NordVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

NordVPN İncelemesi

NordVPN, kullanım kolaylığı, mükemmel güvenliği ve geniş sunucu ağı sayesinde en iyi VPN sağlayıcılarından biridir. Bu kapsamlı incelemede, hizmet hakkında neyi sevdiğimiz ve sevmediklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.


Güçlü & Zayıf Yönler

Her zaman NordVPN’in hayranları olduk, ne olduğu değil ne olabileceği yüzünden. En iyi VPN ExpressVPN için seçimimizi kolayca geçebilir (ExpressVPN incelememizi okuyun). Ancak, ExpressVPN ve NordVPN karşılaştırmamızda görebileceğiniz gibi, tutarlılık fark yaratır ve NordVPN bu konuda mücadele eder.

Bu NordVPN incelemesinde, profesyoneller ve birkaç talihsiz eksileri hakkında konuşacağız. İnceleme sırasında özellikler, fiyatlandırma, kullanıcı dostu olma, hız, güvenlik, gizlilik, akış, sunucu konumları ve müşteri desteğinden bahsedeceğiz. Sonunda, bir VPN hizmeti olarak NordVPN’in buna değip değmeyeceğine dair kararımızı vereceğiz..

Kısa cevap evet. Ancak bu uyarılarla birlikte gelir. Sunucular arasında tutarsız hız, yalnızca bağlantınızı optimize etmediğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda internete bağlanamayabileceğiniz anlamına da gelir. Bununla birlikte, sizin için çalışan sunucuları avlamak istiyorsanız, NordVPN eşleştirilemez.

NordVPN Video İncelemesi

NordVPN için alternatifler

Özellikleri

NordVPN’i sanal özel ağ pazarının geri kalanından ayıran bir şey varsa, onun özellikleri. Kolaylaştırılmış bir kullanıcı deneyimi sağlarken, NordVPN birçok özelliği barındırıyor. Uygulamayı daha işlevsel hale getiren özellikler ve sizi en riskli durumlarda korumak için çeşitli güvenlik özellikleri var.

NordVPN, başlatma sırasında bağlanmak istediğiniz sunucuyu belirlemenizi sağlar. Özel sunucuları göz önüne alındığında, bu kullanışlı bir özelliktir. Çoğu VPN varsayılan olarak algılanan en hızlı konuma ayarlanır.

Genel güvenlik sonunda, NordVPN bir kill switch ve CyberSec içerir. CyberSec, tüm NordVPN aboneliklerinde ücretsiz olarak bulunan kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme aracıdır. En iyi antivirüs yazılımının yerini almasa da, bir VPN’de gördüğümüz daha iyi reklam engelleme araçlarından biridir.

Kill switch’e sahip olmak özel bir şey olmasa da, NordVPN’lerin alışılmadık bir özelliği var. Bir kill switch sayesinde internet, yalnızca bir VPN etkinken kullanabilmeniz için hiçbir kişisel verinin çatlaklardan kaymamasını sağlar. NordVPN’ler bunu yapar, ancak yerel ağınızdaki cihazlara görünmez görünmenize ve hangi uygulamalarla kullanılacağını belirlemenize de olanak tanır.

nordvpn-review-killswitch

“Uygulama öldürme”, genel olarak belirtildiği gibi, VPN’ler arasında nadirdir. Uygulamaları ayarlayarak NordVPN, VPN başarısız olduğunda normal bağlantınızı korurken bu uygulamalara olan bağlantıyı keser. Örneğin, göz atmayı korurken kesintisiz bir çevrimiçi yedekleme çalıştırmak istiyorsanız, bu çok önemlidir..

Bölünmüş tünelleri andırıyor ama aynı değil. Bölünmüş tünel, VPN tünelinden bazı trafik göndermenizi sağlarken, diğer trafik normal bağlantınızı kullanır. Herhangi bir VPN bu şekilde kurulabilse de, az sayıda sağlayıcı bunu arayüzde yapmanın bir yolunu içerir (örnek için PureVPN incelememizi okuyun). Birçok özelliğine rağmen, NordVPN bunu kaçırıyor.

NordVPN’in Özel Sunucular

Uygulama öldürme, CyberSec ve başlatma kontrolü yararlı olsa da, NordVPN’in özel sunucuları özeldir. NordVPN dört lezzet içerir: P2P, Çift VPN, Özel IP ve VPN üzerinden Soğan. Eşler arası sunucular kendileri için konuşurlar – bunları özel IP sunucularında olduğu gibi torrent için de kullanırsınız, ancak çift VPN ve Soğan sunucuları ilginçtir.

Çift VPN sunucuları, Windscribe tarafından sunulan (Windscribe incelememizi okuyun) “çift sekmeli” bağlantı olarak bilinen bağlantıyı kullanır. Tek bir sunucuya bağlanmak yerine, bir sunucudan diğerine geri dönersiniz ve güvenlik düzeyinizi etkili bir şekilde iki katına çıkarırsınız. Diğer nedenlerin yanı sıra, NordVPN’in Çin kılavuzu için en iyi VPN hizmetlerimize ulaşmasının nedeni budur.

VPN üzerinden soğan benzer bir işlevi yerine getirerek Tor ağına bir VPN bağlantısı üzerinden bağlanmanıza izin verir. Tor’un VPN ile proxy vs Tor makalemizde görebileceğiniz gibi dezavantajları var, ancak gerçek anonimlik için iyi bir seçenek.

Özel sunuculara ek olarak, NordVPN’i seçenekler menüsünde yalnızca gizlenmiş sunuculara bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıntılarda cesaret almayacağız, ancak ayarı açmak, her paketin verilerini gönderildikçe karıştırarak katı sansürü atlamanıza izin verecektir.

NordVPN Özelliklerine Genel Bakış

NordVPN Logosuwww.nordvpn.com

Aylık 349 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
6

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi
30 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
62 ülkede 5244

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

NordVPN Fiyatlandırması

En iyi VPN’ler söz konusu olduğunda, NordVPN en ucuz VPN’lerden biridir. Özel İnternet Erişimi her ay daha ucuz bir orana sahip olsa da (PIA incelememizi okuyun), NordVPN yüksek değerli, çok yıllı planlarla rekabette öne çıkıyor. Bununla birlikte, kayıt sırasında 125 $ taahhüt edemeyenler aylık gitmek zorunda kalacak.

Aylık planlar gelince, NordVPN’ler kötü değil, ama en iyisi de değil. PIA ve TorGuard yaklaşık yarı fiyatına (TorGuard incelememizi okuyun), Hide.me ve Astrill ise bir buçuk hatta iki kat daha pahalı (Hide.me incelememizi ve Astrill incelememizi okuyun). NordVPN bu ikisi kadar pahalı olmasa da, aylık plan sıralamasındaki en kötü seçenektir.

Yıllık plan da etkileyici değil. NordVPN diğer üst raf sağlayıcılarına göre size 5-10 dolar tasarruf edebilir, ancak bir yıllık bir sözleşme yapmak, iki ve üç yıllık seçeneklerle karşılaştırıldığında harika görünmüyor.

NordVPN bu planlarla kendine geliyor. İki yıllık fiyat, çoğu sağlayıcı ile neredeyse tek bir yıl ile aynıdır. Üç yıl sadece birkaç dolar daha fazla ve çoğu sağlayıcı bu kadar uzun bir plan sunmuyor. Çok yıllık planlar için NordVPN’in tek rakibi, iki ve üç yıllık planları bir şekilde daha ucuz hale getiren CyberGhost’tur (CyberGhost incelememizi ve NordVPN vs CyberGhost parçamızı okuyun).

Çok fazla değer sağlamasına rağmen, NordVPN’in fiyatlandırma planı hatasız değildir. Aydan aya ve yıllık seçenekler çok az değer sunduğundan, iki veya üç yıl önceden satın almak zorunda kalırsınız. Örneğin, CyberGhost daha yüksek bir aylık orana sahiptir, ancak bir yıl için yaklaşık 20 $ daha ucuzdur.

Bu bir eleştiri, ama muazzam bir eleştiri değil. NordVPN, çok yıllı seçenekleri nedeniyle piyasadaki en iyi değerlerden biri olmaya devam ediyor ve altı eşzamanlı bağlantı eklenmesi paketi daha da çekici hale getiriyor. Planlar da 30 gün boyunca iade edilebilir, böylece satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Ödeme yöntemleri ile ilgili olarak, NordVPN çoğudan daha iyidir, ancak Mullvad gibi nakit kabul etmez (Mullvad incelememizi okuyun). Kredi kartlarına ve bölgesel ödeme seçeneklerine ek olarak, bitcoin, Ethereum ve Ripple kabul eder. Son zamanlarda PayPal ödemelerini durdurdu, ancak bu bir serseri.

Kullanıcı dostu

NordVPN’e kaydolmak çok kolay. Bir plan seçtikten sonra e-postanızı girin ve bir ödeme yöntemi seçin, NordVPN sizden e-posta adresinizi doğrulamanızı ve bir şifre belirlemenizi ister. Yine de bir yazıcı hesabı kullanabilirsiniz, ancak aboneliğinizi etkinleştirmek için hesaba erişmeniz gerekir. Şifrenizi ayarladıktan sonra, NordVPN uygulamayı otomatik olarak indirecektir.

nordvpn-review-kaydolma

Masaüstü uygulamasına geçmeden önce hesap gösterge tablosu hakkında konuşalım. Sağ üst köşedeki “hesabım” ı tıklayarak bulabilirsiniz. Bölgeye çok fazla erişemeyebilirsiniz, ancak burada faturalandırma ayarlarını yönetebilir, planınızı değiştirebilir ve özel IP adresleri satın alabilirsiniz. Chrome ve Firefox uzantıları da dahil olmak üzere NordVPN’in sunduğu uygulamaları da bulacaksınız.

Tarayıcı uzantısı temeldir, sökülen bir bağlantı işlemi sağlar, ancak yüklemeye değer. Tarayıcı uzantısını kullanarak CyberSec’e ve WebRTC bilgilerini engelleyen bir araca erişiminiz olur. Bağlanmaya gelince, masaüstü uygulamasına bağlı kalmak en iyisidir.

NordVPN’in uygulamasını ve sanal ağ kartını kurması sadece birkaç dakika sürer. Bunu yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey giriş yapmak ve NordVPN sizi ana ekranına önyükleyecek.

Arayüz, test ettiğimiz neredeyse tüm VPN’lerden farklı. NordVPN, sunucularının bulunduğu ülkeleri gösteren devasa bir harita ile açılır. Pencere de yeniden boyutlandırılabilir, böylece haritayı istediğiniz kadar veya çok az görebilirsiniz.

nordvpn-review-arayüzü

Dünya görüşüne eşlik etmek, NordVPN’nin özel sunucularının yanı sıra ülkelerin bir listesidir. Navigasyon ve bağlantı ana arayüzde yerleşik olarak bulunur ve nadiren görülen VPN’lere modern ve çekici bir yaklaşım sağlar.

Harita işaretleyicilerinden birine tıklamak sizi o ülkedeki en iyi sunucuya bağlar. Haritanın yalnızca bölgeleri veya tek tek sunucuları değil, ülkeleri temsil ettiğini unutmayın. Bir ülke içinde belirli bir yer arıyorsanız, zor yoldan gitmeniz gerekir.

nordvpn-review-işaretleyici seçimi

NordVPN’in VPN bağlantı deneyimini temizleme girişimi tasarım sonuçlarıyla birlikte gelir. Soldaki menüyü kullanarak, haritada olduğu gibi bir sunucuya bağlanmak için bir ülkeyi tıklayabilirsiniz, ancak belirli bir sunucuyu bulmak zordur. Her ülkenin yanında, hangi bölgeye bağlanmaya çalıştığınızı belirtmenize izin veren üç nokta vardır.

Tek tek sunucuları seçebilirsiniz, ancak yalnızca bölge seçimi açılır penceresindeki küçük açılır menüden. Neredeyse 2.000 sunucuya sahip ABD gibi yerlerde, istediğiniz sunucuyu bulmak acı verici olabilir. Ayrıca, NordVPN sunucuların bulunduğu yerleri etiketlemez. Alacağınız en spesifikasyon ülke ve genel bölge.

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

Neyse ki, sunucuları favorilere ekleyebilir veya arayabilirsiniz. NordVPN otomatik olarak sunucu gezinme menüsünün üstünde favori konumlarınızla yeni bir sekme oluşturur.

Sunucu listesinin üstünde “özellikler” bölümünde bahsettiğimiz özel sunucular var. Diğer konumlarda olduğu gibi, bir özel seçeneğe tıklamak sizi otomatik olarak mevcut en hızlı seçeneklere bağlar ve her seçeneğin yanındaki üç noktayı kullanarak nereye bağlanacağınızı belirtebilirsiniz..

Arayüzün üstünde, ayarlar için bir sekme bulunur. Ayarlar menüsüne birden çok sekme yerleştiren çoğu VPN’in aksine, NordVPN her şeyi tek bir ekranda sıkar. Kill switch ve CyberSec dahil her ayarın bu menüde açmak veya kapatmak için bir açma / kapatma düğmesi vardır.

nordvpn-review-ayarları

Ayrıca, ekranın altında aktarım protokolünüzü değiştirmenize, özel DNS ayarlamanıza ve yalnızca gizlenmiş sunucuları kullanmanıza olanak tanıyan bir “gelişmiş ayarlar” düğmesi bulunur. NordVPN, bu ayarlarla yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız karışıklık çıkarmanız gerektiği konusunda uyarır..

Ağınızda 5.000’den fazla sunucu olduğunda ve NordVPN’in çabaları fark edilmediğinde kolaylaştırılmış bir kullanıcı deneyimi sağlamak zordur. Bununla birlikte, bir sonraki bölümde göreceğimiz gibi, mevcut en iyi sunucuyu bulmak için ağı kazmanız gerekecek ve NordVPN bunu kolaylaştırmıyor.

hız

NordVPN’in hızını değerlendirmek oldukça önemli bir iş. En hızlı VPN kılavuzumuzda belirttiğimiz gibi, sunucuları kiraz seçerseniz, piyasadaki en hızlı seçenektir. Bununla birlikte, ağın büyük çoğunluğu için hız korkunçtan vasat. Örneğin, bulunduğumuz yere göre önerilen sunucu, hız testi için kullandığımız aracı bile yüklemez.

Sonuçlara ulaşmadan önce birkaç not almak istiyoruz. NordVPN’in muazzam bir ağı var ve içinde iyi ve kötü performans gösterenlerin olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, her zaman belirli bir ülkede önerilen sunucuyu kullandık. Bazı durumlarda, bu bağlantı hızlıydı ve diğerlerinde açıkça başarısız oldu.

yerPing
Hanımİndir
MbpsYükleme
MbpsAverage11277.716.45
Korumasız9165.510.57
ABD # 247923133,538.87
İngiltere # 20115334.786.06
Hollanda # 6614566,915.39
Japonya # 69159132,833.31
Çift VPN (ABD – Kanada # 4)7920.488.64

Test NordVPN sinir bozucuydu. Bazı sunucular hızlı bir şekilde bağlanırken, diğerleri herhangi bir web sayfasını bağlayıp yüklemez. Performansın düzensiz olduğunu söylemek yetersiz kalır. NordVPN, test ettiğimiz VPN’lerin en yüksek varyans düzeyine sahiptir ve yüksekler yüksek olmasına rağmen, düşükler de düşüktür.

NordVPN’in öneri sisteminde bir sorun olduğunu varsayıyoruz. Örneğin, bir Çift VPN sunucusunu test etmeye çalışırken, bağlantı sürekli olarak başarısız oldu. Kendi sunucumuzu seçtiğimizde başarılı oldu.

Gerçek dünyada, bir sunucu bulmaya çalışırken baş ağrısına dönüşür. “Kullanıcı dostu” bölümünde belirttiğimiz gibi, NordVPN’i bu kadar büyük bir ağı düzene sokmaya teşebbüs ettikleri için emrediyoruz, ancak sistemin arkasında ne mantık varsa onu kesmiyor. Sunuculardaki performans çok fazla değişir ve NordVPN’in öneri sistemi bu konuda yardımcı olmaz.

Tersi, hızlı hızlar elde edebilmenizdir. NordVPN tam buharda çalışırken, piyasadaki hemen hemen her sağlayıcıyı koyar. Gecikme süresi de süreçte düşük kalıyor, bu yüzden oyun için en iyi VPN’imizde gümüş madalya kazandı..

Testlerimize dayanarak, bir bölge seçmek ve en az yüke sahip sunucuyu bulmaya çalışmak en iyisidir. NordVPN’in başka bir sunucuyu tavsiye etmeden önce bir sunucuyu doldurmaya çalışıp çalışmadığından emin değiliz, ancak gerçek şu ki, neredeyse tüm durumlarda, önerilerin subpar olduğundan ve ağının neler yapabileceğini temsil etmediğinden emin olun..

Güvenlik

86% – Çok İyi

NordVPN, VPN protokolü dökümümüzde görebileceğiniz gibi, mevcut en iyi seçenekler olan OpenVPN ve IKEv2’yi destekler. Her ikisi de mevcut olsa da, bu ilk başta belirgin değildir. NordVPN sadece masaüstünüzde OpenVPN ile kurulur, bu nedenle IKEv2’yi kullanmak istiyorsanız manuel olarak kurmanız gerekir.

VPN güvenliği söz konusu olduğunda, AES 256-bit ile OpenVPN aradığımız şey ve NordVPN bu cephede tatmin ediyor. PPTP ve L2TP gibi daha az popüler olan bazı protokoller mevcut değildir. Bu çoğu kullanıcıyla ilgili olmasa da, NordVPN onları kullanmak isteyenler için kaşıntıyı çizemez.

Güvenlik özelliklerinde oluşturduğu protokol seçeneklerinde ne eksik. NordVPN’in özel sunucularının neredeyse tamamı güvenlik üzerine odaklanmıştır ve paketleri gizleme özelliği kapakları daha fazla güvence altına alır. VyprVPN’ler (VyprVPN incelememizi okuyun) gibi özel bir protokol olmasa bile, NordVPN standart güvenliğin ötesine geçmek için OpenVPN’in açık kaynak niteliğine dayanır.

NordVPN’i DNS sızıntılarının yanı sıra IP ve WebRTC sızıntıları açısından test ettik. Tüm cephelerde geçti ve birden fazla DNS yönlendirmesi olmadan yaptı.

Gizlilik

% 100 – Mükemmel

NordVPN sadece sizinle ilgili gerekli bilgileri tutar. VPN kullanımı ile ilgili olduğu için, tanımlanabilir hiçbir bilgi tutulmaz. NordVPN’in gizlilik politikasının en üstünde söylediği gibi, “hangi sınırlı bilginin toplandığını ve NordVPN hizmetlerinden herhangi birini kullandığınızda bu bilgilere ne olabileceğini anlamanızı istiyor.”

Bir hesap oluşturmak NordVPN’e iki parça bilgi verir: e-posta adresiniz ve ödeme yöntemi. Bir yazıcı e-postası kullanabilirsiniz, ancak kaydı tamamlamak için bu e-postaya erişebilmeniz gerekir.

NordVPN’in ödeme ortakları, kredi kartı kullanıyorsanız fatura bilgilerini de toplar, ancak Arabellek VPN’in aksine bu bilgiler VPN kullanımınıza bağlı değildir (Arabellek VPN incelememizi okuyun).

Web sitesinde, NordVPN, bağlı kuruluş takibi ve analitiği ile müşteri hizmetleri sorguları için çerez bilgileri toplar. VPN kullanırken, toplanan tek veri sunucu yükleme bilgisidir. Bu veriler kullanıcıları tanımlamaz ve sunucu performansını ölçmek ve kesintileri tespit etmek için kullanılır.

Bunun dışında kayıt dışına çıktınız. Anonim tarama kılavuzumuzda belirtildiği gibi, gerçek çevrimiçi anonimlik bir hayaldir, ancak NordVPN gizlilik konusundaki sıkı duruşuna yaklaşır. Dünyanın en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan Panama’nın yargı yetkisi altında çalışır ve kayıt tutmama politikasına uyulmasını sağlar.

NordVPN Akış Performansı

% 100 – Mükemmel

Akış performansını test etmek test hızı kadar sinir bozucuydu, NordVPN sürekli olarak içerik yükleyemediğimiz kadar yavaş sunucular önerdi. Yine, kendimiz bir sunucu seçmek çok daha iyiydi. Deneyim o kadar iyiydi ki, NordVPN VPN akış kılavuzumuzda bir yer aldı.

Ayrıca Netflix VPN ve BBC iPlayer VPN kılavuzlarımızda her iki platforma da sorunsuz bir şekilde (bir sunucu seçmenin dışında) bağlanan bir yer kazandı. Hulu ve Amazon Prime Video da gayet iyi.

NordVPN Netflix

Hız gibi Netflix performansı da sunucu seçimine gelir. NordVPN’in önerilen sunucularını kullanarak web sitesine bağlanabildik, ancak içerik akışı sağlayamadık. Proxy hatası almadık, ancak sunucunun hızı o kadar sertti ki web sitesi hiçbir şey yayınlamıyordu. Bölgede en az yüke sahip sunucuyu seçmeye devam edin ve iyi olacaksınız.

Sunucu Konumları

% 95 – Mükemmel

Sunucu numaraları söz konusu olduğunda, NordVPN bir endüstri lideridir. Yazma sırasında ağında 5.191 sunucu var ve miktar sadece son gözden geçirdiğimizden beri arttı. Sunucu sayısı şaşırtıcı derecede yüksek olmasına rağmen, yayılma istenen bir şey bırakıyor.

Şikayet etmiyoruz. NordVPN’nin 62 ülkedeki varlığı çoğu VPN hizmetinden daha fazlasıdır, ancak çok sayıda sunucu doğru olmayan bir rüya satmaktadır. Örneğin, HideMyAss’ın neredeyse 200 ülkede konumu var – bu hizmetin kötü tarafını görmek için HideMyAss incelememizi okuyun.

Çoğu sağlayıcıyla karşılaştırıldığında, NordVPN, sunucu sayısının önerdiğinden daha ince bir farkla olsa bile, çubuğu aşıyor. Konumların çoğu Amerika ve Avrupa’ya odaklanmıştır, ancak HideMyAss ve ExpressVPN egzotik seçeneklerinin çoğu sunulmamış olsa bile Asya-Pasifik ve Orta Doğu’da yerler vardır.

Müşteri servisi

% 98 – Mükemmel

NordVPN için destek bir diğer güçlü nokta. Soruların çoğu bilgi bankası kullanılarak cevaplanabilir. Dört kategoriye ayrılır ve NordVPN konuları açıklamak için iyi bir iş çıkarır. Bazı sağlayıcılar gibi, sık sorulan soruları bilgi tabanıyla karıştırır, bu da cevapların bulunmasını zorlaştırabilir.

nordvpn-review-bilgi bankası

Bu, arama çubuğunda dengeleniyor, bu da yanlış yapamayacağınız bir şey gibi görünüyor, ancak yalnızca belirli anahtar kelimelerin makaleleri çekeceği sağlayıcılar bulduk. Yine de NordVPN’de durum böyle değil. Arama işlevi her zaman konumuzla ilgili makaleleri hızlı bir şekilde buldu.

Bilgi bankasından doğrudan destek bulamazsınız, ancak altbilgideki “bize ulaşın” ı tıkladığınızda seçenekler ortaya çıkar. Canlı sohbet şaşırtıcı derecede iyi. Pek çok VPN, yalnızca temel soruları yanıtlamak ve sizi bilgi tabanına yönlendirmek için uygun olan vasat canlı sohbete sahiptir. NordVPN’ler ürün hakkında bilgilidir.

nordvpn-review-canlı-sohbet

Muhtemelen e-posta desteğinden bile daha iyidir. Aynı soruyu canlı sohbet ve e-posta üzerinden protokollerle gönderdik ve çoğunlukla aynı yanıtı aldık. Canlı sohbet sadece birkaç dakika sürdü, e-posta birkaç saat sürdü.

Genel olarak, hiç bu kadar iyi ellerde olduğumuzu hissetmedik. NordVPN’in destek sistemi idealdir, sorunsuz ve hızlı cevaplar sağlar.

Karar

NordVPN’in olabilecek her şey olmasını istiyoruz, ancak durum böyle değil. Öneri sistemi daha iyiyse ve konumlar arasında daha fazla tutarlılık olsaydı, sorunumuz olmazdı. Sorun şu ki, iyi ve kötü sunucular arasında geniş bir boşluk var ve sizin için işe yarayan seçenekleri bulmak baş ağrısını tetikliyor.

Bununla birlikte, NordVPN, VPN’ler söz konusu olduğunda alacağınız kadar iyi. Birçok özellik içerir, bazı sunucularda hızlı hızlara sahiptir ve gizliliğe adanmışlığı korur. VPN incelemelerimizden, daha iyi seçenekler bulamazsınız.

NordVPN hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

NordVPN Sık Sorulan Sorular

 • NordVPN Güvenilir mi??

  Kısa cevap: evet. 50’den fazla VPN’i test ettik ve NordVPN kullanımı en güvenli olanlardan biri. Piyasadaki en popüler VPN hizmetlerinden biri, bu da onu hack ve diğer tehditlere karşı biraz daha duyarlı hale getiriyor. Yine de, çoğu insan için NordVPN’i öneriyoruz.

 • NordVPN Ücretsiz Deneme Sunuyor mu??

  Hayır. NordVPN ücretli bir VPN hizmetidir, ancak planınız 30 günlük para iade garantisi ile desteklenmektedir.

 • NordVPN Netflix ile Çalışıyor mu?

  Evet, NordVPN Netflix ile çalışır. Testlerimiz, dünyanın dört bir yanındaki birden çok sunucunun Netflix’e sorunsuz bir şekilde erişebildiğini gösteriyor.

 • NordVPN’i Nasıl İndirebilirim??

  Bir hesaba kaydolarak ve kontrol panelinize giriş yaparak NordVPN’i indirebilirsiniz.

 • NordVPN Ücretsiz mi??

  Hayır, NordVPN ücretsiz değil. Ücretsiz bir deneme yok, ancak 30 günlük para iade garantisi ile risksiz test edebilirsiniz.

 • NordVPN’de Kaç Sunucu Var?

  NordVPN’in 60’tan fazla ülkede 5.000’den fazla sunucusu var. Tam sunucu sayısı zaman zaman dalgalanır, bu nedenle sunucu durumu sayfasını güncel bilgiler için kontrol etmenizi öneririz.

 • NordVPN’e Nasıl Giriş Yaparım?

  Ana sayfadaki “hesabım” düğmesini kullanarak tarayıcınızdan NordVPN’e giriş yapabilirsiniz. Yerel uygulama her açıldığında giriş yapmanızı isteyecektir.

 • NordVPN Fiyatı?

  NordVPN’in maliyeti aylık 11,95 dolar, yılda 83,88 dolar, iki yılda 95,75 dolar ya da üç yılda 107,55 dolar. Üç yıllık plan, ayda 3 dolardan az bir paraya sahip ve 30 gün boyunca tamamen iade edilebilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map