TotalVPN Review 2020 • Gerçekten En İyi VPN mi?

TotalVPN İncelemesi

Kötü faturalandırma uygulamaları ve çok sayıda kullanıcı şikayeti. Bu hizmetten kaçının.


TotalVPN Genel Bakış

Www.expressvpn.com adresini ziyaret edin

TotalVPN Özellikleri

TotalVPN Ayarları Menüsü

TotalVPN Müşteri

TotalVPn Desteklenen Cihazlar

Önceki

Sonraki

TotalVPN, bloktaki yeni VPN servis sağlayıcısıdır ve hızlı bir şekilde büyüyorlar.

Aslında birçok açıdan yeterli hizmetten daha fazlasına sahipler ve ihtiyaç duyuyorlar, çünkü endüstri devleriyle rekabet ediyorlar.

Ama genç yaşlarının sizi kandırmasına izin vermeyin. İlk başta şüpheciydim, ancak hizmetlerini test ettiğimde hoş bir sürpriz oldu.

Diğer hizmetler gibi, devlet kurumlarının ve bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalamaması için kullanıcıların IP adreslerini maskelemesine ve veri aktarımlarını şifrelemesine yardımcı olurlar. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesinin kaldırılmasına yardımcı olabilirler, ancak ağları diğer olgun hizmetlere kıyasla nispeten küçük olduğu için uluslararası kullanıcılar, küçük ülke vatandaşları ve gezginler için iyi bir uyum olmayabilir..

Bununla birlikte, ne kadar yeni oldukları için hizmetlerinin ne kadar cilalı olması şaşırtıcıdır. Web sitesi gibi arayüz temiz ve çoğu kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak sağlam bir hizmet oluşturdular.

Bu yeni hizmeti daha iyi anlamak için özelliklerine daha yakından bakalım.

TotalVPN İnceleme Ana Sayfası

Fiyatlandırma & Özellikleri

TotalVPN ile ilgili her şey zarif bir şekilde basit görünüyor. Karmaşık bir fiyatlandırma ve paketleme sistemi yerine, kullanıcılar sadece iki seçenekten birini seçmelidir: ücretsiz veya ücretli. Ücretsiz sürüm, hizmetlerini test etmenin sadece bir yoludur, çünkü bazı sert kısıtlamalar vardır. Sınırlamalar arasında yalnızca 3 konuma bağlanma, bant genişliği ve veri aktarım sınırları ve yalnızca 1 etkin aygıt bağlantısı bulunur.

Bununla birlikte, ücretsiz deneme sunmayacak birçok sağlayıcı var. Hizmetlerini satın almak isteyen kullanıcıların ayda yalnızca 4,99 ABD doları ödeme yapmaları gerekmektedir. Ücretli plan, kullanıcıların tüm konumlara (şu anda 30’dan fazla global konum) bağlanmasına, bant genişliği veya veri kısıtlaması olmadan, 3 eşzamanlı bağlantıya ve bir proxy hizmetine bağlanmasına olanak tanır.

Ve bu kadar. Ekstra çan ve düdük içeren uzun süreli abonelikler yoktur – sadece ücretsiz plan veya aylık plan. Genç bir işletme olmalarına rağmen, aşağıdakiler dahil en popüler coğrafi bölgelerin tümünde sunucuları vardır:

 • Birleşik Devletler
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hong Kong  
 • Buenos Aires
 • Afrika

Ayrıca, kullanıcıların yetkili bir VPN servis sağlayıcısından standart olarak bekledikleri tüm özellikleri dahil etmek için iyi bir iş çıkarıyorlar.

Windwos, Mac OS X, iPhone, iPad, Android Tablet, Android dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemlerinde mevcuttur ve hatta Chromebook için bir uygulama üzerinde çalışıyorlar. Ayrıca, 7/24 müşteri desteğine de sahipler (daha sonra tartışacağız). Ve diğer sağlayıcılar gibi,% 99,99 çalışma süresi garantisi var – yani sunucuları her zaman burada olacak ve burada teknik bir zorluk için tasarruf edecek.

Ve teknik bir zorlukları varsa, bir konuma veya küçük bir sunucu grubuna ayrılacaktır. Sahip oldukları tüm sunucuların çökeceği akla yatkın değildir. Bu garanti oldukça standarttır, ancak kaç hizmetin kapasite için düzgün bir şekilde planlamadığı konusunda şaşıracaksınız. Ayrıca, kullanıcıların bilgisayarından VPN sunucusuna geçerken kullanıcıların verilerinin dokunulmaz olmasını sağlamak için en yeni ve en büyük şifreleme algoritmalarının tümünü kullanırlar..

Bağlantı seçenekleri PPTP, OpenVPN, L2TP / IPSec ve IkeV2’yi içerir. Bu kulağa harika gelse de, gerçekten norm haline geliyor ve her yetkili sağlayıcı bu bağlantı seçeneklerini sunacak. Ancak, PPTP’yi bir bağlantı seçeneği olarak sunsalar da, kullanıcıların bu protokolü kullanmaktan kaçınmasını öneririz. Sadece zayıf şifreleme sunar ve ister inan ister inanma, kırılabilir.

TotalVPN Özellikleri

Önceki

Sonraki

Gizlilik & Güvenlik

TotalVPN Güvenlidir?

Kullanıcıların verilerini üçüncü tarafların verileri okumasını imkansız kılacak şekilde şifreleyerek güvenli hale getirmelerine rağmen, kullanım koşulları belgesinin son derece ilgili bir kısmı vardır. Şahsen, sadece bilgi verme hakkını saklı tutarak ellerini yasal olarak temiz tutmaya çalıştıklarını düşünüyorum, ancak yine de korkutucu.

Kolluk kuvvetleri ile ilgili politikaları şunlardır:

“Total VPN, Kullanıcı bilgilerini bu tür kurumlardan yasal olarak talep edilmesi durumunda Kullanıcıya daha fazla rıza veya bildirimde bulunmaksızın kolluk kuvvetlerine ifşa edebilir. Kolluk kuvvetleriyle tam işbirliği yapıyoruz. ”

Ayrıca, VPN servis sağlayıcıları arasında oldukça tipik olan bazı özel bilgi türlerini kaydederler.

Küçük miktarda kişisel bilgileri (hesap bilgileri ve e-posta gibi), kullanıcı kimlik bilgilerinizi kaydedebilmeniz için giriş çerezlerini ve aşağıdaki günlük dosyası türlerini izlerler:

 • Hizmetlerine giriş yaptığınızda
 • Hizmetlerine giriş yapmak için kullanılan IP adresi
 • Kullanıcı adı

Bu günlükler oldukça yaygındır, çünkü kapasite gereksinimleri ve ağ genişletme için hizmet planına yardımcı olur. Gizlilik politikalarında aşağıdakileri açıkça belirtmişlerdir:

“Eğilimleri analiz etmek, web sitemizi ve sunucularımızı yönetmek, erişimi izlemek ve toplu kullanım için geniş demografik bilgi toplamak için IP adreslerini kullanıyoruz.”

Ancak, kesinlikle kullanıcı etkinliği veya kişisel verilerin kullanım kayıtlarını tutmazlar. İnternet trafiğiniz VPN tüneli içinde kapsüllendiğinde endişelenecek bir şey yok – kimse bilgilerinizi göremez. Ayrıca, kullanıcıların bilgilerini korumak için büyük özen gösterirler. Bir güvenlik firmasının bilgisayar korsanlarına veya çalışanlarına bilgi kaybetmesi çok utanç verici olacaktır.

Gizlilik politikalarında belirtildiği gibi, hesap bilgilerini korumak için sıkı önlemler alırlar:

“Total VPN, kontrolümüz altındaki bilgilerin kaybedilmesini, yanlış kullanılmasını, değiştirilmesini veya yetkisiz olarak ifşa edilmesini önlemek için teknik güvenlik önlemleri kullanmaktadır. Bu tür güvenlik önlemleri aşağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir: çevrimiçi topladığımız bilgileri korumak ve güvenceye almak için fiziksel, elektronik ve yönetsel prosedürler. ”

Son olarak, kullanıcılar kabul edilebilir kullanım politikalarının farkında olmalıdırlar. Bu oldukça yaygın ve açıktır, ancak aşağıdakilerin tolere edilmediğini belirtmek gerekir:

 • Fikri Mülkiyet Haklarının İhlali
 • Yasa dışı aktiviteler
 • Kişisel Olmayan Kullanım
 • Küçüklerin Cinsel Sömürüsü

Özetle, kabul edilebilir kullanım politikaları ve gizlilik politikaları oldukça tipiktir. Sevmediğim tek şey, kolluk kuvvetlerine uymak için yapılan rezervasyon – kuşkusuz anlaşılabilir bir şeydi..

Yine de, kullanıcılarına karşı durmak yerine bilgileri kaybetmeyi tercih ediyor gibi görünüyor. Ancak NSA PRISM telekulak skandalından hepimizin bildiği gibi, hükümet ve kolluk söz konusu olduğunda, teknoloji şirketlerinin elleri bağlı.

Güçlü & Zayıf Yönler

Mükemmel bir hizmet olmasa da, İnternet bağlantılarını güvence altına almak isteyen insanlar için kesinlikle uygun bir seçenektir. İşte beğendiklerim ve beğenmediklerim:

Sonuçta, hizmetlerinden orta derecede memnun oldu. Bununla birlikte, NAT güvenlik duvarı, VPN kill anahtarı, DNS sızıntı koruması ve diğer özel özellikler gibi diğer sağlayıcıların içerdiği bazı gelişmiş özelliklerden yoksundurlar. Şu anda hizmetleri aerodinamik, hafif, temiz ve basit. Şirket olarak büyüdükçe özelliklerini ve küresel ağlarını desteklemelerini ve hatta olgunlaştıkça fiyatlandırma modellerini değiştirmelerini beklerdim – ama bu sadece spekülasyon.

Piyasadaki en ucuz hizmet olmadıkları doğrudur, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmuyorlar, bu da büyük bir artı. Onları dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için harika bir sağlayıcı olarak görüyorum, ancak bence Avrupalı ​​kullanıcılar onları en çok istiyor çünkü sunucularının en yüksek konsantrasyonunun bulunduğu yer burası. Merak ediyorsanız, en azından ücretsiz deneme sürümünü denemenizi tavsiye ederim.

Peki hepsi neye kaynar? Hizmetlerini satın almalı mısınız? Bu size bırakacağım bir karardır, ancak verdikleri hizmet kalitesi için makul fiyatlı olduklarını düşünüyorum. Kesinlikle korkunç ve sinir bozucu bir hizmet olmaktan çok uzaklar. Gelecekte işlerin nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum. Hizmetlerinin şimdi genç bir şirket olarak bu kadar iyi olması durumunda, hizmetlerinin sadece önümüzdeki aylarda gelişeceğini hayal ediyorum.

Verim

Genel olarak, hız testinden oldukça memnun kaldım. Sonuçları incelemeden önce birkaç parametre tanımlamak istiyorum. Öncelikle, 5Mbps indirme hızı ve teorik olarak 1Mbps yükleme ile bir ADSL İnternet bağlantısında hız testini çalıştırdığımı anlayın.

Ayrıca, Hong Kong sunucusuna bağlandım ve gecikmeyi izlemek için standart bir hız testi ve Google’ın DNS sunucularına bir ping uyguladım. Sonuçlar aşağıdaki gibidir:

 • İndir: 4.64Mbps
 • Yükleme: 0.93
 • Hız Test Sunucusu Ping: 62ms
 • Google DNS Ping: yaklaşık 88 ms

Çok uzak çok iyi. Kesinlikle test ettiğim en hızlı VPN değiller, ama en kötüsünden de uzaklar. Bağlantıyı daha fazla test etmek için bazı YouTube içeriklerini yayınlamaya çalıştım ve iyi çalıştı.

Videonun arabelleğe alınmasını beklemek için hiç zamanım olmadı. Ancak bu hız istatistikleri, farklı trafik türleri ve genel performans için ne anlama geliyor? Yeni başlayanlar için toplam yükleme ve indirme bant genişliğimin küçük bir bölümünü kaybettim.

Ancak bu beklenen bir şeydir. Mesele şu ki, herhangi bir VPN hizmeti Internet bağlantınıza ek yük getirecektir. Ancak, bu az miktarda ek yük mantıksız değildir.

Aslında, ping sürelerinin çok düşük olması hoş bir sürpriz oldu. Bu hızlı bağlantı, kullanıcıların ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu kolayca karşılayacaktır. Çevrimiçi depolama alanı, ses ve video akışı ve yaygın web taraması sorun değildir. Ayrıca, VoIP aramaları bile bu bağlantıda yüksek kalitede olacaktır, bu ilginçtir, çünkü ses gecikmeye karşı oldukça hassastır.

Ortalama VoIP çağrısı 300 ms’den daha az gecikmeye ihtiyaç duyar ve bu bağlantı bu gereksinimi kolayca karşılar. Ancak, bunun son derece talepkar ihtiyaçları olan kullanıcılar için en iyi seçenek olduğundan emin değilim. Akla gelen bir uygulama türü, gecikmeye son derece duyarlı olan gerçek zamanlı oyun. Sonunda, her şey oyun sunucusunun bulunduğu yere ve VPN bağlantınızın nerede sona ereceğine bağlıdır.

Oyuncular için, oyun için daha uygun olan diğer sağlayıcılarla kesinlikle daha hızlı bağlantılar olduğunu söyleyebilirim.

Müşteri desteği

Müşteri desteği, teknik olmayan kullanıcılar için çok önemlidir. TotalVPN onları test ettiğimde iyi çalışmasına rağmen, her başlangıç ​​veya gelişen hizmetin büyüyen bazı ağrılar yaşayacağını düşünün. Bu nedenle, müşteri desteği TotalVPN ile diğer sağlayıcılardan daha önemli bir faktördür. Şaşırtıcı bir şekilde, aslında mükemmel müşteri desteğine sahipler.

Diğer sağlayıcıların çoğu gibi, web sitelerinde canlı sohbet özelliğine sahiptirler, bu da destek personeline anlık mesajla ping atmanın bir yoludur. Aslında bu seçenekleri, bir temsilciye aktarılmadan önce asansör müziği dinlerken saatler harcamak zorunda olduğunuz korkunç telefon destek kuyruklarına tercih ederim. Ayrıca, kullanıcılar e-posta yoluyla bir hizmet isteği başlatabilir.

Sadece müşteri destek temsilcileri değil, aynı zamanda web sitelerinde kullanışlı bir bilgi tabanına da sahipler. VPN yazılımı kurmakta rahat hissetmeyenler için, bilgi bankası Windows, Mac OS X, iPhone, iPad ve Android için kurulum kılavuzlarına sahiptir. Genel yardım bölümü biraz incedir, ancak tüm temel konuları kapsar.

Son olarak, yardım merkezi sayfasının sorun giderme kılavuzları bile vardır. Yine, bence tabanlarını örtmek için iyi bir iş çıkarıyorlar, bunun kapsamlı olduğunu söyleyemem. Ama sonra tekrar, müşteri destek temsilcileri bunun için.

Ve web sitesi gelince – çok temiz, çekici ve gezinmek kolaydır. Yine de sevmediğim bir şey vardı. Kullanıcıların, müşteri destek sayfasına erişebilmeleri için önce oturum açmaları ve bir hesap oluşturmaları gerekir. Bu biraz güçlük ve desteğe erişmek için atlamak için sadece bir çember var gibi geliyor.

TotalVPN İnceleme Ses Sürümü

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me