VeePN İncelemesi – İyi Hız, Kötü Güvenlik – Güncellendi 2020

VeePN İncelemesi

VeePN, VPN pazarında yeni bir oyuncu, devralmaya cehennem gibi görünüyor. Mükemmel hız ve özellikler sunar, ancak bazı ciddi güvenlik sorunları ve kötü müşteri hizmetleri onu üst kademelerden korur. Daha fazla bilgi için VeePN incelememizin tamamını okuyun.


best-VPN-yorum

Sanal özel ağlar kadar doymuş bir pazarda, yeni gelenlerin kanıtlayacak çok şeyi vardır. VeePN böyle bir sağlayıcı ve şaşırtıcı bir şekilde sunacak çok şey var.

Özellikle birkaç yıllığına kaydolanlar için güçlü hızlar ve sağlam fiyatlandırma sunar. İstemci temiz ve kullanımı kolaydır. Artı, VeePN bitcoin kabul eden ve müşterilere iyi bir gizlilik politikası sunan ölmekte olan bir cins.

Bununla birlikte, IP sızıntıları ve yanıt vermeyen müşteri hizmetleri temsilcileri de dahil olmak üzere büyük zayıflıklar, en iyi VPN listemize girmesini engelliyor. VeePN’in güçlü bir temeli olmasına rağmen, rekabetçi bir seçenek haline gelmeden önce birçok şeyin düzeltilmesi gerekiyor.

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

VeePN tarafından sunulan özellikler seyrek olmakla birlikte en önemli üsleri kapsamaktadır. Bir kill switch’in yanı sıra istemciyi önyüklemede başlatmak ve istemci başlar başlamaz bağlanmak için ayarlar var. Bu üç özellik iyi güvenlik için temeldir ve herhangi bir VPN için sahip olmak zorundadır. 

Ayrıca macOS, Windows, iOS ve Android dahil en önemli işletim sistemlerini de kapsar. Bir Google Chrome uzantısı da var ve web sitesinin görünümünden, Mozilla Firefox, Opera, Linux ve hatta Apple TV için uzantılarla desteklenen platformların listesini genişletme planları var.

VeePNOS

VeePN yönlendiricilere yüklenemez, ancak yine de bu özelliği eklemenin planları var gibi görünüyor. İstemci en önemli özellikleri kapsamasına rağmen, diğer VPN sağlayıcılarının sunduğu zil ve ıslıkların çoğu dışarıda bırakılmıştır.

VeePN Kill Switch ve Split Tunneling

Kill switch tetiklenirse ve bağlantınız kesilirse VPN’nin kendi başına yeniden bağlanmasını sağlayamazsınız. Ev WiFi’nizi normal şekilde kullanmanızı sağlayacak güvenilir ağlar kurmanın bir yolu yoktur, ancak VPN ile genel WiFi. 

Ayrıca bir kötü amaçlı yazılım engelleyiciden yoksundur, ancak ilgilenenlerin bunun yerine VPN ile entegre bir çözümden daha etkili olacakları için en iyi antivirüs yazılımı listemize bakmalarını öneririz..

Son olarak, VeePN’de, birçok VPN’nin sahip olmadığı kullanışlı bir özellik olan bölünmüş tünelleme eksik. Hangi programların korumalı VPN bağlantısını ve hangilerinin daha hızlı korunmasız internet bağlantısını kullanacağını seçmenizi sağlar. Bu sizi ilgilendiren bir özellikse, Astrill’in mükemmel bölünmüş tünel entegrasyonu hakkında bilgi edinmek için Astrill incelememize gitmenizi öneririz.. 

VeePN piyasaya yeni giren bir firma ve yeteneklerini genişletme planları var gibi görünüyor, ancak şu anda sadece en önemli özellikleri kapsıyor.

VeePN Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

VeePN üç zaman aralığında sadece bir plan sunar: aylık, yıl veya beş yıl. Aylık fiyatlandırma çoğu sağlayıcıya göre standarttır, bir yıllık ve beş yıllık planlar önemli tasarruflar sağlar.

Windscribe incelememizde daha fazla okuyabileceğiniz Windscribe gibi klasik bir değer seçeneğiyle karşılaştırıldığında, aylık ve yıllık seçenekler çok etkileyici değildir. Beş yıllık plan, uzun vadeli bir şeye kaydolmak isteyenler için güçlü bir seçenektir..

Bir VeePN aboneliği 10 adede kadar eşzamanlı bağlantıyı destekler ve sınırsız bant genişliği sunar. 30 günlük para iade garantisi var, ancak maalesef ücretsiz deneme yok. Ücretsiz bir VPN denemek istiyorsanız, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri topluluğumuzu okuyun.

VeePN, kredi kartları, PayPal, Paymentwall, bitcoin ve diğer kripto para birimleri de dahil olmak üzere en önemli ödeme şekillerini kapsar. Kripto para birimini kabul eden sağlayıcılar nadir hale geliyor, ancak anonim ödeme söz konusu olduğunda, Mullvad dahil birkaç sağlayıcının sunduğu nakitle ödeme yapmadığınız sürece hiçbiri ikinci sırada (Mullvad incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

Kullanıcı dostu bir arayüz tasarlamaya gelince, giderek daha fazla VPN sağlayıcı ExpressVPN’in kitabından ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz bir sayfa alıyor gibi görünüyor. VeePN, sadece müşterinin ilk sayfasında en temel bilgileri göstermesi nedeniyle ExpressVPN ile benzer bir düzene sahiptir..

VeePNClient

Pencerenin ortasında sizi VPN’ye bağlayacak bir güç düğmesi bulunur. Aşağıda, bağlı olup olmadığınızı gösteren bir metin satırı bulunmaktadır. Bağlantı göstergesinin altında, nereye bağlanacağınızı gösterir ve burayı tıkladığınızda iyi düzenlenmiş ve aranması kolay sunucuların bir listesi açılır.

VeePNSettings

Sol üstteki üç satırı tıklayarak, “özellikler” bölümünde belirttiğimiz gibi kısır olan ayarlar menüsünü açabilirsiniz. Bununla birlikte, iyi düzenlenmiştir ve ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştırır. Bununla birlikte, protokollerin bazı açıklamaları tuhaftır.

Örneğin, VeePN Smart TCP altında “hız ve güvenlik işlevi görmesi muhtemel” yazıyor, bu da ne yaptığına dair ipuçları vermiyor. “Güvenlik” bölümündeki protokol seçeneklerine daha yakından bakacağız, ancak genel olarak VeePN istemcisine karşı atılabilecek tek şikayet bu. 

VeePNProtocols
Web sitesi de iyi ve kullanımı kolay düzenlenmiştir. İster istemciyi indiriyor olun, ister hesabınızı yönetin ister yeni bir abonelik kurun, sizi olması gereken yere götürmek iyi bir iş çıkarır.

hız

Birden fazla protokol seçeneği olduğunda testimizin tutarlı olmasını sağlamak için her zaman OpenVPN kullanıyoruz. VeePN’i OpenVPN protokolünü kullanarak test ederken elde edebildiğimiz hızdan etkilendik.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)1572,065,75
Amerika Birleşik Devletleri1970,965.61
UK9369.145.61
Japonya17769.454.36
İsviçre10471.085,63
Güney Afrika28143.873.14

Yakındaki veya uzaktaki bir sunucuya bağlanın, performans tutarlıydı ve sürekli indirme hızımızın çoğunu koruduk. Diğerleriyle uyumlu olmayan tek sunucu, diğer sunucuların ulaştığı hızın sadece yüzde 60’ına sahip olan Güney Afrika idi..

Ping süreleri de iyiydi ve beklediğimiz gibi sunucu ile aramızdaki mesafeye bağlı olarak arttı. 

VPN’i kullanma zamanı geldiğinde, kağıt üzerinde aldığımız sayıların yanı sıra performans gösterdi. Hızla yüklenen şeyler ve web siteleri duyarlı hissetti.

Bu tür bir performansla, VeePN kendini en hızlı VPN listemize inerken görebiliyordu, ancak zaman zaman yeni gelenlerin kullanıcı tabanı genişledikçe bu hızları korumak için gerekenlere sahip olup olmadığını anlayacak. 

Güvenlik

VPN güvenliği, herhangi bir hizmetin en önemli yönüdür ve VeePN’lerde ilgili bir delik vardır. DNS sızıntılarını test ederken, DNS isteklerinin yerel ISS sunucularından ve gerektiği gibi bağlandığı yerde Cloudflare sunucularına yönlendirildiğini, ancak IP adresimizin hala görülebildiğini tespit ettik. 

Birkaç sunucuda OpenVPN kullanarak sızıntıları test ettik ve bağlandığımız konumdaki DNS sunucularını kullanan VPN’e rağmen gerçek ABD konumumuzda göründüğümüzü tespit ettik.. 

Sorun diğer protokollerle de devam etti. OpenVPN mükemmel bir protokol olmasına rağmen ve VeePN web sitesinde en üst düzey güvenlik sağlayan AES-256 şifreleme kullandığını söylese de IP sızıntısı sorunu büyük bir güvenlik açığıdır. Web siteleri gerçek konumunuzu görmeye devam edebileceğinden ve IP adresinizi kullanarak sizi web’de takip edebileceğinden VeePN’in güvenliğini azaltır.

Gizlilik

VeePN’in gizlilik politikası kısa ve kullanıcılara hangi bilgilerin kaydedilmediğini ve hangi bilgilerin saklandığını görmeleri için kolay anlaşılır bir yol sunuyor. 

VeePN’in kayıt tutmama politikası var. Bu, tarama geçmişinizi, IP adresinizi, DNS sorgularını, cihaz meta verilerini veya diğer meta verileri günlüğe kaydetmediği veya izlemediği anlamına gelir. Yine de bazı bilgiler topluyor.

Bir hesap oluşturmak için e-posta adresinizi ve adınızı girmeniz gerekir. Bununla birlikte, kalıcı bir e-posta adresi kullanabilir ve bir ad oluşturabilirsiniz. Kripto para ödemeleriyle eşleştirildiğinde, sizi VeePN için etkili bir şekilde anonim yapar.

Ayrıca, bir servis bileti açarsanız bazı iletişim araçlarına ihtiyaç duyulur ve yazılım çökerse VeePN’e bazı bilgiler geri gönderilebilir. Bu bilgiler hesabınızla bağlantılı değil ve tanımlayıcı değil. 

Son olarak, VeePN web sitesini ziyaret ettiğinizde çerezlerden bazı bilgiler toplanır. Görüntülenen sayfa sayısı ve web sitesinde ne kadar süre kaldığınız gibi bilgiler izlenir ve bu bilgiler web sitesini geliştirmek için kullanılır. Ne yazık ki, bu uygulama çevrimiçi olarak kaçınılmazdır.

Akış Performansı

“Güvenlik” bölümündeki IP sızıntıları ile gördüklerimiz nedeniyle, akış hizmetlerini denediğimizde VeePN’den tuhaf davranışlar bekliyorduk ve durum buydu. 

İlk önce iyi çalışan, hızlı ve duyarlı hisseden BBC iPlayer’ı denedik. Sonra Netflix’i de denedik, bu da işe yaradı. Birleşik Krallık ve Güney Afrika’daki sunucuları kullandığımızda çalışmaya devam etti, ancak diğer ülkelerde çalışıp çalışmadığından emin değiliz veya sadece ABD’de olduğumuzdan ve Netflix’in IP nedeniyle görebildiğinden emin değildik sızıntı. 

Amazon Prime Video aynı hikayeydi. ABD sunucusuna, İngiltere sunucusuna veya başka bir sunucuya bağlı olsak da işe yaradı. Bu, Netflix ve Amazon Prime Video’nun yalnızca içerik izlememize izin verdiğini düşündürüyor, çünkü VPN’nin nereye bağlandığına bakılmaksızın ABD’de olduğumuzu biliyorlardı.

Öte yandan Hulu, ABD sunucularına bağlıyken bile çalışmadı. Bu bir öncelikse, Hulu için en iyi VPN’imize göz atın.

VeePN’nin yayın performansı iyi olmasına ve çok fazla gecikme olmadan yüklenmesine rağmen, garip davranışı nedeniyle VPN’in coğrafi olarak engellenen içeriği yayınlamak isteyenler için iyi bir seçenek olduğu konusunda rezervasyonlarımız var.

Herhangi bir akış hizmetinin VPN algılamasına nüfuz edecek bir VPN arıyorsanız, Netflix VPN yasağını nasıl yeneceğimize ilişkin kılavuzumuza göz atın.

Sunucu Konumları

VeePN 50 lokasyonda 2.500 sunucuya sahiptir. Bu, özellikle yeni gelenler için etkileyici bir sunucu sayısıdır. Aslında, bazı sunucuların sanal olduğunu düşündüren üst düzey sağlayıcılarla bile mücadele ediyor. Bu, sunucu sayısının önerdiği kadar bant genişliği olmayabilir, ancak bu sadece bir şüphe. 

Yer seçimi de sağlam. ABD, İngiltere, Japonya ve Almanya dahil olmak üzere coğrafi olarak kilitlenmiş tüm büyük bölgeler kapsanmaktadır. Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Okyanusya’da sunucular var, bu yüzden yerler küresel olarak iyi dağıtılıyor.

2.500 sunucuyla VeePN ciddi bir genişlemeye hazır, yani gördüğümüz hızlar yakında azalmayacak.

Müşteri servisi

VeePN web sitesinin ana sayfasında 7/24 çok dilli desteğe sahip olduğunu iddia ediyor. Web sitesinin sağ alt tarafında, canlı sohbete yol açtığı izlenimini veren bir metin balonu var. Ancak, web sitesini izlediğimiz birkaç gün boyunca, bu kabarcık her zaman ajanların müsait olmadığı ve bir mesaj bırakmamız gerektiğini belirten bir pencere açtı..

Bu 7/24 destek talebinin geçerliliğini sorgulamaktadır. Dahası, destek personeline mesajlar gönderdiğimiz ve bu makalenin yazımı itibariyle 48 saat sonra bir yanıt almadık. 

VeePNSupport

Ayrıca, sorulan en kritik ve yaygın soruların çoğunu yanıtlayan bir bilgi tabanı da vardır, ancak birçok rakibin kapsadığı daha kapsamlı konulara kıyasla anemiktir. İdeal olarak, yavaş destek ve yetersiz bilgi bankası hizmet olgunlaştıkça zaman içinde doldurulabilir, ancak müşteri desteği mevcut durumunda yoktur.

Karar

VeePN güçlü bir temele sahip olmasına ve iyi hızlar ve sağlam bir gizlilik politikası sunmasına rağmen, kilit alanlarda eksiktir. IP sızıntıları söz konusudur, akış performansı düzensizdir ve müşteri desteği arzulanan bir çok şey bırakmaktadır. 

VPN endüstrisinde bir güç merkezi haline gelmekle birlikte, uzun bir yol var. Bir powerhouse VPN’in neye benzediğini görmek için daha fazla yorum okumak istiyorsanız, diğer incelemelerimize göz atın, başlamak için iyi bir yer NordVPN incelememiz olabilir..

VeePN’i denediyseniz, yorumlarda sizin bakış açınızdan duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map