VPN.Express İncelemesi – Güncellendi 2020

VPN.Express İncelemesi

Ad tanıma yoluyla para kazanmaya çalışan VPN.Express, adı kopan hizmete kıyasla sadece bir gölgedir. Bununla birlikte, varlığı bir VPN’in olmaması gerekenleri sergilemenin harika bir yoludur, bu yüzden yine de tam incelememizi okumanızı öneririz.


best-VPN-yorum

VPN.Express, adını ve benzer yazı tipini değerlendirerek ExpressVPN’in paltolarını sürmeye çalışıyor gibi görünüyor. ExpressVPN favori sanal özel ağ sağlayıcımızdır, bu nedenle zaman kazanmak ve en iyisi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız ExpressVPN incelememize gitmenizi öneririz..

Bununla birlikte, bir VPN sağlayıcısının neyi yanlış yapabileceğinin neredeyse kapsamlı bir listesini görmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. VPN.Express makul fiyatlar sunuyor ve sürekli indirme hızları kötü değil, ancak yüksek ping süresi ve veri aktarımı ile bir çeşit rampa etkisi, tarama deneyimini neredeyse dayanılmaz hale getiriyor.

Mevcut olmayan müşteri desteği ve eski bir web sitesi, bu çöp kutusuna çıkan yangına yakıt ekleyerek kimsenin geçmesini istemeyeceğimiz sinir bozucu bir deneyim yaratıyor. Kendinizi güçlükten kurtarmalı ve bunun yerine en iyi VPN kılavuzumuzu okumalısınız.

VPN.Express için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

VPN.Express’in özelliklerden yoksun olduğunu söylemek yetersiz kalır. İstemcinin ayar menüsü yoktur ve yapılandırma seçenekleri sunmaz. Sadece ne elde ederseniz edin. Bu, başlangıçta çalışacak şekilde yapılandırmanın, öldürme anahtarının ve bölünmüş tünellemenin olmadığı anlamına gelir.

Birkaç protokol sunduğunu iddia ediyor, ancak web sitesindeki kılavuzlara baktığınızda, bunların manuel olarak yapılandırılması gerektiğini ve istemci tarafından desteklenmediğini görüyorsunuz..

VPNExpress-OS

VPN.Express web sitesinde, “gelmiş geçmiş en kolay VPN” olma konusunda övünme görebilirsiniz. Bazı açılardan, bu doğrudur. Örneğin, yapılandırılacak veya ayarlanacak hiçbir şey yoktur. Yine de, çoğu insan bunu bir özellikten ziyade bir dezavantaj olarak görecek.

Bu incelemeyi derinleştirdikçe, VPN özelliklerinin ne kadar kısır olduğunu göreceksiniz. Güvenlik seçenekleri, ödeme seçenekleri ve hatta müşteri desteği ciddi şekilde eksik.

VPN.Express Özelliklerine Genel Bakış

VPN.Express Logosuvpn.express

Aylık $ 499’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Ödeme Duvarı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
Sınırsız

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
64 Sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
pencereler

Mobil İşletim Sistemleri
Android

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox, Opera

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES, 2048 bit SSL

VPN protokolleri mevcut
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı
demode

Fiyatlandırma

VPN.Express, aylık bazda abone olursanız, fabrika başına bir ücret alır. Bununla birlikte, daha uzun süre kaydolursanız önemli indirimler var. Fiyatlandırma fazla pahalı olmasa da, rakiplerinin sağladığı birçok özelliğe sahip olmadığınız için daha iyi bir anlaşma elde etmeyi beklersiniz.

Ekspres’in fiyatları VPN endüstrisi için standarttır. Bir soygun olmasalar da, iyi bir anlaşma da değiller. Ne yazık ki, sağlayıcı kredi kartlarını ödeme olarak almaz. PayPal, PaymentWall ve bitcoin ile diğer birkaç kripto para birimini alır.

Bir seferde bir yıldan fazla bir süre boyunca bir VPN’ye kaydolmak istiyorsanız NordVPN incelememize göz atın. NordVPN, yenilmesi zor olan iki ve üç yıllık zaman dilimlerinde fiyatlandırma sunar. Öte yandan, yalnızca aylık veya üç ayda bir kaydolmayı planlıyorsanız, Özel İnternet Erişimi incelememize göz atmaya değer.

Tüm VPN.Express’in planları sınırsız bant genişliğine ve bağlantıya izin verir. Ayrıca, deneyimden memnun kalmazsanız paranızı geri almanızı sağlayan yedi günlük bir geri ödeme politikası da vardır..

Web sitesinde birçok yerde, VPN.Express yedi günlük ücretsiz bir deneme süresine sahip olduğunu iddia ediyor, ancak bunun için kaydolmanın bir yolu yok gibi görünüyor, bu da geri ödeme politikasını “ücretsiz deneme” olarak değerlendirdiğini düşündürüyor. “Ücretsiz” deneme süresi için bir abonelik için ödeme yapmanız ve ardından geri ödeme almanız gerekir. Bununla birlikte, daha sonra görüşeceğimiz için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek zor olabilir.

Size uygun olup olmadığını görmek için gerçekten ücretsiz bir VPN denemek istiyorsanız, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri hakkındaki makalemize göz atın..

Kullanım kolaylığı

VPN.Express, başından beri uğraşmak için bir güçlüktür. Kredi kartlarını bir ödeme şekli olarak almaz ve PayPal ile ödeme yaptığımızda bir sorun vardı. Ödemenin geçmediğini belirten bir e-posta aldık.

Bu mesaja rağmen, hizmet için ödeme yaptığımızı belirten bir fatura aldık. E-postamızı kullanıcı adı olarak kullanarak giriş yapmaya çalıştığınızda, kullanıcı adı girmeniz istenmediğinde standart bir uygulamadır..

Anlaşıldığı gibi, VPN.Express sizin için otomatik olarak giriş yapmak için kullanmanız gereken rastgele bir kullanıcı adı oluşturur. Giriş yaptıktan sonra, VPN.Express web sitesindeki kılavuzlara baktık ve istemciyi indirdik.

İstemciyi açtığınızda, üç bağlantı seçeneği, bağlanmak ve bağlantıyı kesmek için bir geçiş anahtarı ve tünellemek istediğiniz konumu seçmek için bir menü sunulur. Size sunulan üç seçenek “konum modu”, “özgürlük modu” ve “yakındaki mod” dur.

VPNExpress-FreedomMode

Seçeneklerin ne anlama geldiğine dair bir açıklama yok. Ne web sitesi ne de müşteri “konum modu” ile “özgürlük modu” arasındaki farkın ne olabileceğini göstermiyor.

Konumu değiştir’i seçerseniz, alfabetik olmayan bir ülke listesi sunulur. Çoğu VPN’de her ülkenin yanında bayraklar bulunur; bu, onsuz yaşamak zorunda kalana kadar takdir etmeyeceğiniz özelliklerden biridir. Listenin alfabetik olmayan yapısı ve bayrak eksikliği, seçeneklere göz atmaktan çok daha zor hale getirir.

VPNExpress-Sunucular

Kullanımı kolay bir VPN arıyorsanız, CyberGhost incelememize göz atmanızı öneririz. VPN kullanmaya aşina olmayanlar için bile, kullanıcı dostu olurken size mantıklı ve seçenekler sunan bir istemcisi var..

hız

Daha şüpheli VPN’lerde olduğu gibi, basit bir tablo VPN kullanma deneyimini yakalayamaz. Rakamlarla, iyi görünüyor. Sürekli indirmelerde, bağlantımızın indirme hızının çoğunu koruyabilir ve yükleme hızının yaklaşık üçte birini kaybeder.

İlginç olan, bu sonuçların mesafe boyunca tutarlı görünmesidir. Seattle’da yaklaşık 2.800 mil uzakta bir sunucuya veya Zürih’te bir sunucuya bağlanmak, yaklaşık 4.400 mil uzakta olsa da, ping ve performans hemen hemen aynıydı. Bununla birlikte, sunucudan sunucuya performans tutarsız, birkaç sunucu hiç çalışmıyor.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (Virginia, ABD)1572,245,99
Londra15465.753.21
Zürih12267,184.44
Seattle12467.294.63
Tel Aviv, İsrail15759.534.52
Hamburg, Almanya10034.485.47

Seattle’dan daha yakın bir sunucuya bağlanmaya çalıştık, ancak sorunları vardı. Sunucular listesinde hem Seattle hem de Washington belirtilmiştir. Seattle Washington eyaletinde, bu yüzden “Washington” un Washington, D.C. olduğunu ve testlerimizi yaptığımız yere yakın olduğunu varsaydık. Washington sunucusunun çalışmasını sağlayamadık, bu yüzden Seattle sahip olduğumuz en yakın seçenekti.

Bağlandıktan sonra, hangi sunucuyu kullanırsak kullanalım, tarama deneyimi yavaştı. Yüksek ping süresi tek faktör değildi. Masamız için hız testi yaparken, hız için önemli bir artış hızı vardı.

Bağlantı her zaman saniyede kilobit olarak başlar, daha sonra testte yaklaşık dört veya beş saniye gibi iyi bir hıza ulaşmadan önce saniyede megabite kadar yükselmek için birkaç saniye sürer. Bu masanın yakalayamadığı bir şey.

Bu artış süresi, web sitelerinin yavaş yüklenmesini sağladı. Yalnızca metin içeren basit sayfaların bile yüklenmesi beş veya altı saniye sürer. VPN’nizden hızlı ve duyarlı bir deneyim arıyorsanız, en hızlı VPN kılavuzumuzu okumayı düşünün.

Güvenlik

VPN’nin güvenliğini derecelendirin Ekspres zordur çünkü istemcinin hangi protokolü kullandığı bilinmiyor. Bağlantıyı şifreliyor ve web sitesine göre şifreleme protokole göre değişiyor.

VPNExpress-Ayarlar

L2TP ve IPSec için, iyi olan AES 256 bit şifreleme kullanır. OpenVPN ile tünel oluştururken 2048 bit SSL şifrelemesi kullanılır ve bu da iyidir. Son olarak, PPTP protokolü için şifreleme, güvenlik için ideal olandan daha az olan MPPE 128 bit’tir. Tüm bu kısaltmalar bunaltıcıysa ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, VPN protokolü dökümümüzü okuyun.

Uygulamanın herhangi bir zamanda ne tür bir protokol veya şifreleme kullandığını bilmediğimizden, yalnızca tarayıcınızı kullanırken ne kadar güvenli olacağına dair spekülasyon yapabiliriz. Kullanılabilir protokoller bir işletim sisteminden diğerine değişiklik gösterir.

OpenVPN çoğu insan için idealdir ve mükemmel güvenlik sunar, ancak Windows 10’da bir seçenek gibi görünmemektedir. Güvenli bir VPN arayışı içindeyseniz, TorGuard incelememize bir göz atın. Kullanmak istediğiniz şifrelemenin yanı sıra OpenVPN de dahil olmak üzere çeşitli protokoller arasından seçim yapmanızı sağlar..

Bilgi ve yapılandırma seçeneklerinin eksikliği nedeniyle, VPN.Express, manuel olarak ayarlamadıkça kullanıcıyı güvenlik konusunda karanlıkta bırakır.

Gizlilik

Gizlilik politikası VPN ile ilgili en iyi şeydir. Hizmet veya yazılım kullanımının izlenmeyeceğini veya sansürlenmeyeceğini ve tarama geçmişi, trafik, etkinlik veya IP adresi ile ilgili herhangi bir günlük yapılmadığını veya saklanmadığını söylüyor.

Hesabınız için toplanan bilgiler üç şey içerir: bir e-posta adresi, şifre ve ödeme bilgileri. Şifrelenmiş bir sunucuda saklanır. VPN.Express kredi kartlarını kabul etmiyor, bu nedenle ödeme bilgileri muhtemelen PayPal bilgileriniz olacaktır.

Bununla birlikte, sunucu performansıyla ilgili bazı bilgiler saklanır. VPN’ye her bağlandığınızda, bağlantınızın başarıyla yapılıp yapılmadığı ve tarihin ne olduğuna ilişkin veriler toplanır. Tutulan tanımlayıcı bilgi yoktur ve belirli bir süre kaydedilmez.

Veriler web sitesinde çerezler aracılığıyla da toplanmaktadır. Web sitesini geliştirmek ve işlerin istendiği gibi çalışmasını sağlamak için Google Analytics ve Optimizely’yi kullanır. Son olarak, müşteri hizmetleri etkileşimlerinden gelen bilgiler altı aya kadar saklanır, ancak istek üzerine derhal silinebilir.

Anonim gezinme kılavuzumuzu okuduysanız, çevrimiçi gerçek anonimliğe benzeyen hiçbir şey olmayacağını bilirsiniz. Bununla birlikte, VPN.Express böyle bir deneyim elde etmeye yaklaşıyor.

İkna edici gizlilik politikasına rağmen, bizi VPN’yi sorgulamaya zorlayan şeyler var. Express’in meşruiyeti ve niyetleri. Yardıma ihtiyacımız olduğunda kimseyle temasa geçemediğimiz gerçeği ve eski web sitesindeki kırık İngilizce alarmları yükseltiyor.

Bu tür VPN sağlayıcılarını ve birçok yönden VPN ile ilgili tehlike işaretlerini gördüğünüzde korumanızı korumak en iyisidir.Express, görünüşte iyi niyetli gizlilik politikasından daha ağır basmaktadır..

Akış Performansı

Tüm büyük akış web siteleri hemen VPN’mizi aldı. BBC iPlayer, Londra sunucusuna bağlıyken yalnızca İngiltere’de bulunanlar için kullanılabilir olduğunu bildirdi. Netflix bize bir proxy kullandığımızı söyledi, bu yüzden içeri girmemize izin verilmedi. Hulu ve Amazon Prime Video da VPN’yi tespit etti.

VPNExpress-Netflix

Coğrafi olarak kilitlenmiş tüm büyük web siteleri bizi kilitlediğinde, onlara erişirsek performansın nasıl olacağını görmek için YouTube’a gittik. Şaşırtıcı bir şekilde, VPN.Express iyi performans gösterdi. Videonun yüklenmesi ve oynatılmaya başlaması yaklaşık 10 saniye sürdü, ancak bir kez hazır olduğunda, 1080p ve saniyede 60 kare olarak ayarlandı.

Daha fazla test için Twitch’e gittik ve işler daha da iyiydi. Bir akışı tıkladık ve hemen yüklendi ve varsayılan olarak saniyede 60 kare hızında 1080p olarak ayarlandı.

Netflix’in güçlü coğrafi engellemesini aşabilecek bir VPN arıyorsanız, Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın. Alternatif olarak, BBC iPlayer peşinde olduğunuz şeyse, BBC iPlayer için en iyi VPN makalemizi okuyun.

Sunucu Konumları

VPN.Express’in 28 ülkede 64 sunucusu var. Üç ABD şehri ve bir İngiltere sunucusu dahil temel bilgileri kapsar. Web sitesinde, her sunucudaki yükü herhangi bir zamanda görebilirsiniz, ancak istemcide bu bilgileri görmek güzel olurdu.

Kuzey Amerika ve Avrupa’ya yayılmış sunucular ve Asya’da bir avuç seçenek var. Şili ve Brezilya sunucu barındıran tek Güney Amerika ülkesi ve Afrika’da Afrika’ya sahip olan tek yer Fas. Beş kıtaya yalnızca 64 sunucuyla hizmet vermek iyi bir kapsama sahiptir.

64, gördüğümüz en düşük sunucu sayısı olmasa da, herhangi bir önlemle iyi değil. Son kontrol ettiğimizde NordVPN’in 5.000’den fazla sunucusu vardı. Yirmi sekiz ülke de gördüğümüz en iyi ülke olmaktan çok uzak. HideMyAss şaşırtıcı 200 seçenekle baktığımız VPN’lerin en büyük ülke sayısına sahiptir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız HideMyAss incelememizi okuyun.

Müşteri servisi

VPN.Express’in müşteri hizmetleri, alabileceğiniz kadar kötüdür. Aslında, çoğunlukla yok gibi görünüyor. Web sitesi bir dijital hayalet kasaba gibidir. Etrafta e-postaları veya çağrıları cevaplayacak kimse yok gibi görünüyor. Web sitesinde Mayıs 2018’den bu yana dokunulmamış bir blog bölümü bile var.

Müşteri hizmetleri ile ilgili deneyimimize başlamak için canlı sohbet özelliğini kullanmaya çalıştık. Açtığımızda, hesabımızın askıya alındığını belirten bir ekranla karşılandık, bu yüzden VPN’yi bilgilendirmek için web sitesindeki iletişim formuna ulaştık. o.

VPNExpress-Destek

Yanıt vermeden yaklaşık bir buçuk gün sonra, web sitesinin “bize ulaşın” sayfasındaki numarayı aramaya çalıştık. Çağrı doğrudan sesli mesaja gitti ve posta kutusu ayarlanmamış gibi görünüyordu. Bize sadece numarayı size okuyan genel telesekreter yanıtı verdi.

Bu yazı itibariyle, VPN ile iletişime geçmeye çalıştığımızdan beri üç günden fazla oldu. Web sitesindeki iletişim formu aracılığıyla basın ve hala duymadık.

Web sitesindeki kılavuzlar da indirgenebilir olandan farklı bir istemcinin görüntüleri ile berbat. Web sitesinin çeşitli yerlerinde bir tür topluluk bölümüne de imalar var, ancak böyle bir şey var gibi görünmüyor.

Karar

VPN.Express, kimseye tavsiye edeceğimiz bir hizmet değildir. Müşteri hizmetleri en üzücü olanıdır. Bununla birlikte, VPN, BBC iPlayer ve Netflix gibi büyük web sitelerinde zayıf akış performansının yanı sıra özellik eksikliğinden muzdarip.

Buradan nereye gideceğinizi merak ediyorsanız, geniş bir VPN incelemeleri listemiz var. İnceleme arşivimiz, en iyi sağlayıcıları kolayca bulmanıza yardımcı olmak için düzenlenmiştir.

VPN.Express ile ilgili deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Web sitesinin ve desteğin her zaman böyle bir hayalet kasaba olup olmadığını bilmek isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map