Ivacy Review – Güncellendi 2020

Ivacy İncelemesi

Ivacy, izlenim yaratmak için VPN sahnesine çöken nispeten yeni bir hizmettir. Ancak, tekrar tekrar kötü olmayan bir hizmet buluyoruz, ancak iyi denen pirzola da sahip değiliz. Nedenini bulmak için Ivacy incelememizin tamamını okuyun.


Ivacy-Slider1

Ivacy-slider2

Ivacy-slider3

Ivacy-slider4

Ivacy-Slider5

Önceki

Sonraki

Genellikle, bir VPN hizmetini incelediğimizde, işler oldukça siyah ve beyazdır. ExpressVPN veya NordVPN gibi iyi bir VPN’e veya kötü bir hizmete bakıyoruz (Bulut Durumumuzda yaptığımız gibi herhangi bir isim vermeyeceğiz). 

Bir süredir Ivacy şaşırtıcı derecede nadir görülen orta zemine düştü. Ivacy ile işlerin nasıl gittiğini görmek için her kontrol ettiğimizde, en iyi VPN listemize doğru yol almak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor gibi görünüyor, ancak her zaman bir sebepten ötürü utangaç.

Bugünün Ivacy VPN incelemesi farklı değil. İstenen bölünmüş tünelleme, benzersiz arayüz ve olağanüstü fiyatlandırma ile Ivacy, yine de üst kademelerde çekim yapmaya hazırlanıyor. Ancak, testlerimiz sırasında devam eden hız sorunları ve zayıf akış performansı, Ivacy’yi bir yıl daha “iyi” VPN olarak adlandırılamayacak şekilde koruyor.

Güçlü & Zayıf Yönler

Ivacy için alternatifler

Özellikleri

Ivacy VPN, fiyatı için bazı etkileyici özelliklere sahiptir ve hatta bazılarını oldukça benzersiz bir şekilde sunmayı başarır. Yeni başlayanlar için, bir öldürme anahtarı ve VPN’nin başlangıçta otomatik olarak bağlanmasını sağlamanın bir yolu var. 

Güvenliği etkiledikleri için bu özelliklerin her ikisinin de iyi bir VPN için zorunlu olduğunu düşünüyoruz. Ivacy’nin kill switch’i ve otomatik bağlantı özelliklerini “güvenlik” bölümünde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz, ancak şimdilik ikisinin de mükemmel şekilde yeterli olduğunu söylemek yeterli.. 

Ivacy ayrıca, özel görevler için tasarlanmış birkaç farklı özel sunucu türü sunar. Bu özel sunucuların ilk kategorisi akış içindir. Akış sunucularını içeren sekme, sunucu seçeneklerine izlemeye çalıştığınız ülkenin içeriğine veya akış hizmetine göre göz atmanıza olanak tanır; bu benzersizdir ve güvenilir bir şekilde çalışırsa iyi olur.

Ivacy-Akış

Akış sunucularının yanı sıra (ek ücret karşılığında) özel IP sunucularının yanı sıra “güvenli indirme” ve “engellemeyi kaldırma” için kullanılan sunucular da vardır. Engellemeyi kaldırma işleminin akış sunucularından nasıl farklı olduğu belirsizdir, ancak güvenli indirme sunucuları indirme işlemine bir katman kötü amaçlı yazılım ve virüs taraması ekler. 

Bir dosyayı indirirken güvenli bir indirme sunucusu kullanmayı unutan bir kullanıcı gibi, bununla ilgili gördüğümüz bir takım sorunlar var. En iyi antivirüs yazılımı makalemizdeki seçeneklerden biri çok daha güvenilir bir bahis olacak ve daha iyi performans ve algılama sunacak. 

Bölünmüş Tünel Açma

Ivacy’nin en iyi özelliğini en iyi şekilde kurtardık: bölünmüş tünelleme. Bu, VPN’inizi, bazı programların tünel bağlantısını kullanırken diğerleri kullanmamalarını sağlayacak şekilde ayarlamanızı sağlar. Bir süredir bu özelliğin VPN dünyasında ne kadar zor olduğu hakkında konuştuk ve daha fazla görmeye başlıyoruz.

Ivacy-SplitTunneling

Kuşkusuz Ivacy’nin bölünmüş tüneli gördüğümüz en sağlam sürüm değil. Ivacy yalnızca bu VPN’yi kullanan programların bir listesini tanımlamanıza izin verirken, diğer her şey korumasız normal bir bağlantı kullanır. 

ExpressVPN gibi bu özelliği sunan diğer VPN’lere bakarsanız, bir muafiyet listesi veya her zaman VPN kullanması gereken uygulamaların bir listesini ayarlamanıza izin verdiğini görürsünüz. Bazı VPN’ler, hangi URL’lerin VPN bağlantısını alacağını ve hangilerinin normal bağlantıyı kullanacağını seçmenize bile izin verir. Bölünmüş tünelin daha etli bir versiyonuna bakmak için ExpressVPN incelememize göz atın.. 

Gördüğümüz en iyi bölünmüş tünel sürümü olmamasına rağmen, daha düşük bir noktada daha fazla VPN’in sıkıldığını görmek güzel. Sahip olmak harika bir özellik ve bu, bu kadar düşük bir fiyata teklif edildiğini ilk gördüğümüzden biri.

Ivacy Özelliklerine Genel Bakış

Ivacy Logosuwww.ivacy.com

Aylık $ 225’dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı, BitPay, AliPay, Ödeme duvarı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut
1 gün

Geri ödeme süresi
30

Dünya çapında sunucu miktarı
100 konumda 1000’den fazla sunucu

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS, Linux

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Chrome, Firefox

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
OpenVPN, L2TP, IKEv2

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
24/7

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Ivacy’nin fiyatlandırması, aylık 9.95 $ ‘lık oldukça düşük aylık aylık fiyatlandırma ile özel bir şey gibi görünmüyor. Ancak, diğer üç seçenek fiyatı önemli ölçüde düşürüyor ve Ivacy’yi cazip bir bütçe seçimi haline getiriyor.

Ivacy’nin altı aylık planı aylık 5 dolara, bir yıllık fiyatı ise aylık 3,50 dolara; bu da NordVPN’in üç yıllık fiyatıyla aynı aylık maliyete yol açıyor ve NordVPN incelememizde oldukça düşük olduğu için övüyoruz. Dahası, Ivacy’nin aylık maliyette 1.50 $ daha az olan ve ayda 1.99 $ ‘a ulaşan iki yıllık bir plan da sunması.

Planın kendisine ek olarak, özel bir IP veya bağlantı noktası yönlendirme eklentileri için ödeme yapma seçeneğiniz de vardır. Bunlar genellikle ihtiyacınız olduğunda bileceğiniz oldukça niş şeylerdir, bu nedenle genellikle çoğu kullanıcının bunları genel yükseltmeler olarak satın alma işlemlerine takmamalarını öneririz.. 

Bir hesap satın almadan önce, Ivacy’nin 24 saatlik ücretsiz denemesinden yararlanma seçeneği vardır. Bu, kullanıcılara hizmeti denemek ve kendileri için doğru olup olmadığını görmek için harika bir yol sağlar. 

Ancak, ProtonVPN gibi bazı ücretsiz VPN planları kadar cömert değildir. ProtonVPN incelememize bakarsanız, bu VPN’nin kullanıcılara veri sınırı olmadan istedikleri sürece ücretsiz bir hesap verdiğini görürsünüz..

Neyse ki, Ivacy’nin bir günlük ücretsiz deneme sürümü sizin için yeterli değilse, VPN ek 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir. Bu, hizmet ihtiyaçlarına uygun değilse potansiyel yeni kullanıcılara geri dönecek bir şey verir.

Son olarak Ivacy, Alipay, PayPal, BitPay, yaklaşık bir düzine farklı kripto para biriminin yanı sıra standart kredi ve banka kartlarını içeren çok çeşitli ödeme yöntemlerini kabul ediyor. 

Kullanım kolaylığı

Ivacy, deneyiminizin başlangıcını sorunsuz hale getirmek için iyi bir iş çıkardı. Bazı VPN sağlayıcıları çemberlerden atlamanızı ve hatta herhangi bir deneme sürümü almak için fatura göndermenizi sağlarken, Ivacy, 24 saatlik ücretsiz denemeyi bulmayı ve kaydolmayı kolaylaştırıyor. 

Yazılım yüklemesi sırasında bir uyarı mesajı aldık, ancak “Tamam” ı tıkladığımız ve bundan sonra her şey yolunda gittiğinden kurulum üzerinde herhangi bir etkisi görünmüyordu.. 

Windows istemcisi, yine de taklitçi tasarımından kaçınarak iyi düzenlenmiştir. Bir sekme sütunu sol kenar boşluğuna gizlenir ve farenizi üzerinde hareket ettirdiğinizde, her sekmenin ne içerdiğini belirten bazı metinleri ortaya çıkarmak için biraz genişlerler.

Ivacy’nin tasarımı aerodinamik ve temiz, yine de işleri kolayca erişilebilir hale getiriyor. Ayarlar ayrıca bu genel rahatlık hissine yardımcı olur, birçok seçeneğin yanında her onay kutusunun ve özelliğin tam olarak ne yaptığını açıklayan küçük açıklamalar bulunur..

Genel olarak, Ivacy’nin müşterisinin görünümü ve hissi önemli bir potansiyele sahiptir, bu da son Ivacy incelememizde de belirttiğimiz bir şeydir. Hala yersiz, zor ve daha fazla rafine edilmesi gereken birkaç şey var. Yani, ana sunucu listesinin kendisi, gezinmek için bir güçlüktür. 

Ivacy-Sunucular

Ana sunucu penceresi görünümde aynı anda yalnızca beş ülkeye sığabilir ve arama çubuğu yoktur. İhtiyacınız olan sunucuyu bulmak için aşağıya doğru ilerlemek bir angarya olabilir ve dar açılır menü, geçmişin ilerlemesini kolaylaştırır. Neredeyse mükemmel bir Windows istemcisine sahip bir VPN’e bakmak için Özel İnternet Erişimi incelememize göz atmayı unutmayın..

hız

Yer: PingDownloadUpload
Korumasız4291,20341,36
BİZE.18143,0087,48
UK80119,6453.43
Hong Kong22312.8437.10
İsviçre9911.8213.25
Japonya2479.2812.24

Ivacy ile yaptığımız hız testi sonuçlarımız, ABD ve İngiltere’deki daha fazla trafiğe açık sunucu ile Japonya ve İsviçre gibi sanal dünyanın biraz daha uzak ve daha az seyahat edilen erişim alanlarındaki sunucular arasında kesin bir kontrast gösterdi.. 

Burada ABD’de – ve İngiltere’deki havuzda – Ivacy VPN’i kullanırken indirme hızlarımızın yaklaşık yarısını geri alabildik. Bu, içeriği akışa almak ve hatta büyük dosyaları hızlı bir şekilde indirmek için yeterli bant genişliğinden daha fazladır, ancak bu sayılar Ivacy’yi en hızlı VPN’ler listemize indirmek için yeterli değildir.. 

Test ettiğimiz diğer üç yerde işler daha az sorunsuz gitti. Hong Kong, İsviçre ve Japonya’da, hızların gençlere veya daha düşük seviyelere düştüğünü gördük, hatta Japonya’daki tek haneli rakamlara düştük. 

Bu sayılar kağıt üzerinde uçsuz bucaksız olsa da, Ivacy VPN’nin gerçek dünyadaki performansı hala kullanılabilirdi. Çevirmeli yükleme süreleri hiç olmadı ve Japonya’da bile 720p’de Twitch ve YouTube’dan gelen akış içeriğini izleyebildik.

Videoların yüklenmeye başlaması genellikle dikkate değer bir zaman alacaktır, ancak işler bir kez gittiğinde bir sorunu yoktu. Hızlı bir VPN arıyorsanız, NordVPN vs PIA makalemiz bakmak için daha iyi bir yer. Ivacy’nin hızları servis edilebilir, ancak yine de hizmetin en büyük zayıflıklarından biri.

Güvenlik

VPN güvenliğini ölçmek zordur, ancak bakılması gereken en önemli faktörlerden ikisi protokol seçenekleri ve mevcut şifreleme düzeyleridir. Protokol için Ivacy, OpenVPN, L2TP ve IKEv2’yi sunuyor. 

VPN protokolü dökümümüzde bunların ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz, ancak OpenVPN, temiz sicili ve açık kaynak yapısı sayesinde şimdilik altın standart protokol olarak kabul edilmektedir.. 

Ivacy-Protokoller

Şifreleme de birinci sınıf ve Ivacy’nin Ivacy’nin web sitesinde “askeri sınıf” şifreleme olarak ilan edilen AES-256 kullanıyor. Şifreleme makalesi açıklamamızda AES-256’yı okursanız, bunun adil bir hak talebi olmadığını görürsünüz.. 

Temel protokol ve şifreleme kurulumuna ek olarak, daha önce “özellikler” bölümünde belirttiğimiz gibi, VPN’nin güvenliğinde bu yardımda yerleşik olan birkaç şey daha var. Ayarlar, kendimizi test ettiğimiz çalışan IP ve DNS sızıntı korumasının yanı sıra kill anahtarı ve otomatik bağlantı seçeneklerini de içerir. 

Ayarlardaki protokolü “otomatik” ten OpenVPN olarak değiştirirseniz Ivacy’nin güvenlik için sağlam bir kurulumu vardır. Ivacy’nin NordVPN vs TorGuard makalemizde gördüğünüz gibi çift VPN veya VPN üzerinden Tor yok, ancak çoğu kullanıcı için yeterli koruma sunuyor. 

Gizlilik

Ivacy’nin gizlilik politikasını kendiniz okumak oldukça kolaydır, oldukça büyük bir yazı tipine sahip sadece beş sayfada gelir. Politika, ne tür bilgilerin tam olarak ne olduğunu ve kayıt işlemi boyunca, VPN kullanımınız sırasında ve müşteri desteğiyle iletişim kurduğunuzda toplanmadığını netleştirmek için birçok madde işareti ve liste kullanır.. 

Ivacy’nin size VPN hizmeti verebilmek için bir ad, e-posta adresi ve ödeme yöntemi toplaması gerekiyor. Bu, gizlilik sağlamak isteyenler için bitcoin veya başka bir kripto için en iyi seçenek olduğu anlamına gelir, çünkü sahte bir ad ve e-posta kullanmayı mümkün kılar.

Gizlilik politikasında Ivacy, tarama etkinliğinizi, IP adresinizi, bağlantı sürelerinizi veya VPN kullanımınızla ilgili diğer tanımlayıcı bilgileri kaydetmediğini veya izlemediğini açıkça belirtmektedir. Daha sonra, faaliyetlerinizin kayıtlarını tutmadığı için istendiğinde yetkililere herhangi bir bilgi sunamayacağını bile söyler.. 

Akış Performansı

Hangi sitelere erişmeye çalıştığınıza bağlı olarak Ivacy’nin yayın performansı her yerde. Yeni başlayanlar için, standart sunucuları sadece nasıl performans gösterdiklerini ve özel akış sunucularına bağlanmayı unutursanız ne olacağını görmek için denedik..

Normal sunucuları kullanarak hem Netflix’i hem de Hulu’yu çalıştırabildik. Hulu mükemmel çalıştı, ama Netflix çok garip davrandı. Bir videoyu oynatmaya başlamak yaklaşık 45 saniye sürdü, ancak bir kez çekildikten sonra her şey iyi görünüyordu. Hem Amazon Prime Video hem de BBC iPlayer normal sunucularda engellendi.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, akış sunucuları benzersiz bir şekilde oluşturulmuştur. Varsayılan olarak, ülke yerine akış hizmeti tarafından düzenlenen kendi sekmeleri verilir. Bu özel akış sunucularının testlerine, işe yaramayan Netflix seçeneğiyle başladık.

Bağlanmak yaklaşık 40 ila 50 saniye sürdü ve bağlandıktan sonra internetimiz artık çalışmadı. Amazon Prime sunucusunu denediğimizde benzer bir sorunla karşılaştık. Ancak, bekledikten sonra VPN hiç bağlanmaz ve bunun yerine bize daha sonra tekrar denememizi söyleyen ve yaptığımız ve hiç çalışan bir bağlantımız olmayan bir hata mesajı verdi..

Ivacy-Hata

Ivacy yazılımına göre BBC iPlayer sunucusu aslında sitenin içeriğinin engelini kaldırmak için çalıştı, ancak bir nedenden dolayı sunucunun kendisi Singapur’daydı. Bu, akış sunucularının bir düzineden fazla seçenekle hizmet tarafından parçalandığı yazılımdan oldukça cansız bir performanstı. 

Söylemeye gerek yok, Ivacy’nin Netflix için en iyi VPN’imizden veya Hulu için en iyi VPN’lerden herhangi birinde görünmeden önce uzun bir yolu var..

Sunucu Konumları

Ivacy’nin ağı son incelememizden bu yana önemli ölçüde genişledi ve şu anda 100’den fazla konumda 1000’den fazla sunucu içeriyor. Son kontrol ettiğimizden beri konum sayısı önemli ölçüde değişmese de, toplam sunucu sayısı iki kattan fazla arttı. 

Bu ağ hapşırmayacak bir şey değil, ama bildiğimiz en büyük VPN ağına kıyasla hala sönük: HideMyAss. HideMyAss incelememizde, 290 konumun bulunduğu büyük sunucu ağına bakıyoruz. 

Müşteri servisi

Bu günlerde birçok web sitesiyle aynı olan Ivacy’nin, sitesinin sağ alt köşesinde 7/24 canlı sohbete bağlanmak için tıklayabileceğiniz bir balon var. Bu muhtemelen müşteri desteğinden haber almanın en hızlı yoludur, ancak bir destek bileti gönderme seçeneği de vardır.

Destek biletleri de, tıpkı canlı sohbet gibi, günün her saatinde işlenir, ancak her iki seçeneğin de yollarına koyabildiğimiz tüm sorulara hızlı bir şekilde ayrıntılı cevaplar sunabilen destek temsilcileri vardır.. 

Bununla birlikte, destek için iletişime geçmekten daha iyi olan şey, şeyleri kolayca erişilebilir hale getirmek için bilgiye sahip olmaktır. Ivacy’nin bilgi tabanı, VPN’lerde ortaya çıkan en yaygın sorunların çoğunu çözmenize yardımcı olacak çok sayıda ayrıntılı makaleyle bu ihtiyacı iyi karşılamaktadır.. 

Karar

Ivacy, VPN kullanıcılarının gerçekten istedikleriyle iyi temas halinde görünüyor. Arayüzü ve özellikleriyle, özellikle de bölünmüş tünelleme ile, sağlam bir zemin döşemesi yapmak iyi bir iş çıkardı. 

Fiyatlandırması Ivacy’yi bazıları için çok cazip bir seçenek haline getiriyor, ancak hızlar hala önemli ölçüde geri duruyor. Ivacy, genel sunucu sayısını ikiye katlasa da, sitemizdeki en üst noktaya layık olduğunu düşünmeden önce, yine de bu cephede çok fazla çalışmaya ihtiyaç duyuyor – hem de akışındaki karışıklıkları dışarı atmak -..

Daha önce Ivacy VPN’i kullandıysanız, aşağıdaki yorumlarda bu Ivacy incelemesinde gösterimlerinizin bizimkilerle nasıl karşılaştırıldığını duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me