Shellfire VPN İncelemesi – Güncellendi 2020

Shellfire VPN İncelemesi

Shellfire VPN, kendini çok iyi düşünüyor gibi görünen bir hizmettir, ancak bir kez açtığınızda kaput muhteşem bir şekilde başarısız olur. Çirkin arayüz, yavaş hızlar ve iffy güvenliği arasında, alışveriş yapanların başka yerlere bakmasını öneririz. Kirli ayrıntılar için Shellfire incelememizi okuyun.


best-VPN-yorum

Başından sonuna kadar Shellfire VPN kullanmak tatsız. İstemciyi çalıştırmak için virüsten koruma programımızı kaldırmamız gerekiyordu ve hizmetin gizlilik politikası anlaşılmaz yasal konuşma ile yazılıyor.

Tam bir özellik eksikliği var, ayarlar menüsünde neredeyse hiçbir şey yok ve masaüstü istemcisinin arayüzü eski ve meşgul. Hızlar tutarsızdır ve küresel olarak iyi dağıtılmış olsalar da sunucuların sıkıntısı vardır.

Bu Shellfire VPN incelemesi için bu sanal özel ağın çalıştırılması için gerekenleri duymak istiyorsanız, pahasına iyi bir kahkaha için okumaya devam edin. Ancak işiniz bittiğinde, kullanılabilir bir VPN bulmak için en iyi VPN listemize gidin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Shellfire VPN için alternatifler

Özellikleri

Bu bölüme Shellfire VPN’nin sunduğu özelliklere bakarak başlayacağız, sonra nerede olmadığı hakkında konuşacağız.

Shellfire VPN, VPN’yi yalnızca başlangıçta çalıştırma seçeneği değil, aynı zamanda doğrudan tercih ettiğiniz sunucuya bağlanma seçeneği sunar. Bu özellikler için.

Şimdi Shellfire VPN’in eksikliklerini ele alalım. Şaşırtıcı bir şekilde, öldürme anahtarı yok. “Güvenlik” bölümünde daha ayrıntılı olarak tartışacağız, ancak bir öldürme düğmesi genellikle kritik bir özellik olarak kabul edilir. Biri olmadan, bilgisayarınız veya VPN’niz bağlantıyı kaybederse, hiç korunmadığınız bir pencere olacaktır..

Top ateşi-Ayarlar

Hangi programların VPN’nin korumalı bağlantısını kullanıp hangilerinin kullanmadığını kontrol etmek isteyenler için yararlı bir özellik olan bölünmüş tünel de yoktur. Kötü amaçlı yazılım engelleyici de yok, ancak yine de VPN ile entegre bir tane kullanmak yerine en iyi virüsten koruma yazılımı topluluğumuza göz atmanızı öneririz..

Windows, macOS, iOS ve Android dahil tüm büyük platformlar için bir uygulama olmasına rağmen, Shellfire VPN bu alanda da yok. Normal bir yönlendiricide çalıştıramazsınız, bunun yerine özel bir Shellfire Box satın almanız gerekir. Tarayıcı uzantısı da yok.

Top ateşi-OS

Shellfire VPN, şifreleme seçenekleri söz konusu olduğunda da eksiktir çünkü bunlar, gücünüz olan herhangi bir ayar yerine seçtiğiniz sunucuya bağlıdır. Yalnızca OpenVPN UDP veya TCP dahil olmak üzere protokol seçiminiz de sınırlıdır.

Zengin özelliklere sahip bir VPN arıyorsanız, Shellfire VPN bu değildir. Astrill incelememize gitmenizi öneririz çünkü Astrill, diğer “olması güzel” özelliklerin yanı sıra sağlam bölünmüş tünel desteği ve bir öldürme düğmesi sunar..

Shellfire VPN Özelliklerine Genel Bakış

Shellfire VPN Logosuwww.shellfire.net

Aylık $ 396 başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, banka havalesi, Sofort, Telefon başına ödeme

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
1

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
14 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
63 sunucu, 37 ülke

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES, 192-AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, TCP,

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
N / A

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Shellfire VPN üç seçenek içeren premium bir plan sunar: aylık, yıllık ve iki yılda bir. Aylık plan üzerinde fiyatlandırma makul ve hatta iyi bir anlaşma olabilir. Bununla birlikte, özelliklerden yoksun VPN’in ve daha sonra keşfedeceğimiz diğer yolların yanı sıra, premium plan çok fazla işlevsellik sunmuyor.

Shellfire VPN, yardım sayfasında istemciyi istediğiniz sayıda cihaza yükleyebileceğinize dikkat çeker. Bununla birlikte, aynı anda yalnızca bir cihaz bağlanabilir ve bu sınırlamayı önlemenin tek yolu Shellfire Box yönlendiricisini satın almaktır.

Ödeme seçeneklerine gelince, birkaç sıra dışı olanla birlikte standart kredi kartı ve PayPal seçeneklerini elde edersiniz. Bir Alman web sitesi olan Sofort’u kullanarak doğrudan banka havalesi veya telefon yoluyla ödeme yapabilirsiniz. Web sitesine dağılmış yerlerde, Shellfire VPN Bitcoin’i kabul ettiğini söylüyor, ancak bu modası geçmiş gibi görünüyor çünkü ödeme sırasında bunun için bir seçenek yok.

Aylık planın satın alınabilirliğine rağmen, ayda bir dolardan daha az bir ücret karşılığında Windscribe’a kaydolabilirsiniz. Windscribe incelememizi okursanız, sadece 10 bağlantıya kadar desteklemediğini, aynı zamanda aylık olarak benzer şekilde fiyatlandırılırken Shellfire VPN’den neredeyse her kategoride avantajları olduğunu göreceksiniz..

Daha uzun süre bir VPN’e kaydolmak isteyenler için Shellfire VPN’in fiyatlandırması avantajını kaybetmeye başlar. Windscribe, yıllık ve iki yılda bir aboneler için Shellfire VPN’den daha ucuz planlar sunuyor.

Son olarak, Shellfire VPN ayrıca üç sunucuya erişmenizi sağlayan ücretsiz bir plan sunar. Hızları saniyede 1 megabit ile sınırlıdır ve AES-128 şifrelemesi kullanırlar. Bu ücretsiz bir plan için kötü bir temel olmasa da, denemeye değmez. Bir kuruş harcamak zorunda kalmadan bir VPN denemek isteyenler için en iyi ücretsiz VPN hizmetleri topluluğuna sahibiz.

Kullanım kolaylığı

Shellfire VPN’e en son baktığımızda, kullanım kolaylığı için yüzde 70’lik bir puan verdik. Bu karar, arayüzün müdahaleci olmadığı ve çok fazla şeyin olmadığı gerçeğine dayanıyordu. Bu sefer farklı bir hikayeydi.

İstemciyi Shellfire VPN’in web sitesinden indirir indirmez antivirüsümüz yüksek alarma geçti. Programı çalıştırmaya ve istemciyi yüklemeye çalıştığımızda, yükleyicinin bir tür trojan olan Win32: MdeClass olduğu söylendi. Antivirüsümüzün umutsuz zevkine rağmen,.

Top ateşi-Avast

Virüsten koruma programımızı kaldırdığımızda, Windows bize yükleyiciyi çalıştırmak için kendi bilgisayarımızda yetkimiz olmadığını söyledi. Bunun nedeni, istemcinin süper kullanıcı erişimi gerektiren yapılandırma dosyalarını değiştirmeye çalışmasıdır. Daha fazla kasnağa atladıktan ve Windows Defender’ı kapattıktan sonra, yükleyicinin çalışmasını sağladık. Bunu önermiyoruz, ancak uzman olarak fedakarlığı yaptık.

Top ateşi Windows

İstemci yüklendikten sonra, Windows 95’te evde daha fazla gibi görünen çirkin bir arayüzle karşılandık. Metin satırları, ekranın üst kısmını gereksiz bilgilerle karıştırıyor. Arayüzün bir kısmı, “Englisch” olarak ayarlanmış olmasına rağmen Almanca bile vardı, ama bu bir şekilde zamanla işe yaradı.

Felaket kurulum işlemi, kimsenin bu istemciyi bilgisayarlarına yüklemeyi denemesini öneremeyeceğimiz anlamına gelir ve bu inceleme tamamlandıktan sonra makinemize derin bir fırçalama yapacağız. Kullanıcı dostu bir VPN arayanlar için CyberGhost incelememize göz atın..

hız

Shellfire VPN’in istemcisindeki sunucu listesine bakarken, her birine güvenlik için iki ila beş yıldız ve hız için bir ila beş yıldız derecelendirmesi verildiğini fark edeceksiniz. Tutarlılık için, yalnızca beş yıldız olarak etiketlenen sunucuları güvenlik ve hız açısından test ettik. Bu, AES 256 bit ile şifrelenmeleri gerektiği anlamına gelir.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)1472,225.78
Amerika Birleşik Devletleri4867.795.47
Almanya13167.564.06
İzlanda12722.694.58
Şili1471.390.1
Singapur24230,440.00

İlk iki konumumuz, iyi performans gösteren ve aldıkları beş yıldızlı derecelendirmelere kadar yaşayan Almanya ve ABD idi..

İzlanda’ya taşınırken, sunucunun diğerleriyle aynı şifrelemeye ve beş yıldızlı hıza sahip olması gerekmesine rağmen, indirme bant genişliğinin üçte ikisinden fazlasını kaybederek ilk büyük hitimizi gördük..

Top ateşi-Sunucular

Şili, yalnızca 1,39 Mbps indirme hızı ve utanç verici 0,1 Mbps yükleme hızı ile daha da kötüydü.

Son olarak, Singapur’a bağlanırken ilk kez yükleme hızında 0,00 Mbps sonuç gördük. Ayrıca, test tamamlandığında çöktü. Bu tekrarlanabilirdi. Onaylamak için testi üç kez yaptık.

Top ateşi-Hız

Algılanabilir yükleme hızı olmamasına rağmen, Singapur’a bağlandığımızda çok fazla sorun yaşamadan web’e göz atabiliyorduk.

Shellfire VPN, hangi sunucuyu seçtiğimizden bağımsız olarak bir bağlantı kurmak için yaklaşık 10 saniye sürdü, ancak bağlandıktan sonra göz atma korkunç değildi.

Bununla birlikte, sunucular tutarsızdır ve indirme performansı, en hızlı VPN listemizde bulacağınız rakamlardan daha uzak olamaz. Ping sürelerini azaltmanın en iyi yolunu arıyorsanız, bunun yerine oyun için en iyi VPN makalemize bakmanızı öneririz..

Güvenlik

Shellfire VPN’in özelliklerine bakarken belirtildiği gibi, en göze çarpan ihmallerden biri, VPN bağlantısını kaybettiğinde tüm trafiği kesecek bir killswitch’tir. Bu, VPN kapalıyken verilerin sızmasını önler; bu da fark edilmeden gerçekleşebilir. Özelliğin olmaması, Shellfire VPN’in güvenliğini önemli ölçüde azaltır.

Protokoller söz konusu olduğunda, OpenVPN tek seçeneğinizdir, ancak bağlantı kararsızlığını gidermek için yararlı olabilecek UDP ve TCP arasında geçiş yapabilirsiniz. VPN protokolleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bunu VPN protokolü dökümümüzü okuyarak yapabilirsiniz.

Şifreleme istemcide değiştirilemez, bunun yerine seçtiğiniz sunucu tarafından belirlenir. “Hız” bölümünde belirtildiği gibi, sunuculara güvenlik için iki yıldız verilir, yani bağlanırken AES-128 kullanılır, AES-192’nin kullanıldığını gösteren üç yıldız veya AES 256-bit’in kullanıldığını göstermek için beş yıldız.

Yine de iyileştirmeler yapıldı. Shellfire VPN’e en son baktığımızda, önemli DNS sızıntıları vardı, ancak bu sefer test ettiğimizde, hiçbir şey bulamadık. DNS sızıntıları ciddidir ve bir VPN ile tünel açarken bile bilgilerinizin kötü niyetli ellere düşmesine neden olabilir, bu nedenle bu önemli bir gelişmedir.

Size zorlanan protokoller ve şifrelemeler iyi olsa da, tutarlı şifreleme ve bir protokol seçimine sahip olmak güzel. Ayrıca, güvenlik için bir öldürme anahtarı şarttır. Size geniş protokol seçenekleri sunan güvenli bir VPN arayanlar için ExpressVPN incelememizi okumanızı öneririz. Çeşitli protokoller sunar ve en güçlü şifreleme olan AES 256 bit’i kullanır.

Gizlilik

Shellfire VPN’nin web sitesinin ana sayfasında, bağlantı verilerinin günlüğe kaydedilmediğini iddia ettiğini bulmak için sayfayı aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Bir kez gizlilik bildirimine gittiğinizde, bunun açık bir yalan olduğu anlaşılıyor.

Gizlilik bildirimi, basıldığında, tam anlamıyla 19 sayfa olacaktır ve yoğun yasal dil kullanır. Şirketlerin kişisel verileri nasıl ele aldığı konusunda katı olan Alman yasal koduna sürekli referans var, ancak referanslar çoğunlukla Shellfire VPN’in verilerinizi kaydetmesi için yasal gerekçeler.

İşlenmekte olan veri listesinde, kategorilerden biri kullanım verileridir ve bu kategori için verilen örneklerden biri ziyaret edilen web siteleridir. Bu, VPN kullanıcıları için en kötü durum senaryosudur ve bir gizlilik politikasına dahil edilmesi potansiyel müşterileri uzaklaştırmalıdır..

Ayrıca gizlilik politikasının Almanca yazılmış ve Google’a çevrilmiş olduğu gibi, bazı verilerle neler yapıldığını belirlemeyi zorlaştırıyor gibi görünüyor. İfadeler kasıtlı olarak kafa karıştırıcı görünüyor ve uzunluk kabul edilemez.

NordVPN’in gizlilik politikasına bakarsanız, bunun üçte birinden daha kısa ve doğrudan dilde yazılmış olduğunu görürsünüz. Toplanan ve işlenen bilgilerin kapsamı temel olarak bir e-posta adresi ve ödeme bilgileri ile sınırlıdır. İstisnai gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgiyi NordVPN incelememizde okuyabilirsiniz.

Akış Performansı

Garip bir şekilde, kağıt üzerinde değişen sürekli indirme hızlarına rağmen, Shellfire VPN’in tüm sunucularının karşılaştırılabilir akış performansı vardı. Yani, VPN akış hizmetlerine erişebiliyorsa. Testlerimiz sırasında Netflix, Amazon Prime Video, Hulu ve BBC iPlayer dahil olmak üzere hiçbir büyük akış web sitesi yayın yapmamıza izin vermedi.

Bunun yerine, VPN bu şirketin proxy algılamasından birini geçerse ne tür bir performansın olabileceğini görmek için YouTube ve Twitch’teki testimizi yaptık. Denediğimiz her sunucu, pek çok kağıtta yavaş olanlar bile, 1080p’de birkaç saniye içinde YouTube ve Twitch’i çalıştırmayı başardı.

Önemli akış hizmetlerinin VPN reddi sistemlerini kullanamayacağınız için bu iyi akış performansı artar. Bu VPN yasağını atlatmaya çalışıyorsanız Netflix için en iyi VPN makalemizi okuyun.

Sunucu Konumları

Shellfire VPN, çok çeşitli müşterilere hizmet vermek için sunucularını iyi yaymaktadır. 63 sunucusu, altı kıtada 37 ülkeye yayılmıştır, bu da iyi bir dağıtımdır. Yine de toplam konum ve sunucu sayısı yetersiz.

Bu sayıya bağlam vermek için, HideMyAss incelememizde okuyabileceğiniz gibi, HideMyAss sunucu konumları bakımından 1 numaralı sağlayıcıdır ve 280 konumda yaklaşık 1.000 sunucuya sahiptir. Çoğu yol ortası sağlayıcısı bile en az 50 yer sunuyor.

Müşteri servisi

Shellfire VPN’in web sitesinde canlı sohbet özelliği var gibi görünüyor, ancak tıkladığınızda, kimsenin evde olmadığını ve bir e-posta göndermeniz gerektiğini göreceksiniz. Web sitesinde birkaç gün bekledik, sekmeyi her fark ettiğimizde yenileniyor ve ne zaman yapabileceğimizi kontrol ediyoruz. Hiç kimse gelmedi.

E-postalardan haber almak yaklaşık 36 saat sürüyor ve aldığınız yanıtlar kolay ama basit ve ilkel. Telefon hattı veya forum yok ve bilgi bankası yalnızca bir düzine temel VPN sorusu hakkında cevap veriyor.  

Karar

Birçok VPN, daha akıcı ve kullanıcı dostu bir deneyim lehine özellikleri feda etmek için tasarım seçimini yapar. Shellfire VPN bu özelliklerin hiçbirine sahip değildir ve hala etkili bir şekilde hiçbir özellik sunmazken kullanımı güçtür.

Yaralanmaya hakaret eklemek için müşteri hizmetleri yavaş durumdadır ve yerinde bilgi tabanı sınırlıdır. Tabuttaki son çivi şüpheli gizlilik politikası.

Piyasadaki şaşırtıcı VPN’ler hakkında bilgi edinmek için sizi VPN incelemeleri listemize yönlendirmenizi öneririz. Farkın gece ve gündüz olacağını garanti ediyoruz.

Shellfire VPN ile ilgili deneyimleriniz varsa, aşağıya bir yorum bırakın ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me