VPN.AC İncelemesi – Güncellendi 2020

VPN.AC İncelemesi

VPN.AC, sağlam şifreleme ve iyi akış sunan iyi bir VPN sağlayıcısıdır. Bununla birlikte, günlük tutma politikası bize duraklama verir, yani daha güvenlik bilincine sahip olan bu durumu kullanmaktan kaçınmak isteyebilir. Bununla ilgili ayrıntılar için tüm VPN.AC incelememizi okuyun.


best-VPN-yorum

Daha hızlı, daha güvenli, daha iyi. Bunlar bizim sözlerimiz değil. Romanya’dan daha az bilinen bir VPN hizmeti olan VPN.AC’nin kendini nasıl tanımladığı. Hizmet hızlı, ancak gizliliğinizden endişe ediyorsanız sizi duraklatması gereken alışılmadık bir bağlantı günlüğü politikası var.

Bu VPN.AC incelemesinde, artılarını ve eksilerini ele alacağız. Akış potansiyeline bakmak da dahil olmak üzere hız ve performans açısından test edeceğiz. Gizlilik politikasının yanı sıra özellikleri ve fiyatlandırmayı da ele alacağız. Ayrıca, kararımızı vermeden önce hizmetin kullanım kolaylığı hakkında iyi bir fikir vermek için müşteriyi ve web sitesini test edeceğiz.

VPN.AC, birçok özellik ve hoş bir masaüstü istemcisi ile hızlıdır. Günlük tutma politikası, gizlilik odaklı bireyler için endişe verici olabilir, ancak özellikle ExpressVPN gibi sağlayıcılarla karşılaştırıldığında (ExpressVPN incelememizi okuyun).

VPNAC-Web sitesi-Index

VPNAC-Web sitesi-SSS

VPNAC-Ayarlar-Girişi

VPNAC-Bağlantı-Pencere

VPNAC İstemcisiVerileri Haberler

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

VPN.AC için alternatifler

Özellikleri

VPN.AC’ın arkasında hırs olduğuna şüphe yok. Killswitch ve multi-hop bağlantıları gibi özellikler, NordVPN gibi daha büyük sağlayıcılarla rekabet etmeye çalıştığını kanıtlıyor (NordVPN incelememizi okuyun). Bununla birlikte, çok fazla özelleştirme yoktur, sınırlı bir özellik kümesi nedeniyle yeni başlayanlar veya negatifseniz pozitif olabilir..

VPNAC-Web sitesi-Yüklemeler

Windows, macOS, Android ve iOS cihazlar için istemcilere sahip olması sayesinde VPN.AC ile iyi bir donanıma sahipsiniz. Debian tabanlı dağıtımları olan kullanıcılar için beta testinde bir Linux istemcisi de var. Yönlendiricileri ve diğer cihazları kullanarak bağlantı kurmanıza yardımcı olacak öğreticiler de vardır.

Windows istemcisi görsel olarak temiz ve basittir ve Android istemcisi aynı görünüyor. Başlangıçta çok fazla yapılandırma gerekmez ve sunucu bağlantılarını seçmek için kolay bir açılır menü sağlanır.

Ayrıca, özelleştirebileceğiniz birkaç ayarın layman’ın terimleriyle açıklandığı iki ayar alanı elde edersiniz.

VPN yeni başlayanlar için harika bir şey. Size açıklandığı için bir “öldürme anahtarının” ne olduğunu anlamaya çalışırken başınızı kaşımayacaksınız. Killswitch varsayılan olarak etkin değildir, ki internet beklenmedik bir şekilde düşerse insanların kafasının karışmasını durdurmaktan şüpheleniriz, ancak güvenlik açısından önceden etkinleştirilmesi daha iyi olurdu.

VPNAC İstemcisiVerileri Protokoller

VPN.AC, istemcide seçtiğiniz VPN protokollerini OpenVPN, L2TP / IPSec ve iyi etiketlenmiş “güvensiz” PPTP gibi seçeneklerle yapılandırmanıza olanak tanır. Ayrıca, yedi bağlantı noktası sağlayarak hangi bağlantı noktasını bağlamak istediğinizi de seçebilirsiniz..

VPN bağlantısını kullanarak belirli programları engelleme seçeneği olmadığından, bölünmüş tünelleme Windows istemcisi tarafından desteklenmiyor gibi görünüyor. Bu, Android istemcisinde, “gelişmiş” bölümünün “uygulamaları hariç tut” alanının altında bir seçenektir.

İstemci, “sansürlenmiş ülkeler” için bir ayar sunar ve bu, sunucu listesine “Çin için optimize edilmiş” sunucular eklemesini kafa karıştırıcı bir şekilde önerir. Bu sunucuları listede zaten görebilir ve bunlara bağlanabiliriz, bu nedenle “sansürlenmiş ülkeler” gereksiz bir ayar olabilir.

Yine de, VPN.AC’nin Çin’de sansürü atlamak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak için sunucular ve destek kılavuzları sunması iyidir. Bu destek düzeyi genellikle VPN.AC’yi Çin için en iyi VPN hizmetlerimiz için güçlü bir rakip yapar, ancak abone olmak için acele etmeden önce bu incelemenin gizlilik bölümüne göz atın..

VPNAC İstemcisiVerileri DoubleHop

VPN.AC, VPN tüneline koruma katmanı ekleyen çok sekmeli bağlantılar sunar. Bağlantınız iki sunucu üzerinden yönlendirilir. Örneğin, bir İngiltere sunucusundan, sonra da Hollanda’daki bir sunucudan geçebilir. Bu, teorik olarak, konumunuzun ve kimliğinizin izlenmesini zorlaştırmalıdır.

Bu, normalde yalnızca Windscribe gibi üst düzey sağlayıcılarda gördüğünüz bir özelliktir (Windscribe incelememize bakın).

VPN’nin yanı sıra AC’nin VPN hizmeti, aboneliğinizin bir parçası olan Chrome, Firefox ve Opera web mağazaları için bir dizi tarayıcı eklentisi olan “SecureProxy” dir. Tarayıcı trafiğinizi şifrelemek için çeşitli sunuculara TLS tüneli kullanır.

TLS tüneli kusursuz değildir ve IP sızıntılarına eğilimli olabilir. VPN.AC, riskleri sınırlamaya yardımcı olmak için eğitimini tavsiye eder. TLS tüneli önemli bir özellik değildir, ancak yalnızca tarayıcı trafiğinizi şifrelemek istiyorsanız düzenli bir eklentidir..

Akış için en iyi VPN’i arıyorsanız da yararlı olur, bu da daha sonra tartışacağımız bir şeydir.

VPN.AC Özelliklerine Genel Bakış

VPN.AC Logosuvpn.ac

Aylık 375 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, SMS

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
6

Bölünmüş tünellemeyi destekler
Yalnızca mobil cihazlarda

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
26 ülkede 114 sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox, Edge

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES, Balon Balığı-128

VPN protokolleri mevcut
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

VPN.AC, gördüğümüz en ucuz fiyata sahip değil – aylık paketi oldukça pahalı – ama en pahalı değil. VPN incelemelerimizdeki bazı sağlayıcılarla karşılaştırıldığında rekabetçidir.

VPN.AC ücretsiz deneme sürümü sunmaz, ancak 2 haftalık bir haftalık deneme süresi sunar. Deneme sürümü ile standart abonelik arasındaki tek fark, altı yerine üç eşzamanlı bağlantıyla sınırlı olmanızdır.

Aksi takdirde, aylık veya daha uzun bir abonelik için gittiğinizde VPN ile aynı özelliklere sahip olursunuz. AC’nin ücretli planları. Standart aylık ücreti 9 ABD dolarıdır, ancak diğer VPN’ler gibi daha uzun süreli indirimler sunar. Maliyet sizin için bir sorunsa, SaferVPN gibi bütçe odaklı bir VPN arayın (SaferVPN incelememizi okuyun).

Üç aylık pakette yüzde 11 tasarruf edersiniz (9 dolar yerine ayda 8 dolar), ancak en iyi indirimler yıllık ve iki yıllık planlarla birlikte gelir. Yıllık paket, toplam yüzde 46 indirim için sizi 58 $ (ayda 4.80 $ eşdeğeri) tutar..

İki yıllık paket 90 $ ‘a (ayda 3.75 $’ a eşdeğer) mal oluyor ve toplamda yüzde 60’tan fazla indirim sağlıyor. Bu CyberGhost ile elde ettiğiniz derin indirimlerle karşılaştırılabilir (CyberGhost incelememizi okuyun).

PayPal, kredi ve banka kartları, SMS veya bitcoin veya ethereum gibi kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz..

İster 2 $ ‘lık bir deneme sürümü isterse tam paketlerden birini tercih edin, hizmetten memnun değilseniz ilk yedi gün içinde geri ödeme alma hakkınız vardır. Daha uzun bir süre taahhüt etmeden önce bir haftalık 2 ABD doları deneme ile hizmeti test etmeye değer.

Kullanım kolaylığı

Test ederek, VPN.AC’nin hizmeti mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirmek için çok uğraştığı açıktır. Web sitesi ve VPN istemcisi jargondan kaçınmıyor, ancak etkili ve destekleyici açıklamalarla kullanılıyor. Pek çok özelleştirme seçeneği yoktur, bu nedenle VPN’ye kaydolmak ve kullanmak.AC basittir.

VPNAC-Web sitesi-SignUp

VPN.AC’ye kaydolmak kolaydır. Fiyatlandırma sayfasında size dört ödeme seçeneği sunulur. İstediğiniz paketi seçiyorsunuz, “şimdi al” ı tıklayın ve kasaya geçin.

VPN.AC, sizden ülkenizin yanı sıra e-posta adresinizi ve VPN hesabınız için bir şifre girmenizi ister. Üçüncü taraf sağlayıcılar bunları isteyebilir, ancak VPN.AC menşe ülkenizi istemek yine de konumunuzu daraltabilir..

Bu küçük bir endişe, ama yine de bir endişe. Kaydolurken kişisel bilgi istemeyen bir sağlayıcı istiyorsanız Mükemmel Gizlilik’e göz atın (Mükemmel Gizlilik incelememizi okuyun).

Kaydolduktan ve ödemeniz işleme koyulduktan sonra, otomatik olarak oluşturulan VPN giriş bilgilerinizle birlikte bir onay e-postası gönderilir.

Kullanıcı adı ve şifre düz metin olarak gönderilir. VPN.AC, kaydolurken seçtiğiniz şifreden farklı olan VPN şifrenizi değiştirmenizi önerir. Güvenli bir şifre oluşturmanız ve ardından değiştirmek için VPN.AC web sitesindeki “müşteri alanınıza” gitmeniz gerekir..

VPNAC-Web-Hizmetler

Hesap alanınızda görülecek çok şey yok. VPN servis şifrenizi değiştirmek dışında, şu anda aktif olan tüm servisleri, geçmiş faturaları, en son haberleri ve mevcut destek biletlerinizi görebilirsiniz.

VPN istemcisine geçtiğinizde, bir VPN emektarı olmanız beklenmez. İstemci, minimum ayar miktarını göstererek bunu kolaylaştırır. Ana oturum açma penceresi, açılır menüdeki sunucu konumlarını ve VPN’yi açmak veya kapatmak için bir düğme sunar.

Önce “tercihler” bölümünde VPN kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir, ancak bunu yapmak zor değildir. Yalnızca otomatik bağlantı ve önyüklemede başlatma için temel ayarlara sahip bir giriş alanıdır.

Varsayılan karanlık arayüzü beğenmezseniz, daha açık bir sürüme geçebilirsiniz. Bu küçük bir dokunuş, ancak arayüzü kullanıcılar için rahat hale getirmek için düşüncenin konduğunu gösteriyor.

VPNAC-Ayarlar-Gelişmiş

VPN.AC Ayarları

“Tercihler” ve “gelişmiş” altında listelenen iki ayar alanı bazı özelleştirmeler sunar. Killswitch’i etkinleştirebileceğiniz ve seçtiğiniz VPN protokolüne bağlantınızı ayarlayabileceğiniz yerdir. Killswitch varsayılan olarak devre dışıdır, bu nedenle sizin için önemliyse, “tercihler” alanında etkinleştirmeniz gerekir.

Çoğu ayarda ne yaptıklarını açıklamaya yardımcı olacak açıklamalar bulunur. Hepsi jargon içermez, ancak VPN.AC yeni başlayanları “normalde gerekmiyor” gibi ipuçlarıyla akılda tutar.

İstemci, VPN’inizi “bağlan” alanındaki “IP sızıntı kontrolü” düğmesiyle test etmek için yerleşik bağlantılar sunar. Ayrıca, sorunları müşteri desteğine yönlendirmeniz gerektiğinde kaydedebileceğiniz ayrıntılı bağlantı ayarları da dahil olmak üzere bir bağlantı günlüğü görebilirsiniz..

SecureProxy tarayıcı tünel açma hizmetini kullanmak istiyorsanız, seçtiğiniz tarayıcı için eklentiyi yüklemeniz gerekir. Bunlara bağlantılar VPN.AC web sitesinde sayfanın üst kısmındaki “SecureProxy” altında bulabilirsiniz..

Eklenti yüklendikten sonra, giriş yapmak için VPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız ve ana istemciye benzer bir işlem olan TLS tünel sunucunuzu seçmeniz yeterlidir..

İstemci, tarayıcı eklentisi gibi yeni başlayanlara ve ileri düzey kullanıcılara hitap etmek için iyi tasarlanmıştır. Yüzlerce özellik ile dolu değil, ama hızlı. Sunucuları değiştirmek, bağlantıyı kesmek için beklemek yerine bir sunucu seçip yeniden bağlanmanız yerine saniyeler alır.

hız

VPN.AC’ın kendini daha hızlı tanımlaması. Bu iddiayı test etmek istedik, bu nedenle hizmetin düzenli kullanımda nasıl performans gösterdiğini anlamak için hız testleri yaptık.

Gecikme, indirme ve yükleme hızlarını inceleyerek ve İngiltere’deki korumasız hızlarımızla karşılaştırarak dünya genelinde beş VPN.AC sunucusunu test ettik. Sonuçlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Konumlar: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (İngiltere)1535.254,43
Amsterdam2432,694.19
Madrid7332.103.89
Toronto18423.103.35
Los Angeles29224.962.74
Tokyo4799.611.48

Amsterdam ve Madrid gibi Avrupa sunucularından gelen hızlar, testlerimizde korunmasız hızlarımıza yakındı. Gecikme konusunda büyük bir fark yoktu ve her iki sunucu da neredeyse aynı indirme ve yükleme hızlarına sahipti.

Daha uzak noktalardan testlerimiz bu temayı sürdürdü. Toronto ve Los Angeles hızları daha yüksek gecikmelere sahipti, ancak iyi indirme hızları (saniyede 23 megabit ile 24 Mbps arasında), bu da onları akış için sağlam seçenekler haline getirecekti. Bununla birlikte, oyun listesi için en iyi VPN’imizi yapmaları olası değildir..

Tokyo’nun hızları en kötüydü, ama aynı zamanda test ettiğimiz en uzak yerdi. Yaklaşık 10 Mbps hızında, normal kullanım için hala iyi olurdu, ancak gecikme sizi akış veya oyun oynamayı engelleyebilir.

Bir bütün olarak, VPN.AC hızlıdır ve çoğu kullanıcı için hayal kırıklığı yaratmayan bir çözüm olacaktır, ancak en hızlı VPN kısa listemizde daha iyi bir sağlayıcı bulabilirsiniz..

Güvenlik

Şifreleme için beklediğiniz tüm büyük VPN protokolleri VPN.AC tarafından desteklenir. Hizmet, bilgi tabanındaki VPN protokollerinin bir karşılaştırmasını sağlar, ancak PPTP ve OpenVPN hesaplamamız aynı fikirde olmalıdır.

VPN.AC’nin önerisi – ve bizimki – VPN istemcisinde varsayılan protokol olan OpenVPN’i kullanmaktır. Birkaç OpenVPN şifreleme seviyenizin yanı sıra L2TP / IPSec ve PPTP’nin yanı sıra önerilmez.

Çoğu kullanıcı için, size yüksek güvenlik ve iyi hız sağladıkları için OpenVPN 128 bit AES / ECC veya AES 256 bit kullanarak bağlanmak önerilir..

OpenVPN bağlantısı kadar güvenli olmasa da, VPN bağlantılarını kısıtlayan bir ortamda çalışıyorsanız VPN.AC’in tarayıcılar için SecureProxy tünelleme hizmeti iyi bir alternatiftir.

VPN.AC’nin öldürme düğmesi, bir sunucuya bağlantınızı kaybederseniz İnternet erişimini engelleyerek kimliğinizi korur. Önceden etkinleştirilmemiş, ancak ayar istemci tercihlerinde kolayca bulunabilir.

İstemcideki IP sızıntısı kontrol düğmesi sizi IP, DNS ve WebRTC kontrolüne adanmış bir web sitesine gönderir. Onaylamak için kendi çeklerimizi yaptık ve hizmet sorunsuz geçti.

Güvenlik açısından VPN.AC kullanıcıları kapsamaktadır, ancak TorGuard gibi hizmetlerde bulduğunuz gibi killswitch gibi güvenlik özelliklerinin varsayılan olarak etkinleştirilmesi daha iyi olur (TorGuard incelememizi okuyun).

Gizlilik

Bu inceleme şu ana kadar olumlu oldu, ancak VPN.AC’in gizlilik politikası en büyük düşüşü.

Sansürü atlamaya, “kimliğinizi korumaya” ve veri paylaşımını sınırlamak, örneğin günlüklere erişimi tek bir çalışanla sınırlamak gibi güvenceler olarak adlandırılan tüm doğru sesleri yapar..

VPNAC-Web sitesi-Gizlilik

Lanet olası kelimeler, kullanıcılarına bir gün boyunca “güvenlik ve destek amacıyla” VPN hizmetine erişiminizi kaydettiğini söyleyen SSS bölümünde yer almaktadır. Bu gizlilik politikasında tekrarlanır. Açık olmak gerekirse, IP adresiniz, veri kullanımınız ve bağladığınız ve bağlantıyı kestiğiniz zamanlar her gün kaydedilir.

VPN.AC’ye göre, bu veriler ertesi gün siliniyor.

Bu garip bir çelişki ve VPN.AC’yi gizlilikleriyle ilgilenen herkese tavsiye etmeyi zorlaştırıyor. Vicdanla, Çin gibi kısıtlı ülkelerde yaşayan insanlara, günlük, bir ay veya bir yıl boyunca kullanıcı verilerini kaydederken tavsiye edemeyiz.

Durumu daha da garip kılan şey şirketin soyağacıdır. VPN tabanlı AC şirketi olan Romanya merkezli Netsec Interactive Solutions öncelikle bir güvenlik test şirketidir.

VPN.AC’nin web sitesi, şirketin sorun giderme ve kendisini ve sunucularını saldırılara karşı korumak için günlükleri tuttuğunu iddia ediyor. Şirketin bir penetrasyon testi şirketi olduğu düşünüldüğünde, bu doğru olabilir.

Veri kaydı ile ilgili iddialarını bağımsız olarak doğrulayamayız, ancak VPN müşterilerinin veri izlemeye karşı ekstra koruma olarak paylaşılan IP adreslerini kullanmasını önermektedir..

Ayrıca, VPN’nin son cümlesini de belirtmek gerekir. AC’nin gizlilik politikası, “yasalarca gerekli olmadıkça” üçüncü taraflara hiçbir kişisel veri verilmediğini söylüyor. Bu, şirketin yönlendirildiği zaman yetkililerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu göstermektedir..

Bununla birlikte, yetkililerle işbirliği yapan veya diğer üçüncü taraflara kayıtlı veriler sağlayan VPN.AC örneklerini bulamadık.

Akış Performansı

VPN.AC, gizlilik açısından bir hayal kırıklığı olsa da, akış için çok daha güçlü bir seçenektir. BBC iPlayer ve Netflix gibi hizmetlerden akış içeriğinin ne kadar iyi oynatılacağını görmek için test ettik.

VPNAC-Netflix-ABD

VPN.AC web sitesinde medya akışı hakkında herhangi bir özellik yoktur ve sunucularının hiçbiri medya oynatmak için işaretlenmemiştir, ancak test ettiklerimiz sorunsuz çalışmıştır.

ABD ve Kanada Netflix sunucularından içeriği arabelleğe almadan makul hızlarda ve kalitede yayınlayabildik, bu nedenle VPN.AC, Netflix için en iyi VPN listesindeki rakiplerine kıyasla yerini koruyor.

İnceleme İngiltere’den yapıldığı için zaten BBC iPlayer’a erişimimiz vardı, ancak bir VPN kullanarak bağlıysanız BBC genellikle akışı engelliyor. İngiltere tabanlı sunuculara bağlanmak, BBC iPlayer’ı sorunsuz bir şekilde yayınlamamıza izin verdi, bu nedenle VPN.AC, BBC iPlayer için en iyi VPN’lere iyi bir alternatif olabilir..

Coğrafi engelleme önlemlerini almayan bir VPN sunucusu, çevrimiçi film akışını nasıl yapacağınızı bilmek isteyen bir akış hayranıysanız, önerilmeye değer bir VPN sunucusudur..

Sunucu Konumları

VPN.AC’ın web sitesine göre, 26 ülkeye yayılmış 114 sunucu var. Sunucu sayısı iyidir, ancak kapsama alanı zayıftır, bu da kayda değer başka bir dezavantajdır.

Kuzey Amerika ve Avrupa’da çok sayıda sunucu var, ancak Güney Amerika’da sadece bir tane var, Brezilya’da, Asya’da sadece yedi tane var, bunlardan bazıları “Çin için optimize edilmiş” olarak sınıflandırıldı. Afrika veya Orta Doğu’da sunucu yok.

Muhtemelen gördüğünüz hızlara yansıyacaktır. Asya, Afrika veya Orta Doğu’daysanız, bağlanabileceğiniz sunucular Avrupa veya Kuzey Amerika’daki kullanıcılardan daha az ve daha uzaktadır. VPN kitaplığımızdaki, VPNArea gibi daha geniş bir coğrafi yayılıma sahip diğer hizmetlerden daha iyi performans elde edebilirsiniz (VPNArea incelememize bakın).

Müşteri servisi

VPN.AC’den destek almak yeterince kolaydır. Destek bölümü, “maksimum öncelik” için önerdiği bilet sistemine ve öğreticilerine ve bilgi tabanına bağlantılar içerir.

Geleneksel e-posta kullanmayı tercih ediyorsanız, bunu VPN.AC’nin destek formu veya sağlanan e-posta adresi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Gizlilik odaklı güvenli bir mesajlaşma uygulaması olan Skype ve Wire gibi olağandışı iletişim yöntemleri de mevcuttur.

VPN.AC’nin müşteri hizmetlerini test etmek için iki mesaj gönderdik: biri e-posta ve diğeri biletleme sistemi üzerinden.

VPNAC-Web sitesi-Bilet

Altı saat içinde cevap verdi, ki bu hızlı. Cevap kısa ve netti, ama sorular cevaplandı. Yanıt için daha fazla çaba harcanmış olsaydı hoş olurdu çünkü yanıt profesyonel hissetmiyordu.

Bilgi bankası Q içerir&As ve destek, ödeme yöntemlerinden VPN protokollerini seçmeye kadar her konuda rehberlik eder. Ayrıca, bağlantınız yavaşsa hızlandırmanıza yardımcı olacak sorun giderme ve optimizasyon kılavuzları da alırsınız.

Kılavuzların çoğu basittir ve talimatlar açıktır. Daha uzun makalelerin bazıları, içeriğe göz atmanıza yardımcı olmak için üstte bir TL; çok uzun, okumadım özeti içerir.

Genel, gizlilik ve teknik sorular için bölümleri içeren bir SSS sayfası da var.

Karar

VPN.AC, çok sayıda pozitif ve büyük bir negatif olan denemeyi zorlayan bir hizmettir. İstemcisinin kullanımı kolaydır ve standart olarak çoklu sekmeli bağlantılar gibi en üst düzey özellikler içerir.

Testlerimiz sırasında uzun mesafelerde hızlı ve bakımı makul hızlarda yapılır. Bununla birlikte, Avrupa veya Kuzey Amerika dışında çok fazla sunucu seçimi yoktur ve bu alanlarda değilseniz deneyiminizi etkileyebilir..

VPN.AC güvenlik özellikleriyle gurur duymaktadır, ancak bir gün için bile olsa bağlantı günlüklerini tuttuğundan endişe duyuyoruz. Onları “güvenlik ve destek amaçlı” tuttuğunu söylüyor, ancak diğer sağlayıcılar olmadan yapıyor, bu zayıf bir iddia.

Gizlilik konusunda endişeli olanlara VPN.AC’yi öneremiyoruz. IP adresinizi ve bağlantı bilgilerinizi bir günlüğüne kaydetmek hala günlüğe kaydediliyor ve VPN.AC’ın geçmişte yetkililere bu verileri vermediğini veya günlük verilerini her gün söylediği gibi sildiğini bağımsız olarak doğrulamıyor..

Kendini ağır sansürü olan ülkelerdeki insanlara pazarlamaya yönelik çabaları düşünüldüğünde, günlükleri tutması gariptir ve bu da hizmeti düşürür. Bu nedenle İran için en iyi VPN’ler listemizi tek başına yapmayacak.

Netflix veya BBC iPlayer’dan içerik akışı yapmak istiyorsanız, VPN.AC güçlü bir seçenektir. Birkaç sunucuda denediğimizde içerik iyi akış gösterdi, ancak yavaşlamalar oldu, bu nedenle bulunduğunuz yere bağlı olarak kilometreniz değişebilir.

Gizlilik için VPN.AC’yi öneremesek de, flamalar veya temel internet kullanıcıları için başlangıç ​​dostu bir VPN hizmeti olarak önerebiliriz. Yine de daha iyi seçenekler var, bu yüzden sizin için en iyi VPN’i bulmak için incelemelerimize bakmayı unutmayın..

İncelememize katılmıyor musunuz veya paylaşmak için kendi deneyimleriniz mi var? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me