi ve ethernet’ini gerçekten devre dışı bırakarak kesilmesi durumunda tüm internet trafiğini keser. 

Menünün altında komutları ve ayarları manuel olarak girebileceğiniz bir metin alanı bulunur. Bu, VPN’ler ve ağ iletişimi hakkında ileri düzeyde bilgi gerektirir ve bu makalenin kapsamının çok ötesindedir – veya çoğu kullanıcının ilgisi – ancak bilgili tamirciler olanlar için olması güzeldir.. 

VPNArea-Ayarlar

Özel Sunucular

VPNArea’nın sunduğuna dikkat çeken son şey, bazı özel sunuculardır. Bu özel sunucu türlerinden biri, kısa süre içinde “akış” bölümünde daha fazla konuşacağımız akış içindir. 

Söylemeye gerek yok, bu sunucular Netflix ve Hulu gibi akış içeriğine erişmenize yardımcı olacak şekilde yapılandırılmıştır ve oldukça iyi çalışırlar. VPNArea ayrıca başka bir özel sunucu seçeneği sunar: her bağlandığınızda aynı IP adresine sahip olmanızı sağlayan özel IP sunucuları.

Ayrıca birkaç tane Çift VPN ve Stunnel sunucusu bulunmaktadır. Bunlara “güvenlik” bölümünde daha ayrıntılı bakacağız, ancak kısaca, bu sunucu türlerinin her ikisi de bağlantınıza ek bir koruma katmanı ekliyor. 

Son olarak, bu listenin en tepesinde, derin web’de güvenli bir şekilde gezinmenize yardımcı olabilecek birkaç VPN üzerinden Tor sunucu var. Tor over VPN özelliklerine sahip başka bir hizmet için Torguard vs. PIA makalemize göz atın. 

VPNArea, temelleri örtmek için iyi bir iş çıkarsa ve bazı fonksiyonel özelliklere sahip olsa da, ona çok fazla kredi veremeyiz. Çünkü desteklediği özellikler ya insanların istediklerinin kapsamının ötesindedir ya da reklam engelleyici gibi herkesin zaten sahip olduğu bir düzine eklenti. 

ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz bölünmüş tünelleme veya bazı ilginç protokol ve şifreleme seçeneklerinin daha yüksek bir seviyeye taşınmasını sağlamak. Ancak, şimdilik, biraz daha yetenekli bir şey olmadan, B sınıfında oturuyor. 

VPNArea Özelliklerine Genel Bakış

VPNArea Logosuvpnarea.com

Aylık 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, UnionPay, Alipay

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
6

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
65 ülke

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

VPNArea’nın fiyatı, sundukları için sağlamdır. Aylık zaman diliminden başlayarak, aylık 9,90 ABD doları ödeyeceksiniz, bu da iyi bir VPN için ortalama, ancak ExpressVPN gibi bir üst raf seçeneğinden daha az. Bir yıllık zaman dilimi, aylık fiyatı yaklaşık yarı yarıya, ayda 4,92 $ ‘a düşürerek VPNArea’yı büyük bir miktar haline getiriyor.

Bununla birlikte, VPNArea’nın fiyatlandırmasının gerçekten parlak olduğu yer uzun vadede. Üç yıllık plan maliyeti ayda sadece birkaç dolara indiriyor. Bu, en iyi VPN fiyatlandırmasıyla bile rekabetçidir. Mükemmel uzun vadeli fiyatlandırma sunan başka bir VPN hizmeti için CyberGhost incelememize göz atabilirsiniz.. 

Ancak, VPNArea ücretsiz bir deneme sunmuyor. (Ücretsiz bir VPN denemek istiyorsanız, ProtonVPN incelememize mutlaka göz atın.) Bunun yerine, VPNArea 12 aylık ve 36 aylık planlarla 30 günlük para iade garantisi sunuyor ve aylık seçenek ile 14 günlük para iade garantisi. Bu, kullanıcıların VPN’yi nispeten risksiz denemelerini sağlar.

VPNArea, standart kredi veya bankamatik kartlarının yanı sıra birkaç kripto para birimi ve Alipay ve UnionPay dahil olmak üzere bazı üçüncü taraf seçenekleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder. 

Kullanım kolaylığı

Açıkçası, VPNArea’nın kullanıcı arayüzü yakında hiçbir güzellik yarışmasını kazanamayacak. Sunucu listesi, “ABD-0-NFLX-EU-Hub” gibi adlara sahip olmakla birlikte, “ABD-ABD gibi bir şey” olarak etiketlenmek yerine, ona bakmak zordur. Netflix.” 

Mavi ve beyaz renk şeması bu günlerde VPN’ler ve yazılımlar için çok yaygındır, çünkü şeylere havadar ve hafif bir his verir, ancak VPNArea’nın arayüzü hala biraz klostrofobik ve dağınık hissetmeyi başarır. İyi yapılmış mavi ve beyaz bir arayüz örneği görmek için NordVPN incelememize göz atın.

VPNArea-Arayüz

VPNArea’nın arayüzü, sunucuya olan uzaklığınız, ping zamanı, farklı sıralama seçenekleri, IP adresiniz ve hatta reklam engelleyiciyi açıp kapamanız gibi birçok bilgi sunar. 

Bununla birlikte, yazılımın genel düzeni tüm bu bilgilerin biraz dağınık hale gelmesine neden olur. Üstteki sekmeler aynı zamanda farklı sunucu listelerini yönetmenin en iyi yolu gibi hissetmiyor, ancak en azından arama çubuğu aradığınızı bulmanızı kolaylaştırıyor. 

Nihayetinde, VPNArea’nın arayüzü veya web sitesi hakkında hiçbir şey verimliliğini veya kullanım kolaylığını engellemez. Açıkça etiketlenmiş düğmeler ve seçeneklerle hala yeterince sezgiseldir, böylece pratik olarak herkes yazılımı yükleyebilir ve yere koşabilir.

VPNArea-Mesafe

Bununla birlikte, hem görsel çekicilik hem de optimizasyon için bazı ince ayarlar yapabilen oldukça çirkin bir düzen. Bazı küçük şeyler – sunucular ve ayarlar için üstteki sekme düzeni veya garip yol mesafesi gibi görünüyor (yazılıma göre, ABD’de ve Almanya’dan 334km uzaktayız) düzen olması gerekenden biraz daha kafa karıştırıcı. 

hız

Yer: PingDownloadUpload
Korumasız5299,63272,86
BİZE.16239,65299,85
UK8783,79195,41
Hong Kong22086,53164,79
İsviçre100111,28221,26
Japonya16956,2872,09

Önceki VPNArea incelemelerimizde, hızın VPNArea’nın oldukça yoğun olmadığı bir şey olduğunu bulduk. Görünüşe göre işler değişti ve VPNArea’nın sunucu ağına önemli yatırımlar ve iyileştirmeler yapıldı. 

ABD’deki en yakın sunucumuzla başlayarak, VPNArea’nın bize ilk kontrol testimizden daha yüksek bir yükleme hızı verdiğini tespit ettik. ABD dışından daha uzak sunuculara geçildiğinde, yükleme hızları çok yüksek kaldı, çoğu zaman 200Mbps’ye yakın veya daha yüksek. 

Test ettiğimiz en yavaş sunucuda bile, Japonya, bağlantı hala hızlı ve duyarlı hissediyordu. Twitch ve YouTube gibi akış sitelerine gidebildik ve videolar 1080p ve 60fps’de neredeyse hiç tereddüt etmeden takılmadan yüklenecekti.

Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi hız testi sonuçları olmasa da – daha iyi sayılar için ExpressVPN vs NordVPN makalemize bakın – VPNArea geçmiş incelememizden bu yana hala önemli bir gelişme gösterdi. Sunucuların hepsi, VPN kullanıcılarına duyarlı ve keyifli bir web tarama deneyimi sunan uygun hızlara sahiptir..

Güvenlik

“Özellikler” bölümünde kısaca bahsettiğimiz gibi, VPNArea ile güvenlik söz konusu olduğunda konuşacak çok şey yok. Protokol veya şifreleme söz konusu olduğunda başka seçeneğiniz yoktur; AES-256 ile eşleştirilmiş OpenVPN ile sıkışıp kaldınız.

Bu gerçekten bir sorun değil. Şifreleme ve VPN protokolü döküm makaleleri açıklamamızı okursanız, bu kombinasyonun ideal kurulum olduğunu ve sağlam performansa sahipken olağanüstü güvenlik sunduğunu görürsünüz.. 

Anti-DNS sızıntı ayarları açıkken, VPNArea ile bazı sızıntı testleri yaptık ve VPN bağlantımızdan sızan DNS istekleri veya IP adresleri bulamadık. Ayarlarda, daha da fazla güvenlik için özel DNS sunucularını kullanma seçeneği de vardır.

Her ne kadar AES-256 şifrelemesinin arkasındaki kill anahtarı ve özel DNS sunucuları gibi temel özellikler çoğu insanın çevrimiçi güvende hissetmesi için yeterli olsa da, VPNArea asla çok güvenli hissetmeyen kullanıcılar için bazı özel VPN sunucuları sunar. 

Yani, Çift VPN ve Stunnel sunucuları var. Çift VPN sunucuları tam olarak adın ne anlama geldiğini yapar: bağlantınız doğrudan bağlanmak yerine istediğiniz konuma ulaşmak için iki kez atlar. Bu, çevrimiçi etkinliğinizi izlemeyi çok daha zorlaştırır ve tüneli kırma umudunu azaltır. 

Diğer özel VPN sunucusu türü, Stunnel sunucuları, web sitelerinin veya meraklı bir hükümetin VPN kullandığınızı söylemesini çok daha zor hale getirir. VPNArea’nın güvenlik kurulumundan isteyebileceğimiz tek şey, daha fazla protokolün dahil edilmesidir. 

Örneğin, VyprVPN incelememizi okursanız, VyprVPN’in güvenlik duvarlarını ve coğrafi engellemeyi aşmaya yardımcı olan kendi özel protokolünü sunduğunu görürsünüz. Seçeneklerin olmamasına rağmen, VPNArea’nın güvenliği güvenilir bir kurulum kullanıyor ve bazı mükemmel özelliklere sahip. 

Gizlilik

VPNArea’nın ana şirketi Offshore Security LTD, dünyanın en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan Bulgaristan’da bulunmaktadır. VPNArea, yorumlanması kolay ve aşırı yasal jargondan kaçınan özlü bir gizlilik politikası ile bu temele dayanmaktadır.. 

Gizlilik politikasında, VPNArea ve Offshore Security, VPN hizmetini kullanımınızla ilgili zaman damgaları, IP adresleri veya bant genişliği istatistikleri dahil herhangi bir bilgi kaydetmediklerini açıkça belirtmektedir..

Politika ayrıca VPNArea’nın bilgilerinizi üçüncü taraflara satmadığını veya ifşa etmediğini ve daha da önemlisi sahip olmadığı bilgileri ifşa edemeyeceğini bildirdiği bir bölüm içerir. VPNArea, VPN’ye bağlıyken etkinliğinizin günlüklerini kaydetmez veya tutmaz. 

Maksimum güvenlik için, ödeme yönteminiz olarak bitcoin veya ethereum’u kullanabilirsiniz, bu da VPNArea’nın sizinle ilgili bilgileri yalnızca bir e-posta adresine indirir. Bu amaçla kalıcı bir e-posta adresi ayarlamak hızlı ve kolaydır, bu da bunu bir VPN hizmetine sokmanın çok özel ve gizli bir yolu haline getirir..

Akış Performansı

VPNArea, “USA-0-NFLX-EU-Hub” gibi adlarla etiketlenmiş akış için özel sunuculara sahiptir. İlk önce ne olacağını görmek için “P2P” sunucuları olarak etiketlenen normal sunucuları test ettik. Netflix ve Hulu, bu standart sunucuları tespit edebildi ve hiçbir şey izlememizi engelledi. 

VPNArea-Akış

Bu şaşırtıcı bir bulgu oldu, bu yüzden adanmış akış sunucularını denedik ve denedik. Bu sunucular bizi Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu’ya götürebildi, ancak her üçünün de yüklenmesi normalden çok daha uzun sürdü.

Netflix oynamaya başlamadan önce 15 ila 20 saniye, Hulu ve Amazon ise yaklaşık 10 saniye sürer. Akış sunucusunda bir şeyin fark edilir bir şekilde yanlış olup olmadığını görmek için bir hız testi yaptık ve 79ms’lik bir ping süremiz olduğunu ve sadece 35.58Mbps indirme hızına sahip olduğumuzu gördük. Bu, daha önce “hız” bölümünde test ettiğimiz ABD sunucusundan çok uzak.

Bu, bize HD içeriği gittikten sonra izleyecek kadar bant genişliği veriyordu, ancak nispeten yüksek ping süresi ve orta indirme hızı, videoların oynatılmaya başlaması normalden çok daha uzun sürdü. 

Ardından, VPNArea’nın BBC iPlayer’a erişmemize izin verip vermediğini görmek için UK-NFLX sunucusuna geçtik. Ancak, bu sunucunun bizim için çalışmasını sağlayamadık. 

İngiltere sunucusuna her bağlandığımızda, düzeltilmiş bir DNS hatası olduğunu söylememiz yaklaşık 30 ila 40 saniye sürer, ancak daha sonra VPN yazılımını kapatana kadar internetimiz yine de tuğla olurdu. Bu, yazılımın aslında DNS sorununu çözmediğini düşündürüyor. 

Genel olarak, VPNArea Netflix veya Hulu görüntüleme için uygundur, ancak yakın zamanda akış listesi için kesinlikle en iyi VPN’imize girmeyecektir. Akış için başka bir düşük maliyetli VPN seçeneği arıyorsanız NordVPN ile CyberGhost karşılaştırmamıza göz atmayı unutmayın.

Sunucu Konumları

VPNArea, özel sunucuları sayesinde kullanıcılarına sunucular konusunda herhangi bir seçenek sıkıntısı vermiyor. Bunlara arabelleklenmiş güvenlik, akış veya genel amaçlı sunucular dahildir. 

Bu sunucuların tümü 65 ülkeye yayılmıştır, bu da Avrupa, Asya ve Amerika dahil olmak üzere dünyanın en çok ticareti yapılan bölgelerini oldukça iyi bir şekilde kapsamaktadır.. 

Ancak, HideMyAss gibi büyük bir sunucu ağına sahip olmayan birçok VPN için ortak olan Afrika ve Orta Doğu’da daha zayıf bir varlığı vardır. 190 ülkede 290 lokasyona sahip ağı hakkında daha fazla bilgi için HideMyAss incelememize göz atın..

Müşteri servisi

VPNArea, e-posta temsilcilerinin yanı sıra canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sunar. Ekranın sağ alt köşesindeki mavi balonu tıklayarak canlı sohbeti bulabilirsiniz. Sohbet temsilcileri bize çok çabuk geri döndüler ve sorularımız için faydalı bilgiler sundu. 

7/24 destek, VPNArea’nın bilgi tabanını büyük ölçüde eksik kılıyor. Bilgi bankasında yalnızca fatura ödeme ve VPN kullanımının en temel yönlerinden yalnızca bazılarını kapsayan 22 makale bulunmaktadır.. 

Sitenin SSS bölümü ek 18 soru içeriyor, ancak yine de bunların çoğu “VPN nedir” ve “VPN’ye kimin ihtiyacı var” gibi çok temel bilgileri kapsıyor. PIA incelememize bakarsanız, 100’den fazla ayrıntılı makaleye sahip harika bir bilgi bankası örneği görürsünüz, ancak canlı sohbet desteğine sahip olmadığından dolayı kredi kayboldu. 

Müşteri destek deneyimi kolaylaştırılmış ve etkilidir, ancak bilgi tabanı ve SSS gibi kendi kendine yardım yönü biraz doldurmaya ve iyileştirmeye ihtiyaç duyar. 

Karar

VPNArea, zaman içinde daha iyi ve daha iyi hale gelen sağlam bir genel hizmettir. Kullanıcı arabirimi bir yüz germe kullanabilse de, Ağ hızlıdır ve Çift VPN ve Stunnel seçeneklerini hesaba kattığınızda sunulan güvenlik birinci sınıftır. 

Fiyatlandırma, bölünmüş tünelleme gibi şeyler sunmayan, ancak yine de yüksek düzeyde performans gösterebilen daha basit bir VPN ile iyi olanlar için çok cazip bir seçenek haline getiriyor.. 

Geçmişte VPNArea kullandınız mı? Aşağıdaki yorum bölümünde, bu VPNArea incelemesinde deneyimlerinizin bize göre nasıl ölçüldüğünü duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

VPNArea SSS

 • Windows 10 ile VPNArea Nasıl Kullanılır?

  Uygulamayı indirdikten sonra, VPNArea kullanmak kolaydır. Uygulamayı açtığınızda bir sunucu listesi bulacaksınız. Bunlardan birini seçin veya “önerilen” sekmesine gidin ve büyük mavi “bağlan” düğmesini tıklayın.

 • VPNArea Statik IP Nasıl Çalışır??

  VPNArea statik IP’leri size özel bir IP adresi ve özel VPN sunucusu sağlar. Bu, VPN’ye bağlandığınızda her zaman aynı IP adresine sahip olacağınız anlamına gelir.

 • İnternetim Neden VPNArea ile Çalışmıyor??

  İnternetinizin VPNArea ile çalışmamasının birçok nedeni olabilir, ancak büyük olasılıkla kill anahtarından kaynaklanmaktadır. VPNArea’nın bilgi tabanında nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenebilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map