Hızlandırılmış İnceleme

Speedify, iyi bir ücretsiz plan sunan ABD tabanlı bir VPN’dir, ancak Cloudwards.net ekibi orada daha iyi ücretli seçenekler olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, büyük kullanım kolaylığı nedeniyle, bazı Speedify incelememizde okuyabileceğiniz ve görebileceğiniz için bazı kişiler bunu çok takdir edebilir..


best-VPN-yorum

Speedify, Philadelphia, PA merkezli bir Amerikan sanal özel ağ hizmetidir. Ağ yazılımı konusunda uzmanlaşmış Connectify tarafından geliştirilmiştir. Şirket hızını, bağlantı kalitesini ve yüksek güvenliğini sağlıyor. Speedify’ın arkasında ne kadar gerçek hız olduğunu görebilmeniz için VPN’yi hızlandırıyoruz.

Bu Speedify incelemesinde, yazılımla uygulamalı zaman geçirdikten sonra sonuçlarımızı paylaşacağız. Kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, desteklenen cihazlar, sunucu konumları, hız, güvenlik ve desteği tartışacağız.

Speedify bazı bölgelerde etkileyicidir, ancak bazılarında ortalamanın neredeyse üzerindedir. Özelliklerini, arayüzünü ve genel kullanılabilirliğini en çok seviyoruz, ancak yine de en iyi VPN sağlayıcılarının gerisinde olduğunu hissediyorum. Bununla birlikte, ücretsiz planı oldukça iyi, en iyi ücretsiz VPN sağlayıcılarıyla eşit oluyor.

Speedify için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Speedify’ın ücretsiz ve sınırsız sürümleri arasında işlevsellik açısından hiçbir fark yoktur. Geoblock’lardan kaçınmaya gelince, Speedify bizi ikna etti. Hulu ve Netflix, hizmetin web sitesinde ikincisine erişimi garanti edemediğini söylemesine rağmen, hem Hulu hem de Netflix iyi çalıştı.

Bununla birlikte, Netflix proxy hatasıyla uğraşmak bir kedi ve fare oyunudur, bu nedenle tutarlı erişim istiyorsanız Netflix için en iyi VPN’imize göz atmak isteyebilirsiniz..

Speedify ayrıca bir killswitch ile birlikte gelir. Açarsanız, Speedify, VPN hizmetinin bağlantısı kesildiği sürece internet bağlantınızı keser ve kişisel olarak tanımlanabilir verilerinizin açığa çıkmamasını sağlar.

Kanal bağlama işlevi Speedify’a özgüdür ve oldukça etkileyici. Birçok mobil bağlantıyı daha fazla hız için birleştirme olanağı sunar, bu da özellikle mobil cihazlar için avantajlıdır. Bu şekilde, mobil hizmetinizden ve WiFi’nizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Speedify-Özellikler-Kanal-Yapıştırma

Kanal bağlamaya benzer şekilde, Speedify’ın yedekli modu daha iyi sörf davranışı ve daha kararlı bir bağlantı sağlamak için iki internet bağlantısı kullanır. Bu özellik, WiFi gibi bir internet kaynağına bağlantı kesilse bile çevrimiçi kalmanızı sağlar. Böyle bir durumda, diğerine geçer, böylece göz atmaya devam edebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Speedify üç farklı plan sunuyor. Ücretsiz sürümün yanı sıra, her ikisi de 30 günlük para iade garantisi sunan Speedify Unlimited ve Teamify için Speedify da var. Maalesef, hizmet bir yıldan uzun abonelik sunmuyor.

Hizmetin ücretsiz sürümü, ayda 5 GB bant genişliğine sahip bir cihaz içerir. TunnelBear ile karşılaştırıldığında, ücretsiz plan mükemmeldir, ancak yine de Windscribe’in sunduğu verilerin yarısıdır (TunnelBear incelememizi ve Windscribe incelememizi okuyun). Speedify, Windows, macOS, Android veya iOS için kullanılabilir.

Speedify Unlimited, beş cihaza kadar sınırsız bant genişliği sağlar. CyberGhost ile karşılaştırıldığında, aylık ücret ucuzdur (CyberGhost incelememizi okuyun). Çoğu sağlayıcıda olduğu gibi, yıllık abonelik çok daha ucuzdur. Altı fiyat için 12 ay olsun.

Ücretli sürüm özellik eklemez, sadece izin verilen bant genişliğini ve eşzamanlı bağlantı sayısını artırır.

Ayrıca, aylık 120 $ veya yıllık 900 $ olan özel bir sunucu da satın alabilirsiniz. Özel sunucular bireysel ve ekip planlarında mevcuttur, ancak ikinci yapılandırmada daha anlamlı olur.

Takım planları esasen ek kullanıcı yönetimi özelliklerine sahip bireysel planlardır. Ekip gösterge tabloları alırsınız ve genişletilmiş raporlama ve analiz işlevlerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, kullanıcı başına fiyat takım büyüklüğüne bağlı olarak değişmez. Ekibinizde 15 veya 50 kişi olsun, aynı ücreti ödeyeceksiniz.

Speedfy’nin fiyatlandırma sistemi özellikle aylık aboneliğinize özel bir sunucu eklerseniz faydalıdır. Adanmış sunucuyu ne kadar çok kişi kullanırsa, size ortalama maliyeti o kadar az olur.

Speedify ucuz değil, ama aynı zamanda gördüğümüz en pahalı sağlayıcı değil. Daha uzun vadeli planlar sunması durumunda daha fazla değer sağlayabilecek basit bir modeldir. Ucuz bir hizmet istiyorsanız, PIA İncelememize bir göz atın.

Kullanım kolaylığı

Speedify’ı kurmak kolaydır. Speedify web sitesine gidin ve “indir” i tıklayın. Ardından, dosya indirme işlemi bitene kadar bekleyin ve çalıştırın. Tüm yapmanız gereken bu. Bir hesap oluşturmanıza bile gerek yok.

Speedify-Tesisat-Web sitesi

Kurulum tamamlandıktan sonra VPN’yi başlatabilirsiniz..

Speedify-Main-Ekran

Burada açabileceğiniz iki menü vardır: “ayarlar” ve “hesap”. “Ayarlar” menüsüne erişmek için dişli çark simgesini tıklayın.

Speedify-Main-Screen-Ayarlar

Bu, üç alt menü arasından seçim yapabileceğiniz ayarları açar: “sunucular”, “oturum” ve “gizlilik”.

Speedify-Ayarlar-Ekran

“Sunucular” altında, adın size söylediği gibi, bağlanmak istediğiniz sunucular arasında seçim yapabilirsiniz. Speedify bu alandaki kullanılabilirliği artırabilir. Bir ülkedeki farklı sunucular arasında nasıl geçiş yapacağımız hemen belli değildi. Bu küçük kusur dışında, büyük sorunlarımız yoktu.

Speedify-seç-Sunucu-Location

“Session” altında, Speedify’ı başlatma ve durdurma ile ilgili ayarları bulacaksınız. Yine hiçbir şeyi eleştiremiyoruz. En önemli ayarlar verilir, mantıksal olarak kategorize edilir ve açıkça etiketlenir.

Speedify-Ayarlar-Session

Son menü ilginç. Burada killswitch, şifreleme ve DNS sızıntı korumasını yapılandırabilirsiniz.

Speedify-Ayarlar-Gizlilik

“Hesap” menüsü hesap ayarlarınızla ilgilenir. Buna ulaşmak için dişli çark simgesinin altındaki ana ekranda diğer simgeyi tıklayın.

Speedify-Main-Screen-Hesabı

Buradan hesabınızı yükseltebilir, giriş yapabilir veya Speedify’ın sosyal medya sayfasına gidebilirsiniz.

Speedify-Hesabı

Her menüdeki “yardım al” bağlantıları faydalıdır. Bunlardan birini tıkladığınızda, sorununuzu okuyabileceğiniz Speedify’ın ilgili SSS bölümüne yönlendirilirsiniz. Speedify’ın net navigasyon yapısı nedeniyle nadiren gerekli olsa da, bu özelliğe sahip olmak güzel.

Genel olarak, Speedify’ın kullanımı kolaydır. Kategoriler mantıksal olarak etiketlenir ve arayüz net, özlü ve anlamlı bir şekilde yapılandırılmış görünür. Düğmeler ve diğer elemanlar, uygulamanın tasarımı boyunca eşit ve tutarlı bir şekilde kullanılır.

Speedify’ın “önce mobil” yaklaşımı oldukça iyi çalışıyor ve uygulamayı kullanırken açıkça fark ediliyor. Sadece düğmeler, simgeler ve ekran akışları Speedify’ın mobil cihazlar için optimize edildiğini değil, aynı zamanda ekran tasarımı, navigasyon ve bilgilerin sunulma şekli de.

Desteklenen cihazlar

Speedify masaüstü ve mobil cihazlarda beş cihaza kadar kullanılabilir.

VPN istemcisi Windows 7 ve üstü ve macOS 10.10 ve üstü üzerinde çalışır. Linux için istemci yok. Mobil cihaz söz konusu olduğunda, Speedify ön plandadır. Yerel uygulama Android 5 ve üstü ve iOS 10 ve üstü üzerinde çalışır. Windows Phone veya Blackberry kullanıyorsanız, muhtemelen başka bir sağlayıcı aramalısınız.

Speedify’ın ücretsiz planı kullanıcı başına yalnızca bir cihaz içerir. Speedify’ı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmediğinden, teorik olarak birkaç cihaza kurabilirsiniz. Buradaki dezavantaj, ayarlarınızı ve bilgilerinizi birden fazla cihazda senkronize edememenizdir.

Sunucu Konumları

Speedify’ın 50 farklı konumda 170’ten fazla sunucusu var. Bu, her biri binlerce olan NordVPN veya ExpressVPN gibi sağlayıcılarla karşılaştırıldığında çok fazla değil (NordVPN incelememizi ve ExpressVPN incelememizi okuyun).

Speedify-Sunucu-Mekanlar

Hizmet en çok 25 lokasyon ile Avrupa’da yoğunlaşıyor. Estonya, Letonya ve Litvanya gibi Baltık devletleri de Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan gibi.

Kuzey Amerika’da Speedify, 13’ü ABD’de olmak üzere 15 farklı konum sunuyor, diğer ikisi Kanada’da, yani Meksika’da hiç yok.

Altı yeri olan Asya’da daha da inceliyor. Okyanusya’nın üç, Afrika’nın iki ve Güney Amerika’nın bir tanesi Sao Paulo, Brezilya’da.

Speedify, Avrupa ve Kuzey Amerika’da iyi temsil edilmektedir, ancak diğer kıtalar zayıf bir şekilde kapsanmaktadır.

hız

“Speedify” adından da anlaşılacağı gibi, sağlayıcı hızını önemli bir satış noktası olarak teşvik eder. Bir hız kontrolü yaptık ve aşağıdaki sonuçlara ulaştık:

Ülke: Ping (ms): İndir (Mbps): Yükle (Mbps):
Almanya (korumasız)3321.863.53
Milano, İtalya889.893.07
Bangalore, Hindistan3893.481.54
Auckland, Yeni Zelanda6632.210.87
NYC, ABD26313.312.71
Montreal, Kanada2714.962.59

Testlerimize dayanarak, Speedify piyasadaki en hızlı VPN değil. Gecikme süresi önemli ölçüde kötüleşti, bu yüzden bu hizmeti oyun için önermiyoruz (oyun için en iyi VPN’imizi okuyun).

İndirme hızları ile ilgili en ilginç şey, ABD’deki sunucunun İtalya’daki sunucudan daha hızlı olmasıdır. Avrupa’daki Paris’teki gibi diğer sunucuları da benzer sonuçlarla test ettik.

En sonuna ulaşmak için Kanada’da bir sunucuyu da test ettik. Tüm Kuzey Amerika sunucularının Avrupa’dan daha hızlı olup olmadığını öğrenmek istedik. Yukarıdaki sonuçlardan da görebileceğiniz gibi, ABD veri merkezlerinin Speedify tarafından optimize edilmiş olması muhtemeldir..

Yükleme hızları da yavaşlar. Bu noktada, Avrupa sunucularının istikrarını iltifat etmeliyiz. Avrupa’daki çoğu ülkede, Speedify’ı kullanırken yükleme hızında neredeyse hiçbir değişiklik yok.

Akışa gelince, Speedify işleri zorlaştırabilir (akış için en iyi VPN’imizi okuyun). Dünyanın diğer ucuna giden bir VPN tüneli ile indirme hızı neredeyse yüzde 90 azalır. Ancak Avrupa ve Kuzey Amerika’da seyahat ettiğiniz sürece akış bir sorun olmamalı.

Speedify, filmleri çevrimiçi olarak aktarabileceğiniz bir VPN’dir, çünkü indirme oranı çoğu durumda iyi. Diğer yandan ping kötüdür, bu yüzden oyun için tavsiye etmem.

Güvenlik & Gizlilik

Speedify, diğer sağlayıcılardan farklı şifreleme yöntemleri kullanır. Kural olarak, şifrelemede fiili standart olan AES, TLS / SSL kanalı üzerinden kullanılan şifredir. Donanım genellikle eski akıllı telefonlarda olduğu gibi AES uyumlu değilse, ChaCha kullanılır.

Bu, Google tarafından diğerleri arasında kullanılan şifreleme yöntemidir ve teknoloji dünyasında yaygın bir güvenlik standardıdır. Hem AES hem de ChaCha güvenli kabul edilir, ancak ChaCha AES’den çok daha hızlıdır.

Protokol güvenliği için Speedify, başka bir şifreleme standardı olan DTLS’ye dayanır. DTLS temelde UDP üzerinden TLS’dir. Hepsi sizin için Yunanca olsaydı, VPN güvenliği kılavuzumuza göz atın.

Speedify’ın kullanmasını istediğiniz güvenlik protokolünü ayarlayamaz veya değiştiremezsiniz. Değiştirebileceğiniz tek şey, UDP veya TCP kullanmak isteyip istemediğiniz anlamına gelen aktarım protokolüdür. Bununla birlikte, taşıma protokolü güvenliği artırmaya yardımcı olmaz.

Aktarım protokolü yalnızca veri paketlerinin sırasını, nasıl görünmeleri gerektiğini ve bir sonraki protokol katmanında bir istek (veya yanıt) içinde birleştirilmek üzere nasıl taşınmaları gerektiğini tanımlar..

Taşıma katmanının üstündeki katmanlar, sistemin güvenliği üzerinde olduğundan daha fazla etkiye sahiptir. TCP kullanmak uygulamayı daha güvenli hale getirmez, ancak derin paket denetimini geçmenize yardımcı olabilir.

Speedify’ı bir IP sızıntı testine tabi tuttuk ve iyi sonuçlar aldık. Web sitesi sadece bir VPN kullandığımızı tespit etmekle kalmadı, aynı zamanda gerçek IP adresimiz de gizlendi. Hizmet ayrıca WebRTC sızıntısı ve DNS sızıntı testlerini sorunsuz bir şekilde geçti.

Gizlilik çok zordur. Speedify, sunucularında (ziyaret edilen web siteleri, IP adresleri vb.) Herhangi bir veri saklamadığını iddia etse de, aşağıdaki bilgiler sunucularında tutulur:

  • İlk Speedify bağlantısının yapıldığı zaman ve ağ konumu
  • Aktarılan veri miktarı
  • Yaklaşık konum
  • Speedify bağlantısının süresi

Bunların çoğu bir VPN için standart yemdir, ancak yaklaşık konum ilgilidir. Speedify, verilerin yalnızca sorun giderme ve daha iyi destek sağlamak için kullanıldığını iddia ediyor, ancak yine de yaklaşık konumun gri bir alan olduğunu düşünüyoruz.

Müşteri servisi

Speedify’ın bilgi tabanı basittir. SSS bölümü iki büyük bölüme ayrılmıştır: masaüstü ve mobil.

Speedify-Servis-Açılış-Sayfa

Masaüstü ve mobil alanlarda yapı açıktır. Sorular anlamlı bir şekilde kategorize edildi ve aradığımızı hemen bulabildik.

Speedify-Servis-SSS

Servis mükemmel e-posta desteği sunuyor. Web sitesinden bir iletişim formu gönderebilir veya e-posta yoluyla doğrudan desteğe başvurabilirsiniz. Ulaştığımızda, Speedify çabucak geri döndü ve sorumuzu doğrudan yanıtladı.

Yanıt süresi bir saatten azdı ve cevabın kalitesinden memnun kaldık. Bilgi bankasında kolayca cevaplanabilecek Bitcoin ile ilgili basit bir soruydu.

Speedify’ın hızlı ve kolay bir şekilde yanıt vermesi iyi bir işarettir.

Karar

Speedify, kanal bağlama ve mobil ilk yaklaşımı nedeniyle rekabette öne çıkan ortalama bir VPN’dir. Ancak, hızı gerçeklikten daha fazla pazarlama.

Yine de, önyükleme yapmak için güzel bir özellik listesi, mükemmel bir arayüz ve iyi bir fiyat etiketi var. Yine de, güvenlik konusunda daha fazla seçeneğe sahip bir şey arıyorsanız, diğer VPN incelemelerimizi okumak en iyisidir.

Speedify’ı daha önce kullandınız mı? Nasıl buldun? Yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me