SaferVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

SaferVPN İncelemesi

SaferVPN, iyi özelliklere sahip oldukça standart ve ucuz bir VPN hizmetidir, ancak düşük hızlar onu en üst kademelerden korur. Ayrıca, gizlilik politikası hakkında birkaç endişemiz var, ancak sizi Netflix’e (tür) sokuyor. Ayrıntılar için SaferVPN incelememizin tamamını okuyun.


SaferVPN Genel Bakış

best-VPN-yorum

2013 yılında iki İsrailli yazılım mühendisi tarafından oluşturulan SaferVPN, “herkese, her yerde güvenli, özel ve sansürsüz İnternet erişimi sağlamak” hedefiyle sanal bir özel ağdır. Düzenli bir kullanıcı deneyimi, uygun hızlar ve düşük fiyatlar ile bunu da başarır. Tutulan minimum günlükler gizlilik somunlarını duraklatabilir.

Bu SaferVPN incelemesinde, onunla zaman geçirdikten sonra sevdiğimiz ve sevmediğimiz her şey hakkında konuşacağız. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, desteklenen cihazları, sunucu konumlarını, hızı, güvenliği ve müşteri hizmetlerini tartışacağız.

SaferVPN’i istediği fiyattan seviyoruz. Bununla birlikte, artık olsaydı mantıklı olmazdı. Büyük bir değer olmasına rağmen, SaferVPN’in etkileyici hızları veya özellikleri yoktur, bu nedenle tüm çan ve ıslıklarla bir VPN arıyorsanız, en iyi VPN makalemize bakın.

Slayt-1

SaferVPN-slider2

SaferVPN-slider3

SaferVPN-slider4

SaferVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

SaferVPN için alternatifler

Özellikleri

Arayüz hafif olmasına rağmen, SaferVPN iyi bir dizi özelliğe sahiptir. İyi bir VPN’in olması gerektiği gibi, bir killswitch içerir, ancak garip bir şekilde varsayılan olarak devre dışıdır. Killswitch ile yalnızca belirli uygulamalarda çalışacak şekilde ayarlamak gibi özel bir şey yapamazsınız, ancak temel işlevsellik orada.

Killswitch yaygındır, ancak otomatik WiFi güvenliği değildir. Varsayılan olarak, SaferVPN güvenli olmayan ağlarda VPN’yi otomatik olarak etkinleştirecek şekilde ayarlanmıştır. Bu kuralı atlamak için istemcide güvenilir WiFi ağları da ekleyebilirsiniz..

safervpn-review-wifi

Masaüstü istemcisine ek olarak, Chrome ve Firefox için bir tarayıcı uzantısı var. Ancak uzantı özel bir şey yapmıyor. VPN’yi kontrol etmenin başka bir yoludur, ancak konumunuzu bağlamak veya konumunuzu değiştirmek için hızlı erişime sahip olmak zarar vermez.

Bunun dışında SaferVPN çıplak. İstemcide her zaman aradığımız bir özellik olan bölünmüş tünel sunmaz. Örneğin ExpressVPN, ExpressVPN incelememizde gördüğünüz gibi hangi uygulamaların VPN tünelini kullanacağını ve hangisini atlayacağını ayarlamanıza olanak tanır.

SaferVPN Desteklenen İşletim Sistemleri

Platform desteği iyidir, ancak izlenmesi zordur. Kontrol panelinde, Windows, macOS, Android ve iOS için yükleyicilerin yanı sıra Chrome ve Firefox uzantılarına bağlantılar bulacaksınız. Tuhaf bir şekilde, Firefox uzantısı hariç tüm yükleyicilerin yanında öğreticiler var.

safervpn-review-yükleyicileri

Kısıtlı Android sürümlerine yüklemeler desteklense de, SaferVPN .apk dosyasını kullanılabilir yapmaz.

SaferVPN, yönlendiriciler, Linux kutuları, ağa bağlı depolama, e-okuyucular ve oyun konsolları dahil olmak üzere hemen hemen her şeye kurulabilir. Tüm bu kurulumlar için kurulum kılavuzları vardır, ancak bulmak zordur. SaferVPN, kontrol panelindeki kurulum kılavuzlarına bir bağlantı sağlamak yerine bunları bilgi tabanının “hızlı başlangıç” bölümüne yerleştirir.

SaferVPN Özelliklerine Genel Bakış

SaferVPN Logosuwww.safervpn.com

Aylık $ 229’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
1

Geri ödeme süresi
30

Dünya çapında sunucu miktarı
43 ülkede 43 sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Krom

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, PPTP, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Çeşitli gizlilik hizmetleri sunan TorGuard’ın (TorGuard incelememizi okuyun) aksine, SaferVPN sadece bir tane sunuyor. Planlar arasındaki tek fark süredir, uzun vadeli sözleşmeler daha yüksek indirim alır. Fiyat düşük olsa da, esneklik eksikliği mermiyi ısırmayı daha zor hale getiriyor.

Özellikle, SaferVPN aylık bir plan sunmuyor. Aylık planların çoğu kötüdür – en kötülerinden birini görmek için Hide.me incelememizi okuyun – ancak yine de nakit için bağlanmış olanlar için ucuz bir giriş noktası sunuyorlar. Aylık planları neredeyse hiç önermiyoruz, ancak düşük değerlerine rağmen esneklik sağlıyorlar.

İyi haber şu ki, tüm planlar 30 gün boyunca iade edilebilir. Bununla birlikte, ödeme sayfasında biraz karışıklık var.

Bir veya iki yıllık abonelik seçtiğinizde SaferVPN “3 yıllık plan en büyük tasarrufları içerir ve 30 gün boyunca tamamen iade edilebilir” der. Bu, diğer iki planın olmadığı anlamına gelir, ancak geri ödeme politikasını inceledikten ve destekle iletişime geçtikten sonra, tüm planların para iade garantisine sahip olduğunu doğruladık..

İnleme yolumuzdan çıkarken SaferVPN’in neyi doğru yaptığı hakkında konuşmanın zamanı geldi. Fiyatlar gördüğümüz en düşük fiyatlardan biridir ve Özel İnternet Erişimi gibi ucuz sağlayıcıları yüksek biletli ürünlere benzetir (PIA incelememizi okuyun). Yıllık plan iyi bir değer sunar, ancak başka bir yerde benzer fiyatlandırma bulabilirsiniz. Öte yandan, üç yıllık plan eşsizdir.

Üç yıllık planlar sunan az sayıda sağlayıcı genellikle bunları ucuz olarak sunmaz. Örneğin, NordVPN bir, iki ve üç yıl için yaklaşık 25 $ daha fazla ücret alıyor (yükseltmenin neden buna değdiğini görmek için NordVPN incelememizi okuyun). Eğer peni sıkıyorsanız, SaferVPN mükemmel bir seçimdir.

Ücretsiz bir deneme var, ancak izlenmesi zor. Bu konuda soru sormak için destek sağladık ve temsilci bize 24 saatlik deneme için bir bağlantı sunabildi. Elbette, hizmeti gözden geçirdiğimizi söylemedik, bu yüzden deneme sürümü herkes tarafından kullanılabilir, ancak ana sayfadan erişilemez.

Ödeme yöntemlerine gelince, SaferVPN olağan şüphelileri kabul eder. Çoğu kredi kartı, PayPal ve bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Diğer sağlayıcıların kabul ettiği yerel ödeme seçeneklerinden bazıları mevcut değil, ancak bu çok büyük bir sorun değil.

SaferVPN Eşzamanlı Bağlantılar

Tüm SaferVPN planları, daha fazla satın alma seçeneği olmadan beş cihazla birlikte gelir. Beş kabul edilebilir, çünkü temel olarak VPN sağlayıcıları arasında standarttır, ancak birkaç tane daha incitmez. Örneğin, CyberGhost yedi teklif sunar (CyberGhost incelememizi okuyun).

Kullanım kolaylığı

SaferVPN’e kaydolmak kolaydır. Tek yapmanız gereken bir plan seçmek, e-posta adresinizi girmek ve bir ödeme yöntemi seçmek. Daha sonra bir şifre oluşturma sayfasına gönderilirsiniz ve SaferVPN size hesap bilgilerinizi e-postayla gönderir. Şifrenizi e-postayla göndermediğini unutmayın. Bu kötü bir güvenlik uygulaması olurdu.

safervpn-review-kaydolma

Yine de e-postayı indirim yapmayın. Yükleyiciyi indirmek için, veya kaydolduktan sonra yönlendirdiğiniz kontrol panelini kullanabilirsiniz. Kontrol panelinde SaferVPN kullandığınız işletim sistemini otomatik olarak algılar ve sizin için doğru yükleyiciyi önerir. Önerilen yükleyicinin yanında, sizi diğer yükleyicilere ve eğiticilere gönderen bir “daha fazla uygulama göster” düğmesi var.

Genel olarak, kontrol paneli basittir. Faturaları görüntüleyebilir, diğer platformlar için yükleyiciler indirebilir, hesap ayrıntılarınızı güncelleyebilir ve faturalandırmayı yönetebilirsiniz.

safervpn-review-kontrol paneli

Kurulduktan sonra, SaferVPN önerilen bir konum seçili olarak açılacaktır. Arayüz bir iPhone 4’teki bir akıllı telefon uygulaması kadar büyük ve yeniden boyutlandırılamıyor. Astrill’in arayüzü kadar küçük olmasa da (Astrill incelememizi okuyun), SaferVPN’in 4K ekranda okunması zordu.

Nereye bağlandığınızı umursamıyorsanız, alttaki yeşil renkli büyük “bağlantı” düğmesini tıklamanız yeterlidir. SaferVPN sizi otomatik olarak iyi bulduğumuz önerilen sunucuya bağlayacak ve yola çıkacaksınız. Konumunuzu seçmek istiyorsanız, “bağlan” düğmesinin yanındaki küçük işaretçiyi tıklayın.

safervpn-review-arayüzü

Sol tarafta mevcut yerleri gösteren bir pencere açılacaktır. Bu pencere ayrılırken arayüzle birlikte hareket edecektir. Konum penceresini ana pencereden uzağa sürükleyebilirsiniz, ancak ana pencereyi taşımaya çalışırsanız konum penceresi onunla birlikte hareket eder.

Özellikle SaferVPN’in ağı küçük olduğu için konum bulmak kolaydır. Kaydırma yapmak istemiyorsanız, bir konum arayabilirsiniz, listenin en üstünde görünmeleri için SaferVPN’in önerilen konumlarından veya favori konumlarından birini kullanın.

safervpn-review-sunucu seçimi

Birçok VPN gibi, SaferVPN de ilk önce bağlantıyı kesmeden sunucuları değiştirmenize izin vermez. Sinir bozucu, ancak SaferVPN’in ortalama bağlantı süresinden daha hızlı olması.

Arayüzün diğer tek alanı, sağ üst köşedeki hamburger simgesine tıklayarak erişilen ayarlar menüsüdür. Ayarlar, başlatma seçenekleri, protokol ayarları ve uygulama güncellemeleri dahil temel bilgileri kapsar. Bununla birlikte, tüm VPN’lerin sunmadığı özellikler olan destek biletlerini gönderebilir, bilgi tabanını açabilir ve ayarlardan bir hız testi uygulaması açabilirsiniz..

hız

SaferVPN mevcut en hızlı VPN sağlayıcılarına yaklaşmıyor, ancak eve yakın tünel açıyorsanız ve oynamak için çok fazla veriye sahipseniz yine de makul sonuçlar veriyor. Sınırlı bağlantılarla çalışan veya sansür yoluyla tünele girmeyi umanlar muhtemelen başka bir yere bakmak isteyeceklerdir. Korumasız hızımızla birlikte test ettiğimiz yerleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (St. Louis, MO)10142.710.33
ABD Akışı7565.969.63
Kanada3389,029.26
Hollanda11430.056.36
Kıbrıs16313.424.16
Singapur23630.493.08

Kuzey Amerika’da kaldığımızda SaferVPN etkileyici olmasa da iyi sonuçlar elde etti. Gecikme süremiz düşük kaldı ve indirme hızımızın yüzde 40’ını bıraktık. Tuhaf bir şekilde, test konumumuza daha yakın olan ABD akış sunucusu, Britanya Kolombiyası’ndaki bir veri merkezinden daha kötüydü.

Evde hızlı bir bağlantınız olmadığı sürece dünyanın diğer bölgelerine gitmek çoğunlukla söz konusu değildir. Korunmasız hızımızın yaklaşık yüzde 20’sinde, Hollanda ve Singapur, tıpkı bize yüzde 10 bile vermeyen Kıbrıs veri merkezi gibi yavaştı.

Bununla birlikte, gecikme tüm yerlerde düşük kaldı. Gecikmedeki ilk sıçrama, SaferVPN’i oyun için en iyi VPN kılavuzumuzdan diskalifiye etse de, bu amaçla indirgenmemelidir. Proxy bloklarına karşı dayanıklılığı düşünüldüğünde, gecikme gördüğümüz en iyi olmasa bile PlayStation Network veya Xbox Live’daki özel başlıklara göz atmak için iyi bir seçimdir.

Güvenlik

SaferVPN eski “banka düzeyinde şifreleme” pazarlama iddiasını kullanıyor, ancak yine de güvenli. Varsayılan olarak OpenVPN ile AES 256 bit kullanır, ancak IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP’yi de destekler. Testlerimize dayanarak OpenVPN kullanan bir “otomatik” ayar var. Bunu etkinleştirmek iyi bir fikir olabilir çünkü SaferVPN’in başarısız olması durumunda başka bir protokole geri dönmesine izin verir.

Bununla birlikte, hangi protokolü kullanırsanız kullanın, şifrelemeyi değiştiremezsiniz. Yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Pazarlama materyalleri, AES 256-bit’in gerçekte L2TP ve PPTP desteklemediğinde protokollerde kullanıldığını gösterir. Bu konuda daha fazla bilgiyi şifreleme açıklamamızda ve VPN protokolü dökümümüzde bulabilirsiniz..

Birden fazla sunucuda DNS sızıntı testi yaptık ve SaferVPN net bir kayıtla çıktı. WebRTC ve IP sızıntılarını da test ettik ve bunları da geçtik.

Gizlilik

Gizlilik politikalarına güvenmek zordur, özellikle IPVanish gibi sağlayıcılar atasözü pantolonlarıyla yakalanırken – bu konuda bilgi edinmek için IPVanish incelememizi okuyun. Yine de, “günlük yok” iddialarının saldırısı devam ediyor ve SaferVPN bu eğilimi kırmıyor. Gizlilik politikası bize rahatlık sağlayacak kadar ayrıntılı..

Kısacası, anlamlı bilgiler kaydedilmez veya izlenmez. Bununla birlikte, çoğu VPN sağlayıcısında olduğu gibi, gerçek daha karmaşıktır.

Bağlandığınızda, dört şey günlüğe kaydedilir: oturumun başlangıç ​​ve bitiş tarihi ve saati, oturum sırasında aktarılan veri miktarı, bağlandığınız konum ve bağlandığınız konum. SaferVPN gizlilik politikasında, bağlandığınız ülkeyi günlüğe kaydettiğinde IP adresinizi kaydetmediğini belirtiyor.

“Hizmetin size sağlanmasını kolaylaştırmak… ve SaferVPN’in, Kullanıcılarının ve diğer üçüncü tarafların haklarını korumak için” bu bilgileri günlüğe kaydeder. SaferVPN, verileri yasal taleplere uymak, yeniden yapılanma veya birleşmenin bir parçası olarak kullanabileceğini veya hizmetin sorunsuz çalışmasını sağlamak için üçüncü taraflara sağlayabileceğini söylüyor.

Bu korkutucu, ancak SaferVPN IP adresinizin, DNS sorgularınızın, web sitesi geçmişinizin ve veri aktarımınızın izlenmediğini veya günlüğe kaydedilmediğini açıkça ortaya koyuyor. Bu bilgileri paylaşmak SaferVPN’in gizlilik politikasına uygun olsa da, “basitçe mevcut değildir”.

Günlüklerin ne kadar süreyle tutulacağı konusunda SaferVPN net değil. Adınız ve e-posta adresiniz gibi hesap ayrıntılarının, bir hesabınız olduğu sürece dosyada tutulduğunu, ancak bağlantı ve etkinlikle ilgili günlüklerin SaferVPN’in uygun gördüğü sürece saklanabileceğini söylüyor. Gizlilik politikasında 30 günlük ortalamaya dikkat çekiyor.

SaferVPN gizlilik politikasını iyi özetleyen bir vaka çalışması sunmaktadır. ABD Doğu sunucusuna bağlandığımızda, anonim bir kullanıcının o sunucuya bağlandığını ve bağlantının saatini ve süresini görebilirdi.

Şirketin belirttiği gibi, “SaferVPN müşterisinin sunucularımızdan birine eriştiğini biliyoruz, ancak hizmetimize nasıl ve kimin eriştiğini bilmiyoruz ve bilemeyiz.”

Akış Performansı

SaferVPN, ABD ve İngiltere’de özel yayın konumlarına sahiptir ve testlerimize dayanarak çalışırlar. Netflix ve BBC iPlayer’a sorunsuz bir şekilde erişebildik, ancak SaferVPN’in subpar hızı, Netflix için en iyi VPN’imizden ve BBC iPlayer için en iyi VPN kılavuzlarımızdan diskalifiye etti.

Hulu ve Amazon Prime Video kadar tutarlı değildi. Hulu, ABD akış sunucusundan çalıştı, ancak Birleşik Krallık’ı kullandığımızda başarısız oldu. Amazon Prime Video ise her ikisinde de engellendi. Yine de, Netflix ve BBC iPlayer çivi çakmak için en önemli olanlardır ve SaferVPN bu cephede başarılı.

Sunucu Konumları

SaferVPN’in ağı etkileyici değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz 43 konum vardır, bunlardan ikisi akış amaçlı gereksiz konumlardır. Çoğu Avrupa’da – 37’nin 21’i – ama diğerleri oldukça dağınık.

safervpn-review-sunucu yerleri

ABD’deki SaferVPN’in üssü göz önüne alındığında, daha fazla veri merkezinin orada olmasını bekledik, ancak sadece üç tane var: biri doğu kıyısı, biri batı kıyısı ve diğeri akış için. Dünyanın diğer bölgelerinde, seçenekler vasat. SaferVPN’in Orta Doğu ve Afrika’da bir sunucusu ve Asya’da bir avuç var, bu yüzden egzotik yerler arıyorsanız, başka yerlere bakmak en iyisidir.

Müşteri servisi

Daha yeni bir şirket olmasına rağmen, SaferVPN’in mükemmel destek kaynakları var. Bilgi bankası çoğunlukla “hızlı başlangıç” kılavuzlarından oluşur. Yükleyiciyi Windows, macOS, iOS ve Android’de kullanmak için kılavuzlar olsa da, yönlendiricilere, ağa bağlı depolama alanına ve daha fazlasına yüklemek için kılavuzlar da vardır..  

Kılavuzları mükemmeldir. SaferVPN, adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri ile mümkün olan her kurulumu kapsar. Belirli platformlara kurma kılavuzlarına ek olarak SaferVPN, bu platformlarda farklı protokollerin yapılandırılması için kılavuzlar sağlar.

safervpn-review-kılavuzları

Bilgi tabanının diğer alanlarında, faturalandırmayla ilgili bir SSS, bir VPN’in nasıl çalıştığı hakkında sorular ve SaferVPN’in hizmeti hakkında ayrıntılı açıklamalar içeren ve gerektiğinde adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri içeren açıklamalar bulacaksınız..

Doğrudan destek için SaferVPN’in 7/24 canlı sohbeti ve e-postası vardır. Canlı sohbet basit cevaplar için yararlıdır, ancak çoğu çözüm bilgi tabanında bulunabilir. Yine de, inceleme sırasında hizmetin belirli yönlerini netleştirmek için bir kereden fazla kullandık.

Ayrıca, web sitesinde tanımlanan sunucu konumlarının sayısı hakkında e-posta üzerinden de ulaştık. Soru, destek temsilcisinin bizi web sitesine yönlendirip yönlendirmeyeceğini veya soruyu cevaplayıp yanıtlamayacağını görmekti. Neyse ki her ikisini de yaptılar ve çabucak yaptılar. Yaklaşık 15 saat içinde bir yanıt aldık.

Karar

SaferVPN çok fazla özelliği olmayan ucuz bir sağlayıcıdır. Hizmetin özü sağlamdır, ancak eve yakın makul hızlar ve akış platformlarına erişim. Güvenliği de iyidir, ancak gizlilikle aşırı ilgili olanlar, tuttuğu günlüklerle ilgili sorun yaşayabilir.

Bununla birlikte, Netflix’teki münhasırlara ucuza göz atmak isteyenler için mükemmel bir seçim. Daha fazla alışveriş yapmayı tercih ediyorsanız, diğer VPN incelemelerimizi okuyun.

SaferVPN hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map