KeepSolid VPN Lite İncelemesi – Güncellendi 2020

KeepSolid VPN Lite İncelemesi

KeepSolid VPN Lite, VPN Unlimited’in küçük erkek kardeşi ve kardeşiyle aynı sorunlardan bazılarına sahip. Bununla birlikte, akıllı telefonunuzda kullanımı kolay ücretsiz bir VPN istiyorsanız, çok daha kötü yapabilirsiniz. Tam KeepSolid VPN Lite incelememize göz atarak daha iyisini yapıp yapamayacağınızı görün.


best-VPN-yorum

KeepSolid, sanal özel ağlarda yeni değildir. Şirketin diğer ürünlerinden birini inceledik – VPN Unlimited (VPN Unlimited incelememizi okuyun). KeepSolid VPN Lite, VPN Unlimited’ın bebek kardeşi, akıllı telefonunuz için kayıt olmak zorunda olmadığınız ücretsiz, “tek tıklamayla” bir VPN’dir. Ücretsiz VPN’ler nadirdir, bu da KeepSolid VPN Lite’ı bu kadar ilginç kılan şeydir.

Doğru bir inceleme yapmak için ne kadar iyi performans gösterdiğine bakacağız. Kararımızı vermeden önce sunucu hızlarını, akış performansını, özelliklerini, müşteri hizmetini, güvenliği ve gizlilik politikasını inceleyeceğiz.

Bu KeepSolid VPN Lite incelemesi tüm bunları kapsayacak olsa da, hizmetin ücretsiz olması ve bununla birlikte gelen sorunlar, en iyi VPN kılavuzumuza dahil olmayı zorlaştırıyor.

KeepSolid VPN Lite, adından da anlaşılacağı gibi, pek çok özelliği olmayan bir “lite” VPN’dir. Akıllı telefonunuz için ücretsiz, kullanımı kolay bir VPN arıyorsanız, denemekten çok daha iyisini yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ödemeyi önemsemiyorsanız, ExpressVPN gibi bir rakipten daha iyi bir değer bulacaksınız (ExpressVPN incelememizi okuyun).

VPNLite-Web sitesi-Splash

VPNLite-Web sitesi-Fiyatlandırma

VPNLite-Web sitesi-Özellikler

VPNLite-Menu-Destek

VPNLite-Menü-Hakkında

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

KeepSolid VPN Lite için alternatifler

Özellikleri

KeepSolid VPN Lite’ı indirmeyin ve zengin bir özellik kümesi beklemeyin, çünkü yaparsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bu özelliklerin ışığı, kişiselleştirmenin ışığı ve hemen hemen her şeyin ışığı.

Mobil cihazlarda kullanılması amaçlanmıştır, bu nedenle uygulamayı Android ve iOS’a indirebilirsiniz, ancak Linux için destek yoktur. Yine de bir macOS istemcisi ve Windows için bir tane var.

VPNLite-Free-Sunucu

Android istemcisi muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en basit ve en kolay olanıdır. Bir sunucu seçip bağlanmak için büyük bir “başlat” düğmesine tıklamanız yeterlidir. KeepSolid VPN Lite’ı kullanmak için kayıt olmak zorunda değilsiniz. Ücretsiz hizmet size KeepSolid’in ücretli paketlerini satmaya çalışacaktır, ancak bunları satın almak zorunda değilsiniz ve zor bir satış değil.

KeepSolid VPN Lite için ödeme yapmaya karar vermezseniz, AES 128 bit şifreleme ve bağlantılar için IKEv2 protokolü ile sınırlı olacaksınız. Turbo pakete yükselttiğinizde 400’den fazla sunucuya karşılık yalnızca bir sunucuya bağlanabileceksiniz ve bu sunucu Kaliforniya’da bulunuyor.

Turbo ayrıca özel torrent dostu sunuculara erişmenizi sağlar. Turbo Stream paketi size BBC iPlayer, Netflix ve diğer büyük akış platformları için sunucuların yanı sıra bunları da sunar.

Web sitesi, ücretli kullanıcıların, Çin gibi ülkelerde internet sansürünü atlatmak isteyen kişiler için yararlı olabilecek kısıtlı ağları atlamaya yardımcı olması için KeepSolid Wise protokolünü almasını önermektedir..

Tek sorun, istemcinin özelleştirmesi olmamasıdır, bu nedenle bu seçeneği nasıl kullanabileceğiniz açık değildir. Bunu akılda tutarak, Çin için en iyi VPN hizmetlerini arıyorsanız NordVPN (NordVPN incelememizi okuyun) gibi bir VPN daha iyi olurdu.

KeepSolid VPN Lite için bu kadar. Üst raftaki bir VPN hizmetinde gördüğünüz hiçbir öldürme düğmesi, bölünmüş tünel veya başka bir özellik yoktur ve tasarım gereği görünse de, sorun varsa VPN arşivimize alternatifler aramak isteyebilirsiniz.

Özelliklere genel bakış

KeepSolid VPN Lite Logosuvpnlite.net

Aylık $ 208’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, Google Play Kredileri, SMS

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
1

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
3 gün

Geri ödeme süresi
3 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
70+ konumda 400’den fazla sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
128-AES, 256-AES

VPN protokolleri mevcut
IKEs2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

KeepSolid VPN Lite, üç tür paket ve üç ödeme uzunluğu ile birlikte gelir. Sınırlı özellik seti göz önüne alındığında, premium paketlerinin VPN fiyat listemizde bulacağınız en ucuz aylık ortalama fiyatlardan biri ile iyi fiyatlandırılması iyi.

KeepSolid VPN Lite’ı haftalık, aylık veya yıllık paketler halinde alabilirsiniz. Aylık ve yıllık abonelikler yedi günlük geri ödeme politikasıyla birlikte gelir ve yedi günlük paket üç günlük geri ödeme penceresi ile birlikte gelir.

Ayrıca seçim yapabileceğiniz üç tür paketiniz var. Ücretsiz’in hiçbir maliyeti yoktur, ancak sınırlıdır. Belirtildiği gibi, yalnızca bir ABD tabanlı sunucuya bağlanabilirsiniz.

Diğer iki paket daha ilginç. Turbo, bazıları “torrent sunucuları” olarak listelenen daha fazla sunucu ile birlikte gelir. KeepSolid’in VPN Lite, kısa listeyi sunmak için en iyi VPN’imize dönüştürmeyecek, ancak özel sunucuları olduğunu görmek güzel.

Turbo Stream’e yükseltirseniz Turbo’nun özelliklerine ek olarak Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve diğer akış platformları için “stream sunucularına” erişim elde edersiniz. Bunları daha sonra bu incelemede test edeceğiz. Turbo Stream için yalnızca aylık olarak ödeme yapabilirsiniz ve aylık 6,99 $ maliyeti.

Belirtildiği gibi, KeepSolid VPN Lite iyi fiyatlandırıldı, ancak sınırlı özellik kümesi bunun bir parçası olabilir. Paketler ağabeyi VPN Sınırsız’dan daha ucuzdur, ancak KeepSolid VPN Lite çok daha az özelliğe sahiptir.

Ayda 4.99 $ veya yıllık ödeme yaparsanız ortalama ayda 2.08 $ tutarında, KeepSolid VPN Lite, CyberGhost gibi daha büyük adlara sahip finansal düzeyde rekabetçidir (CyberGhost incelememizi okuyun).

Turbo için yıllık ücret, yıl için 24,99 $ ‘a ulaştığında, torrent oluşturabilecek bir mobil VPN arıyorsanız VPN çalmaktır. Yayıncılar, ExpressVPN gibi daha büyük bir isme abone olarak daha iyi bir hizmet aldıklarını fark edebilirler..

KeepSolid VPN Lite ile özel bir ödeme seçeneği yoktur. Abonelik satın almayı seçerseniz, bunu seçtiğiniz uygulama mağazanızdan ve bu hesaba ekli ödeme ayrıntılarıyla yapabilirsiniz. Örneğin, Google Play Store hesabınıza bağlı bir banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

KeepSolid VPN Lite ile ilgili her şey basitlik ve hizmeti mümkün olduğunca kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Muhtemelen incelediğimiz en basit VPN uygulaması.

Kurulum kolaydır. Seçtiğiniz uygulama mağazasına gidin, “VPN lite” yi arayın ve uygulamayı indirin. İlk açtığınızda, ne için kullanmak istediğinizi soracak ve size dört seçenek sunacaktır..

VPNLite-Splash-Seçenekler

Dört seçenekten üçü – “akış”, “torrent” ve “gizlilik & güvenlik – genişletilmiş sunucu listesi ”- sizi ücretli paketlerin avantajlarını açıklayan bir satış ekranına götürür. “Turbo” yapabilir ve abonelik için ödeme yapabilir veya geri tıklayıp “gizlilik” seçeneğini belirleyebilirsiniz. & güvenlik ”.

Kayıt gerekli değildir. Doğrudan sunucu seçim ekranına gidersiniz; burada konumunuzu, seçtiğiniz sunucunun konumunu, sunucuları içeren bir açılır menüyü ve büyük bir durdur veya başlat düğmesini gösteren bir dünya haritası görürsünüz..

VPNLite-Free-Sunucular

IP adresinizi en üstte göreceksiniz, bu da bir sunucuya bağlandıktan sonra değişecektir. Sunucu seçiminiz ve abonelik planınız dışında özelleştirilecek ayar yok.

Aboneliğinizi değiştirmek veya iptal etmek kolaydır. Android istemcisinin sol üst köşesindeki menü düğmesine basın ve “VPN planları” nı seçin.

Geçerli fiyatlandırma ve özelliklerle birlikte çeşitli aboneliklerin ödeme seçeneklerini görürsünüz. Ayrıca, KeepSolid’in verilerinizi nasıl kullanacağını açıklayan şartlar ve koşulları, ayrıca gizlilik politikasına ve “veri kullanımı düzenlemelerine” bağlantılarını da görürsünüz..

VPNLite-Menüsü

Menü bölümü ayrıca, uygulamayı derecelendirmek, diğer KeepSolid uygulamalarını görmek ve yerleşik bir mesajlaşma sistemi aracılığıyla müşteri desteği ile iletişim kurmak için seçenekler sunar. Müşteri desteği soruları için bir saatlik geri dönüş süresi olduğunu iddia ediyor ve bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde test edeceğiz.

KeepSolid VPN Lite, kullanımı zor olacak şekilde tasarlanmamıştır. Yeni başlayan VPN pazarına şirketin diğer uygulamalarına ilgi çekmenin bir yolu olarak hedefleniyor ve kullanımı test ettiğimiz Speedify gibi diğer mobil odaklı VPN’lerden daha kolay (Speedify incelememizi okuyun).

hız

KeepSolid VPN Lite’ın hızlarını test ettik, indirme ve yükleme hızlarının yanı sıra gecikmeyi İngiltere’deki korumasız bağlantımızla karşılaştırarak.

KeepSolid VPN Lite, test ettiğimiz en hızlı VPN hizmetlerinden biri değil, rakiplerine karşı iyi durumda. Dezavantajı, aşağıdaki sonuçlarımızın gösterdiği gibi makul hızlar elde etmek için ödeme yapmanız gerekecek olmasıdır.

Konumlar: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (İngiltere)1421.675.94
Brüksel2620.955,72
Viyana4016.695.21
Johannesburg20113.635.31
Kuala Lumpur, Malezya1894.585.01
California (Ücretsiz sunucu)1601.835.17
California (Ücretli sunucu)1585.505.30

KeepSolid VPN Lite ücretsiz bir VPN olarak pazarlandığından, ücretsiz California sunucusunu aynı konumdaki ücretli bir sunucuya karşı test ettik. Ayrıca, dünya genelindeki diğer ücretli sunucuları da test ettik.

Avrupa sunucuları iyi hızlar ve gecikmede sadece hafif bir artış gösterdi. Johannesburg sunucusu, konum ve mesafe göz önüne alındığında anlaşılabilir bir gecikme süresine sahipti, ancak iyi indirme ve yükleme hızları.

En kötü sunucular ABD sunucularıydı. İngiltere ve Kaliforniya arasındaki mesafe düşünüldüğünde, daha yüksek gecikme süreleri gibi daha düşük indirme hızları beklenir. Bununla birlikte, en iyi hızları elde etmek için daha geniş ağa erişim için ödeme yapmanız gerekeceği açıktır..

KeepSolid VPN Lite’ın kaç ücretsiz kullanıcısı olduğunu bilmiyoruz. Bir sunucunun tüm bir uygulamaya hizmet etmesiyle, şirketin trafik yönetimi hızlarını artırması veya uygulamayı kullanan çok fazla kullanıcı olması muhtemeldir.

Yine de ücretsiz, bu yüzden biraz gevşek olacağız. Ayrıca, hizmetin sınırsız bant genişliği sunduğu göz önüne alındığında, Windscribe gibi diğer en iyi ücretsiz VPN’lerimizden daha iyidir (Windscribe incelememizi okuyun).

Güvenlik

Çoğunlukla, KeepSolid VPN Lite’ın güvenliği söz konusu olduğunda hiçbir şikayetimiz yok. Ücretsiz paket AES 128 bit şifreleme ile bağlanırken, Turbo ve Turbo Stream paketleri AES 256 bit’e izin verir veya en azından hizmetin söylediği şey budur.

Özelleştirme seçeneği yoktur, bu nedenle şifreleme düzeyi kullanıcının seçebileceği bir şey değildir. KeepSolid, ücretli paketlerdeki tescilli KeepSolid Wise VPN protokolünü kullanabileceğinizi öne sürse de, bunun için bir seçenek yoktur.

Standart bağlantılar, VPN güvenliği söz konusu olduğunda, güvenlik için iyi bir seçenek olan IKEv2’yi kullanır. Ücretsiz sunucuya ve ücretli bir sunucuya bağlıyken IP ve DNS sızıntılarını test ettik ve her ikisi de sızıntı olmadan geçti.

KeepSolid VPN Lite basit olacak şekilde tasarlanmıştır ve diğer her şey gibi, güvenliği de bu felsefeyi takip ediyor gibi görünmektedir. Bu yeterli, ancak endişeleniyorsanız ve OpenVPN gibi daha güvenli protokollere erişmek istiyorsanız veya bir killswitch gibi özelliklerin peşindeyseniz, en güvenli VPN listemizden bir alternatif aramanız gerekir..

Gizlilik

Biz burada Cloudwards.net’te temkinli bir demetiz, yani bir VPN sağlayıcısı kullanıcılarına veri kaydetmediğini söylediğinde, iddianın incelemeye dayanıp dayanmadığını görmek için araştırmalarımızı yaparız.

VPNLite-Web sitesi-Gizlilik

VPN Unlimited incelememizde KeepSolid’in gizlilik politikası hakkındaki endişelerimizden bahsettik. Politika aynı olduğu için endişelerimiz ve geri bildirimlerimiz KeepSolid VPN Lite için aynıdır.

İlginç olan, KeepSolid VPN Lite’ın verileri nasıl kullandığını açıklayan veri kullanım düzenlemelerine bir bağlantı içermesidir. Örneğin, cihazınızdaki, IP adresinizdeki ve konumunuzdaki verilerin “işlendiğini” doğrular.

Gizlilik politikasına daha ayrıntılı bir bakış, bir sunucuya bağlandığınızda ve ne kadar trafik kullanıldığına dair bilgiler de dahil olmak üzere verilerin günlüğe kaydedildiğini ve saklandığını gösterir. Politika, IP adresiniz, cihaz bilgileriniz ve bağlantı türü gibi bazı verilerin günlüğe kaydedilmiş olsa bile saklanmadığını söylüyor. Ayrım ilgili olacak kadar belirsiz.

Gizlilik politikasının açıkça belirttiği şey, KeepSolid’in devlet veya özel kuruluşlar tarafından “yasal olarak talep edilmesi” durumunda verilerinizi paylaşmaktan mutluluk duymasıdır.

KeepSolid VPN Lite’ı kısıtlayıcı ülkelerdeki kullanıcılar için iyi bir seçenek olarak önermek için çok fazla belirsizlik var, bu nedenle yakında İran için en iyi VPN için seçimimiz olmayacak..

KeepSolid Inc. ABD tabanlıdır, bu nedenle ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ve hükümet gözetimi hakkında endişeli olan herkes muhtemelen VPN Lite’a geniş bir yatak sağlamalıdır..

Akış Performansı

KeepSolid VPN Lite, özelliklerde hafif olabilir, ancak sunduğu birkaç alandan biri, Black Mirror’ı ve diğer yayın akışlarını nasıl izleyeceğini merak eden sıradan bir flamadır. Akış sunucularını test etmeye istekliydik, bu yüzden Netflix ve BBC iPlayer gibi hizmetleri kullanırken nasıl performans gösterdiklerini gördük.

Hızlı bir hatırlatma: gerçek zamanlı aktarım sunucuları yalnızca Turbo Stream ücretli pakette mevcuttur. Ücretsiz sunucuyu test ettik ve bir proxy hatası aldık, bu yüzden ücretsiz kullanıcılar burada şanssız.

Turbo Stream, Hulu, BBC iPlayer, Netflix, ESPN + ve HBO Now için sunuculara sahiptir, bu nedenle ABD’den içerik akışı yapmak istiyorsanız bolca seçeneğiniz olacaktır. o platformla ilgileniyorsun.

Haritaya göre ABD’nin batı kıyısına dayanan Netflix sunucusu iyi çalıştı. Test ettiğimiz içerik kaliteli ve tamponlama olmadan iyi yüklendi. Akış dışı sunucuları denedik, ancak ücretsiz sunucunun yaptığı gibi bir hata döndürdüler.

Çok az seçeneği olduğu ve ABD’ye odaklandığı göz önüne alındığında, KeepSolid VPN Lite, Netflix için en iyi VPN’imizi yapamayabilir, ancak çalışır, bu yüzden hata yapamayız.

VPNLite-iPlayer-Oynatma

BBC iPlayer için benzer bir test sorunsuz, arabelleğe alma veya hata olmadan iyi çalıştı. BBC iPlayer ayrıca akış için derecelendirilmemiş İngiltere sunucularıyla da çalıştı, bu da hoş bir sürpriz oldu.

KeepSolid VPN Lite’tan güçlü bir akış performansı görmekten mutluluk duyuyoruz. Çok fazla teklif vermeyebilir, ancak akış için bir paketi olduğu göz önüne alındığında, bu sunucuların istendiği gibi çalıştığını görmek güzel.

Sunucu Konumları

KeepSolid VPN Lite web sitesine göre, hizmet 70’ten fazla konumda 400’den fazla sunucu sunuyor. Bununla birlikte, ayrıntı eksikliği oldukça söylemektedir ve uygulamadaki ulusların sayısı 50’nin biraz üzerindedir.

“Mekanlar” ın bir ulus mu yoksa bir şehir mi olduğu açık değildir. Her iki durumda da, 50 ülke küçük bir yayılımdır ve birçok sunucu Avrupa veya Kuzey Amerika’da bulunmaktadır..

Ayrıca bağlantı için 400’den az sunucu listelenmiştir. Bazılarının gizlenmiş olması ve belirli bir sunucu üzerindeki bir konuma bağlanmak için yönlendirilmiş olmanız mümkündür, ancak bazı konumların Kaliforniya 1 ve California 2 gibi olası olmayan sayıları olduğu düşünüldüğünde.

ABD veya Avrupa’da bulunmuyorsanız, her iki sağlayıcı da aralarında yüzlerce ülkeye yayılmış binlerce sunucu sunduğundan ExpressVPN ve NordVPN makalemize göz atın.

Müşteri servisi

KeepSolid VPN Lite’ın birkaç özelliği vardır, ancak müşteri hizmetleri mükemmeldir. Destek sorularıyla e-posta veya web sitesindeki iletişim formu aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz, ancak en kolay yöntem uygulamadaki bir sohbet sistemidir..

KeepSolid VPN Lite’ın menü bölümünde bulabileceğiniz müşteri destek alanı, soruları doğrudan ekibe göndermenizi sağlar. KeepSolid VPN Lite, bir saat içinde yanıt vereceğini söylüyor ve kesin zaman damgalarımız olmamasına rağmen, bu zaman diliminde bize yanıt verdi.

VPNLite-Destek-Mesaj

Protokoller ve şifreleme ile ilgili teknik sorumuz hemen cevaplanmadı, ancak bir takip mesajından sonra KeepSolid VPN Lite’ın müşteri destek ekibi sorunu çözebildi. Her cevap hızlı, kişisel olarak yazılmış ve kibardı.

Bu, özellikle ücretsiz bir hizmet etrafında tasarlanmış bir uygulama için etkileyici. KeepSolid VPN Lite kullanarak sorun yaşarsanız, ihtiyacınız olan desteği alabilmeniz gerekir. Başarısız olursa, web sitesindeki temel bir SSS daha temel destek sorularını kapsamalıdır..

Karar

Sınırsız bant genişliği sunan ve iyi müşteri desteği sağlayan birçok ücretsiz VPN yoktur (çoğu ücretsiz VPN’in nasıl çalkalandığını görmek için en kötü ücretsiz VPN kılavuzumuzu okuyun). KeepSolid VPN Lite bunu basit olması için elinden gelen her şeyi yapan bir uygulamada yapar ve çalışır.

Gösterişli olmaya çalışmıyor, çok fazla özelliği yok ve abonelik satın almanın ötesinde özelleştirmesi yok. Bu basitlik düzeyi, KeepSolid VPN Lite’ı en iyi ücretsiz VPN hizmetleri listemize ve kullanımı en kolay VPN hizmetlerinden birine dahil edilmesi için güçlü bir rakip yapar..

Bu basitlik hem iyi hem de kötü bir şeydir. Gelişmiş özellikler arıyorsanız veya bağlantınızı özelleştirmek istiyorsanız, KeepSolid VPN Lite ile bunu yapamazsınız. Seçenekler mevcut değil.

Akış sunucuları Netflix ve BBC iPlayer’ı yayınlayabilir, ancak biraz belirsiz bir gizlilik politikası uygulandığında torrent sunmak konusunda daha dikkatli oluruz. Hızlı, ucuz ve ücretsiz sunucu hafif gezinmeyi başarabilir.

Android için en iyi VPN’i veya iPhone için en iyi VPN’i istiyorsanız, fiyatlar daha yüksek olsa bile ExpressVPN gibi alternatifler daha iyidir.

KeepSolid VPN Lite hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum bölümündeki düşüncelerinizi bizimle paylaşın, zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me