ProtonVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

ProtonVPN İncelemesi

ProtonVPN özellikler ve kullanılabilirlik açısından mükemmeldir, ancak hız açısından rekabetin gerisindedir. Başka bir yerde paranız için daha fazlasını elde edebilirsiniz, ancak cömert ücretsiz plan fikrinizi değiştirmek için yeterli olabilir.


protonvpn-pano kaymak-1

protonVPN arayüzü-kaydırma-2

protonvpn-profiller-kaydırma-3

protonvpn-settings-kaydırıcı-4

protonvpn bölünmüş tünel-kaydırma-5

Önceki

Sonraki

ProtonVPN geçmişte en iyi VPN kılavuzumuzu yapmadı, ancak en üste doğru sıralanacak tüm malzemelere sahip. Uzun özellik listesi, sağlam bir gizlilik politikası ve birçok güvenlik özelliği ile desteklenen uzmanlıkla hazırlanmış arayüzün arka planını alır. Hız ise bir sorundur. 

Bu ProtonVPN incelemesinde, bu popüler, ücretsiz VPN’ye derinlemesine bir dalış yapacağız, nerede mükemmel olduğunu ve nerede yetersiz kaldığını göstereceğiz. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özelliklere, fiyatlandırmaya, hıza, kullanılabilirliğe, güvenliğe, gizliliğe ve daha fazlasına değineceğiz.. 

Ücretsiz düşük fiyat için ProtonVPN’i çalmak zor. Bununla birlikte, ödeme yapmaya başladığınızda, VPN alanındaki en iyi köpeklerden bazıları kadar etkileyici değildir. ProtonVPN’in ne kadar doğru olduğunu düşünürsek, hız cansız. Bununla birlikte, hazırda cömert bir serbest planla, hala denemeye değer.

Güçlü & Zayıf Yönler

ProtonVPN için alternatifler

Özellikleri

ProtonVPN, aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde göreceğimiz gibi erişilebilirliği vurgular. Buna rağmen, özelliklerle doludur. Bu, uzak sunucudan düştüğünüzde internet bağlantınızı engelleyecek bir kill anahtarı ile başlar. PIA’da olduğu gibi çoklu öldürme anahtarı modu yok, ancak işi hallediyor. 

Kill switch’in yanı sıra, DNS sızıntısı ve IPv6 sızıntı korumasının yanı sıra, bazı uygulamalar veya IPv4 adreslerini VPN tüneli üzerinden göndermenize izin verirken, diğerleri hariç tutulurken bölünmüş tünel bulunur. Örneğin, standart bağlantınız üzerinden çevrimiçi yedekleme yaparken güvenli bir bağlantıda torrent yapmak istiyorsanız, bölünmüş tünelleme çok önemlidir.

protonvpn-review-bölünmüş tünelleme

Bölünmüş tünel oldukça nadirdir, ancak diğer tüm özellikler stoklanır. ProtonVPN kendisini profillerle ayırıyor. VPN deneyimi için gerekli olmasa da, profiller ProtonVPN’in kullanımını daha kolay hale getirir. Profiller, ayarları gözden geçirmeden hizmetin farklı özelliklerini hızlı bir şekilde yapılandırmanıza olanak tanır. 

Örneğin, bir torrent profili istiyorsanız, kullanmak istediğiniz protokolü ayarlayabilirsiniz – diyelim ki paket onayı için TCP – bağlanmak istediğiniz ülke ve hatta belirli bir sunucu. Ardından, kolayca bulunabilmesi için bir profil rengi ve adı ayarlayabilirsiniz. 

Görünüşte küçük bir ekleme olmasına rağmen, profiller sorunsuz bir şekilde farklı VPN yapılandırmaları arasında geçiş yapmanıza izin verir.

protonvpn-review-profilleri

ProtonVPN Güvenli Çekirdek

Profil oluştururken, varsayılan olarak Güvenli Çekirdek sunucusunu da ayarlayabilirsiniz. Bu özel sunucular yalnızca “artı” ve “vizyon sahibi” aboneliklerde bulunur ve standart bağlantınıza bir koruma katmanı ekler. Bu aslında bir çift sekmeli bağlantıdır, ancak bundan daha fazlası, hedeflenen bir bağlantıdır. 

Buradaki fikir, riskli bir ülkede (örneğin, ABD’de) VPN kullandığınızda, bağlandığınız sunucunun güvenliği ihlal edilmiş olabileceğidir. Sorunu azaltmak için, Güvenli Çekirdek sunucusu ilk önce sizi normal VPN sunucusuna göndermeden önce ProtonVPN’in genellikle İzlanda veya İsviçre’de temiz olduğunu bildiği bir sunucu üzerinden bağlantınızı geçirecektir.. 

Farkında değilseniz, çoğu VPN sağlayıcısı ağlarındaki sunucuları etkin bir şekilde korumaz. Genellikle, bir veri merkezinin bazı kısımları VPN ile kullanılmak üzere kiralanır. Bununla birlikte, Güvenli Çekirdek sunucuları doğrudan ProtonVPN’e aittir, işletilir ve korunur, bu da güvenli bir seçenek oldukları anlamına gelir. 

ProtonVPN Özelliklerine Genel Bakış

ProtonVPN Logosuprotonvpn.com

Aylık $ 400’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, nakit

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
10

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
600+

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu
Subreddit

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

ProtonVPN’in fiyatlandırma modeli benzersizdir. ProtonVPN, farklı sürelerde tek bir plan sunmak yerine, VyprVPN gibi çok sayıda hizmet katmanına sahiptir (VyprVPN incelememizi okuyun). Dört seçenek olmasına rağmen, çoğu kullanıcı için yalnızca iki tane alakalı olacaktır. 

“Artı” katmanı çoğu insanın iniş yapması gereken yer olmasına rağmen, ücretli planlar söz konusu olduğunda üç katman vardır. Tüm katmanlar ProtonVPN’in ağına tam erişimle gelir, ancak “temel” ikiye bağlantı sayısını sınırlar ve “artı” planının Güvenli Çekirdek, akış ve Tor sunucularından yoksundur. 

Serinin en üstünde, “vizyoner”, “artı” nın tüm özelliklerini içerir ve önyükleme yapmak için iki kez bağlantı ile birlikte gelir, ancak çok pahalıdır. Bu üst düzey planın satış noktası, e-posta güvenlik kılavuzumuzda onayladığımız şifreli bir e-posta hizmeti olan ProtonMail’dir.. 

Bununla, çoğu kullanıcı en iyi seçenek olarak “artı” ya inecektir. Bütçe VPN arıyorsanız, Windscribe sizi ProtonVPN’in “temel” planından daha ileri götürecektir (Windscribe incelememizi okuyun). Ayrıca, ProtonMail’in dahil edilmesi, “vizyoner” plana böylesine büyük bir fiyat artışını haklı çıkarmak için yeterli değil.

Gerçek fiyata gelince, ProtonVPN sadece iyi. Bir yıl süren hizmet 100 $ karşılığında iyi, ancak daha ucuz seçenekler var (iki örnek için Özel İnternet Erişimi incelememizi ve PureVPN incelememizi okuyun). Planlar aylık veya yıllık olarak gelir ve bir yıl önceden satın alarak yüzde 20 tasarruf edersiniz. Yukarıdaki tablodaki tüm fiyatlar yıllık planlar içindir.

ProtonVPN Ücretsiz

ProtonVPN ücretli planları için değil, ücretsiz planları ile öne çıkıyor. En iyi ücretsiz VPN kılavuzumuzda bir puan kazandı ve bir cihaz için ücretsiz olarak üç sunucu sunuyor. 

Çoğu ücretsiz VPN’den farklı olarak, ProtonVPN bant genişliğinizi kısıtlamaz, yani ücretsiz sunucularda kaldığınız sürece onu istediğiniz kadar kullanabilirsiniz (bant genişliğini kısıtlayan bir hizmet için TunnelBear incelememizi okuyun). 

Ücretsiz plan para iade garantisinin yerini almaz. ProtonVPN’i ücretsiz olarak deneyebilmenize rağmen, ödeme yapıyorsanız ilk 30 gün için geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. ProtonVPN, aboneliğinizin yalnızca kalan günleri için size kredi verir, bu nedenle bunu aklınızda bulundurun. 

Ödemeye gelince, ProtonVPN PayPal, kredi kartları ve bitcoin dahil standart seçenekleri kabul eder. Ancak, eğer bu kadar meyilliyseniz nakit ile ödeme yapmanıza da izin verir.

Kullanıcı dostu

ProtonVPN, kaydolma zamanı geldiğinde diğer VPN’ler kadar basit değildir. Süreç geri dönmüyor, ancak katmanlar arasında seçim yapmak genellikle kasada sunulan bir şey değil. Ne yapacağını bilmeyenler için ProtonVPN, “en iyi teklif” olarak etiketlenmiş “artı” planına sahiptir ve kabul ederiz.. 

Planınızı seçtikten sonra bir hesap oluşturmanız gerekir. ProtonVPN bir kullanıcı adı, e-posta adresiniz ve bir şifre ister. Zaten bir hesabınız varsa – önceki ProtonVPN aboneliğinden veya ProtonMail aracılığıyla – giriş yapıp satın alabilirsiniz. 

Ödeme işlemi işe yarıyorsa. Kimlik bilgilerimizi girdikten sonra ProtonVPN’in web sitesi yüklenmeyi reddetti. Hesap oluşturma işlemini birçok kez yeniden denedik, e-posta adreslerini, kullanıcı adlarını ve şifreleri değiştirdik, ancak yaklaşık 20 denemeden sonra boş bir ekranla karşılaştık. 

Aslında, ProtonVPN’e erişebilmemizin tek yolu, daha önce incelemek için oluşturduğumuz bir hesaba giriş yapmaktı. Hataya neyin neden olduğunu görmek için ProtonVPN’e ulaştık. 

ProtonVPN İndir

Kaydolduktan sonra – kaydolabiliyorsanız, yani – hesap kontrol panelinize inersiniz. Gösterge tablosu, aboneliğinizin ve fatura bilgilerinizin ayrıntılarını gösteren oldukça kısır. 

Ancak, ProtonVPN’i indirmek için kontrol paneline en az bir kez erişmeniz gerekir. ProtonVPN’i manuel olarak kurmak istiyorsanız, indirme sayfasından OpenVPN için yapılandırma dosyalarını da indirebilirsiniz.. 

protonvpn-review-pano

Uygulamayı açtığınızda, ProtonVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi soracak, sonra size muhteşem arayüzü gezmeye devam edecektir. NordVPN’in beğenilerine rakip olan ProtonVPN’in kullanıcı arayüzü, yeniden boyutlandırılabilir bir haritaya, basit sunucu navigasyonuna ve bir hız izleme şemasına uymak için bir manzaradır (NordVPN incelememizi okuyun). 

protonvpn-review-arayüzü

Bağlanmanın birden çok yolu vardır. İstediğiniz konumu, soldaki listede ilerleyerek veya bağlanmak istediğiniz ülkede bulunan üçgeni tıklayarak bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birini yapmanız sizi otomatik olarak o bölgedeki bir sunucuya bağlar. Çok eğimliyseniz, tek tek sunucuyu da seçebilirsiniz. 

Genel olarak, ProtonVPN’in arayüzü kullanılabilirliği ve yetenekleri dengeler. Bununla birlikte gelen teknolojiden herhangi biri olmadan gelişmiş bir program yönetiyormuşsunuz gibi geliyor. Karartılmış tekno estetiğinin hayranı olmasanız bile, ProtonVPN’in kullanımı kolay. 

ProtonVPN Ayarları

Arayüzün çoğu büyük sunucu haritasına ve hız çizelgesine adanmış olduğu için ProtonVPN ayarlarda hafiftir. Kill anahtarını açabilir, ProtonVPN’in başlatma sırasında nasıl davranacağını yapılandırabilir ve protokolünüzü değiştirebilirsiniz, ama hepsi bu. Özel komut dosyaları ayarlamak gibi çılgın bir şey yoktur (bunun için TorGuard incelememizi okuyun). 

protonvpn-review-ayarları

Yine de bu kötü bir şey değil. ProtonVPN yabani otlara fazla girmeden ihtiyacınız olan kontrolü size verir. Neredeyse her ayar, çoğu kullanıcı için bol miktarda bulunan tek bir geçiş anahtarına indirgenir..

hız

ProtonVPN, en hızlı VPN kılavuzumuzda onurlu bir bahsetti. Ancak, bu çoğunlukla serbest planının gücüydü. Diğer ücretli seçeneklerle karşılaştırıldığında, ProtonVPN yavaş değildir, ancak hızlı da değildir. ProtonVPN genel olarak daha iyi bir seçenek olsa bile AirVPN gibi hizmetler hız departmanında hızlı bir şekilde çalışır (AirVPN incelememizi okuyun).

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (St. Louis)983.1420.49
Illinois, ABD # 16 (önerilen sunucu)1551.1320.51
ABD Illinois # 1 (Güvenli Çekirdek)2793.23,56
İngiltere # 1410216.3410,99
Japonya # 2126417.917.45
Avustralya # 2125684,2810.87

Testlerimiz, hangi bölgeyi test ettiğimiz için ProtonVPN’in önerilen sunucuları kullanılarak yapıldı. Örneğin, Birleşik Krallık’ı test ederken, sadece ülkeyi seçtik ve ProtonVPN’in bize verdiği herhangi bir sunucuyu kullandık. İşleri adil tutmak için OpenVPN / UDP ve AES-256 ile test ettik. 

Yukarıda gördüğünüz gibi, ProtonVPN herhangi bir su kütlesinin üzerinden atlarken biraz düştü. Tek istisna, testi birkaç kez yeniden başlattıktan sonra, korumasız oranımızın üstünde veya üstünde sürekli olarak indirme oranları aldığımız Avustralya’daydı. Testleri tek tek seçilen sunucularla bile gerçekleştirdik ve benzer sonuçlar aldık. 

Tüm testlerimiz ProtonVPN’in normal sunucu ağında yapıldı, yani her sunucuyu “temel” pakette bulabilirsiniz. İki ücretsiz sunucuyu test etmeyi denedik, ancak hız o kadar yavaşladı ki, hız testi uygulamamız birden fazla denemeden sonra bağlanmayacaktı. Benzer şekilde, bir Güvenli Çekirdek sunucusunu test ettik ve yukarıda gördüğünüz gibi, hızımızı çok yavaşlattı. 

ProtonVPN birçok şeydir, ancak tutarlılık bunlardan biri değildir. Hız, sunucular arasında çok değişir ve ProtonVPN’in hangi sunucuyu kullandığınıza karar vermemesine izin verir. Listeye geri dönmek ve kendi sunucularımızı seçmek çok daha iyi sonuçlar verdi. Hızlı olabilen bir hizmet. Sadece bunun için çalışmalısın.

Güvenlik

ProtonVPN, güvenlik söz konusu olduğunda çok fazla yapılandırmanıza izin vermez. VPN güvenliği söz konusu olduğunda, bu birinci sınıftır. Yalnızca AES-256 ile eşleştirilmiş OpenVPN’e erişebilirsiniz (bunlar hakkında bilgi edinmek için şifreleme ve VPN protokolü dökümü açıklamamızı okuyun). Anahtar değişimi RSA-4096 şifrelemesi ile işlenir. 

Kısacası, ProtonVPN kullanırken verileriniz güvence altındadır, ancak hala endişeleniyorsanız, Güvenli Çekirdek sunucuları her zaman kullanılabilir durumdadır. Hızınız önemli bir isabet alacak olsa da, Güvenli Çekirdek sunucusu kullanmak sizin hakkınızda hiçbir şey sızmamasını sağlar. Şifreleme sağlamdır ve Güvenli Çekirdek sunucuları hazır olduğunda, yerel gözetleme de kapsanır.  

ProtonVPN Torrent

ProtonVPN, Güvenli Çekirdek sunucularına ek olarak Tor ve eşler arası bağlantılar için derecelendirilmiş sunuculara da sahiptir. Tor ağına bir VPN üzerinden bağlanıyorsanız, Tor sunucuları kullanılmalıdır. VPN vs proxy vs Tor kılavuzumuzda görebileceğiniz gibi, hızınız bir vuruş alacak. 

P2P sunucuları torrent için tasarlanmıştır ve neyse ki hızınızı çok fazla etkilememelidir. ProtonVPN, kart genelinde torrent dostu olmasına rağmen, özel P2P sunucuları ProtonVPN tarafından güvenli olarak bilinir. P2P olmayan bir sunucu kullanırken, olası olmasa da, birisinin bu bağlantıyı gözetleme olasılığı vardır. 

ProtonVPN’in güvenliği ile ilgili her şeyin sağlam olduğundan emin olmak için, bunu bir dizi DNS sızıntı testinin yanı sıra WebRTC ve IP sızıntı testlerinden geçirdik ve ProtonVPN temiz çıktı.

Gizlilik

ProtonVPN, tanımlanabilir bilgiler söz konusu olduğunda, kesin bir günlüksiz politikaya veya en azından günlüksiz sıkı bir politikaya uyar. Bir hesaba kaydolduğunuzda bir e-posta adresi, kullanıcı adı ve ödeme yöntemi sağlamanız gerekir. Bitcoin ile ödeme yapabileceğiniz ve bir yazıcı e-postası kullanabileceğiniz için ProtonVPN’in size tutabileceği hiçbir şey yok. 

Bu bilgiler, elbette, daha sağlam bir deneyim sağlamak için toplanmıştır. Daha fazla gizlilik odaklı hesap oluşturma süreci var – bir örnek için Mullvad incelememizi okuyun – ancak ProtonVPN’in özelliklerinden yoksundurlar. Bu gerekli bir kötülük.

Uygulamayı kullanırken, ProtonVPN’de neler olup bittiğini izleyen birkaç kilitlenme ve analiz aracı vardır. Ancak, bu uygulamalar yalnızca toplu bilgi toplar. Örneğin, ProtonVPN bir kilitlenme olup olmadığını bilecek, ancak kilitlenmeyi kimin yaşadığını bilemez. Benzer şekilde, ProtonVPN toplam kurulum sayısını biliyor ancak bu kurulumlar hakkında herhangi bir bilgi bilmiyor.

Trafiğiniz, IP adresiniz, DNS istekleriniz ve kişisel bağlantınızla ilgili başka hiçbir şey izlenmez veya günlüğe kaydedilmez. Şeffaflık uğruna, ProtonVPN aldığı önemli yasal talepleri not ettiği bir rapor tutar. ProtonVPN İsviçre yasalarına göre çalıştığı için, yalnızca İsviçre mahkeme sistemi tarafından onaylanan taleplerle işbirliği yapar. 

İsviçre mahkeme sistemi tarafından onaylanan en son talep, ProtonVPN’e ulaştı, ancak kayıtta istenen bilgi bulunmadığından, uyum sağlayamadı. İsviçre dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahiptir, bu nedenle verileriniz ProtonVPN ile emin ellerde.

Akış Performansı

ProtonVPN hızı nedeniyle akış için en iyi VPN listemizde yer almadı. Bununla birlikte, her büyük akış platformuna erişebildiğini söyledi. ABD’de, kırılması en zor akış platformlarından ikisi olan Hulu ve Amazon Prime Video’ya kolayca girdik (bunu öğrenmek için Hulu için en iyi VPN’imizi ve Amazon Prime Video kılavuzları için en iyi VPN’i okuyun).

Buradaki hız sorun. Akışların ProtonVPN’in tavsiye ettiği yerleri kullanarak yüklenmesi biraz zaman aldı. Bir sunucuyu kendi başımıza ararken, Netflix için en iyi VPN’imiz kadar hızlı olmasa da, videoları nispeten hızlı bir şekilde yükleyebildik.   

ProtonVPN Netflix

Netflix’ten bahsetmişken, herhangi bir sorun yaşamadan bunu başardık. Bir kez daha, hız en büyük sorundu. Benzer şekilde, BBC iPlayer’a erişebildik, ancak site yüklemek için sonsuza dek sürdü. 

Sorun, Birleşik Devletlerde test ettiğimiz gerçeğiyle abartıldı, bu yüzden İngiltere’ye atlamak çok fazla ağ boşluğu aldı. İngiltere içeriğinin akışıyla ilgileniyorsanız, BBC iPlayer için en iyi VPN kılavuzumuzu okuyun..

Sunucu Konumları

Yazım sırasında, ProtonVPN’in 44 ülkede 632 sunucusu var. HideMyAss’ın sahip olduğu devasa ağ ile karşılaştırıldığında hiçbir şey olmasa da (HideMyAss incelememizi okuyun), ProtonVPN sanal sunucular kullanmıyor. Sahip olduğu tüm yerler fizikseldir ve bu daha az çeşitlilik anlamına gelse de, güvenlik için iyidir. 

Sunucular üç katmana ayrılır: ücretsiz, standart ve Güvenli Çekirdek. Güvenli Çekirdek sunucular yalnızca “artı” ve “vizyon sahibi” aboneliklerde bulunurken standart sunucular ödeme yapan herkes tarafından kullanılabilir. 

Bazı sunucular belirli görevler için de derecelendirilir. Örneğin, Hollanda konumu eşler arası bağlantılar ve Hong Kong konumu Tor için derecelendirilmiştir. 

ProtonVPN Ücretsiz Ülkeleri

Ücretsiz bir plana bağlı kalırsanız üç konumla sınırlandırılırsınız: ABD, Japonya ve Hollanda. En azından belirsiz olan ProtonVPN’e göre bu konumların “orta” hızı var. Buna rağmen, üç yer özellikle ücretsiz bir plan için iyi bir yayılma sağlar.

Müşteri servisi

ProtonVPN destek bulmayı kolaylaştırır. Web sitesinin ana sayfasındaki “destek” sekmesini tıkladığınızda, bir dizi kategori ve iletişim sayfası için bir düğme gösteren bilgi tabanına ulaşabilirsiniz. 

protonvpn-review-bilgi bankası

İletişim seçeneklerinden başlayarak – veya bu durumda iletişim seçeneği – ProtonVPN basit bir destek formu sağlar. Ayrıca, web sitesinin altbilgisinde bulabileceğiniz ayrı e-posta adresleri de vardır. Canlı sohbet veya telefon numarası yok ve e-posta desteğine ulaştığımızda, yanıt almamız biraz günden fazla zaman aldı. 

Bununla birlikte, ProtonVPN, hepsi oldukça aktif olan alt dizilim, Twitter ve Facebook hesaplarını korur. Herhangi bir sorunuz varsa, ProtonVPN’de tweet atabilir veya alt düzenlemede bir konu başlatabilirsiniz. 

Yine de, temel sorular için gerek yok. Bilgi bankası, çok sağlam olmasa da, sık sorulan soruların çoğunu kapsar. Kurulum kılavuzları, genel sorun giderme makaleleri, hesap işlemleri hakkında açıklamalar ve daha fazlası vardır. Ayrıca, makaleler kapsamlı, genellikle adım adım talimatlar ve bol ekran görüntüleri ile uyumludur.

Karar

ProtonVPN, hız olmasaydı VPN sıralamalarımızın üst sıralarında kolayca sıralanırdı. Özellikleri ve kullanılabilirliği mükemmel ve fiyatı da çok kötü değil. Ancak, hız VPN pazarının geri kalanıyla dolmuyor. Bununla birlikte, ücretsiz sürümü indirmenin kendiniz denemek için bir zararı yoktur.. 

ProtonVPN hakkında ne düşünüyorsun? Bir spin için ücretsiz sürümü alacak mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

ProtonVPN SSS

 • ProtonVPN Nedir?

  ProtonVPN, İsviçre merkezli bir sanal özel ağ sunucusudur. Ayrıca ProtonMail adlı şifreli bir e-posta hizmeti de sunar.

 • ProtonVPN Nasıl Kullanılır

  ProtonVPN’in masaüstünde kullanımı kolaydır. Sunucu haritasını kullanarak, tek yapmanız gereken bağlanmak istediğiniz konumu seçip “bağlan” a tıklamak.

 • ProtonVPN Tabanlı?

  ProtonVPN, dünyanın en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan İsviçre’de bulunmaktadır..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map