Hotspot Shield İncelemesi – Güncellendi 2020

Hotspot Shield İncelemesi

Hotspot Shield, devrim niteliğindeki Catapult Hydra protokolü ile keşfedilmemiş bir yolu işleyen bir VPN’dir. Testlerimiz sırasında servisin iddia ettiği kadar iyi olup olmadığını belirleyemedik, ancak tavsiye etmekten çok rahat değiliz. Nedenini görmek için Hotspot Shield incelememizin tamamını okuyun.


best-VPN-yorum

Hotspot Shield, sektörde bir aksaklık oluşturmaya çalışan ve en iyi VPN sağlayıcılarının bulunduğu bir yer için çok uğraşan bir VPN sağlayıcısıdır. Katapult Hydra adlı özel bir protokol kullanıyor, bu kağıt üzerinde inanılmaz hızlar sunuyor, ancak başımızı çizmemizi sağladı.

Tek bir işçiliğin günlük bir tutum olduğu bir endüstride, Hotspot Shield ilerlemek için ilk köşeleri kesen olmaz. Bununla birlikte, şirkete, bu inceleme için ihtiyaç duyduğumuz bazı cevapları almak için hakem olduğumuzu açıklamak zorunda kaldık, çünkü bu, tescilli ve patentli protokolü açısından sıkı bir operasyon.

Aldığımız cevaplar aydınlansa da, tescilli teknoloji ile ilgili durum hala karmaşıktır, bu yüzden sizi bizimle birlikte kalmaya ve yapımda bir VPN atılımı olabileceğini görmeye davet ediyoruz..

Güçlü & Zayıf Yönler

Hotspot Shield için alternatifler

Özellikleri

Hotspot Shield, iOS, Android, Windows ve macOS için VPN istemcilerinin yanı sıra Google Chrome için bir uzantı sunuyor.

Masaüstü istemcisi çoğu önemli VPN özelliğini kapsar. Ayarlar menüsünde, istemciyi başlangıçta çalıştırmak ve “güvenli olmayan” WiFi, güvenli WiFi ve diğer ağlara otomatik olarak bağlanacak şekilde yapılandırmak için seçenekler bulacaksınız. Ayrıca, güvenliği sağlamak için mükemmel olan bir öldürme anahtarı ve DNS sızıntısı koruma seçeneği de vardır..

Hotspot-Ayarlar

Ayarlardan eksik olan en önemli şey bölünmüş tünelleme. Hangi programların korumalı VPN bağlantısını ve hangilerinin daha hızlı ancak korumasız standart internet bağlantısını kullanacağını seçmenize izin verir. Bu size göze çarparsa, mükemmel bölünmüş tünel hakkında bilgi edinmek için ExpressVPN incelememize göz atın..

Google Chrome uzantısına gelince, az önce bahsettiğimiz tüm özelliklerden yoksundur, ancak masaüstü istemcisinin sahip olmadığı birçok ilginç özelliğe sahiptir. Yeni başlayanlar için, güzel olan ancak muhtemelen en iyi antivirüs yazılımı ile rekabet edemeyecek bir kötü amaçlı yazılım engelleyici var.

Hotspot-Uzatma

Ayrıca, çevrimiçi anonimliği iyileştirmek ve herkesin sizi web’de izlemesini önlemek için uzun bir yol kat eden bir reklam engelleyici, bir çerez engelleyici ve izleyici engelleyici de vardır. IP adresinizi ve çevrimiçi kimliğinizi daha da gizleyen bir WebRTC engelleyicisi de var.

Hotspot Kalkan Kılıcı

Bununla birlikte, uzantının en ilginç özelliğine “kılıç” denir. Sizi izlemeye veya çevrimiçi olarak sizinle ilgili bilgi toplamaya çalışan herhangi biri veya herhangi bir şey için tabutta son çivi olarak engellenmemiş izleyicilere sahte bilgiler besler.

Chrome uzantısındaki tüm özelliklerin beta sürümünde olduğunu ve bu nedenle engelleyicilerin etkinliğinin sivilceli olabileceğini unutmayın..

Birçok özelliğine rağmen, Hotspot Shield’e bu kategoride nispeten düşük bir puan verdik, çünkü VPN protokolünüzü veya şifrelemenizi değiştirmenize izin vermiyor. Bu, “hız” ve “güvenlik” bölümlerinde keşfetmeye devam edeceğimiz bir şey çünkü karmaşık bir konu.

Hotspot Shield VPN Özelliklerine Genel Bakış

Hotspot Shield Logosuwww.hotspotshield.com

Aylık 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Genel

Ödeme metodları
PayPal, Kredi kartı

Kripto para birimini kabul eder

Eşzamanlı bağlantılar
5

Bölünmüş tünellemeyi destekler

Sınırsız bant genişliği

Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Geri ödeme süresi

Dünya çapında sunucu miktarı
25

Masaüstü İşletim Sistemleri
Windows, MacOS

Mobil İşletim Sistemleri
Android, iOS

Tarayıcı uzantıları
Krom

Yönlendiricilere kurulabilir

Yayın Akışı

Netflix ABD’ye erişebilir

BBC iPlayer’a erişebilir

Hulu’ya erişebilir

Amazon Prime Video’ya erişebilir

Güvenlik

Şifreleme türleri
256 AES

VPN protokolleri mevcut
Mancınık Hydra

Cihaz başlangıcında etkin

Torruma izin verir

Kayıt tutmama politikası

Geçti DNS sızıntı testi

Killswitch mevcut

Kötü amaçlı yazılım / reklam engelleyici dahil

Destek

Canlı sohbet
çalışma saatleri

E-posta desteği
24/7

Telefon desteği

Kullanıcı forumu

Bilgi tabanı

Fiyatlandırma

Yüzeyde, Hotspot Shield’ın VPN pazarında yaygın olan standart bir fiyatlandırma modeli var. Aboneliğiniz için aya göre ödeme yapabilirsiniz, ancak yıllık veya üç yıl boyunca kaydolursanız önemli tasarruflar sunulur.

Aylık fiyatlandırma yüksek seviyededir. Yıllık ve üç yıllık seçenekler fiyatı düşürür ancak etkileyici bir dereceye kadar getirmez. Örneğin, Windscribe incelememize bakarsanız, Windscribe’in daha uygun fiyatlı aylık bir oranın yanı sıra Hotspot Shield’in yıllık maliyetinin neredeyse yarısı olan yıllık bir abonelik sunduğunu göreceksiniz..

Hotspot Shield Ücretsiz Planı

Hotspot Shield ayrıca tek bir cihaz için koruma ve sadece 500MB günlük bant genişliği sağlayan ücretsiz bir plan sunar. Günde 500MB hapşırmak için bir şey olmasa da, ücretsiz plan sadece bir avuç ABD sunucusuyla sınırlıdır, müşteri desteği almaz ve Hotspot Shield, kullandığınız sırada tarayıcınızda reklamlar yayınlar. VPN listesi.

Zaten yüksek taban fiyatlandırmanın yanı sıra, Hotspot Shield’in ödeme yapana veya ilk kez giriş yapana kadar gizlediği birçok eklenti de var. Bu eklentilerin fiyatlandırmasını sorduğumuzda bize yanıt verilemediği söylendi. Ancak bizim “basın pasosu” nu bitirdikten ve biz yorumcu olduğumuzu açıkladıktan sonra bir fiyat verdik.

Eklentiler, temel paketin beş cihazından 10 cihaza yükseltme ve daha az nüfuslu VPN sunucularına erişmenizi sağlayan bir “hız artırma” içerir. Bunların her biri aylık 8,99 ABD doları veya daha uzun bir dönem seçerseniz kasada fiyatın yüzde 70’i.

Kullanım kolaylığı

Masaüstü istemcisi ve Google Chrome tarayıcı uzantısı oldukça güzel ve korumalı bir bağlantıya atlamak için basit bir yol sunuyor. İstemciyi veya uzantıyı açtığınızda, VPN’yi bağlamak için basabileceğiniz tek bir büyük düğmeye sahip temiz bir ekran sunulur..

Hotspot-Client

Ultra aerodinamik tasarımın dezavantajı, belirli bir konuma bağlanmak istediğinizde ekstra bir adım gerektirmesidir. Örneğin, bir İngiliz IP adresine erişmek istiyorsanız, sunucuyu seçmek ve çoğu VPN’de yaptığınız gibi bağlanmak yerine, önce bağlanmanız, ardından istediğiniz sunucuyu seçmeniz ve ardından yeniden bağlanmanız gerekir..

Bu küçük rahatsızlık, VPN’nin rutin olarak bağlanmakta sorun yaşadığı ve genellikle seçtiğiniz konuma bağlanmak için ikinci hatta üçüncü bir denemeye ihtiyaç duymasıyla daha da güçlenir..

Bunun yanı sıra, müşterinin görünümü ve genel düzeni iyidir. Ayar menülerinde gezinmek kolaydır ve ayarlardaki tüm seçenekler açıkça ifade edilir ve böylece istemciyi beğeninize göre yapılandırmanız kolaylaşır.

hız

Hız, Hotspot Shield’in ilginç hikayesinin ortaya çıkmaya başladığı yerdir. Sağlayıcı hizmetini çalıştırmak için benzersiz bir teknoloji kullanır, yani Catapult Hydra adlı özel bir protokol.

Kulağa harika gelse de, işyerinde ciddi kafa çizilmelerine neden oldu. Hız testlerimiz, açıkçası, imkansız sonuçlar verdi.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız (Virginia)1472.165.77
New York City2071.324.35
UK9974,25.02
İsviçre11769,783.30
Japonya10870.995.68
Arjantin16571.484,41

Test ettiğimiz her yer, korunmasız hızlarımızı etkili bir şekilde korudu. İngiltere sunucusu korumasızken bize daha hızlı bir bağlantı verdi.

Hotspot Shield ile konuşurken toplayabildiğimiz şeyden, performans Catapult Hydra protokolünün ana odağıdır. Protokolün güvenlik yönlerinin çoğu, bir sonraki bölümde bakacağımız standart yollarla ele alınırken, sunucu ile bağlantı kurmak ve kurmak için benzersiz algoritmalar kullanır..

Ping süreleri düşük ve sürekli hızlar çılgın olsa da, kağıt üzerindeki numaralar VPN kullanımının nasıl hissettiğini göstermiyor. Kauçuk yolla karşılaştığında, Hotspot Shield çılgınca tutarsız.

Bazen bir sunucuya o kadar hızlı bağlandık ki fark bile etmedik. Bununla birlikte, yaklaşık yarısı, her biri 20 saniye kadar süren, bağlanmadan önce iki veya üç deneme aldı.

Hotspot Shield Netflix Yavaşlaması

Web’de gezinmek zaman zaman hızlı ve duyarlı olsa da, bazen Hulu ve Netflix gibi web sitelerinin yüklenmesi 30 saniye kadar sürdü. Ayrıca, web sitesinin giriş düğmeleri gibi belirli öğelerinin, web sitesi nihayet yüklendikten sonra kırıldığı veya eksik olduğu zamanlar vardı.

Sürdürülen indirmeler, alışkın olduğumuz hızın yaklaşık dörtte birinde torrent ve Steam indirmesiyle çok daha iyi sonuç vermedi ve indirmeler sırasında genellikle önemli ölçüde dalgalanma gösterdi.

Yalnızca kağıt üzerinde hızlı değil, kullanıldığında hızlı yanıt veren ve hızlı bir VPN arıyorsanız, en hızlı VPN toplantımızı okuyun.

Güvenlik

Seçtikleri VPN söz konusu olduğunda çoğu insanın zihnindeki en önemli şey güvenliktir. Verilerinizi güvende tutmak ve bir VPN’in sizi koruyabilmesini sağlamak, VPN’leri değerlendirirken hafife almadığımız bir sorumluluktur, bu yüzden Hotspot Shield’e doğrudan bu bölüm için ulaştık.

Geliştirme ekibi, Catapult Hydra başlığı altında neler olup bittiğini anlamamıza yardımcı oldu. Bize bu bilgiyi vermeselerdi, karanlıkta çekim yapardık.

VPN’nin performansı benzersiz algoritmalarla hızlandırılsa da, güvenlik kodunun çoğunlukla standart olduğu ve gelecekte diğer protokollerle çalışmak üzere değiştirilebileceği söylendi.

Şimdilik, Catapult Hydra, kimlik doğrulaması için RSA sertifikalarının yanı sıra ileri gizliliği sağlamaya yardımcı olan ECDHE ile bağlantı kurmak için TLS v1.2’yi kullanıyor. Bu OpenVPN ile neredeyse aynı ve güçlü güvenlik sunuyor.

Protokol, aktarılırken veriler üzerinde etkili bir şekilde kırılmaz bir şifreleme sunan AES 256-bit ile eşleştirilir. Her neyse söylendiğimiz bu, ama bir süre sonra buna geri döneceğiz. Güvenlik kodu, Catapult Hydra protokolünü kullanmak isteyen birçok üçüncü taraf güvenlik şirketi tarafından değerlendirilir.

Mancınık Hydra Şüpheleri

Testlerimiz sırasında DNS sızıntılarını veya başka göze çarpan güvenlik açıklarını bulamadık. Bununla birlikte, kağıt üzerinde her şey harika olsa da, Hotspot Shield’in iddialarından bazılarından şüphe etmemize neden olan birkaç şey vardı.

Protokol hakkında çekincelerimiz var çünkü şifreleme ve VPN’lerin nasıl çalıştığı mantığına meydan okuyor. Herhangi biri algoritma ve kod ile ne yaparsa yapsın, en azından şifreleme işlemi bilgisayarınızın gerçekleştirmesi zaman alacaktır.

Bu, bilgisayarınız verileri göndermeden önce şifrelediği için ek yük ve daha sonra hız kaybı olacağı anlamına gelir, ancak AES 256 bit şifreleme kullandığını iddia etmesine rağmen Hotspot Shield ile gördüğümüz şey bu değildir.

Hotspot Shield bir tür dünyayı sarsan atılım yapmışsa, şifreleme ve veri aktarımı hakkında bildiğimiz her şeyi değiştirirdi. Çünkü bu gerçekleşmedi, ancak bir keşif yapılma olasılığı düşük.

Ayrıca Hotspot Shield bilgi tabanındaki bu yayının SSL şifrelemesinin olduğunu söylerken AES 256 bit şifrelemenin kullanıldığı söyleniyor gibi birçok çelişkili bilgi örneği bulduk. Bu, bize söylenmediğimiz bilgiler olduğuna inanıyor ve çok sayıda kırmızı bayrak getiriyor.

Gizlilik

Hotspot Shield gizlilik politikası, gördüğümüz en özlü olmaktan çok uzaktır, ancak dikkatli bir okuma yaparsanız anlaşılması kolay bir şekilde yazılmıştır..

Konumunuz hakkında şehir düzeyinde bir fikir edinmek için VPN ile bağlandığınızda IP adresiniz kaydedilir. Bu, yakınınızdaki bir sunucuyu sizin için otomatik olarak bulmak için kullanılır. Hotspot Shield, VPN oturumunuz sona erdikten sonra IP adresinizi atar.

Ayrıca, uygulamayı başlattığınızda bile bağlantı kurmasanız bile, kullandığınız donanım, işletim sistemi, dil ve ağ ayarları ile benzersiz mobil kimliğiniz hakkında bilgi toplanır ve saklanır.

Hotspot Shield, insanların web sitesini nasıl kullandıklarını izlemek için çerezler kullanır. Anonim tarama rehberimizde okuyabileceğiniz gibi, çevrimiçi olarak neredeyse kaçınılmaz. Ayrıca, web sitesini ziyaret ettiğinizde uygulama toplanmasından bahsettiğimiz hemen hemen tüm bilgiler de toplanır.

Saklanan bilgilerin hiçbiri kişisel olarak tanımlanmasa da, bir VPN hizmeti sağlamak için gerekenden çok daha fazlasıdır. NordVPN’e, NordVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz bozulmamış bir gizlilik politikasına sahip bir hizmet örneği olarak işaret etmek istiyoruz.

Akış Performansı

“Hız” bölümünde belirttiğimiz gibi, Hotspot Shield’in performansı yalnızca yükleme sürelerinde ve göz atma performansında değil, aynı zamanda potansiyel olarak engellenen içeriğe bağlanma konusunda da çılgınca değişti.

Netflix’i test ettiğimizde, ilk başta işe yaradı, ancak bir saat sonra sonuçlarımızı doğrulamak için tekrar test ettiğimizde kesildi. Hulu bizi sürekli olarak engelledi, bir proxy kullandığımızı bildiğini ve herhangi bir şeyi izlemek için kapatmamız gerektiğini bildirdi.

BBC iPlayer’ı her denediğimizde İngiltere’de olduğumuzu düşünmeye kandırdık (BBC iPlayer için en iyi VPN’lerden bazılarına göz atın). Amazon Prime Video, Netflix gibiydi, çünkü sadece bir süre çalıştı. Söylemeye gerek yok, Hotspot Shield yakın zamanda Netflix için en iyi VPN’imize veya Amazon Prime listeleri için en iyi VPN’imize katılmayacak.

Bize bir düzeltmede ETA bulunmayan bilinen bir sorun olduğu ve çözümün rastgele atanmış daha iyi bir IP adresi almak için bağlantıyı kesmek ve yeniden bağlanmak olduğu söylendi.

Akış performansı da tutarsızdı. Bazen videolar anında yüklenir ve harika görünür. Bir noktada, farkında olmadan YouTube’u izlerken VPN’i açtık.

Diğer zamanlarda, videoların yüklenmesi 15 saniye sürdü ve 480p’de güzel ve retro görünüyordu. Yabancı içeriği yayınlamanın tutarlı ve güvenilir bir yolunu arıyorsanız, Netflix için en iyi VPN makalemize göz atmayı unutmayın..

Sunucu Konumları

Hotspot Shield, sunucuları bulunan 25 ülkenin bir listesine sahiptir. İstemcideki konumlar listesinde, şehirlerin kapsamlı bir listesini gösteren bir açılır menü olan ABD hariç her seçenek yalnızca ülke olarak görüntülenir..

Hotspot-Mekanlar

Mekanlar Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Okyanusya’yı kapsamaktadır. Sunucu sayısı göz önüne alındığında bu iyi bir kapsamdır, ancak konum sayısı anemiktir.

HideMyAss incelememizde görebileceğiniz gibi, konumlar açısından endüstrideki en iyi köpeklerden bazıları 280 ve üstü paket sağlayıcılar bile en az 40 veya daha fazla seçenek sunuyor.

Müşteri servisi

Müşteri hizmetleri Hotspot Shield ile karışık bir çanta. Web sitesinde ekranın sağ alt köşesinde canlı bir sohbet özelliği var. Oturum açmamış olsanız bile kullanabilirsiniz, ancak e-postanızın kendisiyle ilişkilendirilmiş bir premium hesabı yoksa, yanıt alamayabilirsiniz. Çünkü Hotspot Shield, müşteri hizmetlerini birinci sınıf bir özellik olarak satıyor.

Bir e-posta gönderirseniz, hızlı bir şekilde otomatik yanıt alırsınız. İlgili makalelere bağlantılarla alakalı bir yanıt sunmak için e-postanızı anahtar kelimeler için taradığı anlaşılan otomatik bir sistem var. Makaleler Hotspot Shield’in web sitesindeki kapsamlı bilgi bankasından seçildi..

Bu harika, ancak hesabımızla ilişkili olmayan bir e-postadan müşteri hizmetlerine başvurduğumuzda, derhal ikinci bir otomatik yanıt aldık, çünkü gönderdiğimiz adres dosyada olmadığı için e-postamızı okuyamayacaktı.

Bu, Hotspot Shield’i tekrar gözden geçirmeye çağırdığımız saçma bir politika. Aynı hesapta bir eş veya kardeş olmak yaygındır ve bir şeyle ilgili yardıma ihtiyaçları varsa ancak e-postaları hesapta değilse, burada şanssızlar.

Canlı sohbet temsilcileri canayakın ve yardımsever olmasına ve bilgi tabanının kapsamlı olmasına rağmen, ihtiyaç duyduğunuzda ayrıntılı ve spesifik cevaplar almak zor olabilir. Örneğin, “fiyatlandırma” bölümünde belirttiğimiz gibi, hız artırma hizmeti ve cihaz paketi için bir fiyat teklifi bile alamadık.

Bu, samimi ve yardımsever oldukları için müşteri hizmetleri temsilcilerinin hatası değildir. Bizim açımızdan, iç kurumsal politikaların belirli bilgileri vermelerini engellediği ve ne kadar yardımcı olabileceklerini sınırladığı açıktır. Bu kolay bir düzeltme ve müşteri desteğini vasat ve hatta bazen sinir bozucu neredeyse kusursuz.

Karar

Kalıp kırma yeniliklerine bile girişime saygı duysak da, gerçek tavsiyemizi ve zor kazanılan paranızı almak değerli ve etkili bir yenilik olmalıdır..

Hotspot Shield, kağıt üzerinde daha yüksek hızlar vaat ediyor, ancak pratikte bunların çoğu kayboldu. Ayrıca, ek satışların fiyatlandırmasını ve kullanılabilirliğini gizlemek ve müşteri hizmetlerini birinci sınıf bir özellik haline getirmek gibi sürekli, neredeyse anti-tüketici uygulamaları var.

Hotspot Shield’in benzersiz teknolojileri yakından korunan sırlardır ve bize verilen bilgiler başımızı çizmemizi sağladı. Protokolün nasıl çalıştığı konusunda ciddi şüphelerimiz var, bu yüzden tavsiye etmeye hazır değiliz.

Mancınık Hydra ile işlerin nasıl bittiğini görmek istiyoruz çünkü meşru ise kriptografi dünyasını değiştirebilecek bir teknoloji.

Hotspot Shield hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map