mySteganos Online Shield İncelemesi – Güncellendi 2020

mySteganos Online Shield İncelemesi

On yıl önce sağlam bir VPN, mySteganos Online Shield henüz piyasaya ayak uyduramadı. Temel işlevselliği iyi, biraz yavaş olsa da, modern rakipleri bu kadar çekici kılan ekstra özelliklerden çok azını sunuyor. Bulgularımızın ayrıntılarını tam mySteganos Online Shield incelememizde okuyun.


best-VPN-yorum

mySteganos Online Shield, Steganos’un uzun süredir devam eden VPN’sinin en son enkarnasyonudur. Yaş VPN’i daha akıllı hale getirmedi. Steganos Password Manager incelememizde okuyabileceğiniz şifre yöneticisi gibi, VPN de en iyi köpeklerle rekabet edecek modern özelliklere sahip değil.

Bu mySteganos Online Shield incelemesinde, hizmetle zaman geçirdikten sonra beğendiğimiz ve sevmediğimiz her şeyi inceleyeceğiz. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, desteklenen cihazları, sunucu konumlarını, hızı, güvenliği ve müşteri hizmetlerini tartışacağız.

mySteganos Online Shield kötü bir VPN değildir, ancak en iyi VPN sağlayıcılarının çok altına iner. Fiyat ve kullanılabilirlik satış noktalarıdır. Hız kabul edilebilir olsa da, özellikler ve güç eksik.

Online Shield-Slider1

Online Shield-slider2

Online Shield-slider3

Online Shield-slider4

Önceki

Sonraki

MySteganos Online Shield için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

mySteganos Online Shield birçok özellik içerir. Aslında o kadar çok şey var ki, gerçek tünel deneyimi acı çekiyor. Aşağıdaki kullanım kolaylığı bölümünde tartışacağımız gibi, hizmetin özelliklerine arayüzde eşit ağırlık verilir, bu da VPN’in et ve patateslerden daha az gelişmiş bir özellik gibi hissetmesini sağlar..

Bununla birlikte, hala birçok ekstra elde edersiniz. Özellikler, tarama deneyiminize ve kendinizi çevrimiçi olarak nasıl anonim tutabileceğinize odaklanır. Reklam ve izleme engelleyicileri, otomatik çerez temizleyici ve tarayıcı anonimleştirme aracı içerir.

Arayüzdeki araçları kontrol ettikçe, mySteganos Online Shield bunları kurmaya başlayacaktır. Size sağladığı gizlilik araçlarını seviyoruz, ancak bu özellikler bir tarayıcı uzantısında ücretsiz bulamayacağınız bir şey değil. Sağlayıcının tünel deneyimini iyileştirmek yerine onlara odaklandığı net değilse, onlara aldırmazdık.

mySteganos Online Shield, bölünmüş tünelleme, öldürme düğmesi ve çoklu sekme bağlantılarından yoksundur. Çoklu sekmeli bağlantılar ve bölünmüş tünel gerekli olmasa da, bir öldürme anahtarı gereklidir. Steganos, VPN’sini diğer sağlayıcılar için önemli özelliklere bakmadan tasarlamış gibi. Bununla birlikte, bölünmüş tünel açma ve çoklu atlama bağlantıları sizin için önemliyse, StrongVPN incelememize ve Surfshark incelememize göz atın.

mySteganos Online Shield Akış Performansı

Biz mySteganos Online Shield akışı ile mücadele bekliyor bu inceleme gitti. Ürün sayfasında gösterişli bir “Netflix ile çalışır” afişleri veya benzeri bir şey yoktur, bu yüzden çalıştığında hoş bir sürpriz yaşadık.

Hangi ülkeye bağlandığımız önemli değil – 10’u test ettik – mySteganos Online Shield çalıştı. Ter bırakmadan Netflix, Hulu, iPlayer ve Amazon Prime Video’ya girdi. Hız subpar olsa da, bu kadar basit olan birkaç VPN akışı deneyimimiz oldu ve mySteganos’un diğer sorunları için olmasaydı Netflix için en iyi VPN’lerden biri olarak memnuniyetle öneriyoruz..

mySteganos Online Shield Özelliklerine Genel Bakış

mySteganos Online Kalkan Logosuwww.steganos.com

Aylık 416 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi

Dünya çapında sunucu miktarı

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Çoğu VPN sağlayıcısında olduğu gibi, Goose VPN (Goose VPN incelememizi okuyun) hariç, mySteganos Online Shield’in yalnızca bir ürünü vardır. Fiyat farkı aboneliğinizin uzunluğuna bağlıdır.

Ücretsiz bir planı ve uzun vadeli bir seçeneği kaçırıyoruz, ancak fiyatlar o kadar düşük ki, bu eksikliklerin göz ardı edilmesi kolay.

VPN sağlayıcılarının aylık planları genellikle kötüdür, ancak Çevrimiçi Kalkan güçlü bir durumdur. Oran, ExpressVPN’lerden 5 $ daha ucuzdur (ExpressVPN incelememizi okuyun) ve iki eşzamanlı bağlantıyla birlikte gelir.

Pazarın geri kalanına kıyasla, aylık oran mükemmel. Yine de, bu kadrodaki en kötü değer. Yıllık plan, CyberGhost gibi en ucuz VPN sağlayıcılarını bile yenerek (CyberGhost incelememizi okuyun), bir yıl önceden satın aldığınızda ayda yaklaşık 4 $ çalıştıracaktır..

İkisi arasında sandviç, dizilimdeki en kötü seçenektir. Altı aylık plan, her şey söylendiğinde ve yapıldığında yıllık plandan sadece birkaç dolar daha ucuzdur ve yarısı kadar sürer. Diğer iki seçeneği göz önünde bulundurarak, planın neden var olduğunu anlamaya çalışırken başımızı kaşıyoruz. Belki sadece psikolojiyi fiyatlandırıyor, ama Steganos’un bundan bir şeyler yapabileceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz bir plan yoktur, ancak yine de ücretsiz bir seçenek istiyorsanız Windscribe kullanmalısınız (Windscribe incelememizi okuyun). mySteganos Online Shield’da yedi günlük ücretsiz deneme sürümü var, bu yüzden satın almadan önce deneyebilirsiniz.

En yüksek değeri sundukları için VPN sağlayıcılarından daha uzun süren planları görmek isteriz. Açgözlülük kazanmak ve mySteganos Online Shield’e ayda sadece birkaç dolar karşılığında bienal veya üç yıllık bir plan aboneliği hayal etmek kolaydır. Yıllık oran o kadar düşük ki, sunulan dizilişten memnun kaldık.

Kullanım kolaylığı

mySteganos Online Shield’ın kullanımı kolaydır, çünkü fazla bir şey yoktur. Ana ekrandaki geçiş anahtarlarının dışında, karıştırılacak yalnızca birkaç ayar vardır. Bu, sorunsuz bir şekilde bağlanabileceğiniz anlamına gelirken, aynı zamanda bu bağlantı üzerinde çok az kontrole sahip olduğunuz veya hiç kontrolünüz olmadığı anlamına gelir.

Kaydolmak kolaydır, web sitesini görüntülemek istediğiniz dili değiştirdiğinizde. Bir VPN bağlantısı kesilmiş olsa bile Steganos’un web sitesi varsayılan olarak Almanca’dır. Bu büyük bir anlaşma değil, ancak birçok kez oldu, bu yüzden belirtmek istedik. Hizmetin Almanya için en iyi VPN seçimimize eklenmesini istiyoruz.

Oraya vardığınızda, ücretsiz denemeyi seçebilir veya kasaya gidebilirsiniz. Steganos, doğru yükleyiciyi indirebilmeniz için desteklenen dört platformu görüntüler. Sadece dosyayı çalıştırın ve birkaç dakika içinde kurulumunuz gerçekleşecek.

Online Shield-Downloader

Kullanıcı arayüzü kısır. MySteganos Online Shield’in işlevselliğini idare eden beş açma / kapatma düğmesi vardır. “Bağlantıyı koru” etiketli üst anahtarın yanında, tünel açmak istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.

Online Shield-Arayüz

Sunucu seçimi normalde deneyimi engelleyecek basit bir açılır menü ile gerçekleştirilir. Bu durumda, liste zaten küçük olduğu için değil. Tepsi simgesinden bir sunucu da seçebilirsiniz.

Online Shield-Sunucu-Seçim

Sağ alt köşedeki dişli çark simgesini tıklatarak erişilen ayarlar menüsü en iyi ihtimalle hayal kırıklığı yaratıyor. Dilinizi değiştirebilir, çerez kaldırma istisnalarını ayarlayabilir, destek günlüklerini dışa aktarabilir ve başlangıç ​​ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Online Shield-Ayarlar

mySteganos Online Shield’ın özel DNS, VPN protokolü veya başka bir şey için ayarları yoktur. Bu durumda güç eksikliği, kullanım kolaylığına yardımcı olmaz. Ana kullanıcı arayüzü iyi, bu yüzden bir bağlantıyı yönetmek için başlık altında daha fazla kontrol görmek istiyoruz.

Kullanım kolaylığı normalde VPN incelemelerimizdeki en uzun bölüm olmasına rağmen, bu kısa hissediyor. mySteganos Online Shield’ın beş değiştirme düğmesinin dışında hiçbir şey yok. Kullanımı zor değil, ama çok fazla güç veriyor.

Bağlantınız üzerinde en fazla denetiminiz söz konusu bağlantının olduğu yerdir..

Desteklenen cihazlar

mySteganos Online Shield, daha fazla ekleme seçeneği olmadan beş cihazı destekler. TorGuard ayrıca beş cihazı da destekler, ancak TorGuard incelememizde okuyabileceğiniz gibi, her biri 1 ABD doları için 20 adede kadar daha ekleyebilirsiniz. Beş bağlantı kötü değil, ama biz de etkilenmedik.

mySteganos Online Shield platform desteğinde geride kalıyor. Windows, macOS, Android ve iOS’u destekler ve hepsi bu kadar. Geleneksel olmayan Android sürümlerine yüklemek için .apk dosyasını indiremez veya yönlendiricinize flash uygulayamazsınız. Linux kullanıcıları da soğukta kaldı.

Bir VPN kullanabilen cihazların çoğunu kapsamasına rağmen, hala rekabetin arkasında. Yönlendirici desteği, güvenlik ve kullanılabilirlik açısından VPN’ler için önemli bir özelliktir ve mySteganos Online Shield’den çıkarılması önemli bir caydırıcıdır.

Sunucu Konumları

Desteğe göre, mySteganos Online Shield’in ağında yaklaşık 250 sunucu var. Ancak bu tamamen alakalı değildir, çünkü belirli bir sunucuya bağlanamazsınız. Hizmetin 19 ülkede varlığı var ve yalnızca belirli bir ülkeye bağlanmayı seçebilirsiniz. Kullanılabilir daha fazla sunucu olabilir, ancak bunlar arasında seçim yapma seçeneği sunmaz.

Forma, beklediğinizle ilgilidir. Listedeki en egzotik konum, NordVPN’in devasa ağına kıyasla utanç verici Brezilya’dır (NordVPN incelememizi okuyun). Rusya ve Japonya’nın yanı sıra Asya, tüm Afrika ve Ortadoğu’nun yanı sıra bir karartma noktasıdır.

MySteganos Online Shield’dan daha fazla seçenek görmek istiyoruz. Yoğunlaştırılmış, ülkeye dayalı yaklaşım iyidir, ancak daha kapsamlı bir sunucu listesi görme seçeneği olmalıdır.

hız

mySteganos Online Shield’ın korkunç hızları yok, ama onlar da harika değil. Aynı ülke içindeki bir bağlantı eksi indirme hızlarımızdan en az saniyede 31 megabit yiyordu. Uzun mesafelerde tünel açmak iyi sonuç vermez.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (St. Louis)948.629.95
BİZE.2331.309.40
Kanada5417.789.29
UK19312.703.08
Rusya27617.192.12
Japonya29911.312.27

Tek etkileyici sonuç, ABD’ye bağlandığımız zamandı. Aynı ülkede tünel açıyorsanız, büyük bir fark görmemelisiniz. VPN hala indirme hızlarımızdan 17 Mbps çıktı, ancak gecikme ve yükleme hızları büyük ölçüde etkilenmedi. Etkileyici gecikme sonuçlarıyla bile, mySteganos Online Shield oyun için en iyi VPN’imizi yapmayacak.

Bu sonucun ötesine geçersek, mySteganos Online Shield’in en hızlı VPN olmadığı açıktır. Netflix’in 4K akış için 25 Mbps önerisinden daha düşük olduğu için akış için en iyi VPN için bir yarışmacı değil. Yine de yüksek tanımlı akış işaretini karşılıyor, bu yüzden kullanılabilir.

Normal tarama etkinlikleri için mySteganos Online Shield iyi çalışmalıdır. 4K akış da söz konusu değil, ancak bunu yapmak için evinize yakın olmanız gerekecek. Hizmet iyi sayılar getirirken, daha hızlı sağlayıcılar var.

Güvenlik & Gizlilik

Özellikler ve kullanım kolaylığı bölümlerinde belirtildiği gibi, mySteganos Online Shield’in güvenlik seçenekleri yoktur. Protokolünüzü değiştiremezsiniz, ancak kullandığınız cihaza bağlı olarak iki tane kullanılabilir. Masaüstü ve Android’de OpenVPN ve iOS’ta IKEv2 kullanır.

OpenVPN’i görmek isterken, tünellemekte olduğunuz portu değiştiremezsiniz. Bu, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı gibi katı sansürü atlamayı zorlaştırabilir. Bunun için muhtemelen Çin için en iyi VPN’i kullanmalısınız..

Yine de, mySteganos Online Shield’dan modern ve güvenli bir protokol görmek güzel. Trafiğiniz, mevcut en güçlü şifreleme biçimlerinden biri olan AES 256 bit ile şifrelenmiştir.

Bu da işe yarıyor. DNS, IP ve WebRTC sızıntılarını test ettik ve VPN sorunsuz geçti. Kimliğinizi kullanırken ortaya çıkması konusunda endişelenmenize gerek yok.

mySteganos Online Shield Gizlilik

VPN gizlilik politikasının izlenmesi zordur. Steganos, ürün sayfasında, politikanın mevcut olmadığına inanmamıza neden olan kopuk bir bağlantı sağlar. Bunu yalnızca bilgi tabanına gidip “VPN gizliliği” makalesini seçerek bulabilirsiniz.

Kısa olsa da, gizlilik politikası sizi kapsamaktadır. Steganos’un IP adresleri ve adları da dahil olmak üzere kullanıcıları hakkında kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi toplamadığını belirtir. Kayıtlarda tuttuğu tek şey e-posta adresiniz ve ödeme bilgileriniz.

Bununla birlikte, kredi kartıyla ödeme yapıyorsanız bir e-posta adresi girmeniz gerekmez. Steganos, bu durumda, bilgisayarınızın MAC adresinin ortak anahtarından türetilmiş bir takma ad kullanıcı kimliği atayacaktır..

Bu sana işaret etmemeli.

Herhangi bir gizlilik politikasını okurken tereddüt ediyoruz, çünkü en iyi VPN sağlayıcıları bile yalan söylemenin üzerinde değildir (bir örnek için IPVanish incelememizi okuyun). Yine de Steganos’a güvenmeye meyilliyiz. Bir Alman şirketi olarak, çoğu gizlilikten daha katı olan Alman gizlilik yasalarına uymak zorundadır..

Alman Bundesdatenschutzgesetz kişisel verilerin rızası olmadan toplanmasını yasaklar. Buna IP adresiniz de dahildir. Ayrıca, verileriniz gelecekte toplanırsa, BDSG, verilerin yalnızca belirtilen amaç için toplanabileceğini söylüyor. Yasa özel ve kamu kurumları için de geçerlidir, bu nedenle.

Müşteri servisi

Steganos, mySteganos Online Shield için vasat bir destek sunuyor. Her işletim sistemi için konuların sadece küçük bir listesini tutan çorak bir bilgi tabanı vardır. Windows için konular arasında “XP ile uyumluluk & Vista ”ve“ engellenen bağlantı noktaları ”. Söylemek yeterli, muhtemelen bundan çok değer kazanamayacaksınız.

Makaleler kısadır, ayrıntılı değildir ve net talimatlara sahip değildir. Basit arayüzde bile, bir tür başlangıç ​​kılavuzu çok yardımcı olacaktır. Bilgi tabanı halihazırda az gelişmiş ve ihmal edilmiş hisseder.

Online Shield-Bilgi

Bunun dışında e-posta desteği alırsınız. Bu sefer destek konusundaki deneyimimiz Steganos’un şifre yöneticisini test ettiğimizden daha iyiydi. Test e-postamıza bir gün içinde bir yanıt aldık ve sorumuzu tam olarak yanıtladı. Yine de, soğuk bir destek deneyimi gibi hissettim.

Bunun nedeni büyük ölçüde Steganos’un desteği nasıl ele aldığıdır. Bir e-posta gönderdiğinizde, “şu anda normalden daha yüksek bilet hacmi nedeniyle, isteğinizin ele alınması normalden daha uzun sürebilir” yazan bir onay alırsınız. Bu, şifre yöneticisini haftalar önce test ederken aldığımız onay ile aynı.

Şifre yöneticisini test ederken hiç duymadığımız göz önüne alındığında, onay e-postası “size geri dönebiliriz ve eğer yaparsak ne zaman yapacağımızdan emin değiliz” anlamına gelir. Kesin bir yanıt penceresi yoktur ve hiç geri duyamayabilirsiniz.

Karar

Parola yöneticisi gibi, mySteganos Online Shield vasat bir tekliftir. İyi hızlara sahiptir, Netflix’e girebilir ve ek gizlilik özellikleri ile birlikte gelir. Bunun dışında, her şey subpar.

Ortamlarda ve kullanım kolaylığında zorlanır. Tasarım modern VPN’lere dayanmaz ve kontrol eksikliği yavaş veya engellenmiş bir bağlantı anlamına gelebilir. Ayrıca, bir öldürme anahtarının olmaması kimliğinizi ortaya çıkarabilir.

Kötü bir seçenek olmasa da, biraz daha fazla para için çok daha iyisini yapabilirsiniz. VPN incelemelerimizde başka öneriler bulabilirsiniz.

MySteganos Online Shield hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map