TunnelBear İncelemesi – Güncellendi 2020

TunnelBear İncelemesi

TunnelBear muhtemelen en iyi ücretsiz VPN’dir, ancak bu fazla bir şey söylemez: sizi Netflix’e sokmaz ve hızlar en iyi ihtimalle vasattır. Ancak, bu TunnelBear incelemesinde okuyabileceğiniz gibi, ücretsiz ve güvenlidir, bu yüzden denemeye değer olabilir.


best-VPN-yorum

TunnelBear, 2011 yılında iki Kanadalı tarafından kuruldu ve 2018’de güvenlik devi McAfee’ye satıldı. Şu anda iki ürün üretiyor: TunnelBear, bir VPN ve bir şifre yöneticisi olan RememBear. Bugün VPN’yi inceleyeceğiz; piyasada bir şifre kasası varsa RememBear incelememize bakın.

Bu güncellenmiş TunnelBear incelemesi için en son sürümü adım adım koyduk ve özelliklerini, güvenliğini, kullanılabilirliğini, fiyatlandırmasını ve daha fazlasını inceledik. TunnelBear’ın VPN sahası, kazma ayı maskotuyla desteklenen erişilebilirlik ve kullanılabilirliğe dayanıyor. Kuşkusuz sevimli ve tipik olarak VPN markasının kullandığı korku temelli taktiklerden hoş bir tempo değişikliği.

Yine de çizgi filmlerin ardında TunnelBear, bu sene en iyi VPN listemizden uzak tutan madde konusunda yetersiz kalıyor. Netflix’e erişemiyor ve çoğu Avrupa’da kümelenmiş birkaç sunucuya sahip. 

Yine de hepsi kötü değil. Güvenliği – herhangi bir VPN’nin temel testi – güçlü ve ücretsiz plan biraz kısıtlayıcı olsa da fiyatlandırma adil. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki TunnelBear VPN incelememizi okuyun.

Güçlü & Zayıf Yönler

TunnelBear için alternatifler

Özellikleri

TunnelBear VPN, Mac, Windows, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için bir tarayıcı uzantısı olarak gelir. Özel, güvenli tarama için kullanılır ve sizi konumunuza veya diğer verilerinize erişen üçüncü taraflardan korur.

TunnelBear’ın kullanıcı dostu bir deneyime odaklanması, özellik setinin her zaman zararlı olmasına rağmen sınırlı olduğu anlamına gelir. Her şey dahil mutfak lavabosu antivirüs paketleriyle birlikte gelen VPN hizmetini görmeye alışkınsanız, TunnelBear ile işlevsel olarak yapabileceğiniz her şeyin açıp kapatacağı, ancak yüzeyin altında biraz güç olduğu anlaşılan görünebilir buraya.

VPN’i, cihazınız açıldığında etkinleşecek şekilde ayarlayabilir ve güvenli bağlantınız kesildiğinde internet bağlantısını bir kill switch ile hemen kesecek şekilde ayarlayabilirsiniz; böylece verilerinizi gölgeli bir web sitesinde yanlışlıkla açığa çıkarmazsınız. Ayrıca TunnelBear size bildirim gönderdiğinde geçiş yapabilir ve VPN’nin hangi WiFi ağlarına otomatik olarak güveneceğini ayarlayabilirsiniz. 

TunnelBear Genel-kontroller

Sadece iki işlev hemen belli olmaz: “TCP geçersiz kılma” ve GhostBear. TCP ve UDP, veri aktarımı için yaygın olarak tanınan iki protokoldür. TunnelBear genellikle verileri daha hızlı olan UDP üzerinden iletir. Ancak, bazı İSS’ler UDP trafiğini kısıtlamaktadır. UDP bağlantınız keskin bir şekilde yavaşlarsa, “TCP geçersiz kılma” TunnelBear’ı daha kararlı bir protokol olan TCP’ye değiştirmenize olanak tanır.

TunnelBear-Güvenlik-kontroller

GhostBear özelliği, okulda veya ofiste olduğu gibi kısıtlayıcı veya yüksek gözetim ağına göz atarken içindir. Bu ortamlarda, bazen verilerinizi şifrelemek yeterli olmaz – ayrıca şifrelenmiş gibi görünmesi de gerekmez. Bununla birlikte, GhostBear bağlantıları yavaşlatır, bu yüzden sadece aşırı durumlarda kullanmalısınız.

TunnelBear’da eksik olan en büyük şey, geri kalanını normal olarak gönderirken VPN’nizden biraz trafik göndermenizi sağlayan ve bir VPN çalıştırırken bant genişliğinizi keskin bir şekilde artırabilen bölünmüş tünelleme. Bu yaygın bir özellik değil, ancak sahip olduğu birkaç VPN (özellikle ExpressVPN) gittiğinde onu çok özlememizi sağlıyor.

TunnelBear Özelliklerine Genel Bakış

TunnelBear Logosuwww.tunnelbear.com

Aylık $ 333 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
Takımlar planı için 7 gün

Geri ödeme süresi
Her durum için ayrı ayrı

Dünya çapında sunucu miktarı
23 konum

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox, Opera

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
IPSec, OpenVPN, L2TP

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

TunnelBear’ın ücretsiz planı her ay 500MB bant genişliği içerir ve beş cihazda çalışır. TunnelBear’ın kendi kabulüyle, bu plan test ve hafif kullanım dışında pek iyi değildir. TunnelBear’ı ayda bir kez tweetleyerek sınırınızı 1GB’a kadar artırabilirsiniz, ancak yine de Windscribe’in ücretsiz planına (daha fazla bilgi için Windscribe incelememize göz atın) veya Hide.me.

Üç farklı zaman dilimi için tek bireysel ücretli plan olan Sınırsız satın alabilirsiniz: aylık 9,99 $, bir yıl aylık 4,99 $ (toplam 59,88 $) ve üç yıl aylık 3,33 $ (toplam 120,00 $). Sınırsız plan, tüm veri aktarma sınırlarını kaldırır ve yine de beş cihazla sınırlı kalmanıza rağmen daha iyi müşteri hizmetlerine erişmenizi sağlar.

TunnelBear-Fiyatlandırma

Son seçenek olan Teams, işletmeler için kurulur ve her ay kullanıcı başına 5,75 ABD Doları (yıllık 69 ABD Doları) karşılığında Sınırsız planın avantajlarını sunar. Ekstra para size özel bir hesap yöneticisi, işletmeniz için merkezi faturalandırma ve tüm kurumsal VPN’lerinizi tek bir kontrol panelinden yönetme olanağı sunar. Teams planını yedi gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

TunnelBear’ın çok yıllı bir seçenek eklediğini ve önemli tasarruflarla geldiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bitcoin ile ödeme yapabilmeniz de güzel. Paranızı geri almak istiyorsanız, TunnelBear’ın resmi bir politikası yoktur, ancak destek personeli “duruma göre” geri ödeme sunmaktadır.

TunnelBear’ın fiyatı paketin tam ortasında. Son incelememizden bu yana çok yıllı bir seçenek ekledikleri için puan kazanıyor, ancak sınırlı ücretsiz hizmeti ve Takımların planının ekstra paraya değmediği için onları kaybediyor. Daha iyi bir anlaşma için NordVPN veya CyberGhost’a göz atın.

Kullanım kolaylığı

TunnelBear hızla indirilir. Sıkıştırıp açtıktan sonra, e-posta adresinizle bir hesap oluşturmanız istenir. Bu da güzel ve hızlı olur. E-posta onayı da hızlı.

TunnelBear-oluşturma-an-hesabı

TunnelBear’ın Kullanıcı Arayüzü

İyi ya da kötü, bu bir VPN hizmetinde gördüğümüz en basit kullanıcı arayüzü ile ilgilidir. İlk panelden yalnızca üç şey yapabilirsiniz: VPN’ye bağlanın, bağlanmak için farklı bir ülke seçin ve tercihler menüsünü açın.

TunnelBear-Main-kullanıcı arayüzü paneli

Açılır menüye sahip bir ülke seçebilirsiniz, ancak tünel ayı maskotunu içeren harita ekranını da kullanabilirsiniz. Bu ekran sevimli olsa da, uygulaması istenen bir şey bırakıyor: Hareket etmenin tek yolu, herhangi bir yere ulaşmak için birkaç kez yapmanız gereken tıklamak ve sürüklemektir..

TunnelBear-Açılan menü

Açılır menü mükemmel olmasa da daha kolaydır. TunnelBear ile, menünün fark edilebilir bir metrik tarafından düzenlenmediği 23 farklı ülkeye bağlanabilirsiniz.  

Bununla birlikte, şu anda en hızlı olan bağlantıyı seçmek için kullanımı kolay ve kullanışlı bir seçenek sağlamak için puan kazanır. VPN’i her seferinde yaklaşık 15 saniye süren birkaç farklı ülkeye bağlanmaya çalıştık.

TunnelBear Bağlan-to-Kanada

Kontrol panelleri

TunnelBear’ın tüm arayüzünde dişli çark simgesini tıklayarak erişilen tercihler menüsü bulunur. Hiçbiri tek bir düğmeden veya onay kutusundan daha derin kontrolleri olmayan dört sekmede düzenlenmiştir. “Genel” sekmesi, TunnelBear’ı ne zaman önyükleyeceğinizi, ne zaman bildirim alacağınızı ve ne zaman TCP geçersiz kılma yapacağınızı seçmenizi sağlar.

“Güvenlik” sekmesi iki ayarı etkinleştirmenizi sağlar. VigiliantBear, VPN bağlantınız koparsa tüm trafiği durduran endüstri standardı kill anahtarıdır. GhostBear, verilerinizin şifreli olduğunu tespit etmeyi zorlaştırır ve TunnelBear’ı başka şekilde engelleyebilecek kısıtlayıcı ağlarda kullanmanızı sağlar.. 

“Güvenilir ağlar” sekmesi, güvenli olduğunu bildiğiniz beyaz listeye ekleme ağları seçeneği ile tüm ağlarda VPN’ye otomatik olarak bağlanma seçeneğini içerir. Son olarak, “hesap” sekmesi sizi doğrudan tarayıcı içi hesabınıza bağlar.

TunnelBear-Güvenilir-Ağları

Çekilecek hiçbir şey kalmadığında bir ürünün mükemmel olduğunu söylüyorlar. Bu standartta, TunnelBear neredeyse mükemmel bir VPN’dir. Ancak, oraya ulaşmak için güç açısından çok feda edildi. Protokolünüzü özgürce değiştiremezsiniz, bölünmüş tünel yoktur ve tarayıcı uzantılarını masaüstü uygulamasından indiremezsiniz.

Erişilebilirlik için TunnelBear’a çok yüksek puan verdik, ancak kontrol eksikliği nedeniyle birkaç noktaya yerleştirdik (sunucu seçimi arayüzündeki şaşırtıcı seçeneklerden bahsetmiyoruz)..

hız

TunnelBear’ın bir ülkenin tüm sunucularını tek bir kümede toplaması nedeniyle, bu ülkelerin hiçbirindeki yerleri ayırt edemedik. Tek bir sunucunun aykırı olması her zaman mümkün olduğundan, tüm bu sayıları bir tuz tanesi ile alın. 

Bu test Oregon, Portland’dan yapıldı. Aynı sunucuyu, TunnelBear’ın ABD düğümünün bulunduğu Wichita, Kansas yakınlarındaki Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hem korumalı hem de korumasız testler için kullandık.

Sunucu Konumu: Ping (ms) İndirme Hızı (Mbps) Yükleme Hızı (Mbps)
Amerika Birleşik Devletleri (korumasız)759.642.40
Amerika Birleşik Devletleri (korumalı)868.152.27
Meksika1614.762,24
Kanada824.852,24
Brezilya2075.312.27
Danimarka1845.002.32
Hindistan3073.941.98

ABD’de veya Kanada’da, bizi etkileyen VPN ile gecikmede neredeyse hiçbir artış görmedik. Daha dikkat çekici olan, indirme hızları üzerindeki küçük etkiydi, bu da sadece yaklaşık yüzde 15 yavaşladı; referans olarak, ortalama VPN yaklaşık yüzde 30’u deviriyor.

 ABD içinde bu, TunnelBear’ı en hızlı VPN listemizle tartışmaya sokmak için yeterlidir. Düşük gecikme süresi oyun için kabul edilebilir ve indirmeler üzerindeki ihmal edilebilir etki, aynı zamanda akış için de iyi çalışması gerektiği anlamına gelir (Netflix veya Hulu’ya erişemediği tüm üzücüdür). 

ABD dışında bu farklı bir hikaye. TunnelBear, Kanada’da oyun oynamak için hala yeterince hızlı, ancak indirme hızı düştü ve akışı zayıf bir seçim haline getirdi. Gecikme süresi biraz değişir, ancak indirmeler sürekli olarak yüzde 50 oranında yavaşlar. Ancak, tarihsel olarak yetersiz hizmet verilen Brezilya’da işlerin biraz hızlanmasını gerçekten seviyoruz.

Ancak bu yalnızca bir web bağlantısıdır ve diğerlerinin farklı bir deneyimi olabilir. Yalnızca bizim açımızdan, TunnelBear’a ABD’deki performans için yüksek puanlar ve neredeyse her yerde performans için düşük puanlar veriyoruz.

Güvenlik

İOS dışındaki tüm platformlarda TunnelBear, VPN protokollerini değiştirme seçeneğini içermez, ancak bu mutlaka kötü bir şey değildir. Daha fazla protokol güvenliği daha güçlü hale getirmez, altı farklı kilit türünün kapınızı açmayı zorlaştırmaması gibi. 

Windows, macOS ve Android’de TunnelBear, OpenVPN uygular. Bu, özellikle güvenilir bulduğumuz açık kaynaklı, ücretsiz kullanımlı bir protokoldür, çünkü özel geliştirici topluluğu neredeyse 20 yıl boyunca olası tüm zayıflıklara karşı alay ve prodding yapıyor. 

İOS’ta, TunnelBear bunun yerine IPSec ile eşleştirilmiş L2TP kullanır. L2TP, tünelleme olarak da bilinen ağlar arasında veri aktarımı için bir protokoldür. OpenVPN’den farklı olarak, bir şifreleme algoritması içermez, bu nedenle verilerini şifrelemek için genellikle IPSec ile eşleştirilir. Dökümümüzü okuyarak bu protokollerin ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.. 

İOS dışındaki platformlarda şifreleme için, TunnelBear – çok teknik olmadan – mevcut bilgi işlem teknolojisiyle çatlamak temel olarak imkansız olan AES-256 kullanır. Tüm bu protokoller ve algoritmalar, yıllarca süren gerçek dünya testlerinden geçmiştir. TunnelBear bunları değiştirmenize izin vermese de, yine de değiştirmek istemeyiz.

TunnelBear-Konum Belirleme algılama

İpleak.net kullanarak IP, DNS ve WebRTC sızıntılarını kontrol ettik ve TunnelBear’ın konumumuz veya IP ile ilgili herhangi bir bilgi sızdırmadığını tespit ettik. Sonuçta, güvenliği açıkça ciddiye alır. VPN’nin temel işlevleri hakkında herhangi bir şikayetimiz yok.

Gizlilik

TunnelBear, “gerçekten anlayabileceğiniz bir gizlilik politikası” olduğunu iddia ediyor. Uzun ama dilde yazılı olarak anlaşılabilir bir dilde yazılmış. 

TunnelBear-veri toplama

Gizlilik politikasının ilk bölümü kişisel verilerin toplanmasıyla ilgilidir. TunnelBear’ın kullanıcılarından topladığı her veri parçasını listeler ve pazarlama amacıyla kullanılan parçalar hakkında dürüsttür. VPN’in, kullanıcıların tarama alışkanlıkları veya IP adresleri hakkında herhangi bir bilgi kaydetmediğini kategorik olarak belirtir..

İkinci bölüm, TunnelBear’ın topladığı bilgilerle ne yaptığına ilişkin temel kuralları ortaya koymaktadır. Kişisel verileri yalnızca TunnelBear’ın kendisine altyapı sağlayan üçüncü taraflara veya şirkete geçerli bir mahkeme celbi sunan herkese ifşa etmeyi vaat eder..

Gizlilik politikası tüm doğru notlara ulaşıyor, ancak son zamanlarda kaç VPN’in kullanıcılarını izlerken yakalandığı göz önüne alındığında, güven ama doğrula tutumunu benimsedik. Neyse ki, TunnelBear’ın bal küpündeki pençeleriyle yakalanma olayı bulamadık. Ayrıca, artık gölgeli veri uygulamaları hakkında bir ipucu olmadan, üçüncü bir taraf tarafından iki kez denetlendi..

McAfee Hakkında Endişeler

TunnelBear’ın tarama verilerini toplamadığından hoşlanan birçok uzun zamandır hayranı, McAfee 2018’de satın aldığında endişeliydi..

TunnelBear’a göz kulak olmak kesinlikle bir neden olsa da, gizlilik gerekçelerinden vazgeçmeniz gerektiğine dair henüz kanıt yok gibi görünüyor. Şirket hâlâ Kanada’da bulunuyor ve bu veri gizliliği konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nden çok daha ilerici bir duruş sergiliyor. Kanada’nın daha fazla bilgi edinmesi için en iyi bulut depolama hakkındaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir keresinde, günlüğe kaydettiğini söylediği veriler, günlüğe kaydettiği tek veri gibi görünüyor. TunnelBear’ın reklamlardan değil, yalnızca aboneliklerden para kazandığını alkışlıyoruz ve yalnızca birkaç puan alıyoruz, çünkü tamamen mükemmel gizlilikle kurumsal bir VPN çalıştırmak mümkün değil.

Akış Performansı

TunnelBear’ın bir vücut darbesi aldığı yer burası. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer dahil olmak üzere büyük akış hizmetleri TunnelBear’ı eşit şekilde engeller. Netflix’e geçme şansı elde edene kadar TunnelBear ile uğraşmak mümkündür, ancak bunu hemen yarasadan yapan diğer VPN’lerle sorun yaşamak için bir neden yoktur..

TunnelBear-Amazon-Prime-bloke

Sunucu Konumları

TunnelBear’ın tam olarak kaç sunucuya eriştiğini söylemek zor. Her ülkenin, düğümün kaç sunucuyu temsil ettiğini veya ülke içinde nerede bulunduğunu netleştirmeden, tüm ülkeyi temsil eden tek bir düğümü vardır. Haritada, ABD düğümü Kansas’taki bir yerdeymiş gibi görünüyor, ancak bu konumlandırmanın bir şey ifade edip etmediğini söyleyemedik.

TunnelBear-Kuzey-Amerikan-düğümleri

TunnelBear 23 ülkede sunucu sunmaktadır. Beşi Asya’da (Rusya veya Çin olmasa da), üçü Kuzey Amerika’da, ikisi Okyanusya’da ve 12’si Batı Avrupa’da. TunnelBear’ın Afrika’da sıfır sunucusu var, sadece Güney Amerika’da (Brezilya), biri Doğu Avrupa’da (Romanya) ve hiçbiri Güneydoğu Asya’da veya Orta Doğu’da yok.

TunnelBear-Batı Avrupa-düğümler

Yetersiz hizmet verilen konumlardaki iki sunucu kümesi, TunnelBear’ı bu kategorideki suyun hemen üzerinde tutar. Her ülkede daha fazla coğrafi çeşitlilik ve daha fazla netlik görmeyi tercih ediyoruz. Büyük bir ağ sizin için önemliyse, bunun yerine HideMyAss incelememize göz atın..

Müşteri servisi

TunnelBear’da müşteri desteği, şaşırtıcı bir şekilde, oldukça yoğun bir şekilde temalı. Yardım sayfasına masaüstü VPN’den erişebilirsiniz. Bilgi tabanındaki her makaleye bağlanan bir arama çubuğundan ve bu makaleleri kategorilere ayıran altı düğmeden oluşur. Görsel olarak hoş, okunması kolay ve merhametsiz bir şekilde satıştan arınmış.

TunnelBear-Bilgi

Canlı destekle iletişime geçmenin tek yolu, “bize ulaşın” düğmesi aracılığıyla bir e-posta bileti göndermektir. Bilet sisteminin kullanımı kolaydır ve destek genellikle 24 saat içinde bir e-posta ile size geri döner. Test sorusu biraz daha uzun sürdü, ancak “destek ayı” yanıtının tamlığı, doğru olması için bize minnettar oldu.

TunnelBear-Gönder-a-bilet

TunnelBear’ın bir forumu veya teknik destek telefon hattı yok. Sınırsız paket, birinci sınıf müşteri hizmetleri sunduğunu söylüyor, ancak e-posta biletlerinizi hattın önüne itmenin dışında bunun ne anlama geldiği açık değil. TunnelBear’ın müşteri hizmetlerini titizlik, kolaylık ve tasarım açısından yüksek, ancak seçenek eksikliği nedeniyle daha düşük olarak değerlendiriyoruz.

Karar

TunnelBear’ı “sevimli” diyerek kısa satmak istemiyoruz. Hepimiz korku taktiklerine daha az odaklanan VPN’ler için varız. TunnelBear’ın estetiği ve aerodinamik kullanıcı arayüzü, VPN’ler için doğal bir başlangıç ​​noktasıdır. Dahası, güvenlik söz konusu olduğunda zırhında neredeyse hiç çene yoktur ve kullanıcı verilerini günlüğe kaydedip satarak vaaz ettiği şeyleri pratik yapıyor gibi görünmektedir..

Tüm bunlar bizi daha çok tavsiye etmek istiyor, ancak çok fazla sürükleme TunnelBear var. Akış hizmetlerine erişememenin yanı sıra, kullanıcılar sınırlı müşteri hizmeti seçenekleri ve tutarsız hızlarla uğraşmak zorundadır. Ücretsiz katmanda daha fazla bant genişliği ve çok daha çeşitli sunucu konumları olmasını diliyoruz.

Bununla birlikte, yıllık denetimlerinin sonuçları, şirketin ürününü düzenli olarak geliştirmeye yönlendirildiğini gösteriyor, bu nedenle TunnelBear’ın önümüzdeki yıllarda izleyecek bir VPN olmasını bekliyoruz..  

TunnelBear VPN incelememizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. TunnelBear’ı bilmemiz gerektiğini düşündüğünüz bir deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

TunnelBear SSS

 • TunnelBear Nedir??

  TunnelBear bir VPN veya sanal özel ağdır. VPN’ler, kendi ağınız yerine başka bir sunucunun bağlantısını kullanarak internette gezinmenizi sağlar. Bu, size daha fazla gizlilik sağlar, çünkü çevrimiçi yaptığınız şey doğrudan size geri izlenemez.

 • TunnelBear Güvenlidir?

  TunnelBear, testlerde herhangi bir sızıntı göstermez. Ana şirketi McAfee ile kayıt tutmama politikasına müdahale eden bazı endişeler var, ancak bununla ilgili henüz bir kanıt yok. TunnelBear, ABD’den daha ilerici bir veri gizliliği duruşuna sahip Kanada’da bulunuyor..

 • TunnelBear Netflix ile Çalışıyor?

  Ne yazık ki, TunnelBear, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer dahil olmak üzere tüm büyük akış hizmetleri tarafından engellendi.

 • TunnelBear Torrentlemeye İzin Verir mi?

  Evet. Ancak indirme hızları düşük olabilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map