IVPN İncelemesi – Güncellendi 2020

IVPN İncelemesi

IVPN, diğer sağlayıcılardan farklı şeyler yapmaya çalışır ve takdirle başarılı olur. Hızdan gizlilik politikasının şeffaflığına kadar burada çok şey var, ancak fiyatlandırma biraz kaba. IVPN incelememizdeki tüm detayları okuyun.


best-VPN-yorum

VPN pazarı – ve bir bütün olarak teknoloji endüstrisi – belirli standartlar ortaya çıkmaya başladığında, birçok rakibin de aynı şekilde bakıp gerçekleştirdiği bir dünya. Ancak IVPN bize monotonluktan hoş bir mola verdi. 

IVPN birçok açıdan işleri biraz farklı yapıyor. SSS gibi düzenlenmiş bir gizlilik politikasından, halen geliştirilmekte olan bir protokol sunmaya kadar, IVPN hakkında bize göze çarpan birkaç tuhaflık var. Bazıları seviyoruz, bazıları sevmiyoruz.

En iyi VPN toplantımıza hazır olmasa da, IVPN’in önemli bir sözü var gibi görünüyor. Sağlam hızlar, iyi güvenlik ve mükemmel müşteri desteği IVPN için güçlü bir durum oluşturur, ancak fiyatlandırma birçok kişiyi uzaklaştırmak için yeterlidir. Nelerden hoşlandığımızı ve neyin hala işe ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzü görmek için okumaya devam edin. 

Güçlü & Zayıf Yönler

IVPN için alternatifler

Özellikleri

IVPN kullanırken, ayarlar menüsü düzeninin çoğunun geleneksel olmadığını fark ettik. En temel özellikleri olmasını beklediğiniz yerde idi. Örneğin, ayarları açarken gördüğünüz ilk sayfada VPN’yi başlangıçta çalıştırmanıza ve bunu yaparsanız otomatik olarak bağlanmanıza izin veren onay kutuları bulunur.. 

IVPN-Ayarlar

Ayarların ön sayfası bu seçenekler için en doğru noktadır. Ancak, bu sayfada bir şeyin olmadığını hemen fark ettik: bir kill switch. Bunu tartıştığımızda, IVPN bir öldürme anahtarı olduğunu, ancak güvenlik duvarına entegre olduğunu söyledi.

Güvenlik duvarı IVPN istemcisinden bağımsız olarak çalıştığı ve cihazın işletim sisteminin bölümleriyle entegre olabildiği için bu yöntemin daha sağlam bir öldürme anahtarı sunduğunu iddia ediyor. 

Bu, birleştirilmiş güvenlik duvarı ve kill anahtarının bilgisayarınızın trafiğini daha dikkatli bir şekilde incelemesine ve bir sorun olduğunda veri akışını daha güvenilir bir şekilde kesmesine olanak tanır. 

Bu yöntemin standart bir kill anahtarından daha etkili olup olmadığını belirlemek zor olsa da, menülerde bunun için özel bir ayar görmenin güzel olacağı gerçeğini değiştirmez. 

Güvenlik için bir öldürme anahtarı şarttır ve ayarlarda bundan bahsetmemek, kullanıcıları biraz rahatsız edecek bir şeydir. Bu yapılandırma ayrıca, IVPN kullanıyorsanız şüphesiz “her zaman güvenlik duvarında” ayarının seçili olması gerektiği anlamına gelir.

IVPN, cihaz seçeneklerinde saygın bir dağılım sunar. Windows, macOS, Android ve iOS için bir istemcinin yanı sıra Linux için VPN’nin nasıl ayarlanacağı konusunda kapsamlı kılavuzlar var. 

Evinizdeki tüm cihazları kolayca korumak için IVPN’i yönlendiricilerde çalışacak şekilde ayarlamak da mümkündür. Alternatif olarak, önceden yapılandırılmış bir yönlendiriciyi doğrudan tüm cihazlarınızı korumak için tak ve çalıştır çözümü olan IVPN’den satın alabilirsiniz..

IVPN-Aygıtlar

IVPN Reklam Engelleyici

Web sitesinde ve müşteri içinde IVPN ayrıca bir reklam ve izleme engelleyici özelliğinin reklamını yapar. Reklam engelleyicinin tıpkı diğerleri gibi çalıştığı görülüyor. İzleme engelleyici, hedefinizi ISS’nizden ve diğer potansiyel siber snoop’lardan gizlemek için IVPN’in özel DNS yoluyla trafiğinizi yeniden yönlendirir.

Ayarlarda bu reklam ve izleme engelleme özelliğini hardcore moduna dönüştürme seçeneği de vardır. Bu özelliğe ilişkin SSS, Google ve Facebook dahil olmak üzere “gözetim ekonomisinin amiral gemileri” web sitelerini engellediğini söylüyor. Bu, aynı zamanda YouTube’u ve Google’a veya benzeri benzer megacorps’a ait diğer tüm siteleri veya hizmetleri engellediği anlamına gelir.

Bu ilginç bir fikir olmasına rağmen, her şeyden daha eğlenceli bir hile gibi görünüyor. Bu hizmetler olmadan dijital çağda hayatta kalıp kalamayacağınızı görmek bir süre eğlenceli olabilir. Nihayetinde, bu tür siteleri kendi başınıza önleyeceksiniz veya dişlerinizi gıcırdatırken ve çevrimiçi gizliliğiniz için en iyisini dilediğinizde kullanacaksınız.. 

Bunun için özel bölümde protokoller ve güvenlik hakkında daha fazla konuşacağız, ancak IVPN’in de bu konuda bazı nadir özellikler de olduğunu belirtmek ilginçtir.. 

İlk olarak, kullanıcıların OpenVPN protokolünü kullanmasına ve ek özel parametrelerle yapılandırmasına izin verir. Bu sadece kodlama ve protokoller konusunda ne yaptıklarını bilenler içindir, ancak meraklı tamirciler olan geliştiriciler ve kodlayıcılar için hoş bir eklentidir..

IVPN-OpenVPN

Son olarak, IVPN ayrıca WireGuard adlı özel bir açık kaynak protokolü sunar. Bu protokol hala geliştirilmektedir ve hatta IVPN’in kendisi, kullanıcıları güvenlik nedeniyle bundan kaçınmaya teşvik etmektedir. 

IVPN Özelliklerine Genel Bakış

IVPN Logosuwww.ivpn.net

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
3 gün

Geri ödeme süresi
7 gün

Dünya çapında sunucu miktarı
29 ülkede 40 yerde 88 sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, WireGuard

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

IVPN, her biri aylık veya yıllık faturalandırma döngüsünde mevcut olan iki hizmet katmanı sunar. Bu, IVPN’in aylık, üç aylık ve yıllık faturalandırma döngülerinde bir plan teklif edildiği önceki fiyatlandırmasında yapılan bir değişikliktir.. 

ExpressVPN gibi en üst raf bile daha pahalıdır, bu da ExpressVPN incelememizde okuyabilirsiniz.

Üç aylık fiyatlandırma artık bir seçenek değil, bunun yerine yalnızca iki eşzamanlı bağlantı sunan standart bir planla değiştiriliyor. Abone olanlar için, IVPN her üç ayda bir 30 ABD Doları tahsil etmeye devam edecek, ancak yeni abonelere üç ayda bir abonelik sunulmuyor. 

Aksi takdirde bir planı olan herkes Pro üyeliğine dönüştürülecek ve önceki beş cihaz sınırını yediye çıkaracak. İki plan çoğunlukla aynı. Pro’ya yükseltme, daha fazla eşzamanlı bağlantı, bağlantı noktası yönlendirme ve çok atölye işlevselliği ile birlikte gelir. 

Servise bir şans vermek istiyorsanız, IVPN üç günlük ücretsiz deneme sunuyor. Ancak, denemeyi alabilmek için ödeme bilgilerinizi kredi kartı veya PayPal şeklinde girmeniz gerekir. Bitcoin bir ödeme formu olarak kabul edilir, ancak ücretsiz deneme sürümü almak için bunu kullanamazsınız. 

Ücretsiz denemeden sonra, seçtiğiniz plana otomatik olarak kaydoldunuz. Yedi gün içinde istediğiniz zaman iptal edebilir ve geri ödeme alabilirsiniz. 

Denemenin kısa süresi ve ödeme yönteminizi önceden koyma gereksinimi, IVPN’i şimdilik en iyi ücretsiz VPN hizmetleri listemizden uzak tutacaktır. Ancak, potansiyel müşterilerin çok fazla para harcamadan önce denemeleri önerilir..

Kullanım kolaylığı

IVPN istemcisi temiz bir beyaz ve mavi estetiği ile görsel olarak memnun. Uygulamanın ana ekranında, beklediğiniz gibi sizi VPN’ye bağlayan “bağlan” yazan büyük bir düğme var. 

IVPN-Client

Bunun üstünde hem izci hem de güvenlik duvarı için geçiş anahtarları bulunmaktadır. Her ikisi de varsayılan olarak kapalıdır. Ancak, “özellikler” bölümünde belirttiğimiz gibi, güvenlik duvarı her zaman IVPN ile açık olmalıdır çünkü kill anahtarı içine yerleştirilmiştir. 

Sunucu listesinin düzeni ve tasarımı, bazı açılardan biraz vur ya da özledim. Bir yandan, ping sürelerini gösterir ve o anda belirli bir sunucuda ne kadar yük olduğunu göstermek için her sunucunun yanında yeşil, sarı veya kırmızı bir daire bulunur. Bununla birlikte, belirli bir konumu bulmayı olması gerekenden biraz zorlaştırabilecek bir arama çubuğu yoktur.

IVPN-Sunucular

Ayrıca, liste ülke adına göre alfabetik olarak sıralanırken, belirli bir şehir için sezgisel olarak arama yapmaya çalışabilecek şehirlerin adlarıyla listelenir. Genel olarak, ana arayüz temiz ve kullanımı kolaydır, ancak sunucuların yerleştirilme şekli biraz rafine olabilir.

Ayarlar söz konusu olduğunda, işler uygulamanın ana sayfasındaki kadar temizdir. Ayarlar, iyi düzenlenmiş ve ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştıran birkaç sekmeye ayrılmıştır.

hız

Hız testimiz sırasında, IVPN ağında bazı etkileyici hızlara ulaşmayı başardık. Aşağıdaki tabloya baktığımızda, sunucudan uzaklığımız ve beklediğimiz hızlar konusunda güçlü bir model ortaya çıktığını görebiliyoruz.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)1294,775.82
BİZE.1191.025.41
UK9080,634.81
Japonya19366.433,26
İsviçre13775.823.66
Brezilya14682.024.19

Daha uzak sunucular sadece daha yüksek pinglere sahip olmakla kalmaz, bu da kaçınılmazdır, aynı zamanda daha düşük hızlara sahiptir. Test için bulunduğumuz yer olan ABD en iyi sonuçları gördü. Bu arada bizden en uzak olan Japonya, en yüksek ping ve en düşük sabit hızları gördü. 

Bununla birlikte, Japon sunucusu bile bize bant genişliğimizin yaklaşık üçte ikisini geri verdi, bu yüzden gerçek bir sorun olmadan bu sunucudaki web’e göz atabiliyorduk. Sitelerin, sinyalin gitmesi gereken mesafeden dolayı yüklemeye başlaması biraz zaman alabilir, ancak sonuçta web siteleri hala hızlı yüklenir ve duyarlı hisseder.

Test ettiğimiz sunucuların hiçbirinde yüksek çözünürlüklü ve 60 fps video akışı bile sorun değildi. Bazı gecikme sunucuları (yani Japonya) nedeniyle henüz en hızlı VPN listemize girmeyebilir olsa da, çoğu kullanıcının sorun yaşamayacağı dikkate değer hızlar sunuyor..

Güvenlik

Bir VPN’nin güvenliğini eleştirmek her zaman protokolü ve şifrelemesi ile başlar. IVPN şifreleme için iki seçenek ve kilit seçeneği sunar. 

Sunulan ilk protokol, IVPN’in yüzde 100 kullanması gerektiğidir: OpenVPN, hem güvenlik hem de performans sunan bir geçmiş kaydı olan açık kaynaklı bir protokol. Bu, varsayılan protokol olarak ayarlanır ve iyi bir nedenle.

Diğer protokol seçimi WireGuard’dır. Bu, şu anda geliştirilmekte olan ve henüz VPN protokolü dökümümüzde bile olmadığı kadar genç olan açık kaynaklı bir protokoldür ve bunun nedeni gerçekten olmamalıdır..

WireGuard, kendi web sitesinde belirtildiği gibi hala geliştirilmektedir. IVPN web sitesi bile, protokolün insanların erken bir tat alması ve bunun ne hakkında olduğunu görmesi için orada olduğunu söylüyor. Henüz güvenli olduğu düşünülmemekle birlikte, geliştirme döngüsünde daha da ilerlediği için potansiyeli vardır.

IVPN kullanıcıları AES-256 şifrelemesine kilitler. Bu, kötü niyetli üçüncü taraflarca bir şekilde ele geçirilse bile verilerinizi koruyacak güçlü bir şifreleme olduğu için iyi bir seçimdir..

Gizlilik

IVPN’in diğer birçok yönünde olduğu gibi, gizlilik politikası da çoğundan farklı bir yol izliyor. Çoğu gizlilik politikası yasal bir belge şeklinde yazılır ve toplanan ve el değiştiren bilgileri tam olarak ayrıştırmak zor olsa da, IVPN’in gizlilik politikası neredeyse bir Q gibi yapılandırılmıştır&bir.

Sonuç, bizim için büyük puanlar alan, gözden geçirilmesi ve anlaşılması kolay bir gizlilik politikasıdır. IVPN, bilgiyi nasıl topladığı ve kullandığına dair çok şeffaf ve hatta bir şeffaflık raporu sayfası var.

Bu sayfa kaç bilgi talebi aldığını, bunlardan kaçının geçerli olduğunu ve kaçının yetkililere teslim edildiğini gösterir. 

Yazma sırasında, dört yıllık şeffaflık kaydı kaydı, yalnızca biri geçerli olan ve hiçbiri verilerin kimseye teslim edilmesiyle sonuçlanmayan üç bilgi talebi gösterir..

IVPN, trafik günlüklerini, DNS istek günlüklerini, bağlantı zaman damgalarını, IP günlüklerini veya VPN kullanımıyla ilgili diğer bilgileri depolamaz. Hesap oluşturmak için gereken tek şey, e-posta adresidir; bu, teslim etmeniz gereken tek kimlik bilgisi parçasıdır (ödeme yöntemine bağlı olarak).

IVPN hala bazı rakipleri kadar bir geçmişe sahip olmasa da, gizlilik politikasını ve web sitesinin diğer özelliklerini nasıl kullandığı ve topladığı hakkında çok açık olması için nasıl yapılandırdığı, bize bunun gizliliğine önemli ölçüde güven veriyor hizmet.

Akış Performansı

DNS veya IP sızıntısı olmamasına ve güçlü bir genel güvenliğe rağmen, coğrafi olarak engellenen akış hizmetlerini çalıştıramadık. BBC iPlayer, bir İngiliz sunucusuna bağlandığımızda bile İngiltere’de olmadığımızı söyledi. IVPN, yakın zamanda BBC iPlayer için en iyi VPN’in saflarına katılacak gibi görünmüyor.

Aynı şekilde, Amazon, Netflix ve Hulu da VPN’imizi tespit etti ve içerik için geri dönmeden önce kapatmamızı istedi. Sınırlı yabancı içeriğe girmek istiyorsanız, Netflix için en iyi VPN toplantımıza baktığınızdan emin olun.. 

Coğrafi bloklu içeriğin yanı sıra, “hız” bölümünde gördüğümüz performans sayesinde akış deneyimi sağlamdı. YouTube ve Twitch, gözle görülür bir gecikme olmadan yüklendi ve kullanılabilir olduğunda varsayılan olarak full HD ve hatta 60 fps’ye ayarlandı. Ne yazık ki, hizmet en çok talep edilen akış sitelerine erişemezse bu performans çoğunlukla artar. 

Sunucu Konumları

IVPN şu anda 29 ülkede 40 lokasyona yayılmış toplam 88 sunucuya sahiptir (lokasyonların 12’si çeşitli ABD şehirleridir.) Bu şu anda bir sorun olmasa da, 88 sunucu çok büyük bir ağ değildir ve bir potansiyel vardır. büyük bir yeni kullanıcı akışı için işleri mahvetmek.

Bazı bağlamlarda, şimdiye kadar gördüğümüz en büyük ağ HideMyAss’dan geliyor. Ağında 280’den fazla yerde yaklaşık 1.000 sunucu bulunuyor. Bu geniş sunucu ağı hakkında daha fazla bilgiyi HideMyAss incelememizde okuyabilirsiniz..

Müşteri servisi

Web sitesinde IVPN, sağ altta sizi 7/24 canlı sohbet desteğine bağlayan küçük bir yeşil sohbet balonuna sahiptir. Bazı web sitelerindeki “canlı” sohbet özelliklerinden bazıları gerçekte değildir ve yanıtlar 15 dakika sürebilir veya hiç gelmez. Ancak, IVPN ile, bu gerçekten beklemeden anında canlı sohbet.

Biz canlı sohbet her zaman birçok kez kullanılır ve hızlı bir şekilde her zaman doğru ve çok yararlı olan ayrıntılı ve samimi bir yanıt almak mümkün. Bağlantılar genellikle daha fazla bilgi almak için bir kaynak olarak sunuldu.

Ayrıca, bir e-posta destek seçeneğinin yanı sıra makul derecede geniş bir bilgi tabanı da vardır. Genel olarak, canlı sohbet muhtemelen çoğu insan için yardım kaynağı olacak ve gördüğümüz en iyi uygulamalardan biri, sadece yanıt zamanında değil, aynı zamanda diğer taraftaki insanlar.

Karar

Bir şeylerin biraz farklı yapıldığını görmek kuşkusuz canlandırıcı olsa da, açıkça bunu yapmanın riskleri ve ödülleri vardır. IVPN gizlilik politikası, müşteri desteği, hızlar, güvenlik ve hatta özellikleri ile iyi bir iş çıkardı.

Bununla birlikte, onu büyüklükten koruyan birkaç şey var. Yani, çok yüksek fiyatlandırma ve coğrafi olarak engellenen içeriğe güvenilir bir şekilde erişememe. IVPN’in gelecekte fiyatlandırmasını değiştirip değiştiremeyeceğini merak etsek de, şimdilik değer arayanların tüm VPN incelemeleri listemize göz atmalarını öneririz..

IVPN ile deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bunun bizimkiyle nasıl karşılaştırıldığını duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map