TigerVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

TigerVPN İncelemesi

TigerVPN, en son gözden geçirdiğimizden beri güvenlik sorunlarının en kötüsü ile ilgileniyor, ancak yine de akış sorunları, özellik eksikliği ve kötü bir gizlilik politikası ile mücadele ediyor. Tam olarak kötü bir hizmet olmasa da, tam TigerVPN incelememizde okuyabileceğiniz için hala tavsiye edemeyiz.


best-VPN-yorum

TigerVPN’i en son kontrol ettiğimizde, DNS sızıntıları ve belirsiz protokol yönergeleriyle güvenlik eksikliğini bulduk. O zamandan beri, TigerVPN’in genel olarak daha standart bir protokole geçtiği ve DNS sızıntılarını yamalayarak güvenliği artırdığı görülüyor.

Bununla birlikte, TigerVPN’in en iyi VPN listemize girmesi için hala geliştirilmesi gereken birçok yer var. Uygulama etkili bir şekilde özelliklerden yoksun, gizlilik politikasının iyileştirilmesi gerekiyor, web sitesi İngilizce hatalarla dolu ve test ettiğimiz akış hizmetlerinden hiçbiri çalışmıyor.

Geribildirimlerin en azından bir kısmının değiştiği ve değişikliklerle sonuçlandığı görülüyor olsa da, zirveye ulaşmayı ve rahatça önerebileceğimiz bir hizmet olmayı planlıyorsa TigerVPN için uzun bir yol olduğunu düşünüyoruz. Hizmetin yaptığı değişikliklere ve bu TigerVPN incelemesinde hala nerede iyileştirilebileceğine bakacağız.

Güçlü & Zayıf Yönler

TigerVPN için alternatifler

Özellikleri

Ayarlar menüsünü açmak, özellikler söz konusu olduğunda TigerVPN kullanma deneyiminin ne kadar kısır olduğuna dair ilk fikirdir. Ayarlar menüsü altı onay kutusundan oluşur, bunlardan dördü müşterinin nasıl göründüğü ve çalıştığı hakkında seçenekler sunar.

İşlevleri açıp kapatan iki onay kutusu TCP geçersiz kılma ve istemciyi başlangıçta çalıştırma seçeneğidir. TCP geçersiz kılma OpenVPN UDP ve TCP arasında geçiş yapar ve bu da hız pahasına daha kararlı bir bağlantı sunar.

TigerVPN-Ayarlar

TigerVPN’in istemcisi her VPN’in sahip olması gerektiğini düşündüğümüz iki özelliğe sahip değil. Birincisi ve en önemlisi bir killswitch. VPN’inizi bağlı değilken otomatik olarak trafiği durdurma özelliği, güvenlik için önemlidir ve TigerVPN’e zarar vermemek.

İkinci eksik özellik, bir öldürme anahtarından tartışmasız daha az önemli olsa da, kolaylık ve günlük kullanılabilirlik için büyük bir destek olan bölünmüş tünelleme. Bölünmüş tünelleme ve bir öldürme düğmesi sunan zengin özelliklere sahip bir VPN arayışı içindeyseniz, ExpressVPN incelememize bir göz atın.

Bununla birlikte, TigerVPN’in daha fazla sağlayıcı yapması gereken iyi bir özellik var ve bu ayrıntılı bir sunucu durumu sayfası. Durum sayfasını bulmak kolaydır ve her bir sunucunun mevcut ve geçmiş performansını ve çalışan yedi günlük çalışma süresi yüzdesini gösterir. Bu, sorun giderme için mükemmeldir ve sık sık sorun yaşayan sunuculardan kaçınmanıza yardımcı olur.

TigerVPN Özelliklerine Genel Bakış

TigerVPN Logosuwww.tigervpn.com

Aylık $ 275 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, Ödeme duvarı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
3 gün

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
300+

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
IPSec, OpenVPN

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

TigerVPN kaydolurken aylık, yıllık ve üç aylık olarak üç seçenek sunar. Ancak, üç plan arasındaki tek fark zaman dilimi değildir. Bağlantı sayısı ve ödeme yöntemleri aylık plan ile iki uzun vadeli seçenek arasında değişiklik gösterir.

Aylık plan söz konusu olduğunda, sadece iki bağlantı ve bir kredi kartı veya PayPal hesabı ile ödeme yapma olanağı elde edersiniz. Uzun vadeli planlar ise beş bağlantıya sahip ve bir kredi kartı, Paypal, Paymentwall veya bitcoin kullanarak ödenebilir.

TigerVPN-Fiyatlandırma

Kısaca bakacağımız özellikler ve performans göz önüne alındığında, fiyatlandırma tüm planlarda makul olsa da, hiçbiri çok fazla değildir. Mükemmel değer sunan bir VPN arıyorsanız, Windscribe incelememize gidin. Windscribe, daha az para için daha fazla bağlantı sunar ve daha zengin özelliklere sahip bir müşteriye sahiptir.

Ücretli planların yanı sıra, TigerVPN, hizmetin kendileri için doğru olup olmadığını görmek isteyenlere üç günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Sürekli olarak ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir VPN arıyorsanız, ücretsiz VPN hizmetleri makalemize göz atın.

TigerVPN ayrıca hizmeti deneyen ve memnun olmayanlar için yedi günlük bir geri ödeme süresi sağlar. Bu en cömert geri ödeme süresi olmasa da, üç günlük deneme süresinden sonra tamamen satılmayanlara biraz zaman kazandırıyor.

Kullanım kolaylığı

TigerVPN’in web sitesine gittiğinizde, tasarımcı olarak ne yaptığını bilen, ancak yazım ve sözdizimi hataları bol olduğu için İngilizce konusunda ustalık sahibi olamayacak biri tarafından yapılmış iyi tasarlanmış bir web sitesi ile karşılaşacaksınız. Hoş görünümlü bir maskot size güven verici bir başparmak verir ve büyük, yeşil bir “başlamak” düğmesi kaydolmayı kolaylaştırır.

“Başlayın” düğmesi, üç günlük denemeye kaydolmanın bir yolunu sunmuyor. Anlayabildiğimiz kadarıyla, bunu web sitesinde kurmanın bir yolu yok. Bunun yerine, istemciyi indirmeniz ve deneme sürümüne oradan kaydolmanız gerekir. Bu, web sitesine seçenek ekleyerek kolaylaştırılabilir, ancak web sitesi genel olarak kullanıcı dostudur.

Daha önce de belirtildiği gibi, TigerVPN, birçok VPN’in içerdiği çan ve ıslık konusunda etkili bir şekilde kısır. “Özelliksiz” tasarımı, birçok VPN sağlayıcısının daha kullanıcı dostu bir deneyime yol açacağı ümidiyle müşteriyle birlikte aldığı bir yön..

TigerVPN-Client

TigerVPN basit ve kullanımı kolay menülerle iyi bir iş çıkarıyor. Ayarlar menüsüne ulaşmak zor değildir ve çok fazla işlevsellik sunmasa da, anlaşılması ve gezinmesi kolaydır. Hesabınıza erişimin yanı sıra istemcide basit sorun giderme araçları da mevcuttur.

Daha iyi olabilecek tek şey sunucu listesinin düzenidir. Örneğin ABD veya İngiltere’ye bağlanmaya çalışırken şehir tarafından alfabetik olarak sıralanmıştır. Bununla birlikte, her ülkenin bayrakları şehir adlarının yanındadır, bu da taramayı kolaylaştırır ve iyi bir arama işlevi vardır..

hız

Kağıt üzerinde, TigerVPN hız söz konusu olduğunda paketin ortasındadır, ancak bu tüm hikaye değildir. Aşağıdaki tabloda, hızlarının sunucudan sunucuya zaman zaman tutarsız olduğunu görebilirsiniz ve daha yakından bakarsak, tutarsızlığın ayırt edilebilir bir modeli yok gibi görünüyor..

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (Virginia, ABD)1772,135.84
Amsterdam13061.083.88
Atlanta4344.801.73
Londra10269.745.50
Osaka, Japonya19062.263.47
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri23728.373.52

Amsterdam’daki sunucudan başlayarak, ping’de önemli bir artış gördük, ancak sadece ılımlı bir düşüş gördük, bu da bizim ve sunucu arasındaki 4.000 mil mesafeyi göz önünde bulundurarak iyi.

ABD’de sadece birkaç yüz mil uzaklıktaki bir sunucuya taşındığımızda, ping süresinde bir azalma ve önemli bir indirme hızı kaybı gördük.

Bize Amsterdam’dan kısa bir mesafede olan İngiltere’deki sunucu beklendiği gibi daha yüksek ping gördü, ancak test ettiğimiz sunucuların en yüksek sürekli indirme hızlarına ulaştı.

Japonya’daki sunucu yaklaşık 6.800 mil uzakta ve daha uzun bir ping süresi gördü, bu da uzun mesafelerle bekleniyor, ancak güçlü indirme hızlarına sahipti.

Son olarak, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’ye bağlandığımızda, en yüksek ping sürelerini gördük, ancak aynı zamanda yaklaşık 7.200 mil uzakta test ettiğimiz en uzak sunucu. İndirme hızları da azaldı, bant genişliğimizin yarısından fazlası kayboldu.

Bu hızlar ve ping zamanları korkunç olmasa da, tarama deneyimi TigerVPN’i kullanırken genellikle halsiz hissetti. Sayfaların yüklenmeye başlaması biraz zaman alabilir ve sürekli hızlar açısından iyi test edilen sunucularda bile yüklenmesi oldukça uzun zaman alır.

Tarama veya indirme işlemleri için en hızlı VPN’i arıyorsanız, en hızlı VPN toplantımıza bir göz atın. Bir oyuncuysanız veya düşük ping süreleri arıyorsanız, oyun için en iyi VPN hakkındaki makalemize göz atın.

Güvenlik

Söylediğimiz gibi, TigerVPN pek çok seçenek sunmuyor ve güvenlik söz konusu olduğunda bu farklı değil. Verilerinizi aktarmak için kullanılan şifreleme ve protokol sizin için kararlaştırılmıştır ve değiştirilmemektedir.

Windows, macOS ve Android için TigerVPN, bir süredir var olan ve güvenli olarak güvenilir bir açık kaynak protokolü olan OpenVPN’i kullanıyor. İOS’ta, OpenVPN kadar iyi sayılmamasına rağmen, saygın bir güvenlik özelliğine sahip IPSec / IKEv2 kullanılır. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız VPN protokolü dökümümüzü okuyun.

Şifreleme, var olan en güçlü süper bilgisayarları bile milyarlarca yıl sürecek güçlü bir şifreleme olan AES 256 bit ile aynıdır..

TigerVPN’i DNS sızıntıları açısından test ettik ve bulamadık. DNS sızıntıları, bilgisayarınız bir VPN üzerinden tünel oluştururken yerel veya özel sahipli bir DNS sunucusuna bağlandığında ortaya çıkar.

Bu, özellikle Çin gibi sansürün büyük ölçüde DNS talebi reddi yoluyla gerçekleştirildiği yerlerde ciddi olabilir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Çin’de sansür hakkında bir makale ve Çin için en iyi VPN hizmetlerinin bir özeti var.

Gizlilik

TigerVPN web sitesinin “temel özellikler” sayfasında, yapılan ilk iddianın herhangi bir günlük kaydı bulunmadığını göreceksiniz. Bununla birlikte, müşteriyi ilk kez kurarken gösterilen gizlilik politikasının kısaltılmış bir sürümünde, göreceğiniz şeylerden biri “sizinle ilgili hesap, ödeme ve trafik verileri toplarız” dır.

TigerVPN-nolog

Web sitesindeki gizlilik politikasını daha ayrıntılı incelerseniz, hesap bilgileri, coğrafi konum, zaman damgaları, işletim sistemini içeren bir VPN hizmeti sağlamaya ilişkin tüm verileri içeren belirsiz bir çamaşır listesi listesinin toplandığını göreceksiniz. kategori “trafik istatistiği”, sunucu konumu ve daha fazlası ile kullanım ve izleme verileri.

TigerVPN-günlükleri

Kullanım ve izleme verileri, maalesef web’de neredeyse evrensel bir uygulama olan çerezler aracılığıyla web sitesinde toplanan bilgilerle ilgili görünmektedir. Toplanan bilgiler, hesap ve ödeme bilgilerinin yanı sıra, gerekenin ötesindedir ve zaman zaman kasıtlı olarak belirsiz görünmektedir (“trafik istatistiği” gibi).

Müşteri dostu bir gizlilik politikası örneği arıyorsanız NordVPN incelememize göz atın. NordVPN’in gizlilik politikası doğrudan dil kullanır ve toplanan bilgiler kapsam olarak sınırlıdır.

Akış Performansı

TigerVPN, test ettiğimiz akış hizmetlerinden hiçbirine erişemedi. BBC iPlayer, Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu VPN’yi tespit etti ve bu nedenle bize hizmet vermedi.

TigerVPN, bu hizmetlerin kullandığı VPN karşı önlemlerini alabilse bile, akış deneyimi eksik olurdu. YouTube ve Twitch’in yüklenmesi normalden kısa bir süre aldı, ancak videolar 720p’de oynatıldı ve asla kendi başlarına 1080p’ye kadar taşınmadı.

Videoyu manuel olarak 1080p’ye değiştirirsek, bazı durumlarda iyi çalışır, ancak kabaca yarıya kadar, kekemelik ve arabelleğe alma sorunları olurdu. Diğer bölgelerden içerik akışı için en iyi VPN’leri arıyorsanız, BBC iPlayer için en iyi VPN’imize ve Netflix VPN yasağı makalelerini nasıl yeneceğinize bakın.

Sunucu Konumları

TigerVPN web sitesinde, 42’den fazla ülkede 300’den fazla sunucuya sahip olduğu belirtiliyor. Bu 42 ülkede, yedi şehirde ABD ve ikisi İngiltere’de olmak üzere 62 şehirde yer var. Mekanlar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Orta Doğu’nun bazı bölümlerini kapsıyor. Gelecekte, Afrika’nın daha fazlasına yayılmayı görmek güzel olurdu.

62 konum gördüğümüz en kötüsünden uzak olsa da, en iyisinden de uzak. Bağlam için, HideMyAss bugüne kadar gördüğümüz en çok yeri sunuyor. HideMyAss incelememizde görebileceğiniz gibi, 280’den fazla konumda yaklaşık 1.000 sunucu barındırıyor.

Müşteri servisi

TigerVPN’in müşteri hizmetleri seçenekleri sınırlıdır ve bulunması zor olabilir. Web sitesindeki bilgi tabanına ulaşmak için sayfanın en altına inmeli ve alt kenar boşluğunda “yardım” sayfasını bulmalısınız. Bununla birlikte, sayfaya istemciden de kolayca erişilebilir.

Bir kişiyle ilgili bir şey hakkında konuşmanız gerekiyorsa, sayfanın sağ alt kısmında sizi web sitesinin çoğunun etrafında takip eden küçük bir kabarcık vardır. Canlı bir sohbet penceresi gibi görünse de, oldukça farklı çalışır. Daha çok “bize ulaşın” formu gibidir, çünkü e-postayla yanıt beklemeniz gerekir.

Pencere, müşteri desteğinin gün boyunca kullanılabilir olup olmadığını söyler ve bir ila iki gün arasında değişen bir tahmini yanıt süresi verir. Bilgi bankasını bulduktan sonra kullanımı kolay ve yararlıdır. E-posta desteğinin geri almak istediğimizden daha uzun sürebilir, ancak gerektiğinde iyi yanıtlar sağlar.

Karar

TigerVPN’in güvenlik konusundaki ilerlemesinden etkilendik. Hizmetini geliştirme konusunda ciddi gibi görünüyor ve Mayıs 2018’de bulduğumuz DNS sızıntısı sorunlarını çözdü.

Bununla birlikte, VPN’ler kadar rekabetçi bir pazarda iyileştirme her zaman yeterli değildir. VPN’i şu anki durumda öneremiyoruz, ancak bunun yerine, en iyiden en kötüye doğru düzenlenmiş olan VPN incelemelerinizi kolayca seçmenizi sağlamak için tam kapsamlı VPN incelemeler kataloğumuza göz atmanızı öneririz..

Gelecekte TigerVPN ile check-in yapmak ve daha fazla ilerleme kaydedilip gerçekleştirilmediğini görmek için sabırsızlanıyoruz, ancak o zamana kadar ilgili gizlilik politikası, özellik eksikliği ve genel olarak zayıf İngilizce, sağlayıcı hakkında yanlış bilgiler veriyor.

TigerVPN ile deneyiminiz varsa, hizmete katılmanızı duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me