SecureVPN.pro İncelemesi

SecureVPN.pro (SecureVPN.com ile karıştırılmamalıdır) şimdiye kadar gözden geçirdiğimiz en yavaş hizmetlerden biridir ve eşleşecek korkunç bir gizlilik politikasına sahiptir. Tam SecureVPN.pro incelemesinde okuyabileceğiniz için kimseye kullanmanızı önermiyoruz..


best-VPN-yorum

SecureVPN.pro, 2014’teki kuruluşundan bu yana Hong Kong’da faaliyet gösteriyor. Çok fazla bir üne sahip değil, ancak daha iyi ya da kötü için bir tane oluşturuyor gibi görünüyor. Bu incelemenin SecureVPN.com için değil, SecureVPN.pro için olduğunu lütfen unutmayın..

Bu SecureVPN.pro incelemesinde, sağlayıcı hakkında bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan bilgileri bulacaksınız. Size avantaj ve dezavantajları sunacağız ve kullanıcı olarak sizin için önemli olan özellikleri vurgulayacağız. Ayrıca fiyatlandırma, hız, kullanım kolaylığı, güvenlik, gizlilik ve daha fazlası hakkında ayrıntılar bulacaksınız..

Bu VPN’in gizlilik politikası kırmızı bayraklar oluşturur. Kural olarak, Cloudwards.net, günlük tutan VPN’lerle bilgi paylaşımını önermez. SecureVPN.pro dahili verileri günlüğe kaydettiğinden ve üçüncü taraf satıcılarla paylaştığından, gizlilik ve güvenlik arıyorsanız en iyi VPN sağlayıcılarımıza bakmak isteyebilirsiniz. Başka bir seçenek de, çok yüksek oranda derecelendirdiğimiz bir hizmet olan ExpressVPN incelememize gitmektir..

SecureVPN.pro için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

SecureVPN.pro’nun özellikleriyle ilgili sinir bozucu şey özelliklerin kendileri değil, nasıl sunulduklarıdır, bu da “kullanım kolaylığı” bölümünde daha fazla konuşacağız.

SecureDNS seçeneğiyle başlayacağız. DNS, aslında bağlantıları tanımlamak ve belirlemek için kullanılan bir sistemdir. SecureDNS kullanıcıyı VPN sunucusunun DNS’sine bağlayarak kullanıcıyı anonim hale getirir. Her zaman açık olmasını isteyeceksiniz. Çoğu VPN size bunu kapatma seçeneği sunmaz, çünkü bu, ziyaret ettiğiniz web sitelerini internet servis sağlayıcınıza gösterecektir..

TCP üzerinden OpenVPN, güvenlik duvarlarını atlamak için TCP protokolünü etkinleştirir. Açıksa, bağlantınız daha güvenilir ancak potansiyel olarak daha yavaş olacaktır.

Servis ayrıca işlevsellik özelliklerine sahiptir. Bunu söylerseniz, uygulama açıldığında otomatik olarak bağlanır ve VPN sunucusunu kaybederseniz yeniden bağlanır. Uygulamayı bir sistem tepsisi simgesi olarak başlatabilir ve uygulama başlatıldığında güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

VPN bağlıyken uyku modunu önlemek ve uyku moduna girerken VPN bağlantısını kesmek için seçenekler vardır. Uygulamayı Windows başlangıcında başlatabilir ve uygulama başlangıcında bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Her iki özelliğin de etkinleştirilmesi, Windows başlangıcında bir VPN sunucu bağlantısına izin verir.

Ayarlar menüsünden, bilgisayarınızı geçici dosyalardan temizlemek için DNS önbelleğini temizleyebilir ve aygıtları internet üzerinden uzaktan kullanmak için bağlantı noktası yönlendirmeyi ayarlayabilirsiniz. IPv6’yı da devre dışı bırakabilirsiniz.

VPN sunucusuyla olan bağlantınızı kaybederseniz kimliğinizi koruyan killswitch’i de etkinleştirebilirsiniz. Böyle bir durumda, killswitch’in sizi internetten ayıracağı için gizliliğiniz tehlikeye girdiğinde web sitelerine bağlanmazsınız.

SecureVPN.pro’nun bölünmüş tünellemesi yoktur. Bu özellik, yerel ağ üzerinden diğer trafik devam ederken, trafiğinizin bir kısmını VPN üzerinden çalıştırmanıza olanak tanır. Bu, işlevsellik kaybetmeden verilerinizi korumanızı sağlar. Bu sizin için temel bir gereksinimse, StrongVPN incelememize göz atın.

Hala geliştirilmekte olan erken erişimli bir Android uygulaması var. SecureVPN.pro’nun web sitesi iOS’u desteklediğini söylüyor, ancak App Store’da bir uygulama yok.

SecureVPN.pro Özelliklerine Genel Bakış

SecureVPN.pro Logosuwww.securevpn.pro

Aylık $ 790’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
26 ülkede 34 sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, PPTP, L2TP

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
çalışma saatleri

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

SecureVPN.pro’nun birkaç fiyatlandırma seçeneği vardır. Üç fiyat noktası vardır: Temel, Gelişmiş ve Profesyonel. Ayrıca bir gün Temel hizmet veren ücretsiz bir seçenek de vardır. Bir gün değerinden bir yıl değerine kadar bir seferde satın alabilirsiniz. Profesyonel plan, tek günlük abonelikler için kullanılamaz.

Yukarıdaki tablodaki fiyatlar, size en dik indirimi sağlayan bir yıllık alımlar içindir. Özelliklere girmeden önce not etmek istediğimiz şeyler var: Pro abonelikleri DoubleVPN sunucularına erişimi olan tek kişilerdir ve ücretsiz abonelikler sadece 24 saatlik denemelerdir.

Fiyatlandırma bazı kullanıcıları bu hizmetten çıkarabilir çünkü karşılaştırılabilir planlar için NordVPN gibi sektör liderlerinden daha fazla ücret alır. Örneğin SecureVPN.pro, bir yıllık bir plan için NordVPN’den ayda yaklaşık 5 $ daha fazla ücret alır (NordVPN incelememizi okuyun).

SecureVPN.pro’dan, müşterilerin paradan tasarruf ederken aynı zamanda uzun vadeli güvenilirlik önerecek olan iki ve üç yıllık planları görmek isterdik. Bunun gibi planlar için CyberGhost incelememize göz atın. SecureVPN.pro’nun yedi günlük para iade garantisi vardır, bu nedenle bu noktadan memnun kalmazsanız geri ödeme alabilirsiniz.

Check-out sırasında da satın alabileceğiniz ekstralar var. Tüm planlar üç ay boyunca liman yönlendirme ile birlikte gelir, ancak bundan sonra bunun için ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca ayda 2 $ veya 10 $ karşılığında özel bir IP adresi veya özel bir VPN sunucusu satın alabilirsiniz..

Mastercard, Visa, American Express, bitcoin, PayPal ve diğer birçok üçüncü taraf ödeme hizmeti ile ödeme yapabilirsiniz. Seçtiğiniz plana bağlı olarak bir seferde iki ila beş cihaz arasında bağlantı kurabileceksiniz.

Kullanım kolaylığı

Hesap oluşturmak basittir. Sadece bilgilerinizi ve ödeme yönteminizi girin. Buradan, kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte bir e-posta ve hizmetin uygulaması için bir indirme bağlantısı alırsınız.

Bu e-postanın uygulamayı indirebileceğiniz tek yer olduğunu unutmayın. E-postada göz ardı ettik ve web sitesine gittik, yalnızca mevcut olmayan bir bağlantıyı 15 dakika aramak için.

SecureVPN-Email-İndir-Görüntü

SecureVPN.pro’nun uygulama ve servisinin temel işlevlerinin kullanımı kolaydır. Uygulamanın ana ekranı, sunucuları kolayca bağlamanızı ve değiştirmenizi sağlar. Bağlanmak yaklaşık 15 ila 20 saniye sürer.

SecureVPN Uygulaması-Ana Sayfa-Resim

Bununla birlikte, ayarlarda gezinmek istiyorsanız, zorluklar yaşayabilirsiniz. Dahil olan özelliklerin ve ayarların çoğu fark edilmeyebilir veya hatta yanlışlıkla kötüye kullanılabilir.

SecureVPN-Uygulama-Ayarlar-Görüntü

Örneğin, “başlangıçta bağlan” seçeneği, bazı kullanıcıların bağlantılarının Windows başlangıcında uygulama başlangıcında başlayacağına inanmasına neden olabilir. Benzer şekilde, “SecureDNS”, “TCP üzerinden OpenVPN” ve “StealthVPN tipi” gibi açıklanamayan teknik ve kurum içi atamalar, kullanıcıları yanlış bilgilendirebilir.

Uygulama ayrıca kullanım kolaylığını sınırlayan garip işlevlere sahiptir. Örneğin, uygulama açıkken görev çubuğundaki simgeyi tıklarsanız sistem tepsisine kapanır. Ayarları düzenlerken bunu özellikle sinir bozucu bulabilirsiniz, çünkü programın rutin olarak yeniden başlatılması için teste başvurmanız gerekebilir..

Bu sorunu yaşayan başka bir sağlayıcı için Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun.  

Bununla birlikte, bir kez ayarlandıktan sonra, program en uygun şekilde sistem tepsisinden çalıştırılır. Herhangi bir ekrandan istediğiniz zaman, bağlantınız, gelen ve giden sunucu seçimi, killswitch ve IP adresi gibi rutin yapılandırmaları ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı kapatmak sistem tepsisinden kaldırır.

Protokolleri değiştirmek de kolaydır ve uygulamanın ana sayfasından yapılabilir, ancak bunu yapmadan önce ana sayfanın sağ üst köşesindeki düğmeyi tıklamanız gerekir. Anahtar daha fazla seçenek sağlayan “Pro” modunu etkinleştirir. Pro modunu etkinleştirmek aynı zamanda iki IP adresi arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Protokoller, uygulamanın karmaşık olduğu yerdir. Bunları değiştirmek çeşitli ayarlara yayılmış gibi görünüyor. SSH, SSL ve TCP seçenekleri arasında, “VPN türü” protokolü açılır menüsünde çok daha fazlası yapılmış gibi görünüyor.

SSL veya SSH’yi seçmek için StealthVPN protokolüne bağlanın ve ayarlara gidin. “StealthVPN türü” ne tıklamak, StealthVPN protokolü aktifken hangi protokolün kullanılacağını seçmenizi sağlar. TCP’yi etkinleştirmek için OpenVPN protokolünü seçin. Ayarlara gidin ve ek sekmeyi tıklayın. Aşağı dördüncü seçenek.

TCP-SecureVPN-Görüntü

SecureVPN.pro’nun özellikleri kolay olduğu kadar kullanımı kolay ve güçlüdür. Basit ve Pro modları arasında geçiş yapabilmeniz dengenin korunmasına yardımcı olur. Çoğu özelliğin sistem tepsisinden erişilebilir olması da güzel.

Bununla birlikte, SecureVPN.pro uygulamasında daha iyi sınırlı dağınıklığa sahip olabilir gibi görünüyor.

hız

SecureVPN.pro’nun hızları hayal kırıklığı yarattı, bu yüzden en hızlı VPN kılavuzumuza dokunmayacak. Mevcut en yakın sunucular indirme hızlarını ciddi şekilde sınırladı. Bu sunucular akış için hala iyi olsa da, video oyunlarının ve diğer büyük dosyaların indirilmesini yavaşlatırlar.

Bu hız testlerini Idaho Lewiston’dan yaptık. Kuzey Amerika’daki sunucuların hızlı testleri, Los Angeles’a benzer hızlar gösterdi, bu nedenle hizmet için en iyi bölge olabilir.

Konum: PingUp SpeedDown Hız
Korumasız483.10112,01
Los Angeles712.6715.56
Münih2181.354.05
Hanoi, Vietnam3351.374,02
Viña del Mar, Şili3931.691.03
Hong Kong1861.936.00

Ping süreleri göz önüne alındığında, SecureVPN.pro ile çevrimiçi oyun oynamak da zor olurdu. Kabul ediyoruz, pingimiz yüksek görünüyor, ancak sonuçların çoğu çevrimiçi oyun oynamayı imkansız hale getirecek. İndirme hızları, üçlü A oyunlarının çoğunun indirilmesinin birkaç saat alacağı anlamına da gelir. Bu bir endişeniz varsa, oyun için en iyi VPN kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

Güvenlik

SecureVPN.pro, OpenVPN, PPTP, L2TP ve StealthVPN VPN protokollerini kullanır. Web sitesinde IKEv2’yi desteklediğini söylese de, desteklemiyor. Bu düzensizlik güvenilirliği için iyi bir şey değil.

IKEs2-Destekli-Desteklemiyor-Web-App-Image üzerinde

Güvenlik duvarlarında daha iyi gezinmek ve verileri şifrelemek için SSL, SSH ve TCP gibi diğer ağ protokollerinin yanı sıra OpenVPN’i de kullanabilirsiniz..

SSH, verileri şifrelemek için ortak anahtar çiftleriyle kimlik doğrulaması yapar. SSL, şifreleri girmek zorunda kalmadan aynı düzeyde güvenlik sağlamak için şifreleme kullanır.

Ana ekrandan, ayrı gelen ve giden sunucuları seçebilirsiniz. SecureVPN.pro, bunu çift VPN veya çift zincirli VPN olarak adlandırır. Güvenliğinizi artırır.

Şifreleme şifresi ve anahtar uzunluğu için yalnızca bir seçenek vardır: AES 256 bit. AES ile birlikte, genellikle daha az güvenlik ve daha fazla hız sağlayan iki seçenek daha vardır, ancak SecureVPN.pro ayarı değiştirmenize izin vermez.

SecureVPN.pro tüm sızıntı testlerimizi geçti. Uygulama ayrıca IPv6’yı devre dışı bırakma seçeneğine de sahiptir. Bu, protokole güvenmeyenler için bir güvenlik katmanı ekler, çünkü sızıntılara eğilimlidir.

SecureVPN.pro, IP adresinizi de düzenli aralıklarla değiştirme seçeneği sunar. Ayarlar menüsündeki ek sekmede açabilir ve 10 dakikada bir ila üç saat arasında bir süreye ayarlayabilirsiniz..

Sunucunuzu da aynı şekilde otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Ancak pratikte, işleri yavaşlatan sunucuları değiştirmek. Her aralıkta 35 saniye beklemek zorundasınız. Buna ek olarak, sunucu hızları çok değiştiğinde, özelliği tekrar kapatırken bulabilirsiniz.

Gizlilik

SecureVPN.pro’nun gizlilik politikası kırmızı bayraklar oluşturur. Verileri üçüncü taraf satıcılarla paylaşır ve tanımlayıcı verilerinizin bir kısmını sistemlerinde tutar.

Bazı sorunlar, web sitesinin coğrafi ve IP adresi izlemesinde yatmaktadır. Web sitesi, kolaylık ve hız için mevcut konumunuzu ve IP adresinizi ekranın üst kısmında listeler. SecureVPN.pro, bu bilgileri saklamadığını iddia eder, ancak herhangi bir VPN’in sözünü almazdık.

Bilgilere de erişimi olan iki hizmet kullanır: MaxMind Şirketi ve GeoIP. Ayrıca, kullanıcı alışkanlıkları hakkında raporlar oluşturmak için verileri Google Analytics ve Yandex.Metrika ile koordine eder.

MaxMind’in tek başına gizlilik politikası, hizmetlerine eriştiğiniz sayfaların, URL’lerin, tarayıcı türünüzün, işletim sisteminizin ve ziyaretinizin tarih ve saatinin yönlendirilmesine olanak tanır. Ayrıca “cihazınız ve cihazınızın [servisi] hizmetiyle nasıl etkileşimde bulunduğu” hakkında veri toplar.

Bu bilgilere SecureVPN.pro aracılığıyla MaxMind tarafından erişilip erişilemediğini bilmiyoruz, ancak gizlilik politikalarındaki hiçbir şey kullanıcıların bu konuda özellikle katı olduklarına inanmalarına yol açmamalıdır..

SecureVPN.pro’nun gizlilik politikası şunları sakladığını söylüyor:

  • E-mail adresleri
  • Kullanıcıların hesap ayarları
  • Girişler ve şifreler
  • Fon bakiyeleri
  • İşlem tarihleri ​​ve saatleri
  • İşlem tanımlayıcıları
  • İşlem tutarları

Bunların çoğu VPN kullanımınızdan değil, web sitesini korumasız ziyaretlerden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, kullanıcıların ayarları ve e-posta adresleri gibi bir kısmı uygulamadan ve hizmetten günlüğe kaydedilir – VPN’ler için önemli bir günah.

Hizmet şartlarında ana hatlarıyla belirtilen bu özellikle de ilgilenebilirsiniz: “Kullanıcı, İdarenin işleyişiyle ilgili hizmetlere yönelik promosyon masajları almayı kabul eder.” Yağlamaya başlayın, kullanıcı.

Tüm şakalar bir yana, SecureVPN.pro’nun gizlilik politikasına ve hizmet şartlarına daha fazla özen, zaman ve düşünce koyduğunu görmek isterdik. Bunun gibi birkaç hatayı fark ettik ve yetersiz bir tavır sergiliyorlar. Aslında, bazı yazım hataları, gizlilik politikasının ne söylediğini söylemeyi oldukça zorlaştırır.

SecureVPN.pro’yu düşünüyorsanız, dikkat edilmesi gereken çok şey var. Erişime sahip olduğu cihazlarda hangi dereceye izin verdiğiniz konusunda dikkatli olmak istersiniz..

Akış Performansı

Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu test edilen tüm sunucular arasında akışı engelledi. BBC’nin iPlayer’ı da Londra’da bulunanlar da dahil olmak üzere tüm denenen sunucularda engellendi.

Sizin için bir anlaşma kırıcıysa Netflix için en iyi VPN’larımızdan birini düşünün.

Netflix VPN yasağını yenmek ve Netflix proxy hatasını atlatmak için kılavuzlarımızı da faydalı bulabilirsiniz..

Sunucu Konumları

SecureVPN.pro’nun 26 ülkede 34 sunucusu vardır. Ayrıca, ayrı gelen ve giden sunuculara bağlanabilirsiniz.

Bu VPN, Batı’yı örtmek için mükemmel bir iş çıkarıyor, ancak bazı bölgeler yetersiz kalıyor. Asya ve Orta Doğu’da altı sunucu var. Meksika ve Orta ve Güney Amerika’da sadece bir sunucu var. 

Müşteri servisi

SecureVPN.pro’nun müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve bilgili. Canlı bir sohbet işlevi vardır, ancak saatlerini sivilceli ve zor olabilir veya tahmin etmek imkansız olabilir. Temsilciler destek biletimize önerilen sorunu çözecek bilgilerle bir gün içinde yanıt verdiler.

SecureVPN.pro’nun web sitesinde verilen telefon numarası hizmete girmediği için bu şekilde bu numaraya erişemezsiniz. Hizmet, organizasyon, güvenilirlik ve fonlama konusunda neler söylediğini bilmiyoruz.

SecureVPN.pro’nun web sitesinde, farklı deneyim düzeylerine sahip kişiler için yararlı olabilecek birçok makale ve bilgi bulunmaktadır. Bir de blog var. Makaleler arasında, müşteri hizmetleri ihtiyaçlarınızın çoğunu şirketle temasa gerek kalmadan karşılayabilirsiniz..

Karar

SecureVPN.pro ile akış ve oyun yapmak imkansız. İndirme hızları akış için yeterince hızlı olsa da, en popüler, yasal akış web sitelerinin çoğu test ettiğimiz sunucuları engelledi.

Çoğu sunucudaki pingler çevrimiçi oyun oynamayı imkansız hale getirirdi. Bağlantının ping’i teknik olarak oynanabilir olsa bile, büyük bir dezavantajlı olacaksınız.

Gizliliğiniz SecureVPN.pro ile de özellikle güvenli değildir. Gizlilik politikasındaki delikler, bilgilerin tehlikeye atılmasına yer açar. SecureVPN.pro’ya karşı gizlilik şikayetleri veya raporları yoktur, ancak küçük bir şirkettir, bu çok fazla bir şey ifade etmez.

Her şey bir araya geldiğinde, başka bir sağlayıcıyla çok daha iyi durumdasınız. Favorilerimizi görmek için VPN yorumları listemize göz atın.

SecureVPN.pro veya benzeri hizmetlerle ilgili deneyiminiz varsa, aşağıya yorum bırakmaktan veya düşüncelerinizi sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me